TMK

ultras, hooligans, liczby, ciekawostki, informacje, opisy

Moderatorzy: Zorientowany, LechiaCHWM

ODPOWIEDZ
ban82
Posty: 948
Rejestracja: 20.08.2015, 22:25

Re: TMK

Post autor: ban82 » 24.05.2020, 00:36

Dru8Thoo pisze:
23.05.2020, 23:32
Nieno Tokyo wyjaśnił precyzyjnie, że muszę przyznać mu rację. Kompletnie nie pomyślałem o tym z czym wyjechał. Miałem parę razy w rękach, ale żeby mieć parcie żeby być na bieżąco i wszystko wiedzieć, to nie miałem nigdy ciśnienia.

Baaa, jasne że nie miałeś, bo CI info o gazetce dawają Twoje empikowe ziomki. Poczekej jeszcze chwilke i dalej bedziesz mógł te swoje literki powiększać.



Zupełnie Zielony.
Posty: 1401
Rejestracja: 19.12.2008, 10:06

Re: TMK

Post autor: Zupełnie Zielony. » 24.05.2020, 09:43

plemplem81 pisze:
21.05.2020, 20:53
Hugo Boss pisze:
17.05.2020, 14:15
Trochę z innej beczki: Polonia Warszawa i Igloopol Dębica aż tak cieniutko, że poza Top 80? Wiem, że to cienie ekip sprzed lat, mocni rywale w mieście, w przypadku Igloopolu dochodzi jeszcze emigracja, ale myślałem że do tej IV ligi się załapią.
Igloopol po piorunującym początku rundy (atak na Wisłokę) zaliczył katastrofalny upadek. Wpływ na to miała zarówno wizerunkowa porażka po upadku relacji z Unią Oświęcim oraz Hejnałem Kęty, jaki i zapewne ostre wzięcie się za sprawę przez wkurwioną obrotem sprawy Wisłokę. Wyjazdowo po tej akcji Igloopolu to niemalże same zera. Poprawcie mnie, jeśli się myle
Chwila, jaki piorunujący początek? chyba że to sarkazm? Żadnego ataku nie było, wyszli na polanę przed PKP (wraz ze swoimi układowiczami) po czym my wybiegamy = ich ucieczka.
Ten układ już dawno wisiał na włosku. Tyle że Unia Oświęcim straciła ich flagę i jakoś... nie pasowało kończyć ;) . "Wkurwionej Wisłoki"? czym mieliśmy się niby wkurzyć? Po powrocie z polany wielu z nas zanosiło się ze śmiechu (dosłownie) a jedyne co wcześniej nas różniło to ocena czasu kiedy to nastąpi (zerwanie Unii Oświęcim i Hejnału Kety).
Hugo Boss= proszę cb... emigracja? Wiesz ilu od nas wyjechało? znacznie! więcej niż u nich. Na szczęście pojawia się sporo młodych a także fc rosną w siłę (liczebnie).
Za stary już jestem na internetowych bajarzy tworzących alternatywną rzeczywistość!
Spadam z tego forum!
Adminów proszę o usunięcie tego konta!

kibol32
Posty: 175
Rejestracja: 31.07.2011, 12:18

Re: TMK

Post autor: kibol32 » 24.05.2020, 17:32

Hetman Zamość i być może Odra Wodzisław w lepszej formie niż Chrobry i GKS Bełchatów.

Berto R
Posty: 119
Rejestracja: 14.01.2010, 17:22

Re: TMK

Post autor: Berto R » 25.05.2020, 11:57

Czy mógłby ktoś z Was napisać całą kolejnosc ekip w tym rankingu. 1 liga Te bandy 2 liga te...

plemplem81
Posty: 710
Rejestracja: 27.12.2011, 10:14

Re: TMK

Post autor: plemplem81 » 25.05.2020, 16:28

Zupełnie Zielony. pisze:
24.05.2020, 09:43
Chwila, jaki piorunujący początek? chyba że to sarkazm? Żadnego ataku nie było, wyszli na polanę przed PKP (wraz ze swoimi układowiczami) po czym my wybiegamy = ich ucieczka.
Ten układ już dawno wisiał na włosku. Tyle że Unia Oświęcim straciła ich flagę i jakoś... nie pasowało kończyć ;) . "Wkurwionej Wisłoki"? czym mieliśmy się niby wkurzyć? Po powrocie z polany wielu z nas zanosiło się ze śmiechu (dosłownie) a jedyne co wcześniej nas różniło to ocena czasu kiedy to nastąpi (zerwanie Unii Oświęcim i Hejnału Kety).
No tak, generalnie cała Liga Ultras jest pisana z lekką dozą luzu, zatem nie przykładaj zbytniej uwagi do tego "piorunującego początku", jakby to było coś pokroju walka Lecha z Ruchem 10 lat temu po 300 chłopa ;). Jednakże ciekawy początek sezonu mieliście dzięki temu. A Igloopol? Zaliczyli później gdziekolwiek jakiś wyjazd oficjalnie?
kibol32 pisze:
24.05.2020, 17:32
Hetman Zamość i być może Odra Wodzisław w lepszej formie niż Chrobry i GKS Bełchatów.
Niech Hetman i Odra wejdą wpierw na szczebel ogólnopolski - potem będzie można ich zestawiać z zaprawionymi w boju kibolami Chrobrego Głogów i GKS Bełchatów - to są dwie ekipy, które nie zaliczają zer w najdalszych miejscach grając także i w jakieś poniedziałki czy piątki. Takich ekip będę bronił w Lidze Ultras do upadłego ;).
O ile jeszcze Hetman pewien poziom będzie w stanie osiągnąć, czego gwarantem mogą być ich ziomale z Motoru Lublin, o tyle Odra Wodzisław zdaje się być na tyle osamotniona, że poczekałbym wpierw na ich wypady do Chojnic, Zielonej Góry czy Olsztyna, by móc ich formę określać jako lepszą niż GKS-u Bełchatów czy Chrobrego Głogów. Siłę ekipy weryfikuje życie wyjazdowe, a nie ilość ustawianych walk w lesie.
Obrazek

rozkminiacz
Posty: 169
Rejestracja: 07.04.2014, 12:13

Re: TMK

Post autor: rozkminiacz » 25.05.2020, 18:56

Dru8Thoo pisze:
23.05.2020, 12:04
Nigdy nie zrozumiem czytania, przeglądania tej gazety. Przecież jak ktoś jest uczestnikiem całej zabawy, to wystarczy wyjść na osiedle i o tym się gada, info z pierwszej ręki, zanim o tym napiszą. Po co o tym czytać później? No ale z drugiej strony rozumiem ludzi z mniejszych miejscowości, z mniejszych ekip, z którymi nikt się nie liczy, ten trudniejszy dostęp do info.

O cholera, ty to jesteś przechuj, nie ma co. Pewnie cała wieś się z tobą liczy.
j**** rosje i ruskich

kibol32
Posty: 175
Rejestracja: 31.07.2011, 12:18

Re: TMK

Post autor: kibol32 » 25.05.2020, 19:51

1. Można odwrócić. Niech x pogra 10 lat w niskiej lidze jak y i wtedy pogadamy.
2. Po co zasługi? Każdą ligę ultras rób osobno. Najwyżej ktoś będzie np. raz w III lidze a rok później go nie będzie, bo nie zasłuży.

plemplem81
Posty: 710
Rejestracja: 27.12.2011, 10:14

Re: TMK

Post autor: plemplem81 » 02.06.2020, 11:02

dee facto pisze:
24.05.2020, 00:25
Plemplem a czy ty udzielasz się w tmk +?
Tak.
dee facto pisze:
24.05.2020, 00:25
Druga sprawa 13 marca tutaj gdy już było wiadomo o zawieszeniu jakiegokolwiek sportu z kibicami w tle napisałeś że poza numerem kwietniowym masz jeszcze materiału na dwa numery-czyli po wydaniu majowego/czerwcowego wydania został ci jeszcze tylko jeden numer,który zapełnisz?
Okazało się, że jest materiałów na trzy numery ;). Numer najnowszy 226 jest już u grafika i będzie czekał z wydaniem wedle rozpiski (ukaże się na początku lipca). Kolejne wydanie - 227, które ukaże się we wrześniu w dużej mierze też już mam gotowe - jedynie czekam aż wywiad ostatecznie przejdzie autoryzację.
dee facto pisze:
24.05.2020, 00:25
Zdradziłbyś sekrety na najbliższe miesiące nad tmk,ile masz materiałów,zrobionych gotowych wywiadów,czy czeka nas trzecia krzyżówka etc?
Sekrety :) Hehe. Mam dwa wywiady - jeden z nich ukaże się w numerze 226 (lipiec-sierpień), drugi będzie można przeczytać w numerze 227 - czy to będzie wciąż dwumiesięcznik - pokaże przyszłość. Na tą chwilę ciężko wyrokować. Uważam, że powinniśmy wszyscy jak najszybciej wrócić do normalności, także i tej stadionowej, bo realia pokazały, że nie taki diabeł straszny. Oczywiście mam świadomość, że to wynikało w dużej mierze z bojaźni przed niewiadomą, ale gdy dziś wiemy, że ten wirus nie zabije ludzkości ;), to chyba pora najwyższa zacząć funkcjonować normalnie. Krzyżówki nie planuję, dopiero w zimę, materiały są i na "20 lat temu", i na "Przedstawiamy fan cluby", i na "Wielkie ekipy i ich fan cluby", i na "Mniejsze ekipy". Oprócz tego w numerze 226 ruszy wielki dział dedykowany na najbliższych kilka numerów pisma. Podjąłem się czegoś, na co od dawna miałem chrapkę - zaprezentowane zostaną wymarłe ekipy - w obszernym wstępie do tego artykułu wszystko wyjaśniam - wytyczne, założenia itp. Trzy miesiące już nad tym siedzę i końca pracy nie widać. Wywiady muszę nowe zrobić - tu jedynie leży kwestia, by z rozmówcami zgrać temat czasowo.
Obrazek

Gromson
Posty: 274
Rejestracja: 07.05.2018, 21:53
Lokalizacja: Skorogoszcz i okolice lewina

Re: TMK

Post autor: Gromson » 05.06.2020, 14:01

Tymczasem w Serbii ekipy wróciły na stadiony podczas rozgrywek o Puchar Serbii, bez trzymania odleglosci, bez dezynfekcji, maseczek czy innych pierdół. Ciekawe jak bedzie u nas, podobno przed wejsciem na stadion obowiazkowa dezynfekcja, na stadionie obowiazkowo maseczki i trzymanie odległości...Smutne, ciekawe czy wszyscy sie podporządkuja, ale pewnie tak bo ekipy maja naklad maseczek do wyprzedania wiec jest im to na reke. Mam nadzieje ze chociaz jak ruszą nizsze ligi to obedzie sie bez tej szopki.
Mors certa, hora incerta

Restless
Posty: 32
Rejestracja: 15.05.2018, 17:33

Re: TMK

Post autor: Restless » 06.06.2020, 09:31

U nas obowiązkowe zakrywanie twarzy to żaden problem. Która ekipa nie posiada kominiarek? 😂 przynajmniej psy nie będą się pruły za zasłanianie twarzy na stadionach

dee facto
Posty: 300
Rejestracja: 04.03.2007, 00:13
Lokalizacja: tylu napinaczy

Re: TMK

Post autor: dee facto » 06.06.2020, 10:15

Panowie ja nie jestem optymistą myślę że władze nie będą celowo wpuszczały kibiców gości niby z uwagi na świrusa i będą mieli problem kibiców z głowy.Ciekawi mnie fakt czy gospodarze uformują młyny i czy nie polecą za to zakazy?

Gromson
Posty: 274
Rejestracja: 07.05.2018, 21:53
Lokalizacja: Skorogoszcz i okolice lewina

Re: TMK

Post autor: Gromson » 06.06.2020, 12:00

dee facto pisze:
06.06.2020, 10:15
Panowie ja nie jestem optymistą myślę że władze nie będą celowo wpuszczały kibiców gości niby z uwagi na świrusa i będą mieli problem kibiców z głowy.Ciekawi mnie fakt czy gospodarze uformują młyny i czy nie polecą za to zakazy?
Dobre pytanie, biorąć pod uwage to ze ochrona ma ,,zapobiegać gromadzeniu sie ludzi na stadionach, parkingach, przy wejsciach na sektor itp.''. Ciekawe czy jakaś część ekip nie zdecyduje się na bojkot, bo moim zdaniem nie powinno być zgody na jakieś ograniczanie liczby osób na sektorze. Przeciez taki ŁKS to bedzie mial ok. 600 biletow do rozdysponowania z czego polowa albo wiecej pewnie trafi do pikników, vipów czy innych wynalazków, a co za tym idzie sporo kumatych nie załapie sie na wejściówki. Zobaczymy co zdecyduja ekipy, na zorganizowany bojkot raczej nie ma co liczyć, patrząc choćby na postawe Widzewa przed meczem ze Skra który juz przyzwyczaił sie do nowej rzeczywistości (maseczki, odległosc itp.).
Mors certa, hora incerta

Mertens
Posty: 476
Rejestracja: 28.04.2019, 19:19

Re: TMK

Post autor: Mertens » 07.06.2020, 14:54

Plemplem81 co będzie w przyszłym numerze? Chodzi mi o wywiady oraz "podzielone miasto"
Jeśli już się tutaj przewinęło to sorry, nie chce mi się szukać
Nie wchodzę w słowne przepychanki z forumowymi napinatorami

Subiektywne zdanie kibica Ruchu

D.On TouR
Posty: 143
Rejestracja: 16.09.2019, 13:18

Re: TMK

Post autor: D.On TouR » 08.06.2020, 14:45

D.On TouR pisze: ↑17.05.2020, 12:07
Dla mnie Zawisza Bydgoszcz i Zagłębie Lubin 2 liga na tą chwilę.BKS Bielsko 1 liga.Hutnik Kraków 3 liga.Chrobry Głogów 3 liga.Odra Wodzisław 2 liga. ;)

plemplem81
Jeśli Zawisza Bydgoszcz i Zagłębie Lubin wypadają z I ligi, to oprócz BKS-u Stali Bielsko-Biała kto jeszcze wchodzi do najwyższej ligi? Odra Wodzisław będzie w 2 lidze, jak dostaną dalsze wyjazdy krajowe. Chrobry już jest sprawdzony w temacie i jeździ wszędzie. To ekipa mająca ultra' we krwi. Odrę pamiętam z lat gry w ekstraklasie i nie było tam tak różowo - teraz się bardzo mocno wyrobili, stąd ciekawe, jakby wyglądali w dalszych eskapadach. A jeśli Hutnik Kraków w III lidze, to kto za nich? Bo rozumiem, że Odra wskoczyłaby za Chrobrego.

Oprócz Bks-u,Korona Kielce :)

Kkrawczyk
Posty: 851
Rejestracja: 02.05.2019, 11:11

Re: TMK

Post autor: Kkrawczyk » 08.06.2020, 22:09

D.On TouR pisze:
08.06.2020, 14:45
D.On TouR pisze: ↑17.05.2020, 12:07
Dla mnie Zawisza Bydgoszcz i Zagłębie Lubin 2 liga na tą chwilę.BKS Bielsko 1 liga.Hutnik Kraków 3 liga.Chrobry Głogów 3 liga.Odra Wodzisław 2 liga. ;)

plemplem81
Jeśli Zawisza Bydgoszcz i Zagłębie Lubin wypadają z I ligi, to oprócz BKS-u Stali Bielsko-Biała kto jeszcze wchodzi do najwyższej ligi? Odra Wodzisław będzie w 2 lidze, jak dostaną dalsze wyjazdy krajowe. Chrobry już jest sprawdzony w temacie i jeździ wszędzie. To ekipa mająca ultra' we krwi. Odrę pamiętam z lat gry w ekstraklasie i nie było tam tak różowo - teraz się bardzo mocno wyrobili, stąd ciekawe, jakby wyglądali w dalszych eskapadach. A jeśli Hutnik Kraków w III lidze, to kto za nich? Bo rozumiem, że Odra wskoczyłaby za Chrobrego.

Oprócz Bks-u,Korona Kielce :)
Dalej nie rozumiem fenonemu dlaczego Korona ma być wyżej stawiana od nas, wiem że ta liga ultras to zabawa ale bez przesady, od lat ekstraklasa na stadionie na głowie sie nie sypie, poważnego rywala w okolicy nie ma, chyba że fan club Widzewa gdzieś urośnie, a i tak Korona jakoś specjalnie sie nie prezentuje na każdej płaszczyznie.
j**** urkaine

plemplem81
Posty: 710
Rejestracja: 27.12.2011, 10:14

Re: TMK

Post autor: plemplem81 » 09.06.2020, 13:46

Mertens pisze:
07.06.2020, 14:54
Plemplem81 co będzie w przyszłym numerze? Chodzi mi o wywiady oraz "podzielone miasto"
Wywiad będzie z Koroną Kielce, podzielone miasto to tym razem Grudziądz.
Kkrawczyk pisze:
08.06.2020, 22:09
Dalej nie rozumiem fenonemu dlaczego Korona ma być wyżej stawiana od nas.
W sumie... Też tego nie rozumiem. Dlatego w Lidze Ultras jesteście w I, a Korona w II lidze.
Obrazek

dee facto
Posty: 300
Rejestracja: 04.03.2007, 00:13
Lokalizacja: tylu napinaczy

Re: TMK

Post autor: dee facto » 01.07.2020, 18:59

“To My Kibice” nr 6 (225) lipiec – sierpień 2020

W NUMERZE:

Głównym punktem numeru jest rozpoczynający się potężny cykl przedstawiający polskie „Wymarłe ekipy”. Z racji ogromnej ilości materiału zmuszeni byliśmy podzielić całość wedle położenia geograficznego – na początek startujemy z województwem zachodniopomorskim. Opisy okraszone są geograficzno-historycznymi wzmiankami odkrywającymi jednocześnie piękno naszej Ojczyzny.

Zapraszamy do lektury wywiadu z kibolami Korony Kielce, którzy przedstawili swój punkt widzenia na wiele spraw. A że jest to ekipa, która ma o czym opowiadać – przekonacie się sami!

W rubryce „Podzielone miasto” króluje tym razem Grudziądz przedstawiony oczami ekipy grudziądzkiej Olimpii.

Ciekawostką numeru jest fakt, że zawiera on fotoreportaż z meczu, który odbył się z kibicami obu drużyn! Nie będziemy jednak uchylać rąbka tajemnicy – sami przeczytacie, o jaki mecz chodzi.

„Wielkie ekipy i ich fan cluby” zdominował, i to w sensie dosłownym, Ruch Chorzów. 12 stron megalektury. Nudno nie będzie na pewno!

Konkretną partię fanatycznej publicystyki przynoszą stałe rubryki – „To i owo Pacanowo” oraz „Z uKosa”. Nasza ulubiona Pani Mecenas z działu „Sektor Prawa” podsunęła parę porad na czasie w dobie wlatujących z prawa i lewa mandatów od policji podczas wspierania naszych klubów sprzed stadionów. W numerze znajdziecie też recenzję zina „Obsesja” wydanego przez naszego stałego współpracownika No Name.

W dziale „Mniejsze ekipy” zaprezentowaliśmy Wam ekipę OKS Otwock, która miała kibolskie 5 minut w trakcie swojej kariery.

Dział „Graffiti” dedykujemy tym razem pracom kibiców Jagiellonii Białystok.

Etatowo w numerze stałe pozycje:

– „Old School” – Zagłębie Sosnowiec, Siarka Tarnobrzeg, Karpaty Krosno, GKS Bełchatów i Najmniejsi

– „Odchamiacz”

Niepoddająca się wirusowemu szaleństwu Polska-kibolska na 84 stronach. Fotki, historie, wywiady, reportaże, felietony, konkursy – wszystko to w cenie 9,90 zł (dostępna również prenumerata i jednorazowa sprzedaż wysyłkowa poprzez tomykibice.pl oraz skleptmk.pl).

Następny numer „TMK” ukaże się we wrześniu!

gulik1977
Posty: 213
Rejestracja: 21.06.2016, 19:24

Re: TMK

Post autor: gulik1977 » 03.07.2020, 22:00

W którym numerze będzie zapowiadany jakiś czas temu wywiad "rzeka" ze Stomilem Olsztyn? Pytam z ciekawości, w czasach pandemii nic nie jest pewne :)
Pozdrawiam.
"padający deszcz, wiatr, całkowity zakaz picia alkoholu spowodował, że nasz doping w 2 poł. nie wyglądał najlepiej"

Berto R
Posty: 119
Rejestracja: 14.01.2010, 17:22

Re: TMK

Post autor: Berto R » 06.07.2020, 12:58

Czy szanowny redaktor mojego ulubionego pisma może napisać jakim cudem w lidze ultras nie ma. Chemika Kędzierzyn-Koźle?

plemplem81
Posty: 710
Rejestracja: 27.12.2011, 10:14

Re: TMK

Post autor: plemplem81 » 06.07.2020, 16:49

gulik1977 pisze:
03.07.2020, 22:00
W którym numerze będzie zapowiadany jakiś czas temu wywiad "rzeka" ze Stomilem Olsztyn? Pytam z ciekawości, w czasach pandemii nic nie jest pewne :)
Wywiad robiłem w lutym, więc bez paniki, wszystko jest. Czeka na ostateczny akcept. Będzie w numerze 226, który wyjdzie wraz z początkiem września.
Berto R pisze:
06.07.2020, 12:58
jakim cudem w lidze ultras nie ma Chemika Kędzierzyn-Koźle?
Chemik od pewnego momentu boryka się z różnymi problemami. Więcej wyjaśnij z nimi samymi.
Obrazek

whiskey
Posty: 650
Rejestracja: 22.02.2010, 13:04

Re: TMK

Post autor: whiskey » 07.07.2020, 10:16

Świetny nowy numer TMK!

Jak znaleźć autora zina Obsesja? Na fb nie tak łatwo go znaleźć

qwepoi
Posty: 60
Rejestracja: 19.06.2016, 19:31

Re: TMK

Post autor: qwepoi » 07.07.2020, 19:23

whiskey pisze:
07.07.2020, 10:16
Świetny nowy numer TMK!

Jak znaleźć autora zina Obsesja? Na fb nie tak łatwo go znaleźć

https://www.facebook.com/1989NoName/

dee facto
Posty: 300
Rejestracja: 04.03.2007, 00:13
Lokalizacja: tylu napinaczy

Re: TMK

Post autor: dee facto » 07.07.2020, 19:25

Plemplem takie pytanie do Ciebie czy zamierzasz w następnym numerze wrzucasz relację z polskich boisk-wiadomo oczywiście bez kibiców gości-z fotkami młynów gości?

Jak kolega wyżej napisał lipcowo-sierpniowy numer już od wczoraj 6 lipca jest do nabycia w empikach i salonikach prasowych.

Egon1983
Posty: 349
Rejestracja: 17.07.2016, 11:59

Re: TMK

Post autor: Egon1983 » 07.07.2020, 23:35

dee facto pisze:
06.06.2020, 10:15
Panowie ja nie jestem optymistą myślę że władze nie będą celowo wpuszczały kibiców gości niby z uwagi na świrusa i będą mieli problem kibiców z głowy.Ciekawi mnie fakt czy gospodarze uformują młyny i czy nie polecą za to zakazy?
Jak przestanie im się zgadzać siano ( a wkrótce przestanie ) to jeszcze będą zapraszać na sektory gości lub częstować bułką jak w Kluczborku.

plemplem81
Posty: 710
Rejestracja: 27.12.2011, 10:14

Re: TMK

Post autor: plemplem81 » 08.07.2020, 10:18

whiskey pisze:
07.07.2020, 10:16
Świetny nowy numer TMK!
Dzięki za dobre słowo. Muszę przyznać, że numery bez reportaży są dla mnie wielkim wyzwaniem pod kątem włożonej pracy. Mam nadzieję, że się to Wam - Czytelnikom podoba.
whiskey pisze:
07.07.2020, 10:16
Jak znaleźć autora zina Obsesja? Na fb nie tak łatwo go znaleźć
Jeszcze dam maila dla tych, którzy nie posiadają konta na fejsie lub messengera: [email protected]
dee facto pisze:
07.07.2020, 19:25
Plemplem takie pytanie do Ciebie czy zamierzasz w następnym numerze wrzucasz relację z polskich boisk-wiadomo oczywiście bez kibiców gości-z fotkami młynów gości?
Tak, zaczną się już reportaże. Choć, jak sam widzisz po tym, co się dzieje na scenie, ich ilość będzie można prawdopodobnie zliczyć na palcach dwóch rąk.
Ze słów rządzących wnioskować można, że taki stan rzeczy potrwa jeszcze przez całą jesień. Czeka nas zatem jedna wielka pełnoroczna kibolska kupa. Doskonale wiemy, jak wyglądają u nas mecze bez gości. Nie jesteśmy Grekami ani Serbami, by umieć się bawić sami ze sobą, w swoim gronie i dla swojego klubu. W Polsce ładunek emocjonalny silnie powiązany jest z obecnością kiboli w sektorze przyjezdnych. Nie kochamy swoich klubów ponad wszystko. Nie są one świętością. Jesteśmy wypluci z pozytywnych emocji, natomiast pełni agresji i nienawiści.
Jestem zniszczony tym, jak bardzo posłusznym jesteśmy kibolskim społeczeństwem. Podczas gdy nad jeziorami, rzekami i morzem janusze i grażyny gromadnie spędzają czas mając wyjebane w jakieś maski, u nas na stadionach (w młynach!) stosujemy jakieś popierdolone restrykcje z odstępami. Kabaret po całości. W Polsce - 38-milionowym kraju zostało wykrytych 36 000 przypadków wirusa (1 osoba na 1055 ludzi). W Serbii - kraju 7-milionowym tych przypadków jest wykrytych 16 000 (1 osoba na 437 ludzi; zaledwie dwukrotnie mniej w kraju ponad pięciokrotnie mniej zaludnionym). Wbijcie sobie na portale kibicowskie pokazujące aktualne zdjęcia ich trybun (wraz z kibicami gości) i naszych (już pomińmy te sektory gości - wystarczy spojrzeć na młyny gospodarzy). Jak bardzo, my polscy kibice, upadliśmy.
Egon1983 pisze:
07.07.2020, 23:35
Jak przestanie im się zgadzać siano ( a wkrótce przestanie ) to jeszcze będą zapraszać na sektory gości lub częstować bułką jak w Kluczborku.
Dobrze, że są jeszcze wśród nas niepoprawni optymiści balansujący na krawędzi z fantastyką. Dalej są tu jeszcze ludzie uważający nasz ruch kibicowski za zajebiście silny, wielki i nie do wyjebania :)? Ten syf, który był przed wirusem nikomu jeszcze nie otworzył oczu? Da się być wciąż tak zaślepionym? No kurde - jak widać, da się. Dalej ktoś jeszcze będzie pierdolił farmazony, że na gołe łapy ARIS Saloniki czy Dinamo Zagrzeb nie ma szans z polską czołówką? Takie teksty w historii tego zacnego forum padały, choć pardon - w przypadku Dinama poszło hasło, że to taka trochę silniejsza Sparta Praga - nic tylko usiąść i płakać nad takim pustakiem. Co z tego, że na gołe łapy dostaną w******* (niby czego to ma być wyznacznik, jak 20 osób się bije, reszta może sobie jedynie pokomentować, a młyn tak czy siak tworzy kilka tysięcy ludzi?), gdy są prawdziwymi fanatykami i pokazują to w jedyny prawdziwy sposób - na stadionie. Są kibolami z krwi i kości, a nie zawodowcami od leśnych szarż. To całe wirusowe szaleństwo tylko obnażyło naszą słabość, nasz brak fanatyzmu i kompletną indolencję zrobienia czegokolwiek z powodu najróżniejszych powikłań struktur kibicowskich. Tak, z pewnością zaczną przed nami otwierać sektory gości, bo któremuś z zarządów obracających milionami złotych zabraknie kilku tysi z powodu nieobecności kibiców gości (których obecność w małych liczbach i tak klubom się nie kalkuluje, bo koszty organizacji tak czy siak przy obecności przyjezdnych odpowiednio wzrastają)... WSZYSTKIM po kolei nasz brak na sektorach gości jest na rękę. Tylko nie nam. I nic nie robimy, by ten stan zmienić. Więc tak - powtórzę sarkazm - z pewnością otworzą sektory gości przy bierności tych, których to bezpośrednio dotyczy. Słabi jesteśmy, jak jeszcze nigdy dotąd i zrobią z nami, co zechcą, a nie to, na czym nam zależy.
Obrazek

slonecznazks
Posty: 133
Rejestracja: 29.04.2012, 13:34

Re: TMK

Post autor: slonecznazks » 08.07.2020, 10:59

W aktualnej sytuacji TMK ma pole do popisu. Obecny numer to istny majstersztyk: fc Ruchu, wywiad z Koroną, wymarłe ekipy Zachodniopomorskiego, podzielony Grudziądz, rubryka wyjazdowicze. Obecnie relacje będą odgrywały marginalną rolę.
W dobie pandemii prawdziwą mentalność ultras pokazała/pokazuje u nas tylko Legia i w sumie w niej nasza cała nadzieja. Mentalność, pomysłowość i medialność NS-ów i całej społeczności Żylety może przynieść pozytywny wiatr. Kwestią czasu jest, kiedy Legia pojedzie gdzieś na wyjazd, choćby pod stadion i odpowiednio to zaznaczy.

Kazik868
Posty: 27
Rejestracja: 01.04.2019, 22:07

Re: TMK

Post autor: Kazik868 » 09.07.2020, 06:36

Jest jakieś zdjęcie flagi skrojonej przez Śląsk z meczu w Warszawie z Polonią opisywanym w TMK w dziale - wyjazdowicze?

PolnocnaStrona
Posty: 214
Rejestracja: 08.12.2011, 15:55

Re: TMK

Post autor: PolnocnaStrona » 09.07.2020, 10:02

slonecznazks pisze:
08.07.2020, 10:59
W aktualnej sytuacji TMK ma pole do popisu. Obecny numer to istny majstersztyk: fc Ruchu, wywiad z Koroną, wymarłe ekipy Zachodniopomorskiego, podzielony Grudziądz, rubryka wyjazdowicze. Obecnie relacje będą odgrywały marginalną rolę.
W dobie pandemii prawdziwą mentalność ultras pokazała/pokazuje u nas tylko Legia i w sumie w niej nasza cała nadzieja. Mentalność, pomysłowość i medialność NS-ów i całej społeczności Żylety może przynieść pozytywny wiatr. Kwestią czasu jest, kiedy Legia pojedzie gdzieś na wyjazd, choćby pod stadion i odpowiednio to zaznaczy.
Nie tylko Legia coś pokazuje znowu tylko o nich bo jak wiadomo są najlepsi w te klocki. Lech ostatnio też zrobił oprawę a i parę mniejszych ekip bodajże (Podbeskidzie). Raków praktycznie wszędzie zalicza wyjazdy pod stadion. Dzieje się mało ale coś się zaczyna oby we wrześniu wszystko wróciło do normy.

ziemniak28
Posty: 148
Rejestracja: 26.03.2018, 00:01

Re: TMK

Post autor: ziemniak28 » 09.07.2020, 10:45

dokladnie Rakow zaliczyl wszystkie wyjazdy

slonecznazks
Posty: 133
Rejestracja: 29.04.2012, 13:34

Re: TMK

Post autor: slonecznazks » 09.07.2020, 11:01

Oczywiście, Raków też robi swoje. Chwała im za podejście. Niemniej przydałby się wyjazd w kilka stówek. Wówczas psiarnia miałaby ręce pełne roboty. Przytoczyłem Legię, bo w ostatnich latach oni wykazują się największą pomysłowością. Akcje 93lecha.pl, #KiedyMyŻyjemy czy też mnóstwo opraw, które obiegły media głównego nurtu, nie tylko w Polsce. Mają siłę przebicia, tego nikt nie zaprzeczy.
Oczywiście kreatywnością mogą popisać się inne ekipy. Ciekawą kwestią jest finał pucharu w Lublinie, bo tam finaliści dostaną jakąś pulę biletów. Po 1000, 1500? Jest pole do popisu.

B_Chemik
Posty: 76
Rejestracja: 27.02.2007, 15:20
Lokalizacja: Kędzierzyn - Koźle

Re: TMK

Post autor: B_Chemik » 09.07.2020, 11:39

Berto R pisze:
06.07.2020, 12:58
jakim cudem w lidze ultras nie ma Chemika Kędzierzyn-Koźle?
Chemik od pewnego momentu boryka się z różnymi problemami. Więcej wyjaśnij z nimi samymi.
[/quote]
Berto R pisze:
06.07.2020, 12:58
jakim cudem w lidze ultras nie ma Chemika Kędzierzyn-Koźle?
Chemik od pewnego momentu boryka się z różnymi problemami. Więcej wyjaśnij z nimi samymi.
[/quote]

Chemik jesienią zaliczył wszystkie swoje wyjazdy, z wiadomych względów po bitce z Odrą większość symbolicznie ale jednak. Byliśmy z Rakowem w Gliwicach, Zabrzu, Lubinie, Kielcach, Warszawie, Poznaniu, Krakowie i Gdańsku. Wiosnę nam odwołali.

To, że nie mamy konta na facebooku i nie wrzucamy do internetu zdjęć z salki nie znaczy jednak że nas nie ma. Żyjemy i mamy się dobrze a rozmaite rankingi traktujemy z przymrużeniem oka.

D.On TouR
Posty: 143
Rejestracja: 16.09.2019, 13:18

Re: TMK

Post autor: D.On TouR » 09.07.2020, 13:32

To, że nie mamy konta na facebooku i nie wrzucamy do internetu zdjęć z salki nie znaczy jednak że nas nie ma. Żyjemy i mamy się dobrze a rozmaite rankingi traktujemy z przymrużeniem oka.
[/quote]

Ale zdjęcia z salek i nie tylko w waszym wykonaniu też latały po necie.Z przymrużeniem oka.

gulik1977
Posty: 213
Rejestracja: 21.06.2016, 19:24

Re: TMK

Post autor: gulik1977 » 11.07.2020, 08:30

B_Chemik pisze:
09.07.2020, 11:39
Berto R pisze:
06.07.2020, 12:58
jakim cudem w lidze ultras nie ma Chemika Kędzierzyn-Koźle?
Chemik od pewnego momentu boryka się z różnymi problemami. Więcej wyjaśnij z nimi samymi.
Berto R pisze:
06.07.2020, 12:58
jakim cudem w lidze ultras nie ma Chemika Kędzierzyn-Koźle?
Chemik od pewnego momentu boryka się z różnymi problemami. Więcej wyjaśnij z nimi samymi.
[/quote]

Chemik jesienią zaliczył wszystkie swoje wyjazdy, z wiadomych względów po bitce z Odrą większość symbolicznie ale jednak. Byliśmy z Rakowem w Gliwicach, Zabrzu, Lubinie, Kielcach, Warszawie, Poznaniu, Krakowie i Gdańsku. Wiosnę nam odwołali.

To, że nie mamy konta na facebooku i nie wrzucamy do internetu zdjęć z salki nie znaczy jednak że nas nie ma. Żyjemy i mamy się dobrze a rozmaite rankingi traktujemy z przymrużeniem oka.
[/quote]

Pomimo ogromnego szacunku dla Twojej pracy Michał, to brak Chemika można porównać do zapomnienia jaka droga prowadzi do stadionu Szombierek- z takim oczywiście doświadczeniem i obyciem w klimatach. Temat wymarłe ekipy- świetny. Ciekaw jestem opisu woj.: śląskiego, podkarpackiego oraz mazowieckiego.
"padający deszcz, wiatr, całkowity zakaz picia alkoholu spowodował, że nasz doping w 2 poł. nie wyglądał najlepiej"

plemplem81
Posty: 710
Rejestracja: 27.12.2011, 10:14

Re: TMK

Post autor: plemplem81 » 13.07.2020, 12:04

slonecznazks pisze:
08.07.2020, 10:59
W aktualnej sytuacji TMK ma pole do popisu.
Ech, wolałbym nie mieć tego pola ;). Aczkolwiek cykl o wymarłych ekipach zdaje się być czymś szczególnym, do czego będzie się jeszcze wielokrotnie wracało.
slonecznazks pisze:
08.07.2020, 10:59
W dobie pandemii prawdziwą mentalność ultras pokazała/pokazuje u nas tylko Legia i w sumie w niej nasza cała nadzieja. Mentalność, pomysłowość i medialność NS-ów i całej społeczności Żylety może przynieść pozytywny wiatr.
Prawdziwą mentalność ultras to na naszej scenie w chwili obecnej pokazuje jedynie częstochowski Raków. Są wszędzie. Jakby tak postępowali wszyscy - w końcu otworzyliby te sektory gości, bo mieliby święty spokój z nami przynajmniej.
gulik1977 pisze:
11.07.2020, 08:30
Pomimo ogromnego szacunku dla Twojej pracy Michał, to brak Chemika można porównać do zapomnienia jaka droga prowadzi do stadionu Szombierek- z takim oczywiście doświadczeniem i obyciem w klimatach.
Odruchów bezwarunkowych nie da się zapomnieć, zatem pudło.
Adwokatem Chemika nie jestem, więc nie mam zamiaru szerzej wgłębiać się w sprawę. Chemika w Lidze Ultras zabrakło nie przez przypadek. Próba zarzucenia mi jakiejś negatywnej stronniczości względem Chemical Brothers jest nie na miejscu. Byłem pierwszym pstrykiem, który dokumentował ich mecze na łamach "TMK" po powrocie na piłkarską i kibicowską scenę, włącznie z ich inauguracją 3 września 2006 roku w Koźlich Rogach. Jak już, to raczej stałem zawsze po ich stronie - w sensie, że zawsze im kibicowałem, jako niemedialnej ekipie, nigdy nie mającej możliwości piłkarskiej promocji (ich klub od reaktywacji w 2006 roku najwyżej grał w IV lidze czyli na piątym poziomie rozgrywkowym), a i tak posiadającej bandę mogącą swego czasu otwarcie rywalizować z głównym wrogiem. Tak więc proszę, zluzuj.
gulik1977 pisze:
11.07.2020, 08:30
Temat wymarłe ekipy- świetny. Ciekaw jestem opisu woj.: śląskiego, podkarpackiego oraz mazowieckiego.
Ja też jestem ciekaw. W zasadzie to aż boję się za opisy tych województw zabierać ;-).
Obrazek

whiskey
Posty: 650
Rejestracja: 22.02.2010, 13:04

Re: TMK

Post autor: whiskey » 16.07.2020, 06:55

Dawajcie info na tą kurewke

Wnuk Edwarda
Posty: 375
Rejestracja: 21.08.2013, 10:21
Lokalizacja: WSI

Re: TMK

Post autor: Wnuk Edwarda » 16.07.2020, 16:44

Hmm ale żeby tekst o "wymarłej" ekipie, zilustrować zdjęciem z pogrzebu? Taki trochę, nomen omen, czarny humor.
Niemiec, Moskal nie osiędzie,
gdy jąwszy pałasza,
hasłem wszystkich zgoda będzie
i ojczyzna nasza.

gulik1977
Posty: 213
Rejestracja: 21.06.2016, 19:24

Re: TMK

Post autor: gulik1977 » 16.07.2020, 17:40

Wnuk Edwarda pisze:
16.07.2020, 16:44
Hmm ale żeby tekst o "wymarłej" ekipie, zilustrować zdjęciem z pogrzebu? Taki trochę, nomen omen, czarny humor.
Hmm... zajrzałem do pisemka raz jeszcze... i nie dostrzegam zilustrowanego tekstu artykułu na tle z pogrzebu...
"padający deszcz, wiatr, całkowity zakaz picia alkoholu spowodował, że nasz doping w 2 poł. nie wyglądał najlepiej"

Wnuk Edwarda
Posty: 375
Rejestracja: 21.08.2013, 10:21
Lokalizacja: WSI

Re: TMK

Post autor: Wnuk Edwarda » 16.07.2020, 18:37

gulik1977 pisze:
16.07.2020, 17:40
Wnuk Edwarda pisze:
16.07.2020, 16:44
Hmm ale żeby tekst o "wymarłej" ekipie, zilustrować zdjęciem z pogrzebu? Taki trochę, nomen omen, czarny humor.
Hmm... zajrzałem do pisemka raz jeszcze... i nie dostrzegam zilustrowanego tekstu artykułu na tle z pogrzebu...
Może nie dość precyzyjnie napisałem. Kondukt, byłby właściwym określeniem.
Niemiec, Moskal nie osiędzie,
gdy jąwszy pałasza,
hasłem wszystkich zgoda będzie
i ojczyzna nasza.

wu tang pcklan
Posty: 30
Rejestracja: 10.04.2014, 20:03

Re: TMK

Post autor: wu tang pcklan » 16.07.2020, 23:34

Strony 10-27 o wymarłych ekipach i ja tam żadnego konduktu nie widzę. Chwała za TMK! Ciśnijcie dalej, myślę że o zakupie pisemka nie decydują złotówki, tylko zajawka, więc czy to ma kosztować 9.99 zł czy paczkę fajek, czy 19.99, to i tak to samo grono osób zajawionych na TMK je kupi, więc taka rada marketingowa: róbcie swoje, bieżąca redakcja pisma radzi sobie świetnie i jak już to grajcie na treści a nie na cenie. Co za różnica 10 czy 20 zł, dla mnie i znanych mi podobnych subkulturowców różnicę robi zawartość, a ta (wywiady!) jest godna wyczekiwania na kolejny numer.
Plemplem, jeśli wyczerpiesz cykl o wymarłych ekipach w skali kraju, to nie wiem czy się orientujesz, ale to już jest materiał badawczy na stopień doktora nauk humanistycznych (o ile masz maturę i mgr:), poważnie, potężna praca, szacun. Różnicę, która wprowadza "naukowość", to podpięcie materiału badawczego pod jakiś paradygmat teoretyczny. Nie wątpię, że nie o to Ci chodzi i nie tego potrzebujesz, ale to tak gwoli uznania Twoich wysiłków z perspektywy "belfra", wszak mój tytuł fanatyka Akademickiego Związku Sportowego Częstochowa do czegoś zobowiązuje ;) Btw. jeśli kogoś interesuje naukowe ujęcie kibolstwa, to polecam publikacje Radosława Kossakowskiego, ma kilkadziesiąt pdfów z rygorystycznymi socjologicznie artykułami w sieci, głównie Academia.edu.

pozdro
częstochowski AZS

plemplem81
Posty: 710
Rejestracja: 27.12.2011, 10:14

Re: TMK

Post autor: plemplem81 » 18.07.2020, 15:40

Wnuk Edwarda pisze:
16.07.2020, 16:44
Hmm ale żeby tekst o "wymarłej" ekipie, zilustrować zdjęciem z pogrzebu? Taki trochę, nomen omen, czarny humor.
Bystrzak ;). Brawo. Celowo to zdjęcie tam się znajduje, bo jak sam zauważyłeś - jest to swoista alegoria tego całego artykułu...
wu tang pcklan pisze:
16.07.2020, 23:34
Chwała za TMK! Ciśnijcie dalej, myślę że o zakupie pisemka nie decydują złotówki, tylko zajawka, więc czy to ma kosztować 9.99 zł czy paczkę fajek, czy 19.99, to i tak to samo grono osób zajawionych na TMK je kupi, więc taka rada marketingowa: róbcie swoje, bieżąca redakcja pisma radzi sobie świetnie i jak już to grajcie na treści a nie na cenie. Co za różnica 10 czy 20 zł, dla mnie i znanych mi podobnych subkulturowców różnicę robi zawartość, a ta (wywiady!) jest godna wyczekiwania na kolejny numer.
Dzięki za słowa. Myślę, że w dobie dzisiejszych czasów siłą rzeczy "TMK" będzie zmierzało w stronę tylko i wyłącznie zajawkowiczów. Zmniejszająca się ilość kibiców na trybunach swoje piętno również odciśnie.
wu tang pcklan pisze:
16.07.2020, 23:34
Plemplem, jeśli wyczerpiesz cykl o wymarłych ekipach w skali kraju, to nie wiem czy się orientujesz, ale to już jest materiał badawczy na stopień doktora nauk humanistycznych (o ile masz maturę i mgr:), poważnie, potężna praca, szacun.
Łechtasz moje ego. Dzięki. Ja mimo wszystko mam do siebie samego wyrzut, że nie jestem w stanie zlokalizować wszystkich mniejszych ekipek. Ich odkrywana ilość mnie niszczy. Jestem dosłownie w tym momencie w trakcie opisywania województwa pomorskiego (właśnie skończyłem Pogoń Prabuty ;) ) - to, jakie w trakcie pisania i poszukiwania wychodzą kwiatki (w sensie nowe ekipy) jest sprawą niewyobrażalną. Głowę daję, że całkiem zgrabna ilość ekip jest nieodkryta i taka pozostanie, bo np. nie trafił tam nigdy żaden fotograf, a telefony z aparatami to wtedy jeszcze nie istniały.
Cykl o wymarłych ekipach rzeczywiście jest ogromem pracy - już aktualnie liczonym w setkach godzin, a przy końcówce to będą jakieś astronomiczne liczby. Nie dla liczb to jednak robię. Dla mnie to swoista kontynuacja mojej biblii - "Zina Zinów". Ktoś kiedyś weźmie do ręki "ZZ" oraz "TMK" z opisami wymarłych ekip i będzie mógł kontentować, z jakim wielkim bezmiarem ekip mieliśmy do czynienia na polskiej scenie kibicowskiej.
W opisach wymarłych ekip najbardziej czasochłonną partią jest część dotycząca informacji i ciekawostek danej miejscowości i jej okolic. Mam to szczęście, że jako patriota z krwi i kości (nie chodzący na marsze, nie noszący koszulek z symbolem Polski Walczącej, nie słuchający muzy narodowej i nie wierzący w boga katolickiego) wszelkie ferie, wakacje, urlopy, weekendy i generalnie wolny czas spędzam w moim ukochanym kraju. Tym samym większość z opisywanych miejsc jest mi znana nie z internetu, lecz z obecności tam na żywo. Niezmierzone piękno Polski będzie mnie zapewne zadziwiać po kres moich dni. Nie mam zamiaru z tym przestać, nie mam zamiaru kończyć odkrywania mojej Ojczyzny.
Doleję jednak oliwy do ognia w temacie wymarłych ekip. Po długookresowych poszukiwaniach (rok temu zgubiłem do niego wszelkie namiary...) udało mi się odnowić kontakt i relację z właścicielem strony ultralinks.prv.pl. To człowiek, od którego choćby pochodzą wszystkie fotki, które możecie podziwiać w galeriach "Old school". Kto kojarzy stronę ultralinks.prv.pl, ten wie, z jakim materiałem będę się teraz mierzył. Niesamowita historia - wiecie, że ten człowiek dziś jest personą z habilitowanym tytułem doktorskim w Instytucie Pamięci Narodowej? Więc jest to chyba całkiem trafny przykład, że zdecydowanie nie każdy kibic to idiota ;). No w każdym bądź razie, człowiek ten, mimo poświęcenia się nauce i badaniu polskiej trudnej historii, wciąż wychwytuje w necie mniejsze ekipy i kolekcjonuje ich zdjęcia. Już strony ultralinks.prv.pl nie prowadzi, bo doba jednak ma tylko 24 godziny, a nie np. 40, ale typ dalej w tym siedzi. Gdy z nim 2 dni temu rozmawiałem, to nawijaliśmy o końcówkach szali Regi-Meridy Trzebiatów, bo jakiś rok temu wyrabiali sobie doróbkę partii szali z napisem "Czarna Śmierć" i producent dzwonił do owego człowieka w celu upewnienia się, jakie końcówki szali mieli w pierwotnym zamówieniu. Gość takie rzeczy pamięta i jest w stanie namierzyć. No dla mnie to są rzeczy i historie z kategorii MEGA. Takich ludzi nam na scenie trzeba. A już w "TMK" z pewnością. Tym bardziej jestem rad, że zgodził się pomóc mi w opisach o wymarłych ekipach, bo czytał pierwszą część i stwierdził, że spokojnie jeszcze parę ekip tam by weszło - z głowy na żywo mi je wymienił. Co za gość... Skarbnica wiedzy. Piszę to nie, żeby jakiś objawieniec zaraz rzucał prześmiewczymi tekstami, lecz po to, by zobrazować, że doprawdy da się godzić poważne życie zawodowe z rodzinnym i swoją zajawką z młodzieńczych lat. Ona wcale nie musi iść w odstawkę, bo pojawiły się większe życiowe wymogi. Wierzę, że będzie z niego pożytek - a cykl Wymarłe ekipy jest stworzony jakby pod niego. Baja!
Obrazek

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: bez pośpiechu, Dario1916, Dresiarz, odEdoTe, Oleole11, rkon i 177 gości