www.warhouse.pl

- Kibice w mediach (temat zbiorczy)

ultras, hooligans, liczby, ciekawostki, informacje, opisy

Moderatorzy: Zorientowany, LechiaCHWM

ODPOWIEDZ
Ga(L)a
Posty: 35
Rejestracja: 16.03.2007, 21:47
Lokalizacja: Dziki Zachód

Post autor: Ga(L)a » 12.11.2007, 10:43

[link]

I nawet cos pozytywnego znalazło sie na końcu.



tyminho
Posty: 119
Rejestracja: 01.03.2007, 21:59

Post autor: tyminho » 12.11.2007, 11:15

Edit.

rafalrks
Posty: 236
Rejestracja: 26.02.2007, 19:04

Post autor: rafalrks » 12.11.2007, 15:07

radekKKS pisze:Wojny na stadionach - BAŁKANY (24.07.2007)
Obrazek
part 1: [link]
part 2: [link]
part 3: [link]
part 4: [link]
part 5: [link]
part 6: [link]
part 7: [link]


Wojny na stadionach - ROSJA (7.11.2007)
Obrazek
part 1: [link]
part 2: [link]
part 3: [link]
part 4: [link]
part 5: [link]
part 6: [link]
part 7: [link]

mialem 6 sciagnietych czesci z balkanow z innego serwera i sciagnalem sobie ostania czesc z tego i przy wypakowywaniu przy 7 czesci mi wyskakuje blad!Wiecie moze czy jak sciagne wszystkie czesci z tego serwera czy mi to pojdzie??

mister_indyczek
ban
Posty: 256
Rejestracja: 07.03.2007, 23:05
Lokalizacja: a po co Tobie to ?

Post autor: mister_indyczek » 12.11.2007, 16:15

rafalrks pisze:
radekKKS pisze:Wojny na stadionach - BAŁKANY (24.07.2007)
Obrazek
part 1: [link]
part 2: [link]
part 3: [link]
part 4: [link]
part 5: [link]
part 6: [link]
part 7: [link]


Wojny na stadionach - ROSJA (7.11.2007)
Obrazek
part 1: [link]
part 2: [link]
part 3: [link]
part 4: [link]
part 5: [link]
part 6: [link]
part 7: [link]

mialem 6 sciagnietych czesci z balkanow z innego serwera i sciagnalem sobie ostania czesc z tego i przy wypakowywaniu przy 7 czesci mi wyskakuje blad!Wiecie moze czy jak sciagne wszystkie czesci z tego serwera czy mi to pojdzie??
to samo miałem... ściągłem z tego serwera wszystkie części i śmiga :wink:
Obrazek

CRACOVIA 1906
ostatnie ostrzeżenie
Posty: 44
Rejestracja: 22.03.2007, 00:21

Post autor: CRACOVIA 1906 » 12.11.2007, 22:21

Ja sciagnolem z tego balkany i nie chodza a rosja chodzi... dziwne
Juz z drugiego linka sciagam i sie nie udaje

Chali_2na
Posty: 179
Rejestracja: 02.05.2007, 16:29
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Chali_2na » 13.11.2007, 13:23

Nie bardzo wiedziałem gdzie to wkleić, na początku myślałem o temacie z dowcipami bo dawno się tak nie uśmiałem jak po przeczytaniu tego, ale w końcu zdecydowałem się na ten temat.

Przed Państwem wywiad z Szanownym Panem Andrzejem "Sokole Oko" Tomaszewskim:

[link]
Niech żyje wolność
Wolność i swoboda
Niech żyje zabawa
I Legia Warszawa

malenstwo_01
Posty: 62
Rejestracja: 09.03.2007, 10:34

Post autor: malenstwo_01 » 13.11.2007, 23:34

[link]

Śmiać się czy płakać ? :/

_mk_
Major
Posty: 785
Rejestracja: 26.02.2007, 21:12

Post autor: _mk_ » 14.11.2007, 19:29

[link]
Obrazek

takisobienick
Posty: 36
Rejestracja: 01.04.2007, 17:09

Post autor: takisobienick » 14.11.2007, 21:31

Sergiusz Ryczel
Wykopmy ich ze stadionów. Siłą.
Sport bez kibiców nie ma sensu – to wiemy od lat i przypominamy o tym z każdym razem, gdy oglądamy mecze piłkarskie odbywające się przy pustych trybunach. Niestety coraz częściej dochodzę do wniosku że sport z kibicami również sens ma niewielki. Oczywiście słowo „kibic” to w tym drugim przypadku potężne nadużycie. Mowa o bandzie debili, która odwiedza stadiony
Niby krzyczy, niby pomaga drużynie, niby jest z nią na dobre i złe. I to wszystko pięknie, pod warunkiem, że banda owa zna swoje miejsce w szeregu. Jeśli nie zna, to trzeba jej to miejsce siłą wskazać. Jeśli banda owa przyjeżdża na stadion i wywiesza na płocie jakąś szmatę - rzekomo będącą symbolem czegoś tam, a tak naprawdę nawiązującą do ideologii rasistowskiej, to trzeba tę szmatę jak najszybciej ściągnąć. Jeśli któryś z członków owej bandy odważy się zaprotestować przeciwko takiemu życzeniu organizatorów, należy nauczyć go zasad gumową pałą albo innymi dostępnymi środkami. Nie jest w tym momencie istotne co rzeczona szmata/flaga przedstawia. To, co przytargali ze sobą kibole z Białegostoku, nie było ani zabawne, ani ładne, ani w niczym nie pomagało piłkarzom. Dodatkowo organizator zadecydował, że należy to coś zdjąć. Problem polega na tym że kibole zdjąć nie chcieli, organizator (ochrona, policja) zdjąć nie potrafiła, a piłkarze mieli taki sam wpływ na rzekomo swoich kibiców jak, nie przymierzając, ja. Stąd cały cyrk na Legii, której kibole akurat łaskawie zaczęli dopingować swój zespół (jak się okazuje zupełnie niepotrzebnie, bo bez ich dopingu drużyna mecze wygrywała, a teraz już jakoś o punkty trudniej).

Nie ma nic gorszego niż zorganizowane grupy kibiców. Bo jeśli się organizują, to bardziej niż ze swoją drużyną identyfikują się z sobie podobnymi grupami z innych miast. Tak jest w Polsce, tak samo jest choćby we Włoszech. Tragiczna śmierć jednego z tych podróżujących „tifosi” jest tylko pretekstem do wzniecenia zamieszek w całym kraju. W imię czego? Swojego klubu czy zemsty? Zemsty na kim? Po co? Odpowiedzi są oczywiste.

Bandziorów należy tępić wszelkimi sposobami. Na całym świecie jest ten sam problem. To nie problem sportu i piłki nożnej. To problem społeczny. O wiele głębszy. Sama piłka nożna jest piękna.

P.S. A teraz kilka odpowiedzi odnośnie waszych uwag/pytań.

- Kiedyś byłem wielkim kibicem Interu Mediolan - głównym powodem był fakt, ze grał tam mój ulubiony piłkarz – Jurgen Klinsmann. Teraz też kibicuję klubom w których grają piłkarze, których z pewnych powodów cenię bardziej niż innych. (Celtic Glasgow – Boruc, HSV – Rafael van der Vart. Problem miałem właśnie z Chelsea, gdy poszedł tam znakomity już w Marsylii Drogba). Takich klubów jest jeszcze więcej. Można powiedzieć, że lubię po prostu dobrą piłkę.

- Avram Grant nie ma licencji UEFA Pro, a Chelsea prowadzi warunkowo, bo właśnie się o stosowne dokumenty ubiega.

- Niestety nie potrafiłem zlokalizować piłkarza o którego pytała Iwona. Przykro mi.

Pozdro, Sergio

[link]

Podsumowując głupich nie trzeba siać, sami sie rodzą.

ps. a tutaj jeszcze jeden idiota dorwał sie do pióra: [link]

Il_Fanatico
Posty: 290
Rejestracja: 01.03.2007, 10:55

Post autor: Il_Fanatico » 14.11.2007, 22:41

Sergiusz Ryczel pisze: Kiedyś byłem wielkim kibicem Interu Mediolan - głównym powodem był fakt, ze grał tam mój ulubiony piłkarz – Jurgen Klinsmann. Teraz też kibicuję klubom w których grają piłkarze, których z pewnych powodów cenię bardziej niż innych. (Celtic Glasgow – Boruc, HSV – Rafael van der Vart. Problem miałem właśnie z Chelsea, gdy poszedł tam znakomity już w Marsylii Drogba). Takich klubów jest jeszcze więcej. Można powiedzieć, że lubię po prostu dobrą piłkę.


To wszystko wyjaśnia :roll: Dajcie spokój z tymi pseudopropagandowymi bredniami, bo chyba nikogo tu nie trzeba przekonywać jaką one mają "wartość"

Tam_1947
Posty: 266
Rejestracja: 01.03.2007, 09:29

Post autor: Tam_1947 » 14.11.2007, 23:21

"PZPN daje sygnał do otwartego cenzurowania" - króciutki artykuł Dariusza Kosa

[link]

W dzisiejszym numerze "Najwyższego Czasu!" parę słów, o niejakim Stecu i o meczu Legia - Jaga, napisał Tomasz Sommer.
Obrazek

kilian
Posty: 85
Rejestracja: 24.07.2007, 14:52

Post autor: kilian » 15.11.2007, 12:52

wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80269,4674845.html

No fajnych ma "kiboli" Zawisza :lol:
Czterech wandali w wieku od 13-16 lat zatrzymała przez policję.
Co za baran pisał ten artykuł :shock: Znowu byle tylko sie dopierdolic do kibiców. Ech a kiedyś lubiłem Wyborczą...

paw
Posty: 126
Rejestracja: 26.02.2007, 18:19

Post autor: paw » 15.11.2007, 13:30

[link]

nchms
Posty: 168
Rejestracja: 17.03.2007, 19:17

Post autor: nchms » 15.11.2007, 21:41

Jeszcze brakuje tego że onanizacja "W dupe wiecej" dopierdoli się do godła - z poprawności politycznej i urojeń niektórych, Białego Orła zastąpi czarny gołąb, który z biegiem czasu przeistoczy się w tęczowego.....

_mk_
Major
Posty: 785
Rejestracja: 26.02.2007, 21:12

Post autor: _mk_ » 18.11.2007, 11:05

[link]
Obrazek

MBTCh
Posty: 1076
Rejestracja: 26.02.2007, 22:10

Post autor: MBTCh » 18.11.2007, 13:18

Mowa o bandzie debili, która odwiedza stadiony
Niby krzyczy, niby pomaga drużynie, niby jest z nią na dobre i złe. I to wszystko pięknie, pod warunkiem, że banda owa zna swoje miejsce w szeregu. Jeśli nie zna, to trzeba jej to miejsce siłą wskazać. Jeśli banda owa przyjeżdża na stadion i wywiesza na płocie jakąś szmatę - rzekomo będącą symbolem czegoś tam, a tak naprawdę nawiązującą do ideologii rasistowskiej, to trzeba tę szmatę jak najszybciej ściągnąć
Przeciez to jest jawne obrażanie określonej (sam(a) pan(i) określa o kogo dokładnie w tym artykule chodzi) grupy ludzi. Za cos takiego należy się pozew od każdego kibica Jagi, który był w Warszawie, przeciwko tej pseudodziennikarskiej kurwie. Jakim prawem i jak długo jeszcze, ta banda frajerów z gazety żydowskiej czy WSI 24, będzie mogła bezkarnie takie rzeczy pisać? :evil: :evil:

Mam nadzieję że stowarzyszenie kibiców Jagi nie zostawi tej sprawy. Marzy mi się, żeby przyszło tej szmacie przepraszać każdego kibica Jagi indywidualnie, a także wpłacić po 10 tys PLN na głowę, jako taka mała kara 8)

Perseusz
Posty: 14
Rejestracja: 14.05.2007, 21:36
Lokalizacja: Ziemia

Post autor: Perseusz » 18.11.2007, 22:10

artykół o Italii

********************************************


[link]


********************************************
Ostatnio zmieniony 18.11.2007, 22:45 przez Perseusz, łącznie zmieniany 2 razy.

phkrolik
Posty: 26
Rejestracja: 06.03.2007, 16:01
Lokalizacja: Katowice-Koszutka

Post autor: phkrolik » 21.11.2007, 17:12

Protesty to jedyne wyjście...
Walka trwa zawsze i wszędzie...

Cinek
Posty: 11
Rejestracja: 26.02.2007, 17:57

Post autor: Cinek » 22.11.2007, 13:27

czy ktoś nagrywał odcinek z kibicami z Argentyny i Brazyli i mógłby wrzucić na plikusia? bo cos ucichł temat o tym
Hej Śląsk!

A.C.A.B HKS
Posty: 70
Rejestracja: 28.04.2007, 22:02
Lokalizacja: z GT

Post autor: A.C.A.B HKS » 22.11.2007, 19:45

[link]

wreszcie ukazano że nie zawsze pies ma racje 8)
Guilty for being the besT

marysia
ostatnie ostrzeżenie
Posty: 110
Rejestracja: 27.03.2007, 23:48

Post autor: marysia » 22.11.2007, 20:43

Flaga kibiców Jagiellonii legalna

Komisja Ligi Ekstraklasy S.A., prowadząca rozgrywki I ligi piłkarskiej, uznała w czwartek, że flaga białostockich fanów nie zawiera żadnych treści rasistowskich
Dwa tygodnie temu podczas meczu Legia - Jagiellonia delegat Polskiego Związku Piłki Nożnej Andrzej Tomaszewski opóźnił rozpoczęcie drugiej połowy o około pół godziny. Na jednej z flag przywiezionych do Warszawy przez liczną grupę kibiców z Białegostoku dopatrzył się rasistowskiego znaku - "białej pięści". Szalikowcy nie chcieli jej zdjąć, argumentując, że flaga nie ma nic wspólnego z dyskryminacją kogokolwiek, zresztą narysowana pięść jest czerwona. Ponadto nie mogli zrozumieć dlaczego wcześniej nikt nie miał do nich o nią pretensji, a wywieszali ją podczas wielu innych meczów.

Dzisiaj Komisja Ligi wysłuchała w tej sprawie prezesa klubu Aleksandra Puchalskiego, a także przedstawicieli Stowarzyszenia Sympatyków Jagiellonii Białystok oraz kibicowskiego ruchu "Ultras", odpowiedzialnych za meczowe oprawy, do których należy flaga. Następnie oddaliła wniosek o ukaranie Jagiellonii, argumentując, iż flaga nie zawiera żadnych treści rasistowskich.

- Podkreślono również, iż zostanie wydany komunikat, który jasno poinformuje, iż flaga ta może być eksponowana bez przeszkód na meczach piłkarskich. Jeśli tak się stanie, będzie to pierwsza flaga z "certyfikatem Orange Ekstraklasy" - komentuje wiceprezes Jagiellonii Artur Kapelko.

Jagiellonia ma zapłacić 3 tys. zł za to, że podczas twego meczu kibole z Białegostoku spalili kilka szalików Legii Warszawa.

gazeta.pl


CHCIAŁBYM TERAZ ZOBACZYC MINY TYCH BŁAZNÓW Z GAZET I PRZEDE WSZYSTKIM OBSERWATORA TAMTEGO MECZU!!!

Amikowiec
Posty: 54
Rejestracja: 27.02.2007, 16:35

Post autor: Amikowiec » 23.11.2007, 20:49

Z czasopisma "Futbol". W pozytywnym świetle o polskich kibicach.

Obrazek
Obrazek
MG '06

Zawsze wierny i oddany
Posty: 237
Rejestracja: 10.06.2007, 11:42

Post autor: Zawsze wierny i oddany » 23.11.2007, 22:09

W najnowszej "Piłce Nożej" pojawił się artykuł Jerzego Dudały o polskich kibicach, który w normalny sposob cos napisał.


A "Futbolu" również piszą o kibicach w listopadowym numerze było coś o fanach Lecha.

dzordz1962
Posty: 23
Rejestracja: 23.07.2007, 17:27

Post autor: dzordz1962 » 23.11.2007, 22:26

The Real Football Factories International - Argentyna (2007) [TVRip] [XviD] [Lektor PL]

[link]


odcinek zamieszczony na torrencie

dokladniej [link]

Amikowiec
Posty: 54
Rejestracja: 27.02.2007, 16:35

Post autor: Amikowiec » 24.11.2007, 17:37

Obrazek

"Chuligani rządzą Argentyną"
"Piłka nożna to bez wątpienia jedna z największych pasji współczesnego świata. W niektórych jego częściach potrafi być jednak niebezpieczna. Tak jak w Argentynie, gdzie piłkarskie emocje wymykają się spod kontroli.

Koloryt, odgłosy trybun, szalona atmosfera – to wszystko jest niepowtarzalne na meczach miejscowej ligi. Nadwyżka adrenaliny powstałej w ciągu dziewięćdziesięciu minut sprawia, że kibice szaleją i często dochodzi do zamieszek. Za każdym razem, gdy ktoś wybiera się na mecz piłkarski, musi brać pod uwagę ewentualność, że wróci z niego w... trumnie. Przykre, przerażające, ale prawdziwe. Wystarczy znaleźć się w koszulce ukochanego klubu w nieodpowiednim miejscu i czasie, by stać się ofiarą ataku. Wtedy życie od śmierci oddziela tylko łut szczęścia...

Statystyki są przerażające: 178 zostało zabitych podczas rozrób między kibicami w ciągu ostatnich 68 lat, czyli od wprowadzenia profesjonalizmu w argentyńskim futbolu. Choć nawet ta liczba jest prawdopodobnie nieścisła. Nie uwzględnia bowiem incydentów w rozgrywkach amatorskich, a także wypadków z początku XX wieku. W rzeczywistości więc może sięgnąć nawet 200 ofiar!
Większość została zastrzelona. Inne przypadki mogłyby z pewnością zainspirować słynnego amerykańskiego reżysera Francisa Forda Coppolę, który obecnie mieszka głównie w Buenos Aires, gdyby miał ochotę nakręcić “Ojca Chrzestnego - część IV”. Dla przykładu, Roberto Basile (26 lat) zmarł w 1983 roku trafiony w kark racą. Enrique Fernandez (35) zginął w 1985 roku rażony granatem gazowym. German Barbaresi (18) został dźgnięty parasolem w 1995 roku. Marcelo Gulowaty (17) nie przeżył podróży autobusowej do Mar del Plata w 1990 roku, a jego ciało zostało znalezione przy drodze.

Martin Mazur
Autor jest dziennikarzem argentyńskiego magazyny „El Grafico”"
Więcej w papierowym wydaniu „Magazynu Futbol”

za [link]
MG '06

maciej!
Posty: 453
Rejestracja: 27.02.2007, 20:21

Post autor: maciej! » 26.11.2007, 13:42

Mozna na poważnie:

[link] (polecam IE),

można też na wesoło:

[link]
ROBOTNICZE TOWARZYSTWO SPORTOWE

macias
Posty: 138
Rejestracja: 14.03.2007, 23:30

Post autor: macias » 26.11.2007, 21:26

wie ktoś może czy na youtbe są jakieś odcinki z polskim lektorem(oprócz tego o Polsce 8) ... bo dla mnie ściąganie z tego torenta czy tez plikusia to czrna magia :oops: ewentualnie jakieś wskazówki na priv jak to zrobić...pozdrówka!!

Dek_ML
Posty: 231
Rejestracja: 07.06.2007, 13:00

Post autor: Dek_ML » 26.11.2007, 21:41

podbijam.

są jakies odcinki on-line??

Sączers90
Posty: 42
Rejestracja: 17.04.2007, 16:18

Post autor: Sączers90 » 26.11.2007, 22:04

[link]

jesli ktoś byłby zainteresowany to wrzuciłem torrenty do odcinków:

-Argentyna
-Holandia
-Szkocja
-Anglia
-Bałkany

Pozdrawiam :wink:

Corleone
Posty: 648
Rejestracja: 27.02.2007, 14:46
Lokalizacja: betonowy las

Post autor: Corleone » 28.11.2007, 16:10

Własnie czytałem to w biblotece.
Beka jak h**. Władze iti kreowana na twórców mitycznej wyprawy krzyzowej przeciwko hordom bandytów, kiboli. :D Tylko ze ci biedni herosi są narazie osamotnieni bo .. np taki Lech Poznań płaci haracz kibolom za spokój. ( tu mysle władze klubu czy tez stowarzyszenie które tez jest atakowane moze spokojnie bulić morde w sądzie).

Oczywiscie duzo błedów merytorycznych - w Wilnie rozrabiao ponad 3000 kibiców :shock: kilkaset pojechało na bijatyke ostatnio do Belgrada, TB ma zgode z Chelsea i Lazio :lol: itp
Zas pan dziewulski oczywiscie jest byłym policjantem - przeciez to jest to samo co były Zomowiec, wiec napisali poprostu policjantem :)

Bosman robi biznes na (L), ale czerwony walter i ekipa tylko kochają sport, zero hajsu im w głowie.

Ten artykuł to drugi biedun w stosunku do tego zamieszczonego w Gazecie Polskiej.
Swą Drużyne Dopingować

Chłodny komentator
Posty: 40
Rejestracja: 10.05.2007, 08:23

Post autor: Chłodny komentator » 28.11.2007, 18:26

Musze przyznac ze srogo zawiodłem sie na Polityce, co jak co, ale pismo powaznych dziennikarzy poruszajce ważne problemy powinno mieć naczelnych, którzy pewnego belkotu nie sa w stanie jednak puścić na łamy.. wiadomo, że sytuacja w kraju jest taka, że kibice to najbardziej chwytliwy temat i najlepiej sie sprzedajacy mimo przeraźliwej wtórności (mimo ze kazdy kto czyta taka prase przeciez juz czytal o kibicach z 30 razy conajmniej i z reguly to samo).

GW rozumiem, ale zeby Polityka..

Coraz ciezej tu :/
Chłodny komentator

Janek
ostatnie ostrzeżenie
Posty: 103
Rejestracja: 26.02.2007, 20:20
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Janek » 28.11.2007, 22:50

ale żenada ... zobaczcie skąd autor czerpał wiedze.Pierwsze co sie pojawia po wpisaniu w googlu Teddy Boys 95:
[link]

Przecież niektóre teksty sa żywcem przepisane, może tych "dziennikarz"y o plagiat posądzi.

Jarząbek
Posty: 64
Rejestracja: 27.02.2007, 22:03

Post autor: Jarząbek » 29.11.2007, 00:19

Nie ma co się dziwić, że Polityka takie głupoty pisze. Razem z iti mają wspólne komunistyczne korzenie...tfu

Il_Fanatico
Posty: 290
Rejestracja: 01.03.2007, 10:55

Post autor: Il_Fanatico » 29.11.2007, 22:36

[link]

:lol: Co do artykuły polityki- mimo że nie zgadzam się z ich poglądami uważałem ich za gazetę na poziomie, ale kolejny raz pokazali najlepsze wzorce Trybuny Ludu. Najgorsze jest to że rzesza czytelników przyjmuje coś takiego za pewnik :roll:

fatkot
Posty: 29
Rejestracja: 12.06.2007, 17:29
Lokalizacja: szare bloki, odrapane kamienice

Post autor: fatkot » 29.11.2007, 23:32

Il_Fanatico pisze:[link]

:lol: Co do artykuły polityki- mimo że nie zgadzam się z ich poglądami uważałem ich za gazetę na poziomie, ale kolejny raz pokazali najlepsze wzorce Trybuny Ludu. Najgorsze jest to że rzesza czytelników przyjmuje coś takiego za pewnik :roll:
wrzucic im filmik z lech widzew, 1:6 .. też po meczu, chciałbym zobaczyć celtic po takim meczu..

http://www.youtube.com/watch?v=8mp9Bl9NMgY
to my chłopcy ze Ślonska

Johny84
Posty: 1185
Rejestracja: 26.02.2007, 18:38

Post autor: Johny84 » 30.11.2007, 02:49

Zawsze wierny i oddany pisze:W najnowszej "Piłce Nożej" pojawił się artykuł Jerzego Dudały o polskich kibicach, który w normalny sposob cos napisał.


A "Futbolu" również piszą o kibicach w listopadowym numerze było coś o fanach Lecha.
To nie jest artykuł z Piłki Nożnej, tylko skrócony przedruk z Gazety Polskiej. Dudała zawsze pisze normalnie, a zna się na rzeczy (doktorat z socjologii i sam jest bodajże jest kibicem Zagłębia Sosnowiec). W Gazecie Polskiej ciekawie o kibicach pisze też Krawietz

Polityka = dno, szambo, ścieki i pomyje
.

Pzdr.
Per aspera ad astra.

Oh-lay-knee-chuck: http://www.youtube.com/watch?v=Cef-xQ3Tdjc :lol:

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: borsukkkkk, Bzyku45, maly85, Ortalion, Sedzia, Xsexx i 518 gości