TMK

ultras, hooligans, liczby, ciekawostki, informacje, opisy

Moderatorzy: Zorientowany, LechiaCHWM

ODPOWIEDZ
Ultras1312
Posty: 220
Rejestracja: 23.05.2016, 11:48

Re: TMK

Post autor: Ultras1312 » 24.03.2020, 20:54

Ktoś tu kiedyś napisał, że jak przyjdzie 3cia wojna światowa to kibice pójdą pierwsi walczyć. Dziś mamy sytuację gdzie ludzie piszą o wojnie biologicznej. Kibicowska brać działa pełną pizdą jak może, a internetowa chuliganka wytyka lajki przy zdjęciach. j**** was śmiecie!



Kris_groundhopping
Posty: 15
Rejestracja: 29.04.2018, 17:32

Re: TMK

Post autor: Kris_groundhopping » 24.03.2020, 21:01

Doktor P(r)awica pisze:
10.03.2020, 16:56
W kontekście wywiadu w najnowszym TMK dodam dla osób, które może nie specjalnie śledzą każdy ligowy mecz, że tydzień po przeprowadzonym wywiadzie i pytaniu czy już nie zobaczymy flagi skinheads to zawisła ona na meczu z Legią Warszawa :)
To tyle tematem dopowiedzenia, szkoda w sumie, że redaktor nie dopisał gdzieś tego w nawiasie, że flaga się pojawiła, bo uważam, że dodało by to smaczku, szczególnie, że flaga ta nie wisiała 8 lat.
https://www.facebook.com/54637174222314 ... 53/?type=3

Pozdrawiam
Było o tym wspomniane w redakcyjnej relacji z meczu Śląska z Legią :)

plemplem81
Posty: 710
Rejestracja: 27.12.2011, 10:14

Re: TMK

Post autor: plemplem81 » 25.03.2020, 15:08

Wraz z dniem dzisiejszym ruszyła sprzedaż wydań "TMK" oraz "TMK+" w wersji internetowej. Oba magazyny można zakupić w dwóch największych polskich dystrybutorach e-prasy:

[link]
[link]

Ten trend szykował się od dawna. Długo się do tego też przygotowywaliśmy - głównie mentalnie. Naciskał mnie również Major ;) tego forum działający niegdyś w tej branży i znający ją choć trochę... Ugięliśmy się - także i ze względu na obecne czasy. Można nas czytać także i w wersji online. W czasach nudy, niewychodzenia to chyba dobra alternatywa, choć dla mnie osobiście to nigdy nie zastąpi wersji papierowej - zapachu farby drukarskiej, możliwości wertowania stron palcami czy zwyczajnie druku na papierze. Ciekaw jestem Waszych opinii na ten temat.
Obrazek

R.E. Bells
Posty: 292
Rejestracja: 13.05.2013, 13:18

Re: TMK

Post autor: R.E. Bells » 25.03.2020, 18:18

Dobry ruch, będą dodawane w tej formie numery z poprzednich miesięcy?

gulik1977
Posty: 213
Rejestracja: 21.06.2016, 19:24

Re: TMK

Post autor: gulik1977 » 25.03.2020, 23:44

Moim zdaniem krok w złym kierunku. Oby się nie okazało, że znak czasu spowoduje odejscie wersji papierowej TKM do lamusa...
"padający deszcz, wiatr, całkowity zakaz picia alkoholu spowodował, że nasz doping w 2 poł. nie wyglądał najlepiej"

Mertens
Posty: 476
Rejestracja: 28.04.2019, 19:19

Re: TMK

Post autor: Mertens » 26.03.2020, 03:06

Jestem podobnego zdania jak praktycznie wszyscy, nic nie zastąpi wersji fizycznej i tego specyficznego zapachu farby drukarskiej, uczucia kiedy dotykasz stron magazynu, to jest coś niezastąpionego, aczkolwiek bardzo dobre dla ludzi na emigracji które nie mają dostępu do Empików , kiosków. Dużo zachodu z wysyłkami itp, wiele osób rezygnuje z kupna magazynu na myśl o tym, że to trzeba wysyłać, odbierać czekać. A nie po prostu idziesz do sklepu i masz. Dlatego sądzę, że wersja "e" to bardzo dobre rozwiązanie dla ludzi przebywających na obczyźnie
Nie wchodzę w słowne przepychanki z forumowymi napinatorami

Subiektywne zdanie kibica Ruchu

slonecznazks
Posty: 133
Rejestracja: 29.04.2012, 13:34

Re: TMK

Post autor: slonecznazks » 26.03.2020, 10:38

Tylko papier! TMK to chyba ostatni bastion starych czasów :)

dee facto
Posty: 300
Rejestracja: 04.03.2007, 00:13
Lokalizacja: tylu napinaczy

Re: TMK

Post autor: dee facto » 26.03.2020, 13:00

Oczywiście jestem całym serduchem za drukowaną wersją papierową.

Nie chwaląc się posiadam ponad 150 numerów tmk i nie ma opcji bym się tej kolekcji pozbył,10-15 lat temu jezdziłem do Warszawy by kupić nowy numer tmk i przy okazji Naszą Legię,która ukazywała się dzień wcześniej niż w reszcie kraju.

Przy okazji Plemplem w moim mieście zamknięte są oba empiki i będę miał spory problem by dostać kwietniowy numer.

Na priv zapytam ciebie czy jest opcja dostania go drogą stacjonarną czy tylko wysyłka wchodzi w grę?

Czy nowy numer jest już w 100 % ukończony i poszedł do drukarni?

plemplem81
Posty: 710
Rejestracja: 27.12.2011, 10:14

Re: TMK

Post autor: plemplem81 » 26.03.2020, 13:36

Jak domyślacie się w związku z aktualną sytuacją panuje totalna dezorganizacja i chaos we wszystkich sferach życia. Po ostatniej decyzji polskiego rządu w zasadzie niemożliwym staje się kolportaż prasy. Między innymi to przyspieszyło też krok wejścia w e-gazetę, co uważam za dobry krok właśnie dla emigracji - bo to głównie z myślą o nich było planowane to wejście w świat wirtualny.
Numer kwietniowy jest w trakcie składu. Wydrukujemy go, mimo potężnych trudności z opcją sprzedaży w salonach prasowych. Wierzymy, że ogromna część z Was zdecyduje się na kupno drogą przelewu, a następnie dostarczenia magazynu pocztą. To w zasadzie jedyna rozsądna opcja na chwilę obecną, gdyż nawet salony prasowe nie są w stanie nam dać odpowiedzi, które punkty są otwarte, a które zamknięto...
Muszę też przedstawić sprawę przyszłości "TMK". Jestem przed decydującą rozmową z wydawcami dotyczącą dalszych kroków. Póki co wcześniejsze nasze debaty w tej kwestii oraz wszelkie dane spływające z rynku prasowego nie dają powodów do optymizmu. Nie wiem póki co jeszcze, jak to duet wydawców będzie chciał rozwiązać ostatecznie, ale założyć musimy z dużym prawdopodobieństwem również i najczarniejszy scenariusz, że numer kwietniowy "TMK" będzie ostatnim, który ujrzy światło dziennie na dłuższy czas, dopóki kibice nie wrócą na trybuny... :( Doprawdy daleki jestem od siania defetyzmu, ale jeśli trend nie zmieni się i świat się nie ogarnie, to czeka nas dłuższy rozbrat z jedynym kibolskim drukowanym pismem. Nie sądziłem, że tego dożyję - ba, że stanie się to w momencie, gdy mam materiały na kolejne numery, gdy osobiście tworzę już od dłuższego czasu konkretny artykuł dedykowany mniejszym ekipom, gdy praca wre nad innym ciekawym sowitym artykułem dotyczącym zgód, gdy nadchodziła pełnia sezonu - najlepsze miesiące - marzec, kwiecień, maj i czerwiec... Przejebane. Jestem zdołowany w c*** tym wszystkim.
Obrazek

Dolniety_Pierre
Posty: 253
Rejestracja: 15.10.2019, 23:41

Re: TMK

Post autor: Dolniety_Pierre » 26.03.2020, 14:12

gulik1977 pisze:
25.03.2020, 23:44
Moim zdaniem krok w złym kierunku. Oby się nie okazało, że znak czasu spowoduje odejscie wersji papierowej TKM do lamusa...
Każdy woli papier... kiedy moze go sobie bez problemu kupić w kiosku, empiku lub innym sklepie.
Inaczej byś podchodził gdybys siedzial gdzieś za granica ,lub zmieniał często adres na kontraktach. Wtedy jedyna opcja to albo kolportaż o ile jest możliwy (zależy od kraju i czy adres staly) albo w najgorszym wypadku polski sklep i TMK za 5 euraskow...
Fortis fortuna adviuat

gulik1977
Posty: 213
Rejestracja: 21.06.2016, 19:24

Re: TMK

Post autor: gulik1977 » 26.03.2020, 14:54

Dolniety_Pierre pisze:
26.03.2020, 14:12
gulik1977 pisze:
25.03.2020, 23:44
Moim zdaniem krok w złym kierunku. Oby się nie okazało, że znak czasu spowoduje odejscie wersji papierowej TKM do lamusa...
Każdy woli papier... kiedy moze go sobie bez problemu kupić w kiosku, empiku lub innym sklepie.
Inaczej byś podchodził gdybys siedzial gdzieś za granica ,lub zmieniał często adres na kontraktach. Wtedy jedyna opcja to albo kolportaż o ile jest możliwy (zależy od kraju i czy adres staly) albo w najgorszym wypadku polski sklep i TMK za 5


Zgadzam się z Tobą Kolego. W takich sytuacjach to ma sens.
Pozdro!
"padający deszcz, wiatr, całkowity zakaz picia alkoholu spowodował, że nasz doping w 2 poł. nie wyglądał najlepiej"

HC
Posty: 3698
Rejestracja: 25.07.2007, 12:17
Lokalizacja: monopolowy

Re: TMK

Post autor: HC » 28.03.2020, 14:11

Kupiłem TMK+ poprzez e-kiosk.
Jedyną opcją przeglądania zina jest u nich na stronie?Nie dostanę żadnego pdf'a? Przy moim wzroku muszę się trochę namęczyć żeby coś przeczytać...
HUTNIK&MAZOVIA

airmax360
Posty: 274
Rejestracja: 15.04.2008, 12:16

Re: TMK

Post autor: airmax360 » 29.03.2020, 01:31

Odnośnie dystrybucji i dalszej sprzedaży, to rynek Prasowy działa normalnie. Magazyny dystrybucji są w pełni otwarte dla wydawców i w zasadzie każda sieć salonikow działa. Przykładowo Kolporter ma otwartych ok 85-90% wszystkich swoich salonikow, to samo HDS (In Medio, Relay). Nawet z małymi wyjątkami (z różnych powodów) działają punkty w Galeriach.

wypityjanusz
Posty: 275
Rejestracja: 28.12.2015, 17:34

Re: TMK

Post autor: wypityjanusz » 29.03.2020, 12:09

HC pisze:
28.03.2020, 14:11
Kupiłem TMK+ poprzez e-kiosk.
Jedyną opcją przeglądania zina jest u nich na stronie?Nie dostanę żadnego pdf'a? Przy moim wzroku muszę się trochę namęczyć żeby coś przeczytać...
Na egazety da się oglądać przez ich aplikację.
welnoak pisze:Jaki tu spokoj sialalalalala nic sie nie dzieje sialalalalala :)

plemplem81
Posty: 710
Rejestracja: 27.12.2011, 10:14

Re: TMK

Post autor: plemplem81 » 30.03.2020, 13:18

HC pisze:
28.03.2020, 14:11
Kupiłem TMK+ poprzez e-kiosk.
Jedyną opcją przeglądania zina jest u nich na stronie?Nie dostanę żadnego pdf'a? Przy moim wzroku muszę się trochę namęczyć żeby coś przeczytać...
To są standardy mające na celu ochronę wydawców przed nielegalnym rozpowszechnianiem plików z treścią.
airmax360 pisze:
29.03.2020, 01:31
Odnośnie dystrybucji i dalszej sprzedaży, to rynek Prasowy działa normalnie. Magazyny dystrybucji są w pełni otwarte dla wydawców i w zasadzie każda sieć salonikow działa. Przykładowo Kolporter ma otwartych ok 85-90% wszystkich swoich salonikow, to samo HDS (In Medio, Relay). Nawet z małymi wyjątkami (z różnych powodów) działają punkty w Galeriach.
Zasięgnąłem wiedzy nieco głębiej i okazuje się, że masz rację. Jest jeden szkopuł. Otóż "TMK" ma podpisaną umowę z "Empikiem" i tym samym to "Empik" zajmuje się dystrybucją naszego magazynu, także do mniejszych saloników prasowych. Tak to sobie "Empik" skonstruował. Siłą rzeczy głównym motorem napędowym sprzedaży zawsze były "Empiki" z racji, że to największe tego typu platformy prasowe w kraju. Na nieszczęście, "Empiki" w obecnych czasach w miażdżącej większości lokalizacji są umiejscowione w galeriach handlowych. Tym samym wyklucza nam to główny nurt sprzedaży. Dając taką samą liczbę magazynów do głównej dystrybucji "Empika" skazujemy się na wrzucenie "TMK" do jakichś trzeciorzędnych saloników prasowych, w których ludzie mało kiedy kupowali i mało kto wie, że można tam kupić "TMK". Ktoś przyzwyczajony do kupowania "TMK" w "Empiku" nie będzie jeździł za gazetką przez pół miasta w celu jej poszukiwania. To też powoduje, że numer kwietniowy będzie wydrukowany w zredukowanej liczbie egzemplarzy. Tym bardziej, że weszliśmy także w internet.

W tym miejscu chciałbym również nakreślić przyszłość, bo podjęte zostały dalsze decyzje. Przyszłość pisma bezpośrednio wiąże się z tym, co z nami - kibicami. Nie ma kibiców na stadionach - nie ma "TMK". Jeśli jakimś cudem w maju wróciłyby rozgrywki i także kibice na stadiony - "TMK" zachowa ciągłość wydawniczą. Numer kwietniowy nie będzie wtedy ostatnim, pożegnalnym na jakiś dłuższy czas. Jednakże biorąc pod uwagę to, co się dzieje obecnie i na chłodno oceniając ogólnoświatową bojaźń i niemoc politycznych elit, można śmiało przyjąć, że "TMK" nie wróci na rynek za szybko. Nade wszystko muszą wrócić pełne trybuny - inaczej wydawanie magazynu uznaję za bezsensowne. Śledźcie profil "TMK" na fejsie, tam poinformujemy o momencie powrotu - ja tutaj również oczywiście napiszę, gdy tylko pojawią się jakieś symptomy powrotu. Na chwilę obecną zostają nam numery archiwalne - polecam po raz wtóry - wszyscy mamy teraz więcej czasu - jest do czego wracać...
Obrazek

info z TMK
Posty: 967
Rejestracja: 22.09.2014, 14:38

Re: TMK

Post autor: info z TMK » 30.03.2020, 13:48

Możesz napisać już co będzie w nowym numerze?

plemplem81
Posty: 710
Rejestracja: 27.12.2011, 10:14

Re: TMK

Post autor: plemplem81 » 31.03.2020, 16:54

Dziś numer poszedł do druku. Ja osobiście nie mam złudzeń, że to ostatni numer przed kilkumiesięczną przerwą. Z racji, że ten numer drukowany jest w mniejszej ilości podniesiona została również cena magazynu do 9,99 PLN. Ten ruch zresztą szykował się od dawna, bo inflacja na przestrzeni ostatnich kilkunastu miesięcy była szalona.

Obrazek

W numerze fotoreportaże z ostatnich meczów, które udało się rozegrać - w sumie 22 opisy. Oprócz tego solidna dawka "20 lat temu", , przedstawienie fan clubu Inowrocław Zawiszy Bydgoszcz, mniejsze ekipy - Spartak Wielkanoc Gołcza, 3 felietony, 1 recenzja, stałe rubryki - "Pacanowo", "Sektor Prawa" i old schhol - Chrobry Głogów oraz Czuwaj Przemyśl.
Obrazek

Gromson
Posty: 274
Rejestracja: 07.05.2018, 21:53
Lokalizacja: Skorogoszcz i okolice lewina

Re: TMK

Post autor: Gromson » 01.04.2020, 13:06

plemplem, czy inflacja o której piszesz nie jest przypadkiem m.in przez polityke socjalną pisu ? Tym bardziej dziwi felieton z jednego z ostatnich numerów w którym było pisane o tym że większość osob z naszego środowiska zagłosuje na dude/pis
Mors certa, hora incerta

Oldfreak
Posty: 308
Rejestracja: 31.07.2014, 14:00

Re: TMK

Post autor: Oldfreak » 01.04.2020, 13:25

20 lat temu mogłeś kupić TMK za 7.50.Po 20 latach nieznaczny wzrost ceny mnie akurat nie dziwi.

plemplem81
Posty: 710
Rejestracja: 27.12.2011, 10:14

Re: TMK

Post autor: plemplem81 » 01.04.2020, 17:17

Gromson pisze:
01.04.2020, 13:06
plemplem, czy inflacja o której piszesz nie jest przypadkiem m.in przez polityke socjalną pisu ? Tym bardziej dziwi felieton z jednego z ostatnich numerów w którym było pisane o tym że większość osob z naszego środowiska zagłosuje na dude/pis
Oczywiście, że inflacja jest wynikiem rozdawnictwa PiS-u i w tym momencie przypomina mi się jedynie taka anegdota mówiąca o istniejącym w Afryce plemieniu, które po dziś dzień nie wie, skąd biorą się dzieci - za nic w świecie nie potrafią zestawić ze sobą momentu współżycia z momentem narodzin dziecka po 9 miesiącach. Z rozdawnictwem PiS-u jest tak samo - było elegancko dopóki leciał strumień publicznej kasy i ceny trzymały jeszcze dawny poziom. Ale skończyło się. Firmy tego nie wytrzymały, bo to w prywatne biznesy jest uderzenie - to prywatny pieniądz płacąc podwyższone podatki sponsoruje to polityczne kupowanie głosów. Co więcej - dzieci kiedyś osiągną magiczny wiek 18 lat - kasa publiczna się skończy, ale ceny nie zmaleją. Dobrze ma jedynie budżetówka - mam w rodzinie 3 osoby pracujące w zupełnie odmiennych dziedzinach sfery budżetowej - wszyscy bez wyjątku w przeciągu ostatniego roku dostali sowite podwyżki, mają płacone 13-tki (mimo, że nie wypracowują zysku, co jest absurdem do kwadratu, bo 13-tka to dodatkowe pieniądze płacone tylko w przypadku wypracowanego całorocznego zysku przecież!), premie kwartalne, półroczne, zwroty za wyjazdy dzieci na kolonie, ferie - ogólnie kurwica mnie łapie, jak to wszystko obserwuję z boku, bo widzę, jakie to jest kupowanie setek tysięcy głosów za to, że tacy jak ja muszą więcej zapierdalać, żeby oni mogli te pieniądze dostać. Przyszłościowo, jak ktokolwiek z budżetówki będzie strajkował i skonfrontujecie się z kimś takim, zawsze zacznijcie na dzień dobry od wykazania rocznego PIT-u, a nie paska z miesięcznym dochodem, bo on nigdy nie zawiera tych wszystkich premii, zwrotów, nagród i innych ciulstw, o czym pracując u prywaciarza można zapomnieć. Jestem tylko teraz ciekaw, jak długo system pociągnie w dobie masowego upierdolenia prywatnych biznesów. Kto ma budżet dotować i z czego, skoro prywaciarze upadają, a jeśli utrzymują się przy życiu to ledwo głowę nad lustrem wody trzymają. Budżetówce nic nie ucinają, dostają niezmienne pobory - a robią jak na pół etatu, chodzą do roboty co 2-3 dni i ani słowem im nie mówią o obniżeniu wypłat (nauczyciele, to już w ogóle do roboty nie chodzą i trwa jedna wielka ściema z ich strony, byle nie przymus odpracowania tego w wakacje...) . c*** mnie na to wszystko strzela! Się rozpisałem, ale na ten temat nóż mi się w kieszeni otwiera. Wybaczcie.
Cena "TMK" przez długie lata była stała. W 2001 roku 7,5 PLN to wcale nie była niska kwota. Pamiętam, że w tamtych latach na etacie zarabiało się w okolicach 1000 zł, a bezrobocie w Polsce było na chorym poziomie 20 % (na Górnym Śląsku bywały miejscowości z 35 % bezrobociem). Po prawie 20 latach cena magazynu urosła do 10 PLN. Zarobki natomiast wystrzeliły 4-krotnie w górę. Zarabiając dajmy na to 3000 PLN doprawdy uważasz, że miesięczny wydatek na coś związanego z hobby w kwocie 10 PLN to sporo?
Felieton, to sposób postrzegania świata przez jego twórcę. Nie wnikam w to, jakie ma polityczne przekonania osoba pisząca felieton. Skupiam się nad jego treścią i wartością przekazu, bo to jest najistotniejsze. Przecież nie wierzysz chyba, że cały ogół kibolskiej społeczności w 100 % nie głosuje na PO :). A tyle się przecież o tym źle wcielonym trąbi od lat...
Obrazek

Łagodny
Posty: 398
Rejestracja: 08.04.2013, 21:06
Lokalizacja: Żółto-Czarna Ojczyzna

Re: TMK

Post autor: Łagodny » 01.04.2020, 19:12

Ja bym mógł i 20 zł zapłacić za TMK. Fajki kosztują 15 zł, a co dziennie trzeba kupić paczkę to co szkodzi zapłacić 20 zł raz w miesiącu w dobrej sprawie

siwy123
Posty: 168
Rejestracja: 13.06.2018, 11:52

Re: TMK

Post autor: siwy123 » 01.04.2020, 21:07

Podwyżka ceny to już powinna być dawno dawno temu. 10 zl ta taki kawał pracy to i tak jałmużna.

Oden2
Posty: 447
Rejestracja: 31.08.2012, 04:03

Re: TMK

Post autor: Oden2 » 01.04.2020, 22:49

Rzeczywiscie cena nawet 10zl to i tak malo wedlug mnie. Widac w kazdym numerze ciezka prace i wlozony czas. Jak wiadomo czas to pieniadz, gdybys podniosl cene do 15-20 zl to nawet bym sie nie zastanawial i dalej kupowal ale nie wiem czy taka drastyczna podwyzka by sie przyjela wsrod innych. Jednym slowem kawal dobrej roboty to czasopismo.

Bączyński
Posty: 840
Rejestracja: 28.10.2013, 21:52

Re: TMK

Post autor: Bączyński » 02.04.2020, 12:13

Budżetówce nic nie ucinają, dostają niezmienne pobory - a robią jak na pół etatu, chodzą do roboty co 2-3 dni i ani słowem im nie mówią o obniżeniu wypłat
Czyli co,poucinać i państwo ma stanąć? A później pójdziesz do jakiegokolwiek urzędu i będziesz pierdolił,że twoją sprawę załatwiają powoli.
Co do pracy co 2-3 dni-wiesz co to jest tryb dyżurowy? Może i urzędasy dostają dzięki niemu 100% wypłaty,ale urzędy nie są zamknięte całkowicie na głucho.

plemplem81
Posty: 710
Rejestracja: 27.12.2011, 10:14

Re: TMK

Post autor: plemplem81 » 02.04.2020, 15:39

Bączyński - priv - nie zaśmiecajmy tego wątku o "TMK". Niepotrzebnie podjąłem temat o inflacji itp.

Skoro jesteśmy przy ocenach i Waszych opiniach - czy podoba Wam się nowo wprowadzony dział "Odchamiacz"? Rysunki tworzy profesjonalny rysownik komiksów, a wiersze chłopak z naszej kibicowskiej braci (chyba mający do tego dar).
Obrazek

bobas
Posty: 55
Rejestracja: 22.03.2007, 11:21

Re: TMK

Post autor: bobas » 02.04.2020, 19:16

Rzadko udzielam się na tym forum, z uwagi na żenujący poziom, ale z racji tego, że ten temat jeszcze jako tako się trzyma, skrobnę parę słów od siebie.
TMK pod nowymi sterami zdecydowanie na plus. Widać, że plemplem ma głowę pełną fajnych pomysłów, że mu się chce, co dobrze rzutuje na obecny kształt pisma. Najmocniejszym punktem są oczywiście wywiady. tych w starej odsłonie nie dało się już w pewnym momencie czytać, takie "kopiuj-wklej".
Popieram poprzedników co do ceny- jak za tak dobra robotę, może być ona zdecydowanie wyższa.
Pomimo ciężkich czasów, życzę powodzenia i mam nadzieję, że gazetka "nie popłynie".
Zdrówka wszystkim.
SUPPORT YOUR LOCAL FOOTBALL TEAM

adam1108
Posty: 27
Rejestracja: 21.07.2011, 23:35
Lokalizacja: Polska

Re: TMK

Post autor: adam1108 » 02.04.2020, 19:24

W moim mieście jest mały EMPIK, który jest o dziwo czynny.
Kiedy pojawi się na półkach?

dee facto
Posty: 300
Rejestracja: 04.03.2007, 00:13
Lokalizacja: tylu napinaczy

Re: TMK

Post autor: dee facto » 02.04.2020, 19:50

Plemplem kolejne pytanko mam do Ciebie.

Otóż wysłałem 10 zł przelewem na redakcyjne konto czy w związku z tym że numer podrożał podrożała także wysyłka za jeden numer?

Skoro najbliższy numer ma być ostatnim to co osobami co np zapłaciły za miesiąc z góry-czy dostaną zwrot kasy czy zwyczajnie dostaną kolejne numery gdy pismo znów wróci do ''życia''.

Swoją drogą czy w czasie rozmów z wydawcami nie myśleliście nad tym by w tych trudnych czasach połączyć w jedno pismo tmk i tmk + wtedy na pewno byłoby czym zapełnić kolejne numery pisma.

Stadionowy
Posty: 396
Rejestracja: 21.09.2009, 08:21

Re: TMK

Post autor: Stadionowy » 03.04.2020, 13:07

Plemplem a nie rozważasz /rozważacie wydawania pisma w miejszym nakładzie w wiekszej cenie (np 15 zł) z tymi materialami ktore masz? Kiedyś pisales ze masz materiały, wywiady juz zrobione chyba swiat sie czytelnikom na glowe nie zawali jesli zamist relacji dostana dwa felietony i jeden wywiad więcej...

Pismo zachowało by swoją ciągłość, wyższa cena pomogla by jakoś wyrównać budżet z mniejszego nakładu a czytelnicy / kolekcjonerzy zawsze moga pismo zamowic przez neta albo kupic wirtualne wydanie

Mimo ze kupuje TMK i TMK+ mam nadzieję ze nigdy nie dojdzie do ich połączenia

Ardian
Posty: 175
Rejestracja: 17.12.2016, 14:00

Re: TMK

Post autor: Ardian » 03.04.2020, 14:33

Nie zapominaj, że niski nakład to też wysokie koszty druku przypadające na jedną sztukę.

dee facto
Posty: 300
Rejestracja: 04.03.2007, 00:13
Lokalizacja: tylu napinaczy

Re: TMK

Post autor: dee facto » 03.04.2020, 16:38

Panowie znalezione na necie lista 38 empików,które w dalszym ciągu są jeszcze otwarte plus 11 sklepów Papiernik by Empik.

[link]

Gromson
Posty: 274
Rejestracja: 07.05.2018, 21:53
Lokalizacja: Skorogoszcz i okolice lewina

Re: TMK

Post autor: Gromson » 03.04.2020, 17:56

Ja tez jestem za tym żeby wydać kolejny numer chocby z samymi wywiadami i felietonami
Mors certa, hora incerta

plemplem81
Posty: 710
Rejestracja: 27.12.2011, 10:14

Re: TMK

Post autor: plemplem81 » 03.04.2020, 18:07

adam1108 pisze:
02.04.2020, 19:24
W moim mieście jest mały EMPIK, który jest o dziwo czynny.
Kiedy pojawi się na półkach?
Jeśli jest tak, że u Ciebie "Empik" nie jest zlokalizowany w galerii handlowej, to masz faktycznie farta :). "TMK" będzie w następnym tygodniu dostępne. Okolice czwartku-piątku, aczkolwiek w związku ze wszystkimi zawirowaniami (także i z dostawami) mam nadzieję, że nie zostanie zaliczona żadna obsuwa.
dee facto pisze:
02.04.2020, 19:50
Otóż wysłałem 10 zł przelewem na redakcyjne konto czy w związku z tym że numer podrożał podrożała także wysyłka za jeden numer?

Skoro najbliższy numer ma być ostatnim to co osobami co np zapłaciły za miesiąc z góry-czy dostaną zwrot kasy czy zwyczajnie dostaną kolejne numery gdy pismo znów wróci do ''życia''.
W cenie magazynu zawsze była już wliczona wysyłka, jeśli zamawiałeś bezpośrednio u wydawcy np. w postaci prenumeraty. Tak więc to 10 zł w zupełności jest wystarczające, by magazyn otrzymać drogą pocztową. Ci, co płacili z góry + prenumeraty - wszystko przechodzi na najbliższy numer, który ukaże się na rynku.
dee facto pisze:
02.04.2020, 19:50
Swoją drogą czy w czasie rozmów z wydawcami nie myśleliście nad tym by w tych trudnych czasach połączyć w jedno pismo tmk i tmk + wtedy na pewno byłoby czym zapełnić kolejne numery pisma.
Połączenie obu magazynów wcześniej czy później stanie się faktem. Ja osobiście ubolewam nad tym, że te magazyny w ogóle zostały rozdzielone, tym bardziej, że w "TMK" bywały momenty, że wracały choćby takie rubryki jak "Przegląd lig zagranicznych", które zajmowały dobre kilka stron w każdym numerze. Uważam, że zamykanie się na jedną scenę nie jest czymś dobrym. Mocno zastanawiałem się przy przejmowaniu "TMK" na przełomie 2018 i 2019 roku, czy połączyć obie pozycje - zwiększyć ilość stron i dać ludziom konkretne wydanie co miesiąc składające się ze 100-110 stron kibolskiego pierdolnięcia. Z zachowaniem tego, co obecnie w "TMK" (80 stron dla Polski) oraz rozszerzeniem o scenę zagraniczną. Przeznaczenie dodatkowo 20-30 stron w każdym miesięczniku dla innych scen kibicowskich niż nasza rodzima wprowadziłoby duże urozmaicenie (było tego naprawdę blisko - poniżej przeczytacie, czemu ostatecznie do tego nie doszło). Widzę to szczególnie dziś, gdy nasza scena dawno już ma najlepsze lata za sobą, tymczasem w innych krajach dzieje się bardzo dużo i mogą one stanowić świetną inspirację dla wielu z nas.
Stadionowy pisze:
03.04.2020, 13:07
Mimo ze kupuje TMK i TMK+ mam nadzieję ze nigdy nie dojdzie do ich połączenia
Im dłużej w tym siedzę, tym bardziej skłaniam się do wersji z wypowiedzi powyżej. Zwłaszcza, że można byłoby wtedy w numerach zimowych dawać więcej rzeczy z zagranicy, która gra w zasadzie nieprzerwanie (przerwy są znacznie krótsze, aniżeli w Polsce). Dałoby to komfort braku przymusu zapełniania numerów zimowych bzdurami, których ja wybitnie staram się wystrzegać (długie relacje z pielgrzymek, opisywane turnieje kibicowskie, relacje z gal sztuk walki). Nie lubię mieć poczucia, że oszukuję czytelnika na zasadzie - nie mam czego dać, więc wciśnie się cokolwiek, byle ilość stron się zgadzała (i hajs ze sprzedaży również). Mocno naciskam na oddanie pisma od początku do końca wymuskanego, nie akceptuję bylejakości, bo sam takiej nie chciałbym mieć serwowanej jako czytelnik (grafik coś o tym wie, ile mu truję d*** o zmiany, podmienienia lub wyszukania lepszych zdjęć itp.). Gdy nim byłem, bez bezpośredniego wpływu na treść pisma, wybitnie wkurwiały mnie takie zapchajdziury, np. teksty typu: "Co słychać u ekip halowych" (zawsze jakoś wrzucane w zimie, nigdy w maju czy czerwcu, gdy rozgrywały się decydujące batalie na hali i jednocześnie sezon piłkarski także w najniższych ligach trwał w pełni). W kwestii ekip halowych - jest jeden człowiek, który podjął się na poważnie tematu tychże ekip (dzięki E. - wiem, że to przeczytasz) i z racji, że ekipom halowym dałem słowo, że albo wszystko albo nic, traktuję sprawę mocno honorowo. Kurde, odbiegłem mocno od sedna wypowiedzi :D. Reasumując - ten moment połączenia obu pism nastąpi na pewno - nikt nie wie jednak kiedy. Późnym latem 2018 roku, gdy omawialiśmy kwestię przejęcia sterów w "TMK" w mocnej opozycji do tego pomysłu stanęły 3 osoby z redakcji obu pism, stąd stałem na straconej pozycji. Ich veto blokowało tą możliwość. Wiem jednak, że czas pracuje na moją korzyść. Lecąca na ryj polska scena do tego ostatecznie doprowadzi.
Stadionowy pisze:
03.04.2020, 13:07
Plemplem a nie rozważasz /rozważacie wydawania pisma w miejszym nakładzie w wiekszej cenie (np 15 zł) z tymi materialami ktore masz? Kiedyś pisales ze masz materiały, wywiady juz zrobione chyba swiat sie czytelnikom na glowe nie zawali jesli zamist relacji dostana dwa felietony i jeden wywiad więcej...

Pismo zachowało by swoją ciągłość, wyższa cena pomogla by jakoś wyrównać budżet z mniejszego nakładu a czytelnicy / kolekcjonerzy zawsze moga pismo zamowic przez neta albo kupic wirtualne wydanie
Ardian pisze:
03.04.2020, 14:33
Nie zapominaj, że niski nakład to też wysokie koszty druku przypadające na jedną sztukę.
Otóż to. Zmniejszenie nakładu, nawet bardzo znaczne, nie zmniejsza wcale na tyle relatywnie kosztów druku. Druk sam w sobie jest drogi już na samym starcie. W drukarni jak pójdziesz wydrukować 300 albo 1000 sztuk gazetek, to uwierz na słowo, różnica będzie śmieszna. To nie jest tak, że koszty druku maleją proporcjonalnie do zmniejszonej ilości wydrukowanych egzemplarzy. W takiej sytuacji nawet cena 15 PLN za sztukę może okazać się niewystarczająca do uzyskania poziomu sprzedaży dającego zwrot wszystkich poniesionych nakładów (druk, logistyka, honoraria itp.). O zysku właścicieli tu już nie wspominam nawet, bo mógłby być on, oględnie mówiąc, mało satysfakcjonujący.
dee facto pisze:
03.04.2020, 16:38
Panowie znalezione na necie lista 38 empików,które w dalszym ciągu są jeszcze otwarte plus 11 sklepów Papiernik by Empik.

[link]
Rewelka! Wielkie dzięki!
Obrazek

rvdv
Posty: 80
Rejestracja: 31.12.2008, 01:15

Re: TMK

Post autor: rvdv » 03.04.2020, 19:02

plemplem81 pisze:
31.03.2020, 16:54
Dziś numer poszedł do druku. Ja osobiście nie mam złudzeń, że to ostatni numer przed kilkumiesięczną przerwą. Z racji, że ten numer drukowany jest w mniejszej ilości podniesiona została również cena magazynu do 9,99 PLN. Ten ruch zresztą szykował się od dawna, bo inflacja na przestrzeni ostatnich kilkunastu miesięcy była szalona.

Obrazek

W numerze fotoreportaże z ostatnich meczów, które udało się rozegrać - w sumie 22 opisy. Oprócz tego solidna dawka "20 lat temu", , przedstawienie fan clubu Inowrocław Zawiszy Bydgoszcz, mniejsze ekipy - Spartak Wielkanoc Gołcza, 3 felietony, 1 recenzja, stałe rubryki - "Pacanowo", "Sektor Prawa" i old schhol - Chrobry Głogów oraz Czuwaj Przemyśl.
Od kiedy może być już w Empiku ?

dee facto
Posty: 300
Rejestracja: 04.03.2007, 00:13
Lokalizacja: tylu napinaczy

Re: TMK

Post autor: dee facto » 03.04.2020, 19:07

masz post wyżej odpowiedz na twoje pytanie.

Stadionowy
Posty: 396
Rejestracja: 21.09.2009, 08:21

Re: TMK

Post autor: Stadionowy » 03.04.2020, 20:23

Jeśli chodzi o scene zagraniczna to ona mniej lub bardziej pojawiała sie w pismie TMK ale z tego co pamiętam opinie byly różne, bardziej negatywne (to MOJE odczucia, moze ktos ma inne).

Jesli traktujemy TMK jako źródło informacji, miejsce do przeczytania relacji to połączenie TMK i TMK + jest super- wszystko w jednym miejscu.

Natomiast ja osobiscie traktuje TMK jako kronike polskiej sceny kibicowskiej. Otwieram stary nr mam relacje, statystyki i foto w jednym miejscu.
Jak mialbym wybrać czy wole w TMK wiecej materiałów z nizszych lig, wiecej foto czy derby Belgradu wole to pierwsze.
Jesli w TMK nagle by sie pojawiało wiecej fot (nie mówię o tych z opraw czy awantur bo sa zawsze ) młynów (nawet tych skromniejszych) oflagowania ekip, starych stadionów, klimatychnych graffiti, starych szalików, itp to dla mnie ma to wartosc sama w sobie bo ukazuje nasza scene jaka jest na codzień i jak sie zmienia. Jest to jakies świadectwo tego co ta scena znaczy.

Wrzuty ŁKS, stare szaliki Lecha czy foto stadionu Szombierek jest bardziej spójne z naszą scena niz opis sceny kibicowskiej we Włoszech czy derbów Berlina...

Co do TMK+ skoro jest tyle materiałów to zastanawia mnie dlaczego nie ma decyzjji aby wydawac 6 nr w roku a nie 4?

dee facto
Posty: 300
Rejestracja: 04.03.2007, 00:13
Lokalizacja: tylu napinaczy

Re: TMK

Post autor: dee facto » 03.04.2020, 21:08

Stadionowy ja rzuciłem temat połaczenia tmk z tmk plus tylko do czasu aż polscy kibice wrócą na trybuny tak by co miesiąc można było kupić ten miesięcznik.Powiem ci że teraz w chałupie nudno siadłem i podliczyłem że mam 183 numery to my kibice czyli brakuje mi tylko 39 numerów,powyżej setnego numeru mam wszystkie,za to nie kupiłem ani jednego z 67 numerów to my kibice plus,bo mnie zagraniczna kibolka nie interesuje no może poza europejskimi pucharami gdzie akurat na gośinnych występach są polscy kibice.

Zdajesz sobie sprawę że jak tmk zniknie na dłuższy czas to już może nie wrócić i tu nie chodzi o brak tematów do pisania tylko że będzie brak dystrybucji a sam Plemplem nic nie zrobi jak nie przekona wydawców do powrotu-dlatego wolę tymczasowo by pismo wychodziło łaczone niż jakby wcale miało nie wychodzić,bo jestem naprawdę pesymistą i nie widzę by tmk wróciło.

Zresztą wydawcy już pewnie są w czarnej d**** po marcowym numerze-pismo wyszło w poniedziałek 9 marca,dzień lub dwa pózniej wybuchła w Polsce panika z wykupowaniem ryżu,kasz,konserw,papieru do d*** a i same galerie zamknęli jakoś 14 marca.

Dwa posty wyżej zamieściłem link do 38 otwartych empików ale wiele miast tam nie ma...nie każdy chce podać redakcji swoje namiary albo jak plemplem napisał w czasie kwarantanny nie będzie latał po np takiej Łodzi po kazdym kiosku czy otwartym saloniku prasowym.

Mam pomysł jakby wydawcy tmk pomóc może jakaś aukcja gdzie będzie można pomóc wysyłając kasę albo jakieś vouchery,które będzie można potem zamienić na gotowe produkty w sklepie tmk.

To 20 letnia historia nie można doprowadzić do tego by pismo padło!

BRYNOW1964
Posty: 24
Rejestracja: 28.01.2010, 09:40

Re: TMK

Post autor: BRYNOW1964 » 03.04.2020, 22:03

BRYNOW1964 pisze:
29.01.2016, 19:21
Tak w ramach ciekawostki - na stronie kibiców [link] powstała seria artykułów opisująca kibicowską historię GieKSy na podstawie skanów z TMK. Zeskanowana jest każda relacja/informacja/zdjęcie związane z GieKSą ze wszystkich numerów, począwszy od 0 :)

1. [link]
2. [link]
3. [link]
4. [link]
5. [link]
6. [link]
7. [link]
8.[link]
KOLEJNE CZĘŚCI:
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

plemplem81
Posty: 710
Rejestracja: 27.12.2011, 10:14

Re: TMK

Post autor: plemplem81 » 04.04.2020, 00:24

Stadionowy pisze:
03.04.2020, 20:23
Jeśli chodzi o scene zagraniczna to ona mniej lub bardziej pojawiała sie w pismie TMK ale z tego co pamiętam opinie byly różne, bardziej negatywne (to MOJE odczucia, moze ktos ma inne).

Jesli traktujemy TMK jako źródło informacji, miejsce do przeczytania relacji to połączenie TMK i TMK + jest super- wszystko w jednym miejscu.

Natomiast ja osobiscie traktuje TMK jako kronike polskiej sceny kibicowskiej. Otwieram stary nr mam relacje, statystyki i foto w jednym miejscu.
Jak mialbym wybrać czy wole w TMK wiecej materiałów z nizszych lig, wiecej foto czy derby Belgradu wole to pierwsze.
Jesli w TMK nagle by sie pojawiało wiecej fot (nie mówię o tych z opraw czy awantur bo sa zawsze ) młynów (nawet tych skromniejszych) oflagowania ekip, starych stadionów, klimatychnych graffiti, starych szalików, itp to dla mnie ma to wartosc sama w sobie bo ukazuje nasza scene jaka jest na codzień i jak sie zmienia. Jest to jakies świadectwo tego co ta scena znaczy.

Wrzuty ŁKS, stare szaliki Lecha czy foto stadionu Szombierek jest bardziej spójne z naszą scena niz opis sceny kibicowskiej we Włoszech czy derbów Berlina...
Masz sporo racji. Mówiąc szczerze - ja otwierając archiwalne "TMK" czuję rozgoryczenie, gdy w paru numerach widzę o scenie zagranicznej, w kolejnych kilku znów ani słowa o tym. To tak nie ma prawa wyglądać. Albo jest spójność i stałość czegoś, co się robi albo jest fuszera. Ja do "TMK" nie podchodzę na zasadzie luzu. Muszę przyznać, że spinam się srogo przy tym magazynie, bo mi zależy. Nie odpuszczam, męczę ludzi czasem po pińcet razy. Niektórzy mną rzygają i uwierzcie, przestali odbierać moje telefony :). Zresztą... Nie byłoby wywiadów z "Uszolem" czy "Rybakiem" właśnie gdyby nie ta determinacja. A będą następne zajebiste rozmowy z czołówką kibolską, bo tyle ludzi poumawianych mam w całym kraju, tylko niech ten wirus już sobie wypierdala!
Stadionowy pisze:
03.04.2020, 20:23
Co do TMK+ skoro jest tyle materiałów to zastanawia mnie dlaczego nie ma decyzjji aby wydawac 6 nr w roku a nie 4?
Myślę, że to też powoduje, że "TMK+" jest bardziej wyczekiwane. Zresztą charakter tego pisma jest zgoła odmienny od "TMK". Plus jak dla mnie jest bardziej zajawkowy, bez przymusu. Wpadnie jakiś groundhopperski wypad - jest fotoreportaż. Przecież całe mnóstwo kapitalnych meczów jest tam pominiętych kosztem jakichś kosmosów z ligi czeskiej :). No i ważna rzecz - ten magazyn trzymają 2-3 osoby stale jeżdżące na mecze. Na to trzeba mieć i siano i czas. Nie da się tego ogarniać na bieżąco, bez pewnych udogodnień, jakie mają te właśnie osoby. W "TMK" nie mam tego luzu. Hity muszą być zrelacjonowane, nawet, gdy nie zawsze udaje się załatwić relację z obu stron (czasem nawet ciężko i o jedną stronę...). No właśnie - teraz sobie przypomniałem, że to też było kością niezgody do połączenia obu magazynów. Argumentem koronnym przeciwników było - jak to będzie wyglądało - tu zrelacjonowane derby Krakowa, tu wywiad z Zawiszą Bydgoszcz, a chwilę dalej fotoreportaż z 4 ligi malezyjskiej :D. Hehehe. No i to jest coś, co wciąż blokuje połączenie obu tytułów.
dee facto pisze:
03.04.2020, 21:08
Stadionowy ja rzuciłem temat połaczenia tmk z tmk plus tylko do czasu aż polscy kibice wrócą na trybuny tak by co miesiąc można było kupić ten miesięcznik.Powiem ci że teraz w chałupie nudno siadłem i podliczyłem że mam 183 numery to my kibice czyli brakuje mi tylko 39 numerów,powyżej setnego numeru mam wszystkie,za to nie kupiłem ani jednego z 67 numerów to my kibice plus,bo mnie zagraniczna kibolka nie interesuje no może poza europejskimi pucharami gdzie akurat na gośinnych występach są polscy kibice.
Ty nie wiesz, co Ciebie ominęło ;). Wrzucę Ci parę fotek z tamtych numerów sprzed sety dla zajawki - ot tak, dla wspominki i byśmy sobie zobaczyli, jak to wyglądało. Mecze bez jakichkolwiek ograniczeń, zawsze wpuszczani goście, piro z odsłoniętymi twarzami... Ech ja pierdolę... Znajdzie ktoś coś o tych meczach na necie :)?

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
dee facto pisze:
03.04.2020, 21:08
Zdajesz sobie sprawę że jak tmk zniknie na dłuższy czas to już może nie wrócić i tu nie chodzi o brak tematów do pisania tylko że będzie brak dystrybucji a sam Plemplem nic nie zrobi jak nie przekona wydawców do powrotu-dlatego wolę tymczasowo by pismo wychodziło łaczone niż jakby wcale miało nie wychodzić,bo jestem naprawdę pesymistą i nie widzę by tmk wróciło.

Zresztą wydawcy już pewnie są w czarnej d**** po marcowym numerze-pismo wyszło w poniedziałek 9 marca,dzień lub dwa pózniej wybuchła w Polsce panika z wykupowaniem ryżu,kasz,konserw,papieru do d*** a i same galerie zamknęli jakoś 14 marca.
Myślę, że w życiu najlepiej być realistą :D, hehe. Alphaville "Forever young" - "Hoping for the best, but expecting the worst". Jeden z wydawców będzie miał bardzo silne parcie na powrót "TMK", bo to jego praca zawodowa ;). A nawet gdyby nie - wtedy ja siadam do rozmów, kupuję tytuł, robię transfer z Bełchatowa do Bytomia i będę to wydawał dopóki pismo będzie na zero.
dee facto pisze:
03.04.2020, 21:08
Mam pomysł jakby wydawcy tmk pomóc może jakaś aukcja gdzie będzie można pomóc wysyłając kasę albo jakieś vouchery,które będzie można potem zamienić na gotowe produkty w sklepie tmk.

To 20 letnia historia nie można doprowadzić do tego by pismo padło!
Nie no, daj spokój. "TMK" to owszem - magazyn powstały z zajawki, dla nas to również jest coś, co traktuje o naszym hobby, ale to normalna firma. I tak to traktujmy, w tych kategoriach. Rynek wszystko zweryfikuje.
BRYNOW1964 pisze:
03.04.2020, 22:03
Tak w ramach ciekawostki - na stronie kibiców [link] powstała seria artykułów opisująca kibicowską historię GieKSy na podstawie skanów z TMK. Zeskanowana jest każda relacja/informacja/zdjęcie związane z GieKSą ze wszystkich numerów, począwszy od 0 :)
Śledzę te Wasze dokonania od zawsze, od kiedy zaczęliście to wrzucać. Wygląda to rewelacyjnie. To robota "B." - zgadza się? Jeździłem nawet do niego, żeby pożyczać skaner do fotek z działu old school ;). On jest takim maniakiem skanów. Historia kibolska sama "się pisze". Gdyby tak każda ekipa zrobiła, to byłoby coś, w czym człowiek mógłby się zatapiać każdego wieczora. I pomyśleć, że są ekipy, którym się nie chce współpracować z "TMK". A potem następne pokolenia będą się chować nie wiadomo na czym... My chowaliśmy się na zinach, opowieściach starych wiarusów i po części też "TMK". Nowe pokolenia - no nie mówcie mi, że na profilach z fejsa... Brak słów.
Obrazek

Oldfreak
Posty: 308
Rejestracja: 31.07.2014, 14:00

Re: TMK

Post autor: Oldfreak » 04.04.2020, 19:02

Akurat wywiad z Uszolem"taką legendą" to 3 liga w porównaniu do ostatnich kilku.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Adik, B. Ricci, Manuel, vixer i 149 gości