www.warhouse.pl

Komentarze / FotoVideo / Relacje - 15-18.09.2023

ultras, hooligans, liczby, ciekawostki, informacje, opisy

Moderatorzy: Zorientowany, LechiaCHWM

Łagodny
Posty: 399
Rejestracja: 08.04.2013, 21:06
Lokalizacja: Żółto-Czarna Ojczyzna

Re: Komentarze / FotoVideo / Relacje - 15-18.09.2023

Post autor: Łagodny » 21.09.2023, 23:48

Kropiel pisze:
21.09.2023, 12:04
No i właśnie o tym pisałem co potwierdził Torcida Górnik.

Łagodny, jak jeździliście gdzieś po fc Ruchu, Górnika czy Zagłębia to przyjeżdżali się z wami rozprawić ludzie z pf, torcidy i barra bravas czy po prostu mieliście tam spiny z ich fc, którzy uczęszczają na swoje lokalne kluby?
Bo chyba nie jechało was tam 100 wyselekcjonowanej ekipy do bicia żeby musieli na was ściągać posiłki z Zabrza, Rudy Śląskiej, Chorzowa, Sosnowca itd.
Lata temu, gdy Zagłębie Sosnowiec skroiło nam flagę na trasie, to nie jechała za nami przypadkowa załoga.
Na meczu Concordia Knurów - Ruch Radzionków zjechało się większość fan clubów i Zabrze.
Ustawka z Myszkowem też miała wyglądać inaczej, a co innego zastaliśmy na miejscu, kilka razy już o tym wspominaliśmy i chyba Szombierki mogą potwierdzić, bo podobnie zostali zrobieni kiedyś przez Myszków.
Kończę ten temat, bo już tu lecą teksty o niepełnosprawnych itp.



dyniadynia
Posty: 143
Rejestracja: 26.10.2021, 10:36

Re: Komentarze / FotoVideo / Relacje - 15-18.09.2023

Post autor: dyniadynia » 22.09.2023, 08:58

Dla Cidrów duży szacunek, mieli oferty bycia w jakiejś „rodzinie” i fanclubowania, ale jak widać bycie niezależnym i kibicowanie swojej drużynie nadal jest u niektórych na pierwszym miejscu. Przypomnę może, że Cidry mają FC na Bytomskiej dzielnicy, a jeszcze 15 lat temu tam były naprawdę grube akcje, które teraz widzimy na Rudzie, czy Jaworznie (oczywiście zachowując proporcje). Tułanie się po tak niskich ligach oczywiście sprawia, że lepiej nie będzie, ale szacun dla chłopaków za starania. Ci co piszą, ze kazdy ma ich w d**** itd pewnie pochodzą z Mazowsza, albo Dolnego Śląska, gdzie kazdy fanclubuje Legii albo Slaskowi i wszedzie moga sie czuc bezpieczni :D

STYKS
Posty: 144
Rejestracja: 12.04.2013, 21:57

Re: Komentarze / FotoVideo / Relacje - 15-18.09.2023

Post autor: STYKS » 22.09.2023, 21:11

A ja mam takie pytanie do kibiców Ruchu Radzionków, wasz awans w latach 90-siątych wiązał się z jakimś sponsorem ? z poukładaną selekcją zawodników? ze wsparciem Miasta ?....
Tak patrzyłem na statystyki, ale na pierwsze mecze Radzionkowa chodziło po 8 tys ludzi na legii nawet 11tys gdzie cały Radzionków była dzielnica Bytomia ma 16 tys .
Przyznam Szacun.
Nie zdarza się żeby pół miasteczka chodziło na mecze, byłby to rekord świata .Zdaje sobie sprawę że z tych 8 tys część było Bytomia ? ,który w tamtych czasach miał degrengoladę.
CZym był spowodowany + chodzi mi o zespół , bo wiadomo że sukces napędza kibiców.

hdg
Posty: 735
Rejestracja: 07.06.2007, 17:41

Re: Komentarze / FotoVideo / Relacje - 15-18.09.2023

Post autor: hdg » 23.09.2023, 10:44

STYKS pisze:
22.09.2023, 21:11
A ja mam takie pytanie do kibiców Ruchu Radzionków, wasz awans w latach 90-siątych wiązał się z jakimś sponsorem ? z poukładaną selekcją zawodników? ze wsparciem Miasta ?....
Tak patrzyłem na statystyki, ale na pierwsze mecze Radzionkowa chodziło po 8 tys ludzi na legii nawet 11tys gdzie cały Radzionków była dzielnica Bytomia ma 16 tys .
Przyznam Szacun.
Nie zdarza się żeby pół miasteczka chodziło na mecze, byłby to rekord świata .Zdaje sobie sprawę że z tych 8 tys część było Bytomia ? ,który w tamtych czasach miał degrengoladę.
CZym był spowodowany + chodzi mi o zespół , bo wiadomo że sukces napędza kibiców.
Radzionków był jeszcze w latach 90-tych dzielnica BTM więc pewnie spora część Bytomian im kibicowała .Do tej pory zresztą mają tam kibiców. U siebie mieli wówczas naprawdę dobre liczby ale nie tylko u siebie bo jak dobrze pamiętam to na GKS pojechało ich kiedyś ok 600-800 (?) Inna sprawa jakiej "jakości" była to grupa ale tak czy siak trzeba przyznać ,że pokazywali się fajnie

Łagodny
Posty: 399
Rejestracja: 08.04.2013, 21:06
Lokalizacja: Żółto-Czarna Ojczyzna

Re: Komentarze / FotoVideo / Relacje - 15-18.09.2023

Post autor: Łagodny » 23.09.2023, 10:53

STYKS pisze:
22.09.2023, 21:11
A ja mam takie pytanie do kibiców Ruchu Radzionków, wasz awans w latach 90-siątych wiązał się z jakimś sponsorem ? z poukładaną selekcją zawodników? ze wsparciem Miasta ?....
Tak patrzyłem na statystyki, ale na pierwsze mecze Radzionkowa chodziło po 8 tys ludzi na legii nawet 11tys gdzie cały Radzionków była dzielnica Bytomia ma 16 tys .
Przyznam Szacun.
Nie zdarza się żeby pół miasteczka chodziło na mecze, byłby to rekord świata .Zdaje sobie sprawę że z tych 8 tys część było Bytomia ? ,który w tamtych czasach miał degrengoladę.
CZym był spowodowany + chodzi mi o zespół , bo wiadomo że sukces napędza kibiców.
Trudno tu jednoznacznie stwierdzić z czym wiązał, ponieważ naszym sponsorem była kopalna KWK Powstańców Śląskich w Bytomiu (Dzielnica Vitor) i z tego klub miał największe pieniądze, ale czy takie by wystarczały na utrzymanie klubu? Już w tym ostatnim sezonie w Ekstraklasie dług się zwiększał i brakowało pieniędzy. Nie wiadomo co by było dalej, gdybyśmy jeszcze tam pograli z dwa sezony.
Na tej kopalni też pracowali nasi piłkarze np. Marian Janoszka, chociaż słowo "pracowali" to zbyt duże określenie, bo wobec piłkarzy tak kopalnia działała, że mają niby pracować, ale mają nie być zmęczeni hehe.
Później kopalnia upadła, skończyły się pieniądze i skończył się Ruch Radzionków z tamtych lat.
Było oczywiście kilka mniejszych firm, jakieś piekarnie - cukiernie, warsztaty samochodowe ale to takie mikro firmy, które nie mogły same utrzymać klubu.

Selekcji zawodników nie było i tutaj opiszę ciekawą rzecz o której pewnie mało kto wie, ale drużynę Ruchu Radzionków przed awansem i w Ekstraklasie tworzyli piłkarze, którzy byli niechciani na Śląsku w swoich klubach.
Dużo piłkarzy było z Górnika Zabrza ale też z Ruchu Chorzów czy Odry Opole. Nie mieścili się u siebie, nasz były prezes Paweł Bomba właśnie takich zawodników wyłapywał, bo też nie ma co ukrywać, na innych nas nie było stać no i tak się złożyło, że cała ta grupa niechcianych graczy rozjechała całą 2 ligę i awansowała do Ekstraklasy, a tam na start ograliśmy Widzew Łódź 5:0.
Później o "Potędze" niechcianych, ale zgranych graczy mógł się przekonać Lecha Poznań, Wisła Kraków i inni.

Oczywiście padały rekordy frekwencji i te podane liczby były tylko oficjalne, a z Legią Warszawa to myślę, że i więcej było niż 11 tyś.
Większość kibiców to ludzie z Radzionkowa, ale w tamtych czasach oprócz fanów z Bytomia sporo osób dojeżdżało z Tarnowskich Gór i Piekar Śląskich.
Szczególnie Tarnowskie Góry - Kiedyś po Śląsku jeździł taki znany autobus o numerze 820 (Teraz chyba M3), który jechał z Tarnowskich Gór do Katowic i właśnie te miejskie "Przeguby" zatrzymywały się blisko stadionu i wychodziły z pielgrzymki Cidroków.

wielkipigmej
Posty: 68
Rejestracja: 28.05.2016, 14:44

Re: Komentarze / FotoVideo / Relacje - 15-18.09.2023

Post autor: wielkipigmej » 23.09.2023, 14:20

Radzinkowian mozna nazwac fenomenem. Klub wlasciwie znikad nagle pojawia sie na mapie Polski i cieszy sie duza popularnoscia, nieosiagalna np wydawalo by sie majacego mocniejsze fundamenty Piasta Gliwice dzisiaj.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Osaka i 494 gości