Euro 2012 - które miasto ?

ultras, hooligans, liczby, ciekawostki, informacje, opisy

Moderatorzy: Zorientowany, LechiaCHWM

ktore miasto najbnardziej zasluguje na organizacje euro ?

Kraków
116
24%
Chorzów
115
24%
Warszawa
74
15%
Poznań
103
22%
Gdańsk
50
10%
Wrocław
21
4%
 
Liczba głosów: 479

Ł_UT
Posty: 44
Rejestracja: 26.02.2007, 22:35
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Ł_UT » 08.08.2007, 22:34

Kraków :!:

iparts.pl
don corleone
Posty: 22
Rejestracja: 13.05.2007, 11:12
Lokalizacja: skątowni

Post autor: don corleone » 09.08.2007, 06:48

Nie zdziwie się jeśli w szczecinie wybudują stadion szybciej niż w Gdańsku czy Warszawie, a wszystko na to wskazuje że tak. tereny na Dąbiu są i nie ma z nimi kłopotów. Plany już powstają na stadion który pomieści ponad 40 tyś widzów. Pozatym autostrada do Berlina - jedna z nielicznych w polsce i plany budowy nowego dworca oraz zwiekszenia predkosci pociagow na linii Szczecin Poznań, a także zelektryfikowania kolei do granicy z Niemcami. Bliskość lotniska i położenie stadionu obok autostrady.

]I wcale się nie zdziwie jak Szczecin zamknie wszystkim japy i pokaże że potrafi szybciej wybudować stadion bez zbędnego gadania!!!
lala

Mazzari
Posty: 28
Rejestracja: 26.02.2007, 20:08

Post autor: Mazzari » 09.08.2007, 09:57

Tak jak napisał don corleone!
Szczecin ma naprawde w tym momencie duże szanse!
Do 2012 roku powstanie nowy dworzec. Mamy bardzo dobre połączenie z Berlinem (1,5h) oraz Skandynawią. Lotnisko zaprojektowane przez niemiecką firmę ma byc przebudowane tak, aby przepustowość ludzi była kilka razy większa.
Do tego w Szczecinie jest ŁASZTOWNIA (wyspa ;) )na której do 2012 roku planuje się stworzenie nowego centum miasta, co jest naprawde bliskie realizacji.
Pewne jest, że powstanie nowy stadion w Dąbiu i hala widowiskowo-sportowa.
Mimo wszystko wierzę, że się uda!
Szczecin poprostu na to zasługuje 8)
Pogoń Szczecin - i wszystko jasne!

don corleone
Posty: 22
Rejestracja: 13.05.2007, 11:12
Lokalizacja: skątowni

Post autor: don corleone » 10.08.2007, 01:46

Mazzari pisze:Tak jak napisał don corleone!
Szczecin ma naprawde w tym momencie duże szanse!
Do 2012 roku powstanie nowy dworzec. Mamy bardzo dobre połączenie z Berlinem (1,5h) oraz Skandynawią. Lotnisko zaprojektowane przez niemiecką firmę ma byc przebudowane tak, aby przepustowość ludzi była kilka razy większa.
Do tego w Szczecinie jest ŁASZTOWNIA (wyspa ;) )na której do 2012 roku planuje się stworzenie nowego centum miasta, co jest naprawde bliskie realizacji.
Pewne jest, że powstanie nowy stadion w Dąbiu i hala widowiskowo-sportowa.
Mimo wszystko wierzę, że się uda!
Szczecin poprostu na to zasługuje 8)
Nic dodać nic ująć. Poza tym po regatach w Szczecinie przez które przewinęło się 2 mln ludzi znajdzie się masa inwestorow którzy będą chceili wybudowac nie tylko stadion ale i marine na Dąbiu z żaglówkami, będą chceili przebudowac sam dworzec w Szczecin-Dąbiu, nie mówiąc już o tych inwestycjach które planują na najbliższe 4 lata, m.in. szybki tramwaj, zabudowanie łasztowni, stworzenie tramwaju wodnego m.in. na Dąbie :) .
lala

Romano
Posty: 160
Rejestracja: 27.02.2007, 22:35

Post autor: Romano » 10.08.2007, 10:48

don corleone pisze:
Mazzari pisze:Tak jak napisał don corleone!
Szczecin ma naprawde w tym momencie duże szanse!
Do 2012 roku powstanie nowy dworzec. Mamy bardzo dobre połączenie z Berlinem (1,5h) oraz Skandynawią. Lotnisko zaprojektowane przez niemiecką firmę ma byc przebudowane tak, aby przepustowość ludzi była kilka razy większa.
Do tego w Szczecinie jest ŁASZTOWNIA (wyspa ;) )na której do 2012 roku planuje się stworzenie nowego centum miasta, co jest naprawde bliskie realizacji.
Pewne jest, że powstanie nowy stadion w Dąbiu i hala widowiskowo-sportowa.
Mimo wszystko wierzę, że się uda!
Szczecin poprostu na to zasługuje 8)
Nic dodać nic ująć. Poza tym po regatach w Szczecinie przez które przewinęło się 2 mln ludzi znajdzie się masa inwestorow którzy będą chceili wybudowac nie tylko stadion ale i marine na Dąbiu z żaglówkami, będą chceili przebudowac sam dworzec w Szczecin-Dąbiu, nie mówiąc już o tych inwestycjach które planują na najbliższe 4 lata, m.in. szybki tramwaj, zabudowanie łasztowni, stworzenie tramwaju wodnego m.in. na Dąbie :) .
Karty już są rozdane i nie liczcie że jakieś miasto zaprzepaści taką
szanse jak EURO.Trzeba było składac wniosek jak był na to czas,a teraz to sobie możecie POMARZYć :)

don corleone
Posty: 22
Rejestracja: 13.05.2007, 11:12
Lokalizacja: skątowni

Post autor: don corleone » 10.08.2007, 16:52

Romano pisze:
Karty już są rozdane i nie liczcie że jakieś miasto zaprzepaści taką
szanse jak EURO.Trzeba było składac wniosek jak był na to czas,a teraz to sobie możecie POMARZYć :)
No i właśnie oto chodzi że nie są i wszystko się może zdarzyć.
lala

index
Posty: 123
Rejestracja: 01.03.2007, 00:14

Post autor: index » 11.08.2007, 00:18

Karty już są rozdane i nie liczcie że jakieś miasto zaprzepaści taką
szanse jak EURO.Trzeba było składac wniosek jak był na to czas,a teraz to sobie możecie POMARZYć :)[/quote]
Patrząc na to co się dzieje w Rzeczpospolitej to , MŚ u nas nie będzie 8)

wiernyTS
Posty: 530
Rejestracja: 27.02.2007, 12:47
Lokalizacja: Kraków Nowa-Huta

Post autor: wiernyTS » 11.08.2007, 00:29

Zycze Szczecinowi takiego rozwoju, ale na euro bym nie liczył na waszym miejscu :wink:

Szybki tramwaj bedziemy miec od stycznia :wink:

tecumseh
Posty: 3
Rejestracja: 04.08.2007, 23:29

Post autor: tecumseh » 11.08.2007, 08:37

viceroy pisze:
Rondel pisze:5 klubów w 1 lidze w regionie.
Komunikacja, drogi szybkiego ruchu, autostrada.
Najwieksza aglomeracja w Polsce.
Stadion w ktory trzeba wlozyc stosunkowo malo pieniedzy.
3 lotniska miedzynarodowe w promieniu 100km (Katowice, Kraków, Ostrava).

Chorzow.
POPIERAM 100% dodam od siebie najlepszy klimat kibicowski Panuje własnie w tym regionie , kraków niby duze mieasto duzo zabytków ale pomysl kto bedzie to zwiedzał? przeciez przyjada fanatycy młodzi ludzie a nie stare dziady!
Chorzow plus remont trasy PKP miedzy G. Slaskiem a Krakowem, tak, zeby pociagi jechaly tam ponad 200 km/h to by byla dobra opcja;)
Jakos kompletnie nie dociera do mnie idea budowania stadionow-kolosow w Gdansku i Wroclawiu.
W kazdym razie brak Chorzowa na tej liscie miast to straszne chamstwo wymierzone w region ktory wytwarza prawie 20 % PKB tego kraju.

Fighting Dragon Tokyo
Posty: 605
Rejestracja: 05.05.2007, 17:08

Post autor: Fighting Dragon Tokyo » 11.08.2007, 09:44

tecumseh pisze:
viceroy pisze:
Rondel pisze:5 klubów w 1 lidze w regionie.
Komunikacja, drogi szybkiego ruchu, autostrada.
Najwieksza aglomeracja w Polsce.
Stadion w ktory trzeba wlozyc stosunkowo malo pieniedzy.
3 lotniska miedzynarodowe w promieniu 100km (Katowice, Kraków, Ostrava).

Chorzow.
POPIERAM 100% dodam od siebie najlepszy klimat kibicowski Panuje własnie w tym regionie , kraków niby duze mieasto duzo zabytków ale pomysl kto bedzie to zwiedzał? przeciez przyjada fanatycy młodzi ludzie a nie stare dziady!
Chorzow plus remont trasy PKP miedzy G. Slaskiem a Krakowem, tak, zeby pociagi jechaly tam ponad 200 km/h to by byla dobra opcja;)
Jakos kompletnie nie dociera do mnie idea budowania stadionow-kolosow w Gdansku i Wroclawiu.
W kazdym razie brak Chorzowa na tej liscie miast to straszne chamstwo wymierzone w region ktory wytwarza prawie 20 % PKB tego kraju.
Nie wiem czy śledzisz media i wypowiedź naszej nowej Pani Minister, ale powiedziała, że Chorzów trafił do "podstawowego składu", bo od decyzji Platiniego minęło ponad 130 dni a jedynie Chorzów, Kraków i Poznań działają mimo, że mają gotowe stadiony. Na pewno odpadnie Gdańsk lub Wrocław. Warszawa musi być, bo przecież stolica nie pokaże się bez narodowego. Chorzów, Poznań, Warszawa i Gdańsk/Kraków/Wrocław takie miasta będą gościć.

*pRiMo*
Posty: 40
Rejestracja: 09.05.2007, 16:01
Lokalizacja: Poznań

Post autor: *pRiMo* » 11.08.2007, 10:40

dariusz pisze:Tu nie chodzi o fakt - kiedy są budowane. Sam zamysł konstrukcyjny, projekt, czyli "fundamenty" tych inwestycji są niewspółczesne. Dziś tak stadionów się nie buduje.
Nie zgodzę się z Tobą. Projekty i fundamenty pod budowę stadionu w Poznaniu są jak najbardziej współczesne. Wcale nasz stadion nie będzie z góry przestarzały o 20 lat. Jedyną różnicą jest to, że budowany jest w miejscu starego obiektu co wiąże się z tym że powstaje stopniowo a nie jako całość odrazu. Zresztą stadion z trzykondygnacyjnymi trybunami na 45-50 tys. i z pełnym zadaszeniem nie jest raczej przestarzały. Chciałeś błysnąc i nie wyszło.

Aha i to że nasz stadion nie będzie z zewnątrz wyglądać jak c*** wie jakie cacko o c*** wie jakim futurystycznym kształcie nie powoduje, że jest przestarzały. Bo w takim razie 80% obiektów na świecie takimi już by było. A w przypadku stadionów chodzi o ich funkcjonalność a nie wygląd.
Każdy mój post ma na celu wyrażenie tylko i wyłącznie mojej prywatnej opini i nie jest i nie powinien być traktowany jako oficjalne stanowisko kibiców LECHA POZNAŃ :!: :!: :!:

Romano
Posty: 160
Rejestracja: 27.02.2007, 22:35

Post autor: Romano » 11.08.2007, 10:41

Fighting Dragon Tokyo pisze:
tecumseh pisze:
viceroy pisze: POPIERAM 100% dodam od siebie najlepszy klimat kibicowski Panuje własnie w tym regionie , kraków niby duze mieasto duzo zabytków ale pomysl kto bedzie to zwiedzał? przeciez przyjada fanatycy młodzi ludzie a nie stare dziady!
Chorzow plus remont trasy PKP miedzy G. Slaskiem a Krakowem, tak, zeby pociagi jechaly tam ponad 200 km/h to by byla dobra opcja;)
Jakos kompletnie nie dociera do mnie idea budowania stadionow-kolosow w Gdansku i Wroclawiu.
W kazdym razie brak Chorzowa na tej liscie miast to straszne chamstwo wymierzone w region ktory wytwarza prawie 20 % PKB tego kraju.
Nie wiem czy śledzisz media i wypowiedź naszej nowej Pani Minister, ale powiedziała, że Chorzów trafił do "podstawowego składu", bo od decyzji Platiniego minęło ponad 130 dni a jedynie Chorzów, Kraków i Poznań działają mimo, że mają gotowe stadiony. Na pewno odpadnie Gdańsk lub Wrocław. Warszawa musi być, bo przecież stolica nie pokaże się bez narodowego. Chorzów, Poznań, Warszawa i Gdańsk/Kraków/Wrocław takie miasta będą gościć.

Może to nie minister sportu powiedziała bo ja nie słyszałem o takich rewelacjach :D .Jeśli chodzi o Gdańsk to wszystko idzie swoim torem i nie ma możliwości aby coś się zmieniło.

*pRiMo*
Posty: 40
Rejestracja: 09.05.2007, 16:01
Lokalizacja: Poznań

Post autor: *pRiMo* » 11.08.2007, 10:51

Moim zdaniem nic nie idzie swoim torem tylko stoi na bocznicy. Czas ucieka a tu wszędzie tylko plany i plany. Poza trzema wymienionymi miastami nic sie nie dzieje. Warszawa szuka miejsca pod stadion, Wrocław dopiero projektu stadionu szuka ... co to ma ku*** być ? Ja myślałem, że jak się pokazuje wizualizacje i zgłasza kandydaturę to ma się i projekt i grunty i tylko czeka na impuls do rozpoczęcia prac. A tu najpierw jest impuls a potem pospolite ruszenie.
Każdy mój post ma na celu wyrażenie tylko i wyłącznie mojej prywatnej opini i nie jest i nie powinien być traktowany jako oficjalne stanowisko kibiców LECHA POZNAŃ :!: :!: :!:

tecumseh
Posty: 3
Rejestracja: 04.08.2007, 23:29

Post autor: tecumseh » 11.08.2007, 11:14

Fighting Dragon Tokyo pisze: Nie wiem czy śledzisz media i wypowiedź naszej nowej Pani Minister, ale powiedziała, że Chorzów trafił do "podstawowego składu", bo od decyzji Platiniego minęło ponad 130 dni a jedynie Chorzów, Kraków i Poznań działają mimo, że mają gotowe stadiony. Na pewno odpadnie Gdańsk lub Wrocław. Warszawa musi być, bo przecież stolica nie pokaże się bez narodowego. Chorzów, Poznań, Warszawa i Gdańsk/Kraków/Wrocław takie miasta będą gościć.
A pamietasz co wczesniej mowil rzecznik tego ministerstwa?
Ja mam wrazenie ze robia nas w ch w sprawie mistrzostw, a slowa pani minister, moga byc tylko po to, aby im sondaze w tej czesci kraju nie polecialy na leb na szyje.
Dobrze, ze Euro to nie tylko stadiony ale tez infrastruktura ktora jakos trzeba do nich dociagnac, a patrzac jak oszalamiajaca ilosc km autostrad oddadza do uzytku w tym roku (ile to ma byc 5, 6 albo 7 km?), czy tez tempo remontu A4 na trasie Katowice-Krakow - gdzie w kazdym normalnym kraju wybudowano by ta droge od podstaw 2 razy :lol: to taki Gdansk juz teraz mogby sobie odpowiedziec, czy warto topic w stadion 1 mld PLN :wink:

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: bernionee, damianzks, Henio Kogucik, jacob91, rafalks1908, roman71, SZURowski i 212 gości