www.warhouse.pl

Wymarłe Ekipy ...

ultras, hooligans, liczby, ciekawostki, informacje, opisy

Moderatorzy: Zorientowany, LechiaCHWM

ODPOWIEDZ
Zgody 28
Posty: 134
Rejestracja: 30.08.2012, 14:27

Re: Wymarłe Ekipy ...

Post autor: Zgody 28 » 24.05.2013, 20:09

Jeszcze tak zapytam przy okazji jak tutaj jestem, funkcjonuje jeszcze ekipa Stali Kraśnik?



Dąbrovski Cracoviak
Posty: 33
Rejestracja: 03.12.2012, 17:42

Re: Wymarłe Ekipy ...

Post autor: Dąbrovski Cracoviak » 24.05.2013, 21:13

Działają jeszcze coś ekipy Stali Poniatowa i Olimpii Zambrów ? Szczytno to z wiadomych względów pustynia kibicowska ?

Zgody 28
Posty: 134
Rejestracja: 30.08.2012, 14:27

Re: Wymarłe Ekipy ...

Post autor: Zgody 28 » 24.05.2013, 22:23

Dąbrovski Cracoviak pisze:Działają jeszcze coś ekipy Stali Poniatowa i Olimpii Zambrów ? Szczytno to z wiadomych względów pustynia kibicowska ?
A dlaczego z wiadomych względów? Szczytno to chyba nie tylko szkoła milicyjna?

Zupełnie Zielony.
Posty: 1401
Rejestracja: 19.12.2008, 10:06

Re: Wymarłe Ekipy ...

Post autor: Zupełnie Zielony. » 24.05.2013, 22:34

Zgody 28 pisze:Jeszcze tak zapytam przy okazji jak tutaj jestem, funkcjonuje jeszcze ekipa Stali Kraśnik?
...a co to w Kraśniku tylko Stal? Jest też Tęcza Kraśnik [link]
Tak czy owak chyba w obu ekipach panuje regres? Jeśli ktoś mógłby przedstawić ekipę Tęczy byłbym wdzięczny (niestety na necie jakoś ubogo) w info.
Za stary już jestem na internetowych bajarzy tworzących alternatywną rzeczywistość!
Spadam z tego forum!
Adminów proszę o usunięcie tego konta!

Dąbrovski Cracoviak
Posty: 33
Rejestracja: 03.12.2012, 17:42

Re: Wymarłe Ekipy ...

Post autor: Dąbrovski Cracoviak » 24.05.2013, 22:50

Zgody 28 pisze:
Dąbrovski Cracoviak pisze:Działają jeszcze coś ekipy Stali Poniatowa i Olimpii Zambrów ? Szczytno to z wiadomych względów pustynia kibicowska ?
A dlaczego z wiadomych względów? Szczytno to chyba nie tylko szkoła milicyjna?
Wiadomo, ale to chyba najcięższy teren dla kiboli, z racji tego że przebywają tam najbardziej wytresowane psy w Polsce. Ale jeśli to nie ma znaczenia to kto, Stomil ?

Zgody 28
Posty: 134
Rejestracja: 30.08.2012, 14:27

Re: Wymarłe Ekipy ...

Post autor: Zgody 28 » 24.05.2013, 22:50

Zupełnie Zielony. pisze:
Zgody 28 pisze:Jeszcze tak zapytam przy okazji jak tutaj jestem, funkcjonuje jeszcze ekipa Stali Kraśnik?
...a co to w Kraśniku tylko Stal? Jest też Tęcza Kraśnik [link]
Tak czy owak chyba w obu ekipach panuje regres? Jeśli ktoś mógłby przedstawić ekipę Tęczy byłbym wdzięczny (niestety na necie jakoś ubogo) w info.
Tak sobie z jaja jedziesz czy faktycznie jest o co pytac?

amf0508
Posty: 322
Rejestracja: 05.09.2012, 14:57

Re: Wymarłe Ekipy ...

Post autor: amf0508 » 24.05.2013, 22:53

Na Tęczy nic się nie dzieje. Stal sporadycznie coś podopinguje, ale jak dla mnie ciężko to nawet nazwać działalnością. W Kraśniku jest trochę Motorowców i podobno jacyś kibice Stalówki. Generalnie jak na tej wielkości miasto to pustynia kibicowska.

Zupełnie Zielony.
Posty: 1401
Rejestracja: 19.12.2008, 10:06

Re: Wymarłe Ekipy ...

Post autor: Zupełnie Zielony. » 24.05.2013, 22:56

Przegladnij stronke zanim zaczniesz snuc wnioski. Na fotkach są zarówno kibice Tęczy Kraśnik jak i Stali Kraśnik. Całkiem poważnie chciałbym sie cos więcej dowiedzieć na temat obu "ekip". Wiem że mają w swoim mieście (zgodę / układ)? pikanterii dodaje to że kiedys Kraśnik Fabryczny (gdzie jest obiekt Stali) i Kraśnik (gdzie jest Tęcza) były odrębnymi miastami. Obecnie jest to jedno połączone miasto. Tak jest o co pytac, idę o zakład że 95% czytelników kibice.net nie słyszało nawet o kibicach Tęczy Kraśnik :)

amf0508 dzieki z ainfo :)
Za stary już jestem na internetowych bajarzy tworzących alternatywną rzeczywistość!
Spadam z tego forum!
Adminów proszę o usunięcie tego konta!

Zgody 28
Posty: 134
Rejestracja: 30.08.2012, 14:27

Re: Wymarłe Ekipy ...

Post autor: Zgody 28 » 25.05.2013, 11:08

Zupełnie Zielony. pisze:Przegladnij stronke zanim zaczniesz snuc wnioski. Na fotkach są zarówno kibice Tęczy Kraśnik jak i Stali Kraśnik. Całkiem poważnie chciałbym sie cos więcej dowiedzieć na temat obu "ekip". Wiem że mają w swoim mieście (zgodę / układ)? pikanterii dodaje to że kiedys Kraśnik Fabryczny (gdzie jest obiekt Stali) i Kraśnik (gdzie jest Tęcza) były odrębnymi miastami. Obecnie jest to jedno połączone miasto. Tak jest o co pytac, idę o zakład że 95% czytelników kibice.net nie słyszało nawet o kibicach Tęczy Kraśnik :)

amf0508 dzieki z ainfo :)
Z mojego rozeznania, to 98%. Ale dzięki za informację.

MMPablo
Posty: 20
Rejestracja: 23.09.2012, 10:56

Re: Wymarłe Ekipy ...

Post autor: MMPablo » 25.05.2013, 20:24

Zgody 28 pisze:Pytanie moje dotyczyc będzie ekip/kibiców z Giżycka, Grajewa, Orzysz(bądź Orzysza). Mazur Ełk, czy.....
Więc tak:
Giżycko
- Są tam miejscowe Mamry garstka kibiców coś działają (jakiś czas temu Granica Kętrzyn zwineła im flagę) ogólnie jest ich mało
- Jest Fc Legii
- Jeżdżą też osoby na Jagiellonię
Miejscowość wakacyjna, można spotkać różnych kibiców
Grajewo
-Miejscowa Warmia, działa, wybiera się do Łomży ostatnio wspomagali Ełckiego Mazura w Olsztynie, Fc Jagi
Orzysz
- Zbierają się na miejscowym klubie "Śniardwy Orzysz" ogólnie, też nie jest ich dużo mała miejscowość, ale coś próbują działać. Jakiś czas temu zbierali się tylko u siebie.
Mazur Ełk
-Zgoda Warmii i Fc Jagi ostatnio zaliczyli wyjazd do Olsztyna na tamtejszą Warmię Olsztyn (klasa okręgowa)

W razie jakichś pytań PW postaram się odpowiedzieć w miarę możliwości.

modzoZKS
Posty: 1
Rejestracja: 15.05.2013, 17:18

Re: Wymarłe Ekipy ...

Post autor: modzoZKS » 26.05.2013, 18:45

Wie ktoś jak wygląda sytuacja w Olecku? bo wiem ze kiedyś coś sie działo..

Mario_Stomil
Posty: 505
Rejestracja: 04.03.2007, 11:39

Re: Wymarłe Ekipy ...

Post autor: Mario_Stomil » 26.05.2013, 20:07

Dąbrovski Cracoviak pisze:
Zgody 28 pisze:
Dąbrovski Cracoviak pisze:Działają jeszcze coś ekipy Stali Poniatowa i Olimpii Zambrów ? Szczytno to z wiadomych względów pustynia kibicowska ?
A dlaczego z wiadomych względów? Szczytno to chyba nie tylko szkoła milicyjna?
Wiadomo, ale to chyba najcięższy teren dla kiboli, z racji tego że przebywają tam najbardziej wytresowane psy w Polsce. Ale jeśli to nie ma znaczenia to kto, Stomil ?

Tak, Stomil.
Obrazek

MMPablo
Posty: 20
Rejestracja: 23.09.2012, 10:56

Re: Wymarłe Ekipy ...

Post autor: MMPablo » 26.05.2013, 23:21

modzoZKS pisze:Wie ktoś jak wygląda sytuacja w Olecku? bo wiem ze kiedyś coś sie działo..
W Olecku jak na razie coś się dzieje tzn. zbierają się nie regularnie na mecze z niektórymi przeciwnikami, miasto pro Jagiellońskie (nie są Fc), choć swego czasu mieli zapędy konfidenckie (bodajże, jakiś czas temu, miał przypał chłopak z Wigier, a także Mazur Ełk)
Jak na razie słabo to wygląda, ale kto wiem może się z czasem poprawi coś u nich, z tego co wiem też jeździ kilka osób na Legię.

Alouette
Posty: 2
Rejestracja: 05.05.2013, 13:08

Re: Wymarłe Ekipy ...

Post autor: Alouette » 26.05.2013, 23:49

BlueZone pisze:tylko że różnica między wami a nami jest taka że u nas taka osoba jest odjebana a u was konfidenci dalej jeżdzą z wami na mecze.
Nie pisz do mnie "wami" bo ja kibicem Warty nie jestem. Należy oddać sprawiedliwość i nie chować głowy w piasek. A wieść niesie, że sprawa będzie, jak to mawiają pieski, "rozwojowa".

OgórGKS
Posty: 28
Rejestracja: 06.05.2010, 08:13
Lokalizacja: Giżycko

Re: Wymarłe Ekipy ...

Post autor: OgórGKS » 27.05.2013, 09:22

MMPablo pisze:
Zgody 28 pisze:Pytanie moje dotyczyc będzie ekip/kibiców z Giżycka, Grajewa, Orzysz(bądź Orzysza). Mazur Ełk, czy.....
Więc tak:
Giżycko
- Są tam miejscowe Mamry garstka kibiców coś działają (jakiś czas temu Granica Kętrzyn zwineła im flagę) ogólnie jest ich mało
- Jest Fc Legii
- Jeżdżą też osoby na Jagiellonię
Miejscowość wakacyjna, można spotkać różnych kibiców
Flagę skroiły Wigry jakieś 6 lat temu, kiedy w młynek kręcili gimnazjaliści. Co do reszty to potwierdzam.

Andrus
Posty: 303
Rejestracja: 08.12.2012, 14:46

Re: Wymarłe Ekipy ...

Post autor: Andrus » 27.05.2013, 11:50

co do Wymarłych Ekip to po długim czasie odradzają się Karkonosze. Wystawiają młyn, prezentują oprawę
[link]
[link]
[link]
[link]

..::1952::..
Posty: 187
Rejestracja: 19.04.2011, 17:32
Lokalizacja: Polska

Re: Wymarłe Ekipy ...

Post autor: ..::1952::.. » 27.05.2013, 12:50

OgórGKS pisze:
MMPablo pisze:
Zgody 28 pisze:Pytanie moje dotyczyc będzie ekip/kibiców z Giżycka, Grajewa, Orzysz(bądź Orzysza). Mazur Ełk, czy.....
Więc tak:
Giżycko
- Są tam miejscowe Mamry garstka kibiców coś działają (jakiś czas temu Granica Kętrzyn zwineła im flagę) ogólnie jest ich mało
- Jest Fc Legii
- Jeżdżą też osoby na Jagiellonię
Miejscowość wakacyjna, można spotkać różnych kibiców
Flagę skroiły Wigry jakieś 6 lat temu, kiedy w młynek kręcili gimnazjaliści. Co do reszty to potwierdzam.
I nie flagę, a dwie.

lurius
Posty: 19
Rejestracja: 03.04.2013, 17:06

Re: Wymarłe Ekipy ...

Post autor: lurius » 28.05.2013, 13:40

Olecko to typowe miasto lewaków Czarni działają ale są rozbijani przez Mazur Ełk.
Sporo osób jest za Jagą.
A jak w Sejnach bo wiem ze kiedyś był FC Jaga a teraz podobno Legia

Warzka
Posty: 28
Rejestracja: 22.07.2010, 23:41

Re: Wymarłe Ekipy ...

Post autor: Warzka » 31.05.2013, 05:16

lurius pisze:Olecko to typowe miasto lewaków Czarni działają ale są rozbijani przez Mazur Ełk.
Sporo osób jest za Jagą.

A jak w Sejnach bo wiem ze kiedyś był FC Jaga a teraz podobno Legia
Jaga bije Jage? Czy źle zrozumiałem?

MMPablo
Posty: 20
Rejestracja: 23.09.2012, 10:56

Re: Wymarłe Ekipy ...

Post autor: MMPablo » 31.05.2013, 12:58

Warzka pisze:
lurius pisze:Olecko to typowe miasto lewaków Czarni działają ale są rozbijani przez Mazur Ełk.
Sporo osób jest za Jagą.

A jak w Sejnach bo wiem ze kiedyś był FC Jaga a teraz podobno Legia
Jaga bije Jage? Czy źle zrozumiałem?
Więc tak, Mazur miał dobre stosunki, z Czarnymi przez, pewien okres. Kilka osób z Czarnych jeździło na wyjazdy Jagi, później Czarni zagonili chłopaka z Wigier. Jakiś czas później przy meczu Czarni - Mazur, gospodarze tracą flagę. I nie długo po tym, pokazują dalsze swe zapędy konfidenckie, zaganiając chłopaków z Ełku przy innej sytuacji. Tolerują konfidentów, taka ekipa nie ma szans na bycie FC Jagi, a osoby z Olecka jeżdżą na Jagę i nie są to koniecznie osoby z Czarnych, sporo pikników swego czasu jeździło do Białegostoku na mecze z powodu Ekstraklasy czy wcześniejszej 1 ligi... Tak samo jak niektórzy ludzie jeżdżą z Ełku na Legię, tylko dla widowiska sportowego, co nie oznacza, że są FC.
Co do Czarnych czas pokaże, co z nich będzie, czy nastąpi wymiana ludzi czy dalej, będą tolerować konfidentów, choć ostatnio słabo to wygląda u nich.

To nie jest tak, że FC Jagi pomiędzy sobą mają zatargi

lurius
Posty: 19
Rejestracja: 03.04.2013, 17:06

Re: Wymarłe Ekipy ...

Post autor: lurius » 31.05.2013, 13:08

Tak jak MMPablo napisał zależy wszystko od Czarnych a to że są kibice Jagi w Olecko nie oznacza że są od razu FC

tu chiny
Posty: 16
Rejestracja: 25.01.2013, 17:03

Re: Wymarłe Ekipy ...

Post autor: tu chiny » 02.06.2013, 14:58

Co się dzieje z Szombierkami Bytom?po derbach zaginęli, na stronie Ultrasszombry wystosowano pożegnanie, na wyjazdach i u siebie ich nie widać...zatargi z zarządem czy koniec działalności?

WarszawskaFerajna
Posty: 794
Rejestracja: 08.04.2012, 16:48

Re: Wymarłe Ekipy ...

Post autor: WarszawskaFerajna » 04.06.2013, 17:30

Nie znalazłem innego tematu...
Kibice RKS-u Radomsko działają teraz na Mechaniku?

Mikado
Posty: 65
Rejestracja: 30.03.2010, 17:41

Re: Wymarłe Ekipy ...

Post autor: Mikado » 04.06.2013, 19:35

Tak. Poczytaj temat IV liga łódzka.

menoz
Posty: 10
Rejestracja: 17.04.2013, 20:18

Re: Wymarłe Ekipy ...

Post autor: menoz » 05.06.2013, 19:56

KKS Koluszki coś działa?

Pedros
Posty: 27
Rejestracja: 05.05.2013, 12:57

Re: Wymarłe Ekipy ...

Post autor: Pedros » 08.06.2013, 21:41

Coś więcej o tych ekipach?:
RKS Radomsko
Ceramika Opoczno
KS Myszków
Hetman Białystok
Concordia Knurów

I teraz dwa takie pytanka kibice Legii w czasie konfliktu założyli swój klub działają na nim jeszcze? oraz drugie SK 1964 Katowice to klub założony przez kibiców Gieksy Katowice ?. Dlaczego juz nie istnieją?.
Obrazek

Hujtras
Posty: 413
Rejestracja: 31.08.2012, 10:12

Re: Wymarłe Ekipy ...

Post autor: Hujtras » 08.06.2013, 23:03

Pedros pisze:Coś więcej o tych ekipach?:
RKS Radomsko
Ceramika Opoczno
KS Myszków
Hetman Białystok
Concordia Knurów
Działa i ma się dobrze.

kilo.f
Posty: 507
Rejestracja: 12.09.2009, 20:24

Re: Wymarłe Ekipy ...

Post autor: kilo.f » 09.06.2013, 01:26

zobaczymy jak dlugo wy wytrwacie poza ekstraklapa...

Pedros
Posty: 27
Rejestracja: 05.05.2013, 12:57

Re: Wymarłe Ekipy ...

Post autor: Pedros » 09.06.2013, 03:17

Też mi powód Lech jakoś ma swoją ekipe w B-Klasie i chodzą na to i na to. Przynajmniej tam kamery nie patrzą.
Obrazek

Piterq102
Posty: 23
Rejestracja: 20.04.2013, 20:53

Re: Wymarłe Ekipy ...

Post autor: Piterq102 » 10.06.2013, 16:17

Mam pytanie o kibiców Polonii Bydgoszcz. Pamiętam że w latach 90 była to solidna ekipa. Teraz z tego co czytałem forum jest już na wymarciu, zostało ich ze 100 osób może. Czym to jest spowodowane? Niedługo przestanie wcale istnieć? Ma ktoś szersze info na ten temat?

Viclav
Posty: 1208
Rejestracja: 24.01.2010, 15:26
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wymarłe Ekipy ...

Post autor: Viclav » 10.06.2013, 16:44

cichociemny pisze:
Pedros pisze:Coś więcej o tych ekipach?:
RKS Radomsko
Ceramika Opoczno
KS Myszków
Hetman Białystok
Concordia Knurów

I teraz dwa takie pytanka kibice Legii w czasie konfliktu założyli swój klub działają na nim jeszcze? oraz drugie SK 1964 Katowice to klub założony przez kibiców Gieksy Katowice ?. Dlaczego juz nie istnieją?.
Nie, kibice Legii dogadali się z ITI i długo nie wytrwali poza ekstraklasą.
Pytanie odnośnie Legii, więc jest i cichociemny. Nie masz swojego klubu? A, fakt, zapomniałem... ;)

Pedros, co do Twojego pytania, to CWKS Legia nie był założony przez kibiców. W 2003 CWKS zgłosił seniorski klub do rozgrywek, w którym mieli się ogrywać juniorzy. Parę lat temu CWKS został całkowicie wykupiony przez ITI, które niewiele później zlikwidowało drużynę.
Obrazek"Jesteś sterem, białym żołnierzem!" Beata KozidrakObrazek

szamsziadad
Posty: 2
Rejestracja: 10.06.2013, 17:18

Re: Wymarłe Ekipy ...

Post autor: szamsziadad » 10.06.2013, 17:21

Mam pytanie, czy Start Namysłów działa jeszcze na scenie kibicowskiej ? W latach 90 jeździłem tam do rodziny, pamiętam ostre dymy z Szombierkami czy Radzionkowem, a kompletnie teraz nie mogę znaleźć informacji o nich.

listonosz1
Posty: 21
Rejestracja: 06.04.2013, 11:50

Re: Wymarłe Ekipy ...

Post autor: listonosz1 » 10.06.2013, 18:43

Troszkę działają. Jednak szału nie ma. To przede wszystkim FC Śląska. Nie wiem czy oficjalny, ale jeżdżą i ludzie utożsamiają się ze Śląskiem. Na finale PP podobno na torach przywitali przejeżdżającą Legie - tu akurat info od znajomego. Coś się dzieje, ale to jednak regres.

Oden2
Posty: 447
Rejestracja: 31.08.2012, 04:03

Re: Wymarłe Ekipy ...

Post autor: Oden2 » 10.06.2013, 19:47

Pedros pisze:Coś więcej o tych ekipach?:
RKS Radomsko
Ceramika Opoczno
KS Myszków
Hetman Białystok
Concordia Knurów

I teraz dwa takie pytanka kibice Legii w czasie konfliktu założyli swój klub działają na nim jeszcze? oraz drugie SK 1964 Katowice to klub założony przez kibiców Gieksy Katowice ?. Dlaczego juz nie istnieją?.
Nic sie nie dzieje obecnie na Hetmanie, dawno temu na pare meczy Hetmana, wybralo sie paru brudasow, z tego co pamietam to mieli nawet jakies tam barwy (wszystkie zmienily wlascicieli) ale szybko zostalo im wybite z glowy dopingowanie

19 SK 64
Posty: 37
Rejestracja: 31.05.2013, 10:15
Lokalizacja: Katowice

Re: Wymarłe Ekipy ...

Post autor: 19 SK 64 » 16.06.2013, 11:20

Pedros pisze:Coś więcej o tych ekipach?:
RKS Radomsko
Ceramika Opoczno
KS Myszków
Hetman Białystok
Concordia Knurów

I teraz dwa takie pytanka kibice Legii w czasie konfliktu założyli swój klub działają na nim jeszcze? oraz drugie SK 1964 Katowice to klub założony przez kibiców Gieksy Katowice ?. Dlaczego juz nie istnieją?.
Nie ma czegoś takiego jak KLUB ''SK 1964 Katowice'' - najbardziej co pasuje do Twojego pytania to raczej STOWARZYSZENIE KIBICÓW, które się nazywa ''SK1964''. Nie rozumiem dlaczego ma nie istnieć? W ostatnim czasie jest bardzo ''na czasie'', m. in. Oni zapoczątkowali akcję ''Kolorujemy". Z reszta odsyłam na stronę prowadzoną przez nich, gdzie znajdziesz wszelakie informacje - [link].

Co do Concordii Knurów - miasto Żaboli i to oni uczęszczają na mecze Concordii. Więcej nie ma się chyba co rozpisywać.

KS Myszków - podobnie jak Concordia, tylko że są FC Ruchu.
Katowice - miasto JEDNEGO wyboru

Pedros
Posty: 27
Rejestracja: 05.05.2013, 12:57

Re: Wymarłe Ekipy ...

Post autor: Pedros » 16.06.2013, 21:14

Obrazek

Lari
Posty: 293
Rejestracja: 21.02.2011, 15:50

Re: Wymarłe Ekipy ...

Post autor: Lari » 16.06.2013, 23:38

Pedros pisze:Coś więcej o tych ekipach?:
RKS Radomsko
Ceramika Opoczno
KS Myszków
Hetman Białystok
Concordia Knurów

I teraz dwa takie pytanka kibice Legii w czasie konfliktu założyli swój klub działają na nim jeszcze? oraz drugie SK 1964 Katowice to klub założony przez kibiców Gieksy Katowice ?. Dlaczego juz nie istnieją?.
Chodzi dokładnie o CWKS Legia Bemowo, klub związany bezpośrednio z CWKS a nie piłkarską sekcją, której właścicielem jest ITI. Nie był to klub założony przez kibiców. Był wspierany przez kibiców tak jak i inne sekcje Legii - kosz, siatka (już nie istnieje) czy hokej. Raz frekwencja była mniejsza, raz większa, szczególnie w okresie "cichych" meczów przy Ł3. Były też wyjazdy i oprawy. Potem klub przejęło ITI i rozwiązało sekcje...

cichociemny, nie pieprz głupot, jakoś pozostałe sekcje grają w niskich ligach a trybuny są wypełniane, szczególnie na koszu. Ale co ty możesz wiedzieć, skoro nasza frekwencja na meczu z Gryfem Wejcherowo w środku tygodnia jest taka, o jakiej wy za czasów ekstraklasy mogliście tylko pofantazjować...
exitus acta probat.

Averno
Posty: 597
Rejestracja: 30.06.2007, 13:44

Re: Wymarłe Ekipy ...

Post autor: Averno » 17.06.2013, 19:30

Oden2 pisze:Nic sie nie dzieje obecnie na Hetmanie, dawno temu na pare meczy Hetmana, wybralo sie paru brudasow, z tego co pamietam to mieli nawet jakies tam barwy (wszystkie zmienily wlascicieli) ale szybko zostalo im wybite z glowy dopingowanie
Mieli jeszcze zgode z rowniez smieszna ekipka Gwardii Warszawa, ktora tez zostala pogoniona pare razy przez Legie ( choc na Gwardie chodzili sympatycy Legii, ale chodzilo o milicyjny klub).

Chyba podobny mynek ( chodzili tam glownie brudasy), byl swego czasu na Warmii Olsztyn.

Muko
Posty: 8
Rejestracja: 22.06.2013, 03:14

Re: Wymarłe Ekipy ...

Post autor: Muko » 22.06.2013, 04:39

macius2000 pisze:
macius2000 pisze:A jak tam wyglada sytuacja w Tarnovii Tarnow? CHodza na swoje mecze? Czy tylko jezdza na Cracovie ?? bo cos mi sie obilo o uszy ze znowu sie odradzaja ?
ponawiam zapytanie
Jako osoba od zawsze sympatyzująca z Tarnovią (choć nie mieszkam już w Tarnowie) postaram się obiektywnie opisać sytuacje która panuje od lat w tym mieście. Jasną sprawą jest, że gdzieś w latach 2002-2004 Unia zaczęła robić swoje na mieście i wykorzystując różne czynniki które działały na niekorzyść Tarnovii (emigracja, wyroki, brak chęci osób znaczących w szeregach) zupełnie zdominowała młodzież i tereny gdzie nikt nie myślał o kibicowaniu. Zarazili sporą część miasta, podczas gdy Tarnovia się rozpadała. Wtedy młodzież na Tarnovii coś działała, na prawdę chwała im za to ale brakło trochę charakteru czy odwagi i na tle młodzieży rywala zza miedzy wspieranego zawsze kiedy tylko była konieczność przez chuliganke z prawdziwego znaczenia szybko uporała się z resztkami Tarnovii. Ktoś powie, że żużel miał spore znaczenie, ale prawda jest taka, że Unia dużo robiła by wybić resztki Tarnovii, choć chuliganów zbyt wielu już w tych szeregach dawno nie było więc mieli ułatwione zadanie. Tamci ludzie do dziś siedzą na emigracji i wracać nie zamierzają choć gdyby zebrać taką bande w kupę to dziś roznieśli by taki Tarnów w moment, ale tak może powiedzieć wiele ekip, to tylko w gwoli wyjaśnienia na pytania typu "co stało się z taka ekipa jak Tarnovia?" - a no emigracja generalnie. Potem wszystko potoczyło sie szybko - Tarnovia zupełnie upadła sportowo i kibicowsko, Unia góruje pod tymi względami, pojawia się żużel na najwyższym poziomie, który zaraża sporą cześć miasta, ale tak jak pisałem, to raczej było po fakcie upadku Tarnovii, choć pamiętam transparent zachęcający żużlofanów na derby piłki "wy na wirażu, my na trybunie, na derby razem bo kochamy Unie". To był czas kompletnej dominacji Unii i generalnie taka sytuacja utrzymuje się do dzisiaj. Można mówić o licznych przerzutach ale paradoksem było by wypominanie im tego skoro początki Tarnovii były jakie były. Przerzuty są albo charakterne albo tchórzowskie, a wtedy na Unii byli i są do dzisiaj i tacy i tacy. Unia mimo tego, że do dziś w mieście może robić to co chce... to zwyczajnie tego nie robi, chodzi mi organizacje, jakiś ruch kibicowski, na tle innych ekip (a sporo widziałem) prezentują się słabo, mają ogromne możliwości których nie potrafią wykorzystać(prawie całe miasto, które wraz z aglomeracją liczy ok. 300 tyś. za sobą). To już jest problem samej Unii. Dominacja Unii, na pierwszy rzut oka jest oczywista, ale ludzie którzy kibicowali Tarnovii, byli sympatykami, grali tam w piłke, mieszkali na osiedlach gdzie to wszystko sie "działo", byli zżyci z kibicami, lub zajawili sie wtedy kiedy to wszystko padało dalej mieszkają w tym mieście, dalej czują sympatie do Tovii, a niechęć do Unii. To są ludzie liczeni w setkach. Osobiście nikt z moich znajomych nie lubi Unii, ale nikt nie kibicuje już Tarnovii - to jest kwintesencja tego miasta. Jest mnóstwo terenów gdzie nie kibicuje nikt, i w sporej części są to miejsca gdzie kiedyś kibicowało sie Tarnovii i wciąż czuje się apatie do Unii. Fani z mościć mogą krzyczeć hasła, że Tarnovii nie ma w Tarnowie, ale daje głowę, że nie ma kibica Unii który twierdzi, że Unii kibicuje całe miasto. Tak nie jest i każdy to czuje, że coś wisi w powietrzu, natomiast wszystko wskazuje jednak na to, że nic się nie zmieni. Na przełomie 2011/12 był całkiem udany zryw, na mecze przychodziło 20-30 bardziej lub mniej konkretnych gości którzy jednak wystarczyli by na tamten moment odstraszyć rywali zza miedzy którzy regularnie sprawdzali stadion podczas meczy. To z jednej strony pokazało, że chyba jednak nie wiele potrzeba by cokolwiek zdziałać w mieście gdzie Unia jest tak znudzona, że chyba kompletnie rozsypała swoją chuligankę a dymią w kilka konkretnych osób + przypadkowa młodzież. Z drugiej strony po derbach w Krakowie(na Kałuży) gdzie Tarnovia melduje się w ponad 60 osób, co było w tym kryzysie paradoksalnie najlepszym wsparciem zgody w historii (choć jeśli się mylę proszę o poprawkę) parę osób dostaje ostro sprzętem od właśnie tych kilku reprezentantów Unii i zapał wysiada do dnia dzisiejszego. Totalna dezorganizacja w szeregach Tarnovii panuje od wielu lat, co pokazuje strata ostatniej flagi, nikt nie wie kto to, dla kogo ta flaga miała iść itd. Kolega w innym temacie pisał, że "jest ich 20 i nie potrafią ogarnąć flag", a no jest nas dużo więcej o czym pisałem wyżej dlatego wynikają takie sytuacje jak ta z flagą, mnóstwo osób się nie zna, nie ma kontaktu, a zaufanie - co jest oczywiste, każdy ma ograniczone. Ludzie którzy zabierali się za kibicowanie kiedy Tarnovia padała nie mają kontaktu z ludźmi którzy ją tworzyli, lub tacy którzy pojawili się jakiś czas temu i chcieli coś działać. Istna partyzantka która nie przyniesie nic dobrego. Dziś sporo chłopaków jeździ regularnie na Cracovię, Tarnovia jest praktycznie zawsze na wyjazdach kadry w rożnych liczbach, ale kto jeździ ten wie i nie trzeba go przekonywać. Może sukces sportowy coś drgnął by w tym klubie, ale na to potrzeba kasy i zmiany zarządu. Miasto jest zarażone Unią, więc ciężko było by i tak o nowych fanów, a starzy układają sobie życie bez trybun, choć w sercu zawsze jeden klub. Czas działa na korzyść Unii i to oni kontrolują to miasto, choć są bardzo słabo zorganizowani. W mieście ciężko spotkać kogoś kto sympatyzuje biało-czerwonym, ale spróbujcie zapytać o Unie - większość z nich się nie przyzna, ot taki Tarnów :)

Administrator.
Posty: 14
Rejestracja: 08.01.2013, 19:25

Re: Wymarłe Ekipy ...

Post autor: Administrator. » 22.06.2013, 22:25

jako częsty bywalec Tarnowa i znawca jego klimatu muszę przyznać że tekst jest w miare obiektywny. dodałbym jeszcze do tego trochę osób które przeszło na Unie (np.Ci) a wcześniej aktywnie działali na Tarnovii. a co do aktualnej dyspozycji Jaskółek jeśli chodzi o temat H to także dużo robi kryminał i emigracja ważnych graczy (jak choćby K z Szynw.) w wyniku czego zostali praktycznie sami małolaci.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Gość123, PanFarmazon, PolnocnaStrona, warczka i 153 gości