Legalny bukmacher Fortuna przygotował darmowe 10 PLN na zakłady. Kliknij tutaj i odbierz 10 PLN!

Demografia miast polskich - nie jest dobrze

Ciekawostki ze świata i z życia codziennego

Moderator: Marcino

PBJK

Demografia miast polskich - nie jest dobrze

Post autor: PBJK » 19.01.2012, 14:13

Do założenia tego wątku zainspirował mnie temat, w który ostatnio nieco się zagłębiłem i przyznam szczerze nieco mnie zaniepokoił. Ja sama nazwa wskazuje chodzi o naszą demografię i liczbę ludzi zamieszkujących w naszym kraju teraz i w przyszłości. Prześledziłem sporo stron w tym na ten temat, poczytałem sporo publikacji i chciałbym się nimi podzielić.

Nie wiem czy wiece ale około 2030 roku liczba ludności w Polsce spadnie o ok. 3 mln. z 38 mln. do 35 mln. Już sam ten fakt jest nieciekawy, ale zagłębiając się w liczbę mieszkańców w wielu miastach naszego kraju wygląda to jeszcze gorzej.

Tylko w kilku miastach w następnych 20 latach nie odnotujemy znaczących spadków liczby mieszkańców i będą to największe miasta czyli - Warszawa, Kraków, Wrocław i Gdańsk. - wyjątkiem od tej reguły jest Białystok, gdzie też nie powinien nastąpić dramatyczny spadek ludności.
W tych miastach, albo odnotujemy niewielki przyrost, albo niewielki (kilkutysięczny spadek) liczby mieszkańców.

W pozostałych większych miastach sprawy mają się o wiele gorzej.
Poniżej macie dane z liczbami mieszkańców i prognozami na 2030 r. w kilku wybranych miastach.

miasto: Łódź
rok/liczba ludności 1995 - 823 tyś 2010 - 723 tyś 2030 - 605 tyś

miasto: Bydgoszcz
rok/liczba ludności 1998 - 381 tyś. 2010 - 356 tyś. 2030 - 300 tyś.

miasto: Szczecin
rok/liczba ludności 1995 - 419 tyś. 2009 - 405 tyś. 2030 - 350 tyś.

miasto: Lublin
rok/liczba ludności 1999 - 359 tyś. 2010 - 348 tyś. 2030 - 300 tyś.

miasto: Katowice
rok/liczba ludności 1995 - 350 tyś. 2011 - 298 tyś. 2030 - 250 tyś.

miasto: Poznań
rok/liczba ludności 1995 - 581 tyś. 2010 - 551 tyś. 2030 - 485 tyś.
l

miasto: Kielce
rok/liczba ludności 1991 - 215 tyś. 2010 - 202 tyś. 2030 - 168 tyś.

miasto: Toruń
rok/liczba ludności 1999 - 210 tyś. 2010 - 205 tyś. 2030 - 170 tyś.

miasto: Sosnowiec
rok/liczba ludności 1995 - 250 tyś. 2010 - 214 tyś. 2030 - 170 tyś.

Jak widać nasze miasta będą się w najbliższym czasie bardzo mocno wyludniać. Najdramatyczniejszym przykładem jest tu chyba Łódź, gdzie na przestrzeni 15 lat zniknęło z miasta 85 tyś ludzi, do 2030 zniknie ich łącznie 220 tyś (!!!) a do 2035 - 246 tyś (!!!)i miasto to będzie liczyło zaledwie (jak na to miasto) 577 tyś mieszkańców. W innych miastach też nie wygląda to zbyt różowo i przyznam szczerze, że jakoś nie potrafię tego przełożyć na stan faktyczny. Na przykładzie najbliższej mi Bydgoszczy. Populacja miasta od 1998 roku spadła o 25 tyś. Jakim cudem skoro jak grzyby po deszczu powstają nowe bloki jak i całe osiedla, a pustostanów jakoś nigdzie nie widzę. Jak ma to wyglądać za jakieś 20 lat kiedy liczba mieszkańców ma spać od stanu z 1998 roku o ok. 86 tyś mieszkańców? Przecież miasta swoich granic zmniejszać nie będą....czyli co, miasta widma???? Wiadomo, że w dużej części ten odpływ mieszkańców jest na przedmieścia, przynajmniej w Bydgoszczy, gdzie od każdej strony, zaraz za granicami miasta powstają bardzo duże skupiska tzw emigrantów z miasta. Ci ludzie i tak są nierozerwalnie związani z miastem gdyż tam pracują, chodzą do szkoły, robią zakupy itp. Zapewne w przyszłości, albo te duże miasta wchłoną te mniejsze miejscowości albo będą z nimi tworzyć aglomeracje i współżyć jak jeden organizm. Tak czy inaczej jednak duży odpływ mieszkańców z miast to i duży odpływ podatków tak płaconych i mniejszy potencjach tychże miast, a co za tym idzie spadek ich konkurencyjności na rynku....
Tak więc panie i panowie......DO ROBOTY - co by nas troszkę jednak przybyło. (ja już się za robotę wziąłem i za 4 miesiące będzie tego skutek :) ).

Mega_Skraplacz

Re: Demografia miast polskich - nie jest dobrze

Post autor: Mega_Skraplacz » 19.01.2012, 14:42

Temat rzeka.

Kilka powodów się zbiera na to, że populacja się zmniejsza.
Przy okazji wkleiłbyś jak sytuacja wygląda w miastach Warszawa, Kraków, Wrocław.
1. Prywatyzacje i sprzedaże dużych zakładów pracy, a co za tym idzie częste ich likwidacje doprowadziły iż za pracą ludzie uciekają za granicę, lub do większych aglomeracji.
Przykład Łodzi to totalny upadek przemysłu włókienniczego, większych pracodawców niewielu (Dell, Indesit) - ale płace marne. Ostatnio zamykanie oddziały Coca-Coli (ok 200 osób, pozdrowienia dla związków zawodowych). Dużo ludzi ucieka do Warszawy, albo wyjeżdża za granicę.
2. Brak prawdziwej polityki prorodzinnej rządu (nie tylko obecnego, ale praktycznie wszystkich).
Przepisy, wprowadzane opłaty, likwidowane ulgi sprawiają że coraz ciężej zdecydować się na więcej niż jedno dziecko, a czasem nawet trudno zdecydować się na to jedno. Becikowe? Dla 1 tys. zł nikt nie będzie decydował się na dziecko, chyba że jakieś totalne patole które później ich w beczkach zamkną.
3. Nie ukrywajmy też faktu, że coraz większe wymagania ma społeczeństwo. 30 lat temu standardem były rodziny 2-3 dzieciate i jakoś się żyło. Nie było komputerów, laptopów, najnowszych komórek, powszechnych wczasów za granicą, jeśli był samochód przy rodzinie to już było zajebiście. A teraz niestety pierwsze się dorobić, drugie to dzieci. Znowu idzie za tym polityka państwa: na mieszkania otrzymywało się przydział a i robotę się dostało. W sklepach nie było za dużo i na wszystko starczało.
Podejrzewam że można by było wymieniać powodów wiele.
Plan mój to ze światem wyjść na zero, czyli z dwojga rodziców co najmniej dwójka dzieci.

idegracwpilke

Post autor: idegracwpilke » 19.01.2012, 14:49

Ktoś jeszcze nie wierzy, w zmniejszanie populacji?
Obrazek

idegracwpilke

Post autor: idegracwpilke » 19.01.2012, 15:05

Master pisze:A jak niby mamy zwiększać tę populację jak średnio na rękę Polacy mają 2500zł i ponad połowa idzie na opłaty i kredyty? I ten fakt jest jeszcze skrzętnie wykorzystywany przez pracodawców, wiedząc, że Kowalski ma dziecko i trzyma się tej pracy ze wszystkich sił, można go do woli poniżać.

Na tym właśnie polega zmniejszanie populacji.
Obrazek

Mega_Skraplacz

Post autor: Mega_Skraplacz » 19.01.2012, 15:43

idegracwpilke pisze:Ktoś jeszcze nie wierzy, w zmniejszanie populacji?
Rozwiń swoje pytanie bo na ten moment jest bez sensu. To nie jest kwestia wiary ale faktów. Populacja europejska maleje, ale np. azjatycka rośnie.

Death & Glory

Post autor: Death & Glory » 19.01.2012, 16:01

Raczej jest tak, że w ubogich krajach przyrost naturalny jest znacznie większy , a w bardziej rozwiniętych populacja się zmniejsza. Więc jak zwykle Master się myli :)

osfp_

Post autor: osfp_ » 19.01.2012, 16:32

Death & Glory pisze:Raczej jest tak, że w ubogich krajach przyrost naturalny jest znacznie większy , a w bardziej rozwiniętych populacja się zmniejsza. Więc jak zwykle Master się myli :)
Jes też coś takiego jak rozum. W afryce jebią się jak pojebani tylko, że oni są ograniczeni umysłowo i nie myślą o konsekwencjach. Chuj, że tam zdechnie dziecko z głodu. Ważne, że zakutasił. W cywilizowanych krajach dziecko się planuje.
UPA UPA kurew kupa

chinczyk

Post autor: chinczyk » 19.01.2012, 16:42

humorystycznie podchodząc do tematu to zapytam po co w takim razie budować stadiony :)

bjr

Post autor: bjr » 19.01.2012, 16:43

Master pisze:A jak niby mamy zwiększać tę populację jak średnio na rękę Polacy mają 2500zł i ponad połowa idzie na opłaty i kredyty? I ten fakt jest jeszcze skrzętnie wykorzystywany przez pracodawców, wiedząc, że Kowalski ma dziecko i trzyma się tej pracy ze wszystkich sił, można go do woli poniżać.
Źli kapitaliści! Huj, że państwo dusi gospodarkę coraz to nowymi podatkami i podwyżkami, zabiera nam ponad połowę tego co wypracujemy i większość tego marnotrawi. Winni są pracodawcy!

Link do filmiku, który trochę mówi, w dość prosty (i uproszczony) sposób, o tym co napisałem powyżej: http://www.youtube.com/watch?v=NWzdgHYP ... re=related .

Death & Glory

Post autor: Death & Glory » 19.01.2012, 17:00

osfp_ pisze:
Death & Glory pisze:Raczej jest tak, że w ubogich krajach przyrost naturalny jest znacznie większy , a w bardziej rozwiniętych populacja się zmniejsza. Więc jak zwykle Master się myli :)
Jes też coś takiego jak rozum. W afryce jebią się jak pojebani tylko, że oni są ograniczeni umysłowo i nie myślą o konsekwencjach. Chuj, że tam zdechnie dziecko z głodu. Ważne, że zakutasił. W cywilizowanych krajach dziecko się planuje.
Otóż to, do tego dochodzi jeszcze dostęp do środków antykoncepcyjnych.

Nie pamiętam kto to powiedział, ale kiedyś utkwił mi w głowie taki cytat: " Serbowie przegrali wojnę o Kosowo w łonach swoich kobiet, które rodziły kilkukrotnie mniej dzieci niż kobiety albańskie".

Ciekawym zjawiskiem są niże i wyże demograficzne, gdy prześledzimy wykresy w Polsce, to okazuję się, że wyże następowały po takich wydarzeniach jak II WŚ czy stan wojenny, a nie w trakcie względnego spokoju.

Przyczyna może również tkwić w przymusowym państwowym systemie emerytalnym oraz socjalnym, który sprawia, że rodzice nie muszą się martwić o to, kto się nimi zaopiekuje na starość.

11.11.11

Post autor: 11.11.11 » 19.01.2012, 17:36

Sam pod koniec stycznia wyjeżdżam z tego kraju, tutaj nie da się żyć.
[link]
Nie dość, że z robotą jest ciężko to jeszcze jest ona mało opłacalna. Dochodzi do tego jeszcze tuska propaganda. Z mojej klasy maturalnej 3/4 już dawno jest za granicą i podobnie jak ja raczej nie wrócimy na stałe.
Nie ma pracy, nie ma płacy o założeniu rodziny i utrzymaniu jej nie ma nawet mowy. Tylko chłopcy kredytowcu udają, że jest fajnie.
Obrazek

Death & Glory

Post autor: Death & Glory » 19.01.2012, 17:42

Kiedyś to ludzie mieli hitlerowców na głowie, NKWD , później ZOMO, nie mieli czym chleba smarować i zostawali na ojcowiźnie, a Ty chcesz wypierdalać z kraju?

Nie tędy droga młody patrioto.

11.11.11

Post autor: 11.11.11 » 19.01.2012, 18:08

Death & Glory pisze:Kiedyś to ludzie mieli hitlerowców na głowie, NKWD , później ZOMO, nie mieli czym chleba smarować i zostawali na ojcowiźnie, a Ty chcesz wypierdalać z kraju?

Tak, chcę!
Za patriotyzm się nie płaci a do gara trzeba coś włożyć.
Obrazek

Death & Glory

Post autor: Death & Glory » 19.01.2012, 18:54

Dlatego ludzi jest coraz mniej w wydawało by się rozwiniętych i cywilizowanych społeczeństwach, natomiast w krajach 3-go świata coraz więcej. Gdy dojdziemy do sytuacji, gdy jak to nazwałeś zwierząt będzie 30 razy więcej , a my będziemy emerytami , może wtedy zdamy sobie sprawę, że wysoce oświecona cywilizacja zachodu przegrała z matką naturą, jak Serbowie w Kosowie.

Natomiast ostatnie zdanie wyszło Ci jak słoma z butów, akurat opiekowałem się starszą niedołężną i psychicznie chorą osobom, której nie potrafił bym wysłać do zakładu opieki społecznej czy innego hospicjum.

WM

Post autor: WM » 19.01.2012, 20:17

osfp_ pisze:
Bo im misjonarze używania gumek zabronili.
A swoją drogą i tak największy przyrost od lat ma miejsce w krajach azjatyckich. Oczywiście zgadzam się z Twoją wypowiedzią.
11.11.11 pisze:
Death & Glory pisze:Kiedyś to ludzie mieli hitlerowców na głowie, NKWD , później ZOMO, nie mieli czym chleba smarować i zostawali na ojcowiźnie, a Ty chcesz wypierdalać z kraju?

Tak, chcę!
Co byś chciał robić w życiu i co zrobiłeś w tym kierunku?
Master pisze:Człowiek różni się od zwierząt (murzynów i ciapatych) tym, że płodzi dziecko i za wszelką cenę zapewnia mu opiekę do uzyskania pełnej samodzielności. Kolorowi pełnymi garściami czerpią z darwinizmu i mnożą się jak szczury, spłodzi 10, zdechnie 5, to i tak dwa razy więcej niż w europejskiej rodzinie, najsilniejsze przetrwają.
My żyjemy w wysoko rozwiniętym społeczeństwie, gdzie człowiek może się rozwijać w różnych kierunkach i niekoniecznie jest to uziemienie kobiety w domu, żeby opiekowała się dziećmi.
Mistrzu, my żyjemy w tak rozwiniętym społeczeństwie, że największa patologia robi sobie dzieciaki na imprezach które później zostawione same sobie wypadają z okien, lub rodzą się z alkoholowym zespołem płodowym. Tudzież rodziny wielodzietne, 1000zł pensji, 20m2 izby i ósemka dzieciaków. Niestety, cały czas są takie przypadki.

11.11.11

Post autor: 11.11.11 » 19.01.2012, 20:51

zajmij sie własnym życiem i jego kierunkiem.
Obrazek

WM

Post autor: WM » 19.01.2012, 22:16

11.11.11 pisze:zajmij sie własnym życiem i jego kierunkiem.
A czy ja się przypierdalam? Z ciekawości się spytałem. Swoim życiem się zajmuję i źle mi to nie wychodzi. Miałem szczęście iż już w roku 97, w wieku 12 lat, wiedziałem czym chcę się w przyszłości zajmować. Dążyłem do tego, i pomimo wielu trudności i wypadków, udało mi się spełnić założenie.

11.11.11

Post autor: 11.11.11 » 19.01.2012, 22:17

jaki to dobrobyt musi być w naszym uciśnionym kraju, że ludzie kilkanaście godzin stoją w kolejce po jakąkolwiek pracę...
[link]
WM pisze:
A czy ja się przypierdalam? Z ciekawości się spytałem. Swoim życiem się zajmuję i źle mi to nie wychodzi. Miałem szczęście iż już w roku 97, w wieku 12 lat, wiedziałem czym chcę się w przyszłości zajmować. Dążyłem do tego, i pomimo wielu trudności i wypadków, udało mi się spełnić założenie.
koło uja mi to lata tak szczerze
Fajnie, że tak szybko miałeś objawienia kilkanaście milionów pozostałych jeszcze nie miało.
Obrazek

GtWładzię

Post autor: GtWładzię » 19.01.2012, 22:21

Dziwne,że temat nie zszedł jeszcze na illuminati,pewnie to ich "szczwany" plan...

WM

Post autor: WM » 19.01.2012, 22:24

11.11.11 pisze:
WM pisze:
koło uja mi to lata tak szczerze
Fajnie, że tak szybko miałeś objawienia kilkanaście milionów pozostałych jeszcze nie miało.

To jak ci lata koło chuja jak ktoś chce ci doradzić to po chuj się na forum żalisz.
Nie ważne kiedy dostaniesz jak to nazwałeś 'objawienie', jak znajdziesz cel to nie możesz rezygnować. A z resztą co ja będę mówił, jak ci to lata. A wyjeżdżaj sobie z kraju, tam napewno coś osiągniesz.

Cesar1973

Post autor: Cesar1973 » 20.01.2012, 01:38

GtWładzię pisze:Dziwne,że temat nie zszedł jeszcze na illuminati,pewnie to ich "szczwany" plan...
Iluminaci nie muszą ingerować, Europa sama sie ,,skończy", Polska nigdy nie osiągnie 40 mln, a liczba ludności bedzie ciągle spadać. W Niemczech myślicie dlaczego wpuszczono tyle Turków? bo są fajnie opaleni i robią dobre kebaby? Zgadza się, część z nich siedzi na socialu i dłubie w nosie, ale olbrzymia ich ilość legalnie pracuje i dzięki nim system emerytalny Niemiec jeszcze jakoś funkcionuje, niemiaszki to najszybciej starzejące sie społeczeństwo w Europie (wpływ na to ma, bardzo dobrze rozwinięta służba zdrowia oraz mała liczba urodzeń) więc celowo przeprowadzili ten zabieg, który z jednej strony dla nich jest deską ratunku, a z drugiej wpuszczanie takiej ilości dziczy do Europy do niczego dobrego nie doprowadzi, zresztą i tak za kilka tysięcy lat na Ziemi zostaną żółtki i mulaci, a biała rasa wyginie do końca, naszczęście ja i każdy kto to przeczyta tego nie dożyje.

Matpaw

Post autor: Matpaw » 20.01.2012, 02:40

w naszej kochaniej Polsce jest gorzej niz w Grecji Wloszechitp. a mimo wszystko przyjmujemy kolejne ciosy od naszego rzadu. u nich nie bylo pierdo.. sie tylko wyszli na ulice. a u nas narod pizdowaty boja sie wyjsc na ulice to nie pozostaje nic innego jak tylko wyjechac. samym narzekaniem nic nie zdzialacie

DrDukeNaJewtubiePL

Post autor: DrDukeNaJewtubiePL » 20.01.2012, 03:22

Problemem za tez wartosci ktore promuja zydowskie media i hollywood
- materilaizm, konsumpcjonizm, pedalstwo, narkomania, ateizm, prawa imigranow.

Kiedys najwazniejsza wartoscia byla RODZINA, BOG, OJCZYNZA...
Rodzina byla celem i dawala szczesci - dzis to dobra materialne.
Dzis najwazniejsze aby mi bylo dobrze w tym momencie i bez zbednych balansow ja dzieci.

http://www.youtube.com/watch?v=5eq6nfIYvt8
http://www.youtube.com/user/DavidDukePLTV#p/u
http://niszczsyjonizm.blogspot.com/
http://www.youtube.com/user/DavidDukePL2
http://www.polskawalczaca.com

Radek_ZS

Post autor: Radek_ZS » 20.01.2012, 05:43

Lazio pisze:Gilett w Łodzi pensja 1300 zł na rękę i potem się dziwić, że ojciec w akcie desperacji wiesza się na strychu bo nie ma co do gara wrzucić i wyżywić swojego dzieciaka albo napierdala dziesiony. W Łodzi jest bida straszna i patologia niestety. Laska 22 lata, 2 dzieciaków, każde z innym - ojciec nieznany, trzecie w drodze ale na imprezy gęsto chodzi. Najgorsze jest to, że Ci co chcą dziecka-stać ich na to, mają odpowiedni status materialny, są w stanie dziecku wszystko zapewnić nie mogą mieć dziecka, są bezpłodni albo urodzi się chore przez co na drugie już jest brak odwagi, a takie małolaty rżną się w krzokach za paczkę fajek a potem łazi z brzuchem, szuka frajera co będzie robił na nią i Bogu ducha winnego dzieciaka albo pójdzie się wyskrobać i tak do zajebania. Kwadratura koła.

Nie raz, nie dwa w takiej wielodzietnej rodzinie gdzie jest bieda jest większe poszanowanie, dbanie o siebie, pomaganie ( starsze rodzeństwo pomaga młodszemu ) i wzajemny szacunek aniżeli w takiej rodzinie gdzie polędwica sopocka i łosoś są na porządku dziennym.
U nas jest jedna laska co ma 4 dzieci i każde z innym kolesiem. Mało tego. Każde z tych dzieci wychowuje ojciec, a matka dalej nagina po baletach.

Kiedyś jak jeszcze popijałem, kleiła się do mnie na jednej imprezie , na szczęście moje resztki instynktu samozachowawczego kazały mi ja pogonić .

To szmata.
>>> WORKING CLASS <<<

RC

Post autor: RC » 20.01.2012, 06:08

W przypadku Poznania, malejąca liczba ludności to tylko statystyka, nie mająca NIC wspólnego z rzeczywistością. W okół miasta Poznań wyrósł wielki "donut" - powiat poznański, gdzie żyje już pewnie z 300 koła wiary, a prawie nikt tam nie jest zameldowany w Poznaniu i nie jeździ na blachach POxxxxxx. Wuchta wiary jak ma siano wyprowadza się poza granice administracyjne miasta i buduje chatę.
Już w ogóle nie wspomnę nawet ile wiary z poza Poznania mieszka tu bez zameldowania.
W statystykacj ludzi coraz mniej, a na parkingach nie znajdziesz miejsca do zaparkowania pod blokiem, w tramwaju jak sardynka, w centrum ludzki korek. Rzeczywiście ubywa ludzi z miasta w chuj...

11.11.11

Post autor: 11.11.11 » 20.01.2012, 10:58

słyszeliście o becikowym dzisiaj?
chcą zmienić rozdawanie tysiaka jednorazowo tak aby dostawały kobiety które zgłoszą fakt ciązy do 10tyg. jej trwania:)
Obrazek

Mega_Skraplacz

Post autor: Mega_Skraplacz » 20.01.2012, 12:16

Matpaw pisze:w naszej kochaniej Polsce jest gorzej niz w Grecji Wloszechitp. a mimo wszystko przyjmujemy kolejne ciosy od naszego rzadu. u nich nie bylo pierdo.. sie tylko wyszli na ulice. a u nas narod pizdowaty boja sie wyjsc na ulice to nie pozostaje nic innego jak tylko wyjechac. samym narzekaniem nic nie zdzialacie
Rząd sprawdza na ile sobie może pozwolić i dopóki nie zaczną się protesty (28.01 - zapowiadane blokady autostrad) nic się nie zmieni. Tak jak z akcyzą na fajki - póki palacze będą kupowali akcyza będzie szła. Jak sprzedaż spadnie ceny się zatrzymają. Na razie jesteśmy chwilę po wyborach to mogą szaleć, aby mogli być wybrani na następną kadencję muszą później wyluzować bo ludzie im tego nie zapomną. Ale niestety do tego potrzebna jest sensowna opozycja (jeśli zostanie dopuszczona do wyborów).
11.11.11 pisze:słyszeliście o becikowym dzisiaj?
chcą zmienić rozdawanie tysiaka jednorazowo tak aby dostawały kobiety które zgłoszą fakt ciązy do 10tyg. jej trwania:)
Nie mówią o tym o dzisiaj ale o kilku ładnych tygodni. I nie chodzi o fakt zgłoszenia tego gdzieś ale o pierwszą wizytę u ginekologa (dokładniej aby kobieta w ciąży była pod opieką jak najwcześniej - tutaj od max 10 tyg.). Obecnie limit jest 12 tyg.
Argumenty przeciw są takie że do 10 tyg. można ciąży nie zauważyć. Ale jak kobieta może nie zauważyć że przez 10 tyg. nie ma okresu i nic nie podejrzewać ...
BTW. Becikowe i tak ma zostać zlikwidowane dla rodzin o rocznym dochodzie ponad 80 tys.

11.11.11

Post autor: 11.11.11 » 20.01.2012, 12:26

Mega_Skraplacz pisze:
Matpaw pisze:w naszej kochaniej Polsce jest gorzej niz w Grecji Wloszechitp. a mimo wszystko przyjmujemy kolejne ciosy od naszego rzadu. u nich nie bylo pierdo.. sie tylko wyszli na ulice. a u nas narod pizdowaty boja sie wyjsc na ulice to nie pozostaje nic innego jak tylko wyjechac. samym narzekaniem nic nie zdzialacie
Rząd sprawdza na ile sobie może pozwolić i dopóki nie zaczną się protesty (28.01 - zapowiadane blokady autostrad) nic się nie zmieni. Tak jak z akcyzą na fajki - póki palacze będą kupowali akcyza będzie szła. Jak sprzedaż spadnie ceny się zatrzymają. Na razie jesteśmy chwilę po wyborach to mogą szaleć, aby mogli być wybrani na następną kadencję muszą później wyluzować bo ludzie im tego nie zapomną. Ale niestety do tego potrzebna jest sensowna opozycja (jeśli zostanie dopuszczona do wyborów).
Nie mówią o tym o dzisiaj ale o kilku ładnych tygodni. I nie chodzi o fakt zgłoszenia tego gdzieś ale o pierwszą wizytę u ginekologa (dokładniej aby kobieta w ciąży była pod opieką jak najwcześniej - tutaj od max 10 tyg.). Obecnie limit jest 12 tyg.
Argumenty przeciw są takie że do 10 tyg. można ciąży nie zauważyć. Ale jak kobieta może nie zauważyć że przez 10 tyg. nie ma okresu i nic nie podejrzewać ...
BTW. Becikowe i tak ma zostać zlikwidowane dla rodzin o rocznym dochodzie ponad 80 tys.
Opieram się na tym co Pani dziennikarzyna mówiła w TVP INFo. Dzięki za wyjaśnienie.
Obrazek

osfp_

Post autor: osfp_ » 20.01.2012, 12:59

Bo im misjonarze używania gumek zabronili.
Tam nie chodzi o zabronienie tylko o aids które się tam ma się dobrze. I mieli racje bo prezerwatywy nie rozwiążą tego problemu w Afryce z czym wieeeeelu lewaków dyskutowało nie mając racji.
UPA UPA kurew kupa

Pch

Post autor: Pch » 20.01.2012, 13:30

Mega_Skraplacz pisze:

Masakra. Wiesz, ze czesto jest tak ze laska jest w ciazy a i tak ma okres? Okres nie jest wyznacznikiem tego czy laska jest w ciazy czy nie. Przerazajace jest jak nieswiadomi ludzie sie tutaj wpisuja.

CHCNI

Post autor: CHCNI » 20.01.2012, 15:31

Zasadniczo masz rację, ale faktem jest, że to okres jest tym pierwszym, głównym wyznacznikiem co do skutków działań z mijającego miesiąca. Ja sam co miesiąc wyczekuję wiadomości, że już raczył przybyć i nie powiem, zawsze mnie to lekko uspokaja... Ale nie jest to gwarant ani w tę, ani w tę, tu się zgadzam.

Podzielam opinię jaką wyraził Matpaw, szok, że gdy Grekom czy Włochom rządy dobrały się do dupy to ci bez pierdolenia na ulice, robią rozpierdol, pokazują co o tym sądzą. A u nas wychodzą chyba lata komuny - naród woli siedzieć cicho, nie ma co się buntować, bo nie wiadomo co będzie potem. Lepiej mordą na kłódkę, klepać coraz bardziej skrajną biedę i dawać się dymać rządzącym, podczas gdy jedyną formą buntu są narzekania przy okazji spotkań rodzinnych.

Ciekawe ile lat jeszcze będziemy zmywać z siebie odium komuny, na mój gust z 50-60.
Obrazek

Kawał chuja.

osfp_

Post autor: osfp_ » 20.01.2012, 16:04

Bo u nas zawsze będa podziały. Choćby było 100 punktów wspólnych to i tak zawsze znajdziemy sobie 1 nieistotny który poróżni Polaków.
UPA UPA kurew kupa

Barnet

Post autor: Barnet » 20.01.2012, 16:33

jak by kraj i ludność trzymali sie razem to juz by dawno ten zjebany rzad został wyjebany w kosmos, a tak jak piszesz jest podzielony, a ten podzial to priorytet partii PO i ich wspolnika stacji TVN, które swoja propaganda właśnie podzieliło Polakow, a takim narodem latwiej mataczyć bo nie ma wspólnego zdania, o to im właśnie chodzi i jak na razie im sie udaje
Obrazek

Mega_Skraplacz

Post autor: Mega_Skraplacz » 20.01.2012, 16:55

Pch pisze:Masakra. Wiesz, ze czesto jest tak ze laska jest w ciazy a i tak ma okres? Okres nie jest wyznacznikiem tego czy laska jest w ciazy czy nie. Przerazajace jest jak nieswiadomi ludzie sie tutaj wpisuja.
No akurat nie wiedziałem. Skoro tak Cie to przeraziło to wypada mi tylko przeprosić że zaburzyłem Twój wewnętrzny spokój. Cieszy mnie jednocześnie że jest ktoś taki jak Ty który stoi na straży i zawsze wszystko wie na każdy temat. Od razu jestem spokojniejszy. Jeszcze raz przepraszam i dziękuję.

Edit:
[link]
Proszę o sprostowanie/wyjaśnienie/obalenie, bo chyba nie jest to aż takie częste jak piszesz.
Pozdrawiam.

Moe

Post autor: Moe » 20.01.2012, 23:23

GtWładzię pisze:Dziwne,że temat nie zszedł jeszcze na illuminati,pewnie to ich "szczwany" plan...
A mnie dziwi, że nikt się w tym temacie nie przejmuje Grudziądzem.

wlkp

Post autor: wlkp » 21.01.2012, 03:07

Początek tego tematu mnie przeraził. Wiedza z geografii na poziomie szkoły średniej się kłania.

Po II WŚ w Polsce nastąpił wysoki wyż demograficzny, z jakich przyczyn to chyba nie trzeba pisać. Po tym wyżu wiadomo ze następował niż (Było dużo ludzi starszych, a dzieci które się urodziły po wojnie miały 13 lat). Gdy te dzieci już dorosły też zakłady rodziny i następowało echo wyżu demograficznego. I tak w kółko, powinniście to wszyscy wiedzieć, jak nie ze szkoły to z Wikipedii i rzucić okiem na jakąś piramide wieku np. [link] Uprzedzając pytanie, dlaczego te echa są coraz mniejsze - po II wojnie było normalne że jedno małżeństwo ma 5 lub 6 dzieci. Z czasem model rodziny sie zmieniał i stopniowo zmniejszała się norma do 3, 4, 2...

Co do tego że ludzi zamieszkujących Polskę, jest coraz mniej - łatwo znaleźć powody takiego stanu rzeczy. Problemy z pracą, głodowe pensje, wysokie ceny mieszkań (wynajem też jest drogi) etc..... Jak tu do chuja myśleć o dzieciach. W wymiarze Europejskim liczba rdzennej ludności też spada ze względu na to, że młode pary muszą pracować, w niemałym stresie (tu też można wymieniać dużo powodów). Dlatego upowszechnia się nawet w bogatych krajach (np. Niemcy) z mocno rozwiniętym socjalem (Szwecja) model rodziny 2+1 albo 2+pies. Kryzys też robi swoje, ale akurat Niemcy i Szwecja, szybko sobie poradzą z problemem kryzysu gospodarczego i demograficznego. Głęboko zakorzeniony Ordoliberalizm w tych krajach przynosi im sporo korzyści (Ordo od "Ordnung must sein"; gdyby ktoś był ciekawy co to jest [link] lub książki o doktrynach ekonomicznych bądź historii myśli ekonomicznej). Swoją drogą, szkoda że u nas takie podejście nie jest mozliwe, cały czas wałki, kombinacje, kolesiostwo i korupcja.

Wracając do tematu. Co do wyludniania się miast - jest to normalny kolejny etap procesu urbanizacji. Liczba mieszkańców miast spada i będzie spadać. Ludzie ci przeprowadzają się na przedmieścia ze względu na niższe koszty życia, spokój etc. Komunikacja nie jest już problemem, ponieważ dużo ludzi jest zmotoryzowanych oraz mocno rozwija się komunikacja podmiejska (coraz łatwiej można dojechać komunikacją publiczną z malego miasteczka do oddalonego o 15km wielkiego miasta). Dlatego coraz częściej powstają oficjalne obszary metropolitalne i zacieśnia się wspólpraca w aglomeracjach. Niedawno spotkałem się z prognozą dla Poznania, w której przewidywany był spadek ludności w samym mieście, ale wysoki wzrost na terenie przedmieść. Generalnie w całej aglomeracji liczba mieszkańców się powiększy. Taką tendencje pewnie wykazują również inne największe polskie aglomeracje. Administracyjne wchłaniania okolicznych miejscowości przez miasta sie zatrzymało chociażby przez np. opory mieszkańców przedmieść (obawa podwyżek kosztów, zmiana adresów...). Zauważalny jest już u nas Urban sprawl - wyjeżdżamy po za administracyjne granice miasta X, mijamy znak i znajdujemy się na wsi/ miasteczku Y, w którym jest dużo nowych bloków, osiedli domków jednorodzinnych oraz przede wszytkim wszystkie niezbędne usługi (sklepy, służba zdrwoia, edukacja...) są zapewnione. Chcąc wybrać się do jakiegos dużego kina, wsiada się do busa ktory jeździ co 20-30 minut i po chwili znajdujemy się w mieście.

Podsumowując, PBJK - nie czytaj jakiś śmiesznych artykulików, w których jakiś niedouczony dziennikarz "odkrywa ameryke" i wymyśla jakieś sensacyjne tezy. Sam zauważasz w swoim rewirze czyli w Bydgoszczy, rozrost suburbiów i przyjmij to za naturalny proces który został już opisany dawno temu.

Dyskusja na temat dlaczego jest coraz mniej Polaków (a dokładniej powody dla których coraz rzadziej i później decydujemy sie na dzieci), albo dlaczego żółci i czarni jebią się jak króliki, a my nie to temat rzeka.

Mam nadzieje ze nic nie pomieszałem i ktoś przetrwa do końca

Death & Glory

Post autor: Death & Glory » 21.01.2012, 13:37

Niestety nie zgodzę się z 3 akapitem, gdzie właściwie sam sobie przeczysz pisząc...
Co do tego że ludzi zamieszkujących Polskę, jest coraz mniej - łatwo znaleźć powody takiego stanu rzeczy. Problemy z pracą, głodowe pensje, wysokie ceny mieszkań (wynajem też jest drogi) etc..... Jak tu do chuja myśleć o dzieciach.
... by później dodać...
W wymiarze Europejskim liczba rdzennej ludności też spada ze względu na to, że młode pary muszą pracować, w niemałym stresie (tu też można wymieniać dużo powodów). Dlatego upowszechnia się nawet w bogatych krajach (np. Niemcy) z mocno rozwiniętym socjalem (Szwecja) model rodziny 2+1 albo 2+pies.
Na mapce przyrostu naturalnego jasno widać, że problemy niskiego przyrostu naturalnego mają głównie kraje wysoko rozwinięte...

Obrazek

...wikipedia piszę o tym zjawisku tak...
Uważa się często, iż wielkość przyrostu naturalnego zależy od stopnia rozwoju gospodarczego, tzn. im wyższy poziom rozwoju państwa, tym niższy przyrost naturalny. Jakkolwiek często występuje podobna tendencja, to jednak trudno traktować to jako zasadę, gdyż istnieje od niej wiele wyjątków – niektóre relatywnie ubogie kraje byłego obozu socjalistycznego (m.in. Białoruś, Rosja, Ukraina itd., w tym i Polska), mają niższy wskaźnik przyrostu naturalnego niż bogatsze państwa Europy Zachodniej; z kolei zamożne kraje arabskie naftowe znad Zatoki Perskiej mają wysoki przyrost naturalny.
W krajach słabo rozwiniętych, należących do tzw. Trzeciego Świata, często mamy do czynienia z tak wysokim wskaźnikiem przyrostu naturalnego (> 20‰), iż mówi się o tzw. eksplozji demograficznej; niekiedy sytuacja taka występuje też w krajach bogatych (np. Arabia Saudyjska).
Dzieje się tak z prostego powodu, liczbę krajom zachodnim podbudowują jedynie imigranci, którzy mnożą się jak króliki żyjąc na socjalu, ale to dla nas niestety małe pocieszenie.

nowy123

Post autor: nowy123 » 21.01.2012, 14:24

Gdyby Irlandczyk, Grek czy Włoch zarabiał 1500 Euro i 6 Euro wydawał na litr paliwa, 20 Euro na kino i 250 Euro na średniej klasy buty, 5 tys. Euro za metr kw. mieszkania i 80 tys. Euro za średniej klasy nowy samochód, to na ulicach panowałaby regularna, krwawa wojna! Polska płaca minimalna 334, minimalna płaca w Irlandii 1462 - przy zbliżonych kosztach życia. Polacy to najgłupszy naród na świecie - od zawsze okradany i poniżany, i nawet nie zdający sobie z tego sprawy (vide wyniki wyborów). A teraz jeszcze będziemy się dokładać do wymienionych wyżej państw. Bo nas stać a oni mają mityczny kryzys. To co jest w Polsce to nawet nie można nazwać kryzysem, to jest od zawsze dno i dwa metry mułu!!! Polak jest tanim wyrobnikiem UE, a Polska rynkiem zbytu dla towarów drugiej i trzeciej kategorii po cenach wyższych niż w UE
cytat z innego forum ale 100% prawdy. Tylko że u nas wszyscy narzekają, dobrze wiedzą że są wyzyskiwani i oszukiwani w żywe oczy a NIC z tym nikt nie robi. Nie mu u nas siły obywatelskiej żeby przeprowadzić taką akcje. Większość woli sobie popisać ale gdy przychodzi do działania to sie wyłamują.

CHCNI

Post autor: CHCNI » 21.01.2012, 14:33

Zajebiste podsumowanie, dokładnie tak jest. Na Zachodzie mają kryzys, bo się socjal skończył, na polskich warunkach miesiąca by nie wyżyli.
Obrazek

Kawał chuja.

Barnet

Post autor: Barnet » 21.01.2012, 14:46

Artykuł w jednej z francuskich gazet:

Polska.
Oto znajdujemy się w świecie absurdu. Kraj, w którym co piąty mieszkaniec stracił życie w czasie drugiej wojny światowej, którego 1/5 narodu żyje poza granicami kraju i w którym co 3 mieszkaniec ma 20 lat. Kraj, który ma dwa razy więcej studentów niż Francja, a inżynier zarabia tu mniej niż przeciętny robotnik. Kraj, gdzie człowiek wydaje dwa razy więcej niż zarabia, gdzie przeciętna pensja nie przekracza ceny (!) trzech par dobrych butów, gdzie jednocześnie nie ma biedy a obcy kapitał się pcha drzwiami i oknami. Kraj, w którym cena samochodu równa się trzyletnim zarobkom, a mimo to trudno znaleźć miejsce na parkingu. Kraj, w którym rządzą byli socjaliści, w którym święta kościelne są dniami wolnymi od pracy (!)
Cudzoziemiec musi zrezygnować tu z jakiejkolwiek logiki, jeśli nie chce stracić gruntu pod nogami. Dziwny kraj, w którym z kelnerem można porozmawiać po angielsku, z kucharzem po francusku, ekspedientem po niemiecku a ministrem lub jakimkolwiek urzędnikiem państwowym tylko za pośrednictwem tłumacza.
Polacy..! Jak wy to robicie..?

No właśnie jak My to robimy? :>
Obrazek

ODPOWIEDZ