TMK

ultras, hooligans, liczby, ciekawostki, informacje, opisy

Moderatorzy: Zorientowany, LechiaCHWM

ODPOWIEDZ
Oldfreak
Posty: 308
Rejestracja: 31.07.2014, 14:00

Re: TMK

Post autor: Oldfreak » 17.05.2019, 15:36

O ile pierwszy numer po zmianie redakcji jeszcze był średni to teraz bardzo fajnie się czyta.Szczególnie ciekawe wywiady czy rubryka 20 lat temu czy jakoś tak.



strazaksam
Posty: 264
Rejestracja: 20.01.2010, 17:22

Re: TMK

Post autor: strazaksam » 20.05.2019, 16:12

Poszukuje numeru z marca 2011 , mam pytanie / priv jak cos

dee facto
Posty: 300
Rejestracja: 04.03.2007, 00:13
Lokalizacja: tylu napinaczy

Re: TMK

Post autor: dee facto » 23.06.2019, 00:36

Plemplem mam nadzieję że lipcowy numer będzie pełen relacji wyjazdowych z niższych lig,łącznie z meczami barażowymi,finałami Pucharu Polski na szczeblu okręgu (ostrze sobie ząbki na relacje z obu stron z meczu Granat-Kszo,który był rozgrywany w..Kielcach).

Do tego bardzo obszerną relację z wyjazdu na mecz kadry do Macedonii,opis ostatniej ksiazki 'Szalone lata 90 te.Od Apatora do Elany'' plus ksiązki o kibicach Zawiszy Bydgoszcz.

Do tego mam pytanie czy planujesz również w najbliższym numerze wywiad z jedną z ekip czy raczej skupisz się na opisach z końcówki sezonu?

Mogę liczyć na pierwsze podsumowania rundy wiosennej w końcu 19 maja pokończyły się rozgrywki ekstraklasy,1 i 2 ligi?

info z TMK
Posty: 967
Rejestracja: 22.09.2014, 14:38

Re: TMK

Post autor: info z TMK » 23.06.2019, 00:40

W lipcowym numerze, będzie wywiad z JKS Jarosław.

plemplem81
Posty: 709
Rejestracja: 27.12.2011, 10:14

Re: TMK

Post autor: plemplem81 » 23.06.2019, 15:06

Oczywiście najnowszym numer będzie naszpikowany relacjami meczowymi z niższych lig. Jest co Polsce pokazywać i o czym pisać, bo to, co wykonały w tej rundzie wiosennej mniejsze ekipy dawno nie było widziane na naszych stadionach.
Opis meczu Macedonia-Polska wydaje się być gwoździem tego numeru. Ten historyczny moment dla naszej sceny został bowiem przedstawiony przez ludzi, którzy tam faktycznie byli. Dwóch fotografów "TMK" robiło zdjęcia (jeden z nich był dosłownie na linii frontu w trakcie awantury), mamy też dwie relacje redakcyjne - również osób tam obecnych. Nie byłem i nie jestem zwolennikiem długich fotoreportaży - uważam, że 4 strony to już bardzo dużo - to musi być wtedy hitowy mecz, jednakże z Macedonii z racji unikalnych zdjęć robionych tylko dla nas + opisów redakcyjnych (w tym jednej osoby biorącej udział w harcach) będzie konkretny reportaż. Drugi taki w mojej "karierze" z "TMK" (pierwszy to finał Pucharu Polski).
Pojawi się recenzja w postaci wywiadu z wydawcą książki "Niezniszczalny Zawisza Czarny". "Piotruś" sam swoimi słowami wierzę, że zachęci do nabywania jego książki, przedstawił tam parę faktów i ciekawostek, opowiedział coś o sobie. Nasza rozmowa miała jednak miejsce jakiś miesiąc temu. Tymczasem dosłownie wczoraj wróciłem z Bydgoszczy, gdzie robiłem wywiad z jedną z najważniejszych postaci na Zawiszy do kolejnych numerów "TMK" i "Piotruś" był przy tej rozmowie. Zdecydowanie to nie jest przypadkowa osoba, zaręczam :). Swoją drogą "Piotruś" - jesteś tu na forum, więc wiem, że przeczytasz - publiczne wielkie dziękuję raz jeszcze za pomoc przy zorganizowaniu tego wczorajszego wywiadu pod każdym względem.
Wywiad w tworzącym się właśnie graficznie numerze "TMK" to "Szajba" z JKS Jarosław. To jeden z tych, którzy tworzyli słynną bandę JKSu. Ja ich również osobiście na swojej drodze spotkałem w trochę innej roli, ale jedno przyznać trzeba - zdecydowanie budzili respekt. Te 20-15 lat temu to już w ogóle była inna bajka.
Podsumowań wiosny tym razem nie będzie. Z racji całkowitego braku miejsca na to po każdym sezonie wrócimy do podsumowań w stylu TOP 100 ;). Podsumowania pisane przez ekipy będą po rundzie jesiennej.
Natomiast w sierpniowym numerze po półrocznym "odbiciu" od "TMK" będzie wywiad z "Jaworem". Rozmawialiśmy 1 czerwca w Bełchatowie, więc wywiad jest już gotowy, czeka tylko na druk. Wierzę, że będzie warto zasiąść do tej lektury. Pewne poglądy i stwierdzenia "Jawora" mogą szokować lub dziwić, ale myślę, że trzeba to przeczytać, by zrozumieć jego decyzję. Sami ocenicie.

Jeśli czytacie "TMK" - piszcie Wasze odczucia. Zastanawiałem się nad ankietą dla Czytelników, ale chyba odpuszczę. Wielu naszych Czytelników jest również tu na forum. Macie pomysł na jakąś rubrykę - dajcie znać. Może być również priv. Uważacie, że coś jest do zmiany - piszcie. Swoją drogą już teraz zadam Wam pytanie, które dla mnie było jednym z ważniejszych w tej niedoszłej póki co ankiecie:

Czy chcielibyście, by ekipy żużlowe, piłki ręcznej czy koszykówki miały udostępnione miejsce w "TMK"? Oczywiście byłoby to kosztem ekip piłkarskich, bo chyba sami widzicie, jakie jest nagromadzenie fotoreportaży w magazynie odkąd przejąłem pismo. Jestem bardzo ciekaw Waszego zdania.
Obrazek

slonecznazks
Posty: 133
Rejestracja: 29.04.2012, 13:34

Re: TMK

Post autor: slonecznazks » 23.06.2019, 16:39

plemplem81 pisze:
23.06.2019, 15:06
Oczywiście najnowszym numer będzie naszpikowany relacjami meczowymi z niższych lig. Jest co Polsce pokazywać i o czym pisać, bo to, co wykonały w tej rundzie wiosennej mniejsze ekipy dawno nie było widziane na naszych stadionach.
Opis meczu Macedonia-Polska wydaje się być gwoździem tego numeru. Ten historyczny moment dla naszej sceny został bowiem przedstawiony przez ludzi, którzy tam faktycznie byli. Dwóch fotografów "TMK" robiło zdjęcia (jeden z nich był dosłownie na linii frontu w trakcie awantury), mamy też dwie relacje redakcyjne - również osób tam obecnych. Nie byłem i nie jestem zwolennikiem długich fotoreportaży - uważam, że 4 strony to już bardzo dużo - to musi być wtedy hitowy mecz, jednakże z Macedonii z racji unikalnych zdjęć robionych tylko dla nas + opisów redakcyjnych (w tym jednej osoby biorącej udział w harcach) będzie konkretny reportaż. Drugi taki w mojej "karierze" z "TMK" (pierwszy to finał Pucharu Polski).
Pojawi się recenzja w postaci wywiadu z wydawcą książki "Niezniszczalny Zawisza Czarny". "Piotruś" sam swoimi słowami wierzę, że zachęci do nabywania jego książki, przedstawił tam parę faktów i ciekawostek, opowiedział coś o sobie. Nasza rozmowa miała jednak miejsce jakiś miesiąc temu. Tymczasem dosłownie wczoraj wróciłem z Bydgoszczy, gdzie robiłem wywiad z jedną z najważniejszych postaci na Zawiszy do kolejnych numerów "TMK" i "Piotruś" był przy tej rozmowie. Zdecydowanie to nie jest przypadkowa osoba, zaręczam :). Swoją drogą "Piotruś" - jesteś tu na forum, więc wiem, że przeczytasz - publiczne wielkie dziękuję raz jeszcze za pomoc przy zorganizowaniu tego wczorajszego wywiadu pod każdym względem.
Wywiad w tworzącym się właśnie graficznie numerze "TMK" to "Szajba" z JKS Jarosław. To jeden z tych, którzy tworzyli słynną bandę JKSu. Ja ich również osobiście na swojej drodze spotkałem w trochę innej roli, ale jedno przyznać trzeba - zdecydowanie budzili respekt. Te 20-15 lat temu to już w ogóle była inna bajka.
Podsumowań wiosny tym razem nie będzie. Z racji całkowitego braku miejsca na to po każdym sezonie wrócimy do podsumowań w stylu TOP 100 ;). Podsumowania pisane przez ekipy będą po rundzie jesiennej.
Natomiast w sierpniowym numerze po półrocznym "odbiciu" od "TMK" będzie wywiad z "Jaworem". Rozmawialiśmy 1 czerwca w Bełchatowie, więc wywiad jest już gotowy, czeka tylko na druk. Wierzę, że będzie warto zasiąść do tej lektury. Pewne poglądy i stwierdzenia "Jawora" mogą szokować lub dziwić, ale myślę, że trzeba to przeczytać, by zrozumieć jego decyzję. Sami ocenicie.

Jeśli czytacie "TMK" - piszcie Wasze odczucia. Zastanawiałem się nad ankietą dla Czytelników, ale chyba odpuszczę. Wielu naszych Czytelników jest również tu na forum. Macie pomysł na jakąś rubrykę - dajcie znać. Może być również priv. Uważacie, że coś jest do zmiany - piszcie. Swoją drogą już teraz zadam Wam pytanie, które dla mnie było jednym z ważniejszych w tej niedoszłej póki co ankiecie:

Czy chcielibyście, by ekipy żużlowe, piłki ręcznej czy koszykówki miały udostępnione miejsce w "TMK"? Oczywiście byłoby to kosztem ekip piłkarskich, bo chyba sami widzicie, jakie jest nagromadzenie fotoreportaży w magazynie odkąd przejąłem pismo. Jestem bardzo ciekaw Waszego zdania.
Kiedyś była super rubryka o sektorach gości. Może warto do tego wrócić? Liczę też, że regularnie pojawiać się będą "wielkie ekipy i ich fancluby" i "podzielone miasta". Co do pytania z niedoszłej ankiety, to relacje z innych sportów powinny pojawiać się przy okazji meczów na których na prawdę dużo się działo. Stała rubryka chyba nie ma sensu, bo od kilku lat na żużlu nic wielkiego się nie dzieje. Tym bardziej sporty halowe nie zasługują na stałą rubrykę.

info z TMK
Posty: 967
Rejestracja: 22.09.2014, 14:38

Re: TMK

Post autor: info z TMK » 23.06.2019, 16:46

Moim skromnym zdaniem, na koniec sezonu powinno być jakieś krótkie podsumowanie sezonu żużlowego czy też ze sportów halowych. Kiedyś coś takiego było np. Z koszykówki. Dużo miejsca nie powinno zająć, bo ile ekip działa na żużlu? 10-12 max. Kończy się sezon żużlowy pod koniec września chyba, to w październiku albo listopadzie podsumowanie. A w nim liczby wyjazdowe ekip, oprawy na jakich meczach zaprezentowali czy też inne wydarzenia z daną ekipą:).

Fenomen
Posty: 351
Rejestracja: 13.09.2009, 22:10

Re: TMK

Post autor: Fenomen » 24.06.2019, 00:20

Ktoś za jakieś grosz na browar podeśle na priv zdjęcia skanów z TMK dział '' wyjazdowicze '' ? Priv

buher
Posty: 3
Rejestracja: 13.04.2019, 18:50

Re: TMK

Post autor: buher » 24.06.2019, 16:09

Zajebisty pomysł, z powrotem TOP100!

dee facto
Posty: 300
Rejestracja: 04.03.2007, 00:13
Lokalizacja: tylu napinaczy

Re: TMK

Post autor: dee facto » 08.07.2019, 01:19

Panowie ciekawi mnie czy ktos juz w salonie prasowym,czy empiku dostał w ten weekend lipcowy numer tmk,czy bedzie on od poniedziałku?

Londyn1234
Posty: 16
Rejestracja: 07.04.2019, 11:53

Re: TMK

Post autor: Londyn1234 » 08.07.2019, 07:10

W sobote bylem w empiku to nie bylo jeszcze

dee facto
Posty: 300
Rejestracja: 04.03.2007, 00:13
Lokalizacja: tylu napinaczy

Re: TMK

Post autor: dee facto » 09.07.2019, 00:01

Londyn 1234 konczy sie ósmy dzień lipca a tmk ani widu ani słychu piszą u siebie na stronce ze pismo wychodzi 4 lipca i po 2 dniach bedzie w kazdym saloniku prasowym w tym kraju a tu lipa.Jedyny plus ze w tamtym miesiacu w piatek 7czerwca byl dostepny

Pakol
Posty: 201
Rejestracja: 30.04.2019, 21:01

Re: TMK

Post autor: Pakol » 09.07.2019, 06:05

Ja wczoraj dostałem pocztą
Dozo to stary obsraniec i pedofil

Londyn1234
Posty: 16
Rejestracja: 07.04.2019, 11:53

Re: TMK

Post autor: Londyn1234 » 09.07.2019, 22:37

Dzisiaj już jest dostępny

bez-napinki
Posty: 1564
Rejestracja: 31.05.2011, 14:09

Re: TMK

Post autor: bez-napinki » 10.07.2019, 18:38

Też dziś kupiłem w swoim kiosku.

Pakol
Posty: 201
Rejestracja: 30.04.2019, 21:01

Re: TMK

Post autor: Pakol » 13.07.2019, 17:04

Odkąd zmienił się naczelny pismo zdecydowanie na duży plus. Cieszą fajnie przeprowadzone wywiady. Bardzo fajne są teksty wprowadzające do wywiadu czy też rozkminki około meczowe w reportazach aniżeli sam suchy tekst kto ile czego odpalił. Przykład z ostatniego numeru to relacja z meczu Markowych-Odra. Ale to wiadomo ze ktoś z redakcji musi być na meczu
Dozo to stary obsraniec i pedofil

bywalec_stadionów
Posty: 36
Rejestracja: 03.04.2019, 16:43

Re: TMK

Post autor: bywalec_stadionów » 14.07.2019, 00:24

Ciekawe, fajnie napisane relacje z Macedonii. Zdjęcia też dobre, mają klimat. Foto z okładki będzie pewnie symbolem tych wydarzeń za parę lat.

dee facto
Posty: 300
Rejestracja: 04.03.2007, 00:13
Lokalizacja: tylu napinaczy

Re: TMK

Post autor: dee facto » 17.07.2019, 11:45

Fajna relacja i fotoreportaż z Macedonii.Plemien 81 jestem za tym by o ekipach działających na siatkówce,koszykówce czy piłce ręcznej napisać jedynie w formie podsumowania raz na miesiąc.Co do żużla co ciekawe mecze warto relacjonować dodatkowo podając do miesiąc wszystkie liczby z ekstraklasy,1 i 2 ligi żużlowej.

Mam też do ciebie pytanie o numer sierpniowy.Wiadomo,będzie wywiad z Jaworem(go grudnia 2018 redaktorem naczelnym TMK),top 100,pewnie będzie opisany mecz o superpuchar Polski i wyjazdy naszych 3 eksportowych drużyn czyli Legii do Giblartaru,Cracovii na Słowację(w końcu tam przed meczem było dość ciekawie) i Piasta do zaprzyjaźnionego Bate Borysów (w tym przypadku super jakby pojawiła się relacja także z Gliwic).

Otóż kiedy kończy się deadline do sierpniowego numeru?Z mojej perspektywy uwielbiam czytać kibicowskie relacje meczowe za dwa dni w piątek 19 lipca zaczyna się kolejny sezon polskiej ekstraklasy-czy jest opcja by w sierpniowym numerze znalazły się nie tylko relacje z 1 kolejki w dniach 19-21 lipca gdzie każdy mecz to będzie perełka Arka-Jaga,Legia-Pogoń,Piast-Lech,Wisła Płock-Górnik Zabrze,Zagłebie Lubin-Cracovia już nie mówiąc o meczach beniaminków Raków-Korona,ŁKS-Lechia czy mecz z podtekstami Wisła Kraków-Śląsk ale także z tej 2 kolejki 26-29 lipca gdzie będą także niezłe mecze Cracovia-ŁKS,Jagiellonia-Raków,Korona-Legia,Lechia Wisła czy Pogoń-Arka(chociaż ten mecz będzie dość późno bo w poniedziałek 29 lipca).

Do tego dochodzi start 1 ligi 26-27 lipca gdzie widzę takie mecze jak Miedż-Odra Opole,GKS Bełchatów-Stomil Olsztyn,Zagłebie Sosnowiec-Podbeskidzie(ciekawe czy przyjadą goście bo na bank gospodarzy wesprze BKS)czy hit 1 kolejki Radomiak-GKS Tychy(w Tychach na ich spotkaniu było ciekawie) do tego 27-28 lipca rusza 2 liga gdzie jest jeden hit Stal Stalowa Wola-Resovia ale można napisać na przykład o meczu Stal Rzeszów-Pogoń Siedlce(ciekawe czy przyjadą goście),Elana-Bytovia,Gryf Wejherowo-Widzew.

Wszystko będzie zależało od Twojej decyzji czy numer sierpniowy będzie nabity świeżutkimi relacjami z końcówki lipca.

plemplem81
Posty: 709
Rejestracja: 27.12.2011, 10:14

Re: TMK

Post autor: plemplem81 » 17.07.2019, 12:53

Nie chcę niczego obiecywać, gdy to pewne nie jest. Natomiast zwróciłbym uwagę na mecze, które wymieniłeś. Ja osobiście byłbym bardzo ostrożny z tak wymienionymi perełkami, zwłaszcza, że jak sięgam pamięcią, to początek sezonu u większości ekip jest nie za ciekawy.
Z racji, że "Jawor" się mocno rozgadał, a i charakter pytań był również dość osobisty, wywiad stanowi sporą część numeru. Ale powstać musiał, bo obiecałem. I sam byłem ciekaw tego, co powie.
Sierpniowe "TMK" to również salwa armatnia z "20 lat temu" - już nie zostało tego wiele. Cała runda wiosenna sezonu 2000/01 została zrelacjonowana już na łamach pierwszych numerów "TMK", zatem do tego czasu rubryka "20 lat temu" będzie gościć w naszym piśmie. Potem już nastąpi jej kres.
Oprócz tego solidnie zostanie przedstawiona jedna z ważniejszych polskich ekip ze swoimi fan-clubami w dziale "Wielkie ekipy i ich fan-cluby".

Już teraz mogę jednak nakręcić wiele osób na wywiad z numeru wrześniowego. "Rybak" z Arki Gdynia we własnej osobie. Miałem niespotykaną sposobność i szczęście przeprowadzić wywiad live z tym człowiekiem, w dodatku u niego w domu nieopodal Gdyni. Jeśli "Uszol" dla wielu był postacią kontrowersyjną w kwestii prymatu chuligaństwa z lat 90., to "Rybak" rozwiewa te wątpliwości w pył odnośnie siebie samego. Słuchając jego opowieści i zestawiając to z opisami tamtych czasów jestem przekonany, że w ówczesnych latach nie było c**** na tego fightera w kibicowskim świecie. Myślę, że i dziś byłby wciąż czołową postacią sceny chuligańskiej, gdyby udzielał się meczowo na Arce, mimo, że jego wiek w kibolce oznacza niemalże pewnego zgreda ;). Ale na to trzeba poczekać, bo wpierw muszę ten wywiad spisać z dyktafonu ;).

W październiku zaś kolejny wywiad z legendarną personą przez lata trzymającą chuligańską bandę w swojej ekipie, w dodatku wciąż aktywną kibicowsko.
Obrazek

dee facto
Posty: 300
Rejestracja: 04.03.2007, 00:13
Lokalizacja: tylu napinaczy

Re: TMK

Post autor: dee facto » 17.07.2019, 14:07

Szkoda że nie będziesz dalej kontynuował działu ''20 lat temu'' tym bardziej że niedostępne są już archiwalne numery z pierwszych paru lat istnienia tmk.
Kolejna sprawa fajnie jakbyś tu właśnie w drugiej połowie miesiąca pisał o tym co nas czeka w następnym numerze-takie zajawki wyostrzają apetyt w czasie oczekiwania.

Co do moich propozycji spotkań cóż pożyjemy zobaczymy-beniaminkowie ligi jak Raków,ŁKS,Radomiak czy Stal Rzeszów na bank pokażą się z bardzo dobrej strony na swoim pierwszym meczu.

W jednym z zimowych numerów marzy mi się historia warszawskich derbów Legia-Polonia-stare zdjęcia,liczby,opisy-chyba w żadnym zinie nie było to dokładnie opisane znam jednak życie i pewnie Legia nie będzie zainteresowana tymi opisami.

Mimo wszystko liczę że w sierpniowym numerze będą relacje z ostatniego weekendu lipca-nie tylko niskie ligi (od 3 w dół)są gwarancją ciekawych spotkań pod względem kibicowskim.

tak tylko pytam
Posty: 117
Rejestracja: 03.04.2015, 17:46

Re: TMK

Post autor: tak tylko pytam » 18.07.2019, 20:11

plemplem81 pisze:
17.07.2019, 12:53
Sierpniowe "TMK" to również salwa armatnia z "20 lat temu" - już nie zostało tego wiele. Cała runda wiosenna sezonu 2000/01 została zrelacjonowana już na łamach pierwszych numerów "TMK", zatem do tego czasu rubryka "20 lat temu" będzie gościć w naszym piśmie. Potem już nastąpi jej kres.
Jakaś relacja lub zdjęcia z meczu Unia Tarnów - Cracovia z 1999 roku będzie ?;)

dee facto pisze:
17.07.2019, 14:07
W jednym z zimowych numerów marzy mi się historia warszawskich derbów Legia-Polonia-stare zdjęcia,liczby,opisy-chyba w żadnym zinie nie było to dokładnie opisane znam jednak życie i pewnie Legia nie będzie zainteresowana tymi opisami.
Historia derbów Warszawy była już w TMK.Nie pamiętam dokładnie, ale chyba w 2003 roku.Tak, wiem, później jeszcze były derby rozgrywane kilka razy.

plemplem81
Posty: 709
Rejestracja: 27.12.2011, 10:14

Re: TMK

Post autor: plemplem81 » 19.07.2019, 01:20

tak tylko pytam pisze:
18.07.2019, 20:11
Jakaś relacja lub zdjęcia z meczu Unia Tarnów - Cracovia z 1999 roku będzie ?;)
Ależ oczywiście. Na to jednak musisz poczekać do opisów rundy jesiennej sezonu 1999/00, bo wtedy ten mecz i wydarzenia na nim miały miejsce. Jednak czyż o wiele więcej w tamtej rundzie nie działo się na innym meczu Cracovii - podczas ich wyjazdu na Stal Rzeszów? Cokolwiek napiszemy - fakt jest jeden - wypad Pasów na Unię Tarnów zakończył się wtedy poniżeniem Jaskółek.
tak tylko pytam pisze:
18.07.2019, 20:11
Historia derbów Warszawy była już w TMK.Nie pamiętam dokładnie, ale chyba w 2003 roku.Tak, wiem, później jeszcze były derby rozgrywane kilka razy.
Póki co chcę wyczerpać możliwości z działów, które w "TMK" rozpoczęły swoją przygodę parę miesięcy temu - mowa tu o "Wielkie ekipy i ich fan-cluby" oraz "Podzielone miasto". Potem - zobaczymy. Historia kibicowskich derbów w Polsce również mi się marzy, ale choćby na przykładzie derbów mojego miasta jestem w stanie śmiało stwierdzić, że będzie ciężko dotrzeć do opisów spotkań derbowych z lat 90. O ile końcówka ostatniej dekady XX wieku jeszcze jakoś byłaby do odtworzenia z masowo wtedy wydawanych zinów, o tyle pierwsza (większa) część tamtych lat zdaje się być nierealna do uzyskania w formie rzetelnej informacji (o ile o takiej można w ogóle mówić również w odniesieniu do relacji zinowych - abstrahując jednak od czasem wyssanych z palca opisywanych historii - przyjąć należy, że piszący relację miał świadomość, że to co na papierze - zostaje na zawsze...). O latach 80., to nawet nie wspominam, a przecież wtedy też się działo. Fundowanie takich niepełnych historii derbowych uważam za co najmniej słabe.
Obrazek

plemplem81
Posty: 709
Rejestracja: 27.12.2011, 10:14

Re: TMK

Post autor: plemplem81 » 01.08.2019, 12:33

Następnym razem będę jednak zawartość numeru opisywał w momencie, gdy już wszystko pójdzie do druku... Przez rozległe całosezonowe podsumowanie działalności ekip (2018/19) pod nazwą "Liga Ultras" nie zmieścił się dział "20 lat temu". Przechodzi na wrzesień. "Liga Ultras" to 4 ligi, każda po 20 ekip. W sumie zestawienie zawiera 80 polskich ekip.
Oprócz tego obiecane "Wielkie ekipy i ich fan cluby" w postaci Jagiellonii Białystok z paroma ciekawostkami.
Jest też wywiad-rzeka z "Jaworem", jest co czytać i się dowiadywać. Dla mnie osobiście ten wywiad jest też trochę smutnym obrazkiem. Fakt, że wiek determinuje pewien dystans do wielu spraw, jednakże że aż tak? Polecam. Warto przeczytać. Choćby dla historii w pigułce przejmowania miasta Bełchatów przez GKS.
W mniejszych ekipach znajdziecie Odolanovię Odolanów. Zaczynali od młyna na 10 osób. Dziś wystawiają młyn do 60 ludzi. Oczywiście wielu się uśmiechnie, inni wyśmieją. Dla nich jednak to realne dylematy, ale też i triumfy.
Na początku numeru znajdziecie kilka fotoreportaży meczowych, aczkolwiek ciężko się zastanawiałem czy jest sens dawania reportaży z końcówki czerwca - a tak wypadło z meczami Pogoń Leżajsk-Unia Nowa Sarzyna oraz Proch Pionki-Olimpia Warszawa. Dałem je, jednakże odczuwam w tym temacie wielki dyskomfort. Coraz większy zresztą... Nie wiem czy to dobry wybór - dużej ilości fotoreportaży. Wciąż się z tym biję i głowię czy to poprawna droga dla "TMK" czy może jednak większa część autorskich tekstów (choćby fotoreportaży, ale z własnymi spostrzeżeniami, przemyśleniami itp.) byłaby najlepszym rozwiązaniem. Czas pokaże dalszą drogę pisma.
Obrazek

Pakol
Posty: 201
Rejestracja: 30.04.2019, 21:01

Re: TMK

Post autor: Pakol » 01.08.2019, 13:08

Ta liga Ultras to jest to zapowiadane top 100?
Dozo to stary obsraniec i pedofil

plemplem81
Posty: 709
Rejestracja: 27.12.2011, 10:14

Re: TMK

Post autor: plemplem81 » 01.08.2019, 13:40

Tak. Nazwa inna, bo to nie TOP 100 i nie z podziałem na literki :). Ale styl bardzo podobny. Miałem się za to nie zabierać, stwierdziłem po wielu dniach namysłu, że jednak jest to coś, czego brakuje w magazynie. Było to takie ciekawe spięcie klamrą dokonań najważniejszych ekip na naszej scenie.
Obrazek

Jednorazowy11
Posty: 124
Rejestracja: 11.09.2016, 02:44

Re: TMK

Post autor: Jednorazowy11 » 02.08.2019, 10:09

plemplem81 pisze:
01.08.2019, 12:33
Następnym razem będę jednak zawartość numeru opisywał w momencie, gdy już wszystko pójdzie do druku... Przez rozległe całosezonowe podsumowanie działalności ekip (2018/19) pod nazwą "Liga Ultras" nie zmieścił się dział "20 lat temu". Przechodzi na wrzesień. "Liga Ultras" to 4 ligi, każda po 20 ekip. W sumie zestawienie zawiera 80 polskich ekip.
Oprócz tego obiecane "Wielkie ekipy i ich fan cluby" w postaci Jagiellonii Białystok z paroma ciekawostkami.
Jest też wywiad-rzeka z "Jaworem", jest co czytać i się dowiadywać. Dla mnie osobiście ten wywiad jest też trochę smutnym obrazkiem. Fakt, że wiek determinuje pewien dystans do wielu spraw, jednakże że aż tak? Polecam. Warto przeczytać. Choćby dla historii w pigułce przejmowania miasta Bełchatów przez GKS.
W mniejszych ekipach znajdziecie Odolanovię Odolanów. Zaczynali od młyna na 10 osób. Dziś wystawiają młyn do 60 ludzi. Oczywiście wielu się uśmiechnie, inni wyśmieją. Dla nich jednak to realne dylematy, ale też i triumfy.
Na początku numeru znajdziecie kilka fotoreportaży meczowych, aczkolwiek ciężko się zastanawiałem czy jest sens dawania reportaży z końcówki czerwca - a tak wypadło z meczami Pogoń Leżajsk-Unia Nowa Sarzyna oraz Proch Pionki-Olimpia Warszawa. Dałem je, jednakże odczuwam w tym temacie wielki dyskomfort. Coraz większy zresztą... Nie wiem czy to dobry wybór - dużej ilości fotoreportaży. Wciąż się z tym biję i głowię czy to poprawna droga dla "TMK" czy może jednak większa część autorskich tekstów (choćby fotoreportaży, ale z własnymi spostrzeżeniami, przemyśleniami itp.) byłaby najlepszym rozwiązaniem. Czas pokaże dalszą drogę pisma.
Pisałem już o tym, TMK ma najlepsze zdjęcia jako zin papierowy w Europie, na Swiecie ?
I tą drogą podąrzajcie
Komentarze i teksty są subiektywne nie koniecznie dobre ;)

Oqq
Posty: 319
Rejestracja: 03.10.2014, 22:21

Re: TMK

Post autor: Oqq » 05.08.2019, 23:26

Okładka w najnowszym TMK obiektywnie mówiąc słaba, tym bardziej biorąc pod uwagę pedalskie zapędy bohaterów z okładki.

plemplem81
Posty: 709
Rejestracja: 27.12.2011, 10:14

Re: TMK

Post autor: plemplem81 » 06.08.2019, 00:44

Ty widzisz pedalskie zapędy, ja widzę ziomków skaczących w młynie całym rozebranym do pasa i dopingujących swoje kluby na meczu zgodowym. Każdy widzi, co chce zobaczyć.
To, że nie znasz tych osób i jesteś w necie anonimem daje ci jakiekolwiek prawo do obrażania? Gdybyś miał spytać chuliganów Górnika Zabrze, która z osób z gliwickiego Piasta cieszy się ich największym szacunkiem i poważaniem, wiele kasy daję, że większość z nich poda ksywę człowieka po prawej stronie na zdjęciu z okładki. Każda ekipa chciałaby mieć takiego świra w swoich strukturach, nawet jak ma podobnych już pięciu. To szósty też się przyda, bo swoją obecnością robi za dwudziestu chuliganopozerów. Nie oceniaj po pozorach, bo mocno byś się w tym przypadku przejechał. Trochę pokory polecam i szacunku do innych.
Obrazek

Oqq
Posty: 319
Rejestracja: 03.10.2014, 22:21

Re: TMK

Post autor: Oqq » 06.08.2019, 06:19

Nie oceniam po pozorach tylko po faktach. I wcale nie mam tu na myśli tego, że stał rozebrany w młynie do pasa.

https://www.youtube.com/watch?v=cZejoXc_3E0

Nawigator
Posty: 122
Rejestracja: 26.02.2007, 22:37

Re: TMK

Post autor: Nawigator » 06.08.2019, 07:39

To przecież koleś który m.in podczas Pucharu Górnik - Odra, ruszył z sektora gości sam przez bieżnię na sektory gospodarzy po flagę Piasta. Filmik z tego wydarzenia ze stacji WIZJA TV lata jeszcze gdzieś po necie. Większość chyba myśli, że to bohater McDonalds filmiku z Rygi.

Centurion
Posty: 75
Rejestracja: 03.09.2016, 16:06

Re: TMK

Post autor: Centurion » 06.08.2019, 21:39

Nawigator pisze:
06.08.2019, 07:39
To przecież koleś który m.in podczas Pucharu Górnik - Odra, ruszył z sektora gości sam przez bieżnię na sektory gospodarzy po flagę Piasta. Filmik z tego wydarzenia ze stacji WIZJA TV lata jeszcze gdzieś po necie. Większość chyba myśli, że to bohater McDonalds filmiku z Rygi.
Niestety to ta sama osoba. Swoim zachowaniem nie tylko przyniósł wstyd kibicom Piasta, ale wszystkim kibolom.
plemplem81 pisze:
06.08.2019, 00:44
Ty widzisz pedalskie zapędy, ja widzę ziomków skaczących w młynie całym rozebranym do pasa i dopingujących swoje kluby na meczu zgodowym. Każdy widzi, co chce zobaczyć.
To, że nie znasz tych osób i jesteś w necie anonimem daje ci jakiekolwiek prawo do obrażania? Gdybyś miał spytać chuliganów Górnika Zabrze, która z osób z gliwickiego Piasta cieszy się ich największym szacunkiem i poważaniem, wiele kasy daję, że większość z nich poda ksywę człowieka po prawej stronie na zdjęciu z okładki. Każda ekipa chciałaby mieć takiego świra w swoich strukturach, nawet jak ma podobnych już pięciu. To szósty też się przyda, bo swoją obecnością robi za dwudziestu chuliganopozerów. Nie oceniaj po pozorach, bo mocno byś się w tym przypadku przejechał. Trochę pokory polecam i szacunku do innych.
Prawda jest taka, że na okładce najnowszego numeru TMK znalazła się osoba z Piasta, która jest bohaterem z filmiku z McDonald's.

plemplem81
Posty: 709
Rejestracja: 27.12.2011, 10:14

Re: TMK

Post autor: plemplem81 » 06.08.2019, 23:13

Centurion pisze:
06.08.2019, 21:39
Prawda jest taka, że na okładce najnowszego numeru TMK znalazła się osoba z Piasta, która jest bohaterem z filmiku z McDonald's.
Niestety... Kwestia 4 dni wcześniej wypłynięcia sprawy i nie byłoby tematu. A tak mamy "historyczną" okładkę. Numer już był wydrukowany, gdy sprawa ujrzała światło dzienne.
Obrazek

Pakol
Posty: 201
Rejestracja: 30.04.2019, 21:01

Re: TMK

Post autor: Pakol » 07.08.2019, 08:44

Kiedy Top 100? I czy ta liga Ultras uwzględnia tylko oprawy?
Dozo to stary obsraniec i pedofil

plemplem81
Posty: 709
Rejestracja: 27.12.2011, 10:14

Re: TMK

Post autor: plemplem81 » 07.08.2019, 09:20

Tu łap wstęp do zestawienia - myślę, że wszystko wyjaśnia.

Obrazek
Obrazek

plemplem81
Posty: 709
Rejestracja: 27.12.2011, 10:14

Re: TMK

Post autor: plemplem81 » 07.08.2019, 13:52

Ale to stwierdzasz na zasadzie suchego faktu czy zarzucasz jako pretensję? Jeśli to pierwsze - temat zostawmy - fakt - było tak, jeśli to drugie (co można wnioskować po zwrocie "wpadek") - udane i szczęśliwe życie musisz mieć potrafiąc przewidzieć przyszłość - i co ważniejsze - ją zmieniać. Nikt nie przewidział, że typ rok po wywiadzie zostanie klawiszem, nikt nie spodziewał się, że "Jędras" sprzeda pół ekipy, nikt nie myślał o tym, że gość z Piasta wyciągnie publicznie kutasa.
Obrazek

Scypion
Posty: 16
Rejestracja: 28.03.2017, 20:31

Re: TMK

Post autor: Scypion » 07.08.2019, 13:55

Który to został klawiszem?

tak tylko pytam
Posty: 117
Rejestracja: 03.04.2015, 17:46

Re: TMK

Post autor: tak tylko pytam » 07.08.2019, 14:48

Scypion pisze:
07.08.2019, 13:55
Który to został klawiszem?
Prawdopodobnie chodzi o typa z Jezioraka Iława.

Pakol
Posty: 201
Rejestracja: 30.04.2019, 21:01

Re: TMK

Post autor: Pakol » 07.08.2019, 19:09

Kiedy nowy numer w salonikach? W ogóle jak zamawia się ubrania w sklepie Tmk to wysyłka jest tego samego dnia a jak kupuje się pisemko to zawsze jest 2-3 dni
Dozo to stary obsraniec i pedofil

bez-napinki
Posty: 1564
Rejestracja: 31.05.2011, 14:09

Re: TMK

Post autor: bez-napinki » 07.08.2019, 20:51

Dobra Panie P. kaj na Górnym Śląsku dostanę TMK+, bo u siebie nie mom...

Kkrawczyk
Posty: 851
Rejestracja: 02.05.2019, 11:11

Re: TMK

Post autor: Kkrawczyk » 07.08.2019, 21:13

TMK+ chyba tylko i wyłącznie Empik
j**** urkaine

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 170 gości