Trapi mnie to od dawna (KIBICOWSKO)

ultras, hooligans, liczby, ciekawostki, informacje, opisy

Moderatorzy: Zorientowany, LechiaCHWM

Spaacerowicz
Posty: 424
Rejestracja: 08.01.2018, 15:31

Re: Trapi mnie to od dawna (KIBICOWSKO)

Post autor: Spaacerowicz » 14.01.2020, 22:10

Gromson pisze:
14.01.2020, 22:03
Oto efekty rządów pis ciekawe co te k**** jeszcze wymyślą
Wiadomo. Kaczyński winny pożarów w Australii oraz braku rewanżów w barażach na zapleczu ekstraklapy. Jak żyć?



Gromson
Posty: 274
Rejestracja: 07.05.2018, 21:53
Lokalizacja: Skorogoszcz i okolice lewina

Re: Trapi mnie to od dawna (KIBICOWSKO)

Post autor: Gromson » 14.01.2020, 22:37

Zajebać skurwysyna trzeba, moge sie tego podjąć i tak nie mam nic do stracenia, a zyje z nielegalu wiec nie musze do tyrki zapierdalc
Mors certa, hora incerta

strazaksam
Posty: 264
Rejestracja: 20.01.2010, 17:22

Re: Trapi mnie to od dawna (KIBICOWSKO)

Post autor: strazaksam » 14.01.2020, 23:33

Ty zebys czasem jakiejs wizyty w domu o 6 nie mial :)

LejTeCole
Posty: 166
Rejestracja: 28.04.2019, 10:12

Re: Trapi mnie to od dawna (KIBICOWSKO)

Post autor: LejTeCole » 15.01.2020, 06:05

Ogólnie kolego to widzę że pomyliłeś forum inw każdym temacie pieprzysz to samo. Idz na jakieś forum dotyczące polityki i tam dyskutuj na argumenty, bo że elokwentny z Ciebie gość to już udowodniłeś.

Gromson
Posty: 274
Rejestracja: 07.05.2018, 21:53
Lokalizacja: Skorogoszcz i okolice lewina

Re: Trapi mnie to od dawna (KIBICOWSKO)

Post autor: Gromson » 15.01.2020, 12:48

Sory mordko poniosło mnie przedawkowałem chyba pewna substancje i za duzo tych komentarzy najebalem ale chcialem zwrocic uwage srodowiska na problem jakim jest pis, a co do wizyty o 6 rano to w chuju mam komende policji w namyslowie a ta blondynka karolina to moze mi loda zrobic co najwyzej. ps j**** szapowala i inych pedalow z kpp namyslow
Mors certa, hora incerta

Ultras1312
Posty: 220
Rejestracja: 23.05.2016, 11:48

Re: Trapi mnie to od dawna (KIBICOWSKO)

Post autor: Ultras1312 » 15.01.2020, 16:44

A myślałem, że już nie ma dobrego mefedronu w Polsce

C6chzR
Posty: 278
Rejestracja: 01.04.2019, 22:33

Re: Trapi mnie to od dawna (KIBICOWSKO)

Post autor: C6chzR » 15.01.2020, 16:51

Ultras1312 pisze:
15.01.2020, 16:44
A myślałem, że już nie ma dobrego mefedronu w Polsce
Chyba wrócił krzysieksg bo znowu mu się udzielają posty gangsterskie, Gromson ty bandyto.

Gromson
Posty: 274
Rejestracja: 07.05.2018, 21:53
Lokalizacja: Skorogoszcz i okolice lewina

Re: Trapi mnie to od dawna (KIBICOWSKO)

Post autor: Gromson » 15.01.2020, 20:34

Jestem bandytą, a co do mefedronu to jest dobrej jakości szczególnie na dyskach, tyra łeb lepiej jak cpanie z Bogoty
Mors certa, hora incerta

LejTeCole
Posty: 166
Rejestracja: 28.04.2019, 10:12

Re: Trapi mnie to od dawna (KIBICOWSKO)

Post autor: LejTeCole » 15.01.2020, 20:40

Panowie lepiej sobie zmieńcie IP. Z takimi goścmi to nie ma żartow.

Gromson
Posty: 274
Rejestracja: 07.05.2018, 21:53
Lokalizacja: Skorogoszcz i okolice lewina

Re: Trapi mnie to od dawna (KIBICOWSKO)

Post autor: Gromson » 16.01.2020, 11:52

Ale spokojnie byku ja nic do was nie mam. Widze ze krecicie ze mnie beke bo napisalem troche durnych postow, wiec znikam na jakis czas z tego forum, w sobote na jakis meczyk sparingowy trzeba pojechać, bo grajo juz, potem na balety, a od poniedzialku moze zaczne szukac tyrki bo tak od poniedziałku do piątku w chacie siedziec to lipa troche bo nudzi mi sie, a ziomki na orlik wbijaja tak po 16 dopiero pograc w pilke
Mors certa, hora incerta

S.J.
Posty: 1048
Rejestracja: 26.02.2007, 18:01

Re: Trapi mnie to od dawna (KIBICOWSKO)

Post autor: S.J. » 16.01.2020, 17:18

Może jakiś kibic Arki Gdynia opisać o co chodzi w konflikcie z zarządem Waszego klubu ? Czytałem gdzieś ,że klub może zbankrutować itp .

wypityjanusz
Posty: 275
Rejestracja: 28.12.2015, 17:34

Re: Trapi mnie to od dawna (KIBICOWSKO)

Post autor: wypityjanusz » 18.01.2020, 20:00

Grali na swoim (już świętej pamięci) stadionie w Bytomiu-Stroszku przy ul. Narutowicza. Pojemność jak otwierano stadion (początek lat 70.) wynosiła 10 tysięcy, potem ją pomniejszano.
welnoak pisze:Jaki tu spokoj sialalalalala nic sie nie dzieje sialalalalala :)

D2item
Posty: 106
Rejestracja: 11.02.2018, 19:12

Re: Trapi mnie to od dawna (KIBICOWSKO)

Post autor: D2item » 19.01.2020, 15:34

oldskul pisze:
19.01.2020, 07:22
Legia już wyszła ze szpitala, czy dalej śpią?
Zaraz się dowiesz od pewnego użytkownika że tak naprawdę to nie ma znaczenia, za to 20 lat temu ktoś z Lecha nie grypsowal we Wronkach i warto ten wątek poruszyć...

Aaabbb2323
Posty: 140
Rejestracja: 01.08.2017, 15:30

Re: Trapi mnie to od dawna (KIBICOWSKO)

Post autor: Aaabbb2323 » 19.01.2020, 22:02

D2item pisze:
19.01.2020, 15:34
oldskul pisze:
19.01.2020, 07:22
Legia już wyszła ze szpitala, czy dalej śpią?
Zaraz się dowiesz od pewnego użytkownika że tak naprawdę to nie ma znaczenia, za to 20 lat temu ktoś z Lecha nie grypsowal we Wronkach i warto ten wątek poruszyć...
Z Legii nikt na tak świeże tematy się nie wypowiada, a druga z zainteresowanych stron zakończyła dyskusje jednym postem, także swoje rozkminki zostawcie sobie. Ewentualnie polecam fejsbuka. Pozdro

gacus777
Posty: 23
Rejestracja: 07.05.2019, 16:28

Re: Trapi mnie to od dawna (KIBICOWSKO)

Post autor: gacus777 » 19.01.2020, 22:38

Frankowski za ostatnie swoje glosowanie przeciwko Polsce, reka w reke z tymi k****** z po i lewicy dalej tak bedzie szanowany w Bialymstoku?

Potezny Warmianin
Posty: 293
Rejestracja: 07.04.2019, 12:44

Re: Trapi mnie to od dawna (KIBICOWSKO)

Post autor: Potezny Warmianin » 20.01.2020, 06:16

gacus777 pisze:
19.01.2020, 22:38
Frankowski za ostatnie swoje glosowanie przeciwko Polsce, reka w reke z tymi k****** z po i lewicy dalej tak bedzie szanowany w Bialymstoku?
A czego sie spodziewasz po pilkarzyku ktory przez cala kampanie wyborcza wydukal tylko 2 zdania z kartki i unikal kazdej mozliwej debaty ? ten kraj istnieje tylko na papierze licza sie tylko pieniadze nikt nie patrzy w przyszlosc.Czekamy na reset cywilizacji bo juz lepiej zeby nie zostal tutaj kamien na kamieniu

D2item
Posty: 106
Rejestracja: 11.02.2018, 19:12

Re: Trapi mnie to od dawna (KIBICOWSKO)

Post autor: D2item » 20.01.2020, 14:29

Aaabbb2323 pisze:
19.01.2020, 22:02
D2item pisze:
19.01.2020, 15:34
oldskul pisze:
19.01.2020, 07:22
Legia już wyszła ze szpitala, czy dalej śpią?
Zaraz się dowiesz od pewnego użytkownika że tak naprawdę to nie ma znaczenia, za to 20 lat temu ktoś z Lecha nie grypsowal we Wronkach i warto ten wątek poruszyć...
Z Legii nikt na tak świeże tematy się nie wypowiada, a druga z zainteresowanych stron zakończyła dyskusje jednym postem, także swoje rozkminki zostawcie sobie. Ewentualnie polecam fejsbuka. Pozdro
Gdzie tu widzisz jakieś rozkminki dotyczące tego wydarzenia?. Dla mnie filmy wszystko wyjaśniają i wszystko w temacie. Także swoje dobre rady zostaw dla siebie.

Łagodny
Posty: 398
Rejestracja: 08.04.2013, 21:06
Lokalizacja: Żółto-Czarna Ojczyzna

Re: Trapi mnie to od dawna (KIBICOWSKO)

Post autor: Łagodny » 20.01.2020, 14:32

23 cm w zwisie pisze:
18.01.2020, 19:46
Tak przez przypadek rzuciłem okiem na sezon 98/99 naszej ekstraklasy i rozjebała mnie frekwencja na Ruchu Radzionków..

Kolejka 1 - 25-26 lipca
Ruch Radzionków 5-0 Widzew Łódź
24 lipca (8000)
Rafał Jarosz 12, Marian Janoszka 13 (k), 30, Józef Żymańczyk 16, Tomasz Fornalik 71

Ruch Radzionków 1-1 Amica Wronki
1 sierpnia (8000)
Tomasz Fornalik 74 - Dariusz Jackiewicz 90

Ruch Radzionków 1-2 Legia Warszawa
23 września (11 000)
Józef Żymańczyk 15 - Piotr Mosór 65, Bartosz Karwan 86

Podobna frekwencja w innych kolejkach. Jedna z najwyższych w ekstraklasie. Gdzie swoje mecze grał Radzionków ? Na stadionie Polonii Bytom ?
Piękne czasy :)
Wydaje mi się, że z Widzewem było zdecydowanie więcej widzów i był to nasz debiut w ekstraklasie, który jest do dzisiaj mianowany na najważniejsze wydarzenie w historii Ruchu Radzionków, bo wygraliśmy wtedy 5:0.
Przed meczem piłkarze Widzewa jechali samochodami, bo myśleli że przyjadą i nas ograją. Jeszcze się śmiali, że nie mogą Radzionkowa znaleźć na mapie i w sumie nic w tym dziwnego, bo nasze miasto ma 16 tyś. ludzi, a na mecze potrafiło przyjść po 8-12 tyś. Część kibiców była z Bytomia, Tarnowskich Gór czy Piekar Śląskich ale i tak w czasie meczu Radzionków robił się pusty.
Był jeszcze mecz pucharu Polski z Ruchem Chorzów (wtedy jeszcze graliśmy w 2 lidze) i na meczu było około 14 tyś. w tym spora liczba kibiców z Chorzowa, którzy po meczu dymili z psiarnią.
Inne czasy, krzesełek nie było, imprez masowych/niemasowych chyba też nie to sprzedawano bilety wszystkim i każdy wchodził.
Pierwsza fotka poniżej bo właśnie z PP z Ruchem Chorzów, a reszta to mecz z Widzewem i trybuny w tle.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

plemplem81
Posty: 710
Rejestracja: 27.12.2011, 10:14

Re: Trapi mnie to od dawna (KIBICOWSKO)

Post autor: plemplem81 » 20.01.2020, 15:08

Fenomen Radzionkowa był tym samym, czym parę lat wcześniej był fenomen Wodzisławia. Ludzie gremialnie z tych mieścin ściągali na mecze. Pamiętam, że gdy jeździłem na mecze Odry Wodzisław w pierwszych latach w Ekstraklasie (1997-1998), to z dworca PKS (który jednocześnie był dworcem głównym dla wszystkich autobusów miejskich) dosłownie kursowały pielgrzymki w stronę stadionu (taką charakterystyczną prostą uliczką między domkami jednorodzinnymi) - szliśmy wtedy wszyscy jeden przy drugim jak barany na jakiś wypas. W pewnym momencie trafiało się pod kasy, a tam kolejki po bilety na pół godziny stania. Miało to swój niezapomniany klimat.
Z meczami Cidrów, które wtedy notorycznie zaliczałem na zasadzie zajawki życiem trybun, wiąże się ciekawy fakt. Otóż tramwaje jadące z Bytomia pod ówczesny stadion Cidrów (znajdujący się w dzielnicy Bytomia - Stroszek) przejeżdżały obok stadionu Polonii. Później przejeżdżając kawałek przez nieużytki (ogródki, pola - ale summa summarum był to tylko jeden przystanek!) wjeżdżało się od razu na teren Vitoru (to nieoficjalna nazwa podziału dzielnicy). A tam do tramwaju wlewała się cała fala żółto-czarnego ludu, żeby podjechać dwa przystanki pod stadion Cidrów. Z powrotem to samo - za każdym razem, gdy wracałem z meczu nagle na granicy Vitoru w tramwaju zostawałem sam i tak już do centrum Bytomia. Podobnie kwestia się miała ze Stroszkiem, bo parę razy poszedłem sobie tam na tą dzielnicę obczaić jak wygląda przed- i pomeczowe życie - pustki, mało który kibic ze stadionu tam trafiał. Te rewiry od zawsze były zdominowane przez Polonię. Dla odmiany ciekawie było w lasku nieopodal stadionu, gdzie bardzo często polowała Polonia Bytom na szale i ogólnie ludzi wracających z meczu na przystadionowy teren - Vitor. No i z drugiej strony stadionu, gdzie pod czteropiętrowcami Polonia się zbierała ekipą ze Stroszka i w spokoju na górce oglądała mecze. Po meczu też wyłapywali zbłąkane owieczki.
Zajebiście mi się ogląda te zdjęcia, co wrzuciłeś. Ta bieżnia - gdy było dżdżysto, każdy fotoreporter wychodził z meczu ujebany jak z chlewu :), generalnie u was klimat był specyficzny. Małomiasteczkowość, niewyrobienie jeszcze na kibicowskim szlaku, a tu po kolei zajeżdżały bandy - Ruch, Widzew, Legia, Wisła, Górnik... Ja to miałem oczy jak pięciozłotówki zawsze na Waszych meczach.
Btw - Łagodny - skąd nazwa Vitor? Od czego to się wzięło. Bo ani to polskie, ani śląskie...
Obrazek

plemplem81
Posty: 710
Rejestracja: 27.12.2011, 10:14

Re: Trapi mnie to od dawna (KIBICOWSKO)

Post autor: plemplem81 » 20.01.2020, 15:21

Dobra, już znalazłem. Miałem wpierw poszukać, potem pytać ;) Złota zasada wujka google.

Od Jerzego Witora najstarszego borowego radzionkowskich lasów, mieszkał on i zmarł w Stroszku w 1752 roku.
Witor był początkowo osadą pracowników zwierzyńca leśnego powstałego w 1725 roku na polecenie hrabiego von Donnersmarcka , czyli właściciela Radzionkowa.

Mimo wszystko jednak wciąż pozostaje pytanie. Czemu zapis Vitor, a nie Witor - choćby na Waszej fladze. Na Wikipedii jakiś "twórca" również zapodał zwrot "Vitor" bez najmniejszego zająknięcia, bez zadania sobie trudu znalezienia (bądź stworzenia) odnośnika do wyjaśnienia tego słowotworu:

[link]

I żeby było ciekawiej nawet Google Maps wskazuje takie coś jak Vitor. Łagodny - pomóż, proszę. Bo mam zagwozdkę.

Obrazek
Obrazek

Adiś
Posty: 359
Rejestracja: 27.02.2007, 10:58
Lokalizacja: Silesia

Re: Trapi mnie to od dawna (KIBICOWSKO)

Post autor: Adiś » 20.01.2020, 16:18

Poprostu na przestrzeni lat nazwa ulegala znieksztalceniu, szczegolnie ze zmienialy sie rowniez jezyki z polskiego na niemiecki i odwrotnie. Niemcy pisali Victor albo Vittor , i tak juz zostalo ...

[link]
Gůrny Ślůnzek, rostomjyuy Hajmatland!

Łagodny
Posty: 398
Rejestracja: 08.04.2013, 21:06
Lokalizacja: Żółto-Czarna Ojczyzna

Re: Trapi mnie to od dawna (KIBICOWSKO)

Post autor: Łagodny » 20.01.2020, 20:35

Powiem Ci szczerze, że z tym Jerzym Wiktorem to pierwszy raz słyszę historię.
Z nazwą Vitor jest kilka wersji i trudno wskazać na tą prawdziwą, bo na naszym na forum też na ten temat trwała kiedyś dyskusja.
Była też wersja z knajpą "Wiktor", która mieściła się w tym pawilonie przy przystanku autobusowym. Nazwa Wiktor była nad knajpą, ale z czasem urwał się kawałek litery W i całkowicie odpadła litera K i tak zostało Vitor ale tak jak pisze - jest to jedna z kilku wersji.
Szkoda, że administracyjnie nie ma takiej dzielnicy jak Vitor, a wydaje mi się, że mimo wszystko powinna być.

Bieżnia i nasz stadion z lotu ptaka i zdjęcie "aktualne" przed wyburzeniem. Za wiele się nie zmieniło.
Jak by ktoś pytał to właśnie te bloki widoczne na zdjęciu to Stroszek

Obrazek

Obrazek

hdg
Posty: 735
Rejestracja: 07.06.2007, 17:41

Re: Trapi mnie to od dawna (KIBICOWSKO)

Post autor: hdg » 20.01.2020, 21:44

Byłem na waszym stadionie krótko przed jego likwidacją,przypadkiem natrafilem na jakiś turniej bajtli.Ten "zapach" minonej epoki,stary płot dookoła,kasy.pamiętam też tablice poświęconą ŚP "Starszemu" i zdaje sie graf z Janoszką (?)Wielka szkoda,że został zrównany z ziemią

bez-napinki
Posty: 1568
Rejestracja: 31.05.2011, 14:09

Re: Trapi mnie to od dawna (KIBICOWSKO)

Post autor: bez-napinki » 20.01.2020, 22:46

Też udało mi się być na starym stadionie Cidrów (RR vs. Elana i PB vs. Widzew - jak dobrze pamiętam), szkoda takich obiektów, teraz stoi tam jakiś parking, bloki, pawilony i c*** wie co jeszcze, przejeżdżając obok tego miejsca jakoś tak inaczej, pomimo że los RR jest mi całkowicie obojętny.

pangrzegorz1975
Posty: 347
Rejestracja: 30.03.2014, 13:11

Re: Trapi mnie to od dawna (KIBICOWSKO)

Post autor: pangrzegorz1975 » 21.01.2020, 12:40

Pamiętam te szpile z Widzewem,Legiai Ruchem,ten z PP też,wtedy Ruch dymił już w trakcie meczu,na stadionie nadkomplet,lekko 12 tys ludzi,z czego ok.3 tys z Ruchu. Ogólnie klimatycznie wtedy tam było..Pamietam też mecz z Tychami w 1992,wówczas też z 10 tys ludu było,w tym sporo z Polonii razem z RR.
Z klubu prekursorów polskiego ruchu kibicowskiego

Łagodny
Posty: 398
Rejestracja: 08.04.2013, 21:06
Lokalizacja: Żółto-Czarna Ojczyzna

Re: Trapi mnie to od dawna (KIBICOWSKO)

Post autor: Łagodny » 21.01.2020, 13:16

hdg pisze:
20.01.2020, 21:44
Byłem na waszym stadionie krótko przed jego likwidacją,przypadkiem natrafilem na jakiś turniej bajtli.Ten "zapach" minonej epoki,stary płot dookoła,kasy.pamiętam też tablice poświęconą ŚP "Starszemu" i zdaje sie graf z Janoszką (?)Wielka szkoda,że został zrównany z ziemią
A teraz nawet nie mamy gdzie powiesić tablicy ze śp.Starszym. Mamy ten nowy Orlik, ale tam nie ma nawet miejsca na tablicę.
Tak zgadza się, było też graffiti z naszą legendą Marianem Janoszką

Obrazek
bez-napinki pisze:
20.01.2020, 22:46
Też udało mi się być na starym stadionie Cidrów (RR vs. Elana i PB vs. Widzew - jak dobrze pamiętam), szkoda takich obiektów, teraz stoi tam jakiś parking, bloki, pawilony i c*** wie co jeszcze, przejeżdżając obok tego miejsca jakoś tak inaczej, pomimo że los RR jest mi całkowicie obojętny.
Teraz to powstało jedno wielkie gówno. Sieć sklepów, których w okolicy milion, siłownia, biedronka. Co najlepsze za drogą przy stadionie powstał jeszcze sklep Netto i Mcdonald. Wielu naszych kibiców omija to miejsce teraz szerokim łukiem lekko mówiąc, bojkotując te sklepy, bo sumienie nie pozwala na to, by iść tam w innym celu niż nie na mecz Cidrów.
Co ciekawe pozostało jeszcze boisko boczne, gdzie nasi piłkarze trenują.

Obrazek
pangrzegorz1975 pisze:
21.01.2020, 12:40
Pamiętam te szpile z Widzewem,Legiai Ruchem,ten z PP też,wtedy Ruch dymił już w trakcie meczu,na stadionie nadkomplet,lekko 12 tys ludzi,z czego ok.3 tys z Ruchu. Ogólnie klimatycznie wtedy tam było..Pamietam też mecz z Tychami w 1992,wówczas też z 10 tys ludu było,w tym sporo z Polonii razem z RR.
Mecz z Tychami - słaba jakość ale można rzucić okiem na trybuny, gdzie widać też Wasze flagi wywieszone.
Grzegorz pisałem do Ciebie na priv. o te zdjęcia z tamtych lat ale chyba zapomniałeś ;)

Pewnie nie wszyscy mieli okazję być w naszym budynku klubowym i kawiarni, która również dorównywała klimatem do reszty obiektu. Nie było neonów, wygodnych foteli itd. jak na nowych stadionach, ale był za to wielki obraz z Papieżem - symbol tego miejsca.

Obrazek

Obrazek

plemplem81
Posty: 710
Rejestracja: 27.12.2011, 10:14

Re: Trapi mnie to od dawna (KIBICOWSKO)

Post autor: plemplem81 » 21.01.2020, 13:45

Na mecz z GKS Tychy w 1993 roku mnie nie zawiało, bo za młody byłem, ale słyszałem o nim nieco. Pięknie ogląda się te ujęcia na filmiku na Youtube. Ruszyliście jeden temat, o którym nie kojarzę, bym znał prawdziwą genezę jego upadku. Otóż z tego meczu pochodzą poniższe ujęcia z jednej trybuny - flagi wisiały niedaleko siebie.

Obrazek
[link]

Kiedy nastąpił moment oddzielenia się Cidrów od Polonii? Ja pamiętam jeszcze pierwszą połowę lat 90. (i tu już daty meczu nie jestem w stanie przytoczyć - był to przedział lat 1994-1996), gdy Cidry do nas witały w ramach zgody (śpiewaliśmy w młynie widząc was na koronie stadionu "Chodźcie do nas") oraz lata 1996 lub wiosna 1997, gdy graliśmy razem w II lidze (my jeszcze wtedy nie jako twór fuzyjny) i przyjechaliście na sektor gości oflagowani na żółto-czarno. Już wtedy mowy o czymkolwiek z Polonią być nie mogło, bo przecież lada moment oddzielaliście się od Bytomia, jako osobne miasto, a nie jego dzielnica. Ten moment rozłamu na samodzielność Cidrów względem Polonii musiał nastąpić w okolicy 1993-1994 roku. Kiedy dokładnie? Jak to wyglądało? Co było przyczyną? Czy to była coraz lepsza gra klubu, awans do wyższej ligi i większa samoświadomość?
Obrazek

Łagodny
Posty: 398
Rejestracja: 08.04.2013, 21:06
Lokalizacja: Żółto-Czarna Ojczyzna

Re: Trapi mnie to od dawna (KIBICOWSKO)

Post autor: Łagodny » 21.01.2020, 18:53

Zapomniałem wkleić link wyżej do tego meczu z GKSem Tychy
https://www.youtube.com/watch?v=0JA667kuq5o&t=274s

O zakończeniu dobrych relacji z Polonią Bytom można przeczytać na naszej stronie w historii i jest to okres 1994-1996 r. czyli dobrze kojarzysz fakty opisane w Twoim poście.

"A dobra gra jak wiadomo zawsze ściąga na trybuny większą liczbę kibiców. Część z nich trafia siłą rzeczy do młyna, więc nasze grono zaczęło się dosyć szybko powiększać.
Nie uszło to uwadze naszym sąsiadom, czyli Polonii Bytom. Stosunki między kibicami obydwu klubów, zazwyczaj poprawne, zaczynają się coraz bardziej psuć.
Nie jest to jeszcze jakaś kosa, ale złe ziarno zostało na pewno zasiane.
Na pobliskich osiedlach zaczynają się pojawiać fan cluby z prawdziwego zdarzenia, pojawiają się fc samych zawodników, a takie osiedla jak Sójcze czy Vitor mówią już otwarcie, że są tylko za Cidrami.
W tym okresie dochodzi do pierwszych bliskich kontaktów z naszą przyszła zgodą czyli Szombierkami Bytom. Ktoś zawiera jakieś przyjazne stosunki z kibicami Górnika Zabrze z Tarnowskich Gór.
Tego było już za dużo dla kibiców Polonii, którzy uznali, że za bardzo sobie pozwalamy i że "wybijamy się na samodzielność" bez ich pozwolenia.
Na wiosnę 1995 zostaje zawarta zgoda z Szombierkami i ich wizytą na stadionie przy Narutowicza. Na to tylko czekała Polonia, która po meczu "zabrała się" za kibiców obydwu drużyn.
Spory o to, kto pierwszy dał nogę i zostawił ziomków trwają do dzisiaj zarówno w Radzionkowie jak i Szombierkach.
Fakt pozostaje jednak taki, że zarówno Szombry jak i my dostaliśmy porządny i konkretny oklep.
A więc koniec dobrych stosunków między Bytomiem, a Radzionkowem stał się rzeczywistością. Dla nas Polonia stała się największym wrogiem, ten stan rzeczy naturalnie istnieje do dziś"

emrsz
Posty: 10
Rejestracja: 29.12.2017, 23:48

Re: Trapi mnie to od dawna (KIBICOWSKO)

Post autor: emrsz » 22.01.2020, 08:57

A koniec zgody z Tychami, jak wynikl?

Tosiek
Posty: 291
Rejestracja: 11.05.2016, 09:32

Re: Trapi mnie to od dawna (KIBICOWSKO)

Post autor: Tosiek » 22.01.2020, 09:25

Czemu juz nie mozna rzucac miesem na forum?Wszystko ocenzurowane do c****.
upa upa k u r e w kupa

plemplem81
Posty: 710
Rejestracja: 27.12.2011, 10:14

Re: Trapi mnie to od dawna (KIBICOWSKO)

Post autor: plemplem81 » 23.01.2020, 08:15

Czy posiada ktoś archiwalne zdjęcia stadionu GKS Katowice? Chodzi mi o stadion, gdy jeszcze nie było Blaszoka, nie było trybuny głównej oraz północnej. Chodzi mi o stadion w całości składający się z tak pięknych trybun, jak ten widoczny łuk dawnej trybuny południowej:

Obrazek

Gdzie w dawnych czasach, gdy jeszcze nie było Blaszoka, trybuny głównej i tej wielkiej północnej, GieKSa kręciła młyn? Na której trybunie? Czy są zachowane jakiekolwiek archiwalne zdjęcia młyna GieKSy z tamtych lat?
Obrazek

hdg
Posty: 735
Rejestracja: 07.06.2007, 17:41

Re: Trapi mnie to od dawna (KIBICOWSKO)

Post autor: hdg » 23.01.2020, 09:28

Ja posiadam jedno foto "starej wersji" wrzucę pózniej

Łagodny
Posty: 398
Rejestracja: 08.04.2013, 21:06
Lokalizacja: Żółto-Czarna Ojczyzna

Re: Trapi mnie to od dawna (KIBICOWSKO)

Post autor: Łagodny » 23.01.2020, 09:41

emrsz pisze:
22.01.2020, 08:57
A koniec zgody z Tychami, jak wynikl?
Jeśli ten post jest skierowany do mnie, to myśmy nigdy nie mieli zgody z Tychami, a przynajmniej sobie nie przypominam.
nowa19ts06huta pisze:
22.01.2020, 18:20
Radzionków odniosl jakieś sukcesy na polu chuligańskim? Cos zdolal skroic godnego uwagi itp?
Raczej wszystko odbywa się na osiedlach jak to na Górnym Śląsku - raz do przodu, raz plecy.
Nie skroiliśmy nic poza jakąś malutką flagą PB.
Oprócz tego mamy na swoim koncie ustawki z Elaną Toruń, Górnikiem Zabrze, Włókniarzem Częstochowa i Myszkowem, a raczej Ruchem Chorzów. Miał być Myszków, ale na miejscu okazało się co innego. No i wjazd Szczakowiance na ich zbiórkę przed wyjazdem do nas.

kibic ze Śląska
Posty: 267
Rejestracja: 09.06.2016, 18:48

Re: Trapi mnie to od dawna (KIBICOWSKO)

Post autor: kibic ze Śląska » 23.01.2020, 11:06

Nie jestem z Gieksy wiec być moze sie myle ale ja nie pamietam innego stadionu GKSu procz sławnej trybuny której nie ma juz..

Nie wiem czy oni mieli cos na kształt Cichej w sensie taka trybuna (schodki betonowe pokryte pozniej krzesełkami a wczesniej ławkami z drewna - to co na zdjeciu pokazałes) wokół murawy po całym obwodzie. Ja pamietam ze te trybuny naprzeciwko stały zawsze plus ten sektor gosci, był bardziej nachylony niz nie jedna skocznia narciarska, zajebisty był, i duzy - to był chyba najlepszy sektor gosci w Polsce jak dla mnie , za czasów starych stadionów i nawet do teraz.

Pamieta ktoś jeszcze jak kulawy z kulami tam harcował po murawie? ku*** takie rzeczy tylko u nas :D

plemplem81
Posty: 710
Rejestracja: 27.12.2011, 10:14

Re: Trapi mnie to od dawna (KIBICOWSKO)

Post autor: plemplem81 » 23.01.2020, 11:29

Blaszok i trybuna główna powstały w okolicach lat 80., zatem chyba nie masz prawa pamiętać starego stadionu GieKSy, który był typowo lekkoatletycznym obiektem, z niskimi trybunami dookoła. Stąd też rozumiem użycie formy "Ja pamietam ze te trybuny naprzeciwko staly zawsze plus ten sektor gosci" - otóż tak nie było. GKS Katowice stawiając trybunę główną i północną spowodował, że jego obiekt był najnowocześniejszy w Polsce i zresztą przez długie lata za takowy uchodził (tu nawet grała przecież reprezentacja kraju...). Szukając w sieci niczego nie odnalazłem, a tu paru GieKSiarzy zagląda, więc może odkurzą nieco historię swojego klubu i ekipy. Bo powtarzam, że także mnie interesuje, gdzie stał młyn GieKSy, gdy były tylko niskie trybuny. Gdy pisałem historię GieKSy opublikowaną w "Ultra", a później również w "TMK" z opowieści jednego kibica GKS wynikało, że ich młynek początkowo liczył po 20-30 osób, stąd też moje zainteresowanie - może gdzieś zachowały się fotki całego starego stadionu + młyna na nim umiejscowionego.
Obrazek

HAM102
Posty: 5
Rejestracja: 01.08.2017, 23:50

Re: Trapi mnie to od dawna (KIBICOWSKO)

Post autor: HAM102 » 23.01.2020, 15:24

kibic ze Śląska pisze:
23.01.2020, 11:06
Pamieta ktoś jeszcze jak kulawy z kulami tam harcował po murawie? ku*** takie rzeczy tylko u nas :D
Były nawet zdjęcia w gazetach. Sam miałem kolorowy wycinek. Dobry typ.

kibic ze Śląska
Posty: 267
Rejestracja: 09.06.2016, 18:48

Re: Trapi mnie to od dawna (KIBICOWSKO)

Post autor: kibic ze Śląska » 23.01.2020, 21:55

plemplem81 pisze:
23.01.2020, 11:29
Blaszok i trybuna główna powstały w okolicach lat 80., zatem chyba nie masz prawa pamiętać starego stadionu GieKSy, który był typowo lekkoatletycznym obiektem, z niskimi trybunami dookoła. Stąd też rozumiem użycie formy "Ja pamietam ze te trybuny naprzeciwko staly zawsze plus ten sektor gosci" - otóż tak nie było. GKS Katowice stawiając trybunę główną i północną spowodował, że jego obiekt był najnowocześniejszy w Polsce i zresztą przez długie lata za takowy uchodził (tu nawet grała przecież reprezentacja kraju...). Szukając w sieci niczego nie odnalazłem, a tu paru GieKSiarzy zagląda, więc może odkurzą nieco historię swojego klubu i ekipy. Bo powtarzam, że także mnie interesuje, gdzie stał młyn GieKSy, gdy były tylko niskie trybuny. Gdy pisałem historię GieKSy opublikowaną w "Ultra", a później również w "TMK" z opowieści jednego kibica GKS wynikało, że ich młynek początkowo liczył po 20-30 osób, stąd też moje zainteresowanie - może gdzieś zachowały się fotki całego starego stadionu + młyna na nim umiejscowionego.
też bym chetnie poczytał jak to tam kiedys wygladało, ja tam byłem pierwszy raz z 18-20(?) lat temu.. jak wracalismy to mielismy bitke pamietam jak dzisiaj.. jeszcze glany na nogach ku***, jakies flayersy albo podróby, 3 paski ktos miał na dresie był gość.

Tosiek
Posty: 291
Rejestracja: 11.05.2016, 09:32

Re: Trapi mnie to od dawna (KIBICOWSKO)

Post autor: Tosiek » 24.01.2020, 00:34

Ja mialem 4 paski i tez byl szpan na dzielni.
upa upa k u r e w kupa

hdg
Posty: 735
Rejestracja: 07.06.2007, 17:41

Re: Trapi mnie to od dawna (KIBICOWSKO)

Post autor: hdg » 25.01.2020, 00:18

Plemplem łap, budynek klubowy to mniej wiecej srodek dzisiejszej trybuny głównej, po lewej widac ''szachownicę" Tam wiec najprawdopodobniej był ówczesny młynek
[link]

[link]

hdg
Posty: 735
Rejestracja: 07.06.2007, 17:41

Re: Trapi mnie to od dawna (KIBICOWSKO)

Post autor: hdg » 25.01.2020, 00:32

W ponizszym materiale,tez zmnajdziesz kilka zdjęć https://www.youtube.com/watch?v=w5McUnBtDJE pozdro

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: 1964RUDA SLASKA i 121 gości