www.warhouse.pl

Oficjalne średnie frekwencje klubowe za sezon - u siebie.

ultras, hooligans, liczby, ciekawostki, informacje, opisy

Moderatorzy: Zorientowany, LechiaCHWM

rucyinski
Posty: 85
Rejestracja: 01.05.2007, 15:45
Lokalizacja: Łomża

Oficjalne średnie frekwencje klubowe za sezon - u siebie.

Post autor: rucyinski » 29.05.2007, 12:23

1. Lech Poznań - 15,309
2. Wisła Kraków - 9,933 (wiele meczów z zamkniętą częścią trybun)
3. Korona Kielce - 9,450
4. Legia Warszawa - 9,313
5. Górnik Zabrze - 8,266
6. Widzew Łódź - 7,500
7. Arka Gdynia - 6,466
8. Zagłębie Lubin - 5,680
9. GKS Bełchatów - 4,933
10 ŁKS Łódź - 3,800
11. Pogoń Szczecin - 3,700
12. Cracovia - 3,566
13. Górnik Łęczna - 3,033
14. Wisła Płock - 2,846
15. Odra Wodzisław Śl. - 2,566
16. Dyskobolia Grodzisk Wlkp - 2,166

+
Lech - bdb frekwencja!
Wisła - żeby nie kary zbliżyli by się do Kolejorza, mimo złych wyników fani byli wierni
Korona - wejscie do pierwszej trójki to gigantryczne osiągnięcie Scyzorów - bravo!
Górnik - bez wyników, bez pieniędzy ale za to są kibice - szacunek
Lęczna - degradacja i brak perspektyw a dobra frekwencja w malutkim miasteczku - bravo

-
Cracovia - dobry sezon, kibiców brak jak na taką historię i tradycję, kibicowsko Pasy chyba chciałyby o tym sezonie zapomnieć
Legia - 4te miejsce, pokonani przez Koronę...tego się nikt nie spodziewał...zagadka pozostanie czemu Legia świetnie jeździ na wyjazdy a jest tak nieliczna u siebie (prawie 2mln mieszkańców!)
ŁKS - im dalej szedł sezon tym gorsza frekwencja...lekki zawód na beniaminku
Pogoń - wcale nie tak wielki zawód, wiedząc że klub nie ma kontaktu z kibicami i zrobił z Pogoni cyrk (bez obrazy)

Pozostałe kluby moim zdaniem zgodnie z oczekiwaniami.



Mmm
Posty: 150
Rejestracja: 11.03.2007, 08:33

Post autor: Mmm » 29.05.2007, 12:46

Sa to wyniki oficjalne,nie oficjalnie na eŁkaesie frekwencja by wzrosla do jakis 5500.

MBTCh
Posty: 1076
Rejestracja: 26.02.2007, 22:10

Re: Oficjalne średnie frekwencje klubowe za sezon - u siebie

Post autor: MBTCh » 29.05.2007, 12:58

rucyinski pisze: Legia - 4te miejsce, pokonani przez Koronę...tego się nikt nie spodziewał...zagadka pozostanie czemu Legia świetnie jeździ na wyjazdy a jest tak nieliczna u siebie (prawie 2mln mieszkańców!)
Zauważ że 3 kluby przed Legią, to jedyne kluby które gdzie stadiony zaczynaja przypominać Europę. Korona z nowym stadionem, Wisła i Lech z dwoma nowymi tybunami które wymagaja wykończenia. Cos takiego zawsze przyciągnie na mecz więcej osób, zwłaszcza wśród pikników. Poza tym ceny biletów na Legii należą chyba do najwyzszych (o ile nie są najwyższe).

miszaop
Posty: 55
Rejestracja: 26.02.2007, 20:35

Re: Oficjalne średnie frekwencje klubowe za sezon - u siebie

Post autor: miszaop » 29.05.2007, 13:32

MBTCh pisze:
rucyinski pisze: Legia - 4te miejsce, pokonani przez Koronę...tego się nikt nie spodziewał...zagadka pozostanie czemu Legia świetnie jeździ na wyjazdy a jest tak nieliczna u siebie (prawie 2mln mieszkańców!)
Zauważ że 3 kluby przed Legią, to jedyne kluby które gdzie stadiony zaczynaja przypominać Europę. Korona z nowym stadionem, Wisła i Lech z dwoma nowymi tybunami które wymagaja wykończenia. Cos takiego zawsze przyciągnie na mecz więcej osób, zwłaszcza wśród pikników. Poza tym ceny biletów na Legii należą chyba do najwyzszych (o ile nie są najwyższe).
świetne wytłumaczenie. W stolicy mieszka ponad milion osób. I np. tak trudno dorównać tym 3 pozostałym ekipom pod względem frekwencji? Stadion macie na 15 tys? Lech ma na 28. Przecież i Korone i Wisłe łatwo by było prześcignąc w końcu stolica i wystarczy po 10 tys na mecz. Wytłumaczenie słabe.

rucyinski
Posty: 85
Rejestracja: 01.05.2007, 15:45
Lokalizacja: Łomża

Post autor: rucyinski » 29.05.2007, 13:34

liczby z ligapolska.pl

Chali_2na
Posty: 179
Rejestracja: 02.05.2007, 16:29
Lokalizacja: Warszawa

Re: Oficjalne średnie frekwencje klubowe za sezon - u siebie

Post autor: Chali_2na » 29.05.2007, 13:36

miszaop pisze:
MBTCh pisze:
rucyinski pisze: Legia - 4te miejsce, pokonani przez Koronę...tego się nikt nie spodziewał...zagadka pozostanie czemu Legia świetnie jeździ na wyjazdy a jest tak nieliczna u siebie (prawie 2mln mieszkańców!)
Zauważ że 3 kluby przed Legią, to jedyne kluby które gdzie stadiony zaczynaja przypominać Europę. Korona z nowym stadionem, Wisła i Lech z dwoma nowymi tybunami które wymagaja wykończenia. Cos takiego zawsze przyciągnie na mecz więcej osób, zwłaszcza wśród pikników. Poza tym ceny biletów na Legii należą chyba do najwyzszych (o ile nie są najwyższe).
świetne wytłumaczenie. W stolicy mieszka ponad milion osób. I np. tak trudno dorównać tym 3 pozostałym ekipom pod względem frekwencji? Stadion macie na 15 tys? Lech ma na 28. Przecież i Korone i Wisłe łatwo by było prześcignąc w końcu stolica i wystarczy po 10 tys na mecz. Wytłumaczenie słabe.
To tak jakbyś wymagał żeby na Lecha co mecz przychodziło 20 tys. :wink:
Niech żyje wolność
Wolność i swoboda
Niech żyje zabawa
I Legia Warszawa

MBTCh
Posty: 1076
Rejestracja: 26.02.2007, 22:10

Re: Oficjalne średnie frekwencje klubowe za sezon - u siebie

Post autor: MBTCh » 29.05.2007, 13:39

miszaop pisze:
MBTCh pisze:
rucyinski pisze: Legia - 4te miejsce, pokonani przez Koronę...tego się nikt nie spodziewał...zagadka pozostanie czemu Legia świetnie jeździ na wyjazdy a jest tak nieliczna u siebie (prawie 2mln mieszkańców!)
Zauważ że 3 kluby przed Legią, to jedyne kluby które gdzie stadiony zaczynaja przypominać Europę. Korona z nowym stadionem, Wisła i Lech z dwoma nowymi tybunami które wymagaja wykończenia. Cos takiego zawsze przyciągnie na mecz więcej osób, zwłaszcza wśród pikników. Poza tym ceny biletów na Legii należą chyba do najwyzszych (o ile nie są najwyższe).
świetne wytłumaczenie. W stolicy mieszka ponad milion osób. I np. tak trudno dorównać tym 3 pozostałym ekipom pod względem frekwencji? Stadion macie na 15 tys? Lech ma na 28. Przecież i Korone i Wisłe łatwo by było prześcignąc w końcu stolica i wystarczy po 10 tys na mecz. Wytłumaczenie słabe.
Pojemność: 13 628 - wszystkie krzesełka
Trybuna Odkryta (Żyleta): 4 724 miejsc
Trybuna Kryta i przed Krytą: 5 976 miejsc
Łuk od Łazienkowskiej: 1 550 miejsc
Sektor Gości: 1 378 miejsc

Tak gwoli ścisłości. Żyleta + Kryta to 10 700 miejsc, badziewiasty łuk 1 550. W Krakowie i Kielcach po 15/16 tysięcy miejsc bardziej cywilizowanych niz na Legii.

Aha, skąd te dane o frekwencji? Bo w sezonie widywałałem statystyki mówiące że Legia jest na 2. pozycji.

Kate
Posty: 75
Rejestracja: 26.02.2007, 21:15

Post autor: Kate » 29.05.2007, 13:41

Jak dla mnie nie ma co się zapatrywać na taką frekwencje, wiadomo że tam gdzie są atrakcje typu wyniki, nowy stadion przychodzi więcej pikników bo po prostu jest moda, co wcale nie świadczy o sile danej ekipy czy jej potencjale.

rucyinski
Posty: 85
Rejestracja: 01.05.2007, 15:45
Lokalizacja: Łomża

Post autor: rucyinski » 29.05.2007, 13:45

MBtCh - tamte dane były za rundę jesienną. Ktoś dał je nawet na główną, widać że zmianiły się ale mało.
Skąd dane? - napisałem wyżej.
Tak wogóle zgadzam się, że podium zajęły zespoły z jakim takim stadionem i dużym stadionem. Jednak w Warszawie widać ze mało jest takich umiarkowanych kibiców, zwanych czasami piknikami. Myślę, ze pierwszy powód to to, że w Warszawie nie ma takiego klimatu do piłki jak w Poznaniu czy Krakowie, po drugie ludzie boją sie huligaństwa które szczegolnie grozne jest na starych obiektach.

rucyinski
Posty: 85
Rejestracja: 01.05.2007, 15:45
Lokalizacja: Łomża

Post autor: rucyinski » 29.05.2007, 13:48

Kate pisze:Jak dla mnie nie ma co się zapatrywać na taką frekwencje, wiadomo że tam gdzie są atrakcje typu wyniki, nowy stadion przychodzi więcej pikników bo po prostu jest moda, co wcale nie świadczy o sile danej ekipy czy jej potencjale.
A co świadczy o wierności fanów danej ekipy jak nie ich liczba na stadionie?? ? pewnie to że ktoś ponapina się w internecie, heh.

R/F
ban
Posty: 268
Rejestracja: 27.02.2007, 09:38
Lokalizacja: Radom

Post autor: R/F » 29.05.2007, 13:48

Chyba jedynym klubem, który podaje wiarygodna liczbę widzów jest Korona Kielce. Inne kluby podają na odczep: 5000, 12000 itd. I strasznie mnie wkurwiaja rozbieżności w podawanej frekwencji. W jednej gazecie 3000, w drugiej 5000 itd. Może PZPN powinien nakazać klubom podawanie oficjalnej liczby widzów?
I mam wrażenie, że kluby na chama zanizają liczbę widzów, w końcu płacą 7% podatku vat od każdego sprzedanego biletu..
A to niemałe pieniądze, gdy zaniży sie liczbę o powiedzmy 2 tysiace..
I ciekawe, czy cała kasa ze sprzedaży biletów trafia na konto klubu.. Nawiązuje do sprawy w Górniku Zabrze, gdzie prawdopodobnie były jakieś przekręty.
Polska :wink:

Chali_2na
Posty: 179
Rejestracja: 02.05.2007, 16:29
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Chali_2na » 29.05.2007, 13:53

rucyinski pisze:
Kate pisze:Jak dla mnie nie ma co się zapatrywać na taką frekwencje, wiadomo że tam gdzie są atrakcje typu wyniki, nowy stadion przychodzi więcej pikników bo po prostu jest moda, co wcale nie świadczy o sile danej ekipy czy jej potencjale.
A co świadczy o wierności fanów danej ekipy jak nie ich liczba na stadionie?? ? pewnie to że ktoś ponapina się w internecie, heh.
Weź pod uwagę fakt, ze nie wszyscy ludzie którzy przychodzą na stadion są fanatykami, a wręcz większość z nich przychodzi tylko jak przyjeżdża ktoś ciekawy. Więc jeśli już chodzi o statystyki potwierdzające wierność fanów to myślę że statystyka wyjazdowa lepiej by to wszystko oddała :wink: Pzdr.
Niech żyje wolność
Wolność i swoboda
Niech żyje zabawa
I Legia Warszawa

Kate
Posty: 75
Rejestracja: 26.02.2007, 21:15

Post autor: Kate » 29.05.2007, 14:08

rucyinski pisze:
Kate pisze:Jak dla mnie nie ma co się zapatrywać na taką frekwencje, wiadomo że tam gdzie są atrakcje typu wyniki, nowy stadion przychodzi więcej pikników bo po prostu jest moda, co wcale nie świadczy o sile danej ekipy czy jej potencjale.
A co świadczy o wierności fanów danej ekipy jak nie ich liczba na stadionie?? ? pewnie to że ktoś ponapina się w internecie, heh.
A myślisz że są wierni? Bo ja myślę że gdyby taka Korona nie miała wyników, stadionu to było by ich o wiele mniej. Duże liczby świadczą o popularności, o wierności mówi się w innym przypadku kolego

Kiju
Posty: 721
Rejestracja: 26.02.2007, 16:12

Post autor: Kiju » 29.05.2007, 14:20

BiałyTeofilów pisze:Nikt mi nie powie ze Widzew w calym sezonie mial od nas lepsza frekwencje, p******* te dane i wasze opinie.
Oczywiscie ze mielismy lepsza frekwencje,nie wiem czy az o ty wyzsza ale tak bylo...

Choc pewnie gazety kłamią i to spisek Bonka.
Obrazek

Kubal
Posty: 193
Rejestracja: 26.02.2007, 18:38
Lokalizacja: Legia Warszawa

Post autor: Kubal » 29.05.2007, 14:21

2 mln mieszkanców w Warszawie,z czego połowa to przyjezdni z każdej strony Polski.Stadion w zaaokrągleniu jest na 14 tyś,ale tak naprawdę,to mecz ogląda się z Krytej lub Żylety,łuk jest do d***.
Praktycznie przed 1/2 pojedynków albo brakowaló biletów na te trybuny,albo ludzie stojący za nimi w kolejce jeszcze w przerwie, odpuszczali i udawali się do knajp,by chociaż zobaczyć końcówkę,a nie były to ilości cząstkowe.

Do tego dochodzi piknik sqad,jak np na Lech-Legia,gdzie stadion przy Bługarskiej wypełnia się po brzegi tylko raz w sezonie :?
Dlatego uważam,że daną ekipę powinno oceniać się po liczbach wyjazdowych.Amen 8)

PS.Moje "trzy grosze" wrzuciłem odnośnie tego,co ktoś pisał apropo Warszawy i frekwencji na Ł3 wyżej.
Obrazek
Złodzieje i pijacy są,kibice z Warszawy,złodziejsko przemytniczy klub,to Legia Warszawa

Kapi
Posty: 81
Rejestracja: 28.04.2007, 13:25

Post autor: Kapi » 29.05.2007, 14:27

Kate pisze:
rucyinski pisze:
Kate pisze:Jak dla mnie nie ma co się zapatrywać na taką frekwencje, wiadomo że tam gdzie są atrakcje typu wyniki, nowy stadion przychodzi więcej pikników bo po prostu jest moda, co wcale nie świadczy o sile danej ekipy czy jej potencjale.
A co świadczy o wierności fanów danej ekipy jak nie ich liczba na stadionie?? ? pewnie to że ktoś ponapina się w internecie, heh.
A myślisz że są wierni? Bo ja myślę że gdyby taka Korona nie miała wyników, stadionu to było by ich o wiele mniej. Duże liczby świadczą o popularności, o wierności mówi się w innym przypadku kolego
Natomiast na Lecha czy na Legię czy Wisłę chodziła by nadal taka sama liczba kibiców bo przecież pikniki i kibice sukcesu są tylko w Kielcach ...

(L)egion
Posty: 210
Rejestracja: 26.02.2007, 19:46
Lokalizacja: z Łazienkowskiej 3

Post autor: (L)egion » 29.05.2007, 14:28

Te liczby to chyba jakiś fake jest :? ja wolę poczekać na oficjalną średnią podaną przez jakiś serwis legijny pozostałych nie komentuje
LoveLechPoznań pisze:Hahahaha legia? ludzie bzdury klepiecie, nigdy na żywo niebyło się na meczu Lecha a już?? Potwierdza to Orange Fair Play i tyle wam powiem!

Kate
Posty: 75
Rejestracja: 26.02.2007, 21:15

Post autor: Kate » 29.05.2007, 14:36

Koronę podałam jako przykład, równie dobrze mogłam napisać w ich miejsce Wisłę czy Legię, wiadomo, jest sukces są kibice...

Matpaw
Posty: 403
Rejestracja: 27.02.2007, 00:06
Lokalizacja: Łodz

Post autor: Matpaw » 29.05.2007, 15:07

Kiju pisze:
BiałyTeofilów pisze:Nikt mi nie powie ze Widzew w calym sezonie mial od nas lepsza frekwencje, p******* te dane i wasze opinie.
Oczywiscie ze mielismy lepsza frekwencje,nie wiem czy az o ty wyzsza ale tak bylo...

Choc pewnie gazety kłamią i to spisek Bonka.
moze mieliscie ale jak tak to bardzo lekka przewage a to z tego wzgledu ze mielismy na dwa mecze zamknieta Galere. gdyby nie ten fakt to frekfenkcja byla by napewno taka sama

Kiju
Posty: 721
Rejestracja: 26.02.2007, 16:12

Post autor: Kiju » 29.05.2007, 15:12

Matpaw pisze:
Kiju pisze:
BiałyTeofilów pisze:Nikt mi nie powie ze Widzew w calym sezonie mial od nas lepsza frekwencje, p******* te dane i wasze opinie.
Oczywiscie ze mielismy lepsza frekwencje,nie wiem czy az o ty wyzsza ale tak bylo...

Choc pewnie gazety kłamią i to spisek Bonka.
moze mieliscie ale jak tak to bardzo lekka przewage a to z tego wzgledu ze mielismy na dwa mecze zamknieta Galere. gdyby nie ten fakt to frekfenkcja byla by napewno taka sama

Juz jesienia mielismy wyzsza frekwencje,a wtedy nie mieliscie zamykanego stadionu.

inna sprawa,ze nawet kiedy mieliscie zamknieta galere,to i tak nie wykupywaliscie wszystkich biletów na inne sektory...
Obrazek

KS Cracovia
Posty: 100
Rejestracja: 01.03.2007, 23:24

Post autor: KS Cracovia » 29.05.2007, 15:12

soory ale ni c**** nie wychodzi mi srednia frekwencja 3500, wyszlo 4500, i tak srednio ale 1000 to jest roznica, moze podzieliles przez 8 a nei przez 7 (1 mecz bez publiki)???

Kiju
Posty: 721
Rejestracja: 26.02.2007, 16:12

Post autor: Kiju » 29.05.2007, 15:22

ROKICIE_LDZ pisze:Nie będe się kłócił czy ŁKS czy Widzew miał lepszą frekwencję ale z tego rankingu wynika że Rts miał frekwencję 2xwiększą... :?: :?: :?: Nie wiem skąd Wy bierzecie takie liczby.....
Ta akurat faktycznie jest przesada,mielismy wyzsza frekwencje,ale napewno nie w takiej skali...
Obrazek

General J.
Posty: 87
Rejestracja: 02.03.2007, 15:08

Post autor: General J. » 29.05.2007, 15:25

Jak dla mnie liczby z ch. wzięte ... :roll:
Obrazek

" Raz, dwa Freddy już Cię ma ... "

wyjebongo
ostatnie ostrzeżenie
Posty: 27
Rejestracja: 25.04.2007, 00:43

Post autor: wyjebongo » 29.05.2007, 15:38

jestem ze Szczecina i to bez kitu jest cyrk ..i tak podziwiam te 3 700 przy takich cenach biletów za takie gówno .. więc przycytuje przyśpiewki z drugiej połowy z bełchatowem (II runda w ogóle bez dopingu..) "4 liga , 4 liga MKS!! "
"Chociaż nisko ale własna ! , Pogoń Szczecin z mego miasta !!"
"Wyjebać Ptaka i jego dziwke miedziaka !! "


ze wszystkim się zgadzam komplenie...!

Kiju
Posty: 721
Rejestracja: 26.02.2007, 16:12

Post autor: Kiju » 29.05.2007, 15:58

BiałyTeofilów pisze:A ja po raz kolejny i ostatni powtorze: Widzew nie mial wiekszej frekwencji od nas-pierdoli mnie twoja opinia wszechwiedzacy kiju. Chodze na ten stadion tyle czasu ze wiem lepiej niz teje bane gazety a dodatkowo przeciwko tym wsyztskim danym swiadczy fakt ze szalały w liczbach, jak bylo mniej to dawali wiecej, jak wiecej to mniej. i kazda inaczej. Dł potrafil 5 tys EI 4 a PS 3. I tak w kazdym klubie wiec jak ktos patrzy na te statsystyki to kpi sam z siebie. Nigdy nie spieralem sie z tym ze Widzew mial wieksza frekwencje ale w tym sezonie nikt mi nie przetlumaczy. bez odbioru, na zdanie widzewiakow mam wyjebane



pierdoli ,wyjebane...alez twardy jestes,niczym skała na giblartarze 8)

Podaj jakiejs fakty ,a nie glindzisz trzy po trzy...
Obrazek

akuku
ban
Posty: 111
Rejestracja: 27.02.2007, 19:03

Post autor: akuku » 29.05.2007, 16:28

zreszta "u nas połowa wchodzi bez biletow" 8)
Kropka za uchem to zgoda żydzewa z ruchem

kubi111
Posty: 73
Rejestracja: 28.04.2007, 23:44
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Post autor: kubi111 » 29.05.2007, 16:42

akuku pisze:zreszta "u nas połowa wchodzi bez biletow" 8)
niewiem czy to był sarkazm czy c*** wie co ale taka jest prawda :wink:

10moich kolegów wraz z innymi na meczu uwas z Gksą weszli w kilkanascie osób za...14.5zł uzbierane przez bramką.a podobno takich akcji było duzooo wiecej:) wiec raczej to wasze wchodzenie za free to nie pogłoska:)

Kiju
Posty: 721
Rejestracja: 26.02.2007, 16:12

Post autor: Kiju » 29.05.2007, 17:16

Oczywiscie ze liczby wielokrotnie byly zanizane,czasami podawali w miare zblizone liczy,tez do kilku liczb mielismy zastrzezenia...
Mylili sie w obie strony...ale wyciagniet jest srednia,z pomylkami wobec dwoch stron.

Po rundzie jesiennej bylo zrobione porownanie na podstawie chyba czterech zródeł-EI ,gw,telegazety i DŁ,wtedy tez wyszla nam wyzsza srednia...wyliczenia na podstawie 4 zrodel daja jakis tam obraz,w koncu na podstawie czegos trzeba zrobic wylicznie ,obliczyc srednia...

Nasza frekwencja na podstawie tych wyliczen nie byla kolosalnie lepsza...ale byla.

I zgodze sie,ze dokladne wyliczenia bedzie mozna zrobic dopiero kiedy dane będa podawane tak jak w Kielcach
Obrazek

kicken
ban
Posty: 79
Rejestracja: 06.03.2007, 16:17

Post autor: kicken » 29.05.2007, 17:19

BiałyTeofilów pisze:Nie miszkamy w Warszawie, bilety za 25 i 35 zl to nie jest ,,nic'' szczegolnie w przypadkach kiedy tak jak ostatnio 3 mecze sa pod rzad co tydzien. Ciekawe co by bylo gdybysmy my mieli bilety po 5 zl ... :?
Tak oczywiście na każdym meczu jest Was więcej, macie najdroższe bilety, nikt się nie wbija przez płot, a tą statystyke złatwił nam Boniek, co potwierdza, że to komunistyczny spisek PRL trzymający w ręku państwowe i publiczne media.

P.S
Wszyscy co przychodzili na nasz stadion są więsniakami z Sochaczewa, Łęczycy itp. natomiast na al.Unii to sama szlachta, rodowitość i łódzkość.

P.S 2
Widzew - 1922r.
Idzie dwóch ełkaesiaków po meczu ulica .. nagle patrzą, a tam jakaś kartka na chodniku leży. Jeden podnosi i wpatrując się w nią mówi:
- Jahwe wiesz może co to za kartka? co tu jest narysowane ?
- nie wiem .. ale lepiej skserować

bizon87
Posty: 350
Rejestracja: 26.02.2007, 19:51
Lokalizacja: POLSKA

Re: Oficjalne średnie frekwencje klubowe za sezon - u siebie

Post autor: bizon87 » 29.05.2007, 17:46

..
Ostatnio zmieniony 11.03.2008, 21:57 przez bizon87, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: aleurwal24, Antyk, czehulov, FanaticsGŁ, michal68, MirexPL, Taksepatrze, UrzadSkarbowy i 567 gości