www.warhouse.pl

Kibicowska Wielkopolska

ultras, hooligans, liczby, ciekawostki, informacje, opisy

Moderatorzy: Zorientowany, LechiaCHWM

ODPOWIEDZ
Bambi
Posty: 173
Rejestracja: 29.05.2011, 21:04

Re: Kibicowska Wielkopolska

Post autor: Bambi » 18.12.2013, 18:09

Środowisko kibiców Obry Kościan oficjalnie zawiesza działalność kibicowską na meczach Naszej drużyny. Powodem tej trudnej decyzji są narastające konflikty wewnętrzne. Nie pomogły nic długotrwałe działania mające na celu poprawę sytuacji na naszym sektorze. Momentem kulminacyjnym był mecz z Kaliszem, który utwierdził Nas w przekonaniu, że dalsza działalność w chwili obecnej nie ma jakiegokolwiek sensu. Musimy zaznaczyć jednak, że poszczególne osoby będą wspierać naszą zgodę na meczach wyjazdowych jak i w Poznaniu (Kilka dni później została zerwana prawie ośmioletnia zgoda z Wartą Poznań - przyp. red.). Mamy jednak nadzieję, że sytuacja ta szybko ulegnie poprawie i niebawem wrócimy na szlak kibicowski wspierać nasz klub. Z kibicowskim pozdrowieniem.
:)



Bolo85
Posty: 390
Rejestracja: 27.02.2010, 20:45

Re: Kibicowska Wielkopolska

Post autor: Bolo85 » 18.12.2013, 21:53

Dyskobolia ma na koncie jakieś większe spięcia z Lechem lub jego FC?

ever
Posty: 78
Rejestracja: 12.10.2013, 23:00

Re: Kibicowska Wielkopolska

Post autor: ever » 19.12.2013, 12:53

jest jakaś ekipa, która przeciwstawia się Lechowi?
Obrazek

ja22
Posty: 176
Rejestracja: 03.12.2012, 10:50

Re: Kibicowska Wielkopolska

Post autor: ja22 » 19.12.2013, 13:01

Z tego co kojarzę to Dyskobolia kilka lat temu zaliczyła zwycięskie starcie z jednym z Fc Lecha, który zwizytował ich mecz .Coś więcej musieliby napisać zainteresowani

fanatykACAB
Posty: 1
Rejestracja: 19.12.2013, 13:41

Re: Kibicowska Wielkopolska

Post autor: fanatykACAB » 19.12.2013, 13:48

Wiadomo, ze Dyskobolia Grodzisk i wspierający ją Górnik Łęczyca obijają FC Lecha Poznań, nie pamietam juz które ale ten fakt juz tutaj kiedys sie pojawił..

fan79
Posty: 83
Rejestracja: 30.05.2010, 13:41

Re: Kibicowska Wielkopolska

Post autor: fan79 » 19.12.2013, 18:49

Może nie w temacie, ale mam sugestię do moderatorów. Ostatnimi czasy na forum pojawiło się sporo tematów dotyczących poszczególnych województw (swoją drogą ciekawych). Czy nie można by wszystkich tych tematów zgrupować w jedno miejsce (tak jak relacje, komentarze, foto) uczyniło by to forum nieco bardziej przejrzystym.
A także pytanie do użytkowników forum: co o tym sądzicie?

tMK.
Posty: 346
Rejestracja: 30.11.2012, 23:09

Re: Kibicowska Wielkopolska

Post autor: tMK. » 19.12.2013, 19:05

fan79 pisze:Może nie w temacie, ale mam sugestię do moderatorów. Ostatnimi czasy na forum pojawiło się sporo tematów dotyczących poszczególnych województw (swoją drogą ciekawych). Czy nie można by wszystkich tych tematów zgrupować w jedno miejsce (tak jak relacje, komentarze, foto) uczyniło by to forum nieco bardziej przejrzystym.
A także pytanie do użytkowników forum: co o tym sądzicie?
pomysł dobry, przynajmniej tematy będą w jednym miejscu ;)
TVN - NIE OGLĄDAM!
GW - NIE CZYTAM!
PO - NIE GŁOSUJĘ!

TYLKO DYSKOBOLIA
Posty: 382
Rejestracja: 10.03.2007, 14:10
Lokalizacja: 52° 14' N 16° 22' E

Re: Kibicowska Wielkopolska

Post autor: TYLKO DYSKOBOLIA » 21.12.2013, 00:06

maroslaw11 pisze:Mam pytanie do Dyskoboli.
Z 10 lat temu wspieraliście Polonie Warszawa kiedy grała mecze w Wielkopolsce.
Było to na zasadzie prywatnych kontaktów? Macie jakieś wspólne gadżety? Jak doszło do nawiązania kontaktów? Czy do dzisiaj wspieracie się na meczach?
To były tylko prywatne kontakty, zakończone po wymianie pokoleń w naszej ekipie.

Co do naszych starć z Fc Lecha wygląda to tak, że byliśmy atakowani:
- wyjazd do Chodzieży i w******* od Legionu Piła
- wyjazd do Nowego Tomyśla, gdzie pod sektor gości podchodzi koalicja FC (Wolsztyn oraz Nowy Tomyśl), wyłamujemy dwa płoty i po przedostaniu się do nich przeganiamy ich. Tydzień po tym wyjeździe na jakiejś wiosce, nie pamiętam już gdzie kilkunastu naszych małolatów musi palić wrotki przed kilkudziesięcioosobową ekipą jakichś FC.
Nie dopuszczamy się do ataków na żadne FC Lecha, bo to jakby porywać się z motyką na słońce. Raczej działa to w drugą stronę.

Co do pytania o Szamotuły - tam również zaliczamy starcie na murawie, na naszą korzyść. Trudno powiedzieć, że ludzie po drugiej stronie byli kibicami Sparty, bo przez 90-minut wznosili okrzyki sławiące Lecha Poznań, Arkę Gdynia i KSZO Ostrowiec.
Wice Mistrz Polski 2003 ; 2005
Zdobywca Pucharu Polski 2005 ; 2007

nieznajomy_89 pisze: co do Rakowa to z moich zródeł informacji na tym wyjeżdzie było 1/2 bądz 2/4 malolatów

ogarniety_typ
Posty: 20
Rejestracja: 22.04.2012, 21:54

Re: Kibicowska Wielkopolska

Post autor: ogarniety_typ » 21.12.2013, 12:03

Tydzień później palicie wrotki w Strzyżewie przed grupą składającą się z 3 FC,w tym jednego,który był obecny tydzień wcześniej.

krecikgryf
Posty: 268
Rejestracja: 17.10.2008, 07:25

Re: Kibicowska Wielkopolska

Post autor: krecikgryf » 21.12.2013, 12:18

No i strata flagi Dyskoboli (Wolsztyn) na rzecz wolsztyńskiego Lecha.

Podejrzany_
Posty: 20
Rejestracja: 03.02.2013, 14:05

Re: Kibicowska Wielkopolska

Post autor: Podejrzany_ » 22.12.2013, 00:27

[link]

Jakoś mnie to nie dziwi ;)

Marceliano
Posty: 23
Rejestracja: 07.04.2012, 12:59

Re: Kibicowska Wielkopolska

Post autor: Marceliano » 22.12.2013, 01:30

Zniszczyłeś system tym zdjęciem. :)

Beniu KSD
Posty: 2
Rejestracja: 12.07.2013, 18:31

Re: Kibicowska Wielkopolska

Post autor: Beniu KSD » 22.12.2013, 22:04

siejesz ferment tym zdjęciem. temat fc był już wyjaśniany w innym temacie.

Edward1488
Posty: 215
Rejestracja: 22.01.2013, 14:04

Re: Kibicowska Wielkopolska

Post autor: Edward1488 » 29.12.2013, 01:54

Podejrzany_ pisze:[link]

Jakoś mnie to nie dziwi ;)
Nie ta flaga i nie ci dziwni ludzie

pantadeusz1910
Posty: 38
Rejestracja: 12.07.2013, 12:54

Re: Kibicowska Wielkopolska

Post autor: pantadeusz1910 » 29.12.2013, 14:47

Wielkopolska to Jak dla mnie Lech + jego fc (i tutaj zalicze także Górnik Konin który nie potrafi się odciąć choć twierdzi że jest inaczej)
i 2 poważne ekipy
KKS Kalisz i Unia Leszno

charlierinkle
Posty: 77
Rejestracja: 10.11.2013, 22:41

Re: Kibicowska Wielkopolska

Post autor: charlierinkle » 30.12.2013, 10:51

@up. FC Konin i Górnik Konin to oddzielne ekipy. Szerzej niech wypowie się ktoś z kto dobrze zna temat.

Z innych ekip można dodać Start Gniezno.
Sparta Konin też działa/działała - w tym roku byli chyba na wyjeździe w Ostrzeszowie w ponad 100 osob.

RESORT
Posty: 89
Rejestracja: 14.04.2013, 08:59

Re: Kibicowska Wielkopolska

Post autor: RESORT » 30.12.2013, 12:13

charlierinkle pisze:@up. FC Konin i Górnik Konin to oddzielne ekipy. Szerzej niech wypowie się ktoś z kto dobrze zna temat.

Z innych ekip można dodać Start Gniezno.
Sparta Konin też działa/działała - w tym roku byli chyba na wyjeździe w Ostrzeszowie w ponad 100 osob.
CHYBA razem z piłkarzami, trenerami, masażystami. Sparta nie jezdzi w ogóle na wyjazdy.
Sparta bywa na meczach Górnika ot taka specyfika miasta Konina. Górnik to oddzielna ekipa do Poznania jest 100km. FC Konin nie jest w ogóle dobrze zorganizowanym FC działającym na poziomie oprucz robienia flag.
Nikt nie wchodzi sobie w drogę.

Może ktoś opisać Kalisz jak to wygląda bo sytuacja jest bardzo podobna jak w Koninie tylko że w Kaliszu jest Widzew?

Zupełnie Zielony.
Posty: 1401
Rejestracja: 19.12.2008, 10:06

Re: Kibicowska Wielkopolska

Post autor: Zupełnie Zielony. » 30.12.2013, 12:51

pantadeusz1910 pisze:Wielkopolska to Jak dla mnie Lech + jego fc (i tutaj zalicze także Górnik Konin który nie potrafi się odciąć choć twierdzi że jest inaczej)
i 2 poważne ekipy
KKS Kalisz i Unia Leszno
Racja, tyle że Unii bym nie zaliczał. Mają w swoim mieście fc Lecha z którym żyją "w zgodzie", choć i tak wiadomo o co chodzi. Chyba że coś się zmieniło w tej kwestii i fc Lecha jest tępiony...?
Za stary już jestem na internetowych bajarzy tworzących alternatywną rzeczywistość!
Spadam z tego forum!
Adminów proszę o usunięcie tego konta!

Wielkopolanie
Posty: 6
Rejestracja: 30.12.2013, 14:10

Re: Kibicowska Wielkopolska

Post autor: Wielkopolanie » 30.12.2013, 14:16

Z tego co ja wiem to w Lesznie nie jest tak, że zyja w zgodzie po prostu obie ekipy stwierdziły, aby zawiesić "broń", ale najlepiej niech wypowie się ktoś z Leszna.
Co do Startu Gniezno sytuacja jest podobna. Start i FC Lecha to sa zupełnie inne ekipy, które nic nei łaczy. Może kilka pojedyńczych osób się zna, ale to normalnie w mieście, które liczy ponad 70 tyś. mieszkańców. Start to oddzielna ekipa tak samo jak Unia Leszno czy Górnik Konin. Pozdrawiam

ziomek
Posty: 327
Rejestracja: 26.04.2007, 18:10

Re: Kibicowska Wielkopolska

Post autor: ziomek » 30.12.2013, 15:05

RESORT pisze:(...)

Może ktoś opisać Kalisz jak to wygląda bo sytuacja jest bardzo podobna jak w Koninie tylko że w Kaliszu jest Widzew?
Widzewowi w Kaliszu kibicuje sie od lat 70tych od czasów zakładowych wycieczek do miasta Łodzi na mecze. W latach 90tych kibicowało się i KKS i Widzewowi z tym że ciężkoby nazwać KKS fc Widzewa raczej ogółem był fc Kalisz - taka fana wisiała na meczach Widzewa - wisiała ona także na meczach KKS, na którego meczach było mnóstwo barw Widzewa jak i innych klubów prowidzewskich. Doszło raz nawet do ciekawej sytuacji podczas meczu z Ceramika Opoczno, ówczesną zgodą że KKS na meczu na własnym stadionie był dopingowany przez brać z Opoczna albowiem kaliszacy pojechali na jakiś mecz Widzewa. Niektórzy Kakaesiacy uważali się za zgodę Widzewa ale to chyba było grube nieporozumienie.
Trwało to aż do momentu pewnego meczu Chrobego, na którym obie zaprzyjaźnione z głogowianami ekipy dały sobie po mordach i od tamtej pory Widzewiacy w Kaliszu mieli cięzko, a sam KKS np. podczas meczów reprezentacji stawał naprzeciwko Widzewa (znaczy się nie sam bo wraz m. in.z Górnikiem, Petrą ale stawał). Minęlo kilka lat i sytuacja uległa zmianie (podejrzewam, ze raczej na skutek rożnego rodzaju układów i układzików niz ze starego sentymentu) I Widzew jest tolerowany w Kaliszu ale na meczach KKS barw nie uświadczy się podobnie zresztą jak i na mieście (choć może się zdarzyć) - mają miejsce tez delikatne złośliwości w zamalowywaniu napisów na murach ale bez większego szału.
Poza tym wydaje mi się, ze główną siłą fc Kalisz są Widzewaicy spoza Kalisza tj. Opatówek, Koźminek itp ale moge się tu mylić.
[link]

RESORT
Posty: 89
Rejestracja: 14.04.2013, 08:59

Re: Kibicowska Wielkopolska

Post autor: RESORT » 30.12.2013, 17:53

https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =3&theater Tu masz fotkę jak KKS jezdził na Widzewa jeśli się nie myle rok 98

RESORT
Posty: 89
Rejestracja: 14.04.2013, 08:59

Re: Kibicowska Wielkopolska

Post autor: RESORT » 30.12.2013, 17:58

Sorry za off top dość specyficzne miasta jak na Kalisz i Konin. Oboje tolerują FC u siebie w miastach nie wchodząc sobie w drogę. KKS Kalisz jak i Górnik Konin to topowe ekipy w Wielkopolsce po Lechu i Legionie Piła

Wielkopolanie
Posty: 6
Rejestracja: 30.12.2013, 14:10

Re: Kibicowska Wielkopolska

Post autor: Wielkopolanie » 30.12.2013, 23:16

Tak jak napisałeś powyżej jest Lech czyli bezapelacyjnie numer 1 w Wielkopolsce. Daleko z tyłu Górnik Konin i KKS Kalisz póżniej postawiłbym Unie Leszno, Start Gniezno, Dyskobolia Grodzisk Wlkp. Ostrovia Ostrów Wlkp.To chyba Najprężniej działające ekipy w Wielkopolsce. Do tych ekip, które nie pokazują zbyt wiele, ale potrafią się zebrać itp. to Warta Poznań, Obra Kościan, Jarota Jarocin.

Nie wiem jak to jest w Gostyniu? Kania w ogóle działa?? bo z tego co pamiętam mocno prolechowa ekipa. Warto też zaznaczyć, że ostatnio pokazuje się też Astra Krotoszyn (FC Lecha).

Edward1488
Posty: 215
Rejestracja: 22.01.2013, 14:04

Re: Kibicowska Wielkopolska

Post autor: Edward1488 » 31.12.2013, 00:26

RESORT pisze:
charlierinkle pisze:@up. FC Konin i Górnik Konin to oddzielne ekipy. Szerzej niech wypowie się ktoś z kto dobrze zna temat.

Z innych ekip można dodać Start Gniezno.
Sparta Konin też działa/działała - w tym roku byli chyba na wyjeździe w Ostrzeszowie w ponad 100 osob.
Górnik to oddzielna ekipa do Poznania jest 100km. FC Konin nie jest w ogóle dobrze zorganizowanym FC działającym na poziomie oprucz robienia flag.
Pierdolicie Hipolicie

rkt
Posty: 23
Rejestracja: 16.02.2013, 13:02

Re: Kibicowska Wielkopolska

Post autor: rkt » 01.01.2014, 18:27

W tamtym roku byłem przejazdem na meczu Sparty Szamotuły i nic sie nie działo,żadnego dopingu,flag,szali.Wiem że Sparta działała,jezdzili na wyjazdy.Zawsze mocno byli widoczni podczas wyjazdów Lecha Poznań do pobliskich Wronek za czasów ekstraklasy.Wronki to ich najwieksza kosa,mieli też jakiś dym z Dyskobolią u siebie.Nie wiem jak jest teraz.[/quote]


Działają

[link]

TYLKO DYSKOBOLIA pisze:
Co do pytania o Szamotuły - tam również zaliczamy starcie na murawie, na naszą korzyść. Trudno powiedzieć, że ludzie po drugiej stronie byli kibicami Sparty, bo przez 90-minut wznosili okrzyki sławiące Lecha Poznań, Arkę Gdynia i KSZO Ostrowiec.

Starcie na murawie w przerwie meczu faktycznie na waszą korzyść, wybiegło was więcej niż spartan. (na stadionie były osoby z FC Szamotuły, ale nie brały udziału w starciu) W drugiej połowie meczu podbija do was typ ze Sparty z propozycją walki w równych siłach i bardziej ustronnym miejscu niż stadion. Z zaproszenia nie korzystacie, co nie zmienia faktu ze starciach Dyskobolia vs Sparta jest 1:0 dla Dyskobolii

sabaton
Posty: 6
Rejestracja: 05.05.2013, 21:52

Re: Kibicowska Wielkopolska

Post autor: sabaton » 01.01.2014, 21:54

Może ktoś opisać jakie dzielnice leszna należą do Unii leszno a jakie do fc Lecha?

leszczynianin
Posty: 11
Rejestracja: 02.01.2012, 11:05

Re: Kibicowska Wielkopolska

Post autor: leszczynianin » 02.01.2014, 10:19

sabaton pisze:Może ktoś opisać jakie dzielnice leszna należą do Unii leszno a jakie do fc Lecha?
FC Leszno nie panuje na żadnej dzielnicy ani ulicy.

Woj. wielkopolskie to bardzo specyficzny region naszego kraju. Na dość, że na tak dużym obszarze nie ma innego klubu piłkarskiego grającego na poziomie, oprócz Lecha to jeszcze od wielu wielu lat w Wielkopolsce przyjęło się, że jak mieszkasz w tym województwie, to jesteś skazany kibicować własnie tej drużynie. Przyszły też takie czasy, że z większych miejscowości w Wielkopolsce młodzi masowo emigrują do Poznania rozpoczynając tam studia, a większość już też tam osiedla, bo łatwiej o dobrą prace i wybicie się. Dużą siłę na Lechu własnie stanowią tacy ludzie (nie mówię, że sam jest ich więcej niż rdzennych poznaniaków ale taka prawda). Kiedyś, to nawet Warta Poznań mogła stanowić dla nich konkurencję, przecież jeszcze przed 2000 rokiem były takie mecze na Lechu, gdzie przychodziło kilkaset osób, a nawet był taki mecz, że gości było więcej niż gospodarzy! Fakt, Lech wtedy mocno cieniował i chyba nie grał w Ekstraklasie ale jak na takie miasto i na taki klub to lekka przesada...

Z FC, które na prawdę można zaliczyć do mocnych to Ostrów, Piła, Gniezno. No i jeszcze w sumie Szwadron Gostyń, ale i oni najlepsze lata mają za sobą. Takie FC jak Leszno, to tak na prawdę słownie kilka osób z Leszna (niektórzy studiują w Poznaniu na stałe i w Lesznie są tylko w przerwach od szkoły/pracy). Więcej niż połowę ludzi zrzeszonych w Fc Leszno stanowią ludzie z okolicznych wiosek wokół Leszna, chodź to też nie są jakieś oszołamiające liczby.

W samym Lesznie 365 dni w roku działa tylko Unia. Ekipy nie wchodzą sobie w drogę od jakiegoś czasu bo tak na prawdę nie mają nawet kiedy, bo działania FC Leszno to głownie obchody Powstania WLKP (położą znicze) i inne akcje z góry narzucone przez centralę w Poznaniu. Z ich akcji mniej oficjalnych wspomnieć mogę, że zniszczyli kilka naszych grafów, po tym jak ktoś zniszczył ich grafa na następny dzień jaki oni go pomalowali. Grafy, które oni zniszczyli istniały od ładnych paru lat lub miesięcy.

Leszno też jest specyficzne, bo pomimo mocnych więzów mieszkańców ze stolicą województwa jest dość parę osób, które regularnie jeżdżą uwaga...na Legię do Warszawy (a mieszkają na stałe w Lesznie). Powiedziałbym, że liczebnie dużo nie odstają od FC Lecha. Nie jest to tylko moja obserwacja, bo kiedyś rozmawiałem ze starym kibolem Lecha i jak ten się dowiedział, że jestem z Leszna to od razu się zapytał, dlaczego tyle osób jest tam za Legią, więc coś jest na rzeczy.

Co do mojej Unii, nie muszę się zbytnio rozpisywać, kto obserwuje ruch kibicowski na żuzlu dobrze wie na co nas stać i jaki poziom H czy też ultras prezentujemy/prezentowaliśmy. W przyszłym roku nastąpią wielkie zmiany na naszym stadionie, otrzymamy swój własny sektor z osobnym regulaminem i wejściami więc cały ruch kibicowski na Unii powinien mocno ewoluować.

Co do innych miast, w Koninie nigdy nie byłem, więc ciężko mi oceniać, Gostyń to Szwadron i Kania, który jest pro Lech również. Ostrów to samo, Ostrovia pro Lech, ale tutaj większa działalność niż Kania (wyjazdy, oprawy). Rawicz FC Lecha (ale dość słabe) i Ravia, która określa się na neutralną ekipę i tu się można zgodzić. W Kościanie Obra i Fc Lecha, Obra niby neutralna ale jednak coś tam z Lechem ma wspólnego. Teraz działalność kibicowska zawieszona u nich z czego ostatnio czytałem. Wspomnieć trzeba, że wiele osób z Rawicza, Gostynia i Kościana jeździ na Unię, głównie to pikniki ale są też i bardziej kumaci. Co do Kalisza, to po Lechu absolutny numer 2. Pomimo mizernego poziomu piłkarskiego dobre wyjazdy, dobra ekipa i cały czas coś się u nich dzieje. Sam Kalisz to miasto bardziej związane z łódzkim niż WLKP. Ostrów od Kalisza leży parę kilometrów obok, a ludzie są całkowicie inni.

Moja wypowiedź nie jest żadnym oficjalnym stanowiskiem kiboli Unii Leszno, jest to tylko i wyłącznie moja obiektywna ocena sytuacji w Lesznie i WLKP.

jelonki
Posty: 35
Rejestracja: 03.09.2013, 16:20

Re: Kibicowska Wielkopolska

Post autor: jelonki » 02.01.2014, 11:15

Ktoś już pisał kiedyś, że Ostrovia a FC Ostrów to są zupełnie inne osoby, więc jak to jest?

Wielkopolanie
Posty: 6
Rejestracja: 30.12.2013, 14:10

Re: Kibicowska Wielkopolska

Post autor: Wielkopolanie » 02.01.2014, 14:26

Kania Gostyń działa? Dużo osób z Ostrovii jeżdzi na mecze Lecha.

beny33
Posty: 66
Rejestracja: 18.01.2013, 20:18

Re: Kibicowska Wielkopolska

Post autor: beny33 » 02.01.2014, 15:27

jelonki pisze:Ktoś już pisał kiedyś, że Ostrovia a FC Ostrów to są zupełnie inne osoby, więc jak to jest?
Ktoś już tak pisał ale zupełnie nie wiem po co. Każdy wie jak jest.
UMIESZ LICZYĆ? LICZ KALORIE!

Siódemka
Posty: 84
Rejestracja: 06.09.2012, 20:20

Re: Kibicowska Wielkopolska

Post autor: Siódemka » 02.01.2014, 15:33

Pamiętam że w Lesznie był lub jeszcze jest klub piłkarski Polonia Leszno.Działali również i kibice...jak to wygląda dzisiaj?

RESORT
Posty: 89
Rejestracja: 14.04.2013, 08:59

Re: Kibicowska Wielkopolska

Post autor: RESORT » 02.01.2014, 20:18

Siódemka pisze:Pamiętam że w Lesznie był lub jeszcze jest klub piłkarski Polonia Leszno.Działali również i kibice...jak to wygląda dzisiaj?
W ostatnich sezonach tylko dwie ekipy odwiedzały sektor gości w Lesznie
[link]
[link]

charlierinkle
Posty: 77
Rejestracja: 10.11.2013, 22:41

Re: Kibicowska Wielkopolska

Post autor: charlierinkle » 02.01.2014, 20:39

@RESORT
Co do Sparty Konin - napisałem chyba, bo kiedyś o nich znajomy wspomniał. Być moze coś pomylił.

FC Ostrów i Ostrovia to oddzielne ekipy. Kilka lat temu doszło do rozłamu i tyle.

RESORT
Posty: 89
Rejestracja: 14.04.2013, 08:59

Re: Kibicowska Wielkopolska

Post autor: RESORT » 02.01.2014, 20:54

charlierinkle - stadion Sparty jest położony na obrzeżach Konina dzielnica Łężyn-Cukrownia i większość małolatów z tych dzielnic chodzi na Sparte i Górnika. Tu masz fotke z meczu PP Sparta-Górnik. [link]

leszczynianin
Posty: 11
Rejestracja: 02.01.2012, 11:05

Re: Kibicowska Wielkopolska

Post autor: leszczynianin » 03.01.2014, 09:38

Siódemka pisze:Pamiętam że w Lesznie był lub jeszcze jest klub piłkarski Polonia Leszno.Działali również i kibice...jak to wygląda dzisiaj?
Polonia Leszno cały czas istnieje. Na tą chwilę to parę sekcji. Piłkarska to 3 liga, brak jakiekolwiek działalności kibicowskiej. Z czego się orientuję w całej Polonii dość duże długi i bałagan w klubie.

W Lesznie jeszcze jest damski klub koszykarski Tęcza Leszno. Teraz 1 liga, kiedyś Ekstraliga. Na tą chwilę chyba teraz się tam pod względem kibicowskim nic nie dzieje. Kiedyś wyjazdy, oprawy ale z Unią żyli w zgodzie bez spinania się, nawet pożyczano im bęben na mecze. Co najlepsze, osoby, które się na koszu udzielały wtedy w części należą do...FC Leszno ;] W tym i bębniarz.

Wielkopolanie
Posty: 6
Rejestracja: 30.12.2013, 14:10

Re: Kibicowska Wielkopolska

Post autor: Wielkopolanie » 04.01.2014, 13:29

Ostatnio w temacie TMK ktoś dodał skany dotyczące FC Lecha oraz "mniejsze kluby Wielkopolski" przeczytałem z ciekawości i patrząc na obecną scene kibicowską w Wielkopolsce wiele się pozmieniało czytając opisy niektórych klubów to, aż śmiać mi się chce :) Na obecną chwilę w Wielkopolsce jest tylko ok. 10 ekip aktywnych kibicowsko: Lech, Górnik Konin, KKS Kalisz, Unia Leszno, Start Gniezno, Dyskobolia, Warta i może Obra(obecnie zawiesili działalność), Jarota, Astra Krotoszyn. Kolejność przypadkowa. I Patrząć po opisie w TMK z tych obecnych ekip nie licząc Lecha to tylko Astra i Obra to ekipy, które udzielają się teżna Lechu reszta działą na swoje konto.

Edward1488
Posty: 215
Rejestracja: 22.01.2013, 14:04

Re: Kibicowska Wielkopolska

Post autor: Edward1488 » 04.01.2014, 15:00

Wielkopolanie pisze:Ostatnio w temacie TMK ktoś dodał skany dotyczące FC Lecha oraz "mniejsze kluby Wielkopolski" przeczytałem z ciekawości i patrząc na obecną scene kibicowską w Wielkopolsce wiele się pozmieniało czytając opisy niektórych klubów to, aż śmiać mi się chce :) Na obecną chwilę w Wielkopolsce jest tylko ok. 10 ekip aktywnych kibicowsko: Lech, Górnik Konin, KKS Kalisz, Unia Leszno, Start Gniezno, Dyskobolia, Warta i może Obra(obecnie zawiesili działalność), Jarota, Astra Krotoszyn. Kolejność przypadkowa. I Patrząć po opisie w TMK z tych obecnych ekip nie licząc Lecha to tylko Astra i Obra to ekipy, które udzielają się teżna Lechu reszta działą na swoje konto.
Obra Kościan, która ma zgode z Warta Poznań udziela się na Lechu? Obra i FC Kościan to inne ekipy.

RESORT
Posty: 89
Rejestracja: 14.04.2013, 08:59

Re: Kibicowska Wielkopolska

Post autor: RESORT » 04.01.2014, 15:22

[link]

W.L.K.P
Posty: 44
Rejestracja: 04.01.2014, 15:36

Re: Kibicowska Wielkopolska

Post autor: W.L.K.P » 04.01.2014, 15:44

Obra Kościan, która ma zgode z Warta Poznań udziela się na Lechu? Obra i FC Kościan to inne ekipy.
Obra i Lech ;)
https://www.facebook.com/photo.php?v=64 ... =2&theater

Edward1488
Posty: 215
Rejestracja: 22.01.2013, 14:04

Re: Kibicowska Wielkopolska

Post autor: Edward1488 » 04.01.2014, 16:55

No dobrze ale co ten filmik pokazuje?

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: ALAN82, Gość123, Orzech, Prosto z Polski i 497 gości