Cenne zwycięstwo Piasta

2023-02-12

Mecz w Lubinie był bardzo ważny w walce o utrzymanie. Gliwiczanie byli pod kreską i desperacko potrzebowali punktów. I to im się udało, dzięki bardzo dobrej grze w pierwszej części meczu podopieczni Aleksandara Vukovicia pokonali Zagłębie i wydostali się ze strefy spadkowej.

Już od pierwszych minut meczu było widać olbrzymią determinację w poczynaniach gości. W 4. minucie groźnie uderzał Chrapek, lecz nie zdołał trafić do siatki. W 13. minucie Damian Kądzior przeprowadził indywidualną akcję, zdecydował się na strzał z okolic pola karnego i trafił do siatki. Chwilę później bliski szczęścia ponownie był Chrapek, lecz nie trafił w bramkę.

Gracze Zagłębia kompletnie sobie nie radzili z ofensywnie grającymi gośćmi. W 32. minucie powinno być 2:0, gospodarzy przed stratą bramki uchronił Bartolewski, który wybił piłkę z linii bramkowej po strzale Chrapka. W 38. minucie w polu karnym dobrze odnalazł się Wilczek i mocnym strzałem podwyższył prowadzenie Piasta. Wynik 0:2 utrzymał się do przerwy.

W drugiej połowie meczu Zagłębie starało się przedostać pod bramkę gości. Ci jednak byli bardzo dobrze zorganizowani i ofensywni piłkarze gospodarzy nie mieli zbyt wielu okazji do strzelenia bramki. Trener Waldemar Fornalik próbował ratować się zmianami, lecz nowi gracze nie wnosili zbyt wiele do drużyny. W drugiej połowie wynik nie uległ zmianie. Piast wygrał 2:0 i zrównał się punktami w tabeli z Zagłębiem. Teraz to Miedziowi są w strefie spadkowej, podopieczni Waldemara Fornalika muszą się ostro wziąć do pracy, żeby nie zostać w niej na koniec sezonu.