TMK

ultras, hooligans, liczby, ciekawostki, informacje, opisy

Moderatorzy: Zorientowany, LechiaCHWM

ODPOWIEDZ
HC
Posty: 3698
Rejestracja: 25.07.2007, 12:17
Lokalizacja: monopolowy

Re: TMK

Post autor: HC » 05.04.2020, 11:15

Czy nowe "TMK" też będzie dostępne w wersji elektronicznej?
Trochę się namęczyłem z czytaniem "TMK+", ale stwierdzam, że jest wygodniej...
Zresztą matka już pytała kiedy zabiorę te wszystkie gazety, bo zajmują całą szafkę, nie wie tylko, że u siebie mam drugie tyle i też mam co tydzień zapowiadaną eksmisję;)
HUTNIK&MAZOVIA



Mikołajek
Posty: 85
Rejestracja: 23.01.2017, 16:03

Re: TMK

Post autor: Mikołajek » 05.04.2020, 18:54

plemplem81 pisze:
04.04.2020, 00:24
Masz sporo racji. Mówiąc szczerze - ja otwierając archiwalne "TMK" czuję rozgoryczenie, gdy w paru numerach widzę o scenie zagranicznej, w kolejnych kilku znów ani słowa o tym. To tak nie ma prawa wyglądać. Albo jest spójność i stałość czegoś, co się robi albo jest fuszera. Ja do "TMK" nie podchodzę na zasadzie luzu. Muszę przyznać, że spinam się srogo przy tym magazynie, bo mi zależy. Nie odpuszczam, męczę ludzi czasem po pińcet razy. Niektórzy mną rzygają i uwierzcie, przestali odbierać moje telefony :). Zresztą... Nie byłoby wywiadów z "Uszolem" czy "Rybakiem" właśnie gdyby nie ta determinacja. A będą następne zajebiste rozmowy z czołówką kibolską, bo tyle ludzi poumawianych mam w całym kraju, tylko niech ten wirus już sobie wypierdala!
Czy planujesz wywiady z ekipami żużlowymi i halowymi? Czy z kimś z województwa Lubuskiego, również planujesz/masz dogadany jakiś wywiad (chodzi mi tutaj o ekipy piłkarskie)? Pozdro!
KS Stal 1947 Gorzów

plemplem81
Posty: 710
Rejestracja: 27.12.2011, 10:14

Re: TMK

Post autor: plemplem81 » 06.04.2020, 12:32

Oldfreak pisze:
04.04.2020, 19:02
Akurat wywiad z Uszolem"taką legendą" to 3 liga w porównaniu do ostatnich kilku.
Wielu wywiad z "Uszolem" nie przypadł do gustu - domyślam się. Jednakże sam fakt pojawienia się takiej persony na łamach "TMK" był już czymś. Zawsze o tym marzyłem, by w "TMK" pojawił się jego wywiad, zawsze chciałem poznać też jego punkt widzenia na chociażby sprawę związaną z jego końcem na trybunach czy jego początki, gdy zaraził się fanatyzmem. Choćby dla takich detali, uważam, że było warto.
HC pisze:
05.04.2020, 11:15
Czy nowe "TMK" też będzie dostępne w wersji elektronicznej?
Trochę się namęczyłem z czytaniem "TMK+", ale stwierdzam, że jest wygodniej...
Tak, oczywiście. I właśnie ten Twój głos pokazuje, że znajdzie się grono ludzi, które wybierze formę elektroniczną. Wiem, że kolekcjonerzy nie odpuszczą papieru (w tym i ja, nie ma w ogóle takiej opcji), jednak nie każdy "TMK" zbiera skrupulatnie co miesiąc. Duża liczba osób jest takich, którzy kupują pismo tylko wtedy, gdy jest coś o ich ekipie, ewentualnie gdy jest coś dla danego człowieka ciekawszego.
HC pisze:
05.04.2020, 11:15
Zresztą matka już pytała kiedy zabiorę te wszystkie gazety, bo zajmują całą szafkę, nie wie tylko, że u siebie mam drugie tyle i też mam co tydzień zapowiadaną eksmisję;)
Następnym razem Ty zapowiedz eksmisję matuli ;). A na serio - można kupić nawet choćby tekturowe segregatory na format a5 (kosztuje to naprawdę śmieszne pieniądze) i tam wszystko elegancko poukładać.
Mikołajek pisze:
05.04.2020, 18:54
Czy planujesz wywiady z ekipami żużlowymi i halowymi? Czy z kimś z województwa Lubuskiego, również planujesz/masz dogadany jakiś wywiad (chodzi mi tutaj o ekipy piłkarskie)?
Jeśli już, to tylko ekipy coś znaczące. Bardzo bym chciał z Falubazem Zielona Góra czy Włókniarzem Częstochowa. Będę próbował ugryźć temat za jakiś czas, gdy wróci normalność. Inne sporty również wchodzą w rachubę, ale nie ukrywam, że wpierw uderzam w piłkarskie ekipy, bo to jest sedno ruchu kibolskiego i tego pragnie lud :D. No i mam poumawianych ludzi, ale... wszystko wisi. U was z lubuskiego też będzie coś większego, choć z kimś z Dozametu Nowa Sól, Polonii Słubice (ten jeden z najbardziej interesujących polskich stadionów!!!) czy Pogoni Świebodzin również bym z chęcią porozmawiał ;).

Jest już oficjalna zapowiedź "TMK" numer 223:

https://tomykibice.pl/to-my-kibice-nr-4 ... Y7es3Hi6p4

PS - może nie będzie takiej tragedii, jak to sobie wyobrażam. Wiele zależy od Was - taka prawda. Na ile będziecie aktywni w nabywaniu "TMK". Jeśli nie zostanie zanotowany finansowy dramat, następne numery również będą wychodzić. Zobaczymy jeszcze czy w częstotliwości comiesięcznej czy np. raz na dwa miesiące. O wszystkim Was poinformuję tutaj, ale będą też informacje na naszym oficjalnym profilu na fejsie + oczywiście na stronie www.
Obrazek

Oldfreak
Posty: 308
Rejestracja: 31.07.2014, 14:00

Re: TMK

Post autor: Oldfreak » 06.04.2020, 12:46

Też chciałem podpowiedzieć że kto chciałby czytać wywiady z ekipami halowymi.Z żużlowych to właśnie wywiad z Markiem z Włókniarza (wydawca No Name) mógłby być ciekawy.No i Falubaz też dobra opcja.

Doktor P(r)awica
Posty: 351
Rejestracja: 25.07.2015, 21:45

Re: TMK

Post autor: Doktor P(r)awica » 06.04.2020, 13:04

Proszę Cię Plemplem. Znaczące ekipy i Falubaz? To jakiś oksymoron. Bądźmy poważni. Żużel to jakaś kompletnie inna bajka. I nie pisze tego dlatego bo nie po drodze mi z Falubazem.
Prosty przykład. Jak oni chcieli jeździć na piłkę nożna i powiedzieli do Bielska, że do nich nie pojadą
Bo jeżdżą tylko do porządnych ekip. To o czym my tu w ogóle gadamy. Kto poważny takie coś powie.
Wydaje mi się, że na Tobie jako osoby odpowiedzialnej za TMK ciąży w jakiś sposób też pewyna odpowiedzialność co wrzucasz do gazety i jakie treści tam promujesz. Z tego powodu w mojej ocenie nie powinieneś przykładać ręki do promocji klaunów i różnych wątpliwych moralnie ekip czy osób.
I nie mówię tego, żeby ich oczerniać, powiedzą Ci zapewne to samo ludzie, którzy maja z nimi styczność w regionie, a zapewne nawet ich (byli już) „bracia”.

bez-napinki
Posty: 1571
Rejestracja: 31.05.2011, 14:09

Re: TMK

Post autor: bez-napinki » 06.04.2020, 13:53

plemplem81 pisze:
06.04.2020, 12:32
Oldfreak pisze:
04.04.2020, 19:02
Akurat wywiad z Uszolem"taką legendą" to 3 liga w porównaniu do ostatnich kilku.
Wielu wywiad z "Uszolem" nie przypadł do gustu - domyślam się. Jednakże sam fakt pojawienia się takiej persony na łamach "TMK" był już czymś. Zawsze o tym marzyłem, by w "TMK" pojawił się jego wywiad, zawsze chciałem poznać też jego punkt widzenia na chociażby sprawę związaną z jego końcem na trybunach czy jego początki, gdy zaraził się fanatyzmem. Choćby dla takich detali, uważam, że było warto.
dla mnie ten wywiad to był jakiś totalny niewypał i nieporozumienie, najbardziej z****** wywiad jaki chyba czytałem. ten styl jego wypowiedzi to był jakiś dramat. oby takich jak najmniej.

plemplem81
Posty: 710
Rejestracja: 27.12.2011, 10:14

Re: TMK

Post autor: plemplem81 » 06.04.2020, 14:10

Doktor P(r)awica pisze:
06.04.2020, 13:04
Znaczące ekipy i Falubaz? To jakiś oksymoron. Bądźmy poważni. Żużel to jakaś kompletnie inna bajka. I nie pisze tego dlatego bo nie po drodze mi z Falubazem.
Prosty przykład. Jak oni chcieli jeździć na piłkę nożna i powiedzieli do Bielska, że do nich nie pojadą
Bo jeżdżą tylko do porządnych ekip. To o czym my tu w ogóle gadamy. Kto poważny takie coś powie.
To, co napisałeś, jest bardzo szerokim tematem. No, ale spróbujmy. I tak gówno się dzieje i wszyscy siedzimy w domu :D.
Falubaz miał swój moment, że był silną ekipą - Pogoń Szczecin nie bratałaby się z bandą c****, nikt mi takich rzeczy nie wmówi. Zagłębie Lubin również. Na żużlu to wciąż siła. Na piłkę nożną byli za słabi - każdy ma tego świadomość, że zostaliby zjedzeni, a właśnie testem miała być liga z zespołami z Górnego Śląska i okolicznych terenów. Test oblali w całej rozciągłości. Potem już słynna akcja... Myślę, że mogą być duże problemy z ich zgodą na wywiad przez choćby te dwa tematy. Jednak czy to im odbiera fakt, że stanowili solidną pakę? Ja ich widziałem na własne oczy kilkukrotnie i nie odważyłbym się nawet zaśmiać na ich temat. Brygadą Banici oni nie byli. Ale Szombierkami Bytom też nie. Nie mówi nikt o czołówce sceny chuligańskiej, ale myślę, że jako średnia, ewentualnie mega dobra mniejsza ekipa, spokojnie daliby radę. Historia ich sceny kibicowskiej to są całe dekady fanatyzmu. Powiedz - co im chcesz odebrać i dlaczego? O stwierdzeniu Falubazu, że jeżdżą tylko do porządnych ekip nie słyszałem, natomiast wpisuje się to idealnie w kanwę oblanego testu jeżdżenia na piłkę nożną. I o to na pewno bym ich zapytał. Nie chciałbyś znać odpowiedzi? Bo ja bardzo.
Z Włókniarzem temat jest tożsamy. Raków dziś im umniejsza, ale nie wiem czy to oznacza, że nie chcą pamiętać, czy zdążyli zapomnieć, jak Włókniarz biegał z nimi na akcje i stanowił bardzo poważną siłę rażenia. Rozbili ich - zgadza się. Ale odbieranie im czegokolwiek ze złotych lat jest niepoważne. I ja z takim Włókniarzem z chęcią bym porozmawiał chociażby o tych najlepszych czasach czy o końcu ich ekipy. Bo tam sprawa nie była taka oczywista, że byli odwiecznym wrogiem. Byli w układzie z Rakowem i nagle Medaliki starły ich na pył. To jest motyw! I dobra nauka dla wielu jednocześnie.
I jeszcze słowo - jeśli nie miałyby być robione wywiady z takimi ekipami jak choćby Falubaz, to co ma mówić taka Pogoń Miechów? Wywiad z nimi zrobiłem, mimo, że żadni z nich potentaci. Do Falubazu jednak nie mogą się nawet ustawić w kolejce.
Doktor P(r)awica pisze:
06.04.2020, 13:04
Wydaje mi się, że na Tobie jako osoby odpowiedzialnej za TMK ciąży w jakiś sposób też pewyna odpowiedzialność co wrzucasz do gazety i jakie treści tam promujesz. Z tego powodu w mojej ocenie nie powinieneś przykładać ręki do promocji klaunów i różnych wątpliwych moralnie ekip czy osób.
Zapytam Cię i proszę o bardzo przemyślaną odpowiedź. Jakie ekipy według Ciebie uważasz za takie, które są klaunami i wątpliwymi moralnie? Wymień je po kolei. I co dla Ciebie oznacza brak ich promowania w "TMK". Jestem ciekaw tutaj też zdania innych ludzi z innych ekip.
Obrazek

Doktor P(r)awica
Posty: 351
Rejestracja: 25.07.2015, 21:45

Re: TMK

Post autor: Doktor P(r)awica » 06.04.2020, 15:18

Ponieważ oczywiście masz rację i gówno się dzieje to jak najbardziej można podyskutować.

Nie odbieram Falubazowi tego, że mieli momenty, że byli silną ekipą. Daleki jestem także od odbierania wszystkim ich kibicom charakteru bo wszędzie są porządne jednostki i nie. Rozmawiamy tu o ogóle, pewnym obrazie, który ja mam myślac o nich, który oni stworzyli (albo raczej, który tworzyły osoby decyzyjne). Napisałeś, że Pogoń Szczecin nie bratała by się z bandą c****, podobnie jak Zagłębie Lubin. A dlaczego się już nie bratają? Czy nie przypadkiem dlatego bo okazali się bandą c****, a duże mięśnie to nie wszystko? (chociaż nie wiem czy dalej mają coś z Pogonią Szczecin, niech ktoś mnie poprawi jak się mylę, ale wydaje mi się, że teraz trzymają kibice Falubazu tylko z Flotą)
Na żużlu są siłą. Jak najbardziej, ale mi nie chodzi kompletnie o to czy ktoś jest mocny bądź nie. Wspominasz o wywiadzie z Pogonią Miechów. Jak dla mnie to rób takie wywiady z różnymi mniejszymi ekipami jak najczęściej. Są to ekipy, które nadają kolorytu naszej scenie. To właśnie tam jest ten czysty fanatyzm, zero fałszywej przewózki, zero interesów.
Tylko widzisz. Pogoń Miechów nie stoi za 'najwiekszą flagą chuligańska w Polsce'. Nie pompowała się na prze poteżną ekipę chuligańską, na którą starał się kreować Falubaz. A gdy przyszła pora na pokazanie się to szybko zostali wyjaśnieni i już zapał się skończył. Dla mnie takie coś jest śmieszne. Ich wyjazd w kilkanaście osób do Lublina bez flag jest śmieszny. Gardzę pozerką i fałszem. Gardzę tym ponieważ wkurwiają mnie nieszczere intencje w kontekście naszej pasji, a ich ostatnie pare lat to była typowa pozerka. Budowali swój image na farmazonach, ich decyzyjny obrażał wiele osób i ekip, jak chociażby właśnie historia z Bielskiem czy historia z ich zgodowiczami i zgodowiczami Zagłębia bo przecież i Odrze Opole się dostało. I tyle. W szczegóły wchodzić nie chcę na forum otwartym, mogę z Tobą porozmawiać na priv jak Cię coś zaciekawiło. Z powyższych powodów napisałem o nich o to co napisałem. Nie chodzi o siłę czy wielkość. Chodzi o to co się robi, co się mówi, jak się zachowuje i jaki obraz swojej ekipy się kreuje. Niestety ja mam o nich taką, a nie inną opinię.

Co do Włókniarza to się nie odnoszę gdyż nie wiele o nich wiem, nic nie miałem zamiaru o nich napisać, a samego Żużla nie przekreślam jako coś do poczytania. U nas przecież we Wrocławiu jest Sparta, mieli kiedyś jakiś swój okres gdzie chyba chodzili nawet do lasu (z resztą mieli zgodę z Falubazem ;) ).

Odpowiadając na Twoje pytanie. Napisałem o wątpliwych moralnie/klaunach ekipach i osobach. Co do ekip. Prosty przykład Wisła Sharks. Dla mnie jest to skompromitowana ekipa i nie wiem co mogę więcej dodać. Dalej, Podbeskidzie Bielsko Biała. Nie traktuje tej ekipy poważnie. Negatywny stosunek mam też do Polonii Warszawa. Ale to moje prywatne opinie przecież. Oczywiście o jakichś Termalikach czy innych tworach to nawet nie chce wspominać gdyż jestem przekonany, że oni nie są w radarze zainteresowań TMK ;). Na szczęście nasza scena mimo wszystko trzyma poziom i większość ogólnie przyjętych zasad. Natomiast czysto teoretycznie, gdyby w naszym kraju powiedzmy doszło do jakichś zmian i powstały ekipy pokroju Roter Stern Leipzig, Bebelsberg to także bym uważał ich za pajaców i wolałbym by nie pojawiały się w tak zacnym zinie jak TMK ;)

Zdaje sobie sprawę, że to co napisałem to moja subiektywna prywatna ocena. Każdy ma swoją. Wyjaśniłem po prostu swój punk widzenia, dlaczego w ogólnym rozrachunku cenię bardziej taką Pogoń Miechów czy wspomniane przez Ciebie Szombierki niż Falubaz.
Pozdrawiam

Gromson
Posty: 274
Rejestracja: 07.05.2018, 21:53
Lokalizacja: Skorogoszcz i okolice lewina

Re: TMK

Post autor: Gromson » 06.04.2020, 16:28

Po c*** chcecie robic kolejny wywiad z Falubazem ? Przeciez 1 juz był, wspominali wtedy o tym ze beda jezdzic na pilke, co z tego wyszlo wszyscy juz wiemy
Mors certa, hora incerta

Bączyński
Posty: 841
Rejestracja: 28.10.2013, 21:52

Re: TMK

Post autor: Bączyński » 06.04.2020, 16:55

Tylko widzisz. Pogoń Miechów nie stoi za 'najwiekszą flagą chuligańska w Polsce'.
Faktycznie,jak podliczyć ile flag ze znaczkim (h) i odnoszących się do chuligaństwa ma Falubaz-to chyba jakiś rekord Polski wyjdzie ;)

P1925
Posty: 11
Rejestracja: 07.06.2018, 08:41

Re: TMK

Post autor: P1925 » 07.04.2020, 14:26

Również chętnie bym przeczytał obszerny wywiad z Włókniarzem, chłopak który prowadził NoName jeszcze aktywny?

szwadron97
Posty: 837
Rejestracja: 09.04.2014, 13:32

Re: TMK

Post autor: szwadron97 » 07.04.2020, 15:55

Bączyński pisze:
06.04.2020, 16:55
Tylko widzisz. Pogoń Miechów nie stoi za 'najwiekszą flagą chuligańska w Polsce'.
Faktycznie,jak podliczyć ile flag ze znaczkim (h) i odnoszących się do chuligaństwa ma Falubaz-to chyba jakiś rekord Polski wyjdzie ;)
Pokaż zdjęcia tych kilku flag ze znakiem h bo o jednej czy dwóch nie mówisz tylko o rekordzie

slonecznazks
Posty: 133
Rejestracja: 29.04.2012, 13:34

Re: TMK

Post autor: slonecznazks » 07.04.2020, 16:24

szwadron97 pisze:
07.04.2020, 15:55
Bączyński pisze:
06.04.2020, 16:55
Tylko widzisz. Pogoń Miechów nie stoi za 'najwiekszą flagą chuligańska w Polsce'.
Faktycznie,jak podliczyć ile flag ze znaczkim (h) i odnoszących się do chuligaństwa ma Falubaz-to chyba jakiś rekord Polski wyjdzie ;)
Pokaż zdjęcia tych kilku flag ze znakiem h bo o jednej czy dwóch nie mówisz tylko o rekordzie
Nie mam jak wstawić zdjęć, ale każdy może sobie wygooglować: Falubaz (h) Hooligans, Władcy Ziemi (h) Lubuskiej, Zielonogórzanie (h), dwie wersje flagi F(h)ZG (kolorowa i czarna, F(h)zgredy. Jest sześć. Do tego flaga Falubaz Terror, która nie ma emblematu hooligas, ale jest wymowna.

Doktor P(r)awica
Posty: 351
Rejestracja: 25.07.2015, 21:45

Re: TMK

Post autor: Doktor P(r)awica » 07.04.2020, 16:38

Ja bym dodał jeszcze jak bonus flagę Kibole Sportowcy Fanatycy. Wprawdzie nie ma H, ale za to są na niej 2 duże nasterydowane postacie w owijkach i kominach.
Całkiem sporo się tego uzbierało.

Kkrawczyk
Posty: 851
Rejestracja: 02.05.2019, 11:11

Re: TMK

Post autor: Kkrawczyk » 07.04.2020, 18:23

slonecznazks pisze:
07.04.2020, 16:24
szwadron97 pisze:
07.04.2020, 15:55
Bączyński pisze:
06.04.2020, 16:55

Faktycznie,jak podliczyć ile flag ze znaczkim (h) i odnoszących się do chuligaństwa ma Falubaz-to chyba jakiś rekord Polski wyjdzie ;)
Pokaż zdjęcia tych kilku flag ze znakiem h bo o jednej czy dwóch nie mówisz tylko o rekordzie
Nie mam jak wstawić zdjęć, ale każdy może sobie wygooglować: Falubaz (h) Hooligans, Władcy Ziemi (h) Lubuskiej, Zielonogórzanie (h), dwie wersje flagi F(h)ZG (kolorowa i czarna, F(h)zgredy. Jest sześć. Do tego flaga Falubaz Terror, która nie ma emblematu hooligas, ale jest wymowna.
ku***.. Wiecej flag niz chuliganów:)
j**** urkaine

plemplem81
Posty: 710
Rejestracja: 27.12.2011, 10:14

Re: TMK

Post autor: plemplem81 » 08.04.2020, 08:55

slonecznazks pisze:
07.04.2020, 16:24
Nie mam jak wstawić zdjęć, ale każdy może sobie wygooglować: Falubaz (h) Hooligans, Władcy Ziemi (h) Lubuskiej, Zielonogórzanie (h), dwie wersje flagi F(h)ZG (kolorowa i czarna, F(h)zgredy. Jest sześć. Do tego flaga Falubaz Terror, która nie ma emblematu hooligas, ale jest wymowna.
Ale wypunktowanie... Przejrzałem wszystkie te flagi. Rzeczywiście, wszystkie z logo (h). Może przykład Falubazu będzie przestrogą dla innych? Bo to faktycznie osobliwe produkować taką ilość flag z symbolami chuligańskimi. Ale... To byłoby już kolejne trudne pytanie dla fanatyków spod znaki Myszki Miki. To, że był z nimi już wywiad niewiele znaczy. Bo dziś można by Falubazowi zadać całe multum nowych pytań odnośnie trudnej sytuacji, w jakiej się znaleźli. No i styl wywiadu zupełnie inny.
Tak prywatnie na koniec. Miałem zawsze awersję do wszelkich flag w tym stylu z logo (h). Bo charakter chuligański w moim odczuciu powinna budzić nazwa i skojarzenie z nią. Zatem nazwy ekip Teddy Boys, Brygada Banici czy Psycho Fans mówią same za siebie i nie potrzebują logo chuligana na flagach dla wsparcia swojej "groźności". Czy nie pokazuje się tego na wyjazdach w ilości zebranej ekipy na trudnym terenie? O gloriach w umawianych walkach już nawet nie wspomnę.
Tak swoją drogą - kojarzę jedynie Legię Warszawa, jako tą ekipę, która nigdy na flagach nie używała logo (h). Czy jest jeszcze jakakolwiek taka w Polsce, która obrała podobną ścieżkę?
Obrazek

gulik1977
Posty: 213
Rejestracja: 21.06.2016, 19:24

Re: TMK

Post autor: gulik1977 » 08.04.2020, 20:19

czy ostatni akapit- podkreślony oznacza, że w maju TMK nie ukaże się?
Pzrdr.
"padający deszcz, wiatr, całkowity zakaz picia alkoholu spowodował, że nasz doping w 2 poł. nie wyglądał najlepiej"

Nawigator
Posty: 122
Rejestracja: 26.02.2007, 22:37

Re: TMK

Post autor: Nawigator » 08.04.2020, 20:56

Widział ktoś już nowy numer w salonikach prasowych?

coglin
Posty: 237
Rejestracja: 27.02.2007, 15:29

Re: TMK

Post autor: coglin » 09.04.2020, 09:09

Nawigator pisze:
08.04.2020, 20:56
Widział ktoś już nowy numer w salonikach prasowych?
Z tego co piszą na stronie to dopiero dzisiaj wychodzi.
Wisła Kraków

cybertomanek
Posty: 11
Rejestracja: 28.08.2011, 10:10

Re: TMK

Post autor: cybertomanek » 09.04.2020, 09:10

W Empiku już jest do dostania

szwadron97
Posty: 837
Rejestracja: 09.04.2014, 13:32

Re: TMK

Post autor: szwadron97 » 09.04.2020, 14:11

drozdowiAK pisze:
08.04.2020, 09:55
co ci teraz mowi i z czym kojarzy ekipa psychofans ?
Z konfidentami i sprzedażą samych siebie pewnie gdyby potrzebowali jeszcze świadków koronnych to znaleźliby w tej grupie

Oldfreak
Posty: 308
Rejestracja: 31.07.2014, 14:00

Re: TMK

Post autor: Oldfreak » 09.04.2020, 17:37

Dziwi mnie,że np za stratę flag dany fc lub grupa jest rozwiązana.A za oficjalne konfidenctwo , sharks i pf nadal działają.Chociaż co to za działanie,jak sharki nie mogą nawet flagi na własnym stadionie wywiesić.

plemplem81
Posty: 710
Rejestracja: 27.12.2011, 10:14

Re: TMK

Post autor: plemplem81 » 10.04.2020, 09:07

drozdowiAK pisze:
08.04.2020, 09:55
co ci teraz mowi i z czym kojarzy ekipa psychofans ?
Tożsamo kojarzą mi się, jak TB pohaniorowi, WS pomiśkowi czy JG pometalowi + parę innych ekip nie z kibicowskiego świecznika (to, że mniej znani, wcale nie oznacza, że u nich proceder nie ma miejsca...), które poodsuwały ważne persony ze swoich składów po nieprawidłowych (jakichkolwiek?) zeznaniach.
Obrazek

plemplem81
Posty: 710
Rejestracja: 27.12.2011, 10:14

Re: TMK

Post autor: plemplem81 » 10.04.2020, 14:56

Ale ty jako (D)r(OZ)d(O)wiak nie masz nic wspólnego z poprzednim zbanowanym wcieleniem, nieprawdaż? I aktywność w łódzkim temacie, i antyKSP, i charakterytyczna zawiła forma wypowiedzi, i prowadzenie rozmowy na zasadzie pytań. To zapewne jest czysty zbieg okoliczności.
Obrazek

coglin
Posty: 237
Rejestracja: 27.02.2007, 15:29

Re: TMK

Post autor: coglin » 10.04.2020, 15:14

Jakby ktoś szukał w Krakowie, to w Empiku w Dekadzie - ul. Stojałowskiego (przy skrzyżowaniu z Halszki) jest kwietniowy numer TMK.
I wiosenny TMK+.
Wisła Kraków

plemplem81
Posty: 710
Rejestracja: 27.12.2011, 10:14

Re: TMK

Post autor: plemplem81 » 11.04.2020, 10:04

drozdowiAK pisze:
10.04.2020, 10:37
umiescilas
drozdowiAK pisze:
10.04.2020, 15:28
odpowiedzialas
Ulala. Ktoś nie wytrzymuje nerwowo. Już ci pisałem, ale powtórzę. Przedstaw dowody na pomówienia, które serwowałeś na temat "TMK" - jeśli nie - to W**********.
gulik1977 pisze:
08.04.2020, 20:19
czy ostatni akapit- podkreślony oznacza, że w maju TMK nie ukaże się?
Pzrdr.
Ja numer normalnie szykuję tak, jakby miał ukazać się. Wszystko zależy od dyspozycji właścicieli z Bełchatowa. Wierzę, że będą one pozytywne. Po rozmowach z nimi mogę zapewnić, że "TMK" nie zniknie ze sceny. Będziemy "wychodzić" być może co 2 miesiące, być może co 3. Numer majowy chciałbym bardzo wydać.
Obrazek

whiskey
Posty: 650
Rejestracja: 22.02.2010, 13:04

Re: TMK

Post autor: whiskey » 12.04.2020, 07:46

Dla mnie osobiście to numer może się składać tylko i wyłącznie z samych felietonów czy wywiadów. Reportaży w ogóle nie czytam bo na stadionach oprócz opraw już nic się nie dzieje i jest przewidywalnie.

dee facto
Posty: 300
Rejestracja: 04.03.2007, 00:13
Lokalizacja: tylu napinaczy

Re: TMK

Post autor: dee facto » 12.04.2020, 11:11

Chłopie,który to już twój nick?Trzeci,czwarty?Nie widzisz że problem jest z Tobą każdy ci tutaj piszę,obrażasz ludzi po kablu.Jest niedzielny poranek zamiast z rodziną usiąść przy stole zjeść barszczyk,wypić kielicha to siedzisz tutaj ciągle i klepiesz ciągle to samo.Dziwię się plemplemowi że ci wogóle odpisuje,bo mógłby ignorować.

Whiskey jestem też tego samego zdania co Ty-tylko że dzięki reportażom łatwiej zapełnić 84 strony,a tak nie jest to zadanie łatwe-pytanie czy np kontynuować rubrykę 20 lat temu gdzie zaczynał startować tmk i kto chce może kupić archiwalny numer pisma.

Myślę że decyzja o tym czy majowy numer wyjdzie nie jest związany z tym ze plemplem nie ma o czym pisac lecz chodzi tu o dystrybucję większość empików zamknięta i nie wiadomo czy do lata zostanie otwarta.Mała sprzedaż równa się plecy(porażka finansowa)

ślusarz
Posty: 195
Rejestracja: 20.04.2018, 20:19

Re: TMK

Post autor: ślusarz » 12.04.2020, 12:45

dee facto pisze:
12.04.2020, 11:11
Chłopie,który to już twój nick?Trzeci,czwarty?Nie widzisz że problem jest z Tobą każdy ci tutaj piszę,obrażasz ludzi po kablu.Jest niedzielny poranek zamiast z rodziną usiąść przy stole zjeść barszczyk,wypić kielicha to siedzisz tutaj ciągle i klepiesz ciągle to samo.Dziwię się plemplemowi że ci wogóle odpisuje,bo mógłby ignorować.
Barszcz to w grudniu teraz żurek :) pacjent o którym mowa wpierdala co najwyżej makowca, cały czas coś uruje ale wszystkie słowa bez pokrycia...

Co do ostatniego numeru i opisu Zawiszy FC Inowrocław, szkoda że zabrakło informacji o lokalnej rywalizacji z fan clubem Lecha. Swoją droga zdziwił mnie brak jakiejś wzmianki o Ś. P. Centku postrzelonym w oko przez psy na Zawisza-Widzew.

Oldfreak
Posty: 308
Rejestracja: 31.07.2014, 14:00

Re: TMK

Post autor: Oldfreak » 12.04.2020, 14:56

Mnie jakoś reportaże też nie przyciągają.Na dwie strony opisu jedna strona opisuje ile dni malowali oprawę i szykowali się do meczu,druga w której minucie poszła flaga do góry i w której minucie baloniki.No i że doping bardzo dobry i głośny a goście niesłyszalni :)
Za to wywiady,cykl 20 lat temu jest ok.Fotek ekip z lat 90 tych też jest milion.Można by wypełniać nimi lukę.
Przeglądając pierwsze numery tmk z 2000 roku są super fotki ekip bez zamazanych twarzy ekip chuligańskich typu Gryf Słupsk,Pogoń Lębork,Bałtyk Gdynia Zagłębie Lubin,Stomil Olsztyn i wiele innych.

whiskey
Posty: 650
Rejestracja: 22.02.2010, 13:04

Re: TMK

Post autor: whiskey » 13.04.2020, 10:04

Felieton świński kącik to chyba jeden z najgorszych gniotow w historii tmk, nie wiem kto przepuścił ten tekst jakiegoś patusa z wysp. Sektor prawa również typowy zapychacz w nowym numerze. Nikt nic nowego się nie dowiedział z tego tekstu.

dres i kaptur
Posty: 241
Rejestracja: 29.10.2010, 21:34

Re: TMK

Post autor: dres i kaptur » 13.04.2020, 13:14

Jak dla mnie to felietony Kosy to także zapychacz. Jego twórczości nie da się czytać i tego jego wieczne narzekanie na wszystko.

Wiadomo, że nie każdemu się dogodzi, ale tych jego wypocin to wątpie, że ktoś z zaciekawieniem czyta

Gromson
Posty: 274
Rejestracja: 07.05.2018, 21:53
Lokalizacja: Skorogoszcz i okolice lewina

Re: TMK

Post autor: Gromson » 13.04.2020, 13:33

Ogolnie w tmk tylko felietony Łukasza z DL trzymaja poziom
Mors certa, hora incerta

Nawigator
Posty: 122
Rejestracja: 26.02.2007, 22:37

Re: TMK

Post autor: Nawigator » 13.04.2020, 15:00

Szanowny Dozolu,
Sytuacja do której nawiązujesz by podpiąć co poniektórych do wykrywacza kłamstw jest kontynuacją opisanego poniżej wątku z 2008 roku czy tyczy się zupełnie innego wątku?

Obrazek

plemplem81
Posty: 710
Rejestracja: 27.12.2011, 10:14

Re: TMK

Post autor: plemplem81 » 13.04.2020, 15:44

whiskey pisze:
12.04.2020, 07:46
Dla mnie osobiście to numer może się składać tylko i wyłącznie z samych felietonów czy wywiadów. Reportaży w ogóle nie czytam bo na stadionach oprócz opraw już nic się nie dzieje i jest przewidywalnie.
No i jest też tak, że jednak biorąc "TMK" do ręki wie się niemal wszystko, bo już było to w necie. Jednak nie tworzyłby ten magazyn swoistej kroniki polskiej sceny kibicowskiej, gdyby nie fotoreportaże. One przecież nakręcają każdy kolejny numer.
dee facto pisze:
12.04.2020, 11:11
pytanie czy np kontynuować rubrykę 20 lat temu gdzie zaczynał startować tmk i kto chce może kupić archiwalny numer pisma.
Nie będzie kontynuacji "20 lat temu". Rubryka ta dokładnie za rok skończy swój żywot, bo będą to ostatnie opisy wzięte z zinów. Później już, począwszy od lipca 2001 roku, nadeszła era "TMK".
ślusarz pisze:
12.04.2020, 12:45
Barszcz to w grudniu teraz żurek :)
Może chodziło o barszcz biały ;)
ślusarz pisze:
12.04.2020, 12:45
Co do ostatniego numeru i opisu Zawiszy FC Inowrocław [...] Swoją droga zdziwił mnie brak jakiejś wzmianki o Ś. P. Centku postrzelonym w oko przez psy na Zawisza-Widzew.
Niestety, "Maryś" przeoczył temat i faktycznie nie napisał o tej sytuacji, a to ważny epizod w historii istnienia ich fan clubu. Z wywiadu z "Marasem" natomiast dowiedzieliśmy się, że chłopak nie wytrzymał presji życia po takim zdarzeniu i niestety nie ma go już wśród nas.
Oldfreak pisze:
12.04.2020, 14:56
Mnie jakoś reportaże też nie przyciągają.Na dwie strony opisu jedna strona opisuje ile dni malowali oprawę i szykowali się do meczu,druga w której minucie poszła flaga do góry i w której minucie baloniki.No i że doping bardzo dobry i głośny a goście niesłyszalni :)
To jest efekt podziału naszej sceny na ultras, hooligans i inne cuda. Potem taki "ultras" pisze opis tylko i wyłącznie biorąc pod uwagę malowanie sektorówki, no bo o niczym innym nawet nie śmie napisać, bo od razu w******* albo koniec kariery. Mam wrażenie, że to tylko jedna strona medalu. Jest też inna. Dużo poważniejsza. Jestem przekonany, że gdyby ktokolwiek z Was był wytypowany przez ekipę do pisania relacji, tak jak aktualni pisarze, pięciokrotnie przemyślelibyście co napisać, a co nie. Opisy z wielu poważnych ekip tworzą ludzie, którzy nie chodzą rok na trybuny, lecz są wieloletnimi fanatykami. Może nie wszyscy z nich działają w swoich bandach chuligańskich, ale od bandy mają zielone światło na pisanie. Chyba macie świadomość, że wystarczy jeden zły zwrot, złe zdanie i można zakończyć swoją karierę na trybunach. Dlatego pisze się o bzdurach, które w zasadzie mało kogo interesują i które są bezpieczne dla piszącego. A też oczywiste, że nie każdy opis będzie akceptowany przez ekipę, bo ludzie z ekipy nie mają czasu na takie sprawy, jak akcept opisu, no nie róbmy sobie żartów... Stąd taka wytypowana osoba musi mieć świadomość co pisać może, a co nie i oczywistym jest, że lepiej napisać mniej, niż za dużo i mieć gorąco. To jest sytuacja bez wyjścia w polskich, silnie zdominowanych przez chuligankę realiach. Tzn. wyjście jest - nie dawać fotoreportaży.
Jeśli ktoś narzeka na ten temat, widać, że nawet nie powąchał decyzyjnych w swoich ekipach i ich rozstrzygnięć.
Oldfreak pisze:
12.04.2020, 14:56
Fotek ekip z lat 90 tych też jest milion.Można by wypełniać nimi lukę.
To znajdź mi na necie fotki z lat 90. dobrej jakości, które będą mogły iść do rubryki "Old School". W każdej ekipie dedykowanej na 2 strony w "TMK" jest 7 zdjęć. Poświęć jeden jakiś dzień i znajdź mi z lat 90. zaledwie 7 wysokiej rozdzielki fot Ceramiki Opoczno, Petrochemii Płock lub Sandecji Nowy Sącz. Dwie z tych ekip już były na łamach "TMK", trzecia będzie też za jakiś czas. Ja tych fot mam koło tysiaka, bo jeździłem po kraju, pożyczałem kolekcje od ludzi i skanowałem każdą fotę z osobna. I dlatego ten dział mógł w ogóle zaistnieć. Nie znajdziesz takich ujęć w necie w dobrej jakości. To co napisałeś niestety jest tylko życzeniem.
Oldfreak pisze:
12.04.2020, 14:56
Przeglądając pierwsze numery tmk z 2000 roku są super fotki ekip bez zamazanych twarzy ekip chuligańskich typu Gryf Słupsk,Pogoń Lębork,Bałtyk Gdynia Zagłębie Lubin,Stomil Olsztyn i wiele innych.
To były "nieco" inne czasy. Po pierwsze niektóre ekipy same godziły się na takie zdjęcia, po drugie można było dużo, dużo więcej, a inwigilacja nie stała jeszcze na tak druzgocącym poziomie. Dziś ja sam nawet nie chciałbym takich zdjęć z niezamazanymi twarzami dawać, chociażby dla bezpieczeństwa ludzi z ekip. Zostają nam tylko i wyłącznie te archiwalne numery "TMK" - nie ma możliwości powrotu klimatycznych zdjęć bez zamazanych twarzy ekip chuligańskich.
whiskey pisze:
13.04.2020, 10:04
Felieton świński kącik to chyba jeden z najgorszych gniotow w historii tmk, nie wiem kto przepuścił ten tekst jakiegoś patusa z wysp. Sektor prawa również typowy zapychacz w nowym numerze. Nikt nic nowego się nie dowiedział z tego tekstu.
Dobrze, że się odniosłeś do tego. Myślę, że człowiek ten mimo usilnych starań o to, by coś pisać na łamach "TMK", pożegna się wraz z tym pierwszym tekstem. Jeszcze spytam paru "wyroczni" o ich opinie ;). Ale to już prywatnie.
"Sektor Prawa" - tu będę stał murem za Magdą. Jej teksty to coś zupełnie nowego na łamach "TMK", z nieco innego też spojrzenia, aniżeli świat kibicowski, bo trudno za nasze środowisko uznać papugi. Nie każdy tekst jest przecież czymś "mega". Sumując jednak uważam, że "Sektor Prawa" jest jednym z najbardziej wartościowych punktów "TMK".
dres i kaptur pisze:
13.04.2020, 13:14
Jak dla mnie to felietony Kosy to także zapychacz. Jego twórczości nie da się czytać i tego jego wieczne narzekanie na wszystko.
Wiadomo, że nie każdemu się dogodzi, ale tych jego wypocin to wątpie, że ktoś z zaciekawieniem czyta
"Kosa" jest obecny na tym forum. Jeśli będzie chciał, sam ustosunkuje się do Twoich słów.
Gromson pisze:
13.04.2020, 13:33
Ogolnie w tmk tylko felietony Łukasza z DL trzymaja poziom
Lubię czytać Łukasza, bo to mądry synek. :) I płodny w kwestii twórczości. Z Łukaszem jednak są dwa tematy. Pierwszy i podstawowy to ten, że mocno odbił od życia kibicowskiego. Nie oznacza to, że całkowicie, ale sam przyznaje, że to namiastka jego dawnego "ja". Drugi jest taki problem, że był moment, w którym powiedziałem "pauza". Łukasz za bardzo chciał ciągnąć w kierunku religijności i wiary. Niemalże każdy tekst do tego się sprowadzał, a Łukasz szczerze stwierdził, że ciężko mu będzie płodzić teksty nie mające każdorazowo odniesienia do najwyższego bóstwa. Teraz przechodzą jego felietony, ale i tak wprawne oko wyłuszczy w nich choćby słowo odniesienia do wiary. Uważam, że pismo kibicowskie nie jest miejscem świadectwa wiary. Wolę, gdy naszą religią jest ruch kibicowski.
Obrazek

Oldfreak
Posty: 308
Rejestracja: 31.07.2014, 14:00

Re: TMK

Post autor: Oldfreak » 13.04.2020, 22:16

Chodziło o to,że fotki sprzed 20-25 lat nikomu nie zaszkodzą teraz jakby się ukazały w takiej formie jak w pierwszych numerach tmk.Nie chodzi mi o aktualne fotki ekip.To były fotki typowo wyjazdowe z trybun z bliska,a nie pozowane.I myślę że jakby się zwrócić do ekip kibicowskich,to każdy po jakieś 6-8 fotek by ci podesłał zeskanowanych z lat 90--00.
A co do reportaży to są ok,ale można je okroić do konkretnych informacji bez takich przydługich opisów plus jakies fotki.
Pozdro.

whiskey
Posty: 650
Rejestracja: 22.02.2010, 13:04

Re: TMK

Post autor: whiskey » 14.04.2020, 14:46

Chcecie czytać o Bogu to sięgnijcie po Biblię a nie mieszajcie pisma o kibicach do bozkow i innych pedofili

whiskey
Posty: 650
Rejestracja: 22.02.2010, 13:04

Re: TMK

Post autor: whiskey » 14.04.2020, 15:32

Po prostu mam spory uśmiech na mordzie jak słyszę o mocnej wierzę typów którzy biją się po mordzie i wyzywają inną ekipę 😀 Gdzie miłość bliźniego haha. Chyba, że jesteście Janusze z sektora rodzinnego to ok. W innym wypadku Himaleje hipokryzji.

Adas90
Posty: 7
Rejestracja: 02.11.2014, 13:38

Re: TMK

Post autor: Adas90 » 14.04.2020, 15:34

plemplem81- Czy oprócz obecnie dostępnych numerów TMK w wersji elektronicznej, będą wrzucone np. archiwalne?

nisc
Posty: 1812
Rejestracja: 26.02.2007, 19:26

Re: TMK

Post autor: nisc » 14.04.2020, 16:00

felietion Łukasza w plusie o zinach St Pauli bardzo rzeczowy, czekam na taki sam o drugiej z jego kibicowskich fascynacji - AEK Ateny
TYBET JEST SERBSKI

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: B. Ricci, banan92, flo0666, floydfloyd i 259 gości