Trapi mnie to od dawna (KIBICOWSKO)

ultras, hooligans, liczby, ciekawostki, informacje, opisy

Moderatorzy: Zorientowany, LechiaCHWM

ODPOWIEDZ
wampirek
Posty: 1462
Rejestracja: 27.12.2008, 13:08
Lokalizacja: Miasto Gwarków

Re: Trapi mnie to od dawna (KIBICOWSKO)

Post autor: wampirek » 27.10.2013, 21:17

Panowie, co to za formacja "anti conflict team" ? Jadąc na pewien wyjazd mieliśmy dłuższy postój w Poznaniu. W trakcie tego postoju po peronach śmigali policjanci (?) w błękitnych kamizelkach z napisem anti conflikt team. Czy ta formacja to faktycznie policjanci czy jacyś zewnętrzni mediatorzy ? Co mogą ewentualnie zdziałać, jakie są ich uprawnienia i obowiązki, w jakich miastach takie komórki powołano ? Odwiedziłem po euro wszystkie miasta organizatorów i z czymś takim spotkałem się jedynie w Poznaniu, we Wrocławiu i Gdańsku czegoś takiego nie było, w Warszawie zresztą też, ale tam to mają chyba ku*** pro conflict team.

W necie znalazłem jedynie coś takiego :

[link]

Ale ta wzmianka nie wyczerpuje do końca tematu.
My tu gadu-gadu a w biedronce nadgodziny



internet
Posty: 481
Rejestracja: 02.01.2012, 10:30

Re: Trapi mnie to od dawna (KIBICOWSKO)

Post autor: internet » 27.10.2013, 21:30

laczupakabra pisze:
PędzącaParówa pisze:Czy jakaś ekipa w Polsce zaprezentowała kiedykolwiek oprawę z błędem ortograficznym, gramatycznym w języku polskim? Prosiłbym z góry o fotki.
Łks kiedyś na derbach na pisał " Większość ich dojeżdza ze wsi "
najpierw sie gamoniu cyckowy dowiedz jakie bylo przeslanie tej oprawy a pozniej feruj wyroki miodku czosnkowy za 3 grosze...

Świąteczny Karp
Posty: 601
Rejestracja: 19.12.2008, 16:21

Re: Trapi mnie to od dawna (KIBICOWSKO)

Post autor: Świąteczny Karp » 27.10.2013, 21:40

Czy Miedź Legnica ma jakieś zorganizowane grupki kibiców w takich miasteczkach jak Bolesławiec, Chojnów czy Złotoryja?
"Postępowcy zidiociali niech mnie nazwą homofobem,
bo ja homoseksualizm, tak jak grypę i socjalizm, wciąż uważam za chorobę!"

Slavia_ZSC
Posty: 278
Rejestracja: 08.03.2011, 07:59

Re: Trapi mnie to od dawna (KIBICOWSKO)

Post autor: Slavia_ZSC » 27.10.2013, 22:19

jaka opcja polityczna przeważa na Widzewie?
Boli mnie, gdy wyrzucam dodatki z gAZETY, widząc oczami myśli padające lasy. „Dom” wyrzucam – dąb pada. „Turystykę” – lipa. „Komunikaty” – świerki jak zimowe kwiaty. „Auto-moto” – jak maszty upadają sosny. „Supermarket” – to modrzew, klon – „Nieruchomości”. „Mój Komputer” – i buk się korzeniem nakrywa. A z każdym precz dodatkiem ich żywicą krwawię.

"NOCNA ZMIANA", "OSZOŁOM"

fanatyk.
Posty: 113
Rejestracja: 17.09.2009, 15:45

Re: Trapi mnie to od dawna (KIBICOWSKO)

Post autor: fanatyk. » 27.10.2013, 22:58

Świąteczny Karp pisze:Czy Miedź Legnica ma jakieś zorganizowane grupki kibiców w takich miasteczkach jak Bolesławiec, Chojnów czy Złotoryja?
Nie posiada.

dziecko armageddonu
Posty: 256
Rejestracja: 21.12.2012, 12:57

Re: Trapi mnie to od dawna (KIBICOWSKO)

Post autor: dziecko armageddonu » 27.10.2013, 23:52

JKS Jarosław zrobił duży progres w ciągu ostatnich 5 - 8 lat?
Bo przeglądałem dziś stare TMK i w rankingu ekip ze swojego regionu nawet nie był ujęty

wujek_fido
Posty: 347
Rejestracja: 14.07.2009, 23:32
Lokalizacja: Niebywała

Re: Trapi mnie to od dawna (KIBICOWSKO)

Post autor: wujek_fido » 28.10.2013, 00:15

fakJu pisze:KKS Kalisz - Cebulorz
skąd się to wzięło?
Od uprawianej w regionie cebuli.
wkurwiony nie jesteś sobą

wurda1ak
Posty: 182
Rejestracja: 26.11.2012, 22:16

Re: Trapi mnie to od dawna (KIBICOWSKO)

Post autor: wurda1ak » 28.10.2013, 07:56

Slavia_ZSC pisze:jaka opcja polityczna przeważa na Widzewie?
PO 30% , PIS 30 % , SLD 10 % , jednostki PSL i Ruchu Palikota ;)
ARKA GDYNIA ᛉ WHITE BROTHERS

ferment
Posty: 182
Rejestracja: 10.04.2013, 15:42

Re: Trapi mnie to od dawna (KIBICOWSKO)

Post autor: ferment » 28.10.2013, 10:33

Slavia_ZSC pisze:jaka opcja polityczna przeważa na Widzewie?
O ku***.... buahahaha, Ty to napisałeś sam z siebie czy ktos Ci za to zapłacił ??
____________________________________________________
Poszerzaj swoje horyzonty - Wyburz dom z naprzeciwka

laczupakabra
Posty: 5
Rejestracja: 27.10.2013, 12:29

Re: Trapi mnie to od dawna (KIBICOWSKO)

Post autor: laczupakabra » 28.10.2013, 11:01

internet pisze:
laczupakabra pisze:
PędzącaParówa pisze:Czy jakaś ekipa w Polsce zaprezentowała kiedykolwiek oprawę z błędem ortograficznym, gramatycznym w języku polskim? Prosiłbym z góry o fotki.
Łks kiedyś na derbach na pisał " Większość ich dojeżdza ze wsi "
najpierw sie gamoniu cyckowy dowiedz jakie bylo przeslanie tej oprawy a pozniej feruj wyroki miodku czosnkowy za 3 grosze...
jakie by nie było przesłanie,to zdanie nie jest poprawne,i nie wiem po co ubliżasz:) Zeby nie rozmywac,w c*** ciekawi mnie jak oni zrobili ten napis [link] ma jakies przypuszczenia?:)

Slavia_ZSC
Posty: 278
Rejestracja: 08.03.2011, 07:59

Re: Trapi mnie to od dawna (KIBICOWSKO)

Post autor: Slavia_ZSC » 28.10.2013, 19:45

swego czasu Widzew był słynny z lewicowych poglądów (przynajmniej do końca ubiegłego wieku), nawet wyjazdy sponsorowali im ludzie z lewicy, także szczylu nie spinaj się tak
Boli mnie, gdy wyrzucam dodatki z gAZETY, widząc oczami myśli padające lasy. „Dom” wyrzucam – dąb pada. „Turystykę” – lipa. „Komunikaty” – świerki jak zimowe kwiaty. „Auto-moto” – jak maszty upadają sosny. „Supermarket” – to modrzew, klon – „Nieruchomości”. „Mój Komputer” – i buk się korzeniem nakrywa. A z każdym precz dodatkiem ich żywicą krwawię.

"NOCNA ZMIANA", "OSZOŁOM"

Mmmm
Posty: 113
Rejestracja: 17.05.2013, 17:49

Re: Trapi mnie to od dawna (KIBICOWSKO)

Post autor: Mmmm » 28.10.2013, 20:02

Myślę że swoim wpisem pokazałeś wszystkim kto jest szczylem i się spina.
Wystarczy nazwać się Hess a wszyscy zapomną że jesteś żydem

Garnek
Posty: 341
Rejestracja: 08.12.2011, 19:28

Re: Trapi mnie to od dawna (KIBICOWSKO)

Post autor: Garnek » 28.10.2013, 20:29

Od kiedy na Wiśle nie wisi flaga Opętani?

qqq11
Posty: 45
Rejestracja: 23.04.2011, 00:56

Re: Trapi mnie to od dawna (KIBICOWSKO)

Post autor: qqq11 » 29.10.2013, 16:15


Luk_KSG
Posty: 137
Rejestracja: 13.01.2013, 11:04

Re: Trapi mnie to od dawna (KIBICOWSKO)

Post autor: Luk_KSG » 29.10.2013, 16:21

kto pierwszy w Polsce zaprezentował jednolity ubiór? mam na mysli specjalnie przygotowane kamizelki, koszulki itd, a nie akcje "wszyscy na ... "

rac14
Posty: 95
Rejestracja: 27.01.2011, 13:11

Re: Trapi mnie to od dawna (KIBICOWSKO)

Post autor: rac14 » 29.10.2013, 16:22

wszystko masz opisane w opisie filmiku...

pomidor82
Posty: 39
Rejestracja: 22.10.2013, 22:13

Re: Trapi mnie to od dawna (KIBICOWSKO)

Post autor: pomidor82 » 29.10.2013, 16:27

Slavia_ZSC pisze:swego czasu Widzew był słynny z lewicowych poglądów (przynajmniej do końca ubiegłego wieku), nawet wyjazdy sponsorowali im ludzie z lewicy, także szczylu nie spinaj się tak
konkretnie kiedy i gdzie?

Mmmm
Posty: 113
Rejestracja: 17.05.2013, 17:49

Re: Trapi mnie to od dawna (KIBICOWSKO)

Post autor: Mmmm » 29.10.2013, 17:22

No proszę jak łatwo na tym forum zaginać rzeczywistość.Dzielne fanki odbijają.....bleble.A transparent i tak zawisł do góry kołami a następnie spłoną.
Wystarczy nazwać się Hess a wszyscy zapomną że jesteś żydem

Rebus.
Posty: 69
Rejestracja: 04.09.2010, 10:29

Re: Trapi mnie to od dawna (KIBICOWSKO)

Post autor: Rebus. » 29.10.2013, 18:04

[link]

wacus..
Posty: 249
Rejestracja: 11.01.2012, 17:09
Lokalizacja: Amsterdam

Re: Trapi mnie to od dawna (KIBICOWSKO)

Post autor: wacus.. » 29.10.2013, 18:09

Luk_KSG pisze:kto pierwszy w Polsce zaprezentował jednolity ubiór? mam na mysli specjalnie przygotowane kamizelki, koszulki itd, a nie akcje "wszyscy na ... "
Lech Poznan mial chyba kamizelki jako pierwszy ale mogę sie mylic.
..Na szczytach kominy dym spowijo ta ziymia
brudne familoki miejsce mego pochodzynia ..

slonecznazks
Posty: 133
Rejestracja: 29.04.2012, 13:34

Re: Trapi mnie to od dawna (KIBICOWSKO)

Post autor: slonecznazks » 29.10.2013, 18:29

Czy Zawisza, Elana, Apator, Polonia mają wspólne fc ? Oczywiście nie wszystkie na raz, ale czy są jakieś miejscowości gdzie są dwie z tych czterech.

pomidor82
Posty: 39
Rejestracja: 22.10.2013, 22:13

Re: Trapi mnie to od dawna (KIBICOWSKO)

Post autor: pomidor82 » 29.10.2013, 18:46

Rebus. pisze:[link]
i co to Twoim zdaniem jest argument i dowód na to że Widzew na lewicowe poglądy?Widzew nie bawi sie w polityke tylko pilnuje swojego interesu.Myśle że ten cytat rozwiewa wszelkie wątpliwości
"...Informowaliśmy już, że w listopadowych wyborach ma wystartować trzech kandydatów do RM z rekomendacji stowarzyszenia. Na Bałutach startuje Przemysław Olszowy, na Widzewie - Magdalena Kołecka, a na Górnej - Marcin Chruścik. Wszyscy startują z list SLD, choć podkreślają, że są kandydatami bezpartyjnymi i niezależnymi. Dodatkowo do Sejmiku Województwa startuje Michał Fisiak (z listy PiS). W niedzielę kibice zorganizowali nawet spotkanie wyborcze, na którym zapewniali, że ich głównym celem udziału w wyborach jest walka o stadion dla Widzewa, ale zamierzają też podejmować szersze działania na rzecz rozwoju miasta..."

Rebus.
Posty: 69
Rejestracja: 04.09.2010, 10:29

Re: Trapi mnie to od dawna (KIBICOWSKO)

Post autor: Rebus. » 29.10.2013, 18:54

pomidor82 pisze: i co to Twoim zdaniem jest argument i dowód na to że Widzew na lewicowe poglądy?Widzew nie bawi sie w polityke tylko pilnuje swojego interesu.Myśle że ten cytat rozwiewa wszelkie wątpliwości
"...Informowaliśmy już, że w listopadowych wyborach ma wystartować trzech kandydatów do RM z rekomendacji stowarzyszenia. Na Bałutach startuje Przemysław Olszowy, na Widzewie - Magdalena Kołecka, a na Górnej - Marcin Chruścik. Wszyscy startują z list SLD, choć podkreślają, że są kandydatami bezpartyjnymi i niezależnymi. Dodatkowo do Sejmiku Województwa startuje Michał Fisiak (z listy PiS). W niedzielę kibice zorganizowali nawet spotkanie wyborcze, na którym zapewniali, że ich głównym celem udziału w wyborach jest walka o stadion dla Widzewa, ale zamierzają też podejmować szersze działania na rzecz rozwoju miasta..."
Chluby bratanie się z SLD w imię własnych korzyści Widzewiakom na pewno nie przynosi

Garnek
Posty: 341
Rejestracja: 08.12.2011, 19:28

Re: Trapi mnie to od dawna (KIBICOWSKO)

Post autor: Garnek » 29.10.2013, 19:17

slonecznazks pisze:Czy Zawisza, Elana, Apator, Polonia mają wspólne fc ? Oczywiście nie wszystkie na raz, ale czy są jakieś miejscowości gdzie są dwie z tych czterech.
Zawisza i Polonia w Solcu Kujawskim.
Elana i Apator chyba w Lubiczu, Złotorii, Gniewkowie, chociaż nie wiem czy można mówić o fc Apatora tam. Jak mi się coś pomyliło to niech ktoś poprawi.

BezimiennyCzłek
Posty: 469
Rejestracja: 12.01.2010, 19:42

Re: Trapi mnie to od dawna (KIBICOWSKO)

Post autor: BezimiennyCzłek » 29.10.2013, 19:22

W Gniewkowie nie ma FC Apatora .
Co do Zawiszy i Polonii tak jak ktoś wcześniej dobrze napisał - Solec Kujawski .
c*** z podpisem

Mmmm
Posty: 113
Rejestracja: 17.05.2013, 17:49

Re: Trapi mnie to od dawna (KIBICOWSKO)

Post autor: Mmmm » 29.10.2013, 19:34

Rebus przeczytaj jeszcze raz na spokojnie,weź głęboki oddech i przeczytaj jeszcze dwa razy.Tak ciężko zrozumieć że żadna sk...łą partia nie chciała kiboli.Na liście ruskich były jedyne wolne miejsca."podkreślają, że są kandydatami bezpartyjnymi i niezależnymi"To według ciebie jest bratanie z komuchami:)wykorzystanie ich dla własnych celów?Jeśli tak to gratulacje.
Wystarczy nazwać się Hess a wszyscy zapomną że jesteś żydem

pomidor82
Posty: 39
Rejestracja: 22.10.2013, 22:13

Re: Trapi mnie to od dawna (KIBICOWSKO)

Post autor: pomidor82 » 29.10.2013, 19:56

Gdyby cofnąć sie kilka dobrych lat wstecz mozna by wywlec sprawe ewidentnego opowiedzenia sie za sld przez kibiców innego klubu tylko po co?Kibicowska subkultura niewiele ma wspólnego z polityką więc lepiej wynajdź coś innego żeby skrytykować Widzew.

Rebus.
Posty: 69
Rejestracja: 04.09.2010, 10:29

Re: Trapi mnie to od dawna (KIBICOWSKO)

Post autor: Rebus. » 29.10.2013, 19:58

Mmmm pisze:Rebus przeczytaj jeszcze raz na spokojnie,weź głęboki oddech i przeczytaj jeszcze dwa razy.Tak ciężko zrozumieć że żadna sk...łą partia nie chciała kiboli.Na liście ruskich były jedyne wolne miejsca."podkreślają, że są kandydatami bezpartyjnymi i niezależnymi"To według ciebie jest bratanie z komuchami:)wykorzystanie ich dla własnych celów?Jeśli tak to gratulacje.
Przez rodowód SLD ich poglądy i idee żadna kibolska ekipa nie powinna z tą swołoczą mieć nic wspólnego według mnie, a już tak na marginesie to dostał się ktoś w tamtych wyborach?

BylismyTu
Posty: 106
Rejestracja: 28.09.2013, 14:35

Re: Trapi mnie to od dawna (KIBICOWSKO)

Post autor: BylismyTu » 29.10.2013, 20:18

Pierwsza awantura na polskim stadionie gdzie miała miejsce

zigi
Posty: 31
Rejestracja: 03.08.2013, 22:54

Re: Trapi mnie to od dawna (KIBICOWSKO)

Post autor: zigi » 30.10.2013, 14:55

BylismyTu pisze:Pierwsza awantura na polskim stadionie gdzie miała miejsce



Prawdopodbnie na Zrywie Bakow w 1915 ale moge sie mylic wiec nie chce wywolac napinki,jak ktos wie lepiej niech mnie poprawi.

Luk_KSG
Posty: 137
Rejestracja: 13.01.2013, 11:04

Re: Trapi mnie to od dawna (KIBICOWSKO)

Post autor: Luk_KSG » 30.10.2013, 17:28

Zryw Baków został zalożony w 1953 roku, nie wprowadzaj dobrego chlopaka w błąd!!
..a tak na serio to ogarnijcie się z niektórymi pytaniami

pomidor82
Posty: 39
Rejestracja: 22.10.2013, 22:13

Re: Trapi mnie to od dawna (KIBICOWSKO)

Post autor: pomidor82 » 30.10.2013, 20:52

Rebus. pisze:
Mmmm pisze:Rebus przeczytaj jeszcze raz na spokojnie,weź głęboki oddech i przeczytaj jeszcze dwa razy.Tak ciężko zrozumieć że żadna sk...łą partia nie chciała kiboli.Na liście ruskich były jedyne wolne miejsca."podkreślają, że są kandydatami bezpartyjnymi i niezależnymi"To według ciebie jest bratanie z komuchami:)wykorzystanie ich dla własnych celów?Jeśli tak to gratulacje.
Przez rodowód SLD ich poglądy i idee żadna kibolska ekipa nie powinna z tą swołoczą mieć nic wspólnego według mnie, a już tak na marginesie to dostał się ktoś w tamtych wyborach?
Myśle że chyba jednak troche przesadzasz...Wybory o których tu mowa to był okres kiedy w Łodzi każdy chciał coś ugrać w temacie budowy stadionów.Widzewska społeczność tj.Łodzianie z czerwonej strony miasta postanowili mieć wpływ na to co dzieje sie przedewszystkim w tym temacie.Akcja była zorganizowana na szybko(przynajmniej ja to tak widze)Wśród Łódzkich ugrupowań politycznych PIS dał jedno miejsce na swojej liście i SLD pare.Efekt został osiągnięty i załapał sie chłopaczyna chyba z listy Pisu.Tak czy siak mamy swojego człowieka w Urzędzie Miasta i w ważnych dla nas sprawach sprawdził sie tzn.Stadion Widzewa tylko na Widzewie.Taki jest mój punkt widzenia

Viclav
Posty: 1208
Rejestracja: 24.01.2010, 15:26
Lokalizacja: Warszawa

Re: Trapi mnie to od dawna (KIBICOWSKO)

Post autor: Viclav » 30.10.2013, 20:59

Czyli z list SLD się nie dostali? Jeśli tak, to głosy i tak poszły na partię, konkretnie na komuchów z wyższych miejsc (jeśli się mylę, to mnie poprawcie).
Obrazek"Jesteś sterem, białym żołnierzem!" Beata KozidrakObrazek

pomidor82
Posty: 39
Rejestracja: 22.10.2013, 22:13

Re: Trapi mnie to od dawna (KIBICOWSKO)

Post autor: pomidor82 » 30.10.2013, 21:20

Nie wydaje mi sie żeby to tak działało.Głosowało sie na konkretnego człowieka na konkretnej dzielnicy.A nawet gdyby tak było to co.Widzew to komuniści bo zagłosowali na swojego koleżkę który reprezentuje środowisko kibiców.Na siłe chcecie coś komuś wmówić mimo iż sprawa jest oczywista

***
Posty: 786
Rejestracja: 30.10.2013, 22:08

Re: Trapi mnie to od dawna (KIBICOWSKO)

Post autor: *** » 30.10.2013, 22:28

Może ktoś przedstawić symbolikę postaci z flagi OCB?
Obrazek
Bo mi się jakoś zawsze kojarzyła z tym:
[link]
bez napinki

diego'52
Posty: 29
Rejestracja: 28.11.2012, 13:43

Re: Trapi mnie to od dawna (KIBICOWSKO)

Post autor: diego'52 » 31.10.2013, 08:05

Pamiętam, że w jednym z TMK (dawno temu) ta postać była pokazana przy wywiadzie z Ultraskami (kobietami, żeby czasem ktoś źle nie odczytał) Wisły Kraków, z tym, że na chuście owa postać miała białą gwiazdę. Zresztą to chyba ogólnie jakiś gif z internetu, który popjawia sie po wpisaniu hooligans, ultras itp

yogi_1981
Posty: 177
Rejestracja: 01.03.2007, 22:12
Lokalizacja: police

Re: Trapi mnie to od dawna (KIBICOWSKO)

Post autor: yogi_1981 » 31.10.2013, 08:57

1. Kiedyś w połowie lat 90-tych był mecz Chemik Police-Ruch Radzionków było kilku kibiców gości w barwach w tym dwa szaliki Górnika Zabrze co ich wtedy łączyło ?

2. W historycznym pisemku z Bydgoszczy widziałem zdjęcie wyjazd kibiców Polonii Bydgoszcz a wśród nich gościu w szaliku Zawiszy czy na początku ruchu kibicowskiego coś miedzy nimi było?

Luk_KSG
Posty: 137
Rejestracja: 13.01.2013, 11:04

Re: Trapi mnie to od dawna (KIBICOWSKO)

Post autor: Luk_KSG » 31.10.2013, 09:18

yogi_1981 pisze:1. Kiedyś w połowie lat 90-tych był mecz Chemik Police-Ruch Radzionków było kilku kibiców gości w barwach w tym dwa szaliki Górnika Zabrze co ich wtedy łączyło ?
Spora część kibiców RR sympatyzowała wtedy z Górnikiem

White1910Pride
Posty: 214
Rejestracja: 02.03.2007, 01:18
Lokalizacja: Łódź

Re: Trapi mnie to od dawna (KIBICOWSKO)

Post autor: White1910Pride » 31.10.2013, 10:35

Viclav pisze:
Czyli z list SLD się nie dostali? Jeśli tak, to głosy i tak poszły na partię, konkretnie na komuchów z wyższych miejsc (jeśli się mylę, to mnie poprawcie).

Pomysł pojawił się na bardzo krótko przed terminem zgłaszania list kandydatów. Negocjacje z łódzkimi partiami były ciężkie, tak jak już było napisane PiS dawał jedno miejsce, PO w ogóle nie wchodziło w grę, bo mieli ogrom swoich karierowiczów i byli pewni sukcesu. Do tego z list PO startowała silna opcja proełkaesiacka (choćby obecna prezydent miasta mocno związana z ŁKS) i wprowadzenie kogoś od nas było koniecznością.

Jedynie SLD z ugrupowań liczących się na łódzkiej scenie politycznej zagwarantowało tych miejsc kilka i to w miarę sensownych. Mimo sporych ideologicznych wątpliwości (kilka osób odpuściło start), niektórzy dla dobra naszych kibicowskich interesów wystartowali z zastrzeżeniem, że nie są związani ideologicznie z tym ugrupowaniem. Efekt był, bo jedna osoba z list SLD właśnie weszła do Rady Miasta. Dwie kolejne były bardzo blisko. Osobie z listy PiS zabrakło tez niewielu głosów.

Co zaś do wypominania nam tej sytuacji to jest to nietrafione. Każdy by tak zrobił. Tak jak już napisał jeden z moich kolegów po szalu to w Łodzi był przed naszą akcją przypadek, że oficjalnie popierano postkomunistów na stronach kibicowskich (jeśli mnie pamięć nie myli to kandydat SLD na prezydenta miasta był jednocześnie wysokim działaczem klubowym), mało tego, oficjalnie popierano też jednego z liderów kibiców - mocno związanego zarazem ideologicznie z SdRP, jednak w tamtym poprzednim przypadku to nie przyniosło żadnego efektu.
[link]

SpokojniePanowie
Posty: 17
Rejestracja: 12.06.2013, 20:03

Re: Trapi mnie to od dawna (KIBICOWSKO)

Post autor: SpokojniePanowie » 31.10.2013, 10:53

White1910Pride pisze:
Viclav pisze:
Czyli z list SLD się nie dostali? Jeśli tak, to głosy i tak poszły na partię, konkretnie na komuchów z wyższych miejsc (jeśli się mylę, to mnie poprawcie).

Pomysł pojawił się na bardzo krótko przed terminem zgłaszania list kandydatów. Negocjacje z łódzkimi partiami były ciężkie, tak jak już było napisane PiS dawał jedno miejsce, PO w ogóle nie wchodziło w grę, bo mieli ogrom swoich karierowiczów i byli pewni sukcesu. Do tego z list PO startowała silna opcja proełkaesiacka (choćby obecna prezydent miasta mocno związana z ŁKS) i wprowadzenie kogoś od nas było koniecznością.

Jedynie SLD z ugrupowań liczących się na łódzkiej scenie politycznej zagwarantowało tych miejsc kilka i to w miarę sensownych. Mimo sporych ideologicznych wątpliwości (kilka osób odpuściło start), niektórzy dla dobra naszych kibicowskich interesów wystartowali z zastrzeżeniem, że nie są związani ideologicznie z tym ugrupowaniem. Efekt był, bo jedna osoba z list SLD właśnie weszła do Rady Miasta. Dwie kolejne były bardzo blisko. Osobie z listy PiS zabrakło tez niewielu głosów.

Co zaś do wypominania nam tej sytuacji to jest to nietrafione. Każdy by tak zrobił. Tak jak już napisał jeden z moich kolegów po szalu to w Łodzi był przed naszą akcją przypadek, że oficjalnie popierano postkomunistów na stronach kibicowskich (jeśli mnie pamięć nie myli to kandydat SLD na prezydenta miasta był jednocześnie wysokim działaczem klubowym), mało tego, oficjalnie popierano też jednego z liderów kibiców - mocno związanego zarazem ideologicznie z SdRP, jednak w tamtym poprzednim przypadku to nie przyniosło żadnego efektu.
Jednym słowem skurwiliście się w imię korzyści.I błagam nie pisz,że "każdy by tak zrobił",bo obrażasz przynajmniej 3/4 polaków w tym momencie.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: BartekBP, Dario1916, kumitsu, manson666, Mikado, RedRum, ze stadionu i 231 gości