Województwo Pomorskie

ultras, hooligans, liczby, ciekawostki, informacje, opisy

Moderatorzy: Zorientowany, LechiaCHWM

ODPOWIEDZ
Socjalista
Posty: 51
Rejestracja: 04.07.2013, 23:24

Województwo Pomorskie

Post autor: Socjalista » 17.01.2014, 18:31

Ja co prawda jestem kibicem typowo piknikowym (fanem przedewszystkim piłki ręcznej),nie mającym nic wspólnego z ruchem kibicowskim ale zawsze bardzo mocno się nim interesowałem np. sytuacją pod tym kątem na terenie całej Polski (a zwłaszcza na terenie województw:warmińsko-mazurskiego,pomorskiego oraz kujawsko-pomorskiego).Moim zdaniem województwo pomorskie jest bardzo ciekawym województwem,mnie osobiście szczególnie interesuje sytuacja we wschodniej części województwa (na wschód od linii Wisły-czyli:Malbork i powiat malborski,Kwidzyn i powiat kwidzyński oraz Nowy Dwór Gd. i powiat) ale nie tylko.Jest na forum temat o sytuacji w Trójmieście,jednakże poza Trójmiastem również jest bardzo ciekawie (uważam,że znacznie ciekawiej).



wurda1ak
Posty: 182
Rejestracja: 26.11.2012, 22:16

Re: Województwo Pomorskie

Post autor: wurda1ak » 17.01.2014, 20:14

Akurat się mylisz, bo to bardzo nieciekawe województwo kibicowsko.
Arka i Lechia ... i parę nic nie znaczących enklaw gdzie sympatie nie idą wyłącznie w którąś z tych stron (Kartuzy, Lębork, Kwidzyn).

Na wschód od Wisły - Lechia , poza Braniewem (Arka) i Kwidzynem (Legia) i tyle
ARKA GDYNIA ᛉ WHITE BROTHERS

wurda1ak
Posty: 182
Rejestracja: 26.11.2012, 22:16

Re: Województwo Pomorskie

Post autor: wurda1ak » 17.01.2014, 20:20

z Braniewem to mi się pojebało - inne województwo , więc wychodzi , że jeszcze bardziej chujowo jeśli chodzi o atrakcyjność na wschód od wisły
ARKA GDYNIA ᛉ WHITE BROTHERS

Socjalista
Posty: 51
Rejestracja: 04.07.2013, 23:24

Re: Województwo Pomorskie

Post autor: Socjalista » 17.01.2014, 22:34

W Kwidzynie istnieją dwie ekipy-Rodło (FC Legii) oraz FC Widzewa pozatym z tego co wiem pojedyncze osoby jeżdżą do Gdańska na Lechię.W Malborku tradycyjnie kibicuje się Lechii i miejscowej Pomezanii.Kiedyś istniał w tym mieście FC Legii (nie wiem czy nadal istnieje),posiadali fanę (którą chyba stracili ale nie jestem pewien),poza jeżdżeniem na mecze do Warszawy często pojawiali się w Elblągu na meczach Olimpii.Sztum,Dzierzgoń,Nowy Dwór oraz Nowy Staw-FC Lechii.Nie wiem natomiast jak wygląda sytuacja w Prabutach (kiedyś istniał tam FC Legii/Rodła Kwidzyn) oraz Mikołajkach Pomorskich.

Atlantic
Posty: 35
Rejestracja: 05.05.2013, 15:24

Re: Województwo Pomorskie

Post autor: Atlantic » 18.01.2014, 11:13

Prabuty to Arka jest tam tez Fc Lechii ale nikt ich tam nigdy nie widział. Co do Malborka to wiadomo ze to Lechia ale osobiscie znam kilku chlopaków co jezdza na Arke od wielu lat, także na pewno są tam jakies jednostki .

DFLG
Posty: 494
Rejestracja: 11.01.2010, 23:23

Re: Województwo Pomorskie

Post autor: DFLG » 18.01.2014, 13:31

Prabuty nie są naszym FC. Pojedyncze osoby jeżdżą, ale FC tego nie można nazwać. Podobnie wspomniany wyżej Nowy Staw, skąd jeżdżą na Pomezanię i do nas. Z Mikołajek Pomorskich (ludność ~1400 osób) bywa, że ktoś jedzie z FC Dzierzgoń.

Co do wpisu wyżej, jednostki są zapewne w każdym mieście (w silnych FC Arki również są osoby, które spotkać można na Lechii), ale Malbork=Lechia, tak było i będzie zawsze.
Lechia Gdańsk!

whitepow
Posty: 21
Rejestracja: 05.01.2014, 12:24

Re: Województwo Pomorskie

Post autor: whitepow » 18.01.2014, 14:28

Obrazek

W skrócie, i ogólnie to tak (miasto/powiat?):

Lechia - Słupski, Malborski, Tczewski, Starogardzki, Chojnicki, Bytowski, N-Dworski, Kartuski
Arka - Pucki, Wejherowski, Kościerski, Człuchowski, Tczewski.

Podzielony jest jedynie Tczew. Kościerzyna nie jest podzielona, dominuje tam Arka z racji Kaszubi Kościerzyna, mimo, że troche osób jeździ od lat na Lechie i nie są anonimowi. Reszta raczej bez zmian. Nie mówmy tu o jednostkach, które mieszkają na wrogich terenach i nie ujawniają się na mieście bo to śmieszne.

Andrus
Posty: 303
Rejestracja: 08.12.2012, 14:46

Re: Województwo Pomorskie

Post autor: Andrus » 18.01.2014, 14:47

Chojniczanka Chojnice i Bytovia Bytów jak dobrze pamiętam nie mają zbyt dobrych stosunków pomimo tego,że obie są za Lechią.
Skąd przyczyny antagonizmów ?

J_ag
Posty: 178
Rejestracja: 21.07.2011, 19:29

Re: Województwo Pomorskie

Post autor: J_ag » 18.01.2014, 15:04

Kartuski napewno podzielony weźmy tylko takie miejscowości ja Chwaszczyno, Szemud, Tuchom czy Przodkowo skad jeżdża i do Gdyni i do Gdańska. Słupski to chyba Gryf a nie Lechia. Reszta wporzadku.

Lechia - Malborski, Tczewski, Starogardzki, Chojnicki, Bytowski, N-Dworski, Kartuski.
Arka - Pucki, Wejherowski, Kościerski, Człuchowski, Tczewski, Kartuski.
Gryf - Słupski.
Pogoń Lębork - Lęborski.

Choć taki podział nie jest najodpowiedniejszy. Wiadomo że duże bastiony Lechii to Pruszcz, Malbork, Starogard, Chojnice czy Sopot a Arki to małe Trójmiasto (Wejherowo, Rumia, Reda) oraz Tczew, Kościerzyna czy Człuchów.

whitepow
Posty: 21
Rejestracja: 05.01.2014, 12:24

Re: Województwo Pomorskie

Post autor: whitepow » 18.01.2014, 15:49

J_ag pisze:Kartuski napewno podzielony weźmy tylko takie miejscowości ja Chwaszczyno, Szemud, Tuchom czy Przodkowo skad jeżdża i do Gdyni i do Gdańska. Słupski to chyba Gryf a nie Lechia. Reszta wporzadku.

Lechia - Malborski, Tczewski, Starogardzki, Chojnicki, Bytowski, N-Dworski, Kartuski.
Arka - Pucki, Wejherowski, Kościerski, Człuchowski, Tczewski, Kartuski.
Gryf - Słupski.
Pogoń Lębork - Lęborski.

Choć taki podział nie jest najodpowiedniejszy. Wiadomo że duże bastiony Lechii to Pruszcz, Malbork, Starogard, Chojnice czy Sopot a Arki to małe Trójmiasto (Wejherowo, Rumia, Reda) oraz Tczew, Kościerzyna czy Człuchów.
Jak masz famazonić to lepiej siedź cicho. Tczew podzielony od zawsze. W Kościerzynie istniejecie ale tylko z powodu Kaszubi. A to, że 1 czy 2 wioskach w Kartuskim jest pare osób za Arką, to o niczym nie świadczy. W samych Kartuzach żadnej Arki nie ma (pomijając pikników za czasów waszej ekstraklasy). Ale jakiś dużych zmian w ostatnich latach jakimkolwiek większym mieście nie było i wg mnie da się wyczuć taki marazm, w porównaniu np z g.śląskiem. Jedyną zmianą są Karwiny, kiedyś zdominowane przez Lechie, teraz starej ekipy już nie ma, a młodzi nic tam nie robią (ale to w innym temacie).

Atlantic
Posty: 35
Rejestracja: 05.05.2013, 15:24

Re: Województwo Pomorskie

Post autor: Atlantic » 18.01.2014, 18:14

ZFCS pisze:
DFLG pisze:Prabuty nie są naszym FC. Pojedyncze osoby jeżdżą, ale FC tego nie można nazwać. Podobnie wspomniany wyżej Nowy Staw, skąd jeżdżą na Pomezanię i do nas. Z Mikołajek Pomorskich (ludność ~1400 osób) bywa, że ktoś jedzie z FC Dzierzgoń.

Co do wpisu wyżej, jednostki są zapewne w każdym mieście (w silnych FC Arki również są osoby, które spotkać można na Lechii), ale Malbork=Lechia, tak było i będzie zawsze.
Prabuty to przede wszystkim miejscowa Pogoń -lokalne wyjazdy, flagi, szale, vlepy, czasem i piro. Tak jak wspomniałeś pojedyncze osoby jeżdżą na Lecię jak i Arkę.
Nie pojedyncze bo z Prabut na Arke przy mobilizacji jeździ autokar kilkadziesiat osob. A na Pogoni spotkasz osoby w barwach Arki.

MG91
Posty: 23
Rejestracja: 25.11.2013, 23:29

Re: Województwo Pomorskie

Post autor: MG91 » 18.01.2014, 22:08

whitepow pisze:
J_ag pisze:Kartuski napewno podzielony weźmy tylko takie miejscowości ja Chwaszczyno, Szemud, Tuchom czy Przodkowo skad jeżdża i do Gdyni i do Gdańska. Słupski to chyba Gryf a nie Lechia. Reszta wporzadku.

Lechia - Malborski, Tczewski, Starogardzki, Chojnicki, Bytowski, N-Dworski, Kartuski.
Arka - Pucki, Wejherowski, Kościerski, Człuchowski, Tczewski, Kartuski.
Gryf - Słupski.
Pogoń Lębork - Lęborski.

Choć taki podział nie jest najodpowiedniejszy. Wiadomo że duże bastiony Lechii to Pruszcz, Malbork, Starogard, Chojnice czy Sopot a Arki to małe Trójmiasto (Wejherowo, Rumia, Reda) oraz Tczew, Kościerzyna czy Człuchów.
Jak masz famazonić to lepiej siedź cicho. Tczew podzielony od zawsze. W Kościerzynie istniejecie ale tylko z powodu Kaszubi. A to, że 1 czy 2 wioskach w Kartuskim jest pare osób za Arką, to o niczym nie świadczy. W samych Kartuzach żadnej Arki nie ma (pomijając pikników za czasów waszej ekstraklasy). Ale jakiś dużych zmian w ostatnich latach jakimkolwiek większym mieście nie było i wg mnie da się wyczuć taki marazm, w porównaniu np z g.śląskiem. Jedyną zmianą są Karwiny, kiedyś zdominowane przez Lechie, teraz starej ekipy już nie ma, a młodzi nic tam nie robią (ale to w innym temacie).
Dojebałeś z tymi Karwinami, na prawdę.

napinacz81
Posty: 23
Rejestracja: 15.10.2011, 19:09

Re: Województwo Pomorskie

Post autor: napinacz81 » 18.01.2014, 22:48

W jakim sensie dojebał z Karwinami, bo nie rozumiem?

MG91
Posty: 23
Rejestracja: 25.11.2013, 23:29

Re: Województwo Pomorskie

Post autor: MG91 » 18.01.2014, 23:18

W takim, że Karwiny nigdy nie były Lechii

Tricolores
Posty: 433
Rejestracja: 10.03.2007, 13:32

Re: Województwo Pomorskie

Post autor: Tricolores » 19.01.2014, 00:29

Tak Karwiny nigdy nie były Lechii jak województwo jest nudne. Jak nie macie pojęcia barany to się choć nie wpisujcie no chyba, że o szczypiorniaku dyskutujecie.
[email protected]
FB - STORMstreetwear

sloneczny
Posty: 35
Rejestracja: 13.03.2010, 10:56
Lokalizacja: Miasto z Morza i Marzeń

Re: Województwo Pomorskie

Post autor: sloneczny » 19.01.2014, 11:03

Juz macie 2 tematy gdzie mozecie swoja propagande uskuteczniac. Dodatkowo widac ze przybylo wam od nowego roku uzytkownikow :) Maja sie od kogo uczyc frajerstwa, gdanszczury.

whitepow
Posty: 21
Rejestracja: 05.01.2014, 12:24

Re: Województwo Pomorskie

Post autor: whitepow » 19.01.2014, 11:21

sloneczny pisze:Juz macie 2 tematy gdzie mozecie swoja propagande uskuteczniac. Dodatkowo widac ze przybylo wam od nowego roku uzytkownikow :) Maja sie od kogo uczyc frajerstwa, gdanszczury.
Banujcie takich pajaców bo rozpierdalają temat!!!!!

tatarak
Posty: 121
Rejestracja: 21.10.2010, 23:03

Re: Województwo Pomorskie

Post autor: tatarak » 19.01.2014, 12:38

whitepow pisze:
J_ag pisze:Kartuski napewno podzielony weźmy tylko takie miejscowości ja Chwaszczyno, Szemud, Tuchom czy Przodkowo skad jeżdża i do Gdyni i do Gdańska. Słupski to chyba Gryf a nie Lechia. Reszta wporzadku.

Lechia - Malborski, Tczewski, Starogardzki, Chojnicki, Bytowski, N-Dworski, Kartuski.
Arka - Pucki, Wejherowski, Kościerski, Człuchowski, Tczewski, Kartuski.
Gryf - Słupski.
Pogoń Lębork - Lęborski.

Choć taki podział nie jest najodpowiedniejszy. Wiadomo że duże bastiony Lechii to Pruszcz, Malbork, Starogard, Chojnice czy Sopot a Arki to małe Trójmiasto (Wejherowo, Rumia, Reda) oraz Tczew, Kościerzyna czy Człuchów.
Jak masz famazonić to lepiej siedź cicho. Tczew podzielony od zawsze. W Kościerzynie istniejecie ale tylko z powodu Kaszubi. A to, że 1 czy 2 wioskach w Kartuskim jest pare osób za Arką, to o niczym nie świadczy. W samych Kartuzach żadnej Arki nie ma (pomijając pikników za czasów waszej ekstraklasy). Ale jakiś dużych zmian w ostatnich latach jakimkolwiek większym mieście nie było i wg mnie da się wyczuć taki marazm, w porównaniu np z g.śląskiem. Jedyną zmianą są Karwiny, kiedyś zdominowane przez Lechie, teraz starej ekipy już nie ma, a młodzi nic tam nie robią (ale to w innym temacie).
Boże widzisz i nie grzmisz...

Atlantic
Posty: 35
Rejestracja: 05.05.2013, 15:24

Re: Województwo Pomorskie

Post autor: Atlantic » 19.01.2014, 12:57

ZFCS pisze:
Nie pojedyncze bo z Prabut na Arke przy mobilizacji jeździ autokar kilkadziesiat osob. A na Pogoni spotkasz osoby w barwach Arki.
Pisząc o pojedynczych osobach chodzi mi o ludzi, którym nie trzeba żadnych mobilizacji ani mówić, że mają jechać wspierać swój klub. Oczywiście młodzież z Pogoni Prabuty określa się jako FC Arki i tak jak napisałeś noszą jej barwy ale nie sądzę, by poza mobilizacjami jeżdzili i dzialali w sposób zorganizowany i liczny. Bez napinki.


Zgadza sie stala ekipa nacwyjazdy tego Fc to okolo 10-12 osob. Chociaz i do Gdyni dla nich to jak wyjazd :) Co do Karwin to kiedys Arka chodzila tam kanalami tak sie mowilo byla Lechia i Baltyk. Dzis wiadomo jak jest.

wurda1ak
Posty: 182
Rejestracja: 26.11.2012, 22:16

Re: Województwo Pomorskie

Post autor: wurda1ak » 19.01.2014, 13:26

J_ag pisze:Kartuski napewno podzielony weźmy tylko takie miejscowości ja Chwaszczyno, Szemud, Tuchom czy Przodkowo skad jeżdża i do Gdyni i do Gdańska. Słupski to chyba Gryf a nie Lechia. Reszta wporzadku.

Lechia - Malborski, Tczewski, Starogardzki, Chojnicki, Bytowski, N-Dworski, Kartuski.
Arka - Pucki, Wejherowski, Kościerski, Człuchowski, Tczewski, Kartuski.
Gryf - Słupski.
Pogoń Lębork - Lęborski.

Choć taki podział nie jest najodpowiedniejszy. Wiadomo że duże bastiony Lechii to Pruszcz, Malbork, Starogard, Chojnice czy Sopot a Arki to małe Trójmiasto (Wejherowo, Rumia, Reda) oraz Tczew, Kościerzyna czy Człuchów.
Nie, bardzo dobrze napisane - słupski to Lechia ... Gryf to FC.
Zaraz po mnie pojadą , ale taka prawda hehe
ARKA GDYNIA ᛉ WHITE BROTHERS

whitepow
Posty: 21
Rejestracja: 05.01.2014, 12:24

Re: Województwo Pomorskie

Post autor: whitepow » 19.01.2014, 14:41

wurda1ak pisze:Nie, bardzo dobrze napisane - słupski to Lechia ... Gryf to FC.
Zaraz po mnie pojadą , ale taka prawda hehe
Gryf to zgoda. Ponawiam prośbe o ogarnięcie gdyńskich napinaczy.

sloneczny
Posty: 35
Rejestracja: 13.03.2010, 10:56
Lokalizacja: Miasto z Morza i Marzeń

Re: Województwo Pomorskie

Post autor: sloneczny » 19.01.2014, 16:08

Jak Nas stąd usuną to na kogo dętko zza sopotu bedziesz donosiła ?

Kościerzyna - tez lechia, My tylko dzieki Kaszubi, hehe

NoRemorseNoRegrets
Posty: 7
Rejestracja: 19.01.2014, 17:09

Re: Województwo Pomorskie

Post autor: NoRemorseNoRegrets » 19.01.2014, 17:17

Z tym powiatem czluchowskim to nie do konca tak jak opisuja co niektorzy. Arka jest tylko w samym Czluchowie, choc na fali sukcesow pierwszoligowca z Chojnic kilka osob jezdzi na Chojniczanke. W Przechlewie kibicuje sie miejscowej Brdzie, Chojniczance oraz Lechii. W Polnicy podobnie. Wiec powiat czluchowski zaliczany w poczet rodziny Arki to grube nieporozumienie.

Michał***24
Posty: 163
Rejestracja: 23.05.2010, 15:47

Re: Województwo Pomorskie

Post autor: Michał***24 » 19.01.2014, 17:33

Wydaję mi się że Kościerzyna to mocny F.C Arki i sama Kaszubia tego nie zmienia.Chyba nawet prócz Tczewa najlepszy F.C ?Ni wiem jak tam pod tym względem wygląda Wejcherowo dlatego się nie wypowiadam

Tricolores
Posty: 433
Rejestracja: 10.03.2007, 13:32

Re: Województwo Pomorskie

Post autor: Tricolores » 19.01.2014, 21:49

wurda1ak pisze:
J_ag pisze:Kartuski napewno podzielony weźmy tylko takie miejscowości ja Chwaszczyno, Szemud, Tuchom czy Przodkowo skad jeżdża i do Gdyni i do Gdańska. Słupski to chyba Gryf a nie Lechia. Reszta wporzadku.

Lechia - Malborski, Tczewski, Starogardzki, Chojnicki, Bytowski, N-Dworski, Kartuski.
Arka - Pucki, Wejherowski, Kościerski, Człuchowski, Tczewski, Kartuski.
Gryf - Słupski.
Pogoń Lębork - Lęborski.

Choć taki podział nie jest najodpowiedniejszy. Wiadomo że duże bastiony Lechii to Pruszcz, Malbork, Starogard, Chojnice czy Sopot a Arki to małe Trójmiasto (Wejherowo, Rumia, Reda) oraz Tczew, Kościerzyna czy Człuchów.
Nie, bardzo dobrze napisane - słupski to Lechia ... Gryf to FC.
Zaraz po mnie pojadą , ale taka prawda hehe
kiedyś tak nas Bałtyk nazywał z powodu kompleksów to teraz może nazywać Arka, która jest z nami na minusie
[email protected]
FB - STORMstreetwear

J_ag
Posty: 178
Rejestracja: 21.07.2011, 19:29

Re: Województwo Pomorskie

Post autor: J_ag » 19.01.2014, 23:30

Na minusie to tak :), w sumie moglibyście zostać naszym FC i to wcale nie najmocniejszym.

Peoes
Posty: 339
Rejestracja: 07.03.2011, 11:18
Lokalizacja: GB

Re: Województwo Pomorskie

Post autor: Peoes » 22.01.2014, 15:55

O ja pierdolę.
Moje wypowiedzi są oficjalnym stanowiskiem tylko i wyłącznie mojej osoby.

NoRemorseNoRegrets
Posty: 7
Rejestracja: 19.01.2014, 17:09

Re: Województwo Pomorskie

Post autor: NoRemorseNoRegrets » 01.02.2014, 16:36

Ostatnie wydarzenie z Polskiej sceny chuligańskiej.
Gwardia Koszalin vs Chojniczanka Chojnice, 1 minuta wygrana Chojniczanki 20 x 20.

https://pl-pl.facebook.com/PomorscyKibi ... 1058997100

NoRemorseNoRegrets
Posty: 7
Rejestracja: 19.01.2014, 17:09

Re: Województwo Pomorskie

Post autor: NoRemorseNoRegrets » 01.02.2014, 16:40

J_ag pisze:Na minusie to tak :), w sumie moglibyście zostać naszym FC i to wcale nie najmocniejszym.
Ktory niby z FC Arki bylby silniejszy od Gryfa? Konkrety prosze.

Garet5
Posty: 15
Rejestracja: 21.12.2012, 19:25

Re: Województwo Pomorskie

Post autor: Garet5 » 01.02.2014, 17:02

Nie ma takiego FC i dobrze o tym wiesz, więc po co to pytanie.

whitepow
Posty: 21
Rejestracja: 05.01.2014, 12:24

Re: Województwo Pomorskie

Post autor: whitepow » 01.02.2014, 17:42

Bezdomni się spinają a wy im odpowiadacie, po co? FC Arki nie mają miłych wspomnieć ze spotkań z Gryfem, i tyle w temacie. Nie ma co w ogóle gadać na ten temat, bo każde FC Arki jest wciągane nosem przez Gryfa na ubitej ziemi.

NoRemorseNoRegrets
Posty: 7
Rejestracja: 19.01.2014, 17:09

Re: Województwo Pomorskie

Post autor: NoRemorseNoRegrets » 01.02.2014, 19:42

Tutaj nawet nie chodzi o ich FC. Tricolores napisal ze sa z nimi na minusie i ma racje, chociazby jeden przyklad gdy Arka miala sposobnosc zeby sie zmierzyc z Slupskimi oko w oko i nie mieli ochoty wyjsc z autokaru z tego co pamietam.

Atlantic
Posty: 35
Rejestracja: 05.05.2013, 15:24

Re: Województwo Pomorskie

Post autor: Atlantic » 01.02.2014, 22:16

Dzieki chlopaki teraz ide spac w dobrym humorze bo mnie rozbawiliscie :) wciskajcie sobie swoje historijki :) na minusie hehe

krecikgryf
Posty: 268
Rejestracja: 17.10.2008, 07:25

Re: Województwo Pomorskie

Post autor: krecikgryf » 02.02.2014, 09:43

Ze Słupskiem na ubitej ziemi? Już Kaszubia z nimi stawała. Dajcie spokój.
Co do zgody na linii Gdańsk - Słupsk, możecie podać liczby w jakich was GDAŃSK wspomagał z ostatnich dwóch sezonów?

buakaw pramuk
Posty: 215
Rejestracja: 08.12.2011, 18:26

Re: Województwo Pomorskie

Post autor: buakaw pramuk » 02.02.2014, 19:02

Jak dla mnie jedno z najnudniejszych województw pod względem kibicowskim w Polsce. Bezwzględna dominacja Lechii i jej satelit, za nimi Arka ze swoimi i malutka Pogoń Lębork na samym końcu.
Chyba tylko zachodniopomorskie jest nudniejsze ;)

LGTczew
Posty: 67
Rejestracja: 09.10.2010, 16:22

Re: Województwo Pomorskie

Post autor: LGTczew » 04.02.2014, 22:05

krecikgryf pisze:Ze Słupskiem na ubitej ziemi? Już Kaszubia z nimi stawała. Dajcie spokój.
Co do zgody na linii Gdańsk - Słupsk, możecie podać liczby w jakich was GDAŃSK wspomagał z ostatnich dwóch sezonów?
każdy ważniejszy mecz Gryfa u siebie i na wyjeździe. Sporo w Gdyni, w Tczewie.

Adam11
Posty: 3
Rejestracja: 06.02.2014, 20:30

Re: Województwo Pomorskie

Post autor: Adam11 » 06.02.2014, 22:14

Postaram sie obiektywnie przyblizyc Wam wojewodztwo pomorskie :

1. Lechia Gdansk - Stala, rowna, dobra frekwencja na trybunach, od kliku lat lub jak kto woli od przeniesienia sie na nowy stadion w ultras kilka klas lepsi niz na Tragutta. Wyjazdy stala, dobra forma. Zdobycie "Wladcy Polnocy" oraz wielu innych flag sasiadow za miedzy niepodwazalnie stawiaja ich na pierwszym miejscu w tym wojewodztwie. Wygrana z niepokonanym Lechem Poznan rowniez mowi samo za siebie. Silniejsze Fan Cluby : Malbork, Tczew, Starogard Gd., Chojnice, Sopot...

2. Arka Gdynia - To juz nie jest ta Arka z TVN-u, ale jest to napewno nr 2 na pomorzu. Najlepsza frekwencja u siebie w 1 lidze, wyjazdy rowniez bardzo dobre. Napewno Arce przydalaby sie Ekstraklasa co moze nastapic juz po tym sezonie. Najsilniejszy Fan Club to napewno Tczew ktory czesto sporo poprawia im liczby wyjazdowe. Inne mocniejsze FC to: Koscierzyna, Wejherowo, Rumia, Puck, Czluchow...

3. Gryf Slupsk - Ekipa z wielkim potencjalem ktora doluje po nizszych ligach. Nie do konca wiadomo czy wystartuje w rozgrywkach z powodu problemow finansowych. Rzadko kiedy zalicza zera wyjazdowe, niezle radza sobie z Ultras na swoim kameralnym stadionie. W sprawach h radza sobie dobrze lub bardzo dobrze. Remis z Pogonia Szczecin/Pogonia Lebork, zaliczaja udana obrone przed atakiem Arki na ich powrocie, czesto ich rywal z Leborka musi uznac wyzsosc Gryfitow. Nalezy im sie wyzszy poziom rozgrywkowy.

4. Chojniczanka Chojnice - Od kilku sezonow graja na szczeblu centralnym i przynioslo im to progres. Zaliczaja w miare swojej mozliwosci wyjazdy w Polske. Bija sie na trasach i w lesie z roznymi finalami. Sa FC Lechii.

5. Pogon Lebork - Po rozpadzie zgody Baltyk - Pogon zostali na pomorzu sami. Rozpad zgody podzialal raczej im na plus. Zaliczaja wazniejsze wyjazdy, ale czesto zaliczaja zera wyjazdowe. Nie sluzy im tez zapewne niska liga rozgrywkowa. Gdy trzeba to wyjda do lasu np. z kilkoma FC Widzewa.

6. Orkan Rumia, Rodlo Kwidzyn, Pomezania Malbork - Ekipy ktore zaliczaja sporadycznie wyjazdy. Nie mam zbyt wielkiej wiedzy na temat ich kondycji, ale stawiam ich mniej wiecej na rowni. Kazda z tych ekip jest FC wiekszej ekipy. Odpowiednio: Arki, Legii i Lechii.


Inne ekipy z pomorza jak np. Baltyk Gdynia, Cartusia Kartuzy, Czarni Slupsk, Bytovia Bytow, Gryf Wejherowo czy FC wiekszych klubow nie zaliczam do powyzszego rankingu poniewaz z roznych wzgledow albo zaliczaja rzadko wyjazdy a czesto sa w ogole nie aktywni pod nazwa swojego klubu.

RockyMarciano
Posty: 18
Rejestracja: 01.02.2014, 21:58

Re: Województwo Pomorskie

Post autor: RockyMarciano » 06.02.2014, 23:12

Adam11 pisze:Arka Gdynia - Inne mocniejsze FC to: Koscierzyna, Wejherowo, Rumia, Puck, Czluchow...
Trzeba koniecznie wymienić Redę, Władysławowo i Hel.

Pawel26
Posty: 36
Rejestracja: 03.02.2010, 23:26

Re: Województwo Pomorskie

Post autor: Pawel26 » 06.02.2014, 23:20

RockyMarciano pisze:
Adam11 pisze:Arka Gdynia - Inne mocniejsze FC to: Koscierzyna, Wejherowo, Rumia, Puck, Czluchow...
Trzeba koniecznie wymienić Redę, Władysławowo i Hel.
Jaki układ sił na dzień dzisiejszy w Tczewie?

gemlin
Posty: 26
Rejestracja: 25.08.2011, 19:38

Re: Województwo Pomorskie

Post autor: gemlin » 06.02.2014, 23:52

Pawel26 pisze:
RockyMarciano pisze:
Adam11 pisze:Arka Gdynia - Inne mocniejsze FC to: Koscierzyna, Wejherowo, Rumia, Puck, Czluchow...
Trzeba koniecznie wymienić Redę, Władysławowo i Hel.
Jaki układ sił na dzień dzisiejszy w Tczewie?
60 do 40 dla Arki.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: aliens, bajobongo, Dęb(L)in, floydfloyd, Gość123, Henio Kogucik, Jabollo, Junior89, mejslodz i 112 gości