Strona 1 z 4

Awansy/Spadki - 2015.

: 17.05.2015, 15:59
autor: Jurand ze Spychowa
Końcówka sezonu, zaczynają zapadać ostateczne rozstrzygnięcia, co roku taki temat powstaje, więc teraz też nie może być inaczej, piszemy tutaj o awansach i spadkach drużyn w tym sezonie.

Re: Awansy/Spadki - 2015.

: 17.05.2015, 16:08
autor: M.O.W.
Super, ale możesz zacząć od poprawienia nazwy tematu. Piszemy "awanse" a nie "awansy".
A wracając do tematu - mam nadzieję, że wybryki Niecieczy tradycyjnie skończą się kilkoma wkalkulowanymi porażkami na sam koniec sezonu. Wczorajsze zwycięstwo nad Płockiem jest trochę niepokojące... oni mają w ogóle gdzie grać w razie awansu?
Bardzo ciekawa sytuacja w 2 lidze, kilka dobrych lub niezłych ekip ciągle ma szanse przeskok klasę wyżej, a sądząc po wynikach walka będzie do samego końca...

Re: Awansy/Spadki - 2015.

: 17.05.2015, 17:26
autor: KoleKib
Baraże o udział w II lidze

13 czerwca/17 czerwca. Mecze o godz. 17:00.
mistrz III ligi dolnośląsko-lubuskiej - mistrz III ligi pomorsko-zachodniopomorskiej
mistrz III ligi lubelsko-podkarpackiej - mistrz III ligi podlasko-warmińsko-mazurskiej
Radomiak Radom - mistrz III ligi małopolsko-świętokrzyskiej
mistrz III ligi kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej - mistrz III ligi opolsko-śląskiej

póki co:
Formacja Port 2000 Mostki (5 punktów przewagi i 4 mecze) vs Gryf Wejherowo (4 punkty przewagi i 4 mecze)

Karpaty Krośno, Stal Rzeszów, Resovia Rzeszów, Motor Lublin vs Olimpia Zambrów, Olimpia Elbląg, Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto Lubawskie

Radomiak Radom vs Wisła Sandomierz, Soła Oświęcim, Poroniec Poronin

Warta Poznań - Odra Opole, Polonia Bytom

Re: Awansy/Spadki - 2015.

: 17.05.2015, 18:00
autor: obiektywnyFAN
Awans z 1 ligi to : Zagłębie i Wisła Płock.

Spadek z ekstraklasy to najlepiej Zawisza i Podbeskidzie.

Re: Awansy/Spadki - 2015.

: 17.05.2015, 18:27
autor: mundiHKS
Awans: Zagłębie Lubin, Wisła Płock
Spadek z ekstraklasy: Cracovia, Podbeskidzie

Re: Awansy/Spadki - 2015.

: 17.05.2015, 18:47
autor: szwadron97
M.O.W. pisze:Super, ale możesz zacząć od poprawienia nazwy tematu. Piszemy "awanse" a nie "awansy".
A wracając do tematu - mam nadzieję, że wybryki Niecieczy tradycyjnie skończą się kilkoma wkalkulowanymi porażkami na sam koniec sezonu. Wczorajsze zwycięstwo nad Płockiem jest trochę niepokojące... oni mają w ogóle gdzie grać w razie awansu?
Bardzo ciekawa sytuacja w 2 lidze, kilka dobrych lub niezłych ekip ciągle ma szanse przeskok klasę wyżej, a sądząc po wynikach walka będzie do samego końca...

Nieciecza w razie awansu slaszalem ze ma grac na Hutniku Kraków a co do tematu Polonia Przemyśl na 90 % awansuje do lll ligi

Re: Awansy/Spadki - 2015.

: 17.05.2015, 19:49
autor: Cantu
Patrząc sportowo a nie kibicowsko to spadek Bełchatów i Łeczna.

Re: Awansy/Spadki - 2015.

: 17.05.2015, 20:28
autor: NG_M
Z Ekstraklasy spadek: GKS Bełchatów, Cracovia.
Awans do Ekstraklasy: Zagłębie Lubin oraz Petra
Do 1 ligi mogłoby Zagłębie Sosnowiec i Raków albo Stalówka.

Re: Awansy/Spadki - 2015.

: 17.05.2015, 22:10
autor: Dlaczego
Cantu pisze:Patrząc sportowo a nie kibicowsko to spadek Bełchatów i Łeczna.
Łęczna to miasto i spaść to może najwyżej w rankingu turystycznym miast/miasteczek.
Klub z Łęcznej ma nazwę własną GÓRNIK, więc jeśli chodziło Ci o ten klub to pomogę Ci - "GÓRNIK ŁĘCZNA" a jeśli jesteś takim gościem co nie umie sobie uświadomić tego w bani to najlepiej o nas nie pisz.

Re: Awansy/Spadki - 2015.

: 17.05.2015, 22:11
autor: Gylfi
Spadek z Ekstraklasy - GKS Bełchatów i Górnik Łęczna
Awans do Ekstraklasy - Zagłębie Lubin i mimo wszystko Wisła Płock (w ostatniej kolejce Nieciecza jedzie do Lubina i tam pewnie pogubi punkty)
Spadek z I ligi - Flota, Widzew, Pogoń Siedlce. GKS Tychy powinien się uratować.
Awans do I ligi - ciężko stwierdzić. Stawiam na Zagłębie Sosnowiec i MKS Kluczbork. 3 i 4 (baraż) nie wytypuję teraz.

Re: Awansy/Spadki - 2015.

: 17.05.2015, 22:22
autor: mocart
Z II ligi awansują chyba trzy drużyny...
Awans do ekstraklasy: Zagłębie i Wisła Płock
Awans do I ligi: Zagłębie Sosnowiec,ROW Rybnik, Kluczbork

Re: Awansy/Spadki - 2015.

: 17.05.2015, 22:30
autor: white88
co do baraży do 1ligi..
Flota Świnoujście wycofała się z rozgrywek I ligi - poinformował PZPN. Wszystkie nierozegrane mecze z udziałem Floty zostaną zweryfikowane jako walkowery 0:3 na niekorzyść świnoujskiego klubu.
Decyzja ta oznacza także, że nie będzie meczów barażowych pomiędzy zespołami z I i II ligi. Z I ligi spadną trzy ostatnie zespoły w tabeli, a z II ligi awansują cztery zespoły.

Re: Awansy/Spadki - 2015.

: 18.05.2015, 18:44
autor: Czesław.
Dlaczego pisze:
Cantu pisze:Patrząc sportowo a nie kibicowsko to spadek Bełchatów i Łeczna.
Łęczna to miasto i spaść to może najwyżej w rankingu turystycznym miast/miasteczek.
Klub z Łęcznej ma nazwę własną GÓRNIK, więc jeśli chodziło Ci o ten klub to pomogę Ci - "GÓRNIK ŁĘCZNA" a jeśli jesteś takim gościem co nie umie sobie uświadomić tego w bani to najlepiej o nas nie pisz.
Jak już poprawiasz jeden klub, to popraw i drugi, bo Bełchatów to tak jak i Łęczna-miasto.

Re: Awansy/Spadki - 2015.

: 18.05.2015, 19:12
autor: szkieletor123
spadek GKS Bełchatów i Podbeskidzie
awans Zagłębie Lubin i Ks Nieciecza ( klimatyczny wyjazd w pole kukurydzy, a jak nie tam to na stadion Hutnika NH )
Wisła Płock lipa straszna teraz ciśnienie mają a później wystawią młynek jak Bełchatów albo Podbeskidzie

Re: Awansy/Spadki - 2015.

: 18.05.2015, 20:15
autor: Strickt
spadek podpiździe i ktoś z dwójki Łęczna/Bełchatów

Re: Awansy/Spadki - 2015.

: 18.05.2015, 21:55
autor: slonecznazks
Domyślam się, że większość z Was podaje do spadku Podbeskidzie (też bym chciał aby polecieli), ale póki co to oni są 'liderem' grupy spadkowej i na degradację się nie zapowiada. Na te chwilę leci GKS Bełchatów i osuchy, co z punktu widzenia kibolskiego nie jest złe. Lepiej aby spadł cyrk osucha (może sobie daruje i Zawiszacy będą mogli wrócić tam gdzie ich miejsce), niż Ruch.
W 1 lidze Zagłębie już pewne awansu jak dla mnie. Oby Petra na koniec była wyżej od wsi. Bankructwo Floty ratuje kogoś z trójki Chrobry, Sandecja, GKS. Szkoda Widzewa... W 2 lidze jeszcze nawet 8 drużyn może się liczyć w walce o awans, więc nie ma co podawać kto i jak, bo to wróżenie z fusów. Dalej walczą o utrzymanie Górnik i Kotwica. Z trzecich lig to tylko Radomiak ma pewny awans do baraży. Ciekawa sytuacja jest w grupach lubelsko-podkrapackiej gdzie o awans walczą Karpaty, Stal, Resovia i Motor. Dobre ekip też na śląsku walczą o awans, co ciekawe zgodowicze :) Blisko baraży z wielkopolski jest Warta Poznań. Liderem w swojej grupie jest Wisła Sandomierz. O baraże walczy też Olimpia Elbląg. Z 'naszego' punktu widzenia mizeria jest w dolnośląsko-lubuskiej. Po wygraną tam idzie klub z wioseczki Mostki. Z rejonu bałtyckiego to walka się toczy między Gryfem Wejcherowo a rezerwami Lechii.
Z 4. lig z ciekawych zespołów o awans walczy Gryf Słupsk, Granica Kętrzyn, Hetman Zamość, Polonia Przemyśl, Ruch Radzionków, Elana Toruń (już w sumie pewna awansu), KKS Kalisz i co ciekawe Falubaz Zielona Góra :). Do niższych lig nie chcę już schodzić.

Re: Awansy/Spadki - 2015.

: 20.05.2015, 19:41
autor: kkk78
Po dzisiejszym meczu w Byczynie,z I ligą żegna się Rts Widzew

Re: Awansy/Spadki - 2015.

: 20.05.2015, 21:03
autor: w_harringtonce
kkk78 pisze:Po dzisiejszym meczu w Byczynie,z I ligą żegna się Rts Widzew
Nikomu się raczej przykro z tego powodu nie zrobiło ;)

Re: Awansy/Spadki - 2015.

: 21.05.2015, 18:34
autor: holendrowie i beldzy
Widzew wita się z II ligą czy pikuje jeszcze niżej?

Re: Awansy/Spadki - 2015.

: 23.05.2015, 22:29
autor: drazen
2 liga piłkarsko bardzo emocjonująca :)
Zagłębie Sosnowiec, Stalówka i Raków gdyby awansowali to zaplecze ekstraklapy zyskało by sporo kibicowsko

Re: Awansy/Spadki - 2015.

: 23.05.2015, 23:17
autor: Bączyński
Natomiast blisko spadku z 2 ligi Górnik Wałbrzych,choć równie dobrze mogą się utrzymać.

Re: Awansy/Spadki - 2015.

: 24.05.2015, 10:31
autor: Jurand ze Spychowa
Warta Poznań zapewnia sobie awans do baraży, gdzie spotka się z Odrą Opole bądź Polonią Bytom. (III-II liga).

Re: Awansy/Spadki - 2015.

: 24.05.2015, 13:22
autor: wulkan
co do 2 ligi..."O ścisku w tabeli II ligi niech zaświadczy taka oto ciekawostka - jeśli Zagłębie dziś nie wygra, to o 17:00 w Katowicach o fotel lidera zagrają drużyny zajmujące aktualnie miejsca... piąte i szóste."

Re: Awansy/Spadki - 2015.

: 25.05.2015, 00:06
autor: CentralnaPolska1234
Spadek z ekstraklasy : Korona Kielce, GKS Bełchatów
Awans : Zagłębie Lubin, Nieciecza

Spadek z 1 ligi: Tyski GKS, Pogoń Siedlce, Widzew (odda jeszcze mecz walkowerem i poleci 2 ligii niżej) Flota (się wycofała)

Awans z 2 ligii: Zagłębie Sosnowiec, Raków Częstochowa, Stalówka, ROW Rybnik

Z 2 ligii spada: Limanovia, Górnik Wałbrzych, Puszcza

Awans z 3 ligii po barażach: Polonia Bytom, Stal Rzeszów/Karpaty Krosno, Wisła Sandomierz

Coś czuję, że tak to się skończy wolałbym, żeby z Ekstraklasy spadło Podbeskidzie i Zawisza a zamiast ich zagrało Zagłębie i np Wisła Płock
Żeby z 1 ligii zamiast Widzewa i Tyskiego GKSu spadł np Dolcan i Nieciecza no ale plusem jest to że na dobrej drodze do awansu na zaplecze ekstraklasy są takie ekipy jak Raków, Stalówka, ROW, Zagłębie Sosnowiec.

To może być ciekawa liga:
Korona Kielce ,GKS Bełchatów ,Wisła Płock ,Olimpia Grudziądz ,Stomil Olsztyn ,Chojniczanka Chojnice ,Dolcan Ząbki ,Wigry Suwałki ,GKS Katowice ,Arka Gdynia ,Miedź Legnica ,Chrobry Głogów ,Bytovia Bytów ,Sandecja Nowy Sącz ,Zagłębie Sosnowiec ,Raków Częstochowa ,Stal Stalowa Wola ,ROW Rybnik

Re: Awansy/Spadki - 2015.

: 25.05.2015, 18:04
autor: Jurand ze Spychowa
Przypominam, że ten temat to nie koncert życzeń, tylko pewne informacje na temat spadków i awansów.

Re: Awansy/Spadki - 2015.

: 25.05.2015, 22:56
autor: Gylfi
Zagłębie Lubin już pewne Ekstraklasy.

Z kolei po dzisiejszym meczu GKS Bełchatów ma całkiem realne szanse na uniknięcie spadku (korzystny terminarz).

Re: Awansy/Spadki - 2015.

: 26.05.2015, 07:51
autor: Pretorian88
Górnik Wałbrzych spada do III ligi dolnośląsko-lubuskiej. Do tej samej ligi awansuje KS Falubaz Zielona Góra.

Re: Awansy/Spadki - 2015.

: 26.05.2015, 08:53
autor: N_
Jurand ze Spychowa pisze:Przypominam, że ten temat to nie koncert życzeń, tylko pewne informacje na temat spadków i awansów.
Pewne info:
My czyli Czarni 1910 Jasło spadamy z 4 ligi podkarpackiej do okręgówki krośnieńskiej.
Z 4 ligi do 3 ligi lubelsko-podkarpackiej awansowała już Polonia Przemyśl.
A do 4 spada Wisłoka Dębica.

Re: Awansy/Spadki - 2015.

: 26.05.2015, 20:13
autor: Jurand ze Spychowa
Po zwycięstwie 2:0 z Gwarkiem Tarnowskie Góry, Ruch Radzionków zapewnił sobie mistrzostwo pierwszej grupy IV ligi śląskiej. W barażach prawdopodobnie Cidry zmierzą się z LKSem Bełk o awans do III ligi opolsko-śląskiej.

Re: Awansy/Spadki - 2015.

: 26.05.2015, 20:20
autor: SzachownicaZdarzen
Jurand ze Spychowa pisze:Po zwycięstwie 2:0 z Gwarkiem Tarnowskie Góry, Ruch Radzionków zapewnił sobie mistrzostwo pierwszej grupy IV ligi śląskiej. W barażach prawdopodobnie Cidry zmierzą się z LKSem Bełk o awans do III ligi opolsko-śląskiej.
Goście obecni?

Re: Awansy/Spadki - 2015.

: 26.05.2015, 20:41
autor: Jurand ze Spychowa
SzachownicaZdarzen pisze:
Jurand ze Spychowa pisze:Po zwycięstwie 2:0 z Gwarkiem Tarnowskie Góry, Ruch Radzionków zapewnił sobie mistrzostwo pierwszej grupy IV ligi śląskiej. W barażach prawdopodobnie Cidry zmierzą się z LKSem Bełk o awans do III ligi opolsko-śląskiej.
Goście obecni?
gości okrągłe 0.

Re: Awansy/Spadki - 2015.

: 30.05.2015, 17:27
autor: Jurand ze Spychowa
Nieciecza w Ekstraklasie.

Re: Awansy/Spadki - 2015.

: 30.05.2015, 17:34
autor: slonecznazks
Jurand ze Spychowa pisze:Nieciecza w Ekstraklasie.
Co ciekawe dostali też już licencje. Z pewnością gdyby np. Stomil był na tym miejscu to by miał robione pod górkę jak się da.

I tak przyśpiewka zarzucona w Niecieczy ' Jesteśmy najlepsi, chociaż jesteśmy ze wsi' :)

Re: Awansy/Spadki - 2015.

: 30.05.2015, 17:45
autor: biala.miskax
Organizacyjnie zdechną po kilku miesiącach ( wyjazdy na Suche Stawy ) plus mizerne wpływy z biletów a kibicowsko- no cóż, kto nie był jeszcze na sektorze gości Hutnika, będzie miał taką okazję a po pierwszej stracie barw słoników odechce im się fanatyzmu na dobre.

Re: Awansy/Spadki - 2015.

: 30.05.2015, 17:57
autor: obiektywnyFAN
Szkoda Wisły Płock.

PS. Termalica będzie grała na stadionie Hutnika w Krakowie ? ile wynosi sektor gości ?

Re: Awansy/Spadki - 2015.

: 30.05.2015, 18:18
autor: drazen
biala.miskax pisze:Organizacyjnie zdechną po kilku miesiącach ( wyjazdy na Suche Stawy ) plus mizerne wpływy z biletów a kibicowsko- no cóż, kto nie był jeszcze na sektorze gości Hutnika, będzie miał taką okazję a po pierwszej stracie barw słoników odechce im się fanatyzmu na dobre.
Na początku dostaną kasę za awans plus za prawa do transmisji z ekstraklasy. Sponsora do tego mają, także finansowo to udźwigną. Oczywiście nie na dłuższą mete. Trzeba mieć dla kogo grać. Wpływów za bilety można powiedzieć nie będą mieli żadnych. Była Amica, Groclin ale Nieciecza to już jest chyba ewenement na skale światową, bo gdzie w innym kraju w najwyższej klasie rozgrywkowej gra zespół ze wsi z około 800 mieszkańcami? No kuuurwa

Re: Awansy/Spadki - 2015.

: 30.05.2015, 21:17
autor: Magnat
Mam pytanie do osób zorientowanych w małopolskiej scenie kibicowskiej: Czy mieszkańcy Niecieczy sympatyzują z Unią Tarnów? Widziałem dziś w transmisji TV na trybunach jednego kibica miejscowych w kibicowskiej koszulce Wisły Kraków ,,Wierność''. Stąd też to pytanie.

Re: Awansy/Spadki - 2015.

: 31.05.2015, 09:12
autor: tarnow
Trudno stwierdzić z kim sympatyzuje Nieciecza - za mała "próba statystyczna" na jakiekolwiek wnioski :)
Natomiast jak prawie cały region tarnowski okolice przechylone ku Wiśle/ Unii - ale na pewno nie ma tam żadnego zorganizowania w tym kierunku
Z pewnością z ekstraklasowych ekip, które przyjadą do Niecieczy Wisła może poczuć się najbardziej "u siebie"

Re: Awansy/Spadki - 2015.

: 31.05.2015, 10:11
autor: CiVi
nie sądzę żeby oni zrobili coś ze swoim stadionem, pewnie cały sezon przesiedzą na Hutniku i oby następnego nie doczekali

Re: Awansy/Spadki - 2015.

: 31.05.2015, 10:29
autor: szwadron97
biala.miskax pisze:Organizacyjnie zdechną po kilku miesiącach ( wyjazdy na Suche Stawy ) plus mizerne wpływy z biletów a kibicowsko- no cóż, kto nie był jeszcze na sektorze gości Hutnika, będzie miał taką okazję a po pierwszej stracie barw słoników odechce im się fanatyzmu na dobre.
no chyba nie chcesz powiedziec ze ekipy z Krakowa beda kroic Nieciecze( a tak nawiasem to niech z miast dzialacze ucza sie rzadzic klubowymi finansami jak wioska) ? a co do tematu Stal Rzeszow na 99 % w barazach o II lige bo z Wisłoką raczej nie ma możliwości w obecnej sytuacji nie wygrac