www.warhouse.pl

Korona, Zagłębię i Cracovia zostaną zdegradowane?!

ultras, hooligans, liczby, ciekawostki, informacje, opisy

Moderatorzy: Zorientowany, LechiaCHWM

Francis Begbie
Posty: 170
Rejestracja: 20.04.2007, 11:28
Lokalizacja: Niepolomice p/Krakowem

Post autor: Francis Begbie » 11.05.2007, 10:07

Splatter pisze: Jak nie widzisz, że to nie jest żaden dowód na ustawienie meczu to znaczy, że nienawiść do Legii padła Ci na mózg :lol:

Przypominam, że 5 lipca 1995 roku Prokuratora Rejonowa w Krakowie umorzyła z braku dowodów postępowanie w sprawie rzekomego przekupstwa graczy Wisły. Abstrahując od tego czy ktoś uważa,że mecz był ustawiony czy nie (każdy ma swoje zdanie) - niczego nikomu nie udowodniono.
Mam nadzieję, że chyba jednak czasy sie trochę zmieniły i teraz trzeba najpierw udowodnić klubom sprzedawanie/kupowanie meczów żeby można było je ukarać.
Kolego. Od 93. roku nie chadzam na Wisle, wlasnie po tmtym meczu. Wybieram sobie nizsze ligi bo przynajmniej mm pewnosc ze mnie nikt nie orznie bezczelnie i nie bedzie dodatkowo robil ze mnie idoty twierdzac ze biale jest czarne.
Mialem wtedy 19 lat i widzielem to co widzialem i slyszalem to co slyszalem.
Mowisz o sledztwie prokuratury krakowskiej ?
To zapoznaj sie z tematem dokladniej a nie powielaj informacje zamieszczane na stronach.... Legii.
Prokuratura krakowska miala bardzo mocne dowody - m. in. zeznania bramkarza Bobrowicza czy Marcina Jalochy.
Lecz nie bylo paragrafu aby postawic zarzuty.
Handel w meczu pilkarskim jest przestepstwem "paragrafowanym" w sumie od niedawna.
Sledztwo umorzono z braku paragrafu a nie dowodow.

Archiwum Gazety krakowskiej, roczniki 94 i 95. Polecam.



Przestncie kibice Legii robic z siebie idiotow. Jak Wojcik.
Historia nie zna przedawnienia



osfp
Posty: 561
Rejestracja: 09.05.2007, 18:02

Post autor: osfp » 11.05.2007, 10:10

Poprostu nie wierze ze ktos wierzy w czystosc swojego klubu i to jeszcze Legii :shock: nawet jak nie za korupcje to powinni poniesc kare za walki z powolaniami do wojska i z relacji wiernego kibica Legii ( zaawansowanego wiekiem) wiem ze to prawda.NIE MA TAKIEJ OPCJI zeby druzyna grajaca tak dlugo w 1 czy 2 lidze nie kupowala meczy.Wisla-Legia z 93 to jest najlepszy dowod a to jest najglosniejszy mecz.Niech kazdy sie uderzy w piers i powie ze kara dla jego klubu jest jak najbardziej sluszna

Splatter
Posty: 66
Rejestracja: 13.03.2007, 07:11
Lokalizacja: Sweet Home Mazowsze

Post autor: Splatter » 11.05.2007, 10:37

Nie chce mi się znowu pisać tego samego - prokuratura umorzyła postępowanie, więc czy ja będę wierzył "stronom legijnym" czy Ty jakimś gazetom krakowskim (zapewne wg Ciebie obiektywnym) to niczego nie udowadnia. Jeśli był wałek to trzeba było go ukarać zgodnie z prawem, a nie się ośmieszać swoją nieudolnością.
osfp - nikt sie tu nie będzie uderzał w piersi tylko dlatego, że Ty tak napisałeś :roll: Zgadzam się natomiast, że zapewne dużo klubów (jak nie wszystkie) zrobiło kiedyś jakieś przekręty, bo tam gdzie w grę wchodzą pieniądze zawsze zdarzają się wałki. Tak było, jest i będzię - skoro nawet szef tego burdelu zwanego FIFA J. Blatter ma sporo "za uszami". Ale jeśli myślisz, że ktoś będzie karał drużynę, tylko na podstawie jakichś postów sfrustrowanych kibiców na necie to sie raczej grubo mylisz.
I nie ma tu nic do rzeczy czy ja wierzę w "czystość" swojego klubu czy nie (każdy klub ma zapewne jakieś grzechy na sumieniu) - gdyby sprawa była załatwiona w taki sposób jak z O. Marsylia to byłoby pozamiatane i tyle.
Death in the shape of a panzer battalion.

Francis Begbie
Posty: 170
Rejestracja: 20.04.2007, 11:28
Lokalizacja: Niepolomice p/Krakowem

Post autor: Francis Begbie » 11.05.2007, 11:14

Splatter pisze:Nie chce mi się znowu pisać tego samego - prokuratura umorzyła postępowanie, więc czy ja będę wierzył "stronom legijnym" czy Ty jakimś gazetom krakowskim (zapewne wg Ciebie obiektywnym) to niczego nie udowadnia. Jeśli był wałek to trzeba było go ukarać zgodnie z prawem, a nie się ośmieszać swoją nieudolnością.
Mea culpa - nie napisalem dlaczego moglbys Sobie przejrzec archiwum. Oczywiscie nie dla gdyban dzienniakrskich ("gdybologii" - wg Prezesa Pietryszyna :))))))) ), ale do kilku wypowiedzi prokuratora ktory prowadzil sledztwo a nastepnie zadecydowal o zamknieciu.

Nie mam zamiaru walczyc z Legijna martyrologia bo to bezcelowe. Ale kazdy legionista mowiacy/wypisujacy o tym meczu ze NICZEGO NIE UDOWDNIONO jest jak Wojcik kpiacy i robiacy z Zydorowicza i telwidzow debili.
Troche szacunku dla siebie Panowie.

Zeby byl jasnosc: Odebranie Legii tytulu to skandal. Ja rozdzielam te rzeczy. Ale klub sam jest sobie winien.
Historia nie zna przedawnienia

As
Posty: 71
Rejestracja: 28.02.2007, 18:35
Lokalizacja: Dublin/N-H

Post autor: As » 11.05.2007, 11:25

Splatter pisze:Nie chce mi się znowu pisać tego samego - prokuratura umorzyła postępowanie, więc czy ja będę wierzył "stronom legijnym" czy Ty jakimś gazetom krakowskim (zapewne wg Ciebie obiektywnym) to niczego nie udowadnia. Jeśli był wałek to trzeba było go ukarać zgodnie z prawem, a nie się ośmieszać swoją nieudolnością.
Rozumiem twoje argumenty, zgadzam sie ze pzpn powinien bardziej sie wtedy przylozyc do tej sprawy.

Co do prokuratury to ona nic nie mogla zrobic w tej kwestii poniewaz w tamtych czasach nie bylo takiego przestepstwa jak korupcja w sporcie. dlatego tez nikogo za przekret w meczu pilkarskim nie mozna bylo pociagnac do odpowiedzialnosci karnej.
Co koniec koncow doprowadzilo do umorzenia postepowania.
T S W

WidzeW_1910
Posty: 52
Rejestracja: 18.03.2007, 19:12
Lokalizacja: Łódź- Sródmieście

Post autor: WidzeW_1910 » 11.05.2007, 11:57

heh moim zdaniem te kluby ktorym udowodniono korpucje powinny spasc conajmniej do III ligi. Ktos poruszyl temat skrzywdzonych kibicow. Z Klubem jestesmy na dobre i na zle a za bledy trzeba placic. Za te wszystkie lata powinni obnizyc ceny biletow na stadionach na okres conajmniej 2 lat. Byloby to na pewno spora rekompensata i na bank wiecej ludzi zaczeloby przychodzic na mecze... uwazam ze oplaciloby sie to wszystkim. Wtedy zaczelby sie pierdolenia ze za co sie maja utrzymac i powinna pasc odpowiedz za to co nakradliscie !!!
Francis Begbie pisze: Kolego. Od 93. roku nie chadzam na Wisle, wlasnie po tmtym meczu. Wybieram sobie nizsze ligi bo przynajmniej mm pewnosc ze mnie nikt nie orznie bezczelnie i nie bedzie dodatkowo robil ze mnie idoty twierdzac ze biale jest czarne.
Mialem wtedy 19 lat i widzielem to co widzialem i slyszalem to co slyszalem.
podziwiam bo ja nie wiem czy bylbym wstanie kiedykolwiek odpusic sobie chodzenie na WidzeW, po tylu przezyciach jakimi jestem zwiazany z tym klubem...
Wole byc Podmiejskim z Srodmiescia niz Rodowitym z Włocławka

MBTCh
Posty: 1076
Rejestracja: 26.02.2007, 22:10

Post autor: MBTCh » 11.05.2007, 13:36

nb80 pisze:
MBTCh pisze:
*opona1000* pisze: A z Legią za pamiętnych czasów 0-6 z Wisłą w Krakowie to jak było ?
Czemu odebrali Legii tylko MP ?
A dowody ktos jakiekolwiek kiedys przedstawił że Legia kupiła mecz? Bez dowodów to oskarżam teraz GKS i Zagłębie, że kupiły większość meczów tego sezonu, przez co Legia nie zdobędzie mistrza :lol:

Pytanie powinno brzmieć, czemu te jebane dziadki z Miodowej nie oddały do teraz Legii MP 93? :roll:
To jak Legia kupi mecz jest wszystko ok, a jeśli inni kupują to juz nie??
Czy tak napisałem? To po pierwsze. Po drugie, kto udowodnił kiedys Legii że kupiła jakiś mecz? W taki sam sposób jak udowodniono dziś Arce, Łęcznej czy innym klubom że handlowały spotkaniami? NIKT NIE UDOWODNIŁ! Bez jakichkolwiek dowodów odebrano Legii tytuł.
Stąd, że byłem wtedy na Reymonta... I słyszałem, widziałem co się działo. ŁKS Łomża prowadzi 4:0 -> Pyk brameczka dla Legii. na 5:0
Nooo... prawidziwy ekpert z Ciebie :lol: Faktycznie, teraz widzę że masz rację i wiesz wszystko najlepiej :lol: :lol:

director
Posty: 349
Rejestracja: 09.03.2007, 00:06

Post autor: director » 11.05.2007, 14:01

ku*** miałem wtedy 6 lat patałachu, więc stul morde i nie odwracaj problemu.

Ale nie oczywiście. Okradziono was z mistrzostwa, piłkarze się kładli bo zawiodło przyciąganie ziemskie, a to że strzelaliście 5 minut po ŁKSie to jest wina efektu cieplarnianego.Na koniec dodaj 15 razy :lol:,będziesz trendi.

Gówno prawda, kupiliście mecz o ile nie sezon. Ponieśliście karę, oczywiście niesłuszną. Skoro nawet nie ma dowodów, to czy zwykła przyzwoitość, honor nie każe wam się o tego mistrza nie dopominać??? Nie, bo najbardziej was boli to, że mistrza miał Lech.
Ja was widziałem, o świcie w tramwaju...
Zawsze myślałem, że rano w tych tramwajach jest wesoluśko, że radość was upaja...To wycie syren i ranne bicie dzwonów.

MBTCh
Posty: 1076
Rejestracja: 26.02.2007, 22:10

Post autor: MBTCh » 11.05.2007, 14:24

director pisze:ku*** miałem wtedy 6 lat patałachu, więc stul morde i nie odwracaj problemu.

Ale nie oczywiście. Okradziono was z mistrzostwa, piłkarze się kładli bo zawiodło przyciąganie ziemskie, a to że strzelaliście 5 minut po ŁKSie to jest wina efektu cieplarnianego.Na koniec dodaj 15 razy :lol:,będziesz trendi.

Gówno prawda, kupiliście mecz o ile nie sezon. Ponieśliście karę, oczywiście niesłuszną. Skoro nawet nie ma dowodów, to czy zwykła przyzwoitość, honor nie każe wam się o tego mistrza nie dopominać??? Nie, bo najbardziej was boli to, że mistrza miał Lech.
Już jestem trendi :lol: :lol: :lol:

Mam takie pytanie. 6-0 juz nie mozna z nikim wygrać? Jakby Legia chciała kupić sezon, to by sobie mistrzostwo załatwiła ciut wcześniej (tak mi się wydaje przynajmniej), a nie martwiła się meczem w ostatniej kolejce ze słabiutką wtedy Wisłą.

Ale skoro Ty piszesz
Gówno prawda, kupiliście mecz o ile nie sezon
To widocznie musisz posiadać ewidentne dowody kupna meczu przez Legię.
Skoro nawet nie ma dowodów, to czy zwykła przyzwoitość, honor nie każe wam się o tego mistrza nie dopominać??? Nie, bo najbardziej was boli to, że mistrza miał Lech.
Skoro nie ma dowodów to Legii nalezy się mistrzstwo Polski 1993.
A o tym co mnie boli jako kibica Legii, to z łaski swojej, lepiej sie nie wypowiadaj. :roll:

PS.
Rozkazywać i wyzywac od patałachów to możesz rodzinę albo kolegów swoich.

PS 2.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: teraz dobrze? :lol:

Bez odbioru.

Francis Begbie
Posty: 170
Rejestracja: 20.04.2007, 11:28
Lokalizacja: Niepolomice p/Krakowem

Post autor: Francis Begbie » 11.05.2007, 14:30

Nie wyglupiaj sie.
Legia zalatwila tylko ten mecz, gdyz wiedzieli, ze Olimpia puszcza LKSiakom. Oni byli wtedy naprawde mocni. Chociaz - nie pamietm dokladnie, ale chyba zremisowala Wisla wtedy na Lazienkowskiej 1-1.
Pechem Legii byl fakt, ze LKS gral u siebie, a oni w Krakowie. LKS nawet pakujac slabiutkiej Olimpii 15 goli by wygladal w miare naturalnie. Wisla w sumie wielu bramek nie tracila, a Bobrowicz byl jednym z lepszych bramkarzy sezonu. LKS na luzie strzelal Olimpii a Legia Wisle. Tyle ze w Krakowie i w sposob... komiczny.

Glowny architekt tego "pokera" zasiada obecnie w sejmie i ma czelnosc pouczac Beenhakera, podczas gdy sam potrafil w polowie sezonu zostawic swoja ukochana Legie i uciec do Azji Mniejszej.
Historia nie zna przedawnienia

director
Posty: 349
Rejestracja: 09.03.2007, 00:06

Post autor: director » 11.05.2007, 14:52

MBTCh pisze:
Już jestem trendi :lol: :lol: :lol:
Tak!

Mam takie pytanie. 6-0 juz nie mozna z nikim wygrać? Jakby Legia chciała kupić sezon, to by sobie mistrzostwo załatwiła ciut wcześniej (tak mi się wydaje przynajmniej), a nie martwiła się meczem w ostatniej kolejce ze słabiutką wtedy Wisłą.

Można! Można! Ale popatrz jak padały bramki...
Ale skoro Ty piszesz
Gówno prawda, kupiliście mecz o ile nie sezon
To widocznie musisz posiadać ewidentne dowody kupna meczu przez Legię.
Kolega wyżej przedstawił zeznania i źródła do wypowiedzi prokuratora. Nie było wtedy paragrafu, a nie dowodów...
Skoro nawet nie ma dowodów, to czy zwykła przyzwoitość, honor nie każe wam się o tego mistrza nie dopominać??? Nie, bo najbardziej was boli to, że mistrza miał Lech.
Skoro nie ma dowodów to Legii nalezy się mistrzstwo Polski 1993.
A o tym co mnie boli jako kibica Legii, to z łaski swojej, lepiej sie nie wypowiadaj. :roll:
Jak byście zdobyli je na boisku tak, ale zdobyliście je poza nim.
PS.
Rozkazywać i wyzywac od patałachów to możesz rodzinę albo kolegów swoich.
Dzięki za radę, tak też postąpię.
PS 2.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: teraz dobrze? :lol:

Bez odbioru.
Tak trzymasz poziom.
Ja was widziałem, o świcie w tramwaju...
Zawsze myślałem, że rano w tych tramwajach jest wesoluśko, że radość was upaja...To wycie syren i ranne bicie dzwonów.

Browarski
Posty: 202
Rejestracja: 27.02.2007, 08:22
Lokalizacja: wziąć pełną beczke piwa??

Post autor: Browarski » 11.05.2007, 14:58

Jestem ciekaw jednego, jeżeli Legia jest tak bardzo "czysta", "honorowa" itd. i nigdy nie robiła przekrętów to dlaczego nie domaga się oddania mistrza tylko raczej siedzi cicho...??? czy ktoś się zwracał o weryfikację tego wydarzenia????(oprócz kibiców).
Poza tym nie ma w Polsce klubu który nie miałby jakiegoś przekrętu na sumieniu to tylko sprawa czasu i na każdego przyjdzie pora (kara)...mam nadzieję że na Legię też.
POLONIA WARSZAWA

*MALek*
Posty: 339
Rejestracja: 29.03.2007, 10:30
Lokalizacja: LiGota

Post autor: *MALek* » 11.05.2007, 15:14

Splatter pisze:Jeśli był wałek to trzeba było go ukarać zgodnie z prawem, a nie się ośmieszać swoją nieudolnością.
No właśnie ile można pisać że dowody były - paragrafu nie, więc prokuratura nic nie mogła zrobić, tak jak nie może zrobić tego teraz w tej sprawie bo prawo nie działa wstecz...
ale PZPN zgodnie z prawem ukarał Legie odebraniem tytułu co Legia
powetowała sę rok później kradnąc misztrzostwo Górnikowi.

Francis Begbie
Posty: 170
Rejestracja: 20.04.2007, 11:28
Lokalizacja: Niepolomice p/Krakowem

Post autor: Francis Begbie » 11.05.2007, 15:15

Browarski pisze:Jestem ciekaw jednego, jeżeli Legia jest tak bardzo "czysta", "honorowa" itd. i nigdy nie robiła przekrętów to dlaczego nie domaga się oddania mistrza tylko raczej siedzi cicho...??? czy ktoś się zwracał o weryfikację tego wydarzenia????(oprócz kibiców)...
O ile sie nie myle, to 4 lata temu Legia (klub) sie starala o zwrot. Ale nie jestem absolutnie pewien.

Zreszta prawdopodobny scenariusz byl taki:
LKS mial wygrac na 100% z Olimpia. Kilkoma bramkami dla swietego spokoju. Legia grajaca w sumie fajny sezon tracila mistrza w tej kolejce. Nie mogli sobie na to pozwolic po dwudziestu kilku latach bez tytulu. Byli za blisko.
Kontakt byl - Jalocha ("Marcina Warszawa kocha"), w koncu 4 miesiace wczesniej gral pod Wawelem. Bobrowicz, Wojtowicz - Jalocha. 3 bohaterow z Reymonta.
Wojcik to facet bez honoru, z jedyna maksyma zyciowa: byc zasze na swieczniku. Majac takiego "coacha" Legia sie zeszmacila ciagnac za soba Wisle, LKS i Olimpie.

Po calym tym skandalu tylko klub Wisla ukaral zawodnikow. Przez co m.in. spadli do 2 ligi. LKS i Olimpia siedzily cicho, tylko Legia podniosla glos - co przeklada sie teraz na mit o kradziezy mistrzostwa wsrod mlodych kibicow.
Pomine milczeniem poziom sedziowania dla Legii w nastepnym sezonie.


MBTCH - Moze Ci pan Piorkowski opowie o pewnej libacji pod Krakowem z udzialem kilku pilkarzy Wisly.



A co do tych 3 klubow wymienionych na wstepie:
Nie interesuje mnie ani Zaglebie, ani Korona, nie ogladalem zdnego ich meczu (no 2-3 Korony na rezerwach Wisly czy Wawelu). A Cracovia za uszami ma. Ale to jeszcze czasy przed Comarchowe.
Pamietacie Pasiaki duet Kowalik-Ziolkowski ?
Cyt.: "Przeciez ku*** wystarczy jak raz na spalonego nie wyjde i lpacz c**** zrobi".
:wink:
Ostatnio zmieniony 11.05.2007, 15:30 przez Francis Begbie, łącznie zmieniany 1 raz.
Historia nie zna przedawnienia

Splatter
Posty: 66
Rejestracja: 13.03.2007, 07:11
Lokalizacja: Sweet Home Mazowsze

Post autor: Splatter » 11.05.2007, 15:20

Browarski pisze:Jestem ciekaw jednego, jeżeli Legia jest tak bardzo "czysta", "honorowa" itd. i nigdy nie robiła przekrętów to dlaczego nie domaga się oddania mistrza tylko raczej siedzi cicho...??? czy ktoś się zwracał o weryfikację tego wydarzenia????(oprócz kibiców).
Poza tym nie ma w Polsce klubu który nie miałby jakiegoś przekrętu na sumieniu to tylko sprawa czasu i na każdego przyjdzie pora (kara)...mam nadzieję że na Legię też.


Chłopie, gdzie tu ktoś napisał, że Legia jest czysta jak łza. Akurat dyskutowaliśmy o konkretnej sprawie z 93 roku, nie o całokształcie. A tak dla Twojej wiadomości to Legia jak najbardziej oficjalnie domagała się zwrotu MP'93, ale myślę, że na to nie ma szans.

Co do dowodów to nie wiem jakie były, ale oficjalne stanowisko prokuratury mówi (Fragment postanowienia Prokuratury Rejonowej w Krakowie z 5 lipca 1995 roku o umorzeniu dochodzenia w sprawie przyjmowania korzyści majątkowych lub obietnic ich udzielenia w związku z pełnieniem funkcji publicznych w trakcie rozgrywek ligowych w piłkę nożną wiosną 1993 r. w Krakowie):
"Oceniając zebrany w sprawie materiał dowodowy w kontekście ewentualnego ustalenia, iż w związku z opisanymi meczami funkcjonariusze publiczni, a więc działacze klubowi przyjmowali korzyści majątkowe lub udzielali obietnic ich przekazania - nie sposób dopatrzyć się popełnienia przestępstwa. Brak jest jakichkolwiek dowodów potwierdzających, aby taka sytuacja miała miejsce w rzeczywistości. (...) Postanowiono zatem dochodzenie w niniejszej sprawie umorzyć wobec nie stwierdzenia przestępstwa."
Nie mnie to oceniać, ale tak napisano w tym dokumencie.
Zresztą ja już swoje zdanie na ten temat wyraziłem - mam pretensję o to W JAKI SPOSÓB sprawa została załatwiona przez PZPN. Tyle w temacie.
Death in the shape of a panzer battalion.

Browarski
Posty: 202
Rejestracja: 27.02.2007, 08:22
Lokalizacja: wziąć pełną beczke piwa??

Post autor: Browarski » 11.05.2007, 15:25

Jeżeli oficjalnie się ustosunkowała to ... po prostu nie wiedziałem o tym "-" dla mnie... tylko jak długo po odebraniu, zaraz czy po jakimś czasie licząc że sprawa przyschnie?? nie czepiam się jakby coś, po prostu jestem ciekaw.
POLONIA WARSZAWA

Francis Begbie
Posty: 170
Rejestracja: 20.04.2007, 11:28
Lokalizacja: Niepolomice p/Krakowem

Post autor: Francis Begbie » 11.05.2007, 15:32

Splatter pisze: "Oceniając zebrany w sprawie materiał dowodowy w kontekście ewentualnego ustalenia, iż w związku z opisanymi meczami funkcjonariusze publiczni, a więc działacze klubowi przyjmowali korzyści majątkowe lub udzielali obietnic ich przekazania - nie sposób dopatrzyć się popełnienia przestępstwa. Brak jest jakichkolwiek dowodów potwierdzających, aby taka sytuacja miała miejsce w rzeczywistości. (...) Postanowiono zatem dochodzenie w niniejszej sprawie umorzyć wobec nie stwierdzenia przestępstwa."
Juz jasne ?
:wink:

Przeciez kazdy wiedzial, ze to nie prezes Legii dal prezesowi Wisly 200tysiecy zlotych.
W Legii powiedziala gora Wojcikowi: Macie wygrac!
Wojcik pilkarzom: Chlopaki, Mamy wygrac!
Pilkarze - pilkarzowi: Marcin - zalatw!
Jalocha - Bobrowiczowi: Musimy wygrac!
Bobrowicz - kolegom: Oni maja wygrac!

Po kumpelsku pol tuzina goli w plecy, latka k**** do konca zycia, ale kilka zlotych starszyznie wpadlo.
A w Wisle sie wsciekli.
Historia nie zna przedawnienia

Splatter
Posty: 66
Rejestracja: 13.03.2007, 07:11
Lokalizacja: Sweet Home Mazowsze

Post autor: Splatter » 11.05.2007, 15:47

Francis Begbie pisze:
Juz jasne ?
:wink:

Przeciez kazdy wiedzial, ze to nie prezes Legii dal prezesowi Wisly 200tysiecy zlotych.
W Legii powiedziala gora Wojcikowi: Macie wygrac!
Wojcik pilkarzom: Chlopaki, Mamy wygrac!
Pilkarze - pilkarzowi: Marcin - zalatw!
Jalocha - Bobrowiczowi: Musimy wygrac!
Bobrowicz - kolegom: Oni maja wygrac!

Po kumpelsku pol tuzina goli w plecy, latka k**** do konca zycia, ale kilka zlotych starszyznie wpadlo.
A w Wisle sie wsciekli.


No, tylko, że prokuratura stwierdziła również (fragment tego samego dokumentu):
"Zawodnicy Wisły zeznali zgodnie, że nic im nie wiadomo na temat jakichkolwiek prób przekupstwa piłkarzy bądź działaczy poprzedzających zawody (...) Co do meczu z Legią wypowiedzieli się, iż przegrali tak znacznym stosunkiem bramek, albowiem drużyna warszawska była znacznie mocniejsza personalnie, lepiej umotywowana, także zachowanie widowni miało paraliżować ich poczynania, poszczególni zawodnicy ciężar gry przerzucali na innych w obawie przed ewentualnie później przypisaną im winą za przegrany mecz.
Podobnie trener i zawodnicy Legii zeznali zgodnie, iż w rozegranym meczu nie było żadnych nieprawidłowości. Także i oni nie wiedzą nic na temat prób wcześniejszego 'ustawienia' wyniku. Rozmiar zwycięstwa tłumaczyli swym silnym zaangażowaniem w grę, podbudowanym chęcią zdobycia mistrzostwa oraz obietnicą wysokich premii."
Głupie tłumaczenie czy nie - prokuratura jasno stwierdza tu brak dowodów, o których piszesz. Nie oceniam tego, tylko cytuję, bo to jednak podstawa na której miałoby się opierać uzasadnienie ukarania Legii.
Death in the shape of a panzer battalion.

Browarski
Posty: 202
Rejestracja: 27.02.2007, 08:22
Lokalizacja: wziąć pełną beczke piwa??

Post autor: Browarski » 11.05.2007, 15:58

Tłumaczenie faktycznie głupie,każdy krył swoją d***... jak było naprawdę wiedzą tylko sami zainteresowani...być może dowiemy się ze wspomnień którego z nich za jakieś 40 lat...ale wtedy kogo to będzie obchodziło.
POLONIA WARSZAWA

Francis Begbie
Posty: 170
Rejestracja: 20.04.2007, 11:28
Lokalizacja: Niepolomice p/Krakowem

Post autor: Francis Begbie » 11.05.2007, 16:26

No faktycznie. To calkowice obala zarzuty handlu meczem.
Co tez motywacja potrafi zrobic ? ;)


GW pisze:(...)sprawa miała miejsce w 1993 r., gdy Legia Warszawa w wyjazdowym meczu wygrała w "cudowny" sposób z Wisłą Kraków 6:0. To wystarczyło do mistrzowskiego tytułu (odebranego później na rzecz Lecha Poznań), choć ŁKS "rozgromił" Olimpię Poznań 7:1. - Co najmniej czterem piłkarzom byłem w stanie udowodnić przekupstwo, ale nie było na to odpowiedniego paragrafu w kodeksie karnym - wspomina Marek Miarczyński, który w Prokuraturze Kraków Krowodrze prowadził wtedy tę sprawę.
Pozdrawiam.

Browarski pisze:Tłumaczenie faktycznie głupie,każdy krył swoją d***... jak było naprawdę wiedzą tylko sami zainteresowani...być może dowiemy się ze wspomnień którego z nich za jakieś 40 lat...ale wtedy kogo to będzie obchodziło.
Jacek Bobrowicz. Juz 10 lat temu sie przyznal.
Historia nie zna przedawnienia

Splatter
Posty: 66
Rejestracja: 13.03.2007, 07:11
Lokalizacja: Sweet Home Mazowsze

Post autor: Splatter » 11.05.2007, 16:43

Cytowane dokumenty, jak i twierdzenie pana Miarczyńskiego tylko potwierdzają tezę, że nie potrafiono Legii oficjalnie obciążyć. A jak można kogoś ukarać skoro nie ma paragrafu na to co niby miał zrobić? Dla mnie to idiotyzm i o to jak najbardziej można się przyczepić. Skoro chce sie kogoś ukarać to trzeba mieć do tego narzędzia i umieć je wykorzystać. Tu ani PZPN, ani prokuratura nie stanęły na wysokości zadania. Więc można tu chyba mówić o kompromitacji.
Myślę, że i tak każdy pozostanie przy swoim zdaniu.
Pozdrawiam.
Death in the shape of a panzer battalion.

osfp
Posty: 561
Rejestracja: 09.05.2007, 18:02

Post autor: osfp » 11.05.2007, 16:46

Czlowieku LEgia nie zostala ukarana bo WTEDY nie bylo paragrafu na nia.Pytales o dowody kupowania meczy przez LEgie to ktos tam wyzej Ci podal o 4 zawodnikach.Dalej bedzie zgrywal slepego i gluchego?

Splatter
Posty: 66
Rejestracja: 13.03.2007, 07:11
Lokalizacja: Sweet Home Mazowsze

Post autor: Splatter » 11.05.2007, 16:55

osfp pisze:Czlowieku LEgia nie zostala ukarana bo WTEDY nie bylo paragrafu na nia.Pytales o dowody kupowania meczy przez LEgie to ktos tam wyzej Ci podal o 4 zawodnikach.Dalej bedzie zgrywal slepego i gluchego?


A Ty będziesz dalej zgrywał wiejskiego głupka? :roll:
Co mi z tego, że ktoś się tam przyznał - co ja jestem prokuratorem czy sędzią? Skoro się przyznali to do prokuratury z ich zeznaniami i niech zapadnie wyrok - bo to co ci kolesie mówią też najpierw musi zostać zweryfikowane - takie są procedury prawne czy Ci sie to podoba czy nie. A wyroku jak nie było tak nie ma, więc o kant d*** można potłuc Twoje argumenty :? .
Death in the shape of a panzer battalion.

1977
Posty: 28
Rejestracja: 16.03.2007, 11:19

Post autor: 1977 » 11.05.2007, 19:39

Heh te fakty, które tutaj przytaczacie na temat tego że paragrafu w '93 nie było na odebranie tytułu kojarzą mi się z sytuacją, która może nastąpić po tym sezonie. Otóż w wypadku udowodnienia kupowania meczy przez Zagłębie, nie ma paragrafu, żeby odebrać jej miejsce w pucharach, bądź tytuł(jeżeli go zdobędą). Ciekawe jak wtedy zachowają się władze...
Ostatnio zmieniony 11.05.2007, 19:40 przez 1977, łącznie zmieniany 1 raz.
Może to dziwne, ale lubie noce.
Lubie ten mrok, który narasta jak już zniknie słońce.

osfp
Posty: 561
Rejestracja: 09.05.2007, 18:02

Post autor: osfp » 11.05.2007, 19:40

wiejskiego głupka?
tak warszawski yntelygencie :lol:

Francis Begbie
Posty: 170
Rejestracja: 20.04.2007, 11:28
Lokalizacja: Niepolomice p/Krakowem

Post autor: Francis Begbie » 11.05.2007, 19:48

1977 pisze:Heh te fakty, które tutaj przytaczacie na temat tego że paragrafu w '93 nie było na odebranie tytułu kojarzą mi się z sytuacją, która może nastąpić po tym sezonie. Otóż w wypadku udowodnienia kupowania meczy przez Zagłębie, nie ma paragrafu, żeby odebrać jej miejsce w pucharach, bądź tytuł(jeżeli go zdobędą). Ciekawe jak wtedy zachowają się władze...
Juz sie przeciez ustosunkowali:
Czy jeśli Zagłębie zdobędzie tytuł mistrza Polski i zostanie karnie zdegradowane za korupcję, weźmie udział w eliminacjach Ligi Mistrzów? - Tak, regulamin dopuszcza taką możliwość. Klub z Lubina może być zdegradowany za aferę korupcyjną sprzed kilku lat, ale równocześnie wystartuje w europejskich pucharach, gdyż wywalczył sobie to prawo w trwającym sezonie - kończy Robert Zawłocki.

Splatter. Przeanalizuj Swoja ostatnia wypowiedz i zastanow sie gdzie masz blad logicznego myslenia. ;)
Historia nie zna przedawnienia

Splatter
Posty: 66
Rejestracja: 13.03.2007, 07:11
Lokalizacja: Sweet Home Mazowsze

Post autor: Splatter » 11.05.2007, 20:11

Francis Begbie pisze: Splatter. Przeanalizuj Swoja ostatnia wypowiedz i zastanow sie gdzie masz blad logicznego myslenia. ;)


Ja nigdzie go nie widzę, ale i tak zapewne mi go wskażesz :wink: Natomiast widzę całą masę błędów nie tylko logicznych w postępowaniu PZPNu w tamtej sprawie.
Mam wrażenie, że drążymy temat niezupełnie w tym samym kierunku. Ty próbujesz udowodnić, że Legia mecz kupiła, a ja, że PZPN spaprał tą sprawę na maksa. I jakoś nikt mnie nie przekonał na jakiej prawnej podstawie odebrano Legii tytuł :?
Ostatnio zmieniony 11.05.2007, 22:11 przez Splatter, łącznie zmieniany 1 raz.
Death in the shape of a panzer battalion.

robin
Posty: 116
Rejestracja: 20.04.2007, 14:58

Post autor: robin » 11.05.2007, 20:43

Byly prezes Zagłębia,juz siedzi,podawali gdzies w mediach:)

a-m
Posty: 3
Rejestracja: 11.05.2007, 23:32

Post autor: a-m » 12.05.2007, 00:24

Chłodny komentator pisze:Witam,


Cracovia też w 2 lide wyczyniała cuda na kiju, choćby mecz z Pogonią i kilka innych zabawnych zdarzeń. Wydaje mi sie, że baraż z Polkowicami też był zrobiony przy stoliku.
O Zagłębiu sie nie wypowiadam bo nie wiem.
Oj, chłodny obserwatorze...

jak piszesz, to powinieneś jednak pisać jakoś rzetelnie, zwłaszcza jak takiego nicka używasz... Bo ludzie czytają i może jeszcze ktoś
uwierzy...

A poza tym pisząc "O Zagłębiu sie nie wypowiadam bo nie wiem." sugerujesz że to inne to wiesz... ładnie tak kłamać?


W 2 lidze Cracovia rozegrała 2 mecze z Pogonią. Na wyjeździe przegrała 0:3. Była tam czerwona kartka dla Wacka z Cracovii za czyste wejście (od razu czerwona!) i karny z kapelusza po teatralnym upadku.

U siebie, trochę przed końcem, zremisowała 2:2. Sędziował sędzia Żyro. Musiał opuszczać stadion po 2 godiznach, pod ochroną policji przed rozśwcieczonymi kibicami. Po tym meczy Cracovbia wystosowała protest do PZPN załączając kasetę z dwudziestoma kilkoma ewidentnymi błędami. W szczególności, bramkarz Pogoni Wyparło na polu bramkowym w pozycji sam na sam rąbnął butem w twarz napastnika Bani. Poranił go do krwi. Sędzia "grać dalej". Widać było wyraźnie, że nei chce dopuścić do zwycięstwa Cracovii. Czy remis, czy zwycięstwo Pogoni - tu Zagłębiu Luibin było wszystko jedno, wyglądało na to że sędziował dla Zagłębia raczej niż dla Pogoni.

Chcąć "dołożyć" Cracovii, wybrałeś sobie mecz, że lepiej nie można...

A wystarczy poczytać opisy spotkań Zagłebia. Tajemnicza samobójcza bramka przeciwnika po 90 minucie na 1:0. Karny w doliczonym czasie gry na 1:0. Widać było, że Zagłebie wygrywa w tajemniczy sposób.

W pierwszym meczu po awansie Cracovia grała na wyjeździe w Lubinie. Wygrała 5:2 prowadząc już 5:0. Do przerwy 4:0. To chyba pokazuje kto jak gra...

Kilka dni temu Cracovia wygrała z Koroną 2:1 na wyjeździe. W tym meczu grało DZIEWIĘCIU zawodników Cracovii którzy grali w meczu z Koroną w III lidze, 4 lata temu. No i pomyśl sam: czy taka drużyna potrzebowała kupować mecze?

Niektorzy dziennikarze nie lubią Cracovii, i dlatego ją wymieniają...

a-m
Posty: 3
Rejestracja: 11.05.2007, 23:32

Post autor: a-m » 12.05.2007, 00:26

A, jeszcze jedno. Wisła i Legia istonie nie są wymieniane w kontekscie przekrętów ostatnich lat.
Ale zauważmy: obsadą sędziowską w PZPN kierował p. Saks z Telefoniki, właściciela Wisły. No to czy Wisła musiała cokolwiek kupować? Była "pod ochroną" :roll:


I przecież prokuratura podkreśla: bada ostatnei 3 (4?) lata bo dopiero teraz prawo tego zakazuje... wcześniej nie mieli możliwosci...

Kamień
Posty: 7
Rejestracja: 12.05.2007, 02:47

Post autor: Kamień » 12.05.2007, 03:01

93 rok. Przekręty były, ale Lech zrobił ich więcej niż Legia, więc tytuł im się nie należał. Fakt, nie były tak ordynarne. Co do Zagłębia L. to wtedy także się podłożyło ŁKS-owi. A 94 rok, który tak boli kibiców Górnika - nie zapominajcie, że Legia grała z minusami, więć i tak g... Wam się należało a nie MP. Ktoś napisał, że Legia oddała mecz Łęcznej za Bronowickiego. Może i tak, tylko po co Górnik przekupił wtedy sędziego? Jak dla mnie bez sensu. Sprzedawanie/kupowanie zawsze będzie miało miejsce. Ktoś napisał, że po meczu w 93 roku Wisła - Legia już nie poszedł na Wisłę tylko zaczął chodzić na niższe ligi - tam się nie sprzedaje? I tylko można powiedzieć, że to nie Wiślak tylko kibic piłkarski co myśli, że tylko raz go piłkarze zrobili w konia. Akurat byłem wtedy w Krakowie, bawiłem się świetnie i dla mnie nieważne jak to Legia zrobiła - ważne, że nie dała się wydymać innym klubom w drodze po majstra jak to w przeszłości bywało, i nie tylko Legia, bo przykład Śląska jest idealny tutaj.

mieciu
ban
Posty: 10
Rejestracja: 16.03.2007, 20:25

Post autor: mieciu » 12.05.2007, 07:55

Splatter pisze:
director pisze:I co z tego, że tylko PZPN podjął decyzję. Tamten mecz był ewidentnie sprzedany...
http://www.youtube.com/watch?v=U2XRJjX ... ed&search=

Jak tu nie widzisz sprzedania meczu, to miłość do klubu ci chyba pada na wzrok. Ja pomimo miłości do Wisły widzę, że Wisła mecz sprzedała i piłkarzom, którzy to zrobili tego nie zapomnę.


I to ma być dowód? Buchaaaachaaa :lol:
To ja mam dowody na ustawione mecze innych drużyn:
http://www.youtube.com/watch?v=WE8rJjutxAI
http://www.youtube.com/watch?v=ZfIl3uO-dEA
http://www.youtube.com/watch?v=yCZQa7cbrHg

Jak nie widzisz, że to nie jest żaden dowód na ustawienie meczu to znaczy, że nienawiść do Legii padła Ci na mózg :lol:

Przypominam, że 5 lipca 1995 roku Prokuratora Rejonowa w Krakowie umorzyła z braku dowodów postępowanie w sprawie rzekomego przekupstwa graczy Wisły. Abstrahując od tego czy ktoś uważa,że mecz był ustawiony czy nie (każdy ma swoje zdanie) - niczego nikomu nie udowodniono.
Mam nadzieję, że chyba jednak czasy sie trochę zmieniły i teraz trzeba najpierw udowodnić klubom sprzedawanie/kupowanie meczów żeby można było je ukarać.
Prokuratura mogła wtedy c**** zrobic, bo artykuł mówiący o korupcji w sporcie pojawił się w kodeksie karnym całkiem niedawno, a w 93 nawet jakby mieli dowody, to musieli umorzyc, bo jeśli cos nie jest zakazane (vide KK), to znaczy,że jest dozwolone :lol:
kto z mieciem wojuje, od miecia ginie

Browarski
Posty: 202
Rejestracja: 27.02.2007, 08:22
Lokalizacja: wziąć pełną beczke piwa??

Post autor: Browarski » 12.05.2007, 08:50

Francis Begbie pisze:
Browarski pisze:Tłumaczenie faktycznie głupie,każdy krył swoją d***... jak było naprawdę wiedzą tylko sami zainteresowani...być może dowiemy się ze wspomnień którego z nich za jakieś 40 lat...ale wtedy kogo to będzie obchodziło.
Jacek Bobrowicz. Juz 10 lat temu sie przyznal.
no i co tu więcej tłumaczyć, czarne jest czarne,białe jest białe...tyle.
POLONIA WARSZAWA

Darth Kabut
Posty: 30
Rejestracja: 08.03.2007, 10:12

Post autor: Darth Kabut » 12.05.2007, 09:34

Kamień pisze:93 rok. Przekręty były, ale Lech zrobił ich więcej niż Legia, więc tytuł im się nie należał. Fakt, nie były tak ordynarne. Co do Zagłębia L. to wtedy także się podłożyło ŁKS-owi. A 94 rok, który tak boli kibiców Górnika - nie zapominajcie, że Legia grała z minusami, więć i tak g... Wam się należało a nie MP. Ktoś napisał, że Legia oddała mecz Łęcznej za Bronowickiego. Może i tak, tylko po co Górnik przekupił wtedy sędziego? Jak dla mnie bez sensu. Sprzedawanie/kupowanie zawsze będzie miało miejsce. Ktoś napisał, że po meczu w 93 roku Wisła - Legia już nie poszedł na Wisłę tylko zaczął chodzić na niższe ligi - tam się nie sprzedaje? I tylko można powiedzieć, że to nie Wiślak tylko kibic piłkarski co myśli, że tylko raz go piłkarze zrobili w konia. Akurat byłem wtedy w Krakowie, bawiłem się świetnie i dla mnie nieważne jak to Legia zrobiła - ważne, że nie dała się wydymać innym klubom w drodze po majstra jak to w przeszłości bywało, i nie tylko Legia, bo przykład Śląska jest idealny tutaj.
Po pierwsze nie kibice Gornika tylko normalny obserwator.
Akurat ten mecz mnie interesowal z powodu tego czy Zabki przescigna nas w tytulach czy nie.
Mimo iz wynik jak dla mnie byl zadowalajacy ale sposob /kurewski sposob/ w jakim zrobila to Legia to smiech na sali.
I nie przytaczaj tu problemow z punktami ujemnymi
bo wszystko weryfikuje boisko a na boisku byli lepsi Zabole.
Niestety pech dla Zabek byl w postaci sedziego ktory po owym przekrecie odchodzi na emeryture.

Ale co poniektorzy /prawie wszyscy/ kibice Legii nie dopuszczaja mysli do tego ze ich wielka Legia mogla cos kupic a nie ugrac na boisku /zreszta jak zawsze/.
Ruch 14, Gornik 14, Polonia 2, Szombierki 1 ... GKS 0 - tak sie zdobywa uznanie na Slasku.
GKS "prawie" jak mistrz. "Prawie" robi wielka roznice.

Browarski
Posty: 202
Rejestracja: 27.02.2007, 08:22
Lokalizacja: wziąć pełną beczke piwa??

Post autor: Browarski » 12.05.2007, 10:17

Darth Kabut pisze: Ale co poniektorzy /prawie wszyscy/ kibice Legii nie dopuszczaja mysli do tego ze ich wielka Legia mogla cos kupic a nie ugrac na boisku /zreszta jak zawsze/.
im najłatwiej przychodzi krytyka innych...swoje śmieci wolą zamieść pod dywan i udawać że jest czysto... :lol:
POLONIA WARSZAWA

Splatter
Posty: 66
Rejestracja: 13.03.2007, 07:11
Lokalizacja: Sweet Home Mazowsze

Post autor: Splatter » 12.05.2007, 11:00

mieciu pisze: Prokuratura mogła wtedy c**** zrobic, bo artykuł mówiący o korupcji w sporcie pojawił się w kodeksie karnym całkiem niedawno, a w 93 nawet jakby mieli dowody, to musieli umorzyc, bo jeśli cos nie jest zakazane (vide KK), to znaczy,że jest dozwolone :lol:


Otóż to. Więc jak można karać za coś na co nie ma paragrafu - de facto więc, jak to napisałeś jest dozwolone :lol: Swoją drogą co za kuriozalne prawo :roll:

Browarski - jakoś w przeciwieństwie do Ciebie nie zauważyłem by kibice Legii pisali o swoim klubie, że jest czysty, ale Ty oczywiście wiesz lepiej :roll: Natomiast poruszony był tu konkretny watek dotyczący braku podstaw prawnych do odebrania Legii MP'93. Nieważne czy ktoś uważa, że mecz był kupiony czy nie - takich podstaw prawnych nie było - łopatologicznie wytłumaczył to "mieciu".
Tak na marginesie to zarzucasz komuś krytykowanie innych, ale Ty robisz to samo z tą jednak niestety różnicą, że w tym temacie nie napisałeś ani jednego merytorycznego posta :?
Death in the shape of a panzer battalion.

Browarski
Posty: 202
Rejestracja: 27.02.2007, 08:22
Lokalizacja: wziąć pełną beczke piwa??

Post autor: Browarski » 12.05.2007, 11:12

A co miałem merytorycznego napisać w temcie który mnie nie dotyczy (dokładnie mojego klubu)...trochę podocinałem Wam, czego z reguły nie robię bo mało mnie obchodzicie i tyle, według Ciebie to już tak nie można :?: ...oczywiście możesz nazwać to rozmywaniem tematu...proszę bardzo niech i tak będzie.
I nie chodziło mi o to że W TYM temacie akurat Wasi piszą że są krysztaliczni, choć niektórzy tak piszą że można to tak zinterpretować, chodzi mi o ogólną tendencję...teraz napisz że My mamy tendencję do przeinaczania historii i będzie gites, każdy będzie zadowolony. :D :wink:
Jeszcze jedno, ja bardzo lajtowo podchodzę do tego forum (zresztą jak do wszystkich), niektórzy nie potrafią trzymać ciśnienia (nie tylko Wasza zielona strona, my lepsi nie jesteśmy) i tak się spinają w postach jak by od nich samych i ich zaangażowania na tym forum cokolwiek zależało...
Ostatnio zmieniony 12.05.2007, 11:16 przez Browarski, łącznie zmieniany 1 raz.
POLONIA WARSZAWA

16:56
Posty: 15
Rejestracja: 15.04.2007, 16:59

Post autor: 16:56 » 12.05.2007, 11:12

Ja napiszę tak. Ktoś, kto uważa, że Jego klub jest czysty i wolny od wszelkich podejrzeń jest kretynem.
AVE RACOVIA

*MALek*
Posty: 339
Rejestracja: 29.03.2007, 10:30
Lokalizacja: LiGota

Post autor: *MALek* » 12.05.2007, 11:14

Napisałem to już raz ale widze że niektórym trzeba powtarzać 2 razy.

Prokuratura nie miała prawa nic nikomu zrobić bo nie miała paragrafu ( który notabene powstał właśnie po wypadkach z roku 93)

PZPN Miał prawo odebrać Legii mistrzostwo i to słusznie zrobił.

Splatter
Posty: 66
Rejestracja: 13.03.2007, 07:11
Lokalizacja: Sweet Home Mazowsze

Post autor: Splatter » 12.05.2007, 11:20

*MALek* pisze:
PZPN Miał prawo odebrać Legii mistrzostwo i to słusznie zrobił.


Aha, ot tak sobie, bo miał taki kaprys :roll: :lol:
Death in the shape of a panzer battalion.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: bez-napinki, kałamarnica, manson666, StefanBatory, trzecigarnitur, Xsexx i 496 gości