www.warhouse.pl

Moda stadionowa - casual

ultras, hooligans, liczby, ciekawostki, informacje, opisy

Moderatorzy: Zorientowany, LechiaCHWM

ODPOWIEDZ
allegro
Posty: 2511
Rejestracja: 03.03.2007, 23:07

Post autor: allegro » 23.12.2007, 14:19

Styl casual w Anglii zaczal sie z chwila kiedy psiarnia wziela sie za chuliganerie.
Angole musieli znalesc jakis sposob aby sie nie wyrozniac z tlumu i znalezli. Ciuchy Fred Perry, Burberry, Henri Lloyd itp - byly bardzo popularne dlugo przed tym jak spodobaly sie angielskim lads, ktorzy nie chcac sie wyrozniac przyjeli mode typowa dla wyspiarskiej sredniozamoznej mlodziezy i ulicy.
[link]
Dlaczego dla nas ciuchy te sa niebotycznie drogie?
Anglik zarabia srednio 7-8funta na godzine. Polo Fred Perry mozna kupic juz za 30-40 funtow, a na wyprzedazy za 25. Co to wiec za wydatek kupic koszulke za 5-6h roboty?

To tak jak dla nas. Mlody Polak kibic w moze zarabiac 5-7zł/godzine. Za pieniadze z 6-7godzin pracy mozna kupic w centrum handlowym koszulke polo jakiegos carry czy cos.


Tam po prostu juest wyzszy standard zycia. Moim zdaniem brakuje nam do tego z 20lat.
No, ale Tusk obiecal nam juz druga Irlandie niedlugo :D
Ja uwielbiam Ją, Ona tu jest i tańczy dla mnie...



havamal
Posty: 718
Rejestracja: 27.02.2007, 21:43

Post autor: havamal » 23.12.2007, 15:22

PDG Fans pisze:wiec bez sensu tu sie rozpisujecie ze casula to angielsie marki takie jak wyzej wymienione w bulgarii to pewnie vertusy i bluza fubu - rozne kraje rozne skojarzenia
troche się mylisz- przyjżyj się takiemu Loko Plovdiv.
biały honor, biała duma, biały miś, biały nos

gdyby interesowała mnie piłka to zostałbym piłką

havamal
Posty: 718
Rejestracja: 27.02.2007, 21:43

Post autor: havamal » 23.12.2007, 15:41

allegro pisze:Styl casual w Anglii zaczal sie z chwila kiedy psiarnia wziela sie za chuliganerie.
Angole musieli znalesc jakis sposob aby sie nie wyrozniac z tlumu i znalezli. Ciuchy Fred Perry, Burberry, Henri Lloyd itp - byly bardzo popularne dlugo przed tym jak spodobaly sie angielskim lads, ktorzy nie chcac sie wyrozniac przyjeli mode typowa dla wyspiarskiej sredniozamoznej mlodziezy i ulicy.

Dlaczego dla nas ciuchy te sa niebotycznie drogie?
Anglik zarabia srednio 7-8funta na godzine. Polo Fred Perry mozna kupic juz za 30-40 funtow, a na wyprzedazy za 25. Co to wiec za wydatek kupic koszulke za 5-6h roboty?

To tak jak dla nas. Mlody Polak kibic w moze zarabiac 5-7zł/godzine. Za pieniadze z 6-7godzin pracy mozna kupic w centrum handlowym koszulke polo jakiegos carry czy cos.


Tam po prostu juest wyzszy standard zycia. Moim zdaniem brakuje nam do tego z 20lat.
No, ale Tusk obiecal nam juz druga Irlandie niedlugo :D
Odnośnie "angielskiego casualu na polskich ziemiach" - sam możesz stwierdzić jakie ciuchy Ci lepiej schodzą - inglisz każual or polisz ;)
biały honor, biała duma, biały miś, biały nos

gdyby interesowała mnie piłka to zostałbym piłką

Kolorowy Sweter
Posty: 45
Rejestracja: 26.02.2007, 19:26

Post autor: Kolorowy Sweter » 24.12.2007, 15:43

havamal pisze:
PDG Fans pisze:wiec bez sensu tu sie rozpisujecie ze casula to angielsie marki takie jak wyzej wymienione w bulgarii to pewnie vertusy i bluza fubu - rozne kraje rozne skojarzenia
troche się mylisz- przyjżyj się takiemu Loko Plovdiv.
Co do Bułgarów, to ich fascynacja Angolami, nie kończy sie chyba tylko na kibicowaniu. W nadmorskich kurortach w kazdym barze jest mnóstwo Angielskich flag, koszulek, herbów angielskich druzyn itp. Wiadomo chodzi o kase ale chyba nie tylko...
To jest blok tekstu, który może być dodawany do Twoich postów. Ma limit 255 znaków

Bob Niefart
Posty: 177
Rejestracja: 28.03.2007, 13:27

Post autor: Bob Niefart » 24.12.2007, 19:08

Przesadzacie panowie, kraj bidny raczej więc zapewne po napływie takiej mody ludzie się tym mocno fascynują. Przecież u nas też można wyciągnąć zdjęcie ekipy z lat 90 wczesnych i teraz i będzie niemalże nie do poznania. Fakt śmiesznie sie tym troche ten Lokomotiv sugeruje no ale cóż.

Lechita
Posty: 100
Rejestracja: 28.03.2007, 22:38
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Lechita » 24.12.2007, 20:57

Ciuchy Everlasta, Lonsdalea czy innych Pit Bulli też są drogie a jednak one a nie angielski casual przeważa u polskich kibiców.

Lord of North
Posty: 148
Rejestracja: 17.04.2007, 14:11
Lokalizacja: z Gdyni

Post autor: Lord of North » 28.12.2007, 07:47

Ja ostatnio zauważyłem,że w Polsce staje się bardzo popularna marka niemiecka Thor Steinar,która jakością i tzw. trendy nie odbiega od firm angielskich.Wielkim plusem tej firmy jak dla mnie jest również przesłanie na tych rzeczach.
TAG!!!
Obrazek

Q

Post autor: Q » 28.12.2007, 15:24

Lord of North pisze:Ja ostatnio zauważyłem,że w Polsce staje się bardzo popularna marka niemiecka Thor Steinar,która jakością i tzw. trendy nie odbiega od firm angielskich.Wielkim plusem tej firmy jak dla mnie jest również przesłanie na tych rzeczach.
Szkoda tylko, że duża część osób w tych rzeczach nie wie jakie maą przesłanie.

Dzyn
Posty: 79
Rejestracja: 15.04.2007, 21:49

Post autor: Dzyn » 29.12.2007, 20:04

Lechita pisze:Ciuchy Everlasta, Lonsdalea czy innych Pit Bulli też są drogie a jednak one a nie angielski casual przeważa u polskich kibiców.
bo Everlasty i Lonsdale kupisz na bazarku, poczakaj aż zaczną podrabiac Burberry, czy inne Fred Perry.
ROW RYBNIK

1968
Posty: 463
Rejestracja: 26.02.2007, 19:49
Lokalizacja: Toruń

Post autor: 1968 » 29.12.2007, 20:44

Dzyn pisze:
Lechita pisze:Ciuchy Everlasta, Lonsdalea czy innych Pit Bulli też są drogie a jednak one a nie angielski casual przeważa u polskich kibiców.
bo Everlasty i Lonsdale kupisz na bazarku, poczakaj aż zaczną podrabiac Burberry, czy inne Fred Perry.
Burberry podrabiają już dawno - na allegro pewnie z połowa to podróby :)
Toruńska Elana

majki
Posty: 189
Rejestracja: 26.02.2007, 18:50
Lokalizacja: Łódź/ Nancy

Post autor: majki » 30.12.2007, 23:42

wielka szkoda jest wycofanie czapek burberry
u mnie w miescie (nancy) jest sklep burberry i troche mnie zniesmaczaja tylko ceny bo towar pierwsza klasa
rozumiem koszula 100euro ale kurde szalik za 250 ojro to juz lekka przesada

;]
Posty: 47
Rejestracja: 26.02.2007, 17:52
Lokalizacja: Legijne Bemowo.

Post autor: ;] » 02.01.2008, 16:46

majki pisze:wielka szkoda jest wycofanie czapek burberry
u mnie w miescie (nancy) jest sklep burberry i troche mnie zniesmaczaja tylko ceny bo towar pierwsza klasa
rozumiem koszula 100euro ale kurde szalik za 250 ojro to juz lekka przesada
w Warszawie w CH Panorama,kaszmirowy szalik kosztuje bodaj 1150zł.Reszta drogo,ale już lepiej,ale i tak chujowy wybór;)

slepy1929
Posty: 107
Rejestracja: 27.02.2007, 16:50

Post autor: slepy1929 » 02.01.2008, 18:14

;] pisze:
majki pisze:wielka szkoda jest wycofanie czapek burberry
u mnie w miescie (nancy) jest sklep burberry i troche mnie zniesmaczaja tylko ceny bo towar pierwsza klasa
rozumiem koszula 100euro ale kurde szalik za 250 ojro to juz lekka przesada
w Warszawie w CH Panorama,kaszmirowy szalik kosztuje bodaj 1150zł.Reszta drogo,ale już lepiej,ale i tak chujowy wybór;)
Po huju lepiej. Bylem na placu 3 Krzyży to bejsbolowka 550 zl :roll:

havamal
Posty: 718
Rejestracja: 27.02.2007, 21:43

Post autor: havamal » 02.01.2008, 18:34

[link]

podbijać :lol:
biały honor, biała duma, biały miś, biały nos

gdyby interesowała mnie piłka to zostałbym piłką

;]
Posty: 47
Rejestracja: 26.02.2007, 17:52
Lokalizacja: Legijne Bemowo.

Post autor: ;] » 02.01.2008, 19:32

slepy1929 pisze:
;] pisze:
majki pisze:wielka szkoda jest wycofanie czapek burberry
u mnie w miescie (nancy) jest sklep burberry i troche mnie zniesmaczaja tylko ceny bo towar pierwsza klasa
rozumiem koszula 100euro ale kurde szalik za 250 ojro to juz lekka przesada
w Warszawie w CH Panorama,kaszmirowy szalik kosztuje bodaj 1150zł.Reszta drogo,ale już lepiej,ale i tak chujowy wybór;)
Po huju lepiej. Bylem na placu 3 Krzyży to bejsbolowka 550 zl :roll:
mówiłem o CH Panorama.
Na 3 Krzyży,fakt,drogo strasznie.
Ale nieopodal jest b.fajny outlet,głównie z rzeczami Bossa,Burberry i Hilfigera.
ps. havamal-fajna podróba :lol:

CelticBhoy
Posty: 97
Rejestracja: 19.03.2007, 13:46

Post autor: CelticBhoy » 07.01.2008, 09:57

havamal pisze:Czy to czasem nie od chłopaków z Aberdeen wyszła moda na eleganckie i markowe ciuszki? Niech mnie ktoś poprawie jak co.
Przecież na wyspach nie od zawsze było "casualowo". Skini, punki etc.
dokladnie tak. pierwsi casualsi byli z Abe (tzn wczesniej na pewno pojawiali sie w roznych firmach ludzie ubierajacy sie w takim stylu, ale to Aberdeen Casuals jako pierwsi wprowadzili mode, ze cala firma nosi sie w ten sposob).
This is CELTIC - my religion.
"What a fuckin shame. It used to be a Paradise, now it's a Little Palestine"

4TIFO.pl
Posty: 85
Rejestracja: 19.03.2007, 18:25

Post autor: 4TIFO.pl » 07.01.2008, 10:04

CelticBhoy pisze:
havamal pisze:Czy to czasem nie od chłopaków z Aberdeen wyszła moda na eleganckie i markowe ciuszki? Niech mnie ktoś poprawie jak co.
Przecież na wyspach nie od zawsze było "casualowo". Skini, punki etc.
dokladnie tak. pierwsi casualsi byli z Abe (tzn wczesniej na pewno pojawiali sie w roznych firmach ludzie ubierajacy sie w takim stylu, ale to Aberdeen Casuals jako pierwsi wprowadzili mode, ze cala firma nosi sie w ten sposob).
http://www.youtube.com/watch?v=fzDVmZpwJaM

Filmik wlasnie o ekipie Aberdeen - wiecej w nim jest o tym jakie rzeczy nosza niz o samej ekipie :o
Obrazek

havamal
Posty: 718
Rejestracja: 27.02.2007, 21:43

Post autor: havamal » 07.01.2008, 10:37

sEtFNF pisze:
CelticBhoy pisze:
havamal pisze:Czy to czasem nie od chłopaków z Aberdeen wyszła moda na eleganckie i markowe ciuszki? Niech mnie ktoś poprawie jak co.
Przecież na wyspach nie od zawsze było "casualowo". Skini, punki etc.
dokladnie tak. pierwsi casualsi byli z Abe (tzn wczesniej na pewno pojawiali sie w roznych firmach ludzie ubierajacy sie w takim stylu, ale to Aberdeen Casuals jako pierwsi wprowadzili mode, ze cala firma nosi sie w ten sposob).
http://www.youtube.com/watch?v=fzDVmZpwJaM

Filmik wlasnie o ekipie Aberdeen - wiecej w nim jest o tym jakie rzeczy nosza niz o samej ekipie :o
tak sobie oglądam ten i filmik i zastanawia mnie jedno - czy jest w Polsce taka ekipa, która przywiązuje dużą uwagę do kwestii ubioru? 8)
biały honor, biała duma, biały miś, biały nos

gdyby interesowała mnie piłka to zostałbym piłką

Störtebeker
Posty: 111
Rejestracja: 02.03.2007, 21:23

Post autor: Störtebeker » 07.01.2008, 19:40

Z tego co wiem to pierwsi "casuals" pochodzili z Londynu. Oni kiedys tam pod koniec lat 70-tych stwierdzili, ze latwiej jest zawojowac w nierzucajacych sie w oko ciuchach. I w sumie nie wiadomo kto zaczal.
Zrodla:
[link]

Ksiazki: 1-5 i 9
„Najtańszą odmianą dumy jest duma narodowa. Każdy żałosny głupiec, który nie ma na świecie nic, z czego mógłby być dumny, jako ostatniej deski ratunku czepia się narodu, tylko po to, by być z czegoś dumnym” - A. Schopenhauer

Bonus
Posty: 44
Rejestracja: 26.02.2007, 17:45

Post autor: Bonus » 09.01.2008, 06:36

Można jeszcze gdzieś w Anglii kupić orginalną czapkę Burberry? Najlepiej przez interenet

kieer
Posty: 77
Rejestracja: 27.03.2007, 23:54
Lokalizacja: UK

Post autor: kieer » 09.01.2008, 12:11

zwiedzilem pare sklepow z ciuchami B i w USA i w Anglii i tych czapeczek niegdzie nie znalazlem:-/
Natomiast moim zdaniem jako tako styl Casual nie jest bynajmniej stylem stadionowym tutaj po prostu 90% kolesi ubiera ciuchy SI Lacoste HL itp itd czy to na impreze czy na zakupy czy na silke:DCo do cen to zarabiajac te 250 - 300 funa tygodniowo stac cie na polo za 60 raz na jakis czas, a co by o tych ciuchach nie mowic to maja zajebista jakosc, mozesz w nich isc rownie dobrze na imprezke jak i na mecz zbytnio sie nie wyrozniajac. Tak wiec mysle ze Polska scena tak samo jak jak wyrosla z pomaranczowych kurtek tak wyrosnie z dresow i bluz z wielkim napism Hooligan czy PB i to wcale nie znaczy ze brac musi od razu smigac w SI czy Lacoste.

Chodor
Posty: 24
Rejestracja: 06.03.2007, 17:54
Lokalizacja: Sekcja <C>arlow

Post autor: Chodor » 13.01.2008, 15:02

Ktos tu jakis czas temu napisal ze te wszystkie ciuchy sa tanie ale chyba tylko mowa o Umbro i Lonsdalu. Ja mam takie odczucie ze np. Lonsdale jest robione specjalnie dla Polakow bo w kraju swojego czasu byla fascynacja ta marka, i do dzisiaj mnostwo Polakow to kupuje i sie chwala w pracy ze maja buty Lonsdala :lol: a jak dla mnie to jest c****** firma ciuchy szybko sie niszcza. Co do np. Lacosty buty u mnie w miescie nie schodza ponizej 70 funi a koszulka polo od 50 wiec nie jest to tak tanio przynajmnije jak dla mnie, i wcale tego sie nie wstydze :wink: ale i tak to kupuje a co do jakosci np. Lacosty to ja osobiscie jestem zadowolony. Pozdro
... Młodociani Pojebani CZUWAJ Przemyśl :::...

wolaninksc
Posty: 36
Rejestracja: 25.06.2007, 21:13
Lokalizacja: Kałuży 1

Post autor: wolaninksc » 13.01.2008, 15:37

Casual jest wporzadku HL, FP, LC, czy tam Bossy nie Bossy bardziej do mnie przemawiaja niż TS'y, Lonsy lub inne PB. Natomiast jak dla mnie Casual to nie tylko Burberry, w.w. marki, ale raczej bardzo porzadny styl który uniemożliwia mediom i policji klasyfikacje chuliganów ze wzgledu na ubiór. Są Polskie marki które również robią doskonałą casualową odzież, a granica jakości coraz bardziej sie zaciera. Podejżewam, że za pare lat i z ceną bedzie podobnie. Ten styl niestety robi sie coraz powszechniejszy, coraz bardziej popularne marki zaczynaja w to wchodzic i robi sie to co z ciuchami dla wojowników, ktore jakby nie bylo też kiedys, byly bardzo porzadane i jakby mniej obciachowe ;)

Walker
Posty: 842
Rejestracja: 26.02.2007, 22:56
Lokalizacja: Texas

Post autor: Walker » 20.01.2008, 08:48

Niestety gołym okiem można stwierdzić że ta głupia angielska moda wchodzi niestety do Polski wielkimi krokami. Mówię niestety gdyż jesteśmy na tą mode za biedni !! Próbujemy na siłę ubrac się w ten styl. Dlatego smiech mnie bierze jak widze na allegro ciuchy używane niczym nie odbiegające od szmat do wycierania podłogi tylko ze z metką Stone Island, Burbery itp A ceny dochodzą do takich że bez problemu kupilibyśmy w PL całkiem fajną nową bluze !! Nie chce wklejać linków gdyż napewno nie jeden użytkownit tego forum cos podobnego sprzedaje.
Coś mi się zdaje że powraca moda z lat 90 gdzie nie ważny jest fason, tylko czym większy znaczek ( w tym czasie Adidas, czy Nike) to bluza była lepsza.
No ale jeśli ktoś w tym chce chodzić niech chodzi jego sprawa 8)

WiecznieMłody
Posty: 97
Rejestracja: 27.02.2007, 13:22
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Post autor: WiecznieMłody » 20.01.2008, 11:37

Stylem casual w Polsce mogą być ubrania firm takich jak: Cropp, House, Reporter czy naprawde dobre ubrania, które można kupic w skate shopach ( nie mam na mysli ze ktos musi miec bluze do kolan :wink: ) ale sa dobre firmy typu b3,moro,malita,tdp, smiths i mozna jeszcze wymieniac. Ja napewno nie bede chodzil na mecze w koszulach w krate i w czapeczce w krate albo sweterku. Dla mnie to dziwactwo i tyle. Nie powiem mam w szafie sweter Freda Perrego ale on nadaje się do innych wyjśc niz na stadion. Ja preferuje marki Pretorian, Cropp, Reporter, Everlast i nawet casualowe sweterki z Freda. Teraz jest bum na ubrania takie i kazdy sika jak widzi napis FP czy HL. Henri Lloyd dla mnie ma zajebiste buty, kurtki i jakies tam pojedyncze rzeczy, a jakbym w reszte sie ubrał to powinniście do mnie mówic Sir. i powienem grac w golfa. Niech zostanie tak jak jest. pozdro

Holba
Posty: 194
Rejestracja: 26.02.2007, 23:01
Lokalizacja: Londyn

Post autor: Holba » 20.01.2008, 15:01

Taka ciekawostka.

Jak dobrze pamietam to Henri Lloyd jest firma zalozona w UK w latach 60 przez polskiego emigranta Henryka Stanislawskiego. Koles pochodzil z Brodnicy. Zdaje sie, ze wlasnie tam tez jest fabryka HL.

Wiec w sumie to tez moze byc taki polski casual ;)
Londyn 100% Widzew

skip
Posty: 13
Rejestracja: 26.02.2007, 21:51
Lokalizacja: Londyn/Brodnica

Post autor: skip » 20.01.2008, 15:37

Potwierdzam slowa Holby, zaklad miesci sie w Brodnicy, a zalozycielem firmy jest brodniczanin Henryk Strzelecki, a nie Stanislawski. Mimo ze miesci sie tu fabryka i sklep firmowy, to ciezko znalezc ludzi chodzacych w ciuchach tej marki :)

kieer
Posty: 77
Rejestracja: 27.03.2007, 23:54
Lokalizacja: UK

Post autor: kieer » 22.01.2008, 10:59

Holba pisze:Taka ciekawostka.

Jak dobrze pamietam to Henri Lloyd jest firma zalozona w UK w latach 60 przez polskiego emigranta Henryka Stanislawskiego. Koles pochodzil z Brodnicy. Zdaje sie, ze wlasnie tam tez jest fabryka HL.

Wiec w sumie to tez moze byc taki polski casual ;)
:lol: Ale jaja :lol: Bedzie temacik do dyskusji z Angolami w pracy :lol: Ostatnio przez miesiac wmawiali mi ze Krzysztof Kolmub urodzil sie w York, a do nowego swiata wyplynal z Liverpool :lol:

WiecznieMłody
Posty: 97
Rejestracja: 27.02.2007, 13:22
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Post autor: WiecznieMłody » 22.01.2008, 13:15

kieer pisze:
Holba pisze:Taka ciekawostka.

Jak dobrze pamietam to Henri Lloyd jest firma zalozona w UK w latach 60 przez polskiego emigranta Henryka Stanislawskiego. Koles pochodzil z Brodnicy. Zdaje sie, ze wlasnie tam tez jest fabryka HL.

Wiec w sumie to tez moze byc taki polski casual ;)
:lol: Ale jaja :lol: Bedzie temacik do dyskusji z Angolami w pracy :lol: Ostatnio przez miesiac wmawiali mi ze Krzysztof Kolmub urodzil sie w York, a do nowego swiata wyplynal z Liverpool :lol:
Może nie do tematu, ale kiedyś czytałem o nauczycielce geografii z Anglii, która zdziwiła się, ze Wielka Brytania to państwo wyspiarskie, więc po nich można sie wszystkiego spodziewac :wink:

okson
Posty: 28
Rejestracja: 26.02.2007, 21:25

Post autor: okson » 28.01.2008, 11:36

Mi osobiście podoba sie casual ale nie zakładam taki rzeczy na mecz bo po prostu szkoda mi je zniszczyć na mecz dresik i bluza z kapturem na mecz sie nie idzie żeby pokazać w jakie firmy sie ubiera :lol:

Chodor
Posty: 24
Rejestracja: 06.03.2007, 17:54
Lokalizacja: Sekcja <C>arlow

Post autor: Chodor » 30.01.2008, 00:37

skip pisze:Potwierdzam slowa Holby, zaklad miesci sie w Brodnicy, a zalozycielem firmy jest brodniczanin Henryk Strzelecki, a nie Stanislawski. Mimo ze miesci sie tu fabryka i sklep firmowy, to ciezko znalezc ludzi chodzacych w ciuchach tej marki :)
Takie jedno pytanie mowisz ze jest sklep firmowy, to jakie ceny w nim sa ? wysokie czy gigantyczne ? :lol:
... Młodociani Pojebani CZUWAJ Przemyśl :::...

Holba
Posty: 194
Rejestracja: 26.02.2007, 23:01
Lokalizacja: Londyn

Post autor: Holba » 30.01.2008, 22:05

skip: dzieki za sprostowanie :mrgreen:

ceny, biorac pod uwage slabego funta, dla tych siedziacych na Wyspach sa drozsze. Dla krajan mieszkajacych w Polsce bardziej oplaca sie teraz jechac do UK i tutaj kupowac HL... i zreszta nie tylko...

Taka ciekawostka. podczas pobytu na kadrze na Kaukazie. Polowki Lacoste kosztowaly ok 30 funtow na lotnisku w Erewaniu (w UK od 55 funtow) ... powod? Fabryka w Armenii. ;) Sa wiec iejsca gdzie mozna kupic taniej.

pzdr
Londyn 100% Widzew

skip
Posty: 13
Rejestracja: 26.02.2007, 21:51
Lokalizacja: Londyn/Brodnica

Post autor: skip » 30.01.2008, 23:04

Chodor niestety nie moge Ci odpowiedziec na to pytanie, gdyz juz dobre pare ladnych lat nie bylem w tym sklepie(kiedys wydawalo mi sie drogo). Z racji zmiany miejsca zamieszkania, nie jestem tez w stanie tam podejsc i sprawdzic cen. Mam nadzieje jednak, ze znajdzie sie na tym forum pare osob z Brodnicy, ktore beda wstanie odpwiedziec na Twoje pytanie.
1910 RTS

kaelowiec
Posty: 1414
Rejestracja: 27.02.2007, 11:36

Post autor: kaelowiec » 31.01.2008, 00:37

skip pisze:Potwierdzam slowa Holby, zaklad miesci sie w Brodnicy, a zalozycielem firmy jest brodniczanin Henryk Strzelecki, a nie Stanislawski. Mimo ze miesci sie tu fabryka i sklep firmowy, to ciezko znalezc ludzi chodzacych w ciuchach tej marki :)
kilka razy było o tym w HP pisane

ja osobiście lubie tę firme :)

ale kupuje od nich raczej gadżety bo ceny koszulek czy jeansow sa zawrotne :/

w krakowie w galerii kazimierz jest sklep firmowy czasem są promki ale bez rewelacji -20%

mam między innymi JAPONKI HL heheh

Trele Morele
Posty: 129
Rejestracja: 07.03.2007, 19:31
Lokalizacja: Dublin

Post autor: Trele Morele » 31.01.2008, 12:12

kieer pisze:
Holba pisze:Taka ciekawostka.

Jak dobrze pamietam to Henri Lloyd jest firma zalozona w UK w latach 60 przez polskiego emigranta Henryka Stanislawskiego. Koles pochodzil z Brodnicy. Zdaje sie, ze wlasnie tam tez jest fabryka HL.

Wiec w sumie to tez moze byc taki polski casual ;)
:lol: Ale jaja :lol: Bedzie temacik do dyskusji z Angolami w pracy :lol: Ostatnio przez miesiac wmawiali mi ze Krzysztof Kolmub urodzil sie w York, a do nowego swiata wyplynal z Liverpool :lol:
:lol: :lol: Irlandczyk to samo mi wmawiał
The doom of a nation can be averted only by a storm of flowing passion,but only those who are passionate themselves can arouse passion in others

Lord of North
Posty: 148
Rejestracja: 17.04.2007, 14:11
Lokalizacja: z Gdyni

Post autor: Lord of North » 31.01.2008, 17:23

Firma Henri Lloyd powstała w 1963 roku w Anglii. Została założona przez brodniczanina Henryka Strzeleckiego, który tuż po Drugiej Wojnie Światowej osiadł w Anglii. Wykorzystując swoje niebywałe zdolności organizatorskie w krótkim czasie osiągnął pozycję lidera na światowym rynku odzieży żeglarskiej.

W 1993 roku z jego inicjatywy powstał w Brodnicy zakład, rozbudowywany i modernizowany przez 10 lat swojego istnienia. Dziś to bardzo nowoczesny zakład o światowych standardach, koncentrujący się na szyciu najbardziej technicznie zaawansowanych wyrobów używający najdoskonalszych w tej branży materiałów, jak np. materiały firmy GORE, na które zakład posiada licencję. Część produkcji trafia na rynek Polski poprzez kooperantów lub własne sklepy firmowe,a większość jest eksportowana praktycznie na cały świat.
[link]
TAG!!!
Obrazek

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: alterego i 459 gości