TMK

ultras, hooligans, liczby, ciekawostki, informacje, opisy

Moderatorzy: Zorientowany, LechiaCHWM

ODPOWIEDZ
plemplem81
Posty: 709
Rejestracja: 27.12.2011, 10:14

Re: TMK

Post autor: plemplem81 » 12.09.2019, 19:50

Tak, ten absurd z "Uszolem" nie powtorzy sie na pewno. Tak wywiad nie powinien wygladac. Autor musi brac odpowiedzialnosc za swoje slowa i miec swiadomosc ich wagi. Mozna zmodyfikowac jakas jedna, dwie odpowiedzi, bo przez dwie godziny opowiadania zawsze moze sie zdarzyc, ze sie chlapnie cos nieodpowiedniego. Ale nie 3/4 wywiadu. Jak juz napisalem - nauczylem sie na swoim bledzie i tyle. Historia juz nie bedzie miala podobnej kontynuacji w przyszlosci.
Obrazek



bez-napinki
Posty: 1565
Rejestracja: 31.05.2011, 14:09

Re: TMK

Post autor: bez-napinki » 12.09.2019, 22:06

Wywiad z uszolem, to było mega gówno, czytało się to strasznie, za to z Rybakiem czytało się to już przyjemnie, jak i z kibolem JKS-u. Trochę zachciało mi się śmiać, gdzie Jawor wspomniał o nowym trendzie, gdzie zapoczątkowała go Wisła z Ruchem, narzekając, że takie układy to chujnia, po czym GKS Bełchatów zaczął się wąchać z ŁKS-em, trochę taki brak konsekwencji, ale być może przypierdalam się na siłę. ;)

Polish Power
Posty: 680
Rejestracja: 31.05.2016, 00:18

Re: TMK

Post autor: Polish Power » 12.09.2019, 22:52

Hehe tylko że jak Wisła miała dawniej zgodę z Ruchem i Widzew to klub GKS Bełchatów istniał ledwie kilka lat.

MR1
Posty: 52
Rejestracja: 15.01.2016, 13:10

Re: TMK

Post autor: MR1 » 13.09.2019, 18:27

Wiadomo kiedy ksiazka Rybaka ma wyjsc? Wywiad zajebisty. Szkoda tylko, ze pytanie o Baltyk zostalo skasowane.

slonecznazks
Posty: 133
Rejestracja: 29.04.2012, 13:34

Re: TMK

Post autor: slonecznazks » 23.09.2019, 13:34

Kiedy wyjdzie nowe TMK+?

Kappa
Posty: 331
Rejestracja: 06.01.2012, 19:33

Re: TMK

Post autor: Kappa » 23.09.2019, 14:25

W sklepie TMK już jest do kupienia, to pewnie pod koniec tygodnia będzie w kioskach.
Hitler, Stalin, Che Guevara jeden c*** a wiele twarzy.

Gromson
Posty: 274
Rejestracja: 07.05.2018, 21:53
Lokalizacja: Skorogoszcz i okolice lewina

Re: TMK

Post autor: Gromson » 26.09.2019, 14:00

Co z planami połączenia TMK i TMK+ ? Realne w najbliższych miesiącach ?
Mors certa, hora incerta

QWERTYUIOPASDFGHJKL
Posty: 50
Rejestracja: 30.04.2016, 09:03

Re: TMK

Post autor: QWERTYUIOPASDFGHJKL » 26.09.2019, 20:26

Gromson pisze:
26.09.2019, 14:00
Co z planami połączenia TMK i TMK+ ? Realne w najbliższych miesiącach ?
a po co ja się pytam? tmk + jest zajebisty konkretne relacje i fotki ze świata po co mieszać z krajowym podwórkiem? Już nie wymyślaj chłopie i nie mieszaj redakcji... Pozdro

plemplem81
Posty: 709
Rejestracja: 27.12.2011, 10:14

Re: TMK

Post autor: plemplem81 » 02.10.2019, 13:30

Zamysł jakiś tam jest - ale to melodia przyszłości i póki co cały czas to tylko i wyłącznie jakiś pomysł na pismo. Żadna stała - temat publicznie rzucił "Jawor" w swoim wywiadzie, ja również w swoim pierwszym wstępniaku o tym wspomniałem, że tak KIEDYŚ może się stać - że tego nie wykluczam. Na chwilę obecną cieszmy się tym, co jest. Udało się z "TMK" wyprostować parę kwestii - wprowadzone zostały cykliczne stałe rubryki, udało się pozyskać dwóch ważnych felietonistów. Tworzone są dwa spore artykuły na zimę. Idziemy do przodu.

Póki co wrzucam info, co w najbliższym "TMK", które właśnie jest w drukarni. Jednocześnie wybaczcie proszę prywatę. Pierwszy i ostatni raz. Będziecie mieli numer w ręce - dowiecie się o co chodzi. Etatowo - czekam na Wasze opinie.

W NUMERZE:

31 fotoreportaży z następujących meczów:

Słowenia-Polska
Legia Warszawa-Glasgow Rangers
Glasgow Rangers-Legia Warszawa
Górnik Zabrze-Korona Kielce
ŁKS Łódź-Legia Warszawa
Wisła Płock-ŁKS Łódź
Legia Warszawa-Raków Częstochowa
Śląsk Wrocław-Pogoń Szczecin
Górnik Zabrze-Śląsk Wrocław
Wisła Płock-Legia Warszawa
Śląsk Wrocław-Zagłębie Lubin
Cracovia-Legia Warszawa
Stomil Olsztyn-Zagłębie Sosnowiec
Radomiak Radom-Sandecja Nowy Sącz
Radomiak Radom-Zagłębie Sosnowiec
Zagłębie Sosnowiec-GKS Jastrzębie
Resovia Rzeszów-Olimpia Elbląg
Stal Rzeszów-Resovia Rzeszów
Gwardia Koszalin-KKS Kalisz
KP Starogard-Gwardia Koszalin
Hutnik Kraków-Siarka Tarnobrzeg
Bielawianka Bielawa-Lechia Dzierżoniów
Naptun Końskie-Naprzód Jędrzejów
Chemik Bydgoszcz-Zawisza Bydgoszcz
Wolania Wola Rzędzińska-Unia Tarnów
Dolcan Ząbki-Hutnik Warszawa
Wisła Strumień-Góral Żywiec
Lider Swarzędz-Meblorz Swarzędz
Mazovia II Mińsk Mazowiecki-Hutnik Huta Czechy
Beskid Andrychów-Zagłębie Sosnowiec
KSZO Ostrowiec Św.-Lech Poznań

Oprócz licznych i bogato ilustrowanych fotoreportaży ważnym punktem aktualnego numeru „TMK” jest wywiad z „Marasem” i „Piotrusiem”, którzy reprezentują Zawiszę Bydgoszcz. Dlaczego w drugiej połowie lat 90. XX wieku kibole Zawiszy notorycznie przerywali mecz za meczem swojego klubu działając de facto na jego szkodę? Czemu podjęto decyzję o bojkocie meczów Zawiszy w czasie, gdy klub osiągał swój największy sukces w historii klubu? Dowiecie się tego w trakcie lektury.
Do niepokojącego zdarzenia doszło w trakcie meczu Śląsk Wrocław-Pogoń Szczecin – wydarzenia te rozkłada na czynniki pierwsze „Kosa” w swoim kolejnym felietonie – „Kto pierwszy zginie”. Sprawa o tyle ciekawa, że może dotyczyć każdego z nas, bo nie znasz dnia, ani godziny…
Potężne uderzenie awanturniczych i niespokojnych lat przywita Was w drugiej części rubryki „20 lat temu”. To kontynuacja opisów z rundy wiosennej sezonu 1998/99. Oprócz opisów ociekających niepokornością, nienawiścią i buntem, znajdziecie również perełki, które rozbawią niejednego.

Etatowo w numerze stałe pozycje:

- „To i owo na bojowo”
- „To i owo Pacanowo”
- „Old School” – Zagłębie Lubin
Obrazek

dontstopmenow
Posty: 1
Rejestracja: 05.10.2019, 17:20

Re: TMK

Post autor: dontstopmenow » 05.10.2019, 17:24

Z czystej ciekawości ile mogę wziąść za wszystkie numery TMK jakie pojawiły się w sprzedaży (stan dobry)

Berto R
Posty: 119
Rejestracja: 14.01.2010, 17:22

Re: TMK

Post autor: Berto R » 05.10.2019, 18:09

2500 zł jest warta jak nic taka kolekcja, mi paru numerów brakuje ale i za 10000 bym nie sprzedał

gulik1977
Posty: 213
Rejestracja: 21.06.2016, 19:24

Re: TMK

Post autor: gulik1977 » 12.10.2019, 18:18

"Póki co wrzucam info, co w najbliższym "TMK", które właśnie jest w drukarni. Jednocześnie wybaczcie proszę prywatę. Pierwszy i ostatni raz. Będziecie mieli numer w ręce - dowiecie się o co chodzi. Etatowo - czekam na Wasze opinie."

czy tą prywatą jest zdjęcie na tylnej okładce? :) bardzo fajny nr i wywiad z Zawiszą super.
"padający deszcz, wiatr, całkowity zakaz picia alkoholu spowodował, że nasz doping w 2 poł. nie wyglądał najlepiej"

plemplem81
Posty: 709
Rejestracja: 27.12.2011, 10:14

Re: TMK

Post autor: plemplem81 » 12.10.2019, 21:25

W rzeczy samej. Dzięki za słowa.
Obrazek

Oldfreak
Posty: 308
Rejestracja: 31.07.2014, 14:00

Re: TMK

Post autor: Oldfreak » 19.10.2019, 15:17

To fakt.Wywiad z Zawiszą na tle ostatnich wywiadów dość słaby.Natomiast rubryka 20 lat temu jest mega i zostawiam ją zawsze na koniec.

plemplem81
Posty: 709
Rejestracja: 27.12.2011, 10:14

Re: TMK

Post autor: plemplem81 » 19.10.2019, 23:28

W listopadzie wywiadu nie będzie - więcej szczegółów z początkiem listopada. W grudniu natomiast opublikowany zostanie wywiad z Górnikiem Konin. Dosłownie 20 minut temu wróciłem z Konina.
Każdy wywiad po "Rybaku" byłby na spalonej pozycji - no, nie oszukujmy się w tym temacie ;). Ale następne, jakie się zapowiadają mogą być również interesujące. Czas pokaże, co uda się zrealizować.
Obrazek

ban82
Posty: 947
Rejestracja: 20.08.2015, 22:25

Re: TMK

Post autor: ban82 » 20.10.2019, 04:36

Ja rozumiem, że każdy jest ciekaw co będzie w kolejnym numerze, ale czy jest możliwośc żebyś nie podawał z kim bedzie kolejny wywiad, aby to była jako taka niespodzianka...

Stadionowy
Posty: 396
Rejestracja: 21.09.2009, 08:21

Re: TMK

Post autor: Stadionowy » 20.10.2019, 09:09

Ostatnie wywiady w TMK na duży plus , bo są dłuższe i bardziej treściwe niż kiedyś. Brakuję jednak "pociągnięcia za język" typu ciekawa historia o skrojeniu flagi, twój top ekip w Polsce, itp...

Wywiad z kibicami Zawiszy bardzo spoko :)

plemplem81
Posty: 709
Rejestracja: 27.12.2011, 10:14

Re: TMK

Post autor: plemplem81 » 20.10.2019, 09:48

ban82 - ale tak czy siak się tego dowiesz przed wejściem numeru na rynek, bo jest choćby zapowiedź. Oczywiście można się ograniczyć do niej samej.
Natomiast ktoś, kto interesuje się sceną jako ogółem i nie ogranicza swojej wiedzy do ogłupiającego umysł twitterowo-facebookowego przeglądnięcia zdjęć po każdej kolejce ligowej kupi "TMK", jako swego rodzaju odmulacz od tej brei. Bo jest chociażby merytoryczna publicystyka pisana przez nieanonimów.
Użytkownik Jessica B. już o tym nadmienił. Mamy z****** czasy. Kiedyś takie opisy, jakie idą dziś nawet nie byłyby w użyciu, bo kwitowało się to krótkim: "z naszej strony oprawa". Tyle, że to znak czasów. Zamietli nas do kąta i to, o czym w "TMK" rozprawialiśmy 15 lat temu rozgrywa się dziś - wyszliśmy poza stadiony. Kibolka jako taka dzieje się poza meczem. Poza stadionem. Na trasach i w lasach. Wprawne oko obserwatora zauważy, że od kiedy zająłem się pismem serwowane jest po około 30 fotoreportaży w numerze. Poszedłem w stronę – mniej miejsca, ale intensywniej. Dziś do fotoreportażu wystarczy pokazać oprawę na wyjeździe i już jest pewność wskoczenia w zestaw comiesięcznych opisów. Chciałoby się powiedzieć niestety, bo ja też bym chciał co kolejkę na 4 czy 5 stadionach uwiecznioną awanturę. Oczywiście jeszcze potrzebny jest sam opis, bo nie każda ekipa wyraża taką wolę - wciąż słychać u niektórych głosy: "u nas nie ma kto napisać", co spuentować można społeczniackim generalizowaniem (aczkolwiek w tym przypadku wybitnie pasującym), iż kibic = idiota. Strasznie to przytłaczające dla mnie osobiście, bo obrazuje smutną tendencję.
Jeszcze słów parę o wywiadzie Zawiszy. Wstęp do niego wystarczająco zobrazował, czego można się spodziewać. Zwrot, że rozmówcy ważyli słowa powinien dać pewien sygnał, czego można oczekiwać w dalszej lekturze. Każda ekipa ma swoje bolączki, Zawisza w dużej mierze żyje problemami prozaicznymi - piłkarsko-organizacyjnymi. Większość ekip nawet nie rozumie, o czym oni opowiadają. Jakaś woda, jakieś załatwianie piłek, sędziów – ja pierdolę, chuje muje. Tym żyje od paru lat Zawisza. I to ich trawi. Tak – również ekipę, bo ten klub tylko dzięki ekipie i wysiłkowi kiboli wciąż istnieje. Jeśli ktoś oczekuje w wywiadach krwi i igrzysk, to chyba nie tędy droga, bo zaczyna prezentować ogólny trend, jakimi karmią nas media - ma być sensacja, afera i w ogóle rozpierdol. "Rybak" mówił, bo mówić mógł. Już nie funkcjonuje na scenie, to zamknięta bardzo dawno temu przeszłość. "Maras" działa w klubie, jest tam istotną personą. Chyba oczywiste, że przeżył na szlaku mnóstwo, ale jeszcze bardziej oczywiste, że nie może sobie na pewne wspomnienia pozwolić. Ekipy dobierają same rozmówcę do wywiadu, a rozmówca sam wie, co powiedzieć, a na co pozwolić sobie nie może. Bądźmy realistami. Ludzie, którzy w tym tkwią i którzy ze mną rozmawiają to nie są grzeczni chłopcy. Swoje za uszami mają. Nie moją rolą jest ich punktować - czemu nie opowiadasz o awanturach, więcej rozpierdolu. To nie tak wygląda. Ja akceptuję moich rozmówców takimi, jakimi są. Ludzie są różni. Niektórzy żyją w tych swoich opowieściach i historię dostaję jakbym tam był w środku wydarzeń, niektórzy są bardziej stonowani, jeszcze inni totalni introwertycy. Mnie cieszy, że ludzie chcą mówić. Że spotykają się, otwierają się. Biorę do ręki numery "TMK" sprzed roku, dwóch, trzech i ... sorry, ale to inna liga w kwestii wywiadów. Mogę skontrować, dopytać, prowadzić normalny dialog. Wtedy to było suche jak wióry. Z wyjątkiem kilku wywiadów, które również wtedy przeprowadzałem osobiście - "Wara" z Zagłębia Sosnowiec czy "Kijek" z Piasta Gliwice. Tam czuło się życie w lekturze. Wracając do Zawiszy - pośród wypowiedzi przypomniał mi się jeden tekst, który mówił, że gdyby nie oprawy na meczach, to na stadionach by już wiało chujem totalnie. I tu spinamy klamrą całą moją wypowiedź - wracamy do początku, że wszystkie opisy meczowe są nudne i sztampowe. Ano są. Pytanie do każdego, kto to mówi/myśli/pisze - także i tutaj - co Ty robisz, by one nudne nie były? Jeśli jesteś w ekipie kimś - czemu do tego dopuszczasz? Jeśli jesteś w ekipie jedynie żołnierzem - czemu nie weźmiesz spraw w swoje ręce i nie pomożesz zmieniać sceny na lepsze? Jeśli jesteś piknikiem - dobra, dam Ci spokój, siedź dalej i narzekaj, bo tylko to możesz. Zrób własną pokutę, a potem dopiero rzuć kamieniem, gdy masz pewność, że nie masz na rękach krwi upadającego, ale mimo wszystko wciąż się broniącego, ruchu kibicowskiego.
Obrazek

info z TMK
Posty: 967
Rejestracja: 22.09.2014, 14:38

Re: TMK

Post autor: info z TMK » 27.10.2019, 10:22

Plemplem pytanie do Ciebie. Dlaczego od jakiegoś czasu w "lidze pod lupą" nie są podawane liczby wyjazdowe Podbeskidzia? Powodem jest brak info o dokładnych liczbach od samego Podbeskidzia czy może powodem jest niezbyt dobra opinia jaką "cieszy" się na scenie ta ekipa? Pytanie bez złośliwości, czysta ciekawość:) pozdrawiam.

plemplem81
Posty: 709
Rejestracja: 27.12.2011, 10:14

Re: TMK

Post autor: plemplem81 » 30.10.2019, 14:11

Odpowiedź chłopaka odpowiedzialnego za "Ligę pod lupą":
To pierwsze. Swego czasu uwzględniałem ich w rozpiskach, ale z 2-3 razy pisałem do nich na profil Bielska Twierdza o liczby, a że zero odzewu, zero infa na stronach, odpuscilem.
Obrazek

dee facto
Posty: 300
Rejestracja: 04.03.2007, 00:13
Lokalizacja: tylu napinaczy

Re: TMK

Post autor: dee facto » 31.10.2019, 20:51

Plemplem a kiedy zapowiedz listopadowego numeru TMK?Czy jest szansa na dostania go w empiku najpożniej w przyszły piątek 8 listopada?Czy dopiero po długim weekendzie czyli najwcześniej we wtorek 12 listopada?

plemplem81
Posty: 709
Rejestracja: 27.12.2011, 10:14

Re: TMK

Post autor: plemplem81 » 31.10.2019, 21:55

Dwa dni temu numer listopadowy został oddany do drukarni. Po weekendzie ma być gotowy do rozprowadzenia go w sieciach salonów prasowych. Do 8 listopada POWINIEN BYĆ w punktach prasowych, ale... ja już słowa honoru za to nie dam. Raz się sparzyłem - wystarczy mi.
Co w numerze?
28 fotoreportaży meczowych (w tym 1 z meczu koszykówki). Opisana jest sytuacja (i problem zarazem) wałbrzyskiego Górnika w związku z grą na takim niskim poziomie rozgrywkowym, jaki dotknął ich obecnie. Znajdziecie opis 5-lecia istnienia ekipy Lecha Poznań Fyrtel Północ. Mniejsze ekipy to Rega-Merida Trzebiatów. Krótki wywiad z "Kołkiem" - wydawcą książki "Szalone lata 90-te - od Apatora do Elany". W numerze serwujemy konkretne podsumowania wszystkich działających ekip żużlowych. Zanim zacznie ktoś kręcić nosem - proponuję poczytać, by dostrzec, że na żużlu wcale nudno nie jest. Mocno sceptycznie sam podchodziłem dotychczas do tematów kibiców z innych dyscyplin sportowych. Biorąc pod uwagę, co serwowało dotychczas "TMK" w tym aspekcie, uznawałem to zwyczajnie za nieporozumienie i wręcz umniejszanie im wpychając gdzieś na zimę, gdy już nie było czego do pisma dać. Tym razem materiałów mam mnóstwo, pomysły na kolejne rubryki są, ludzie piszą i chcą pomagać, a i tak musiałem przesunąć dział "Wielkie ekipy i ich fan cluby" z powodu żużla do następnego numeru... To pokazuje, że innym sportom nareszcie daliśmy w "TMK" ważny głos, przestały być traktowane po macoszemu jako zapychacze miejsca. Powiedziałem jasno - albo robimy to konkretnie od A do Z - czyli walczymy o jak największą ilość opisów wszystkich najistotniejszych ekip działających na danej dyscyplinie, albo nie robimy w ogóle, bo to błazenada i szmacenie powagi rangi "TMK". Udało się uzyskać bardzo dobre podsumowania wpierw ekip halowych, teraz żużlowych. Tutaj bardzo dziękuję Adrianowi (England) z AZS Częstochowa za ogromną pomoc w tych działaniach - to w zasadzie jego tytaniczna praca pozwoliła na tak kompleksowe potraktowanie tematu. I dziękuję wszystkim ekipom żużlowym, które swoje podsumowania napisały pod kątem "TMK", bez wrzucania tego do neta. O to toczyły się największe starania.

Obrazek
Obrazek

ChP
Posty: 50
Rejestracja: 24.05.2016, 17:13

Re: TMK

Post autor: ChP » 01.11.2019, 01:55

Ma ktoś może TMK z października 2015?

ban82
Posty: 947
Rejestracja: 20.08.2015, 22:25

Re: TMK

Post autor: ban82 » 02.11.2019, 21:34

Mam, a o co sie rozchodzi??

dee facto
Posty: 300
Rejestracja: 04.03.2007, 00:13
Lokalizacja: tylu napinaczy

Re: TMK

Post autor: dee facto » 10.11.2019, 12:15

Niestety wczoraj 9 listopada nie było jeszcze listopadowego numeru tmk trochę szkoda akurat na długi weekend byłaby świetna lektura w domu czy w drodze na Marsz Niepodległości.Tak przy okazji plemplem planujesz w grudniu relację z Marszu Niepodległości?Pytam bo w lutym zrezygnowałeś z relacjonowania Pielgrzymki Kibiców do Jasnej Góry.

Przy okazji zdradziłbyś swoje plany na zimowe numery-styczeń,luty i marzec.W sumie w grudniowym jeszcze będziesz miał mnóstwo tematów do relacji,w styczniowym numerze pewnie będą jeszcze relacje ze spotkań ekstraklasy,1 ligi i pucharu Polski to łatwiej będzie zapełnić numer ale co z lutowym i marcowym numerem?Będzie Top 100?

plemplem81
Posty: 709
Rejestracja: 27.12.2011, 10:14

Re: TMK

Post autor: plemplem81 » 15.11.2019, 10:20

Wiem, że Czytelnicy interpretują "TMK" jako całość, ale ja w magazynie nie pełnię roli dystrybucyjno-papierkowych. Własność pisma i tytułu należy do kogoś innego, włącznie z jego dystrybucją, ja natomiast odpowiadam za zamieszczaną treść. Tutaj się udzielam w temacie, żeby być bliżej ludzi, żeby "TMK" nie było jakimś bezdusznym tworem, który sobie istnieje sam dla siebie. Tym samym chciałbym się już odciąć od wszelkich dywagacji związanych z zamulonymi terminami - po prostu samego mnie to wybitnie denerwuje, jednakże nie mam na to wpływu. Niestety.
Relacja z MN w stolicy będzie krótka, bo MN przestał być spędem chuligaństwa, a zaczął być zgromadzeniem ludzi kochających swoją Ojczyznę. Zatem jest na MN w Warszawie już spokojnie. Natomiast będzie relacja z marszu we Wrocławiu wraz ze zdjęciami, bo była tam obecna osoba z naszego grona redakcyjnego.
Wprowadzane są już na poważnie fotoreportaże z innych dyscyplin sportowych, bo tam też są aktywnie działający kibice. Oczywiście będziemy brali pod lupę tylko ekipy w miarę ogarnięte. Choć każdy przecież ma świadomość (mam taką nadzieję...), że te ekipy mogłyby się równać jedynie z tymi najmniejszymi z kibicowskiej sceny piłkarskiej. Nie zmienia to faktu, że są - ubarwiają mecze hokeja, koszykówki, piłki ręcznej, siatkówki czy żużla. Im też od tej jesieni "TMK" daje zielone światło.
TOP 100 nie będzie (ten cykl będzie podsumowaniem rocznym działalności ekip), natomiast wczoraj wróciłem właśnie z pierwszego spotkania (spośród zaplanowanej serii) z człowiekiem z dużej ekipy. Wiele wskazuje na to, że będzie opisana ich kibicowska historia - tożsama do tych BKS Stali Bielsko-Biała, GKS Katowice, GKS Tychy, Polonii Bytom, Ruchu Chorzów oraz Zagłębia Sosnowiec, które również ja tworzyłem i przedstawiałem wpierw na łamach mojego zina "Ultra", a potem udzieliłem prawa do ich publikacji "TMK". Wiele nadziei sobie robię, że to wypali, bo nie ukrywam, że jakiejkolwiek próby historycznego rysu działania tejże ekipy jeszcze nie stworzono. A jest o czym pisać - to pierwsza dycha polskiej sceny kibicowskiej.
Jest jeszcze jeden pomysł, który de facto został już zrealizowany - czeka jedynie na dopieszczenie graficzne. Też poważny temat i to taki, który wymagał katorżniczej i mrówczej pracy - w zasadzie sprawa nie do ogarnięcia bez skrupulatnego zbierania informacji na ten temat od 2000 roku. Ze zrozumiałych jednak względów nie chcę się dzielić tym zawczasu. Przyjdzie moment, że dany numer będzie w druku - pójdzie oficjalne info.
Obrazek

dee facto
Posty: 300
Rejestracja: 04.03.2007, 00:13
Lokalizacja: tylu napinaczy

Re: TMK

Post autor: dee facto » 15.11.2019, 11:45

Apropo wywiadów,nie myślałeś by z Tobą ktoś przeprowadził wywiad,chyba miałbyś wiele do powiedzenia?Apropo listopadowego numeru to numer jest dostępny w sprzedaży od środy 13 listopada.

kusy_jest_boski
Posty: 175
Rejestracja: 02.04.2019, 18:19

Re: TMK

Post autor: kusy_jest_boski » 15.11.2019, 11:59

dee facto pisze:
15.11.2019, 11:45
Apropo listopadowego numeru to numer jest dostępny w sprzedaży od środy 13 listopada.
A wysyłka dla prenumeratorów od kiedy ?

plemplem81
Posty: 709
Rejestracja: 27.12.2011, 10:14

Re: TMK

Post autor: plemplem81 » 15.11.2019, 12:57

To byłby jakiś absurd, by ze mną był robiony wywiad w gazecie, którą ja prowadzę. Nie odbierałbyś tego za narcyzm w najczystszej postaci? Zresztą już dostąpiłem tego zaszczytu w 100 numerze "TMK". No i wcale nie uważam siebie za osobę odpowiednią do wywiadów. Naprawdę. Gdy słucham moich rozmówców, to dociera do mnie jak daleko mi do nich. Że w zasadzie to, co ja przeżyłem, to dosłownie nic w porównaniu z nimi. Bezdyskusyjnie lepiej czuję się po drugiej stronie - pytającego i prowadzącego rozmowę.
Parę słów rzuciłem Łukaszowi w najnowszej "Drodze Legionisty", bo pytał o możliwość wywiadu. Zgodziłem się, bo o prasę podziemną, subkulturową i kibicowską dbać trzeba.
kusy_jest_boski - jak jeszcze nie otrzymałeś - podbijaj tu: [email protected]
Obrazek

leniwiec
Posty: 706
Rejestracja: 26.02.2007, 18:23
Lokalizacja: zachód

Re: TMK

Post autor: leniwiec » 16.11.2019, 15:46

Plemplem - jak dla mnie kurs na inne dyscypliny czy tam żużel czy sporty halowe to nieporozumienie. Większość to wynalazki mające "z naszym kibicowaniem" mało wspólnego. Nie idź w te drogę, bo słabo się to czyta.

Oczywiście to tylko moje subiektywne zdanie.

W zamian jak już Ci brakuje materiałów, postaw na oldschool nie tylko lata 90te ale również 80te,historie ekip, dawnych czy obecnych zgód itd nie tylko kopiowanie ze starych zinow, na to raczej embarga w ekipach nie powinno być by pisać. A w każdej ekipie powinien się znaleźć ktoś ze starszyzny kto chętnie opiszę coś.

gulik1977
Posty: 213
Rejestracja: 21.06.2016, 19:24

Re: TMK

Post autor: gulik1977 » 16.11.2019, 18:18

podzielam zdanie Kolegi wyżej. Kurs na inne dyscypliny dla mnie to nieporozumienie. Osobiście wolę już obejrzeć patriotyczne zdjęcia z MN. Nawet może i lepiej, że bez dymów, ale akcentów kibicowskich nie brakuje w naszym podzielonym środowisku. Także moje subiektywne zdanie :)
"padający deszcz, wiatr, całkowity zakaz picia alkoholu spowodował, że nasz doping w 2 poł. nie wyglądał najlepiej"

info z TMK
Posty: 967
Rejestracja: 22.09.2014, 14:38

Re: TMK

Post autor: info z TMK » 16.11.2019, 18:23

A moim zdaniem inne dyscypliny powinny być, szczególnie żużel. Podsumowanie na koniec sezonu, tak jak teraz jak najbardziej na plus.

plemplem81
Posty: 709
Rejestracja: 27.12.2011, 10:14

Re: TMK

Post autor: plemplem81 » 17.11.2019, 10:57

leniwiec pisze:
16.11.2019, 15:46
Plemplem - jak dla mnie kurs na inne dyscypliny czy tam żużel czy sporty halowe to nieporozumienie. Większość to wynalazki mające "z naszym kibicowaniem" mało wspólnego. Nie idź w te drogę, bo słabo się to czyta.
Pięknie sam napisałeś - "większość". Pełna prawda. Jest jednak też i mniejszość. GKM Grudziądz, który mocno ostudził Widzew z Grudziądza (jeden z widzewskich najlepszych fc swego czasu, o ile nie najlepszy); Falubaz, z którym Wy sami (!) mieliście relacje; Stal Gorzów, która kilkanaście dni temu obecna była z ekipą Unii Tarnów na derbach Tarnowa; Start Gniezno, który rewanżuje się Astrze Krotoszyn za stratę flag i wjeżdża im na mecz wyjazdowy; Anwil Włocławek - najbardziej kibolska ekipa na koszu; AZS Częstochowa - Antypiknik itp. A przecież czasy przeszłe to takie bandy jak Apator Toruń czy Włókniarz Częstochowa, którego ekipę znałem osobiście i z ręką na sercu przyznam, że spokojnie by powalczyli z większością średnich polskich ekip. Raków przecież nie byle kogo brał na akcje i z nimi miał w mieście układ i uwierz - stanowili ważny czynnik w tamtych czasach dla Rakowa, który budował swoją siłę. To, że potem Raków zrobił im numer stulecia ze zmianą kursu działania, to osobna brocha.
Jeszcze w kwestii "wojny" - piłka nożna vs reszta sportów. Pewnie rzucił się wielu ludziom w oczy niedawny mecz derbowy Unia Nowa Sarzyna-Pogoń Leżajsk. Naprawdę kogoś jeszcze interesują takie antywidowiska? Zero piro, zero opraw, było tam 10 szali w obu młynach w sumie? To mają być derby? Najważniejszy mecz, w którym jest rywalizacja na trybunach? Ja rozumiem, by nie trzaskać taśmowo opraw, jak Legia. Jednak, żeby derby tak potraktować z buta? To zdecydowanie wolę poczytać jak sobie na szlaku kibicowskim radzi Start Gniezno.
O ile o takim żużlowym RKM Rybnik czy hokejowym Stoczniowcu "TMK" nie będzie traktowało, o tyle wyżej wymienione ekipy z niepiłkarskich sportów (i cały szereg pozostałych kibolsko nastawionych również) zasługują na to, by traktować ich jak kibiców, w naszym rozumieniu. Szczęście dla kiboli piłkarskich jest takie, że hokej, koszykówka, piłka ręczna czy siatka pełnię sezonu mają w okresie martwym dla futbolu. Żużel natomiast jeździ wiosna i lato - jesień to już totalna końcówka. Jakoś to pogodzimy. Nie oddaję im przecież pisma ;). Tak daleko jeszcze nie zaszło, hehe. Jedynie umniejszanie im jest nie na miejscu. A takie sytuacje, jak przed laty, że "TMK" dawało inne sporty tylko poza sezonem piłkarskim i czuło się, że to na zapchajdziurę - to nie dla mnie. Albo ich traktujemy w miesięczniku poważnie albo w ogóle. Dla mnie są ważnymi graczami na scenie, bo rozkręcają karuzelę na innych dyscyplinach. Tworzą różnorodność i piękno polskiej sceny kibicowskiej. Wielu z nas się podnieca, że Zvezda czy inne Dinamo na piłce wodnej nawet dopingują. No widzicie - tam są cięgle jedne i te same kluby - ja bym tym rzygał - a u nas też się dopinguje i na koszu, i na siatce, i na piłce ręcznej - w dodatku każda z ekip niezależna i nieskorelowana z żadną ekipą piłkarską. A to, że nie chuligani? Doprawdy tylko to stanowi o kibicowaniu? Na pewno nie dla mnie. Poza tym - ależ ci Serbowie i Chorwaci mają zajebistą scenę - no nic tylko pozazdrościć. W każdym z krajów po 2 potężne bandy, a reszta to całkowite tło dla nich, nawet nie próbujące im w jakikolwiek sposób zagrozić. Pierdolę taką scenę. Wolę Iskrę Kielce (piłka ręczna), Anwil Włocławek (koszykówka), GKM Grudziądz (żużel) czy Unię Oświęcim (hokej). No i cały zbiór naszych piłkarskich ekip i ekipek. Jedynie Włochy mają pod tym względem lepiej. Cała reszta nam tym bogactwem do pięt nie dorasta. I obowiązkiem "TMK" jest dbałość o to i pielęgnacja tego ducha fanatyzmu.
Wybaczcie - mam problemy ze skrótowym traktowaniem ważnych dla mnie życiowo tematów. :)
Obrazek

jestesmywaszastolica
Posty: 1393
Rejestracja: 18.10.2010, 22:11

Re: TMK

Post autor: jestesmywaszastolica » 17.11.2019, 12:23

Dobrze napisane. Ja bym zwrócił uwagę na jeden fakt, to zrozumiałe, że ekipy żużlowe, czy tam halowe nie mają startu do tych piłkarskich i jako takie nawet nie powinny być oceniane. Tylko, że na chwilę obecną na scenie kibicowskiej po prostu niewiele się dzieje.
Chłopaki coś tam niby po lasach się łapią, ale i tak z różnych powodów z mniejszym niż przed laty natężeniem.
Ultraska też ogranicza się do kilku ekip.
Po prostu dziś doszliśmy do takiego miejsca, że są całe miesiące w których jest może z 5 ciekawych wydarzeń i albo będziemy odgrzewać jakieś stare kotlety, albo będziesz pisał o hicie w stylu Legia - Piast, no właśnie albo znajdziesz możliwość poszerzenia dotychczasowej treści o chociażby ekipy z tych bardziej niszowych sportów.

19stilon47
Posty: 24
Rejestracja: 24.01.2009, 09:57

Re: TMK

Post autor: 19stilon47 » 17.11.2019, 14:00

Plemplem pytanie do Ciebie odnośnie podsumowania sezonu w żużlofanów stali Gorzów. Chodzi mi o zdjęcie zamieszczone pod koniec ich opisu . Kto wybrał to zdjęcie z racowiska które miało miejsce w 2014 roku kiedy żółte świetowały mistrzostwa kraju?
Jako ciekawostkę odnośnie tej fotki dodam że racowisko zostało zaprezentowane przez "ultrasów" stali za zgodą klubu który wcześniej uzyskał zgode PSÓW oraz straży pożarnej . Tak tak "ultrasi" palą piro za zgodą psów.
Tu jest artykuł w którym lokalna prasa pisała o tym
[link]

Jest w nim nawet napisane ze mogli palić piro legalnie w wyznaczonym miejscu .
I jeszcze jedno. Być może jakiś żóltek odpowie. Skoro piszecie już o jakiś atrakcjach poza meczowych - Włókniarz. Do dlaczego nie piszecie że na powrocie w Gorzowie wasze ekipa spierdala po miescie niczym Kubica i to samo tyczy się waszego powrotu z Grudziądza . Skoro podsumowanie sezonu to chyba o porażkach też warto wspomnieć.
No i skoro cały sezon to dlaczego cisza o waszej akcji roku i poszarpaniu jakiegoś nastolatka który był WOLONTARIUSZEM na meczu charytatywnym Gwiazd Boksu i Mma na waszym stadionie. Na filmiku z zajścia widać że to wasza "ekipa " tak więc czemu o tym cicho?

plemplem81
Posty: 709
Rejestracja: 27.12.2011, 10:14

Re: TMK

Post autor: plemplem81 » 18.11.2019, 09:28

jestesmywaszastolica - w sedno.

19stilon47 - przepraszam Was, bo to było oczywiste, że jako pierwsi wytkniecie ewentualne uchybienia w opisach Stali Gorzów. W opisach takich ekip muszę być bardziej elektryczny, że tak się wyrażę. Faktycznie to foto z racowiskiem jest sprzed 5 lat. Biorę ten błąd na siebie, bo to ja powinienem był kwestię zweryfikować. Obawiałem się, że mogą pojawić się cyrki związane z moją nieznajomością sceny spoza piłki nożnej. No i klops pojawił się w zasadzie na "dzień dobry". To mnie jednak nie tłumaczy.
Natomiast pocisnę Ci sztycha - skoro Ty wytykasz Stali Gorzów (która jest mi równie obojętna, co i Wy czy Chrobry - żeby było jasne), to nie można pozostawić tematu bez riposty, która jest równie pogrążająca. Kojarzysz ten tekst: "Wchodzenie przebiega dość sprawnie, aż do momentu pojawienia się transparentu. Smutni panowie uznają, że transparent to sektorówka i blokują jego wejście. Po kilku minutach negocjacji trans wchodzi po napisaniu przez Ultrasów oświadczenia, że nie zostanie on użyty do ukrycia głogowskich piromanów."?
Obrazek

19stilon47
Posty: 24
Rejestracja: 24.01.2009, 09:57

Re: TMK

Post autor: 19stilon47 » 18.11.2019, 12:30

I co uwarzasz że mi pocisnołeś bo przytoczyłeś fregment relacji z wyjazdu Chrobrego do Bełchatowa? Zrobili jak zrobili co ja mam na to poradzić . Tylko dlaczego Stilon miałby do tego się odnosić i to przy okazji zapytania o opis sezonu w wykonaniu żużlofanów z Gorzowa?
Może skoro jest to tak porażające dla Ciebie to wyjaśnij sprawę zadając to pytanie komuś z Głogowa . Przeciez masz kontakt .

plemplem81
Posty: 709
Rejestracja: 27.12.2011, 10:14

Re: TMK

Post autor: plemplem81 » 18.11.2019, 13:35

To oczywiście decyzja Chrobrego. Mimo trudnej sprawy uważam, że dobrze, że Chrobry o tym fakcie napisał w relacji. To pokazuje też prawdziwość i niezakłamanie ekipy. Tu, o czym piszemy, Chrobry nie jest przecież jednak stroną. Jasno odnoszę to do Twoich słów z zarzutem wobec Stali. Tylko tyle. Mam nadzieję, że wychwytujesz tą różnicę.
Myślę też, że dla dobra tematu nie będę dalej wchodził w to, bo to Wasza lokalna wojna na linii Stilon-Stal. Wiadomo, że będziecie zawsze w tej kwestii bardzo wrażliwi. Jeśli treść podsumowania Stali jest dla Was nie do zaakceptowania lub chcecie się do czegoś odnieść, zwrócić uwagę, rozsądne będzie sprostowanie, ale to już jest oczywiście Wasza decyzja czy to zrobicie czy jednak odpuścicie.
Obrazek

Przybijpiatke
Posty: 6
Rejestracja: 31.12.2017, 12:24

Re: TMK

Post autor: Przybijpiatke » 18.11.2019, 17:40

Plemplem81 w mieście, z którego pochodzisz/w którym nacodzień biegasz nie jesteś amoniowy. Ba.. Śmiem twierdzić, że nawet nigdy nie próbowałaś. Zapytam w prost - jest szansa (za Twojego kierownictwa) przeprowadzić wywiad z kimś z takim jak CoPa? Pytam z ciekawości.. Od Provocacatores do MchPB przebył kawał kibicowskiego szlaku. A wiem, że wiesz, że to tylko mały "kawałek" tego kibicowskiego tortu.

plemplem81
Posty: 709
Rejestracja: 27.12.2011, 10:14

Re: TMK

Post autor: plemplem81 » 18.11.2019, 18:29

To z pewnością jeden z tych wywiadów, które bardzo chciałbym przeprowadzić, choćby dlatego, że CoPa to postać niejednowymiarowa. Działa też muzycznie, mocno w swoich kawałkach odnosi się do życia kibicowskiego, na Polonii prowadzi doping, jeden z założycieli Provocatores, a dziś stanowi trzon MChPB. Od jakiegoś czasu czynię w tym kierunku kroki. Z pewnych względów jednak ten wywiad "wisi". Po Nowym Roku może będzie wiadomo więcej, tak jestem "umówiony". Czas pokaże, no i rozwój sytuacji również. Z podobnych przyczyn na wywiad nieprzewidzianie dłużej czekam z umówioną osobą z ekipy ze ścisłego topu z centralnej Polski. I też musimy go niestety przekładać co jakiś czas, bo wychodzą nowe kwiatki. Życie...
Obrazek

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Dęb(L)in, Junior89, mejslodz, szyderap i 176 gości