Legalny bukmacher Fortuna przygotował darmowe 20 PLN na zakłady. Kliknij tutaj i odbierz 20 PLN!

Niewygodne INFO

Tematy polityczne, historyczne i kulturowe oraz media RiTV, Internet
Fitness
Posty: 5
Rejestracja: 01.04.2010, 14:06

Niewygodne INFO

Post autor: Fitness » 06.02.2012, 18:24

Nie mogłem znaleźć stosownego tematu, jeżeli moderatorowie uznają to za stosowne to przeniosą go w odpowiednie miejsce, nie jestem też w żaden sposób powiązany z tym serwisem i nie jest to jakaś forma reklamy dla niego, trafiony - zatopiony można powiedzieć, dlatego postanowiłem zamieścić tą informację tutaj, pozdrawiam.

Temat trochę kontrowersyjny, ale przeczesując ten nasz póki co wolny Internet trafiłem na taką perełkę:

Kod: Zaznacz cały

http://niewygodne.info.pl/
I Artykuł, który najbardziej skupił moją uwagę - a raczej temat, który odciągnął masę ludzi od innych wydarzeń:
Nie można nie zauważyć, że przez ostatnich kilka dni media głównego nurtu były wręcz przepełnione informacjami w sprawie zaginięcia i tragicznej śmierci półrocznej Madzi z Sosnowca. Telewizje (TVN24, PolsatNews, TVPinfo) oraz portale internetowe (Onet.pl, Wp.pl, Interia.pl) nieustannie, bez przerwy, informowały Polaków o nowych ustaleniach detektywa Rutkowskiego i policji. Niewątpliwa tragedia rodzinna wyrosła w polskojęzycznych mediach mainstreamowych na temat nr 1 do tego stopnia, że w głównym wydaniu TVN-owych "Faktów" (serwis informacyjny nadawany w tzw. "prime time") z 03/02/2012, które trwały 26 minut, pierwsze 13 minut poświęcono tylko tej sprawie.

Warto się zastanowić dlaczego wspomniane media przez ponad tydzień wałkowały tylko ten temat? Dlaczego bez umiaru żerowały na tragedii rodzinnej, zamiast rzetelnie informować o najważniejszych informacjach z kraju i świata? W moim przekonaniu, w ciągu ostatnich kilku dni, mieliśmy do czynienia - nie ujmując sprawie zaginięcia i śmierci półrocznej Madzi niczego z charakteru tragedii - z promowaniem przez mainstream idealnego tematu zastępczego, który, przy odpowiednim uwypukleniu sfery emocjonalnej, jest w stanie całkowicie zająć uwagę milionów odbiorców medialnego przekazu na kilka-kilkanaście dni. To też pokazuje jak bardzo ogólnopolskie stacje telewizyjne i główne portale internetowe są pro-rządowe. Śmiem bowiem twierdzić, że polskiemu establishmentowi sprzyja podnoszenie do rangi tematów dnia prywatnych tragedii rodzinnych, byleby tylko nie wspominano o problemach naprawdę ważnych dla całego państwa, za które odpowiedzialność ponosi władza.


Należy podkreślić, że w tym samym czasie, kiedy media w całości były pochłonięte sprawą Madzi:

- Gazprom ograniczył do Polski dostawy gazu ziemnego;

- Pojawiły się informacje, że minister sportu zatrudniła na stanowisku dyrektorskim swojego prywatnego fryzjera;

- Rząd prowadzi intensywne prace w sprawie ostatecznego kształtu reformy emerytalnej (wydłużenie wieku emerytalnego dla Polaków do 67 lat; ograniczenie znaczenia OFE);

- Rząd przyznaje się do błędów w sprawie procedury prac nad ACTA;

- Kryzys spowodowany ustawą refundacyjną nadal nie został w pełni rozwiązany;

- Hucznie otwarty przed tygodniem przez władze Stadion Narodowy musi zostać zamknięty z uwagi na nie spełnianie podstawowych kryteriów bezpieczeństwa;

- Rosja zagroziła umieszczeniem strategicznych rakiet "Iskander" bezpośrednio przy granicy Polskiej w Obwodzie Kalingradzkim.


W kontekście powyższego przypominają mi się od razu słowa Piotra Skwiecińskiego. Publicysta ten, w jednym ze swoim artykułów na temat wolności mediów, wspomniał o Ryszardzie Kapuścińskim, który gdy trafiał do obcego kraju miał zwyczaj włączania nieznanej mu stację radiową. Jeśli słyszał, że nadaje ona tylko muzykę przeplataną serwisami informacyjnymi w stylu "w Urugwaju urodziło się dwugłowe cielę", to wiedział od razu, iż jest to radiostacja prorządowa. Wiedział, że tak jest, chociaż w programie rozgłośni nie było żadnej agitacji na rzecz władzy, i w ogóle słowa o polityce. Bo władzy sprzyja cisza... Polskiej władzy aktualnie sprzyjają tematy zastępcze, które, dzięki kampaniom mediów mainstreamowych, skutecznie przysłaniają prawdziwe problemy naszego państwa.
Ciekawostka tego typu, że rzeczywiście w mediach cisza, a wydarzenia, które w tym czasie nam umykają - umkną nie pozostawiając po sobie żadnego echa czy śladu...

KellyCMI
Posty: 504
Rejestracja: 27.02.2007, 12:15

Re: Niewygodne INFO

Post autor: KellyCMI » 07.02.2012, 15:04

- Rosja zagroziła umieszczeniem strategicznych rakiet "Iskander" bezpośrednio przy granicy Polskiej w Obwodzie Kalingradzkim.
To się ktoś obudził - przecież Rosja trąbiła (sic!) o tym już kilka miesięcy temu.
Reszta naciągana. Bardziej od tego rządu nie lubię z dupy wziętych teorii spiskowych.
Pizgacz-Rozpierdalacz

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: SzczeryDoBólu i 18 gości