Patriotyzm u kibiców na Górnym Śląsku

ultras, hooligans, liczby, ciekawostki, informacje, opisy

Moderatorzy: Zorientowany, LechiaCHWM

Mattyso
Posty: 50
Rejestracja: 26.04.2019, 11:32

Re: Patriotyzm u kibiców na Górnym Śląsku

Post autor: Mattyso » 11.10.2019, 08:50

Na Polonii Bytom, mało Śląskiej godki?? Ja p******* nie wpisuj się już chłopie, bo p********* jak potluczony, a fany niemieckie wisialy na Polonii tak jak na Ruchu, GieKSie i innych Śląskich klubach



Mattyso
Posty: 50
Rejestracja: 26.04.2019, 11:32

Re: Patriotyzm u kibiców na Górnym Śląsku

Post autor: Mattyso » 11.10.2019, 09:14

To jedz na Miechowice, Karb, Szombierki i powiedz ludziom że c**** z nich slazaki i że są kresowiakami, a naplywową ludność znajdziesz wszędzie, czy to Bytom, Tychy, Chorzów.

19__kattowitz__20
Posty: 387
Rejestracja: 21.01.2010, 17:59

Re: Patriotyzm u kibiców na Górnym Śląsku

Post autor: 19__kattowitz__20 » 11.10.2019, 10:14

byly tu foty stare z Polonii i wisialy fany niemieckie,nawet nie wiem jak my tam grali cos ok..93r. to czy ich nie bylo

PHM
Posty: 9
Rejestracja: 26.05.2016, 20:28

Re: Patriotyzm u kibiców na Górnym Śląsku

Post autor: PHM » 21.10.2019, 14:10

Jedna kwestia mnie ciekawi jak pewne osoby potrafiły sobie pogodzić pewne kwestie, bowiem "decyzyjni" Ruchu tacy jak Dziura czy Hetman nie mieli w swym życiorysie członkostwo w Polskiej Wspólnocie Narodowej B. Tejkowskiego.

Trenbolon
Posty: 36
Rejestracja: 14.04.2019, 20:18

Re: Patriotyzm u kibiców na Górnym Śląsku

Post autor: Trenbolon » 22.10.2019, 22:08

Były czasy, że największą siłą w ONR była grupa ze Śląska i Sosnowca. Idę o zakład, że w razie czego to Śląsk będzie szedł w pierwszej lini walczyć za kraj, a Wy pedaly z c*** wie skąd szukacie dziury w całym. Śląsk to Polska i tyle

Trenbolon
Posty: 36
Rejestracja: 14.04.2019, 20:18

Re: Patriotyzm u kibiców na Górnym Śląsku

Post autor: Trenbolon » 23.10.2019, 10:50

Porownujesz tamten Śląsk do dzisiejszego? Ja nawiązałem do ONRu z 12 lat temu, byli kolesie z Ruchu, GKSu Katowice, Górnika itd

C6chzR
Posty: 278
Rejestracja: 01.04.2019, 22:33

Re: Patriotyzm u kibiców na Górnym Śląsku

Post autor: C6chzR » 23.10.2019, 12:41

Sratytaty pisze:
10.10.2019, 22:38
To teraz z drugiej strony, mnie natomiast zastanawia dlaczego za granicą, kumate osoby z Polski mówią mi (choć już słyszałem to od innych osób) że właśnie wolą trzymać się ze Ślązakami niż z "Czystymi" Polakami.
Poczytaj o Śląskiej gościnności, kiedyś był taki film nie pamiętam tytułu gdzie wypowiadali się rdzenni Ślązacy, jak różnież krojcoki, jak go znajdę postaram się go wrzucić.

19__kattowitz__20
Posty: 387
Rejestracja: 21.01.2010, 17:59

Re: Patriotyzm u kibiców na Górnym Śląsku

Post autor: 19__kattowitz__20 » 23.10.2019, 13:56

wiadomo kto sie urodzil w wielopokoleniowej śląskiej Rodzinie to do niego Śląsk jest najważniejszy,tak samo w drugo stRona.pyRsk!

C6chzR
Posty: 278
Rejestracja: 01.04.2019, 22:33

Re: Patriotyzm u kibiców na Górnym Śląsku

Post autor: C6chzR » 23.10.2019, 16:50

19__kattowitz__20 pisze:
23.10.2019, 13:56
wiadomo kto sie urodzil w wielopokoleniowej śląskiej Rodzinie to do niego Śląsk jest najważniejszy,tak samo w drugo stRona.pyRsk!
Z tym, że krojcoki bardzo sobie chwili Śląsk wypowiadał się tam aktor bodajże z Kielc przeprowadził się na Śląsk 25 lat temu, nawet godoł i jak uznał to była najlepsza decyzja w jego życiu.

19__kattowitz__20
Posty: 387
Rejestracja: 21.01.2010, 17:59

Re: Patriotyzm u kibiców na Górnym Śląsku

Post autor: 19__kattowitz__20 » 23.10.2019, 18:54

C6chzR pisze:
23.10.2019, 16:50
19__kattowitz__20 pisze:
23.10.2019, 13:56
wiadomo kto sie urodzil w wielopokoleniowej śląskiej Rodzinie to do niego Śląsk jest najważniejszy,tak samo w drugo stRona.pyRsk!
Z tym, że krojcoki bardzo sobie chwili Śląsk wypowiadał się tam aktor bodajże z Kielc przeprowadził się na Śląsk 25 lat temu, nawet godoł i jak uznał to była najlepsza decyzja w jego życiu.
Som znom krojcokow a nawet goroli kerzy lepij godajom niz niy jedyn Slonzok

KAT200
Posty: 94
Rejestracja: 07.07.2014, 19:51

Re: Patriotyzm u kibiców na Górnym Śląsku

Post autor: KAT200 » 24.10.2019, 19:26

[link]

Krótko i jasno.
I od bajtla pamiyntom eR niybieskie na bieli.
Bydziesz kochoł ta drużyna tak mi pedzieli

Slavia_ZSC
Posty: 278
Rejestracja: 08.03.2011, 07:59

Re: Patriotyzm u kibiców na Górnym Śląsku

Post autor: Slavia_ZSC » 24.10.2019, 20:37

Takie troche lewackie paplanie, jak z transami uwięzionymi w innym ciele. To samo co na stronach RASiu. Czuje sie murzynem i ch.j. Sarkazm.
Boli mnie, gdy wyrzucam dodatki z gAZETY, widząc oczami myśli padające lasy. „Dom” wyrzucam – dąb pada. „Turystykę” – lipa. „Komunikaty” – świerki jak zimowe kwiaty. „Auto-moto” – jak maszty upadają sosny. „Supermarket” – to modrzew, klon – „Nieruchomości”. „Mój Komputer” – i buk się korzeniem nakrywa. A z każdym precz dodatkiem ich żywicą krwawię.

"NOCNA ZMIANA", "OSZOŁOM"

bez-napinki
Posty: 1570
Rejestracja: 31.05.2011, 14:09

Re: Patriotyzm u kibiców na Górnym Śląsku

Post autor: bez-napinki » 24.10.2019, 20:53

Wy możecie to interpretować jak chcecie, ja żadnym lewakiem nie jestem i nie traktuje tego w takich lewackich kategoriach.
Swojej narodowości w ogóle nie łączę z polityką i wyjebane mam czy to prawicowy czy lewicowy "kierunek".

Pasierb Bogdana
Posty: 32
Rejestracja: 18.10.2019, 08:59

Re: Patriotyzm u kibiców na Górnym Śląsku

Post autor: Pasierb Bogdana » 24.10.2019, 21:19

Nie mam nic do Ślązaków ale RAŚ j**** na ostro.

walka__o_przetrwanie
Posty: 294
Rejestracja: 07.12.2015, 01:24

Re: Patriotyzm u kibiców na Górnym Śląsku

Post autor: walka__o_przetrwanie » 25.10.2019, 07:01

[link]

Lechita
Posty: 100
Rejestracja: 28.03.2007, 22:38
Lokalizacja: Poznań

Re: Patriotyzm u kibiców na Górnym Śląsku

Post autor: Lechita » 25.10.2019, 15:23

Bezsensowny temat. Kibice praktycznie wszystkich śląskich klubów - poza Ruchem wieszają flagi z motywami polskimi( z godłem, w barwach biało- czerwonych z nazwą klubu itp.), tworzą oprawy wyrażające polski patriotyzm, pojawiają się na meczach kadry, na Marszu Niepodległości.
Nawet na Ruchu jak się przyjrzeć zdjęciom to widać kibiców w szalikach z biało- czerwoną przepaską. Ponadto na Ruchu w latach 90 wieszano flagę z godłem Polski( na youtube można znaleźć).
Po prostu swego czasu środowiska lewicowe z GW na czele zaczęły celowo podburzać, sugerować( nie wprost, lecz między wierszami) odrębność narodową Ślązaków. Działanie GW wpisuje się w szeroki front działań lewicy - rozbijanie od wewnątrz narodów, Państw, wszystko w myśl zasady - dziel i rządź. Lewactwo nienawidzi dużych, jednolitych, silnych Państw narodowych, boi się ich jak ognia, więc dążą do ich rozbicia. Dlatego jątrzą, podburzają, a są przy tym chytrzy i przebiegli, nie powiedzą tego wprost. Światowa żydomasoneria chce zaatomizować narody i państwa, wszak łatwiej będzie im rządzić skłóconymi mikropaństewkami niż dużymi silnymi, tradycyjnymi państwami narodowymi.

Lechita
Posty: 100
Rejestracja: 28.03.2007, 22:38
Lokalizacja: Poznań

Re: Patriotyzm u kibiców na Górnym Śląsku

Post autor: Lechita » 25.10.2019, 15:46

KaeSPe pisze:
19.09.2019, 01:52
A ja - mimo że z Warszawy - mam nadzieję, że prawdziwi Ślązacy mają w d**** obecną poprawność polityczną i będą robić to, co im się podoba. Są u siebie, w swojej ojczyźnie i to oni ustalają reguły nie słuchając tego, co mówi im kibicowska gimbaza.
Po drugie, nie zapominajmy, że Ślązacy wycierpieli dużo ze strony Niemców, ale żal do Polaków za to, co robili po '45 też wciąż jest duży. Obecne władze też starają się im wmówić, że nie ma kogoś takiego jak Ślązacy.

A co jeśli prawdziwym Ślązakom podoba i będzie się podobać wyrażać nastroje propolskie? Będzie ci się to podobać czy już może nie? Czy może twoim zdaniem prawdziwym Ślązakom wolno wyrażać tylko nastroje separatystyczne albo proniemieckie?
Żal do Polaków za to co zrobili po 45?! Po 45r. Polacy w całej Polsce, nie tylko na Śląsku wycierpieli z rąk zdrajców( polskich komunistów) i żydowskich komunistów. Twój wpis jest wyraźnie tendencyjny i nacechowany próbą taniej manipulacji.
Póki co to lewackie środowiska i organizacje takie jak np. RAŚ próbują wmówić Ślązakom, że nie są i nie mogą czuć się Polakami.

pestycydy
Posty: 83
Rejestracja: 13.09.2010, 15:08

Re: Patriotyzm u kibiców na Górnym Śląsku

Post autor: pestycydy » 25.10.2019, 19:39

Lechita pisze:
25.10.2019, 15:46
KaeSPe pisze:
19.09.2019, 01:52
A ja - mimo że z Warszawy - mam nadzieję, że prawdziwi Ślązacy mają w d**** obecną poprawność polityczną i będą robić to, co im się podoba. Są u siebie, w swojej ojczyźnie i to oni ustalają reguły nie słuchając tego, co mówi im kibicowska gimbaza.
Po drugie, nie zapominajmy, że Ślązacy wycierpieli dużo ze strony Niemców, ale żal do Polaków za to, co robili po '45 też wciąż jest duży. Obecne władze też starają się im wmówić, że nie ma kogoś takiego jak Ślązacy.

A co jeśli prawdziwym Ślązakom podoba i będzie się podobać wyrażać nastroje propolskie? Będzie ci się to podobać czy już może nie? Czy może twoim zdaniem prawdziwym Ślązakom wolno wyrażać tylko nastroje separatystyczne albo proniemieckie?
Żal do Polaków za to co zrobili po 45?! Po 45r. Polacy w całej Polsce, nie tylko na Śląsku wycierpieli z rąk zdrajców( polskich komunistów) i żydowskich komunistów. Twój wpis jest wyraźnie tendencyjny i nacechowany próbą taniej manipulacji.
Póki co to lewackie środowiska i organizacje takie jak np. RAŚ próbują wmówić Ślązakom, że nie są i nie mogą czuć się Polakami.
Wy se tam dalej ustalajcie kto ma kim być, ale każda taka wypowiedź co mam robić, kim się czuć tylko mnie utwierdza w przekonaniu, że jesteśmy z innej gliny ulepieni. Taka smutna prawda o tej komuszej propagandzie, że jest to jakiś bełkot "obronców Polski", którzy widzą jakieś zagrożenie dla swojej wizji świata, a każdego myślącego inaczej chcą traktować jako potencjalne zagrożenie dla tej wizji. Poszerz horyzonty, zrozum pewne rzeczy, że tu jest inaczej niż tam i Twoje widzimisię nie ma żadnego wpływu na to co się dzieje tutaj. Lewacki to ponoć jest Poznań z tymi wszystkimi antifami i innymi kwiatkami, ale nic mi do tego, bo nie będę Ci mówił, że masz myśleć o sprawie bliższej Twojej osobie, a nie o kimś kto mieszka u siebie i myśli po swojemu w miejscu dla Ciebie dalekim.
Nastroje propolskie są wyrażane, pełno flag polskich na 3 maja i inne rzeczy, nikt do tego nic nie ma, no ale to byś musiał tu trochę pożyć, żeby wiedzieć, spotkać dużo ludzi, rozmawiać, a nie z góry zakładać jakieś teorie spiskowe, że RAŚ po cichu rozdaje karabiny.
Z mojej strony koniec tematu, bo nie mam ochoty przepychać się w internecie.
P.S. nie głosowałem na RAŚ. a wynik 70% dla POPIS daje jasno do zrozumienia, że żyjemy w kraju ameb umysłowych, więc może zacznij od zmiany tego, by zachęcić najbliższych do głosowania na cokolwiek innego, żeby zachęcić Ślązaków do nazywania siebie Polakami, w inny sposób niż mówienie im kim się mają czuć.

Slavia_ZSC
Posty: 278
Rejestracja: 08.03.2011, 07:59

Re: Patriotyzm u kibiców na Górnym Śląsku

Post autor: Slavia_ZSC » 25.10.2019, 21:12

Zacząć trzeba od tego, że RAŚ czy narodowi ślązacy (ślonzakowcy) to nie jest wyznacznik śląskości. Jak na razie to są w mniejszości i to sporej. Proponuję poczytać Wojtka Kempe. Na forum historycznym są tematy w których sprzeczał się z bajkopisarzem od Jaskółki Śląskiej Jerczyńskim. Poczytać fora RASiu czy wewnetrzne forum na stronach gazety Michnika bodajrze silesiana. Kipi tam od polonofobi.
Boli mnie, gdy wyrzucam dodatki z gAZETY, widząc oczami myśli padające lasy. „Dom” wyrzucam – dąb pada. „Turystykę” – lipa. „Komunikaty” – świerki jak zimowe kwiaty. „Auto-moto” – jak maszty upadają sosny. „Supermarket” – to modrzew, klon – „Nieruchomości”. „Mój Komputer” – i buk się korzeniem nakrywa. A z każdym precz dodatkiem ich żywicą krwawię.

"NOCNA ZMIANA", "OSZOŁOM"

troll internetowy
Posty: 192
Rejestracja: 17.01.2017, 19:50

Re: Patriotyzm u kibiców na Górnym Śląsku

Post autor: troll internetowy » 25.10.2019, 22:34

Dla mnie RAŚ to jakieś nieporozumienie i osobiście smutkiem mnie napawa taka postawa. Znam wielu kibiców Ruchu, są wśród nich zwolennicy dążeń separatystycznych, czy podzielających pogląd RAŚ, często nawet osoby bardzo fajne i pozytywne, pełne energii. Są wśród nich także ci, którym daleko jest do RAŚ, są patriotami i co rocznie biorą nawet udział w rocznicach powstań śląskich.
Ci pierwsi często tłumaczą swój stosunek tym, że "Warszawka" zawsze wykorzystywała Śląsk, zwł. po 1945 roku, że ogołacano Śląsk z jego dóbr, zwł. z węgla, także innych dóbr materialnych, że "Warszawka" podkradała piłkarzy z klubów śląskich, że "Warszawka" to, że "Warszawka" tamto. Ktoś tu w podobnym tonie na forum wyraził się wyżej. Zapominacie tylko, że po 1945 roku komuniści dymali wszystkich, bez wyjątku, zarówno fizycznie, psychicznie, a już na skalę niewyobrażalną gospodarczo. Wszystkich. Za wyjątkiem swoich, rzecz jasna. I że to Polacy? Nie, dla mnie to nie byli Polacy, zawsze wtedy odpowiadam, w takich rozmowach "skoro dla Ciebie ktoś taki, jak Bierut, Berman, Minc, czy Gomułka to byli Polacy, to gratuluję". A węgiel przez dekady w znakomitej większości jechał do sowietów, praktycznie za darmo i to w takiej ówczesnej koniunkturze, gdzie całej Europie zachodniej brakowało tego kruszca. Dotyczy to także ludzi zdolnych, sportowców, piłkarzy. Bo tych zabierano nie tylko ze śląskich klubów.

Te same osoby zapominają też o historii, szczególnie o latach okupacji i o tym, co robili Niemcy po wkroczeniu tym, którzy np. nie zapisali się do volkslisty, co robili ich rodzinom. A okupant miał bardzo ułatwione zadanie. Po wkroczeniu, Niemcy, którzy wcześniej już mieszkali na Górnym Śląsku latali, jak na skrzydłach do kogo trzeba, by zdać relację o tym lub o tamtym jegomościu. Bo przecież wiedzieli wszystko, żyli po sąsiedzku. Do tego robili to świadomie, nie zapomnieli bowiem upokorzenia w 1919 roku. Zresztą gestapo i bez tego miało już przepastne informacje. Jeszcze przed wkroczeniem, niemiecki wywiad miał dokładne dane o niemal każdym mieszkańcu regionu. Zresztą, co ja będę pierniczył tu o historii, wystarczy czasem wziąć jedną lub drugą książkę.

Często padają też argumenty, że przecież po zmianie ustroju rządzący nadal niszczyli Śląsk, zamykano kopalnie, etc. Więc pytam: po jakiej zmianie ustroju? I kim są ci ludzie, jakiej proweniencji? Czy to są Polacy?
Pewien dobry znajomy z Katowic (ile my przegadali, często gęsto przy ognistej wodzie), jest nawet dotąd oczarowany wizją potęgi gospodarczej, kiedy tylko Śląsk się "oddzieli" od Polski, wręcz wizja autarkii (dla niewtajemniczonych: samowystarczalność gospodarcza). Do mnie to nie przemawia, a rozprawianie o autarkii to mrzonka, utopia, naiwność. Nie ma bowiem, czegoś takiego, jak autarkia, bo jest to niemożliwe, nierealne. Nie ma na świecie żadnego kraju, który byłby samowystarczalny, nawet takie kraje o tak wielkim areale, jak Stany, Rosja, czy Chiny nie są samowystarczalne. Samowystarczalność byłaby możliwa tylko, gdyby na naszym globie istniało tylko jedno państwo, obejmujące swoim zasięgiem cały glob. A to też nie jest realne, bo -mówiąc brzydko- ludzie od wieków się ze sobą chamrali, jak nie z powodu różnic etnicznych, kulturowych, czy religijnych, to z powodu chciwości, podziałów typu "my i oni", etc. W takich chwilach zawsze zastanawiam się, kto tak zatruwa umysły ludzi, i to najczęściej młodych, bo nie mam wątpliwości, że robi to nadal. I jaki ma w tym interes? Wiem, że robi wielką krzywdę. Tym zatruwanym ludziom, Polsce, ale i też samemu Śląskowi. Głęboko wierzę, że ktokolwiek to jest, jego (uważam) szkodliwa praca umrze śmiercią naturalną, spełznie na niczym. To tyle ode mnie. Z kibicowskim pozdRowieniem.
Gdyby głupota miała skrzydła, to by pofrunęła.

Slavia_ZSC
Posty: 278
Rejestracja: 08.03.2011, 07:59

Re: Patriotyzm u kibiców na Górnym Śląsku

Post autor: Slavia_ZSC » 25.10.2019, 22:53

To się ciągnie od czasów Bismarcka i hakaty. Korfanty to zrozumiał. Znamienne, że o tym piszemy w dzień odsłonięcia jego pomnika w Warszawie.
Boli mnie, gdy wyrzucam dodatki z gAZETY, widząc oczami myśli padające lasy. „Dom” wyrzucam – dąb pada. „Turystykę” – lipa. „Komunikaty” – świerki jak zimowe kwiaty. „Auto-moto” – jak maszty upadają sosny. „Supermarket” – to modrzew, klon – „Nieruchomości”. „Mój Komputer” – i buk się korzeniem nakrywa. A z każdym precz dodatkiem ich żywicą krwawię.

"NOCNA ZMIANA", "OSZOŁOM"

bez-napinki
Posty: 1570
Rejestracja: 31.05.2011, 14:09

Re: Patriotyzm u kibiców na Górnym Śląsku

Post autor: bez-napinki » 26.10.2019, 10:33

I bardzo dobrze.

bez-napinki
Posty: 1570
Rejestracja: 31.05.2011, 14:09

Re: Patriotyzm u kibiców na Górnym Śląsku

Post autor: bez-napinki » 26.10.2019, 14:39

Powiedz mi jak to jest coś sobie wmawiać, a potem jeszcze w to wierzyć co?

bez-napinki
Posty: 1570
Rejestracja: 31.05.2011, 14:09

Re: Patriotyzm u kibiców na Górnym Śląsku

Post autor: bez-napinki » 26.10.2019, 14:52

Popisujesz się kolejny raz głupotą, więc nawet nie będę Ci tłumaczyć o co chodziło.

Ultras1312
Posty: 220
Rejestracja: 23.05.2016, 11:48

Re: Patriotyzm u kibiców na Górnym Śląsku

Post autor: Ultras1312 » 26.10.2019, 16:35

Dobra zamknij już ryj i spierdalaj bo p********* bzdury

Slavia_ZSC
Posty: 278
Rejestracja: 08.03.2011, 07:59

Re: Patriotyzm u kibiców na Górnym Śląsku

Post autor: Slavia_ZSC » 26.10.2019, 23:16

SN1918 pisze:
26.10.2019, 22:41
Ale wśród hanysów orientacja proniemiecka to standard i się taki Jan Kowalski ze Śląska czuje się "prawdziwym" szwabem, choć babcia i dziadek z Kresów :D
Jakieś dane podasz? Bo pierdolic to kazdy potrafi.
Boli mnie, gdy wyrzucam dodatki z gAZETY, widząc oczami myśli padające lasy. „Dom” wyrzucam – dąb pada. „Turystykę” – lipa. „Komunikaty” – świerki jak zimowe kwiaty. „Auto-moto” – jak maszty upadają sosny. „Supermarket” – to modrzew, klon – „Nieruchomości”. „Mój Komputer” – i buk się korzeniem nakrywa. A z każdym precz dodatkiem ich żywicą krwawię.

"NOCNA ZMIANA", "OSZOŁOM"

pestycydy
Posty: 83
Rejestracja: 13.09.2010, 15:08

Re: Patriotyzm u kibiców na Górnym Śląsku

Post autor: pestycydy » 27.10.2019, 01:13

Proponuję usunąć ten temat, jak i tak auslandery wiedzą lepiej niż my sami.
W Koszalinie powinieneś się czuć bardziej Niemcem, bo jesteś bliżej granicy niemieckiej niż my. Zaatakuj te busy, piszą, że przewozy z Koszalina do Niemiec to najlepsza opcja !!!!!!! na pewno to busy z RAŚ, słyszałem jak gwizdał na hymn kierowca tego busa, a w radio miał puszczone niemieckie szlagry, w wolnym czasie lubi malować. - właśnie z takim pierdoleniem z twojej strony nikt nie ma ochoty dyskutować.
[link]

bez-napinki
Posty: 1570
Rejestracja: 31.05.2011, 14:09

Re: Patriotyzm u kibiców na Górnym Śląsku

Post autor: bez-napinki » 27.10.2019, 01:31

SN1918 pisze:
26.10.2019, 22:41
Ultras1312 pisze:
26.10.2019, 16:35
Dobra zamknij już ryj i spierdalaj bo p********* bzdury
To zamknij ryj pierdolony śmieciu! Co do czego przychodzi to się ku*** śmieszny hanysie tylko w necie potraficie pruć albo na komendzie najlepiej :>. Nawet nie potraficie normalnie dyskutować, tylko od razu z mordą wyskakujecie i nic więcej. Ale wśród hanysów orientacja proniemiecka to standard i się taki Jan Kowalski ze Śląska czuje się "prawdziwym" szwabem, choć babcia i dziadek z Kresów :D
widzisz ty j***** dzbanie... tobie nawet jakby się chciało wytłumaczyć o co chodzi to, to i tak nie ma sensu, bo jesteś ciulem, zwykłym ciulem, który tego nigdy nie zrozumie i nigdy nie będzie chciał zrozumieć, więc na c*** w ogóle gadka z takim dzbanem jak ty?

TO MY NARÓD ŚLONSKI, a tobie c*** do ryja. ;)

DoZo(L)e...
Posty: 864
Rejestracja: 02.04.2019, 17:19

Re: Patriotyzm u kibiców na Górnym Śląsku

Post autor: DoZo(L)e... » 21.02.2020, 10:36

czas_na_okulary pisze:
19.09.2019, 20:36
Trenbolon pisze:
19.09.2019, 20:17
Czyli to prawda że najwięcej homoseksualistów jest z Warszawy
Szukasz c**** do d*** ? Twoje lokalne cioty i pedały nie wystarczą ?
Coś w tym jest, że pederaści i inni zboczeńcy także z 'hanysowa' zjeżdżają się do dużych metropolii m.in. W-wy, bo tu czują się bardziej anonimowi, a poza tym, łatwiej im o pracę np. w (komercyjnych) telewizjach, volvo, ikea, butikach np. w VITKACu, czy coca-coli.
"Połączone siły wspomnianych klubów tworzą koalicję WRWE. Złośliwi nazywają ten alians „koalicją 60-tek”, ponieważ bardzo wielu kiboli Ruchu Chorzów, Wisły Kraków, a ostatnio Widzewa poszło na współpracę z organami ścigania."

www.tvp.info

nisc
Posty: 1812
Rejestracja: 26.02.2007, 19:26

Re: Patriotyzm u kibiców na Górnym Śląsku

Post autor: nisc » 21.02.2020, 15:31

DoZo(L)e... pisze:
21.02.2020, 10:36
czas_na_okulary pisze:
19.09.2019, 20:36
Trenbolon pisze:
19.09.2019, 20:17
Czyli to prawda że najwięcej homoseksualistów jest z Warszawy
Szukasz c**** do d*** ? Twoje lokalne cioty i pedały nie wystarczą ?
Coś w tym jest, że pederaści i inni zboczeńcy także z 'hanysowa' zjeżdżają się do dużych metropolii m.in. W-wy, bo tu czują się bardziej anonimowi, a poza tym, łatwiej im o pracę np. w (komercyjnych) telewizjach, volvo, ikea, butikach np. w VITKACu, czy coca-coli.
Teraz już wiadomo mongole że twoja babkę zgwałcił batalion czerwonoarmistów i zostawili pokłosie w postaci wstecznej ewolucji w twoim orzeszku zwanym głową...

A teraz serio wyp*rdalaj
TYBET JEST SERBSKI

strona-praska
Posty: 248
Rejestracja: 31.03.2010, 21:57

Re: Patriotyzm u kibiców na Górnym Śląsku

Post autor: strona-praska » 22.02.2020, 20:19

nisc pisze:
21.02.2020, 15:31
DoZo(L)e... pisze:
21.02.2020, 10:36
czas_na_okulary pisze:
19.09.2019, 20:36
Szukasz c**** do d*** ? Twoje lokalne cioty i pedały nie wystarczą ?
Coś w tym jest, że pederaści i inni zboczeńcy także z 'hanysowa' zjeżdżają się do dużych metropolii m.in. W-wy, bo tu czują się bardziej anonimowi, a poza tym, łatwiej im o pracę np. w (komercyjnych) telewizjach, volvo, ikea, butikach np. w VITKACu, czy coca-coli.
Teraz już wiadomo mongole że twoja babkę zgwałcił batalion czerwonoarmistów i zostawili pokłosie w postaci wstecznej ewolucji w twoim orzeszku zwanym głową...

A teraz serio wyp*rdalaj
nisc ty parówo. Jakim cudem ty się uchowales na tej Arce. Nadajesz się do wąchania kleju na skłocie z koleżankami z antify

DoZo(L)e...
Posty: 864
Rejestracja: 02.04.2019, 17:19

Re: Patriotyzm u kibiców na Górnym Śląsku

Post autor: DoZo(L)e... » 23.02.2020, 20:06

nisc pisze:
21.02.2020, 15:31
DoZo(L)e... pisze:
21.02.2020, 10:36
czas_na_okulary pisze:
19.09.2019, 20:36


Szukasz c**** do d*** ? Twoje lokalne cioty i pedały nie wystarczą ?
Coś w tym jest, że pederaści i inni zboczeńcy także z 'hanysowa' zjeżdżają się do dużych metropolii m.in. W-wy, bo tu czują się bardziej anonimowi, a poza tym, łatwiej im o pracę np. w (komercyjnych) telewizjach, volvo, ikea, butikach np. w VITKACu, czy coca-coli.
Teraz już wiadomo mongole że twoja babkę zgwałcił batalion czerwonoarmistów i zostawili pokłosie w postaci wstecznej ewolucji w twoim orzeszku zwanym głową...

A teraz serio wyp*rdalaj
Nikogo nie interesują twoje psychologiczne projekcje, bo ciebie wyparli się nawet byli kamrAci z Gdyni, potomku Iwana, Hansa lub ... dż/czings-chana, stający w obronie 'zboków' z sekty lgbt+, więc ..., ty już sam wiesz co.
"Połączone siły wspomnianych klubów tworzą koalicję WRWE. Złośliwi nazywają ten alians „koalicją 60-tek”, ponieważ bardzo wielu kiboli Ruchu Chorzów, Wisły Kraków, a ostatnio Widzewa poszło na współpracę z organami ścigania."

www.tvp.info

walka__o_przetrwanie
Posty: 294
Rejestracja: 07.12.2015, 01:24

Re: Patriotyzm u kibiców na Górnym Śląsku

Post autor: walka__o_przetrwanie » 23.02.2020, 20:32

strona-praska pisze:
22.02.2020, 20:19
nisc pisze:
21.02.2020, 15:31
DoZo(L)e... pisze:
21.02.2020, 10:36

Coś w tym jest, że pederaści i inni zboczeńcy także z 'hanysowa' zjeżdżają się do dużych metropolii m.in. W-wy, bo tu czują się bardziej anonimowi, a poza tym, łatwiej im o pracę np. w (komercyjnych) telewizjach, volvo, ikea, butikach np. w VITKACu, czy coca-coli.
Teraz już wiadomo mongole że twoja babkę zgwałcił batalion czerwonoarmistów i zostawili pokłosie w postaci wstecznej ewolucji w twoim orzeszku zwanym głową...

A teraz serio wyp*rdalaj
nisc ty parówo. Jakim cudem ty się uchowales na tej Arce. Nadajesz się do wąchania kleju na skłocie z koleżankami z antify
A czemu miał się nie uchować skoro Arka z murzynem jeżdziła wtedy na mecze. Przedawniona sprawa ale wtedy to był ewenement.

HanysRSL
Posty: 54
Rejestracja: 28.04.2013, 17:27

Re: Patriotyzm u kibiców na Górnym Śląsku

Post autor: HanysRSL » 24.02.2020, 23:59

SN1918 pisze:
20.02.2020, 20:36
Ktoś mi w końcu napisze z chopów dokładnie ile Ślonzoków mieszka w Zabrzu, Rybniku czy Chorzowie? Najlepiej procentowo, bo mnie w c*** trapi tematyka Ślimaka. W necie szperając to można wywnioskować że w samym Zabrzu to nikt nie godo po ślunsku :D
W Zabrzu godki nie ma może dużo,ale mimo wszystko ją czasem słychać.Więcej Ślonzoków jest na pewno w Rybniku czy Chorzowie i to bez 2 zdań.

HanysRSL
Posty: 54
Rejestracja: 28.04.2013, 17:27

Re: Patriotyzm u kibiców na Górnym Śląsku

Post autor: HanysRSL » 25.02.2020, 21:27

SN1918 pisze:
25.02.2020, 17:37
HanysRSL pisze:
24.02.2020, 23:59
SN1918 pisze:
20.02.2020, 20:36
Ktoś mi w końcu napisze z chopów dokładnie ile Ślonzoków mieszka w Zabrzu, Rybniku czy Chorzowie? Najlepiej procentowo, bo mnie w c*** trapi tematyka Ślimaka. W necie szperając to można wywnioskować że w samym Zabrzu to nikt nie godo po ślunsku :D
W Zabrzu godki nie ma może dużo,ale mimo wszystko ją czasem słychać.Więcej Ślonzoków jest na pewno w Rybniku czy Chorzowie i to bez 2 zdań.
Czyli mam rozumieć, że współczesne Zabrze mało śląskie?
Najbardziej śląskie to chyba Rybnik i Ruda Śląska jest z tego co się dowiedziałem :D
pow. rybnicki - 41,5% (31.554 deklaracji narodowości śląskiej)
pow. mikołowski - 40,5% (38.140)
pow. bieruńsko-lędziński - 36,9% (21.318)
miasto Piekary Śląskie - 36,5% (21.147)
miasto Ruda Śląska - 35,8% (50.971)
pow. wodzisławski - 34,3% (54.319)
miasto Chorzów - 33,8% (37.782)
pow. tarnogórski - 32,7% (45.178)
miasto Świętochłowice - 32,2% (17.119)
pow. pszczyński - 30,1% (32.468)
miasto Siemianowice Śl. - 29,7% (20.832)
pow. strzelecki - 29,0% (22.317)
miasto Rybnik - 27,(% (39.323)
pow. lubliniecki - 27,4% (21.142)
miasto Mysłowice - 26,3% (19.836)
pow. gliwicki - 26,1% (30.050)
miasto Katowice - 24,4% (78.838)
pow. krapkowicki - 25,9 (17.058)
pow. raciborski - 22,8 (25.049)
pow. opolski ziemski - 20,3% (27.019)
miasto Żory - 18,5% (11.504)
miasto Bytom - 17,6% (31.109)
miasto Tychy - 16,5% (21.342)
miasto Zabrze - 14,6% (26.438)
pow. kędzierzyńsko-kozielski - 13,3% (13.175)
pow. oleski - 13,2% (11.688)
pow. prudnicki - 10,5% (6.074)
miasto Jastrzębie-Zdrój - 9,9% (9.108)
miasto Gliwice - 9,7% (18.169)
pow. cieszyński - 5,5% (9.653)
pow. kluczborski - 4,5% (3.042)
miasto Opole - 3,7% (4.593)
pow. bielski - 1,9% (2.442)
pow. będziński - 1,1% (1.690)
miasto Bielsko-Biała - 0,8% (1.323)
miasto Sosnowiec - 0,7% (1.434)
miasto Kraków - 0,5% (2.089)
miasto Wrocław - 0,3% (2.029)
miasto stołeczne Warszawa - 0,2% (3.048)

halodrol
Posty: 765
Rejestracja: 10.01.2010, 21:15

Re: Patriotyzm u kibiców na Górnym Śląsku

Post autor: halodrol » 25.02.2020, 22:02

Dokładnie wczoraj oglądałem na TVP Sport magazyn "Gol retro" - swoją drogą polecam, niesamowita kopalnia obrazków z trybun lat 90.
Na meczu Ruchu wisiała bardzo duża flaga o treści mniej więcej "Polska moją (naszą?) ojczyzną", ale oczywiście nie pamiętam.
Trochę mnie to zaskoczyło, bo chociaż nigdy w ostatnich latach nie pierdoliłem o rzekomej niemieckości chorzowskich fanów to jednak wyobrażałem sobie, że w tamtych czasach - a myślę, że było to ok. sezonu 92/93 właśnie te klimaty pro-deutschland były tam dużo mocniejsze.
Jest jakieś foto tej flagi?

bez-napinki
Posty: 1570
Rejestracja: 31.05.2011, 14:09

Re: Patriotyzm u kibiców na Górnym Śląsku

Post autor: bez-napinki » 25.02.2020, 22:03

Mając na uwadze, że nie wszyscy biorą udział w deklaracji swojej narodowości (np. ja nie uczestniczyłem w tym).

Slavia_ZSC
Posty: 278
Rejestracja: 08.03.2011, 07:59

Re: Patriotyzm u kibiców na Górnym Śląsku

Post autor: Slavia_ZSC » 25.02.2020, 23:55

Proniemieckość leci tak: Chorzów > Ruda > Zabrze,Katowice > Gliwice. Z Zabrza za komuny była duża emigracja do Reichu, lata 70 i później. Hanysów i krojcoków ocenia się na ok. 40% na Śląsku. Odróżniać musisz Szlejzerów od Ślązaków. RAŚ nie jest wyznacznikiem śląskości
Boli mnie, gdy wyrzucam dodatki z gAZETY, widząc oczami myśli padające lasy. „Dom” wyrzucam – dąb pada. „Turystykę” – lipa. „Komunikaty” – świerki jak zimowe kwiaty. „Auto-moto” – jak maszty upadają sosny. „Supermarket” – to modrzew, klon – „Nieruchomości”. „Mój Komputer” – i buk się korzeniem nakrywa. A z każdym precz dodatkiem ich żywicą krwawię.

"NOCNA ZMIANA", "OSZOŁOM"

SturmgewehR 44
Posty: 143
Rejestracja: 01.08.2017, 10:48

Re: Patriotyzm u kibiców na Górnym Śląsku

Post autor: SturmgewehR 44 » 26.02.2020, 07:33

halodrol pisze:
25.02.2020, 22:02
Dokładnie wczoraj oglądałem na TVP Sport magazyn "Gol retro" - swoją drogą polecam, niesamowita kopalnia obrazków z trybun lat 90.
Na meczu Ruchu wisiała bardzo duża flaga o treści mniej więcej "Polska moją (naszą?) ojczyzną", ale oczywiście nie pamiętam.
Trochę mnie to zaskoczyło, bo chociaż nigdy w ostatnich latach nie pierdoliłem o rzekomej niemieckości chorzowskich fanów to jednak wyobrażałem sobie, że w tamtych czasach - a myślę, że było to ok. sezonu 92/93 właśnie te klimaty pro-deutschland były tam dużo mocniejsze.
Jest jakieś foto tej flagi?
Chyba chodzi Ci o dużą fanę Elany, która wisiała m.in. na finale pucharu polski w Warszawie "Polska mą ojczyzną Polska ponad wszystko" ???
Na początku lat 90 weszła moda na "skinowanie" i stąd wysyp flag polskich na Ruchu. Wielu z łysych z Ruchu była typowymi naziolami i na kadrę nie jeździła, wielu z nich była niby za polską (wieszanie m.in. flag polski)ale wodzem dla nich był wujek Adolf i za bardzo nie wiedzieli o co walczą. Liczyła się łysa głowa, siła i anty punk, żyd etc. Trzeba pamiętać że wtedy nie była jeszcze rozwinięta tożsamość górnośląska i z różnych względów były to w ogóle bardzo pojebane czasy
2020r. VIII krucjata - przeciwko bolszewizmowi
DEUS VULT

halodrol
Posty: 765
Rejestracja: 10.01.2010, 21:15

Re: Patriotyzm u kibiców na Górnym Śląsku

Post autor: halodrol » 26.02.2020, 09:59

Faktycznie chodziło mi o taką treść hasła.
Tym bardziej wydało mi się to dziwne.
Grali z Bełchatowem i doczytałem w wikipedii :D, że to rok 1996 i stadion Polonii Warszawa.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Danczes949, Gość123, kozdam4s, Lachos i 203 gości