Piro Shop

Patriotyzm u kibiców na Górnym Śląsku

ultras, hooligans, liczby, ciekawostki, informacje, opisy

Moderatorzy: Zorientowany, LechiaCHWM

walka__o_przetrwanie

Re: Patriotyzm u kibiców na Górnym Śląsku

Post autor: walka__o_przetrwanie » 29.09.2019, 18:01

Orkiestra koscielna na Gornym Slasku:
- trumpen fertig?
- ja, fertig.
- puzonen fertig?
- jahwol!
- zymbalisten fertig?
- naturlich, fertig
- also... ein, zwei, drei...
- Boże, coś Polske...

Piro Shop

SN1918

Post autor: SN1918 » 29.09.2019, 20:44

walka__o_przetrwanie pisze:
29.09.2019, 18:01
- trumpen fertig?
- ja, fertig.
- puzonen fertig?
- jahwol!
- zymbalisten fertig?
- naturlich, fertig
- Boże, coś Polske...
Czyli Śląsk to Niemcy. Górnik, Ruch czy GKS to jeden temat.

WileKKS

Post autor: WileKKS » 29.09.2019, 21:55

Toś dowalił do pieca... Taki Śląsk i Wielkopolska niemieckie, że walczyliśmy o przyłączenie do Macierzy i udało nam się wygrać powstania z Helmutami. Powiedziałbyś tak komuś w tych regionach, że jest Niemcem to najpierw by się zaczęto śmiać, a potem wyłapałbyś w japę za taką obrazę, a to, że mamy w gwarze dużo regionalizmów i ją pielęgnujemy (niestety nie wszyscy...) to ino się cieszyć. Co do Ruchu to kiedyś widziałem filmik jak goście z Cwajki oddawali cześć bodajże Korfantemu, czyli są u nich również propolscy kibice na 10000%.
Września 100% Lech Poznań!

Slavia_ZSC

Post autor: Slavia_ZSC » 30.09.2019, 00:58

- trumpen fertig?
- ja, fertig.
- puzonen fertig?
- jahwol!
- zymbalisten fertig?
- naturlich, fertig
- Boże, coś Polske...
Vyborne :)
Boli mnie, gdy wyrzucam dodatki z gAZETY, widząc oczami myśli padające lasy. „Dom” wyrzucam – dąb pada. „Turystykę” – lipa. „Komunikaty” – świerki jak zimowe kwiaty. „Auto-moto” – jak maszty upadają sosny. „Supermarket” – to modrzew, klon – „Nieruchomości”. „Mój Komputer” – i buk się korzeniem nakrywa. A z każdym precz dodatkiem ich żywicą krwawię.

SN1918

Post autor: SN1918 » 30.09.2019, 15:34

To jednak rzeczywiście prawdziwym polskim klubem na Śląsku został GKS Jastrzębie czy Podbeskidzie :D

bez-napinki

Post autor: bez-napinki » 30.09.2019, 15:48

No. xD

212

Post autor: 212 » 30.09.2019, 18:47

SN1918 pisze:
29.09.2019, 20:44
- trumpen fertig?
- ja, fertig.
- puzonen fertig?
- jahwol!
- zymbalisten fertig?
- naturlich, fertig
- Boże, coś Polske...
Czyli Śląsk to Niemcy. Górnik, Ruch czy GKS to jeden temat.
widac, ze totalnie nie zrozumiales tej anegdotki...

SN1918

Post autor: SN1918 » 30.09.2019, 19:13

Rozumiem, rozumiem. Mieszanka jest na Śląsku wśród ludności. Tylko w necie jak patrzę co wypisują fani śląskich drużyn to od razu mnie to odrzuca. Wszędzie ten antypolski wątek - jaka to Polska, Warszawa oraz gorole są do niczego i "Deutschland uber alles". I nie ma tu różnicy - i to na stronach Górnika, GKS-u czy Ruchu cały czas antypolska, a na dodatek w niemałych ilościach.

C6chzR

Post autor: C6chzR » 30.09.2019, 19:33

SN1918 pisze:
30.09.2019, 19:13
Rozumiem, rozumiem. Mieszanka jest na Śląsku wśród ludności. Tylko w necie jak patrzę co wypisują fani śląskich drużyn to od razu mnie to odrzuca. Wszędzie ten antypolski wątek - jaka to Polska, Warszawa oraz gorole są do niczego i "Deutschland uber alles". I nie ma tu różnicy - i to na stronach Górnika, GKS-u czy Ruchu cały czas antypolska, a na dodatek w niemałych ilościach.
Pierwsze pytanie ile masz lat? Człowieku jak się narzeka to na to, że w Polsce jest źle rozumiesz ludzie narzekają na system, polityków , służbę zdrowia, ceny w sklepach i można tak wymieniać, mało kto narzeka na Polskę jako ojczyznę. I pokaż mi kto nie narzeka na polityków i resztę rzeczy które wymieniłem. Jakby kraj był dobrze zarządzany to nikt by nie marudził, pokaz mi kto by nie chciał, żeby w Polsce się żyło jak w Niemczech przed wypuszczeniem tam dzikusów? Uprzedając Twoje pytanie tak jestem Polakiem nie, nie lubię Niemców.

SN1918

Post autor: SN1918 » 30.09.2019, 20:30

C6chzR pisze:
30.09.2019, 19:33
SN1918 pisze:
30.09.2019, 19:13
Pierwsze pytanie ile masz lat? Człowieku jak się narzeka to na to, że w Polsce jest źle rozumiesz ludzie narzekają na system, polityków , służbę zdrowia, ceny w sklepach i można tak wymieniać, mało kto narzeka na Polskę jako ojczyznę. I pokaż mi kto nie narzeka na polityków i resztę rzeczy które wymieniłem. Jakby kraj był dobrze zarządzany to nikt by nie marudził, pokaz mi kto by nie chciał, żeby w Polsce się żyło jak w Niemczech przed wypuszczeniem tam dzikusów? Uprzedając Twoje pytanie tak jestem Polakiem nie, nie lubię Niemców.
Człowieku, ale tam nie ma głównie narzekań na ceny w sklepach, system czy tam polityków, tylko na to, że ktoś jest gorolem-Polakiem, a on ku*** wielkim Szwabem albo dumnym Ślązakiem, nie-Polakiem czy c*** wie jak tam się jeszcze nazwie. W rzeczywistości to tylko zgermanizowani Polacy. Przeszkadza im Polska, bo Rzesza lepsza i to ich ojczyzna. Niech spierdalają Ci popaprańcy, którym tęskno do Niemiec.

_S_

Post autor: _S_ » 01.10.2019, 19:14

jestesmywaszastolica pisze:
29.09.2019, 12:19
2.Nie wiem też o jakiej klęsce dyplomacji przez II Wojną Światową mówisz. Tak patrząc szerzej to sukcesem tej dyplomacji było to, że była ona światowa. W przeciwnym razie mocarstwa sojusznicze nie wypowiedziałyby wojny Niemcom 3 września i Polska podzieliłaby los Czechosłowacji z 1938 roku. Ogólnie przypierdalanie się do tego co ktoś powinien zrobić ileś lat temu jest może modne, ale zarazem głupie (tak jak bym miał dzisiaj pisać jakie mecze powinieneś wczoraj obstawić u buka żeby wygrać)
Kiedy Polskie elity i inteligencja były masowo mordowane, Anglia i Francja (państwa które de facto nas do tej wojny wepchnęły) łaskawie wypowiedziały wojne Niemcom. No ku*** faktycznie, szczyt dyplomatycznego kunsztu.
Miliony istnień naszego narodu porównane do zakładu u buka też świetne.

3.Faktycznie pisząc "warszafka" dajesz wyraz swojemu patriotyzmowi to raz. Tylko jeżeli idzie o "zafascynowanie zachodnimi liberalnymi postępowymi wartościami" to może Cię zaskoczę, ale poparcie dla takich wartości jest największe właśnie w tych dzielnicach gdzie jest największy napływ. Także to nie warszawiacy odrzucają najprędzej te wartości, tylko szeroko rozumiana prowincja.
[/quote]... prowincja czyli warszafka. Czy musze koniecznie użyć cudzysłowia żeby podkreślić ten termin?
Niestety ale spora część Warszawy to prowincja. Prawdziwi Warszawiacy umierali przez jak to określiłeś sukces naszej dyplomacji.

pestycydy

Post autor: pestycydy » 02.10.2019, 09:53

jestesmywaszastolica pisze:
29.09.2019, 12:19
p********* głupoty odniosę się do tego w punktach bo tak będzie łatwiej.

1.Tożsamość narodowa to nie jest coś co odebrały nam zabory, bo samo pojęcie nacjonalizmu to intelektualnie okres późnego oświecenia (ale to i tak praktycznie ograniczało się do Niemiec, po rewolucji francuskiej również do próby ukształtowania współczesnego narodu francuskiego), a w szerszym znaczeniu społecznym romantyzm.
Nie wiem co miały nam zabrać zabory, bo dajmy na to w przypadku Niemiec realnym prekursorem odrzucenia regionalizmów (takich jak śląskość) w imię jakiejś nacji był okres podporządkowania sobie księstw niemieckich przez Napoleona.
Traktowanie polskiej tożsamości narodowej jako romantyczny zryw jest jakąś kompletną aberracją - bo można przeciwko temu wystawiać pozytywizm, pracę u podstaw (czyli model Wielkopolski), czy też ujęcie bardziej etnograficzne w wykonaniu wspominanych przez Ciebie Ślązaków, czy tam Kaszubów. Zresztą wystarczy zwrócić uwagę na realnie małe poparcie powstania styczniowego w społeczeństwie, żeby zobaczyć, że już wtedy były różne koncepcje wybicia się na niepodległość

Nie ma sensu żebym tu więcej na ten temat pisał bo i tak zaraz znajdzie się tu jakiś as z iq 90 który na podstawie swoich doświadczeń napisze mi coś w stylu ojca wchodzącego do wanny.

2.Nie wiem też o jakiej klęsce dyplomacji przez II Wojną Światową mówisz. Tak patrząc szerzej to sukcesem tej dyplomacji było to, że była ona światowa. W przeciwnym razie mocarstwa sojusznicze nie wypowiedziałyby wojny Niemcom 3 września i Polska podzieliłaby los Czechosłowacji z 1938 roku. Ogólnie przypierdalanie się do tego co ktoś powinien zrobić ileś lat temu jest może modne, ale zarazem głupie (tak jak bym miał dzisiaj pisać jakie mecze powinieneś wczoraj obstawić u buka żeby wygrać)

3.Faktycznie pisząc "warszafka" dajesz wyraz swojemu patriotyzmowi to raz. Tylko jeżeli idzie o "zafascynowanie zachodnimi liberalnymi postępowymi wartościami" to może Cię zaskoczę, ale poparcie dla takich wartości jest największe właśnie w tych dzielnicach gdzie jest największy napływ. Także to nie warszawiacy odrzucają najprędzej te wartości, tylko szeroko rozumiana prowincja.
Zresztą nie jest to nic dziwnego, bo jest to proces opisany socjologicznie i mający taki sam wymiar zarówno w Berlinie, Londynie, czy tam Nowym Yorku. Nie wspominając już o Waszyngtonie w którym Donald Trump dostał całe 4 procenty głosów.

4.Temat Śląska jest tak naprawdę bardzo prosty. Realnie to etnos tych ziem nie różnił się specjalnie od ziemi łowickiej, czy tam Kurpiów. Kultura historycznie śląska to nie familoki, tylko chociażby Śląsk Cieszyński z Koniakowem i Istebną. Ogólnie to przed rewolucją przemysłową i procesem industrializacji Śląsk (Górny, bo Dolny był praktycznie w całości już pod koniec XVIII wieku zgermanizowany) nie był może jakimś zaściankiem cywilizacyjnym, ale była to ziemia raczej rolnicza, z dużą ilością lasów (coś w stylu Podlasia). Zresztą najlepszym na to przykładem (który dodatkowo mocno wpłynął na stosunki narodowościowe na Śląsku) była kolonizacja fryderycjańska
Dopiero początek wydobycia węgla na skalę przemysłową, czyli tak w okolicach 1850roku spowodował wielki napływ ludności obcej na Śląsk, czyli mniej więcej pół na pół Niemców i Polaków. Najlepszym wymiarem tego jest porównanie liczby ludności w miastach będących bastionami "mniejszości śląskiej". Rybnik w 1830 roku - 1844mieszkańców , dziś 140.000 mieszkańców, inne też można tak bez problemu wymieniać.
Po prostu w połowie XIX wieku Śląsk został skolonizowany przez napływ zewnętrzny. I faktycznie na tym tle ukształtowała się własna kultura, folklor, czy też kuchnia. Ale także etos ciężkiej pracy (dlatego Śląsk nie dawał się komunie), poczucie wspólnoty zawodowej stanu górniczego (czy silna rola związków zawodowych), czyli także pewne przymioty charakterologiczne cechujące daną wspólnotę. Realnie do 1939 roku był to mix wpływów polskich, niemieckich i tradycyjnych śląskich (z tymże te historycznie były związane z kulturą polską, z której się wywodziły - chociaż tutaj właściwie powinno się napisać, że tradycyjna kultura polska składa się etnografizmów śląskiego, małopolskiego, wielkopolskiego, kresowego, mazowieckiego itepe itede)
Tylko, że to wszystko nie powoduje tego, że istnieje coś takiego jak Naród Śląski, bo na takiej samej zasadzie można mówić o narodzie jako każdej wspólnocie lokalnej (Warszawa też posiada gwarę, folklor, kulturę, tradycję i kuchnie w postaci kebaba:)
Tak po prawdzie to te osoby które dziś określają się narodem śląskim to element najczęściej obcy czego najlepszym przykładem jest gorzelik i najbardziej wkurwieni mają być prawo wspomniani prze zemnie Ślązacy ze Śląska Cieszyńskiego (w którym nota bene jest najmniej autonomistów). Tutaj podobny przykład mamy ze Żmudzinami na Litwie i reformą języka litewskiego z 1919roku, zapewne dobrze znaną wszystkim ślunskim separatystom:)
Właśnie dlatego bardziej mnie ciągnie do porzucenia posługiwania się stwierdzeniem, że jestem polakiem. Nikt mi nie będzie mówił, kim się mam czuć. W moim sercu istnieje i to będę pielęgnował do swojej śmierci, na przekór propagandystom z innych rejonów PL. Zajmijcie się sobą, bo co chwilę wyciągacie ten temat i boli was on niemiłosiernie, że ktoś może myśleć i czuć inaczej niż ludzie którzy żyją kilkaset kilometrów dalej i nie mają ze sobą styczności. Nie każdy jest taki sam, a usilnie próbujecie wmówić, że wszyscy powinni się dostosować do waszego myślenia. Chore.

edgardavids

Post autor: edgardavids » 10.10.2019, 08:39

SN1918 pisze:
30.09.2019, 15:34
To jednak rzeczywiście prawdziwym polskim klubem na Śląsku został GKS Jastrzębie czy Podbeskidzie :D

Podbeskidzie .... ochłoń....

19__kattowitz__20

Post autor: 19__kattowitz__20 » 10.10.2019, 16:57

Jastrzebie i Tychy najbardziej propolskie ekipy z GŚ

WileKKS

Post autor: WileKKS » 10.10.2019, 17:40

PB też jest propolska bardzo, a już szczególnie Crazy Gang, kieruję się fotkami z kadry na których byli z flagami itp., nie wiem czy się mylę czy też nie?
Września 100% Lech Poznań!

19__kattowitz__20

Post autor: 19__kattowitz__20 » 10.10.2019, 18:29

na Polonii Bytom w latach 80-tych wisialo duzo niemiecckich fan

SN1918

Post autor: SN1918 » 10.10.2019, 18:59

W Torcidzie obecnie nie ma największej polskości?

Sratytaty

Post autor: Sratytaty » 10.10.2019, 22:38

To teraz z drugiej strony, mnie natomiast zastanawia dlaczego za granicą, kumate osoby z Polski mówią mi (choć już słyszałem to od innych osób) że właśnie wolą trzymać się ze Ślązakami niż z "Czystymi" Polakami.

PeRkun

Post autor: PeRkun » 10.10.2019, 23:31

19__kattowitz__20 pisze:
10.10.2019, 18:29
na Polonii Bytom w latach 80-tych wisialo duzo niemiecckich fan
Nie masz racji jestem stary kibol i nie widzialem. Zawsze Polonia, GKS Tychy, Jastrzebie i wiadomo ZS byli znani z Polskości. Godki Ślaskiej tez tam bylo mało.

Mattyso

Post autor: Mattyso » 11.10.2019, 08:50

Na Polonii Bytom, mało Śląskiej godki?? Ja p******* nie wpisuj się już chłopie, bo p********* jak potluczony, a fany niemieckie wisialy na Polonii tak jak na Ruchu, GieKSie i innych Śląskich klubach

PeRkun

Post autor: PeRkun » 11.10.2019, 09:03

Mattyso pisze:
11.10.2019, 08:50
Na Polonii Bytom, mało Śląskiej godki?? Ja p******* nie wpisuj się już chłopie, bo p********* jak potluczony, a fany niemieckie wisialy na Polonii tak jak na Ruchu, GieKSie i innych Śląskich klubach
W Bytomiu to sporo jest z Kresow. Znam sporo ludzi i sa ze wschodu. Zawsze Polonia byla raczej nastawiona w kierunku Polski a godka malo widoczna.
Taka ciekawostka ostatnio jade taxą wlasnie z Bytomia do Chorzowa gosc gadal ze jest z Kresow ale jest za Autonomia Ślaska to mnie zdziwilo.
Nie bede sie z toba klucil ale to co pisze jest prawda.

Mattyso

Post autor: Mattyso » 11.10.2019, 09:14

To jedz na Miechowice, Karb, Szombierki i powiedz ludziom że c**** z nich slazaki i że są kresowiakami, a naplywową ludność znajdziesz wszędzie, czy to Bytom, Tychy, Chorzów.

19__kattowitz__20

Post autor: 19__kattowitz__20 » 11.10.2019, 10:14

byly tu foty stare z Polonii i wisialy fany niemieckie,nawet nie wiem jak my tam grali cos ok..93r. to czy ich nie bylo

PeRkun

Post autor: PeRkun » 11.10.2019, 10:40

Mattyso pisze:
11.10.2019, 09:14
To jedz na Miechowice, Karb, Szombierki i powiedz ludziom że c**** z nich slazaki i że są kresowiakami, a naplywową ludność znajdziesz wszędzie, czy to Bytom, Tychy, Chorzów.
I tu masz racje kilka dzielnic jest bardziej Ślaskich ale ludzie w latach wojny i po wojnie wyjechali z Bytomia min centrum a pojawili sie przesiedlency.
Od kiedy jest sztama Polonia Arka? Moze i po sztamie wlasnie Arka Polonia sie tam wszsytko zmieniło. Dobra konczymy temat Polonii bo i tak z tego nic nie wyniknie.
Sa takie dziwne czasy ze jak jest juz uklad sztama np jak to bylo kiedys z Jastrzebiem to juz ktos gadal ze to tez Ślazacy a tak naprawde nigdy nie byli gorole a Ślazakami gardzili !

PHM

Post autor: PHM » 21.10.2019, 14:10

Jedna kwestia mnie ciekawi jak pewne osoby potrafiły sobie pogodzić pewne kwestie, bowiem "decyzyjni" Ruchu tacy jak Dziura czy Hetman nie mieli w swym życiorysie członkostwo w Polskiej Wspólnocie Narodowej B. Tejkowskiego.

Trenbolon

Post autor: Trenbolon » 22.10.2019, 22:08

Były czasy, że największą siłą w ONR była grupa ze Śląska i Sosnowca. Idę o zakład, że w razie czego to Śląsk będzie szedł w pierwszej lini walczyć za kraj, a Wy pedaly z c*** wie skąd szukacie dziury w całym. Śląsk to Polska i tyle

SN1918

Post autor: SN1918 » 23.10.2019, 06:01

Trenbolon pisze:
22.10.2019, 22:08
Były czasy, że największą siłą w ONR była grupa ze Śląska i Sosnowca. Idę o zakład, że w razie czego to Śląsk będzie szedł w pierwszej lini walczyć za kraj, a Wy pedaly z c*** wie skąd szukacie dziury w całym. Śląsk to Polska i tyle
Tak jak w '39 r. :D

Trenbolon

Post autor: Trenbolon » 23.10.2019, 10:50

Porownujesz tamten Śląsk do dzisiejszego? Ja nawiązałem do ONRu z 12 lat temu, byli kolesie z Ruchu, GKSu Katowice, Górnika itd

PeRkun

Post autor: PeRkun » 23.10.2019, 12:15

Ile tam bylo tych kibicow z Ruchu, Gieksy czy Gornika max 10 na calym spotkaniu bylo moze max z 30 kiedys bylem z ciekawosci. Tak wiec nie pisz ze cos te kluby byly zwiazane z ONR. Tutaj byla bardzo mocno zakorzeniona Ślaskość i tylko to nas interesowalo.

C6chzR

Post autor: C6chzR » 23.10.2019, 12:41

Sratytaty pisze:
10.10.2019, 22:38
To teraz z drugiej strony, mnie natomiast zastanawia dlaczego za granicą, kumate osoby z Polski mówią mi (choć już słyszałem to od innych osób) że właśnie wolą trzymać się ze Ślązakami niż z "Czystymi" Polakami.
Poczytaj o Śląskiej gościnności, kiedyś był taki film nie pamiętam tytułu gdzie wypowiadali się rdzenni Ślązacy, jak różnież krojcoki, jak go znajdę postaram się go wrzucić.

19__kattowitz__20

Post autor: 19__kattowitz__20 » 23.10.2019, 13:56

wiadomo kto sie urodzil w wielopokoleniowej śląskiej Rodzinie to do niego Śląsk jest najważniejszy,tak samo w drugo stRona.pyRsk!

SN1918

Post autor: SN1918 » 23.10.2019, 16:38

Trenbolon pisze:
23.10.2019, 10:50
Porownujesz tamten Śląsk do dzisiejszego? Ja nawiązałem do ONRu z 12 lat temu, byli kolesie z Ruchu, GKSu Katowice, Górnika itd
Przecież teraz na Ruchu, Górniku czy Gieksie nadal jest duża większość ludzi o poglądach antypolskich. W ONR wtedy tak czy siak za wielu Ślązaków raczej nie działało (chodzi mi o te 12 lat temu).

C6chzR

Post autor: C6chzR » 23.10.2019, 16:50

19__kattowitz__20 pisze:
23.10.2019, 13:56
wiadomo kto sie urodzil w wielopokoleniowej śląskiej Rodzinie to do niego Śląsk jest najważniejszy,tak samo w drugo stRona.pyRsk!
Z tym, że krojcoki bardzo sobie chwili Śląsk wypowiadał się tam aktor bodajże z Kielc przeprowadził się na Śląsk 25 lat temu, nawet godoł i jak uznał to była najlepsza decyzja w jego życiu.

19__kattowitz__20

Post autor: 19__kattowitz__20 » 23.10.2019, 18:54

C6chzR pisze:
23.10.2019, 16:50
19__kattowitz__20 pisze:
23.10.2019, 13:56
Z tym, że krojcoki bardzo sobie chwili Śląsk wypowiadał się tam aktor bodajże z Kielc przeprowadził się na Śląsk 25 lat temu, nawet godoł i jak uznał to była najlepsza decyzja w jego życiu.
Som znom krojcokow a nawet goroli kerzy lepij godajom niz niy jedyn Slonzok

KAT200

Post autor: KAT200 » 24.10.2019, 19:26

[link]

Krótko i jasno.
I od bajtla pamiyntom eR niybieskie na bieli.
Bydziesz kochoł ta drużyna tak mi pedzieli

Slavia_ZSC

Post autor: Slavia_ZSC » 24.10.2019, 20:37

Takie troche lewackie paplanie, jak z transami uwięzionymi w innym ciele. To samo co na stronach RASiu. Czuje sie murzynem i ch.j. Sarkazm.
Boli mnie, gdy wyrzucam dodatki z gAZETY, widząc oczami myśli padające lasy. „Dom” wyrzucam – dąb pada. „Turystykę” – lipa. „Komunikaty” – świerki jak zimowe kwiaty. „Auto-moto” – jak maszty upadają sosny. „Supermarket” – to modrzew, klon – „Nieruchomości”. „Mój Komputer” – i buk się korzeniem nakrywa. A z każdym precz dodatkiem ich żywicą krwawię.

bez-napinki

Post autor: bez-napinki » 24.10.2019, 20:53

Wy możecie to interpretować jak chcecie, ja żadnym lewakiem nie jestem i nie traktuje tego w takich lewackich kategoriach.
Swojej narodowości w ogóle nie łączę z polityką i wyjebane mam czy to prawicowy czy lewicowy "kierunek".

Pasierb Bogdana

Post autor: Pasierb Bogdana » 24.10.2019, 21:19

Nie mam nic do Ślązaków ale RAŚ j**** na ostro.

walka__o_przetrwanie

Post autor: walka__o_przetrwanie » 25.10.2019, 07:01

[link]

Lechita

Post autor: Lechita » 25.10.2019, 15:23

Bezsensowny temat. Kibice praktycznie wszystkich śląskich klubów - poza Ruchem wieszają flagi z motywami polskimi( z godłem, w barwach biało- czerwonych z nazwą klubu itp.), tworzą oprawy wyrażające polski patriotyzm, pojawiają się na meczach kadry, na Marszu Niepodległości.
Nawet na Ruchu jak się przyjrzeć zdjęciom to widać kibiców w szalikach z biało- czerwoną przepaską. Ponadto na Ruchu w latach 90 wieszano flagę z godłem Polski( na youtube można znaleźć).
Po prostu swego czasu środowiska lewicowe z GW na czele zaczęły celowo podburzać, sugerować( nie wprost, lecz między wierszami) odrębność narodową Ślązaków. Działanie GW wpisuje się w szeroki front działań lewicy - rozbijanie od wewnątrz narodów, Państw, wszystko w myśl zasady - dziel i rządź. Lewactwo nienawidzi dużych, jednolitych, silnych Państw narodowych, boi się ich jak ognia, więc dążą do ich rozbicia. Dlatego jątrzą, podburzają, a są przy tym chytrzy i przebiegli, nie powiedzą tego wprost. Światowa żydomasoneria chce zaatomizować narody i państwa, wszak łatwiej będzie im rządzić skłóconymi mikropaństewkami niż dużymi silnymi, tradycyjnymi państwami narodowymi.

ODPOWIEDZ