Piro Shop

Nowa książka o kibicach.

ultras, hooligans, liczby, ciekawostki, informacje, opisy

Moderatorzy: LechiaCHWM, Zorientowany

imperium311

Re: Nowa książka o kibicach.

Post autor: imperium311 » 28.05.2019, 21:56

Czy Zawisza przegrał kiedykolwiek jakiekolwiek starcie z kimkolwiek? Kiedyś już pytałem i nie dostałem odpowiedzi. Wychodzi na to, że nie i to chuligańsko najlepsza ekipa w Polsce. Handlujcie z tym.
Powróci stare prawo - Narodowy Socjalizm odrodzi się...

Piro Shop
Kkrawczyk

Post autor: Kkrawczyk » 28.05.2019, 22:21

imperium311 pisze:
28.05.2019, 21:56
Czy Zawisza przegrał kiedykolwiek jakiekolwiek starcie z kimkolwiek? Kiedyś już pytałem i nie dostałem odpowiedzi. Wychodzi na to, że nie i to chuligańsko najlepsza ekipa w Polsce. Handlujcie z tym.
Z Lechem który podał sie za Stilon dobre kilka lat temu.

zgredos

Post autor: zgredos » 29.05.2019, 11:38

Progresywna śmietano my nic nie musimy udowadniać jakiejś Elanie . Zrobiliśmy to wiele razy włącznie ze stratą Waszych kilku szmat.
Od tamtego czasu minęło tyle lat a Wy qrwa co zrobiliście choćby w tej sprawie ?
Teraz kilku chłopaczków potrenowało i wielka banda z Torunia się zrobiła ... bać się czy śmiać ?
Zawisza miał tyle wyjazdów przez ostatnie lata w wasze strony ale jakoś nie widać ME ...bo co ? w tym czasie mieli siłkę ? czy pajacowali gdzieś na sali gimnastycznej ?

Pamiętaj ,że bycie kibicem to przede wszystkim mecze ,mecze i jeszcze raz mecze swojej drużyny czy to w domu czy na wyjeździe .
Nie siłownia i robienie tabelek na internecie wstawiając je później na stronach kibicowskich.

Na koniec jeszcze przyjebałeś się jak zwykła pała do kilku kobiet stających przy naszych flagach ....wiesz pajacu ,że one mają we trzy więcej wyjazdów na Zawiszę jak połowa tych waszych posrańców wziętych do jednego wora ? To trochę szacunku bo one mają wiele większe pojęcie o kibicowaniu swojej drużyny niż ty !
Nie lubie czarnych ... tych w koloratkach też...

Progresywny68

Post autor: Progresywny68 » 29.05.2019, 14:09

Nie chce mi sie wchodzic tu w jakieś dyskusje z ciota która pisze o śmietanie a nie umie nawet stary ułaniec trzymać gardy, ale dobrze wiedziec ze te wariatki to wasza elita i trzon wyjazdowy co nawet aktualnie mnie nie dziwi jak wiem kto tam u was został w kapeli co zawodnicy he he.

A co do treningów to wiemy ze wy na to macie wyjebane dlatego trenuje u was 13 osob z tego 8 młodych i wlasnie dlatego nigdy z nikim nie wyjdziecie na równe liczby tylko zawsze zbieranina z trzykrotna przewaga. Nie sil się nawet na odpowiedz

Kumatyinaczej

Post autor: Kumatyinaczej » 29.05.2019, 16:37

Progresywny68 pisze:
29.05.2019, 14:09
Nie chce mi sie wchodzic tu w jakieś dyskusje z ciota która pisze o śmietanie a nie umie nawet stary ułaniec trzymać gardy, ale dobrze wiedziec ze te wariatki to wasza elita i trzon wyjazdowy co nawet aktualnie mnie nie dziwi jak wiem kto tam u was został w kapeli co zawodnicy he he.

A co do treningów to wiemy ze wy na to macie wyjebane dlatego trenuje u was 13 osob z tego 8 młodych i wlasnie dlatego nigdy z nikim nie wyjdziecie na równe liczby tylko zawsze zbieranina z trzykrotna przewaga. Nie sil się nawet na odpowiedz
Krysia a dwa posty wyżej? Wybiórcza jesteś co odpisywania... Znieśli ci już zakaz pojawiania się w Krk?
Cała ta twoja "ekipa" to banda chuja. Jak można pięć lat konfidentów bunkrować, a potem jeszcze się chwalić w wywiadzie, że nabrało się odwagi i ich pogoniono?
Podawałeś im wtedy rękę?

inżynierZL

Post autor: inżynierZL » 31.05.2019, 08:55

(S) pisze:
- Lubin, daleko bywało różnie i nikt nie mówi że tak nie było. Lepiej i gorzej. Był też transfery autokarem ze spotkaniem Polonii na parkingu pod Bydgoszczą, bez wachadła i bez Was. Był też wjazd pod kasy i nasza wygrana z HZL. To też było w Lubinie. Nie było Cię?

Była taka awantura pod kasami u nas. Zaskoczyliscie nas bo w trakcie meczu podjechaliscie. Musielismy dobiec kilkaset metrów i była bijatyka.To były czasy bez kalkulacji. Piękne czasy.
co możesz powiedzieć o sobie jeśli nigdy nie byłeś w awanturze?

tsa

Post autor: tsa » 31.05.2019, 18:47

Miliard pisze:
28.05.2019, 11:19
Każdy uczestnik jakiegoś wydarzenia ma swoją wersję to jest chyba całkiem normalne,że tą samą awanturę,każdy biorący w niej udział widzi inaczej.Ta sama bójka, widziana oczami 4 osób z jednej ekipy będzie opisana inaczej, chociażby dlatego, że 1-wszy, jest w pierwszej lini,obok niego jest kolejny ta sama linia, ale nie ogląda się na boki tylko ciśnie do przodu, trzeci zasila tyły bo to pierwsza taka poważna awantura i przerasta go trochę, a czwarty z boku walczy w pojedynkę z dwoma na raz, niezauważeni przez nikogo w proporcjach 1 do 2 , po minucie awantura się kończy i każdy się wycofuje, 4 różne osoby i 4 różne wersje mamy więc z automatu. Dodajmy do tego drugą stronę i wersji tej samej awanti jest już naście :) Czytając jednak wpisy gościa z Olsztyna,nasuwa się jedno,wiele lat na szlaku,opisujesz ze swojego punktu starcia,które miały miejsce lata temu,kiedy jeszcze połowa użytkowników tego forum bawiła się zabawkami w piaskownicy,a swoje wpisy podpierasz oceną ekipy na podstawie zdjęcia(?),zakreślasz jakieś wypowiedzi pogrubioną czcionką + jeszcze wypominanie komuś emgracji czy tam nieobecności podczas danego wydarzenia,jak samemu posiada się niepełną wersję.Mam wrażenie,ciekawe czy tylko ja,że za wszelką cenę chcesz udowodnić,że jedna jest racja i jest ona tylko Twoja.Co do Ełku....kluczem będzie kolega,który ma ksywę, jak Ci co rozbrajają niebezpieczne materiały wybuchowe.Przymykam oko na kłamstwa,najwidoczniej słaba komunikacja sprawiła,że nie dowiedziałeś się wszystkich szczegółów.

Możemy się lubić lub nie,dekadę temu Zawisza był od Was mimo wszystko wyżej.Co do jednego z czym mogę się zgodzić,Zawisza był bardzo aktywny,ale rywalami często byli niżej notowani jak Bałtyk,Brodnica,Chojniczanka,Elana,GKM,Jeziorak,Kujawiak,fc Lecha z Inowrocławia,fc Widzewa z Grudziądza gdy Wy Stomil walczyliście na ubitej z Legią,Arką,Jagą,Motorem więc skala rywali jednak mówi sama za siebie,chociaż wam też się zdarzały wpadki z mniejszymi jak porażka bodajże w ustawce z Wigrami Suwałki, czy awantura w plecy z Mazurem Ełk.
Możesz kolego powiedzieć kiedy Zawisza miał walkę z FC Lecha z Inowrocławia? I jaki był rezultat?

(S)

Post autor: (S) » 31.05.2019, 20:05

inżynierZL pisze:
31.05.2019, 08:55
(S) pisze:
- Lubin, daleko bywało różnie i nikt nie mówi że tak nie było. Lepiej i gorzej. Był też transfery autokarem ze spotkaniem Polonii na parkingu pod Bydgoszczą, bez wachadła i bez Was. Był też wjazd pod kasy i nasza wygrana z HZL. To też było w Lubinie. Nie było Cię?

Była taka awantura pod kasami u nas. Zaskoczyliscie nas bo w trakcie meczu podjechaliscie. Musielismy dobiec kilkaset metrów i była bijatyka.To były czasy bez kalkulacji. Piękne czasy.
Bardzo fajna awanturka. To raczej Wy nas zaskoczyliście wybiegając za tych "szczęk". Skład też był bardzo dobry, kilka wymian i walk było. W których jesteśmy górą!

2 tygodnie wcześniej byliśmy pod kasami Górnika, też do przodu po grubych awanturach. Potem u Was, ale później już milicja była przygotowana i nie udało się tego w Łodzi na Widzewie po raz 3ci. Zresztą mieliśmy od nich żartobliwy telefon "czy też będziemy im wjeżdżać pod kasy bo niezły rajd sobie robimy na koniec ekstraklasy". Tu masz inne nasze fotki i opisy. Wasze kasy też tam są:

Kod: Zaznacz cały

http://forum.stomilolsztyn.pl/viewtopic.php?f=22&t=2952
A tu kilka z tej afery:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

drozdowiAK

Post autor: drozdowiAK » 31.05.2019, 23:38

odpowiesz mi ?
FC DROZDOWII

Arkan

Post autor: Arkan » 01.06.2019, 00:56

Stomil z lewej na kazdej fotce czy na pierwszej z prawej?

Miliard

Post autor: Miliard » 01.06.2019, 12:54

tsa pisze:
31.05.2019, 18:47

Możesz kolego powiedzieć kiedy Zawisza miał walkę z FC Lecha z Inowrocławia? I jaki był rezultat?
Nie napisałem nigdzie o walce Zawiszy z Lechem z fan clubu Inowrocław. Czytaj ze zrozumieniem i nie wciskaj czegoś, czego ja nie napisałem. Weź to na logikę, te dwie ekipy, dzieląc te nieduże miasto, na pewno zaliczyły między sobą nie jedno starcie vide Tczew Arka/Lechia czy Ruda Śląska Górnik/Ruch

Miliard

Post autor: Miliard » 01.06.2019, 14:11

(S) pisze:
31.05.2019, 20:05

2 tygodnie wcześniej byliśmy pod kasami Górnika, też do przodu po grubych awanturach. Potem u Was, ale później już milicja była przygotowana i nie udało się tego w Łodzi na Widzewie po raz 3ci. Zresztą mieliśmy od nich żartobliwy telefon "czy też będziemy im wjeżdżać pod kasy bo niezły rajd sobie robimy na koniec ekstraklasy".
Później wylądowaliście w 3 lidze łódzko warszawsko warmińsko podlaskiej i byliście cieniem tej ekipy, przynajmniej na wyjazdach na tereny Widzewa,pewnie pamiętasz, które dokładnie wyjazdy i jak się skończyły.Legia też was podstępem zrobiła na jakieś flagi wtedy.Moglbys opisać to z swojej perspektywy.

tsa

Post autor: tsa » 01.06.2019, 17:32

(Możemy się lubić lub nie,dekadę temu Zawisza był od Was mimo wszystko wyżej.Co do jednego z czym mogę się zgodzić,Zawisza był bardzo aktywny,ale rywalami często byli niżej notowani jak Bałtyk,Brodnica,Chojniczanka,Elana,GKM,Jeziorak,Kujawiak,fc Lecha z Inowrocławia,fc Widzewa z Grudziądza gdy Wy Stomil walczyliście na ubitej z Legią,Arką,Jagą,Motorem więc skala rywali jednak mówi sama za siebie,chociaż wam też się zdarzały wpadki z mniejszymi jak porażka bodajże w ustawce z Wigrami Suwałki, czy awantura w plecy z Mazurem Ełk.)
Czytam ze zrozumieniem ale wytłumacz mi w jakim sensie byli rywalami? W robieniu vlepek anty? I widzę mało się orientujesz co się działo w mieście Inowrocław?

bydg88

Post autor: bydg88 » 01.06.2019, 21:43

wśród "rywali" wymieniasz ekipy, które goniliśmy lub z którymi mieliśmy spięcia przy okazji po prostu ligowej rutyny - w tych czasach bujaliśmy się (jak z resztą i teraz) po ligach lokalnych, więc i bywały dymy na Olimpii i na Sparcie, ale nikt się na ww. nie ustawiał specjalnie a napisałeś tak jakbyśmy robili na ww. zasadzki po lasach. Też mieliśmy swoje walki na ubitej ziemi w tym czasie i zasadzki bardziej lub mniej udane, których nie wymieniłeś i o których nie znajdziesz nic w necie (nie wiem czy Piotruś o nich wspominał w książce), ale nie rób wrażenia żeśmy wtedy lali tylko ekipki z wiosek i fan-cluby...

(S)

Post autor: (S) » 08.06.2019, 12:23

Miliard pisze:
01.06.2019, 14:11
(S) pisze:
31.05.2019, 20:05

2 tygodnie wcześniej byliśmy pod kasami Górnika, też do przodu po grubych awanturach. Potem u Was, ale później już milicja była przygotowana i nie udało się tego w Łodzi na Widzewie po raz 3ci. Zresztą mieliśmy od nich żartobliwy telefon "czy też będziemy im wjeżdżać pod kasy bo niezły rajd sobie robimy na koniec ekstraklasy".
Później wylądowaliście w 3 lidze łódzko warszawsko warmińsko podlaskiej i byliście cieniem tej ekipy, przynajmniej na wyjazdach na tereny Widzewa,pewnie pamiętasz, które dokładnie wyjazdy i jak się skończyły.Legia też was podstępem zrobiła na jakieś flagi wtedy.Moglbys opisać to z swojej perspektywy.
Między ekstraklasą a 3 liga minęło trochę czasu, były inne ligi po drodze. Dramat organizacyjny klubu. Rozpadnięcie się Stomilu i nawet rok byliśmy bez klubu, zmiany nazwy, ciągłe walki z różnymi zarządami, bojkoty, powroty i od nowa. To wszystko trwało kilka lat. Może to nie tak spektakularne jak u innych ale na pewno nam nie pomogło, jak zresztą każdemu.

W naszym przypadku problem był jeszcze inny. Jak z niektórymi sprawami byliśmy statystycznie szybciej niż większość klubów to i problemy milicyje nas dopadły wcześniej. Prosty przykład była kiedyś taka kadra towarzyska z Estonią (2003 chyba) gdzie mieliśmy jechać wiąż dobrym składem Polonia - Stomil... z trasem dla 13 osób i na kilka dni przed tym wybuchła kolejna inna afera i kolejne osoby z problemy i kolejni ukrywka. Od tamtej pory coś się zawsze dzieje, takie życie. Dla nas takie braki kadrowe to w tedyy bardzo dużo! Sami też wewnętrznie na końcówce ekstraklasy mieliśmy różne spojrzenie na sprawy kibicowskie. Dla nas ważne było tylko HG'00 reszta mogła nie mieć młyna czy na wyjazdy nie jeździć. Także masz oczywiście rację że różnica w jakości była spora... przez dramat klubu, własne konflikty i duże milicyjne problemy. Od siebie dodam... że trochę czasu upłyneło a wciąż dużo osób z tamtych czasów można spotkać na trasie.

Legia podeszła pod piłkarzy którym wyjazdowicze oddali flagi na przewiezienie (dramat) i powiedzieli że jednak sami je odwiozą, podając się za Stomil. Finał by taki, że odbyła się walka na liczy z TB o te flagi. Przegraliśmy, flagi wróciły do Olsztyna ale już nigdy nie zawisły.

Polish Power

Post autor: Polish Power » 08.06.2019, 14:26

Przegraliście i Legia Wam oddała flagi ???

ODPOWIEDZ