TMK

ultras, hooligans, liczby, ciekawostki, informacje, opisy

Moderatorzy: Zorientowany, LechiaCHWM

ODPOWIEDZ
bez-napinki
Posty: 1565
Rejestracja: 31.05.2011, 14:09

Re: TMK

Post autor: bez-napinki » 07.08.2019, 21:20

swego czasu mogłem kupić na rejonie...



dee facto
Posty: 300
Rejestracja: 04.03.2007, 00:13
Lokalizacja: tylu napinaczy

Re: TMK

Post autor: dee facto » 08.08.2019, 16:35

Nowy sierpniowy numer to my kibice od dzisiaj dostępny w empikach.

Kosa
Posty: 785
Rejestracja: 27.02.2007, 00:00
Lokalizacja: Katowice-Panewniki

Re: TMK

Post autor: Kosa » 09.08.2019, 00:11

Trochę bezpiecznie z tym podziałem na 4 grupy po 20, bo jednak zawsze ciekawiej było, gdy ścisły top liczył tylko 10 ekip, ale fajnie, że coś się znowu dzieje mniej oczywistego w piśmie.
Stowarzyszenie Kibiców GKS-u Katowice "SK 1964"

[link]

plemplem81
Posty: 709
Rejestracja: 27.12.2011, 10:14

Re: TMK

Post autor: plemplem81 » 09.08.2019, 00:27

Ścisły top to wyróżnione 5 ekip. Legia Warszawa, a potem to już alfabetycznie - GKS Katowice, Lech Poznań, Widzew Łódź oraz Zagłębie Sosnowiec.
Obrazek

Stadionowy
Posty: 396
Rejestracja: 21.09.2009, 08:21

Re: TMK

Post autor: Stadionowy » 13.08.2019, 22:58

Ostatni nr bardzo dobry m.in przez wywiad z Jaworem i ten ranking...

Wracając do starych czasów:
Raków i Stalówka za nisko
Bałtyk to zaskoczenie myślałem że się w tym rankingu nie znajdą...

plemplem81
Posty: 709
Rejestracja: 27.12.2011, 10:14

Re: TMK

Post autor: plemplem81 » 20.08.2019, 17:09

Szkoda, że tak mało głosów w temacie nowego-starego działu "Liga Ultras". Nawet już nikt się nie wykłóca czy nie wyraża swojego oburzenia...

We wrześniowym "TMK" znajdziecie wywiad z "Rybakiem" z Arki Gdynia. To clou programu, na którym zależało mi równie mocno, co na wywiadzie z "Uszolem". "Rybak" serwuje znacznie więcej konkretów, aniżeli jego poznański odpowiednik.
Rubryka "20 lat temu" to standardowa dawka opowieści rodem z science fiction w relacji do czasów dzisiejszych.
Kilka stron zostało poświęconych na dokonania ekip halowych (koszykówka, piłka ręczna, siatkówka) - wybraliśmy dla Was najistotniejsze ekipy działające na swoich dyscyplinach sportowych.
W fotoreportażach nie zabraknie niepowtarzalnych ujęć z awantur między Chemikiem a Odrą oraz z Oławy - na obu tych meczach byli obecni nasi fotografowie.
Obrazek

M.O.W.
Posty: 222
Rejestracja: 26.02.2007, 21:05
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: TMK

Post autor: M.O.W. » 20.08.2019, 18:05

Trudno się wykłócać z czymś napisanym raczej obiektywnie, z podpiętymi uzasadnieniami i - jak już napisał wcześniej gość z Gieksy - w miarę bezpiecznie (po 20 ekip). To powoduje, że znika cała gównoburza związana z dawnym "czemu oni są w "c" skoro my jesteśmy w "d' itp. Do tego plus za nie przywiązywanie się do marek ("im się należy pierwsza dziesiątka/dwudziestka bo przecież rozjebaliby tych którzy są niżej"), tylko w miarę chłodna ocena bieżącej aktywności.
Oczywiście nie wszystkie aspekty działalności wielu ekip wychodzą na jaw, ale uważam, że jeżeli ktoś celowo (do czego oczywiście ma święte prawo - szczególnie w dzisiejszych czasach), nie ujawnia swoich działań czy ich części, to też nie będzie miał pretensji, że nie zostały ocenione i ujęte w Twoim podsumowaniu. Dobra robota i fajnie się to czyta moim skromnym zdaniem, choć to tylko luźna ocena, każdy ma prawo do własnej.

MR1
Posty: 52
Rejestracja: 15.01.2016, 13:10

Re: TMK

Post autor: MR1 » 20.08.2019, 19:19

Jedyne do czego moge sie przyczepic jesli chodzi o 'Lige Ultras', to zamienilbym Zawisze na BKS. Cieszy, ze bardzie skupiasz sie na aktywnosci danej ekipy, a nie jej marce.

Najmocniejsza strona TMK sa wywiady.

adam1108
Posty: 27
Rejestracja: 21.07.2011, 23:35
Lokalizacja: Polska

Re: TMK

Post autor: adam1108 » 20.08.2019, 21:24

W wywiadzie Jawor mówił o tym ile wynosiły nakłady TMK na początku, a jeśli to nie tajemnica ile wynoszą obecnie?

plemplem81
Posty: 709
Rejestracja: 27.12.2011, 10:14

Re: TMK

Post autor: plemplem81 » 21.08.2019, 13:09

O tym już "Jawor" w dalszej części wywiadu nie wspomniał. Jego decyzja. Można się jedynie domyślać, że nakład jest większy niż początkowe 1000 sztuk.
Obrazek

Pakol
Posty: 201
Rejestracja: 30.04.2019, 21:01

Re: TMK

Post autor: Pakol » 21.08.2019, 16:11

Dokładnie, wywiady są obecnie najmocniejszą stroną. Wracając jeszcze do wywiadu z Uszolem to śmiesznie się czytało jak to niby nie pamięta zgody z Bałtykiem a później że był z nimi na sektorze na derbach :) Pamiętam, że Lech wpaomagal ich chyba na Warcie w 92 roku w sporej liczbie a Uszol wtedy dowodził. No ale nie pamięta :)
Dozo to stary obsraniec i pedofil

MR1
Posty: 52
Rejestracja: 15.01.2016, 13:10

Re: TMK

Post autor: MR1 » 21.08.2019, 18:30

Z calym szacunkiem, ale to co mowi/pisze Uszol, to juz dawno przestalem traktowac powaznie. Na moje to on ma cos z glowa.

Prawilnyy
Posty: 477
Rejestracja: 23.04.2019, 16:59

Re: TMK

Post autor: Prawilnyy » 28.08.2019, 10:46

Wczoraj kupilem TMK+.
Zajebista relacja z wypadu do Chile i Argentyny.Cos pieknego,marzenie chyba kazdego fanatyka zrobic sobie taki wypad do Ameryki Poludniowej.

Moze ktos kto byl odpowie na pytanie jaki mniej wiecej koszt takiego 2-3 tyg. wypadu z przelotem w obie strony,hotelem itd.?

plemplem81
Posty: 709
Rejestracja: 27.12.2011, 10:14

Re: TMK

Post autor: plemplem81 » 28.08.2019, 23:02

"TO MY KIBICE" NR 9 (216) WRZESIEŃ 2019

W NUMERZE:

19 fotoreportaży z następujących meczów:

Lechia Gdańsk-Broendby Kopenhaga
Broendby Kopenhaga-Lechia Gdańsk
Riga FC-Piast Gliwice
Kuopion Palloseura-Legia Warszawa
Atromitos Ateny-Legia Warszawa
ŁKS Łódź-Lechia Gdańsk
Raków Częstochowa-Korona Kielce
Lech Poznań-Śląsk Wrocław
Śląsk Wrocław-Piast Gliwice
Radomiak Radom-GKS Tychy
Miedź Legnica-Odra Opole
Radomiak Radom-Stomil Olsztyn
Miedź Legnica-Chrobry Głogów
Igloopol Dębica-JKS Jarosław
Chemik Kędzierzyn-Koźle-LZS Skorogoszcz
Jeziorak Iława-Mazur Ełk
Moto-Jelcz Oława-Polonia Świdnica
Ruch Radzionków-Drama Zbrosławice
Brzozovia Brzozów-Czarni Jasło

Na czoło bieżącego wydania „TMK” wysuwa się wywiad z legendą. Zbyszek „Rybak” – Arka Gdynia. Czy trzeba coś więcej dodawać, by zachęcić każdego do przeczytania, co powiedziała ikona nadmorskiej ekipy, ale również i całej naszej sceny lat 90. XX wieku? Gwarantujemy, że tak obfitującego w awanturnicze opisy wywiadu jeszcze w historii „TMK” nie było. A rozmówca naprawdę miał o czym opowiadać…
Kluczowym felietonem obecnego numeru jest tekst napisany przez kibica GKS Katowice. „Początek końca” traktuje o najistotniejszym problemie tego lata, jaki dotknął naszą scenę kibicowską, a jaki będzie miał zapewne bezpośredni wpływ na nas już całkiem wkrótce. Czy sprawdzą się wizje autora? Obyśmy nie musieli się o tym przekonywać w ostatecznym rozrachunku.
„20 lat temu” opisuje rundę wiosenną sezonu 1998/99. Z racji dużej ilości zebranego materiału podzieliliśmy materiał na dwie partie – przed Wami w aktualnym numerze pierwsza (krótsza) część. Za miesiąc jeszcze więcej wspomnień.
Swoje karty przed całą kibicowską Polską odkryły również najistotniejsze ekipy kibolskie sportów halowych. Pod lupę wzięliśmy trzy dyscypliny sportowe – koszykówkę, piłkę ręczną oraz siatkówkę. Wbrew pozorom potrafi tam być również kolorowo i ciekawie, choć kibicowskich rywali tam jak na lekarstwo. Na fanatyzm jednak nie ma leku, co udowadniają właśnie ekipy halowe.

Etatowo w numerze stałe pozycje:

- „To i owo na bojowo”
- „Old School” – GKS Katowice

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

info z TMK
Posty: 967
Rejestracja: 22.09.2014, 14:38

Re: TMK

Post autor: info z TMK » 28.08.2019, 23:51

Ciekawy numer się zapowiada, szczególnie wywiad z legendą:). Pytanie do Ciebie plemplem, czy podobne podsumowanie jak ekip halowych, będzie z ekipami żużlowymi po zakończeniu sezonu, czyli pewnie listopadowy numer?

kuna23
Posty: 19
Rejestracja: 10.10.2010, 08:46

Re: TMK

Post autor: kuna23 » 06.09.2019, 13:32

Od kiedy nowy numer do nabycia w empiku? W "swoim" niestety nie zastałem?

kusy_jest_boski
Posty: 175
Rejestracja: 02.04.2019, 18:19

Re: TMK

Post autor: kusy_jest_boski » 06.09.2019, 13:49

Można gdzieś kupić wcześniejsze nr TMK z tego roku, np. zależy mi bardzo na lipcowym?

plemplem81
Posty: 709
Rejestracja: 27.12.2011, 10:14

Re: TMK

Post autor: plemplem81 » 06.09.2019, 14:31

info z TMK - zobaczymy, jak będzie z ilością miejsca w magazynie. Jeśli jednak była siatkówka czy piłka ręczna, to żużel powinien się znaleźć tym bardziej...

kuna23 - już powinien być w kioskach, salonach prasowych i Empikach.

kusy_jest_boski - jak nie ma już tego numeru w najbliższym Empiku (zazwyczaj trzymają na ekspozycji 2-3 numery wstecz) - podbij z mailem tutaj: [email protected]
Obrazek

Pakol
Posty: 201
Rejestracja: 30.04.2019, 21:01

Re: TMK

Post autor: Pakol » 06.09.2019, 15:54

Po co podbijać z emailem jak można kupić w sklepie Tmk online
Dozo to stary obsraniec i pedofil

plemplem81
Posty: 709
Rejestracja: 27.12.2011, 10:14

Re: TMK

Post autor: plemplem81 » 06.09.2019, 17:37

Racja. Mimo wszystko proponuję zawsze zapytać o dostępność danego numeru, gdy chce się kupić archiwalne wydania. Wkrótce cały nakład archiwalny "TMK" zostanie wspomnieniem. Dziś "poszły" drogą kurierską tysiące archiwalnych numerów "TMK" w ramach promocji do wielu ekip w kraju, których przedstawiciele wyrazili chęć pomocy w takiej nietypowej promocji pisma. Zostaną one bezpłatnie porozdawane wśród młodzieży na stadionach.
Obrazek

Ultras1312
Posty: 220
Rejestracja: 23.05.2016, 11:48

Re: TMK

Post autor: Ultras1312 » 06.09.2019, 22:02

kuna23 pisze:
06.09.2019, 13:32
Od kiedy nowy numer do nabycia w empiku? W "swoim" niestety nie zastałem?
Podejdź do siebie do empiku, zapytaj o magazyn TMK jeśli powie Ci że nie ma to zapytaj, czy może zamówić. Ja u siebie zapytałem i babka sama mi powiedziała, że jeśli chcę to mam powiedzieć i ona zamówi na sklep. Do dziś dnia chodzę i kupuję

Oldfreak
Posty: 308
Rejestracja: 31.07.2014, 14:00

Re: TMK

Post autor: Oldfreak » 06.09.2019, 22:51

Nie bojkotujecie empiku?

dee facto
Posty: 300
Rejestracja: 04.03.2007, 00:13
Lokalizacja: tylu napinaczy

Re: TMK

Post autor: dee facto » 09.09.2019, 00:01

Plemplem81 mamy niedzielna noc 8 wrzesnia nowy numer tmk mial wyjsc 3 wrzesnia i po 2-3 dniach mial byc w empikach w calym kraju a tu nie bylo go ani w czwartek,piatek czy sobote(niedziela trafila sie niehandlowa)ktos tu dał ciała.

plemplem81
Posty: 709
Rejestracja: 27.12.2011, 10:14

Re: TMK

Post autor: plemplem81 » 09.09.2019, 09:24

Co ja mam Tobie/Wam powiedzieć... Jakbym miał jeździć co dzień do Empika i odbijać się od ściany, to chyba by mnie też szlag trafił. Nie będę tłumaczył i zamulał, że obsuwa w drukarni itp, bo co to Was - finalnego klienta interesuje? Chcecie mieć gazetę w ręku, a nie odbijać się od pułek sklepowych, tym bardziej, że w dzisiejszych czasach salony prasowe najczęściej zlokalizowane są w centrach handlowych, które w centrum miasta nie leżą... Trzeba dojechać. Przyspieszyłem cykl wydawniczy "TMK", kończę skład treści gazety zawsze w okolicach 22-24 dnia danego miesiąca najpóźniej. I co z tego??? Ten czas od momentu, gdy daję całość grafikowi do chwili wejścia do salonów prasowych to są często ponad 2 tygodnie. Etapy: praca grafika - akcept/korekta jego działań - drukarnia - dowóz na salony prasowe rozpierdalają mi mózg. Nie piszę więcej, bo niepotrzebnie się wkurwiam, a to rzeczy niezależne ode mnie.

Jak już w końcu dostaniecie pismo - napiszcie swoje odczucia z tego numeru - tyczy się to i wywiadu, i tematu ekip halowych.
Obrazek

Pakol
Posty: 201
Rejestracja: 30.04.2019, 21:01

Re: TMK

Post autor: Pakol » 09.09.2019, 16:22

Ja dzisiaj kupiłem i wywiad świetny, o ekipach halowych nie czytałem bo ile można czytać o balonach i sektorowkach :)
Dozo to stary obsraniec i pedofil

Łomżyca
Posty: 92
Rejestracja: 30.06.2011, 18:24

Re: TMK

Post autor: Łomżyca » 10.09.2019, 00:07

Wywiad mistrzostwo. Takich ludzi brakuje teraz aby uratować kibolkę w naszym kraju...

Fighting Dragon Tokyo
Posty: 605
Rejestracja: 05.05.2007, 17:08

Re: TMK

Post autor: Fighting Dragon Tokyo » 10.09.2019, 21:18

Wywiad z Rybakiem, bajka. Czyta się na wdechu jego wspomnienia. Dla mnie te wywiady w ostatnim czasie, to gwóźdź programu.

Prawilnyy
Posty: 477
Rejestracja: 23.04.2019, 16:59

Re: TMK

Post autor: Prawilnyy » 10.09.2019, 23:43

No zajebisty ten wywiad.

plemplem81,czy planujecie wywiady z legendami z innych klubow?Bylby to zajebisty cykl a zatytuowac by to mozna ''Legendarni Kibole''.
Pamietam ze kiedys w tmk plus byly wywiady z angielskimi hools i zajebiscie sie to czytalo.Szczegolnie te fragmenty gdy pytano ich o Polske.

plemplem81
Posty: 709
Rejestracja: 27.12.2011, 10:14

Re: TMK

Post autor: plemplem81 » 11.09.2019, 09:27

A to dotychczas, co się ukazało to nie są legendy? Chyba problem tkwi w tym, że lud chce wielkich i znanych. Tymczasem takie legendy są w każdej ekipie, nawet tej mniejszej. Rozmowa, jaką przeprowadziłem z chłopakiem z Glinika w moim odczuciu była jedną z lepszych w historii magazynu. Pełna ciekawostek, spostrzeżeń, jakichś własnych przemyśleń, w dodatku pokazująca nieco inną stronę obecnej polskiej kibolki (Glinik nie bawi się w żadne "rodziny"). Tego wywiadu jakimś przypadkiem nikt nie skomentował... Rozmówców z GKS Jastrzębie czy RKS Radomsko również, a to przecież są właśnie legendy w swoich ekipach i też ciekawie opowiadali, w tym o wielu nieznanych rzeczach. O chłopaku z JKS Jarosław wspominać szerzej nie będę, bo to człowiek, który do dziś trzyma ekipę + walczy w klatkach (jego walki można obczaić choćby na youtube). W Jarosławiu to żywa legenda - wciąż na trybunach i nie tylko ;). Do wywiadów nigdy nie pójdzie jakaś płotka, bo raz to twarz danej ekipy, dwa o czym rozmawiać z kimś, kto ma dajmy na to 24 lata? Można zadać wtedy takiej osobie parę pytań bieżących i tyle, ale na jakieś refleksje, dystans do pewnych spraw jest za wcześnie - to nie ten wiek. To się wyrabia z czasem.
Wywiad z "Rybakiem" musiał być show, bo to człowiek, który w ogóle do dziś prowadzi takie samo życie, jaki dał wywiad - barwne, bogate w przeżycia i dla zdecydowanej większości z nas nieosiągalne. Chociażby także i ze względów finansowych - takie życie wymaga grubego portfela ;). Podobnie rzecz się ma z "Uszolem". Weź na poprawkę jedną istotną rzecz. Obie te persony to są ludzie, którzy już całe lata nie działają - zupełnie odbili od klimatu stadionowego. Nawet nikogo o zgodę na wywiad nie musieli pytać, bo są od tego wolni. Nic i nikt ich nie ogranicza. Gdyby działali i nadal jeździli - już by nie było tak różowo, zapewniam. Spójrz na wywiad z "Rybakiem" - my rozmawialiśmy w przeważającej mierze o przeszłości. Drugi taki wywiad musiałbym zrobić z kimś z Arki działającym po dziś dzień - bo gdzie tam pytania o Bałtyk, o Władców Północy, o Arkoholików, o Lechię i aktualną sytuację itp. Pytań zebrałoby się na drugi taki materiał.
Jeśli chodzi zaś o te legendy z wielkich ekip - wiesz jak jest trudno ludzi na taki wywiad namówić? To nie prasa kolorowa, gdzie za udzielony wywiad płaci się solidną kapuchę rozmówcy i otwiera on swoje salony i zakamarki z życia. Robi to jednak dla pieniędzy, sławy, fejmu. Kibole to nie celebryci, nie potrzebują poklasku, oni wcale tych wywiadów dawać nie muszą, bo de facto niczego tym nie zyskują. Ale też nie o pieniądze ani zyski tu chodzi przecież. Każdy ma chyba świadomość, że to także dbałość o naszą scenę, o jej kontynuację, celebrowanie jej przeszłości. Stąd każdy wywiad w naszym piśmie powinien cieszyć. "TMK" nie płaci nic, działa jedynie na zasadzie wolnego wyboru i zgody autora wywiadu na takie spotkanie. Persony wciąż działające w ekipach często nie godzą się na wywiad, nawet jeśli ta działalność jest już powiedzmy przygaszona (w sensie nie są już tak aktywni, ze względu na swój wiek, często dobijający do granicy 50 czy 60 lat). Są ekipy dające odgórny zakaz jakichkolwiek wypowiedzi, pisania tekstów komukolwiek ze swojego grona itp - bo taką mają politykę informacyjną (Foxx - :) ). Złamanie tego wiąże się z najcięższymi konsekwencjami. O takich ekipach krakowskich to można pomarzyć, że kogoś do wywiadu da się namówić - próbowałem już wielokrotnie i wciąż próbuję przełamać lody, ale to są prawdziwe góry lodowe do pokonania. Hehe. Może w końcu się uda? Wiem, że to byłyby wywiady-petardy.
Pośród tego wszystkiego myślę, że warto cieszyć się, że jest ogromna rzesza ekip, która godzi się na odkrywanie swoich kart, że są ludzie, którzy chcą mówić i opowiadać, bo mają o czym, nawet ci najmniejsi. Nie znamy meandrów tego, co dzieje się w każdej ekipce, a doprawdy każdy ma swoje problemy, dylematy, zmartwienia, triumfy i zajebiste przeżycia, które warto przekazać dalej. Cały czas będę to katował - jeśli my nie pozostawimy za sobą pomnika, którym jest nie tylko nasza działalność, ale także i udokumentowanie w sposób rzetelny tej spuścizny, to kto ma to zrobić? Media głównego nurtu plujące nam w twarz? Oni też zostawiają o nas ślad, ale chyba nie z takim wizerunkiem chcemy siebie widzieć. Ba, nie tacy przecież jesteśmy. My to wiemy - te szumowiny również. Tak, jakby ci, którzy piszą te szkalujące nas słowa byli strażnikami prawości bez skazy... Lepiej jednak się sprzeda (bo przecież o to tylko chodzi w świecie mediów), że kibice Ruchu Chorzów pogrążają swój klub bojkotując jego mecze (w domyśle samoistnie narzuca się myślenie, że działają na jego szkodę), aniżeli że bronią świętych wartości, które zostały przez ostatnie lata zszargane i zbezczeszczone. To taki pierwszy lepszy przykład z brzegu, jak można przedstawić prawdę o nas z dwóch różnych perspektyw. Co zresztą medialnie jest skrzętnie wykorzystywane na naszą niekorzyść.
Obrazek

UrzadSkarbowy
Posty: 1068
Rejestracja: 27.08.2016, 22:31

Re: TMK

Post autor: UrzadSkarbowy » 11.09.2019, 11:48

Kiedy w końcu TMK będzie można kupić w wersji cyfrowej?
Obrazek

patriota85
Posty: 631
Rejestracja: 14.09.2009, 14:25

Re: TMK

Post autor: patriota85 » 11.09.2019, 14:11

plemplem81 pisze:
11.09.2019, 09:27
Do wywiadów nigdy nie pójdzie jakaś płotka, bo raz to twarz danej ekipy, dwa o czym rozmawiać z kimś, kto ma dajmy na to 24 lata? Można zadać wtedy takiej osobie parę pytań bieżących i tyle, ale na jakieś refleksje, dystans do pewnych spraw jest za wcześnie - to nie ten wiek. To się wyrabia z czasem.
Chyba był jeden wyjątek - typ z Podbeskidzia.On w ogóle c**** wiedział co się u nich działo 5,czy 10 lat temu.

plemplem81
Posty: 709
Rejestracja: 27.12.2011, 10:14

Re: TMK

Post autor: plemplem81 » 11.09.2019, 14:52

Ja mówię o wywiadach robionych od momentu, gdy przejąłem prowadzenie "TMK" w styczniu 2019. Za te osoby, które teraz się pojawiają już ręczę, bo to są rzeczy omawiane i akceptowane również przez ekipę (no z wyjątkiem "Uszola" i "Rybaka", którzy potwierdzeń nie potrzebowali ;) ).
Obrazek

Oldfreak
Posty: 308
Rejestracja: 31.07.2014, 14:00

Re: TMK

Post autor: Oldfreak » 11.09.2019, 18:01

Wywiad z Rybakiem bardzo dobry.W przeciwieństwie do Uszola.Jeszcze przypomniało mi się o rankingu ultras z poprzedniego numeru.Jak nie lubię takich rankingów,to akurat tutaj każda ekipa fajnie podsumowana i dodatkowo komentarz autora o każdej ekipie.Ciekawie się czytało.Ogólnie TMK ciekawe.Czuć że nowy redaktor działa i się stara.

Gromson
Posty: 274
Rejestracja: 07.05.2018, 21:53
Lokalizacja: Skorogoszcz i okolice lewina

Re: TMK

Post autor: Gromson » 11.09.2019, 20:48

Z kim wywiad w następnym numerze ?
Mors certa, hora incerta

ban82
Posty: 947
Rejestracja: 20.08.2015, 22:25

Re: TMK

Post autor: ban82 » 11.09.2019, 21:19

Nie inaczej. Co z tego, że chłop z Lecha ma ogromną wiedze jak przez ten wywiad było baardzo ciężko przebrnąć.

plemplem81
Posty: 709
Rejestracja: 27.12.2011, 10:14

Re: TMK

Post autor: plemplem81 » 12.09.2019, 08:25

Gromson - w numerze październikowym wywiad z "Marasem" i "Piotrusiem" - Zawisza Bydgoszcz.
ban82 - już to pisałem wcześniej, przypomnę tylko. Wywiad z "Uszolem" wyglądał zupełnie inaczej, gdy był przeprowadzony live. Z racji na specyfikę "branży" w jakiej działamy daję ludziom prawo pełnej autoryzacji wywiadów. Mam nadzieję, że masz wyobrażenie, że praktycznie żaden z opublikowanych wywiadów nie wyglądał w realu tak jak na papierze (jedynie chłopak z GKS Jastrzębie miał najmniej poprawek swoich wypowiedzi, ale też i najbardziej ważył słowa spośród wszystkich rozmówców). Ludzie na żywo, gdy jest spokojne luźna gadka, dużo mówią. Nie wszystko można publikować - dla dobra ich i czasem i ekipy. Potem, gdy już to widzą napisane - zauważają, że albo pewnych rzeczy powiedzieć jednak nie można, albo będzie to, że tak się wyrażę, politycznie - po linii działania ekipy - nie do końca mile widziane (tu najmniej kalkulował chłopak z Glinika, który wprost odniósł się do kwestii działalności ekip na Podkarpaciu - a przecież Karpaty - ekipa z jednego z tych wielkich układów/rodzin itp. to ich zgoda...). W przypadku "Uszola" wywiad został zmieniony niemalże w całości. Kilkanaście godzin siedziałem potem na słuchawce i kasowane były całe wcześniejsze wypowiedzi, zamieniane nowymi. I rzeczywiście - z wywiadu zajebistego, który "Uszol" dał na żywo, powstało coś miałkiego i sztucznego. Dla niego może jednak dobrze, że te odpowiedzi pozmieniał - tylko tyle dopowiem. Natomiast ten wywiad Rafała nauczył mnie, że już nigdy więcej nie pozwolę, by była dokonywana taka ingerencja w cały wywiad. Nie po to się przygotowuję do tego, jadę przez całą Polskę, zadaję nie raz niewygodne pytania, żeby finalnie okazało się, że całość będzie zmieniona i podyktowana przez telefon. Człowiek uczy się całe życie... U "Rybaka" też miało dojść do paru znaczących zmian, jednak postawiłem w kluczowych kwestiach veto i przekonałem go, by to jednak zostało. Dzięki temu wywiad jest ciekawy, lekko się go czyta, bo nienaruszone zostały najbardziej zapalne kwestie. Wykasowane zostały tylko odpowiedzi znacznie bardziej lajtowe - pewnego podejścia "Rybaka" do naszego środowiska, jego zasad, ale także i jego rozrywkowego życia. Jeszcze "poleciało" pytanie z odpowiedzią o Bałtyk Gdynia - na jego wyraźne i stanowcze słowo. Tu nie protestowałem.
Obrazek

Pakol
Posty: 201
Rejestracja: 30.04.2019, 21:01

Re: TMK

Post autor: Pakol » 12.09.2019, 17:20

To jak tak ingeruja bo po c*** w ogóle zgadzają się na wywiad a później autoryzacja jak politycy. Niech spierdalaja
Dozo to stary obsraniec i pedofil

Kkrawczyk
Posty: 851
Rejestracja: 02.05.2019, 11:11

Re: TMK

Post autor: Kkrawczyk » 12.09.2019, 17:50

Jeden z lepszych wywiadów jakie czytałem w TMK, świetna robota:)
j**** urkaine

plemplem81
Posty: 709
Rejestracja: 27.12.2011, 10:14

Re: TMK

Post autor: plemplem81 » 12.09.2019, 18:13

A czego Pakol oczekujesz, ze ludzie zgodza sie na publikacje slow, ktore moga przyniesc im problemy? Kazdy wie, jakie moga byc konsekwencje. Nie wiesz jakie pytania dostaniesz przy wywiadzie na zywo. A czasem powie sie po prostu za duzo, by jakas mysl rozwinac. Ludzie musza miec prawo do wgladu w swoje odpowiedzi. Specyfika ruchu kibicowskiego i jego zasad to wymuszaja.
Obrazek

ban82
Posty: 947
Rejestracja: 20.08.2015, 22:25

Re: TMK

Post autor: ban82 » 12.09.2019, 19:12

Tyle że takie rozmówki, gdzie przepytywany gada to co inni chcą usłyszeć i oby było "ładnie" mijają sie z celem. Szkoda Twojego czasu i czasu tych którzy to czytają.
Co wyszło z tego poprawiania?? Jakaś parodia a nie wywiad.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: B. Ricci, dres i kaptur, loco86WSH, michal68, Osaka, wG_86, z okolicy i 117 gości