Re: Zagłębie Dąbrowskie i Górny Śląsk-Kibicowsko
: 27.12.2025, 23:15
Od gównoburzy z płotem (swoją drogą, takie wideo już było "pare razy"), lepszy jest stejtment wściekłego biznesmena na temat Katowic :)
Serwis Prawdziwego Kibica
https://www.kibice.net/forum/
Przecież takich akcji było wiele w całej Polsce, a tutaj poruszenie.Natiste pisze: 27.12.2025, 17:44 Przecież w Orzeszu nie tak dawno Górnik też rozjebał płot z grafiti Ruchu
Konkretnie to ty jesteś odklejonytak tylko pytam pisze: 24.12.2025, 15:03 Konkretne zdobycze Ruchu tuż przed świętami https://zapodaj.net/plik-B1nDq3SPSA .
Apropo wszystkich sugestii itp. odnośnie komu gdzie kto kibicuje z których wynika że Górnika albo nie ma albo wymieraBraun2025 pisze: 24.12.2025, 02:09Wydaje mi się, że to cały powiat co nie zmienia faktu, że zaboli na 100% mniej.Silesia 90 pisze: 23.12.2025, 19:14 https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... 000&type=3
Na Ruchu z Pszczyny 151 kibiców, rozumiem, że to samo bez miasto, bez okolicznych wiosek?
Jest ktoś w stanie podać ilość kibiców z Pszczyny na meczach w Zabrzu? Nie raz dumnie flaga Pszczyny wisi, zatem jaką mogą się pochwalić frekwencją na stadionie?
Mnie ciekawi dlaczego Zagłębie Sosnowiec ma taką tragiczną frekwencje? W samych 4 miastach Zagłębia Dąbrowskiego (Sosnowiec, DG, Czeladź, Będzin) mieszka z 400 tysięcy ludzi i stamtąd raczej ludzie nie jeżdżą na śląskie kluby, a do tego mają też jakieś fan cluby. Nawet taki Piast Gliwice ich w tym aspekcie przerasta, a jest ciągle wyśmiewany mimo, że mają praktycznie tylko Gliwice i to nie całe, bo jest tam też sporo kibiców Górnika.Goral74 pisze: 29.12.2025, 11:25Apropo wszystkich sugestii itp. odnośnie komu gdzie kto kibicuje z których wynika że Górnika albo nie ma albo wymieraBraun2025 pisze: 24.12.2025, 02:09Wydaje mi się, że to cały powiat co nie zmienia faktu, że zaboli na 100% mniej.Silesia 90 pisze: 23.12.2025, 19:14 https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... 000&type=3
Na Ruchu z Pszczyny 151 kibiców, rozumiem, że to samo bez miasto, bez okolicznych wiosek?
Jest ktoś w stanie podać ilość kibiców z Pszczyny na meczach w Zabrzu? Nie raz dumnie flaga Pszczyny wisi, zatem jaką mogą się pochwalić frekwencją na stadionie?
https://dziennikzachodni.pl/gornik-zabr ... 2-28298417
Co do Zagłębia... często pisze się że w takim czy innym klubie jest kijówka... myślę że w Zagłębiu czy nawet Polonii Bytom która akurat teraz coś tam gra.. ta kaszana faktycznie jest... Jak odbiją się sportowo, a wcześniej czy później to nastąpi to "będą rosnąć"szpak pisze: 29.12.2025, 12:23Mnie ciekawi dlaczego Zagłębie Sosnowiec ma taką tragiczną frekwencje? W samych 4 miastach Zagłębia Dąbrowskiego (Sosnowiec, DG, Czeladź, Będzin) mieszka z 400 tysięcy ludzi i stamtąd raczej ludzie nie jeżdżą na śląskie kluby, a do tego mają też jakieś fan cluby. Nawet taki Piast Gliwice ich w tym aspekcie przerasta, a jest ciągle wyśmiewany mimo, że mają praktycznie tylko Gliwice i to nie całe, bo jest tam też sporo kibiców Górnika.Goral74 pisze: 29.12.2025, 11:25Apropo wszystkich sugestii itp. odnośnie komu gdzie kto kibicuje z których wynika że Górnika albo nie ma albo wymieraBraun2025 pisze: 24.12.2025, 02:09
Wydaje mi się, że to cały powiat co nie zmienia faktu, że zaboli na 100% mniej.
https://dziennikzachodni.pl/gornik-zabr ... 2-28298417
Permanentny beznadziejny poziom piłkarski z domieszką kompromitacji władz klubu. Przestańmy się oszukiwać że poziom piłkarski w naszym kraju nie ma znaczenia, bo ma. Wiadomo, że są wyjątki w Polsce jak Wisła czy Widzew, ale w 90% liczebność na trybunach uzależniona jest od grajków. Zagłębie jak się odbije sportowo to jestem spokojny o regularne zapełnianie stadionu, bo potencjał mają bardzo duży.szpak pisze: 29.12.2025, 12:23Mnie ciekawi dlaczego Zagłębie Sosnowiec ma taką tragiczną frekwencje? W samych 4 miastach Zagłębia Dąbrowskiego (Sosnowiec, DG, Czeladź, Będzin) mieszka z 400 tysięcy ludzi i stamtąd raczej ludzie nie jeżdżą na śląskie kluby, a do tego mają też jakieś fan cluby. Nawet taki Piast Gliwice ich w tym aspekcie przerasta, a jest ciągle wyśmiewany mimo, że mają praktycznie tylko Gliwice i to nie całe, bo jest tam też sporo kibiców Górnika.Goral74 pisze: 29.12.2025, 11:25Apropo wszystkich sugestii itp. odnośnie komu gdzie kto kibicuje z których wynika że Górnika albo nie ma albo wymieraBraun2025 pisze: 24.12.2025, 02:09
Wydaje mi się, że to cały powiat co nie zmienia faktu, że zaboli na 100% mniej.
https://dziennikzachodni.pl/gornik-zabr ... 2-28298417
Wisła i Widzew nie są wyjątkami... można spaść na dno i co rusz awansować, odnosić małe sukcesy, można grać w 1 lidze lata ale walcząc o awans... Zagłębie od nie pamiętam kiedy gra o nic... Polonia podobnie, jeszcze jej orlik postawili.. masakra... PS. nie chcę umniejszać Widzewowi i Wiśle bo są w piątce najbardziej popularnych polskich klubów.yalla pisze: 29.12.2025, 14:13Permanentny beznadziejny poziom piłkarski z domieszką kompromitacji władz klubu. Przestańmy się oszukiwać że poziom piłkarski w naszym kraju nie ma znaczenia, bo ma. Wiadomo, że są wyjątki w Polsce jak Wisła czy Widzew, ale w 90% liczebność na trybunach uzależniona jest od grajków. Zagłębie jak się odbije sportowo to jestem spokojny o regularne zapełnianie stadionu, bo potencjał mają bardzo duży.szpak pisze: 29.12.2025, 12:23Mnie ciekawi dlaczego Zagłębie Sosnowiec ma taką tragiczną frekwencje? W samych 4 miastach Zagłębia Dąbrowskiego (Sosnowiec, DG, Czeladź, Będzin) mieszka z 400 tysięcy ludzi i stamtąd raczej ludzie nie jeżdżą na śląskie kluby, a do tego mają też jakieś fan cluby. Nawet taki Piast Gliwice ich w tym aspekcie przerasta, a jest ciągle wyśmiewany mimo, że mają praktycznie tylko Gliwice i to nie całe, bo jest tam też sporo kibiców Górnika.Goral74 pisze: 29.12.2025, 11:25
Apropo wszystkich sugestii itp. odnośnie komu gdzie kto kibicuje z których wynika że Górnika albo nie ma albo wymiera
https://dziennikzachodni.pl/gornik-zabr ... 2-28298417
https://x.com/RuchChorzow1920/status/20 ... 65/photo/1Silesia 90 pisze: 31.12.2025, 12:18 Ruch opublikował ciekawy raport frekwencyjny, z którego wynika, że całkiem sporo kibiców z Zabrza, Tarnowskich Gór, Rybnika, Gliwic, Sosnowca, Tychów i Głubczyc jeździ. Pozostałe miastach z rankingu niespodzianki nie budzą, ale te wymienione już tak.
Jednak z największych miast regionu te liczby zawsze są dość dobre. Mimo iż tereny zdominowane przez wrogie kluby. Widać że wielkość miasta przekłada się bardzo często na ilość kibiców. Pewnie sporo Niebieskich się przeprowadziło do Zagłębia.szpak pisze: 31.12.2025, 12:58https://x.com/RuchChorzow1920/status/20 ... 65/photo/1Silesia 90 pisze: 31.12.2025, 12:18 Ruch opublikował ciekawy raport frekwencyjny, z którego wynika, że całkiem sporo kibiców z Zabrza, Tarnowskich Gór, Rybnika, Gliwic, Sosnowca, Tychów i Głubczyc jeździ. Pozostałe miastach z rankingu niespodzianki nie budzą, ale te wymienione już tak.
Ciekawe dane. Wyżej zakładałem, że ludzie z Zagłębia raczej nie jeżdżą na śląskie kluby, a tu widzę w sumie ponad 600 osób z Sosnowca, Dąbrowy i Będzina było na Ruchu. Jakby nie patrzeć, to jest 1/5 średniej frekwencji Zagłębia Sosnowiec (3300). Wiadomo ludzie przeprowadzają się w ramach całej aglomeracji GOP, ale to i tak całkiem spora i zaskakująca liczba.
Pytanie tylko jak powiązać pesel z miejscem zamieszkania? Nie wynika to przypadkiem z deklaracji podczas zamawiania biletow? Wątpię żeby klub mial wgląd do jakiś danych samorządowych z których po peselu możnaby było przepisać miejsce zamieszkania. Inna sprawa jak ktoś się wybrał incognito na na mecz to w takim zestawieniu i tak zaliczony jest jako kibic Ruchu.Mertens pisze: 31.12.2025, 13:27 Liczby te pokazują ilość unikalnych kibiców (peseli) z danego miasta na meczach Ruchu w 2025. Np z Rudy Śląskiej w 2025 roku mieliśmy 5000 RÓŻNYCH kibiców którzy byli minimum raz na Ruchu w roku 2025
O ile Tarnowskie Góry, Gliwice, czy Rybnik mnie nie zaskakują (bo mamy tam mniejsze fc) to pozostałe miejscowości już tak. O ile takie Zabrze można wytłumaczyć jakimiś przeprowadzkami to takie Głubczyce nie mam pojęcia, może jacyś incognito Odry?szpak pisze: 31.12.2025, 12:58https://x.com/RuchChorzow1920/status/20 ... 65/photo/1Silesia 90 pisze: 31.12.2025, 12:18 Ruch opublikował ciekawy raport frekwencyjny, z którego wynika, że całkiem sporo kibiców z Zabrza, Tarnowskich Gór, Rybnika, Gliwic, Sosnowca, Tychów i Głubczyc jeździ. Pozostałe miastach z rankingu niespodzianki nie budzą, ale te wymienione już tak.
Ciekawe dane. Wyżej zakładałem, że ludzie z Zagłębia raczej nie jeżdżą na śląskie kluby, a tu widzę w sumie ponad 600 osób z Sosnowca, Dąbrowy i Będzina było na Ruchu. Jakby nie patrzeć, to jest 1/5 średniej frekwencji Zagłębia Sosnowiec (3300). Wiadomo ludzie przeprowadzają się w ramach całej aglomeracji GOP, ale to i tak całkiem spora i zaskakująca liczba.
Też mogą wchodzić te wiochy pomiędzy Zawierciem a Częstochowa jak Złoty Potok, Olsztyn i te pipidówy. Nie wiem do końca jaki to powiatoRt pisze: 31.12.2025, 19:35O ile Tarnowskie Góry, Gliwice, czy Rybnik mnie nie zaskakują (bo mamy tam mniejsze fc) to pozostałe miejscowości już tak. O ile takie Zabrze można wytłumaczyć jakimiś przeprowadzkami to takie Głubczyce nie mam pojęcia, może jacyś incognito Odry?szpak pisze: 31.12.2025, 12:58https://x.com/RuchChorzow1920/status/20 ... 65/photo/1Silesia 90 pisze: 31.12.2025, 12:18 Ruch opublikował ciekawy raport frekwencyjny, z którego wynika, że całkiem sporo kibiców z Zabrza, Tarnowskich Gór, Rybnika, Gliwic, Sosnowca, Tychów i Głubczyc jeździ. Pozostałe miastach z rankingu niespodzianki nie budzą, ale te wymienione już tak.
Ciekawe dane. Wyżej zakładałem, że ludzie z Zagłębia raczej nie jeżdżą na śląskie kluby, a tu widzę w sumie ponad 600 osób z Sosnowca, Dąbrowy i Będzina było na Ruchu. Jakby nie patrzeć, to jest 1/5 średniej frekwencji Zagłębia Sosnowiec (3300). Wiadomo ludzie przeprowadzają się w ramach całej aglomeracji GOP, ale to i tak całkiem spora i zaskakująca liczba.
Co do Zagłębia to nie są to jakieś wielkie liczby, choć zastanawiają.
Będzin. Myślę, że tu bardziej o powiat się rozchodzi, bo mamy przecież małe fc w Bobrownikach, są osoby z Czeladzi co jezdżą i z okolic Siewierza.
Dąbrowa Górnicza. Na przełomie lat 80/90 tych mieliśmy nawet spore fc tam, potem przyszła moda na Gks. Teraz pewnie dotyczy to osób przeprowadzonych. I pewnie dotyczy to też i samego Sosnowca. Bo ciekawostkà jest fakt, że w Sosnowcu mieszkają (według spisu) osoby identyfikujace się jako mniejszość śląska.
Czlowieku, te liczby dotyczą bycia minimum raz na meczu, wiec 90 osób co mecz ze Staszowa to mega wynik. Choc pewnie bywało ich mniej. Bo ponad 200 km to jednak spora odległość. A zresztą co ty byś oczekiwał , aby z 15 tys miasta jeździło po 2K ludzi? Popatrz na te wszystkie odległe fc, np. Mława takiej Lechii to ilu ich tam jezdzi, czy Kwidzyn vel Grudziądz na Widzew. Napewno nie tysiacami. Lepiej pochwal sie wynikami twoich fc skad jezdżą i w jakich ilościach.DiglettOi pisze: 01.01.2026, 07:46 Staszów mega mocny, przez cały rok łączne 90 osób na mecz pojechało
w ogóle analizując te liczby to słabo to wygląda bo np z Tych gdzie nie ma oficjalnie fc, jezdzi wiecej niz z tych niektórych "poteznych" niebieskich fan clubow
To jest roczna statystyka.oRt pisze: 01.01.2026, 14:15Czlowieku, te liczby dotyczą bycia minimum raz na meczu, wiec 90 osób co mecz ze Staszowa to mega wynik. Choc pewnie bywało ich mniej. Bo ponad 200 km to jednak spora odległość. A zresztą co ty byś oczekiwał , aby z 15 tys miasta jeździło po 2K ludzi? Popatrz na te wszystkie odległe fc, np. Mława takiej Lechii to ilu ich tam jezdzi, czy Kwidzyn vel Grudziądz na Widzew. Napewno nie tysiacami. Lepiej pochwal sie wynikami twoich fc skad jezdżą i w jakich ilościach.DiglettOi pisze: 01.01.2026, 07:46 Staszów mega mocny, przez cały rok łączne 90 osób na mecz pojechało
w ogóle analizując te liczby to słabo to wygląda bo np z Tych gdzie nie ma oficjalnie fc, jezdzi wiecej niz z tych niektórych "poteznych" niebieskich fan clubow
Zostaw ich, to jest dla nich za trudne :)szpak pisze: 01.01.2026, 18:54 Nie wiem z czym macie taki problem w zrozumieniu tych statystyk, przecież to całkiem proste - pokazują unikatowych kibiców z danej miejscowości czyli nieważne czy ktoś był na 1 czy na 18 meczach, jest liczony jako 1 kibic czyli przykładowo w 2025 roku na co najmniej 1 meczu Ruchu było 90 różnych osób ze Staszowa. Dane nie uwzględniają kibiców gości, jedynie tych którzy kupili bilety na sektory Ruchu.
Najlepszy tekst jaki tutaj można było przeczytać to napisany przez ciebie, o tym że Gieksy spokojnie na derbach z nami było 3500 w 1993 lub 1994 roku. Po czym koledzy z Giszowca cię szybko zweryfikowali farmazoniaro.Sebastian75 pisze: 01.01.2026, 20:36 Najlepsze teksty mozna przeczytac na fb Ruchu gdzie Chorzowscy pisza ze na Ruch chodzi co mecz 3000 z Rudy Ślaskiej.
Spokój! Ktoś nie chciał, ktoś chciał i tyle w temacie.Dżolo Rypandolo pisze: 30.12.2025, 17:17 Na trasie w niedzielę spokój między Gieksą a Zagłębiem ? Ta sama droga w obie strony, pewnie podobne godziny wyjazdu i powrotu.