www.warhouse.pl

komentarze dla Gornego Slaska

ultras, hooligans, liczby, ciekawostki, informacje, opisy

Moderatorzy: Zorientowany, LechiaCHWM

Zablokowany
neRka
Posty: 213
Rejestracja: 26.02.2007, 17:45
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: neRka » 13.07.2007, 08:30

Wyjazd na Roosvelta a pamięć o kibicach Ruchu.

Ostatnio opisywaliśmy na naszej stronie temat kariery i odejścia Wleciała z Ruchu. Tym razem podejmujemy temat o wiele bardziej kontrowersyjny i wywołujący największe emocje. Czy powinniśmy pojechać na stadion Górnika?
18 sierpnia w 4 kolejce nowego sezonu ekstraklasy wypadł nam wyjazd na żaboli. W szeregach Ruchu rozgorzała gorąca dyskusja czy mamy tam pojechać czy raczej zbojkotować ten mecz?
Temat był dale wielu, szczególnie młodszych kibiców Ruchu niezrozumiały. Jak to pytali nie jechac na mecz do największego rywala? Tyle lat czekaliśmy, wielu nawet nigdy nie widziało takich deRbów na żywo, a tu mamy bojkotować? Starsi, którzy z Ruchem są dłuższym stażem wiedzieli o co w tym wszystkim chodzi. Mecze z Górnikiem to przez wiele lat był najważniejszy mecz sezonu i najciekawszy wyjazd. Ogromna mobilizacja w szeregach, świetny doping, super zabawa na trybunach tak przez lata wyglądały te jedyne wielkie deRby dla obu drużyn.
Niestety rywalizacja między Ruchem a Górnikiem miała też inne oblicze. Najlepiej wiedzą o tym kibice z Rudy Śląskiej i Radlina. Rajmund i Remik to 2 kibiców Ruchu bestialsko zamordowanych przez ścierwa z Zabrza. Po pierwszym morderstwie (Remika – skopany do nieprzytomności i zrzucony z nasypu kolejowego) bardzo popularne na Ruchu było hasło „śmierć za śmierć”. Na szczęście nie zostało wcielone w życie. Co jednak z tego skoro jedna rana nie zdążyła się zabliźnić a zamordowano drugiego z nas (Rajmund – dostał strzał z rakietnicy i śmierć z powodu głębokich poparzeń). Na deRbach po tym 2 wydarzeniu (jesień 2002) na Cichej spaliliśmy 2 ogromne dywany szmat i szali żaboli. Na jednym z tych dywanów wypisaliśmy – Wy zbieracie – My palimy! Tuż po meczu ponad 1000 sektor gości na Cichej zaśpiewał – Wy palicie – My zabijamy! Wkrótce po tym na dzielnicach Rudy opanowanych przez żaboli pojawiły się napisy Górnik-Ruch 2:0, Górnik – brygada R/R itp. Na wiosnę 2003 odbyły się ostatnie derby między Górnikiem i Ruchem – już bez kibiców Ruchu – pierwszy bojkot. Żabole bawili się w najlepsze….

Mamy nadzieję że już teraz rozumiecie stanowisko kibiców Ruchu. Nie dla deRbów z mordercami. Ruch nie jedzie i nie ważne czy jest zakaz od kurewek z Warszawy, czy zostanie on cofnięty.
Nas tam i tak nie będzie!


źródło: [link]



rider
Posty: 2
Rejestracja: 13.07.2007, 11:30

Post autor: rider » 13.07.2007, 11:39

neRka troche przesadzasz bo po 1 mowisz tak jakby kazdy w zabrzu byl odpowiedzialny za te 2 smierci a wiadomo ze 99% kibiców czy to ruchu czy górnika to zwykli ludzie których tylko mecz interesuje i ci bardzo by chcieli was na derbach w zabrzu , szkoda ze tak sie stało aczkolwiek dlaczego nie napisałes ze ten chłopak który dostął racą był w grupce chuliganów ktora zaatakowala kilka tysięcy kibicow gornika pod ich wlasnym stadionem... to jest szalone ... mozna powiedziec ze sam sie pchał w ogień chociaz i tak smutne jest ze mamy takich kibcow niektorych ktorzy sa w stanie zabić...
Górnik Zabrze - legenda polskiej piłki

hols
ban
Posty: 9
Rejestracja: 13.07.2007, 12:31

Post autor: hols » 13.07.2007, 12:37

99 % ? lekka przesada.. szacu za bojkot dla niebieskich

elo_melo
ban
Posty: 65
Rejestracja: 02.07.2007, 15:23

Post autor: elo_melo » 13.07.2007, 12:53

fatkot pisze: btw: pytanie do Zabrzan, wolicie by Bytom nie zagrał w pierwszej lidze? czy jednak pójśc na kompromis? pytam o normalna opinię, nie wiem kto w Zabrzu podejmuje takie decyzje(psy,miasto,alianz,klub?)
Chcemy Polonii Bytom w 1 lidze ale nie na Roosevelta!
W odpowiedzi na publikacje prasowe Stowarzyszenie Klub Sympatyków Górnika Zabrze pragnie przedstawić swą negatywną opinię, na temat możliwości rozgrywania meczy Polonii Bytom w Zabrzu.
Niestety istnieją poważne obawy, że służby porządkowe na stadionie jak i poza nim nie podołają zadaniu utrzymania porządku, co może spowodować, że zostanie zamknięty stadion Górnika, i co w konsekwencji uniemożliwi oglądanie meczy z udziałem Górnika Zabrze jego kibicom.
Pragniemy także zauważyć brak profesjonalnego podejścia do sprawy działaczy bytomskiego klubu, którzy tak naprawdę nie kontaktowali się jeszcze oficjalnie z włodarzami stadionu, jak i Panią prezydent Zabrza.
Należy także nadmienić, że Górnik Zabrze wyraził zgodę na przeniesienie roli gospodarza bezpośredniego meczu pomiędzy Polonią Bytom a Górnikiem Zabrze.
Wspomnieć także należy o fakcie zaawansowanych rozmów pomiędzy działaczami z Bytomia a działaczami z Opola odnośnie rozgrywania meczy bytomskiej Polonia na stadionie Odry Opole.

Ze sportowym pozdrowieniem
Stowarzyszenie Klub Sympatyków Górnika Zabrze
w tym temacie AMEN!

bin
Posty: 92
Rejestracja: 16.04.2007, 15:38

Post autor: bin » 13.07.2007, 14:15

Blaise KSG pisze:
Rondel pisze:żabki ostatnio brataja sie z jakimis dziwnymi klubikami wiec Polonia tez nie powinna im przeszkadzac.
dupienie w bambus bez związku :?


Chodzi o to że Zabrze jest całe z KSG, a Bytom? ...w większości z Polonią, ale częściowo też z KSG :)
więc Lwowiaki się wkurzają na nas i założe się że będą wyładowywać złość na ławkach, krzesełkach i innych elementach naszego stadionu, nie mówiąc o samochodach po drodze na ul. Roosevelta.
Pewnie w takim przypadku nie pozostalibyśmy dłużni a to zrodziło by akcje za którą bekneliby pewnie tylko kibice Górnika.
Nikt nie chce takich trudności, bo PB w dużej części nienawidzi Górnika, z resztą w dużej mierze z wzajemnością.

W Zabrzu również są fani Polonii - to po pierwsze.
Po drugie Lwowioków szukaj w swojej rodzinie.
Po trzecie nikt (no może z wyjątkami :wink: ) nie chce byśmy grali w Zabrzu, to na pewno odbiłoby się na frekwencji. Trzeba przeboleć te Opole i zdążyć z budową stadionu do szpilu z Legią. A jeśli chodzi o szpil z Górnikiem - tu tylko zamiana gospodarza, bez żadnych wałków w stylu, że my będziemy gospodarzem na żabskim stadionie.
Polonia Bytom !

Autonomia dla Śląska !
HansSc pisze:Co do Twojego podpisu dodaj sobie jeszcze "Precz z Polskim okupantem!"
:D

Blaise KSG
Posty: 31
Rejestracja: 09.07.2007, 12:29
Lokalizacja: FC G-ce

Post autor: Blaise KSG » 13.07.2007, 14:37

bin pisze: W Zabrzu również są fani Polonii - to po pierwsze.
Po drugie Lwowioków szukaj w swojej rodzinie.
Po trzecie nikt (no może z wyjątkami :wink: ) nie chce byśmy grali w Zabrzu, to na pewno odbiłoby się na frekwencji. Trzeba przeboleć te Opole i zdążyć z budową stadionu do szpilu z Legią. A jeśli chodzi o szpil z Górnikiem - tu tylko zamiana gospodarza, bez żadnych wałków w stylu, że my będziemy gospodarzem na żabskim stadionie.
Co do fanów PB w Zabrzu nie bede sie spierał jestem z Gliwic, ale szczerze wątpie.
Co do Lwowiaków, tak się was nazywa, a ja w swojej rodzinie ludzi z tamtych stron też mam (nie z Bytomia a ze Lwowa)
Jeśli chodzi o wasze granie na Roosevelta, patrz: stanowisko Stowarzyszenia

Koniec
nie reprezentuję oficjalnego stanowiska Kibiców Górnika Zabrze, a jedynie swoje własne, prywatne poglądy.

rider
Posty: 2
Rejestracja: 13.07.2007, 11:30

Post autor: rider » 13.07.2007, 14:48

typ z poloni mysli ze lwowiaki to obraza widac 13 lat & megawiedza
Górnik Zabrze - legenda polskiej piłki

bin
Posty: 92
Rejestracja: 16.04.2007, 15:38

Post autor: bin » 13.07.2007, 15:02

rider pisze:typ z poloni mysli ze lwowiaki to obraza widac 13 lat & megawiedza
Lwowiaki to wymysł któregoś "mądrego"
Jak fani Polonii to są Lwowiaki to fani Górnika identycznie, a może nawet bardziej.
Wiem, wiem.. zaraz zacznie się polemika 8)
Pozdrawiam 13-latków o megawiedzy budowanej na tym co zasłyszeli od kolegi z klasy.
Ja polecam najpierw skończyć szkołę, a przede wszystkim mieć pojęcie o sprawie nie tylko książkowe, a potem pchać się do neta.
Polonia Bytom !

Autonomia dla Śląska !
HansSc pisze:Co do Twojego podpisu dodaj sobie jeszcze "Precz z Polskim okupantem!"
:D

Blaise KSG
Posty: 31
Rejestracja: 09.07.2007, 12:29
Lokalizacja: FC G-ce

Post autor: Blaise KSG » 13.07.2007, 15:14

Wiesz, zawsze możesz nam wyjaśnić jak to z tą Pogonią Lwów było/jest.
To jest temat Górnego Śląska więc nie będzie to off-topic
nie reprezentuję oficjalnego stanowiska Kibiców Górnika Zabrze, a jedynie swoje własne, prywatne poglądy.

bin
Posty: 92
Rejestracja: 16.04.2007, 15:38

Post autor: bin » 13.07.2007, 15:21

Blaise KSG pisze:Wiesz, zawsze możesz nam wyjaśnić jak to z tą Pogonią Lwów było/jest.
To jest temat Górnego Śląska więc nie będzie to off-topic
Aha, czyli Tobie chodzi o to? :D No cóż, to będzie tak jak z Żydami z ŁKS-u.... albo z nazywaniem Górnika "dzieckiem komuny" dlatego, że komunistyczny reżim hołubił KSG. Owszem, Polonię założoną w 1920 roku (w 1922 działalność zawieszona) reaktywowali lwowscy napływowi ludzie powiązani z Pogonią Lwów, ale co w związku z tym? To nie jest powód. A dla mnie jako rodowitego mieszkańca Śląska od pokoleń obraźliwe jest, gdy ktoś porównuje mnie do hołoty z kresów, która doprowadziła do ruiny m.in. Bytom. A w wielu miejscach nadal widać ich szerokie powiązanie z wsią i zakorzenione w związku z tym zwyczaje.

Będę się już żegnać, dlatego nie liczcie na odpowiedzi przynajmniej do jutra. Pozdrawiam
Polonia Bytom !

Autonomia dla Śląska !
HansSc pisze:Co do Twojego podpisu dodaj sobie jeszcze "Precz z Polskim okupantem!"
:D

elo_melo
ban
Posty: 65
Rejestracja: 02.07.2007, 15:23

Post autor: elo_melo » 13.07.2007, 15:59

Lwowiaki, żydy, komuniści, zomowcy itd.
powiem że mnie to już wkurwia! każdy klub ma coś wspólnego z tymi grupami społecznymi? czy Ruch, Polonia i inne śląskie kluby nie były prowadzone przez komunistyczne władze? czy Wisła i Legia nie miały nic wspólnego z ZOMO i PZPR? czy Cracovia nie miała nic wspólnego z żydami? czy ŁKS miał więcej wspólnego z żydami niż Widzew? ku*** opanujcie sie!

Co do tego że w Zabrzu są kibice Polonii, to oczywiste, w każdym mieście jest kibic innego zespołu, znalazłbym paru żabskich, gieksiarzy i polonistów w Chorzowie, więc tu zbędna dyskusja, Blaisowi pewnie chodziło o Stolarzowice Bytomskie. POZDRAWIAM!

EO
Posty: 107
Rejestracja: 02.03.2007, 21:23

Post autor: EO » 13.07.2007, 16:38

Sory ze tak ni z gruchy ni z pietruchy.

Chciałem sie spytac jakie miasto jest drugie i trzecie pod wzgledem ludnosci w GOP

Rycho
Posty: 142
Rejestracja: 27.02.2007, 18:55

Post autor: Rycho » 13.07.2007, 17:07

to wy juz w GOP-ie jesteście? sory niewiedziałem ...

gizd
Posty: 65
Rejestracja: 06.05.2007, 22:53

Post autor: gizd » 13.07.2007, 17:10

Hahaha Częstochowa w GOP? może Gdańsk?


[link]

Tutaj masz ranking...

Didżej z wioski
Posty: 45
Rejestracja: 20.04.2007, 15:11
Lokalizacja: Mexico

Post autor: Didżej z wioski » 13.07.2007, 17:13

W GOP-ie pod względem ludności na 2 miejscu po Katowicach jest Sosnowiec.Częstochowa nie należy do GOP-U.
Tu możesz poczytać o GOP-ie: [link]

Fighting Dragon Tokyo
Posty: 605
Rejestracja: 05.05.2007, 17:08

Post autor: Fighting Dragon Tokyo » 13.07.2007, 17:35

faraon82 pisze:
EO pisze:Sory ze tak ni z gruchy ni z pietruchy.

Chciałem sie spytac jakie miasto jest drugie i trzecie pod wzgledem ludnosci w GOP
Patrzec jedynie na mapy terytorialnie,bo inaczej tego wytlumaczyc sie nie da,bo nikt z nas za zadnych slazakow sie nie uwarza,i uwarzac nigdy nie bedzie to najwiekszym mistaem po Katowicach na <GS>jest Czestochowa.....tyle ze nas na sile tam dolaczyli.....NIGDY HANYSY ZAWSZE MEDALIKI!!!!!!!!!
Jak już dosłownie gadamy o samym śląsku, to masz pecha, bo Ostrawa zajmuje 2 miejsce, ale ku*** co to za rozmowa? Temat o kibicach z Górnego Śląska a Wy napierdalacie o ludności.

jun_rr
Posty: 20
Rejestracja: 20.06.2007, 23:08

Post autor: jun_rr » 13.07.2007, 17:41

ale kiedys (juz jakis czas temu) wyczytalem na forum Polonii , ze Was wkurwia jak Cidroki na Was mowia Lwowioki i mysla ze Was to w jakis sposob boli... wiec jak jest naprawde ?

Rycho
Posty: 142
Rejestracja: 27.02.2007, 18:55

Post autor: Rycho » 13.07.2007, 18:22

tak mnie to wkurwia, że mnie serce boli ...

poolonia
Posty: 97
Rejestracja: 17.04.2007, 19:54
Lokalizacja: POLONIA BYTOM

Post autor: poolonia » 13.07.2007, 18:51

Temat Zabrze nieaktualny wiec ciach bajer.Ostatnia szansa to Opole i tam raczej zagramy!Wszystkich z PB prosze o nie wdawanie sie w dyskusje z ZABOLAMI,itp.

fatkot
Posty: 29
Rejestracja: 12.06.2007, 17:29
Lokalizacja: szare bloki, odrapane kamienice

Post autor: fatkot » 14.07.2007, 12:08

elo_melo pisze:
fatkot pisze: btw: pytanie do Zabrzan, wolicie by Bytom nie zagrał w pierwszej lidze? czy jednak pójśc na kompromis? pytam o normalna opinię, nie wiem kto w Zabrzu podejmuje takie decyzje(psy,miasto,alianz,klub?)
Chcemy Polonii Bytom w 1 lidze ale nie na Roosevelta!

rozumiem, ale czy to jest odp. na pytanie:
1 liga na Roosevelta czy 2 liga? brak innych opcji.
to my chłopcy ze Ślonska

TenTyp
Posty: 89
Rejestracja: 14.07.2007, 12:29

Post autor: TenTyp » 14.07.2007, 12:37

Może ktoś mi napisać jak wygląda sytuacja w Bieruniu i Pszczynie ? Są tam jakieś konkretne fc ?

elo_melo
ban
Posty: 65
Rejestracja: 02.07.2007, 15:23

Post autor: elo_melo » 14.07.2007, 14:00

Klub Górnik Zabrze zgodził się na to by Polonia mogła "grać" u nas żeby dostać licencję, ale całą runde musiałaby grać na wyjazdach. Nie chcemy Polonii na naszym stadionie, oni zaczną szumieć i w konsekwencji MY nie wejdziemy na stadion. KONIEC KROPKA!

PavelGKS
Posty: 41
Rejestracja: 26.02.2007, 20:04
Lokalizacja: GKS Tychy

Post autor: PavelGKS » 14.07.2007, 15:27

TenTyp pisze:Może ktoś mi napisać jak wygląda sytuacja w Bieruniu i Pszczynie ? Są tam jakieś konkretne fc ?
Bieruń - Stary to juz raczej tylko GKS Tychy kiedyś było chyba paru GieKSiarzy choc niewiem moze jezdza jeszcze...natomiast w Bieruniu Nowym jest kilkunastoosobowy fc Unii Oświęcim choć pare lat temu było ich chyba troche wiecej, z Nowego Bierunia troche ludzi jezdzi jeszcze na GKS Tychy (głównie starsi i pare młodszych osób), są również pojedyńcze osoby z GieKSy, ale to na palcach jednej ręki chyba można policzyć
CAŁE ŻYCIE W 4 LIDZE

Lukasz
Posty: 16
Rejestracja: 05.03.2007, 10:59

Post autor: Lukasz » 14.07.2007, 19:21

Piotr Spyra, lider Ruchu Obywatelskiego "Polski Śląsk", protestuje przeciwko reaktywacji klubu sportowego 1. FC Katowice. - W czasie wojny był narzędziem propagandy goebbelsowskiej - mówi oburzony.
Zobacz powiekszenie
fot. archiwum Mariana Lubiny
Drużyna 1. FC Katowice na boisku przy ul. Kościuszki. Druga połowa lat 20. XX wieku
Zobacz powiekszenie
Fot. Dawid Chalimoniuk / AG
Piotr Spyra: - Nie chcę powrotu 1. FC
Zobacz powiekszenie
Fot. Bartłomiej Barczyk / AG
Jerzy Gorzelik: - Klub będzie istnieć
ZOBACZ TAKŻE

* Komentarz Pawła Czado: ROPŚ jest przewrażliwiony (13-07-07, 20:57)

Z pomysłem odrodzenia klubu, jednego z najstarszych na Śląsku, bo założonego 102 lata temu, wystąpił w maju Jerzy Gorzelik, przewodniczący Ruchu Autonomii Śląska. Po rejestracji w Okręgowym Związku Piłki Nożnej udało się już zgłosić żeńską jedenastkę 1. FC Katowice do rozgrywek ogólnopolskiej drugiej ligi, a męska wystartuje już jesienią w klasie B.

Spyra w piątek mówił o tym z przekąsem. - Nie sądzę, żeby znaleźli się jacyś piłkarze, którzy by chcieli w takim klubie grać. Ba! Mam nadzieję, że się tacy nie znajdą.

Gorzelik na to: - Mam nadzieję, że dżentelmeni z ROPŚ się zreflektują i przeproszą nie tylko piłkarzy, ale też kibiców.

Obaj działacze nie są zgodni nawet wtedy, gdy wymieniają nazwę klubu. Gorzelik mówi o 1. FC (Fussball-Club) Katowice, a Spyra - o FC Kattowitz.

Pod tą ostatnią nazwą śląska jedenastka występowała w czasie II wojny światowej. Zgodę na jej istnienie wydały okupacyjne władze niemieckie, jednak oprócz Niemców w drużynie grali też przedwojenni reprezentanci Polski, uczestnicy mistrzostw świata i rodowici katowiczanie: Ernest Wilimowski, Erwin Nyc i Ewald Dytko.

- Pozostaje dla mnie zagadką, dlaczego grali tam tak szanowani jak Wilimowski piłkarze. Ale faktem jest, że klub jeszcze przed wojną był ośrodkiem nazistowskiej propagandy i w efekcie został rozwiązany w czerwcu 1939 roku przez władze polskie - mówi Spyra. Zapowiada, że jeśli RAŚ nie zrezygnuje ze swoich zamiarów, zawiadomi prokuraturę o podejrzeniu afirmacji nazizmu.

Tymczasem Gorzelik, który funkcję w RAŚ łączy z prezesurą w klubie, nic z takich gróźb sobie nie robi. - Chcemy, żeby nasz klub łączył ludzi, którzy czują się Górnoślązakami - podkreśla i przypomina, że katowicka jedenastka grała w polskiej lidze. W 1927 roku, w pierwszym sezonie istnienia polskiej ligi, niewiele brakowało, żeby piłkarze 1. FC zostali mistrzami Polski, ale po porażce na własnym boisku z Wisłą Kraków musieli zadowolić się drugim miejscem.
Lukasz Jaworzno

hols
ban
Posty: 9
Rejestracja: 13.07.2007, 12:31

Post autor: hols » 14.07.2007, 19:32

19GKS64 pisze:dziecko ile ty masz lat co??? naucz sie najpierw poprawnie pisac hools
To było do mnie ?
Widac ze pierdolony gejksiarz, moge sobie miec jak chce wiec fu

boskie
Posty: 11
Rejestracja: 07.06.2007, 18:46

Post autor: boskie » 14.07.2007, 20:09

hols - typowa blond grzywa z brudnymi paznokciami czyli tzw. smieRdziel :lol: trzym sie ziomus :shock:

Chudy/R
Posty: 37
Rejestracja: 28.02.2007, 16:54

Post autor: Chudy/R » 14.07.2007, 21:02

chopcy dejcie sie spokój z cyganami i śmierdzielami , a wracjaąc do tematu reaktywacja 1. FC Katowice jest symbolicznym wydarzeniem powrtotu do naszych śląskich korzeni , nie jest to jakakolwiek kibicowska siła , a juz na pewno zespół wystepujący w b klasie nie "ukradnie" GKSowi kibiców , co z tego że Gorzelik to założył, RAŚowskie Gieksiarze też , problem jest że gorolskie siły na Ślonsku nawet taki klub nam chcą zawrzeć, Co jest ważniesze Górny Ślonsk czy chaje kto śmierdzi a kto jest cyganem ?
/R\

Chudy/R
Posty: 37
Rejestracja: 28.02.2007, 16:54

Post autor: Chudy/R » 14.07.2007, 21:21

Historia , Tradycja i Zasady. Macie tez Rozwój i jakoś wam nie przeszkadza (oprucz Śrutwy). Ja bym chciał żeby AKS Chorzów znów był silny przynajmniej w II - III lidze jak by nie było mamy też na Ślonsku ,mniejszość niemiecką i Hanysów którzy Ani na Ruch ani GKS nie chodzą, dlaczego oni nie mogą mieć swojego klubu ? a ilu ich bedzie na b klasie 50 ? i tak fantastyczna liczba
/R\

zdrowa krowa
Posty: 134
Rejestracja: 22.04.2007, 16:32
Lokalizacja: z okolic

Post autor: zdrowa krowa » 14.07.2007, 21:36

Moze ktos mi przedstawic krotko sytucje w Olkuszu, z dawnych czasow pamietam flagi GKSu i Wisly z napisem Olkusz, wiem ze to malopolskie ale miasto jest mocno zwiane z GS.

el bandito
Posty: 12
Rejestracja: 27.06.2007, 12:30
Lokalizacja: Małopolskie

Post autor: el bandito » 15.07.2007, 00:56

Chudy/R pisze:Historia , Tradycja i Zasady. Macie tez Rozwój i jakoś wam nie przeszkadza (oprucz Śrutwy). Ja bym chciał żeby AKS Chorzów znów był silny przynajmniej w II - III lidze jak by nie było mamy też na Ślonsku ,mniejszość niemiecką i Hanysów którzy Ani na Ruch ani GKS nie chodzą, dlaczego oni nie mogą mieć swojego klubu ? a ilu ich bedzie na b klasie 50 ? i tak fantastyczna liczba
W polskich Katowicach nie potrzebujemy klubu dla społeczności niemieckiej, której poprostu nie ma..........

Zasady?? Jakie??

O Olkuszu niech się wypowie ktos z tego miasta. Od siebie napisze, ze jest tam Wisła/GKS/Zagłebie. Przy okazji pozdrowienia dla tamtejszej ekipy GieKSy :)
GKS KATOWICE 1964

op3
Posty: 161
Rejestracja: 25.03.2007, 09:48

Post autor: op3 » 15.07.2007, 13:57

zdrowa krowa pisze:Moze ktos mi przedstawic krotko sytucje w Olkuszu, z dawnych czasow pamietam flagi GKSu i Wisly z napisem Olkusz, wiem ze to malopolskie ale miasto jest mocno zwiane z GS.
No i nic sie specjalnie nie zmienilo - jest Wisla,Zaglebie i GieKSa - po cichu gdzies czai sie Cracovia.

Zaglebie - szczegolnie popularni na os.Słowiki - mocna grupa,teraz po awansie doszlo im kilka osob - aktywni

Wisla - wiekszosc miasta,duzo ich - ale jakosc juz nie ta sama jak w latach 90-tych

GKS K-ce - glownie Pakuska,ale tez inne osiedla - ostatnio coraz wiecej jezdzacych co cieszy - duzo mlodych,ale powracaja tez starsi - dzialaja aktywnie w FCM

Przed nami nowy sezon i szczegolnie przed Zaglebiem i GieKSa nowe wyzwania w zwiazku z awansem do wyzszej klasy rozgrywkowej - jak bedzie czas pokaze.
GKS KATOWICE

warsteiner
Posty: 35
Rejestracja: 15.07.2007, 14:16
Lokalizacja: Katowice

Post autor: warsteiner » 15.07.2007, 14:24

Chudy/R pisze:Historia , Tradycja i Zasady

Ten klub juz ma zapisaną piekną karte w historii
Nie lepiej zeby pozostawić ją taką jaka jest i nie pozwolić na to ze klub z taką historia pałętał sie po
Chudy/R pisze:a i b klasie ?
el bandito pisze:W polskich Katowicach nie potrzebujemy
el bandito pisze:skąd? Małopolska
Dlaczego wypowiadasz sie w temacie ktory Cie bezpośrednio nie dotyczy ?
społeczności niemieckiej, której poprostu nie ma..........
I do tego nie masz o tym temacie pojęcia ?

19(R)20
Posty: 102
Rejestracja: 30.03.2007, 21:36
Lokalizacja: Panewniki

Post autor: 19(R)20 » 15.07.2007, 15:01

W dzisiejszym I Marszu Autonomii Śląska uczestniczyło 30 kibiców chorzowskiego Ruchu.
Obrazek
Ostatnio zmieniony 15.07.2007, 15:04 przez 19(R)20, łącznie zmieniany 1 raz.
serwis kibiców Ruchu Chorzów [link]

warsteiner
Posty: 35
Rejestracja: 15.07.2007, 14:16
Lokalizacja: Katowice

Post autor: warsteiner » 15.07.2007, 15:02

GieKSy tez troche było.

Zablokowany

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: borsukkkkk, Bytomska Wiara, krzysiekk, Mirkowski, Rafix, RedRum i 479 gości