TMK

ultras, hooligans, liczby, ciekawostki, informacje, opisy

Moderatorzy: Zorientowany, LechiaCHWM

ODPOWIEDZ
gulik1977
Posty: 213
Rejestracja: 21.06.2016, 19:24

Re: TMK

Post autor: gulik1977 » 20.07.2020, 19:34

Byłoby świetnie przeczytać wywiad rzekę na łamach TKM z taką Osobą... :) myślę, że byłoby mega ciekawie poznać historię, pasję, wiedze, przemyślenia Kibica, który posiada tak szeroki wachlarz zainteresowań.
"padający deszcz, wiatr, całkowity zakaz picia alkoholu spowodował, że nasz doping w 2 poł. nie wyglądał najlepiej"



plemplem81
Posty: 710
Rejestracja: 27.12.2011, 10:14

Re: TMK

Post autor: plemplem81 » 17.08.2020, 14:31

Salut! Myślę, że już można powiedzieć nieco więcej o najbliższym numerze "TMK".
Przeczytacie w nim przede wszystkim wywiad z "Frytkiem" ze Stomilu Olsztyn. To jeden z założycieli ekipy Hooligang, oj miał co do opowiadania. A byłoby jeszcze więcej, tyle, że to wtedy pół pisma trzeba byłoby odstąpić Stomilowi ;) - tak, tak, wiem, że "Frytek" wcale by się o to nie obraził. Nawet kazał na końcu wywiadu dopisać "c.d.n.", hehe. W każdym bądź razie będzie ciekawie - zapewniam!
Drugim pokaźnym artykułem to druga część cyklu "Wymarłe ekipy". Jeśli ktoś był zaskoczony ilością niedziałających grup w Zachodniopomorskiem, to 63 ekipy z województwa pomorskiego "załatwiają" temat. A to rzekomo nudny region... Dużo pomogło włączenie się do tematu Witka z Polonii Warszawa, o którym wspomniałem w jednym z poprzednich postów. Jego zbiory i wiedza są w rzeczonej kwestii dosłownie nieocenione (tu również ukłon w stronę innego dawnego fanatycznego wręcz kolekcjonera mniejszych ekip - "Fasoli" z okolic Węgierskiej Górki).
Oprócz tego trochę fotoreportaży, bo powoli wracamy na stadiony. To jeszcze bardzo daleko do jakiejkolwiek normalności, ale chociażby kibice gospodarzy coś z siebie dają, żeby nie było buro i ponuro.
Ostatnią wiadomością jest ta, że od września wracamy do miesięcznego trybu wydawania. Jeśli w ciągu jesieni wirus znowu zacznie krzyżować plany - będziemy na bieżąco informować, jakie będą dalsze kroki, ale cel jest taki, by jednak działać już w standardowym trybie wydawniczym.
Obrazek

PolnocnaStrona
Posty: 214
Rejestracja: 08.12.2011, 15:55

Re: TMK

Post autor: PolnocnaStrona » 20.08.2020, 22:10

Co do artykułu o wymarłych ekipach to napiszę od siebie że temat najciekawszy jest chyba dla ludzi mieszkających w danym województwie i to te osoby będą czytali z największą uwagą. Dla mnie jako mieszkańca łódzkiego większość opisanych ekip to totalnie No Name i trochę się już przy 10 ekipie czyta to na jedno kopyto np. tereny Pogoni, młyn w najlepszych czasach XX, wyjazd XX...
Cenię oczywiście za poświęcenie masy czasu na zebranie materiałów bo to konkretna praca ale zgadzam się z użytkownikiem wu tang pcklan że to bardziej materiał badawczy na książkę aniżeli na TMK ale w okresie jakim mamy i braku reportaży z meczy można go wchłonąć i wypełnić strony. Oczywiście jest parę ekip które się pamięta lepiej i o nich jakoś lepiej czyta, zapewne sporo jeszcze takich w opisach następnych województw będzie.

plemplem81
Posty: 710
Rejestracja: 27.12.2011, 10:14

Re: TMK

Post autor: plemplem81 » 22.08.2020, 07:32

Przecież ten cykl stanowi swego rodzaju kompendium wiedzy o naszej scenie kibicowskiej. Oczywistą sprawą jest, że żywo zainteresowani będą głównie kibice z danego województwa, ale to też dobra nauka dla nas samych. Mam wrażenie, że w "TMK" bardzo brakowało takich autorskich opracowań, bo to jest coś, czego nigdzie się nie uświadczy. No i finalnie - jeśli miałbym nie pisać o takich sprawach, nieodkrytych czeluściach polskiego ruchu kibicowskiego, to powiedz - o czym miałbym pisać? O nudnych jak flaki w oleju turniejach kibicowskich? O kolejnych medialnie rozdmuchiwanych napierdalankach za kasę w klatkach, które wypaczają nasz ruch kibicowski do cna i jednocześnie nie mają z nim już w zasadzie nic wspólnego (oprócz podpięcia się pod nazwę klubu, któremu się podobno kibicuje)? Powiedz mi - o tym wolisz czytać? Jeśli nie - to o czym? Jaką Ty miałbyś wizję tego, co chciałbyś otrzymywać w lekturze "TMK"?
Obrazek

ślusarz
Posty: 195
Rejestracja: 20.04.2018, 20:19

Re: TMK

Post autor: ślusarz » 22.08.2020, 09:11

plemplem81 pisze:
22.08.2020, 07:32
...o czym pisać? (...) O kolejnych medialnie rozdmuchiwanych napierdalankach za kasę w klatkach, które wypaczają nasz ruch kibicowski do cna i jednocześnie nie mają z nim już w zasadzie nic wspólnego (oprócz podpięcia się pod nazwę klubu, któremu się podobno kibicuje)?
Sugerujesz, że nie napiszesz lub napiszecie nic o starciu jakie miało miejsce przy okazji jednej z takich "rozdmuchanych napierdalanka"? Wszystko na to wskazuje, że przy okazji takich imprez właśnie, będzie dochodzić częściej w niedalekiej przyszłości do spotkań dwóch a nawet więcej zwaśnionych grup. Trochę zajeżdża hipokryzja, bo przy okazji podobnych gal doszło do spotkań Lechii z Arka i koalicji GieKSy / Górnika z Ruchem i Wisła. I nic wam nie stanęło wtedy na przeszkodzie żeby o tym napisać. Takie trendy wbiły się jakoś czas temu na scenę i TMK tego nie zmieni. Przy kolejnych zamkniętych stadionach, może się okazać, że to właśnie takie spotkania będą was jako pismo "utrzymywały przy życiu"......

Kuzyn Burmistrza
Posty: 221
Rejestracja: 26.04.2016, 19:51

Re: TMK

Post autor: Kuzyn Burmistrza » 22.08.2020, 09:19

plemplem81 pisze:
22.08.2020, 07:32
Przecież ten cykl stanowi swego rodzaju kompendium wiedzy o naszej scenie kibicowskiej. Oczywistą sprawą jest, że żywo zainteresowani będą głównie kibice z danego województwa, ale to też dobra nauka dla nas samych. Mam wrażenie, że w "TMK" bardzo brakowało takich autorskich opracowań, bo to jest coś, czego nigdzie się nie uświadczy. No i finalnie - jeśli miałbym nie pisać o takich sprawach, nieodkrytych czeluściach polskiego ruchu kibicowskiego, to powiedz - o czym miałbym pisać? O nudnych jak flaki w oleju turniejach kibicowskich? O kolejnych medialnie rozdmuchiwanych napierdalankach za kasę w klatkach, które wypaczają nasz ruch kibicowski do cna i jednocześnie nie mają z nim już w zasadzie nic wspólnego (oprócz podpięcia się pod nazwę klubu, któremu się podobno kibicuje)? Powiedz mi - o tym wolisz czytać? Jeśli nie - to o czym? Jaką Ty miałbyś wizję tego, co chciałbyś otrzymywać w lekturze "TMK"?
Jeśli bedzie przedstawiane każde wojewodztwo pod kątem wymarłych ekip to bedzie to jeden z ciekawszych cykli w TMK. Jeśli bedzie sie coś działo przy okazji turniejow fighterskich, to przeciez tez to bedzie opisywane, wiec nie widze tutaj zadnego konfliktu co do rodzaju artykułów, narazie mamy tylko szumne zapowiedzi tych turniejów, nic wiecej... poczekamy zobaczymy.

PolnocnaStrona
Posty: 214
Rejestracja: 08.12.2011, 15:55

Re: TMK

Post autor: PolnocnaStrona » 23.08.2020, 11:45

Wcale mi nie przeszkadza ten artykuł i pewnie sporo ciekawego jeszcze przeczytam w innych województwach. Napisałem tylko swoje zdanie że kolejne ekipy których się totalnie nie zna czyta się już na jedno kopyto. Wiem jednak że inaczej tego się zrobić nie da. Opisać trzeba wszystkie ekipy do których się dotrze tak jak napisałeś. Są też w zestawieniu takie o których czyta się chętniej bo z historii pamiętam. Czytam gazetkę niemal od początku i wiem że robisz wiele dobrego. Fajna sprawa te Twoje długie wywiady kibolskie można wyciągnąć sporo informacji i wprowadzenie nowych wątków jak ten czy Wielkie ekipy i ich FC, podzielone miasta itd.
Brakuje mi trochę rankingów choreo które były co rundę ale to jakieś 10 lat wstecz na łamach TMK. Obecnie to nawet chyba już ultrasi się w te rankingi nie bawią a jedynie jakieś portale kibicowskie ale to mało obiektywne. Wiadomo że to taka zabawa ale przyjemnie się oglądało takie zestawienia.

plemplem81
Posty: 710
Rejestracja: 27.12.2011, 10:14

Re: TMK

Post autor: plemplem81 » 23.08.2020, 18:18

ślusarz pisze:
22.08.2020, 09:11
Wszystko na to wskazuje, że przy okazji takich imprez właśnie, będzie dochodzić częściej w niedalekiej przyszłości do spotkań dwóch a nawet więcej zwaśnionych grup. Trochę zajeżdża hipokryzja, bo przy okazji podobnych gal doszło do spotkań Lechii z Arka i koalicji GieKSy / Górnika z Ruchem i Wisła. I nic wam nie stanęło wtedy na przeszkodzie żeby o tym napisać. Takie trendy wbiły się jakoś czas temu na scenę i TMK tego nie zmieni.
Od zawsze rolą "TMK" było jedynie zaznaczenie wzmianką tematu. Nic więcej. To się nie zmieni.
ślusarz pisze:
22.08.2020, 09:11
Przy kolejnych zamkniętych stadionach, może się okazać, że to właśnie takie spotkania będą was jako pismo "utrzymywały przy życiu"......
Nigdy umawiane walki (i w ogóle jakiekolwiek bójki) nie stanowiły procentu, ba, nawet promilu treści "TMK". Pismo przy życiu utrzymują zupełnie inne wartości niż napierdalanie się wyspecjalizowanych profesjonalistów w lasach (a coraz częściej oficjalnie w klatkach).
PolnocnaStrona pisze:
23.08.2020, 11:45
Brakuje mi trochę rankingów choreo które były co rundę ale to jakieś 10 lat wstecz na łamach TMK. Obecnie to nawet chyba już ultrasi się w te rankingi nie bawią a jedynie jakieś portale kibicowskie ale to mało obiektywne. Wiadomo że to taka zabawa ale przyjemnie się oglądało takie zestawienia.
Fakt, miało to w sobie swoistą magię. Jeszcze za czasów istnienia czarnego forum. Było w tym "to coś". Tyle, że tam udział brali udział wszyscy kibole zaangażowani w tworzenie choreografii w większości znaczących polskich ekip. To były bardzo miarodajne rankingi, oceniali je ci, którzy sami takie rzeczy przygotowywali i myślę, że nie ma opcji stworzenia bardziej obiektywnego rankingu, niż właśnie taki. Teraz wszystko się rozmyło. Forum nie istnieje od dawna, wszystko upadło na ryj.
Obrazek

dee facto
Posty: 300
Rejestracja: 04.03.2007, 00:13
Lokalizacja: tylu napinaczy

Re: TMK

Post autor: dee facto » 29.08.2020, 09:00

Super wiadomość że od września tmk będzie jak dawniej wychodziło co miesiąc.Plemplem czy numer jest już w drukarni,kiedy mniej więcej będzie go można dostać w salonach prasowych?Poprzedni numer wyszedł 6 lipca,następny tydzień a konkretnie piątek będzie 4 września jest szansa ze w tym okresie będzie już dostępny?

Wstawiłbyś całą zapowiedź numeru włącznie z okładką?

whiskey
Posty: 650
Rejestracja: 22.02.2010, 13:04

Re: TMK

Post autor: whiskey » 29.08.2020, 10:41

Napewno nie będzie 4 września.

plemplem81
Posty: 710
Rejestracja: 27.12.2011, 10:14

Re: TMK

Post autor: plemplem81 » 01.09.2020, 14:58

dee facto pisze:
29.08.2020, 09:00
Plemplem czy numer jest już w drukarni,kiedy mniej więcej będzie go można dostać w salonach prasowych?
Najnowsze "TMK" juz od jutra w salonach prasowych. Dawno nie udalo sie numeru tak szybko wypuscic na rynek. Jestem ciekaw Waszych odczuć, zwlaszcza po wywiadzie "Frytka". ;-)
Obrazek

dee facto
Posty: 300
Rejestracja: 04.03.2007, 00:13
Lokalizacja: tylu napinaczy

Re: TMK

Post autor: dee facto » 03.09.2020, 20:55

Wrześniowy numer jest od dzisiaj dostępny w empikach.Wklejam zawartość numeru.
“To My Kibice” nr 7 (226) wrzesień 2020

W NUMERZE:

Reportaże z 19 meczów:

Cracovia-Lechia Gdańsk

Legia Warszawa-Śląsk Wrocław

Lech Poznań-Legia Warszawa

Legia Warszawa-Cracovia

Lech Poznań-Jagiellonia Białystok

GKS Jastrzębie-KS Nieciecza

Podbeskidzie Bielsko-Biała-Chrobry Głogów

Warta Poznań-Radomiak Radom

Widzew Łódź-Znicz Pruszków

Siarka Tarnobrzeg-Wisłoka Dębica

Zawisza Bydgoszcz-Chemik Bydgoszcz

Gryf Kamień Pomorski-Rega-Merida Trzebiatów

Góral Żywiec-Koszarawa Żywiec

Energetyk Gryfino-Iskierka Szczecin

Zgoda Malec-Hejnał Kęty

Stal Sanok-Karpaty Krosno

Wieczysta Kraków-Podhale Nowy Targ

GKS Jaraczewo-Jarota II Witaszyce

Falubaz Zielona Góra-Stal Gorzów Wlkp.

Kontynuujemy cykl prezentujący „Wymarłe ekipy”. Tym razem, wedle podziału położenia geograficznego, wypadło województwo pomorskie. Przeczytajcie o ekipach, które już nie działają na scenie, a nazwy wielu z nich z pewnością nie są dla kibicowskiej Polski anonimowe.

Wywiadem numeru jest rozmowa z „Frytkiem” ze Stomilu Olsztyn. Dawno nie było wywiadu w „TMK” z tak barwnymi i dokładnymi opisami awantur. „Frytek” dał z siebie więcej, aniżeli można było sobie wyobrazić – i kto by pomyślał, że taki wywiad dała ekipa, która dwie dekady temu skrupulatnie dbała o całkowitą… niemedialność.

W rubryce „Przedstawiamy fan cluby” historię swojego fc przedstawili kibice Ruchu Chorzów z Radlina. Warto przeczytać, choćby po to, by dowiedzieć się, że grafy, to wcale nie wymysł dzisiejszych czasów – w Radlinie o mury dbano już przed wojną!

Dział „Graffiti” dedykujemy tym razem pracom kibiców Górnika Łęczna.

Część „Recenzje” poświęcona została nowej książce wydanej przez kibiców Gwardii Koszalin – „Honorem naszym jest wierność”. Nietypowy styl wydawnictwa został szczegółowo przedstawiony i tylko żałować można, że pozycja ta nie jest szerzej dostępna w księgarniach.

Etatowo w numerze stałe pozycje:

– „Old School” – Górnik Wałbrzych, Kotwica Kołobrzeg i Najmniejsi

– „Odchamiacz”

Polska-kibolska na 84 stronach. Fotki, historie, wywiady, reportaże, felietony – wszystko to w cenie 9,90 zł (dostępna również prenumerata i jednorazowa sprzedaż wysyłkowa poprzez tomykibice.pl oraz skleptmk.pl).

Wraz z tym numerem „TMK” wracamy do comiesięcznego trybu wydawania magazynu. Tym samym następny numer „TMK” ukaże się w październiku!

Nawigator
Posty: 122
Rejestracja: 26.02.2007, 22:37

Re: TMK

Post autor: Nawigator » 04.09.2020, 16:02

drozdowiAK pisze:
04.09.2020, 11:46
naczelny tmk strzelec zrezygnowal czy zaraz cala redakcja sie tutaj ujawni ?
Może układa pytania na wariograf i nie ma czasu na wklejki zapowiedzi numeru? :)

dee facto
Posty: 300
Rejestracja: 04.03.2007, 00:13
Lokalizacja: tylu napinaczy

Re: TMK

Post autor: dee facto » 04.09.2020, 19:18

dozol a tobie przydałby się psychiatra z ilu kont tutaj piszesz?

cybertomanek
Posty: 11
Rejestracja: 28.08.2011, 10:10

Re: TMK

Post autor: cybertomanek » 05.09.2020, 17:23

Bardzo fajny wywiad ze Stomilem, miło się czyta. Mam jedną niejasność odnośnie meczu gdzie Stomil zrywa zgodę z ŁKs-em.
Na którym meczu dochodzi do zgrzytów i starcia ŁkS-u z Polonią Bydgoszcz? Polska Szwecja 99 na Śląskim?

ślusarz
Posty: 195
Rejestracja: 20.04.2018, 20:19

Re: TMK

Post autor: ślusarz » 08.09.2020, 14:20

Dobry wywiad. Fajnie się czyta, chociaż mam wrażenie, że niektóre niewygodne tematy celowo zostały ominięte. Jestem ciekawy jak w tamtych czasach widzieli te starcia w Warszawie, czy oceniali te awantury tak samo jak ich przeciwnicy z Olsztyna. Mówię o tamtych czasach w których te dymy się odbywały bo obecne czasy nie interesują mnie. Wiadomo, że tu na forum jest jeden mitoman który pod różnymi nickami z chęcią napisałby nowa historie. Druga sprawa, to gość z którym robiony był wywiad chyba pisał tu od czasu do czasu na forum i wrzucał opisy awantur Stomilu z różnymi ekipami na przestrzeni tych wszystkich lat. Jestem ciekawy czy udzielał się też X lat temu na kanale IRC #kibice... ;)

ogien
Posty: 5
Rejestracja: 27.09.2009, 18:30

Re: TMK

Post autor: ogien » 09.09.2020, 13:56

Wywiad zajebisty, akcja jest wartka. Przestalem tmk kupowac jakis czas temu, wrocilem do lektury po zmianie naczelnego i ukazaniu sie pierwszych wywiadow. Dobra robota plemplem. Jak dla mnie mozesz robic wywiady na caly magazyn ;) Reszty nie chce mi sie czytac, przejzalem tylko foty. Pzdr.

bobas
Posty: 55
Rejestracja: 22.03.2007, 11:21

Re: TMK

Post autor: bobas » 09.09.2020, 20:46

@ plemplem 81, przy okazji mógłbyś zdradzić z jakimi ekipami będą wywiady w nadchodzących numerach...
SUPPORT YOUR LOCAL FOOTBALL TEAM

plemplem81
Posty: 710
Rejestracja: 27.12.2011, 10:14

Re: TMK

Post autor: plemplem81 » 10.09.2020, 09:16

Jedni chcą wiedzieć z kim będą wywiady, inni wolą się dawać zaskoczyć. Zostawmy więc temat trybem wydawniczym - z niespodzianką. Wydaje mi się, że będzie chyba jednak ciekawie, mocno ruszyłem na północ kraju kilkukrotnie. No dobra, o jednej ekipie uchylę rąbka tajemnicy. Polonia Warszawa.
Obrazek

bez-napinki
Posty: 1570
Rejestracja: 31.05.2011, 14:09

Re: TMK

Post autor: bez-napinki » 10.09.2020, 09:44

smutne życie starego pierdziela - 30 postów w 2 dni, etat na forum.

whiskey
Posty: 650
Rejestracja: 22.02.2010, 13:04

Re: TMK

Post autor: whiskey » 10.09.2020, 11:14

Płace 1000 złotych za dane tego matkojebcy Doza. Proszę priv jak jest ktoś zainteresowany

(S)
Posty: 310
Rejestracja: 29.03.2013, 20:22

Re: TMK

Post autor: (S) » 11.09.2020, 23:04

drozdowiAK pisze:
05.09.2020, 18:06
P.R.O.S.T.O pisze:
05.09.2020, 17:26
cybertomanek pisze:
05.09.2020, 17:23
Bardzo fajny wywiad ze Stomilem, miło się czyta. Mam jedną niejasność odnośnie meczu gdzie Stomil zrywa zgodę z ŁKs-em.
Na którym meczu dochodzi do zgrzytów i starcia ŁkS-u z Polonią Bydgoszcz? Polska Szwecja 99 na Śląskim?
W Olsztynie, bodajże na Stomil - Widzew, gdzie obie ekipy wspierały olsztynian (ŁKS i Polonia Bydgoszcz).
wtedy co legionisci na stadionie zajebali widzewiakom flage Piotrkowa ?
Ciekawy wątek poruszony . Oficjalnie Stomil Legia mocna kosa ale w tamtych czasach nie oficjalnie bardzo dobre kontakty koleżeńsko melanżowo - łobuzerskie. M.in. delegacja Stomilowska w autokarze Legii na mecz Polska Francja 94 i dzięki temu czynny udział w wygranej awanturze z Arka w Częstochowie jak by nie patrzec w tamtych czasach pierwszy i ostatni taki sukces. Wracając do wątku zdobytej flagi przed meczem goszczona byla załoga L w Olsztynie. Szybki plan łobuzowania i wspólna poranna przed meczowa akcja szturmu na sektor gości Widzew traci barwy m.in. flaga Piotrków jakies szale. W sumie Legia ze Stomilem podczas kosy skroiła razem więcej flag niż z Olimpią przez cały czas ich zgody hehe. A flaga Piotrków zawisła do góry kołami na meczu Legia - Stomil, może z szacunku a może przypadek ?

gulik1977
Posty: 213
Rejestracja: 21.06.2016, 19:24

Re: TMK

Post autor: gulik1977 » 12.09.2020, 22:07

Wywiad wymaga żeby wlać łyżkę dziegciu. A mianowicie sodówka, która uderzyła HG czyli kompletny brak młynu, dopingu, olewka fanatyków, a trzeba nadmienić, że wyjazdy także nie były ich mocna stroną... doprowadziło to niemalże do wymarcia ruchu kibicowskiego. Straciliśmy całe pokolenie. Dobrze, że było kilku ogarniętych fanatyków, którzy to uratowali. HG wcale nie było tak wielu, a i ich siła uderzeniowa nie była taka mocna. W wywiadzie jest dużo cwaniactwa, a już to wąchanie się z TB, a właściwie włażenie im w d*** z koksami to już wołało o pomstę do nieba.
"padający deszcz, wiatr, całkowity zakaz picia alkoholu spowodował, że nasz doping w 2 poł. nie wyglądał najlepiej"

ban82
Posty: 948
Rejestracja: 20.08.2015, 22:25

Re: TMK

Post autor: ban82 » 12.09.2020, 22:20

Hmm, a właśnie miałem zadac pytanie odnośnie tych wywiadów. plemplem8, czy dostajesz dużo sprostowań po tych swoich rozmówkach ??

plemplem81
Posty: 710
Rejestracja: 27.12.2011, 10:14

Re: TMK

Post autor: plemplem81 » 13.09.2020, 09:43

gulik1977 pisze:
12.09.2020, 22:07
A mianowicie sodówka, która uderzyła HG czyli kompletny brak młynu, dopingu, olewka fanatyków, a trzeba nadmienić, że wyjazdy także nie były ich mocna stroną... doprowadziło to niemalże do wymarcia ruchu kibicowskiego. Straciliśmy całe pokolenie. Dobrze, że było kilku ogarniętych fanatyków, którzy to uratowali. HG wcale nie było tak wielu, a i ich siła uderzeniowa nie była taka mocna. W wywiadzie jest dużo cwaniactwa, a już to wąchanie się z TB, a właściwie włażenie im w d*** z koksami to już wołało o pomstę do nieba.
Ale przecież "Frytek" przyznał, że po latach zrozumieli swój błąd. Nie uważasz, że lepiej uderzyć się w pierś, wziąć spierdoloną robotę jak mężczyzna na klatę, zamiast trwać w błędzie lub, co gorsza, nie chcieć się do niego przyznać? To jedna z cech charakteryzująca prawdziwych facetów, że błędy biorą na klatę. Bierz perspektywę czasową teraz pod uwagę - i spójrz, jak wyciągnięcie wniosków wpłynęło na Stomil - to jedna z ekip w Polsce, która zrobiła największy postęp.
Piszesz również w pierwszej osobie liczby mnogiej - oznacza to, że jesteś ze Stomilu. Mam pytanie - czy 1977 w Twoim nicku to rok urodzenia? Jeśli tak - byłeś wtedy na trybunach, gdy HG zaprowadzało porządek. Czy choćby próbowałeś coś z tym tematem zmienić? Podejmowałeś rozmowy z nimi czy jakiekolwiek działania? Tak, mam świadomość, że wtedy mogło to się kończyć tylko w jeden sposób, bo arogancją HG na pewno nie grzeszyli, co bije zresztą z wywiadu również po tylu latach, ale w takim układzie pozostaje pytanie - co było ważniejsze dla was, będących w opozycji do działań HG - dobro ruchu kibicowskiego na Stomilu czy bojaźń przed wpierdolem od ekipy decyzyjnej? To nie pytanie na zasadzie prześmiewczej - pytam serio, bo sytuacja Stomilu powinna być zawsze stawiana za przykład, jak można prawie że spierdolić sobie całą scenę działaniem 20 osób. Co w takim razie robiła reszta młyna? Potulnie się na to godziła. Was tam w Olsztynie zbierały się całe setki wówczas... To nie świadczy dobrze ani o HG (za ich destrukcyjne działania) ani o całej reszcie kibolki w Olsztynie z tamtych czasów (za... brak jakichkolwiek działań).
ban82 pisze:
12.09.2020, 22:20
Hmm, a właśnie miałem zadac pytanie odnośnie tych wywiadów. plemplem8, czy dostajesz dużo sprostowań po tych swoich rozmówkach ??

O ile we wcześniejszych wywiadach były to raczej jakieś prywatne komentarze w rozmowach czy smsach, o tyle z Zawiszą Bydgoszcz była riposta Polonii Bydgoszcz, a teraz smaruje się tekst jednej z ekip, która stwierdziła, że tak tego ze Stomilem nie pozostawi. Mają pisać sprostowanie.
Obrazek

dee facto
Posty: 300
Rejestracja: 04.03.2007, 00:13
Lokalizacja: tylu napinaczy

Re: TMK

Post autor: dee facto » 03.10.2020, 12:33

Plemplem mamy 3 października może dałbyś zapowiedź najnowszego numeru?

plemplem81
Posty: 710
Rejestracja: 27.12.2011, 10:14

Re: TMK

Post autor: plemplem81 » 04.10.2020, 08:40

Racja. Trochę już późno... :-) "TMK" powinno pojawić się w sieciach prasowych 5-6 października. W sumie udało się zebrać 35 fotoreportaży. Wywiad to ekipa ŁKS Łomża. W dziale "Mniejsze ekipy" króluje Odra Chojna - "Będzie wojna z Odrą Chojna" ;-). W rubryce "Przedstawiamy fan cluby" zaprezentowała się Żorska GieKSa. Do "Old school" dałem Radomiaka Radom, Zawiszę Bydgoszcz, Polonię Przemyśl i oczywiście Najmniejszych. ;-) Nowścią jest dział "Muzyka ulicy", w którym przedstawiane będą kapele, tudzież wywiady z nimi, które stanowiły podwaliny subkultury kibicowskiej wywodzącej się przecież z ludzi ulicy. O rubrykę będzie dbał Nisc/Daniel.
Obrazek

Oldfreak
Posty: 308
Rejestracja: 31.07.2014, 14:00

Re: TMK

Post autor: Oldfreak » 04.10.2020, 11:36

Przecież nisc został pogoniony.Jak ktoś taki ma swoje miejsce w tmk to przestaję to kupować.I do tego ma lewackie zapędy.Już sam wywiad z ni w jednym z tmk był nieporozumieniem.

plemplem81
Posty: 710
Rejestracja: 27.12.2011, 10:14

Re: TMK

Post autor: plemplem81 » 04.10.2020, 12:37

Nie moją rolą winno być klarowanie spraw dotyczących nie mojej osoby, jednak zrobię tu wyjątek. Przeczytaj raz jeszcze dokładnie wywiad z Danielem i będziesz tam miał wyłożone odnośnie jego dawnego zdarzenia na trybunach Arki, z którego wywiązał się jakiś tam ich wewnętrzny konflikt. Jeśli byłby pogoniony, to jakim cudem mógł być obecny podczas ostatniego finałowego meczu Pucharu Polski w Warszawie z udziałem gdynian na sektorach Arki? No i taki niuans - lewakiem to on nie jest. Cała reszta to fikcja i urojenia gawiedzi z kibice.net :). Wiadomo - tu już werdykt został dawno wydany.
Nie chcesz - nie kupuj. Daniel ma wiedzę w tematach, które dla większości z nas są czymś całkowicie nieodkrytym. A jeśli taka osoba mając czystą kartę pod kątem kibicowskim ma zapał i chęci, by posiadaną wiedzą dzielić się z innymi - to czyż glupotą byłoby nie wykorzystanie tego potencjału? Czy "TMK" i pismo kibicowskie w ogóle, nie powinno czegoś uczyć, poszerzać wiedzy i horyzontów?
Obrazek

StatystykKalkulator

Re: TMK

Post autor: StatystykKalkulator » 04.10.2020, 13:26

Zatem, jeśli udostępniacie miejsce w swoim pisemku typowi, który na poczatku wieku pocisniety przez swoich i pogoniony jebał na zmywaku u Ahmeda w Glasgow, a stamtąd trzymając się oficjalnie za rękę z Antifą „działa” tylko w internecie, stękając od lat nawet tutaj w kółko o „Brud&Humor”, „pedofilach w sutannach”, „Konkgiwzdach Łosiem Łosiem”, kpiąc z haseł Bóg, Honor, Ojczyzna i obrażając przez lata uczestników Marszów Niepodległości to może w następnym numerze udostępnicie miejsce balusiowej, michalskiej albo jakiemuś innemu pedofilowi? Pasowałoby przecież w imie „nauki, poszerzania wiedzy i horyzontów”.

A to, ze mu pozwolili postać z boku na dwoch meczach byle nikogo nie wkurwiał swoją gadką, jest bardziej oznaką tego że mają tam po 20 latach wyjebane na tego przepitego starego menela, ktorego młodzi nawet nie kojarzą i niczego innego

Oldfreak
Posty: 308
Rejestracja: 31.07.2014, 14:00

Re: TMK

Post autor: Oldfreak » 04.10.2020, 15:21

I jeszcze ciśnie wszystkich od prawackich benków.Faktycznie,jeśli on ma nas nauczać i swoje mądrości na łamach tmk pisać to nie kupuję tego więcej.

ogien
Posty: 5
Rejestracja: 27.09.2009, 18:30

Re: TMK

Post autor: ogien » 04.10.2020, 19:39

Coś w tym jest. Wywiad z nim śmierdział chujem z kilometra...

ban82
Posty: 948
Rejestracja: 20.08.2015, 22:25

Re: TMK

Post autor: ban82 » 04.10.2020, 19:53

Napiszcie prosze w którym numerze był ten wywiad.

ZW1957
Posty: 225
Rejestracja: 05.06.2016, 23:05

Re: TMK

Post autor: ZW1957 » 04.10.2020, 20:32

ban82 pisze:
04.10.2020, 19:53
Napiszcie prosze w którym numerze był ten wywiad.
“TO MY KIBICE” NR 7 (190) LIPIEC 2017

Lewak w kibicowskiej redakcji, wszystko powoli schodzi na psy. Zmień tytuł na To Wy Kibice, bo z kibicowaniem i zasadami to macie coraz mniej wspólnego.
Obrazek

plemplem81
Posty: 710
Rejestracja: 27.12.2011, 10:14

Re: TMK

Post autor: plemplem81 » 05.10.2020, 13:29

Nie będę tu się odnosił do wszystkiego i tłumaczył, bo to bez sensu. Podsumuję krótkimi shotami:

- nie jest lewakiem;
- nie działał i nie działa w Antifie i nigdy z tym gównem nie miał nic wspólnego;
- jest antyklerykałem i z tego, co wiem, zarazem ateistą;
- jest historykiem - zajmuje się pisaniem książek historycznych na komercyjny rynek brytyjski, stąd jego wiedza w tych obszarach jest zapewne nieporównywalnie szersza niż nasza;
- sprawa Arki - nie ferowałbym tu wyrokami - tamta sytuacja była mocno kontrowersyjna i ilu ludzi, tyle zapadłoby decyzji, zresztą to on sam odbił od klimatu przez nikogo nieprzymuszany. Najważniejsze, że to nie było nic związanego ze współpracą z psami, konfidenctwem, pomówieniami, obciążeniem kogokolwiek, zrobieniem wała na ekipie, przerzuceniem się i tego typu krzywymi jazdami;
- był bardzo aktywnym chuliganem Arki.

Wydaje się wielce niestosowne dorabianie idei jakiejkolwiek, a tym błędnie żyje net w relacji do Nisca od wielu, wielu lat. Gość ma jasno określone spojrzenie na tematy subkulturowe. Nie reprezentuje skrajnej prawicy i to ma decydować o tym, żeby go odpulać? Jakoś na Arce to przez lata nikomu nie przeszkadzało, bo gość walnie przyczyniał się do tworzenia siły Arki i doprowadził choćby do wyplenienia Bałtyku w apogeum ich możliwości w Trójmieście. Skoro ekipa wiedziała, jakie ma zapatrywania, akceptowała go z tą jego nieprawicowością, to kim wy do chooja jesteście, by go osądzać? Gość ma w tematach kibicowskich i okołokibicowskich ogromną wiedzę i glejt na niego poszedł z samej góry "TMK". Ja nie umiem się doczekać jego drugiego artykułu, w którym zostanie odkryta historia zwrotu "ACAB", bo to właśnie od brytyjskiej kapeli muzyki ulicznej ten zwrot pochodzi, o czym zapewne większość z was dowiedziała się właśnie w tym momencie. A teraz możecie dalej sączyć jadem.
Obrazek

rick.k
Posty: 165
Rejestracja: 16.08.2016, 14:11

Re: TMK

Post autor: rick.k » 07.10.2020, 06:25

Znam Nisca/Kolekcjonera/Daniela wiele lat jeszcze z czasów kiedy był aktywnym chuliganem( tak po prostu chuliganem a nie mięśniakiem w koszulce octagon i tp.) i jezdził z Arką po całej Polsce choćby w kilku czy kilkunastu i nie jest, nie był nigdy lewakiem :). Ja rozumiem, że dla większości świat jest albo biały albo czarny ale w rzeczywistości pomiędzy jest cała masa innych kolorów. Ktoś kto nie jest zdeklarowanym narodowcem, katolikiem czy wyznawcą B&H nie oznacza z automatu, że jest z Antify czy Nigdy Więcej 😂
To tak w skrócie bo nie chce mi się rozpisywać no i jest to moja prywatna ocena Daniela przez mój osobisty pryzmat :)

siwy123
Posty: 168
Rejestracja: 13.06.2018, 11:52

Re: TMK

Post autor: siwy123 » 07.10.2020, 10:24

Nie wiem skąd się to wzięło że ktoś uważa iż z automatu jak się jest kibicem to też po części narodowcem czy katolikiem ?
Nikt nie ma obowiązku uczestnictwa w marszach, mszach czy innych tego typu wydarzeniach. To kwestia dobrej woli danej osoby.
Odkąd polityka wmieszała się w głowach fanatyków spierd..... się klimat. Komedią jest to iż w świecie kibicowskim można poróżnić się o rzeczy nie związane z naszym ruchem.
Pokłóćmy się o kluby, nie wiem może jakieś akcje, wykonanie flagi, oprawę, zaśpiewaną piosenkę itp itd a nie czy ktoś uważa to czy tamto.
Zresztą niech każdy uderzy się w pierś i powie ile osób z jego otoczenia kibicowskiego głosowało na anty kibolską PO ? Nie jeden nie dwa przypadki a mnóstwo - czemu nikt nie grzmi jak to takie prawicowe środowisko ?

kusy_jest_boski
Posty: 175
Rejestracja: 02.04.2019, 18:19

Re: TMK

Post autor: kusy_jest_boski » 07.10.2020, 17:22

Powiem więcej, nonsensów jest więcej, nosiło się flayersy na pomarańczowo w pociągu a z magnetu leciały punkowe kawałki, interesowała nas tylko czysta chuliganka, o polityce, Kościele i innych światopogladach nie gadało sie nic. Teraz to wszystko jakies takie ważne się zrobiło, dobrze że żyłem w tamtych czasach

Oldfreak
Posty: 308
Rejestracja: 31.07.2014, 14:00

Re: TMK

Post autor: Oldfreak » 07.10.2020, 18:06

autor: plemplem81 » 05.10.2020, 13:29

Nie będę tu się odnosił do wszystkiego i tłumaczył, bo to bez sensu. Podsumuję krótkimi shotami:

- nie jest lewakiem;
- nie działał i nie działa w Antifie i nigdy z tym gównem nie miał nic wspólnego;
- jest antyklerykałem i z tego, co wiem, zarazem ateistą;
- jest historykiem - zajmuje się pisaniem książek historycznych na komercyjny rynek brytyjski, stąd jego wiedza w tych obszarach jest zapewne nieporównywalnie szersza niż nasza;
- sprawa Arki - nie ferowałbym tu wyrokami - tamta sytuacja była mocno kontrowersyjna i ilu ludzi, tyle zapadłoby decyzji, zresztą to on sam odbił od klimatu przez nikogo nieprzymuszany. Najważniejsze, że to nie było nic związanego ze współpracą z psami, konfidenctwem, pomówieniami, obciążeniem kogokolwiek, zrobieniem wała na ekipie, przerzuceniem się i tego typu krzywymi jazdami;
- był bardzo aktywnym chuliganem Arki.

Wydaje się wielce niestosowne dorabianie idei jakiejkolwiek, a tym błędnie żyje net w relacji do Nisca od wielu, wielu lat. Gość ma jasno określone spojrzenie na tematy subkulturowe. Nie reprezentuje skrajnej prawicy i to ma decydować o tym, żeby go odpulać? Jakoś na Arce to przez lata nikomu nie przeszkadzało, bo gość walnie przyczyniał się do tworzenia siły Arki i doprowadził choćby do wyplenienia Bałtyku w apogeum ich możliwości w Trójmieście. Skoro ekipa wiedziała, jakie ma zapatrywania, akceptowała go z tą jego nieprawicowością, to kim wy do chooja jesteście, by go osądzać? Gość ma w tematach kibicowskich i okołokibicowskich ogromną wiedzę i glejt na niego poszedł z samej góry "TMK". Ja nie umiem się doczekać jego drugiego artykułu, w którym zostanie odkryta historia zwrotu "ACAB", bo to właśnie od brytyjskiej kapeli muzyki ulicznej ten zwrot pochodzi, o czym zapewne większość z was dowiedziała się właśnie w tym momencie. A teraz możecie dalej sączyć jadem.

Jakoś mnie nie przekonałeś...
Bałtyk w tamtych czasach,mocno prawicowa ekipa i jakby lewaki ich gonili to biłbyś im brawo?Więc co mi tu wmawiasz że nisc miał udział w ich tępieniu.A najbardziej o politykę na stadionach sapią właśnie lewacy bo wiedzą ,że nie mają tam wstępu i to ich boli.A kto ma go osądzać,jak nie środowisko kibicowskie?I sama Artka też go osądziła.

Gedania Gdansk
Posty: 199
Rejestracja: 07.12.2017, 13:37

Re: TMK

Post autor: Gedania Gdansk » 08.10.2020, 00:52

A nie miał udziału w tępieniu SKS-u?:) Po latach powstają coraz to lepsze teorie...wiem, ze Daniel/4skins ma wylane i nie potrzebuje adwokatów tutaj ale robienie z niego lewaka zapoczątkowane przez wiadomo kogo jest jakims kabaretem. Nie wszystko jest zero-jedynkowe, nie wszyscy należeli do "Komitetu Obrony ks. Henryka Jankowskiego" i nie wszyscy jeżdżą na Pielgrzymki do Częstochowy.
Pozatym Nisc to bardziej Rangers, a nie Celtic

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Adik, Katun, kumitsu, lnv, MZK 1928, ZapytujeWas i 173 gości