TMK

ultras, hooligans, liczby, ciekawostki, informacje, opisy

Moderatorzy: Zorientowany, LechiaCHWM

ODPOWIEDZ
whiskey
Posty: 650
Rejestracja: 22.02.2010, 13:04

Re: TMK

Post autor: whiskey » 13.02.2019, 09:50

Ostatnio TMK na spory plus ogólnie. Rażą jedynie felietony Łukasza z Drogi Legionisty. Są napisane bardzo chaotycznie i nie wiadomo o co w zasadzie autorowi chodzi :)



gulik1977
Posty: 213
Rejestracja: 21.06.2016, 19:24

Re: TMK

Post autor: gulik1977 » 13.02.2019, 17:32

plemplem81 pisze:
12.02.2019, 22:30
gulik1977 pisze:
12.02.2019, 18:07
ogólnie to red. nacz. dostał niemalże orgazmu, a Rafał Go potraktował... z przymrużeniem oka :) reszta nr to "kopiuj wklej" podsumowań rundy ekip.
Hehe. Gdybyś widział wersję sprzed autoryzacji, mówiłbyś inaczej. Dodając do tego fakt, że gdybym mógł opublikować rzeczy, o które Rafał prosił bym nie publikował, również byłaby inna sprawa z "przymrużeniem oka". Gdyby... Ja wiem. Sranie w banie. Oficjal musiał pójść po wielu korektach. Kto zna Rafała doskonale wie dlaczego. W każdym razie - dla ciebie - wywiad jeden z wielu. Ty czytasz gazetę. Ja osobiście większość tych wywiadów w "TMK" tworzę - wybacz zatem moją ekscytację sytuacją, gdy mogłem stanąć twarzą w twarz z człowiekiem legendą, który wykuł w mojej świadomości szalikowej wiele za młodu. Mało tego, że stanął twarzą w twarz - odkrył się totalnie. Obiecuję, że jeszcze tylko przy wywiadzie z " Rybakiem" będę się fascynował i jarał. Pozwolisz mi czy też to będzie jednak niestosowne w twoim mniemaniu :-) ?

"Kopiuj wklej" - wiele ekip pisało podsumowania tylko dla "TMK". To pierwsza taka sytuacja, zatem siłą rzeczy jeszcze niektóre podsumowania były pewnie przez ludzi na łatwiznę podsyłane po wzięciu z neta. Każde podsumowanie, co do jednego, jest podesłanym przez daną ekipę na maila. Nic nie jest automatycznie ściągnięte z sieci. Czasy mamy takie, jakie mamy. Przepływu informacji w sieci żadne czasopismo, nawet dziennik, nie jest w stanie wyprzedzić.

Historie ekip bardzo chciałbym pociągnąć dalej. To, co było w "TMK", to zresztą przedruk z mojego zina "Ultra". Tworzenie takich historii wymaga wiele, wiele czasu. Spotkań, wspólnych opracowań. Póki co tematu nie poddaję zupełnie, ale też na chwilę obecną jest on w zawieszeniu.
Jeśli poczułeś się urażony to sorry. Szanuję Twoją pracę, pasję, hobby. Wyraziłem tylko swoją subiektywną opinię. Osobiście także wolę poczytać historię ekipy na 5-6 stron, niż "suche" podsumowania typu: "byliśmy tam i tu, w tyle a tyle... a gdzieś tam mieliśmy zakaz, ogólnie nic się działo. Przy okazji odpaliliśmy kilkadziesiąt świeczek. Jest "liga pod lupą" i każdy może sobie prześledzić liczby wyjazdowe.

Piona!
"padający deszcz, wiatr, całkowity zakaz picia alkoholu spowodował, że nasz doping w 2 poł. nie wyglądał najlepiej"

plemplem81
Posty: 710
Rejestracja: 27.12.2011, 10:14

Re: TMK

Post autor: plemplem81 » 13.02.2019, 19:59

Masz rację. Pamiętaj jednak, że liga pod lupą to sucha liczba. W podsumowaniach przede wszystkim są słowa ludzi bezpośrednio z danej szajki. Więc to ich punkt widzenia. Są też rzeczy, które stanowią jakieś tam ciekawostki, nigdzie nie podawane wcześniej. W dodatku w podsumowaniach da się też wpleść informacje, co w klubie, jaka forma danej grupy, jakie trapią ją problemy... No i w przerwie rozgrywkowej to taka fajna (tak mi się wydaje...) forma powrotu do zapełnionych sektorów fanatyków i tras dojazdowych ;-). No nic - pociągniemy temat jeszcze po wiośnie i zobaczymy odzew. Zrobię też ankietę, która pomoże wybadać Wasze (nasze... Bo ja też przecież przede wszystkim niezmiennie jestem kolekcjonerem "TMK") preferencje.
Założenie było takie - eliminacja w przerwach wszelkich zbędnych spraw typu pielgrzymka na 8 stron. Muszę solidnie do sprawy podejść z historiami ekip. Jeśli ten temat ruszy to choćby jedna historia w roku byłaby już czymś.
Obrazek

ban82
Posty: 948
Rejestracja: 20.08.2015, 22:25

Re: TMK

Post autor: ban82 » 13.02.2019, 20:23

A myśleliście nad powrotem mitycznego "TOP 100" ??

plemplem81
Posty: 710
Rejestracja: 27.12.2011, 10:14

Re: TMK

Post autor: plemplem81 » 13.02.2019, 20:49

Ja w to osobiście nie wchodzę nawet :-). Stylu i poczucia humoru "Łysego" nikt nie jest w stanie zastąpić. Ba, nawet mu dorównać. Jeśli znajdzie się ktoś z lekkim piórem, to wtedy opcja jest jak najbardziej godna przemyślenia. Póki co na horyzoncie pustki w tym temacie. Szykują się za to dwa pokaźne artykuły - leksykon mniejszych ekip wedle regionów oraz wykaz zgód, układów i kontaktów polskich ekip z zagranicznymi. Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie i wypalą, będzie to naprawdę kawał dobrej roboty. Trzymam kciuki za chłopaków, którzy się tego podjęli.
Obrazek

gulik1977
Posty: 213
Rejestracja: 21.06.2016, 19:24

Re: TMK

Post autor: gulik1977 » 14.02.2019, 21:18

Swego czasu w jednym z zinów (niestety nie pamiętam tytułu, trzeba by "przekopać" domowe archiwum) zestawienie mniejszych ekip z 49 województw. Z kim trzymają, lokalne kosy, powiązania z "dużymi" ekipami, aktywność z ostatnich lat. Wnioski były niekiedy zaskakujące, mega ciekawe, czytało się jednym tchem. Praca nad takim dziełem tytaniczna... jednak godna podziwu :)
"padający deszcz, wiatr, całkowity zakaz picia alkoholu spowodował, że nasz doping w 2 poł. nie wyglądał najlepiej"

Fighting Dragon Tokyo
Posty: 605
Rejestracja: 05.05.2007, 17:08

Re: TMK

Post autor: Fighting Dragon Tokyo » 16.02.2019, 20:23

whiskey pisze:
12.02.2019, 14:32
Jak odczucia po wywiadzie z Uszolem ?
Dla mnie spoko. Z flagą "Kolejorz" ciekawe anegdoty, związane z lwami i kozłami. Przyznaję się, że całe życie śledzę ruch kibicowski w Polsce ale na ten element nie zwróciłem nigdy uwagi. Fajnie prosto opowiada, ktoś kto lubi lata '90-te fajnie się wczuł i czekam (w co szczerze wątpię) w jego książkę, gdzie jak sam zapowiada będzie sporo ciekawych smaczków.

Mam wszystkie numery "To My Kibice", ale przeczuwam, że drugie życie będzie w redakcji i cieszy mnie to. Strasznie lubię wywiady ze starymi kibicami. Ten wywiad z Uszolem najlepszy od czasu wywiadu z Danielem, który miał wcześniejszą "emeryturę" na Arce ale czytało się rewelacyjnie.

brunobannani
Posty: 227
Rejestracja: 18.03.2013, 10:40

Re: TMK

Post autor: brunobannani » 16.02.2019, 20:36

Daniela z tego co kojarzę , można poczytać na tym forum :)
s

anonXprzybysz
Posty: 16
Rejestracja: 25.11.2017, 22:44

Re: TMK

Post autor: anonXprzybysz » 18.02.2019, 02:06

czy któryś z użytkowników ma w swojej kolekcji numer 137? jeżeli tak, prosiłbym o kontakt na pw.

Michalek
Posty: 208
Rejestracja: 18.06.2010, 10:28

Re: TMK

Post autor: Michalek » 23.02.2019, 09:26

Zmiana redaktora na razie nie służy TMK. Ostatni numer to największy syf w historii. 25 pieprzonych stron wywiadu z typem, który zakończył kibicowanie 20 lat temu. Typem, który w ciągu tych 25 stron nie opowiada nic ciekawego, bo każdą ciekawszą akcję zostawia na swoją książkę, której pewnie nigdy nie wyda. Każde niewygodne pytanie - np.o tatuaż SS - omija. 4 pieprzone strony o jakże wspaniałym prezydencie Jaśkowiaku. Każde pytanie to w zasadzie jechanie po swoich starych znajomych i wylewanie żalów - w człowieku tym nie ma w ogóle refleksji, że może to z nim jest coś nie tak a nie z całą resztą swojego miasta, klubu, regionu czy całej Polski. Zero skromności - jak na faceta, którego jedyną siłą był przydział w puli genetycznej dobrych warunków fizycznych i który zakończył czynne kibicowanie w wieku lat 24 to trochę kpina. Rozumiem taki wywiad na 2-3 strony ale prawie pół numeru? Jeśli TMK zamierza iść w tą stronę to straci stałego klienta. Nie wiem czy tylko mnie osobiście zraziło to paplanie podstarzałego giganta i ogólnie nowa linia polegająca na smętnych felietonach i wywiadach, zaczekam na rozpoczęcie ligi i numery marcowy i kwietniowy. Jak linia nie ulegnie zmianie to to pierdolę. Następnym razem zróbcie wywiad z Zandbergiem - równie wiele ma wspólnego na tą chwilę co typ od wywiadu i podobnie krytyczne do nas stanowisko. A może konkretniejszy będzie.

bez-napinki
Posty: 1570
Rejestracja: 31.05.2011, 14:09

Re: TMK

Post autor: bez-napinki » 23.02.2019, 10:15

Też mnie generalnie minimalnie wkurwił wywiad na tyle stron. Męczące to było trochę, aby przeczytać go cały i tak jak wyżej, konkretów w nim (ze strony Uszola) aż tak dużo nie było. Gość ma jakiś z****** styl wypowiedzi i nawet jak prowadził swoje "audycje" na ytb, to nie potrafiłem tego dłużej oglądać niż 5-10 min. Wywiady 3-4 stronicowe jak najbardziej na plus!

strazaksam
Posty: 264
Rejestracja: 20.01.2010, 17:22

Re: TMK

Post autor: strazaksam » 23.02.2019, 10:17

Wrzuci ktos skana? Akurat w robocie jestem to bym poczytal z nudow

bez-napinki
Posty: 1570
Rejestracja: 31.05.2011, 14:09

Re: TMK

Post autor: bez-napinki » 23.02.2019, 10:26

Powiem Ci... Wątpię, że komuś będzie się chciało robić zdjęcia prawie 30-stu stron. ;)

strazaksam
Posty: 264
Rejestracja: 20.01.2010, 17:22

Re: TMK

Post autor: strazaksam » 23.02.2019, 10:40

No domyslam sie, ale zapytac nie szkodzi :)

info z TMK
Posty: 967
Rejestracja: 22.09.2014, 14:38

Re: TMK

Post autor: info z TMK » 23.02.2019, 10:46

Trochę przesadzacie chyba. Wywiady i felietony są najlepsze w tej gazecie i dlatego najbardziej lubię zimowe i letnie numery. Jak widzialem niektóre relacje, pisane przez ekipy typu "nas 100 z 2 flagami. Śpiewany caly mecz. Mecz wygrywamy i w dobrych humorach wracamy do domu" itp to lepiej sobie darować publikowanie takich "relacji". Ale w ostatnich numerach więcej relacji byli pisanych przez redakcje. Mam nadzieję, że ten trend się utrzyma.

bez-napinki
Posty: 1570
Rejestracja: 31.05.2011, 14:09

Re: TMK

Post autor: bez-napinki » 23.02.2019, 11:09

Są najlepsze, jak są konkretne, rzeczowe i na 3-4-5 stron, nie na prawie 30. :)

STOCH
Posty: 28
Rejestracja: 21.02.2017, 10:06

Re: TMK

Post autor: STOCH » 23.02.2019, 13:47

Wywiad zdecydowanie za długi, ciężko się czytało. To niewygodne pytanie o tatuaż "przemilczmy i przejdźmy do następnego..." bo nie wpisywało się we wspomnienia. Prezydent też się nie wpisuje we wspomnienia stadionowe a mimo to nie przeszkadzało tak barwnie opowiadać. Pomijając wywiad, numer strasznie ubogi, same podsumowania rundy. Takie podsumowania może każdy czytelnik przeczytać sobie na fanpejdżach ekip. Może I niektóre ekipy napisały te podsumowanie specjalnie dedykowane dla TMK, lecz niektóre są kopiuj-wklej z fb. Wziąłem do ręki lutowe numery z poprzednich lat i są one ciekawsze niż ten. Nie wiem jak inni czytelnicy, żałuję że zrezygnowano z rankingów wyjazdowych. Lepsze źródło informacji niż czytać o świątecznej akcji na rzecz zwierząt zorganizowanej przez kibiców Mazura Ełk. Osobiście wolałbym trzy treściwe wywiady z przedstawicielami różnych ekip, rankingi poszczególnych lig I jakieś felietony.

leniwiec
Posty: 706
Rejestracja: 26.02.2007, 18:23
Lokalizacja: zachód

Re: TMK

Post autor: leniwiec » 23.02.2019, 14:23

Oczywiście że ranking wyjazdowy czy top 100 o wiele bardziej interesujący niż podsumowanie ekip zazwyczaj 5 czy 6 ligowych czytanych w lutym. Wiadomo że ciężko znaleźć następcę Łysego ale chyba nie jest to niemożliwe? Jeżeli pismo pójdzie w stronę mniejszych ekip i co najgorsze ciągle tych samych, powtarzających się w kółko, to straci dużo na wartości.
Plemplem szukaj kontaktów w dużych ekipach, ciekawych relacji, może jakiś polemik jak ze starych zinów (słynne polemiki krakowskie, łódzkie czy nawet cracovia-Pogoń) w obecnych czasach napewno Górny Śląsk, Łódź czy inne derbowe miasta typu Rzeszów, Bydgoszcz-Toruń i inne napedzily by sporo ciekawych materiałów. Podział województw na wszystkie ekipy jakie w niej występują czy FC większych ekip. Tego mi brakuje. Bo ile można czytać co rundę to samo o ekipkach 5 ligowych i ich osmioosobowych wyjazdach? Brakuje historii zdarzyło się 20 lat temu i paru innych ciekawych tematów ze starszych numerów.

To moje subiektywne spojrzenie, osoby w dawnych czasach piszącej do TMK. Pozdrawiam

info z TMK
Posty: 967
Rejestracja: 22.09.2014, 14:38

Re: TMK

Post autor: info z TMK » 23.02.2019, 14:46

Opis rundy powinien wyglądać tak jak w przypadku Górnika Leczna czy Lechii Gdańsk w obecnym numerze. To można nazwać opisem, taki opis jak AZS Podlasie, Dynovia Dynów czy Broń Radom raczej nie ma większego sensu. Wiem, że ktoś tu pisal,że nie lubi felietow Lukasza z DL. Ja akurat Lubie, z tego numeru szczególnie dobrze się czyta. Poza tym trzy mam za slowo redaktora w kwestii historii ekip;) Wiem,że może być ciężko namówić ale gdyby się udalo to story takich ekip jak np. Legia,Lech,Wisla, Widzew,Lechia itd. Byla by niezla gratka.

(S)
Posty: 310
Rejestracja: 29.03.2013, 20:22

Re: TMK

Post autor: (S) » 23.02.2019, 15:39

Niestety dla jednych ikony jak Uszol czy Rybak dla innych chłopaki co zrobili bardzo wiele dla swoich ekip ale odbili bardzo szybko i tyle. Było minęło. Bo ile lat miał Rybak czy Uszol jak odbili? Czy Lech cos na tym stracił? Ile Lech miał awantur i wygranych walk. Kompletnie nie rozumiem tego ze wogole z nim był wywiad... Przez 20 lat sobie układał zycie, rodzinę, biznes poza stadionem. A teraz co...bez komentarza.

Fat
Posty: 27
Rejestracja: 15.05.2016, 17:49

Re: TMK

Post autor: Fat » 23.02.2019, 15:58

Dobrym pomysłem jest opis szczegółowy miast derbowych,tak jak był opisywany Kraków w marcowym wydaniu w 2016r.

Oldfreak
Posty: 308
Rejestracja: 31.07.2014, 14:00

Re: TMK

Post autor: Oldfreak » 23.02.2019, 16:09

Michalek pisze:
23.02.2019, 09:26
Zmiana redaktora na razie nie służy TMK. Ostatni numer to największy syf w historii. 25 pieprzonych stron wywiadu z typem, który zakończył kibicowanie 20 lat temu. Typem, który w ciągu tych 25 stron nie opowiada nic ciekawego, bo każdą ciekawszą akcję zostawia na swoją książkę, której pewnie nigdy nie wyda. Każde niewygodne pytanie - np.o tatuaż SS - omija. 4 pieprzone strony o jakże wspaniałym prezydencie Jaśkowiaku. Każde pytanie to w zasadzie jechanie po swoich starych znajomych i wylewanie żalów - w człowieku tym nie ma w ogóle refleksji, że może to z nim jest coś nie tak a nie z całą resztą swojego miasta, klubu, regionu czy całej Polski. Zero skromności - jak na faceta, którego jedyną siłą był przydział w puli genetycznej dobrych warunków fizycznych i który zakończył czynne kibicowanie w wieku lat 24 to trochę kpina. Rozumiem taki wywiad na 2-3 strony ale prawie pół numeru? Jeśli TMK zamierza iść w tą stronę to straci stałego klienta. Nie wiem czy tylko mnie osobiście zraziło to paplanie podstarzałego giganta i ogólnie nowa linia polegająca na smętnych felietonach i wywiadach, zaczekam na rozpoczęcie ligi i numery marcowy i kwietniowy. Jak linia nie ulegnie zmianie to to pierdolę. Następnym razem zróbcie wywiad z Zandbergiem - równie wiele ma wspólnego na tą chwilę co typ od wywiadu i podobnie krytyczne do nas stanowisko. A może konkretniejszy będzie.
Miałem napisać to samo.Wywiad z Uszolem,który narobił trochę szumu w szalonych latach 90-tych i tak szybko zniknał.Jako przywódca grupy chuligańskiej obraził się na piłkarzy po przegranym meczu.W dodatku na każdym kroku podkreśla jak bardzo nie po drodze mu ze światkiem kibicowskim i jedzie po tej subkulturze w trakcie wywiadu.Że na stadionie jest wyobcowany i nie wie co się dzieje.Minęło 20 lat jak zakończył karierę więc ten wywiad trochę lipa,tak samo jak z pogonionym nisc.i jeszcze przykład z wywiadu.Pytanie pada o pamiętny mecz Polska-Luxemburg,gdzie był jeden z największym dymów triady i koalicji,a Uszol odpowiada że nie wie co to była za akcja haha.I że na kadrę gdzie był spęd chuliganów z polski to on nie chciał jeździć i sie tam męczył :) No i największa awantura w jakiej brał udział to ta z Falubazem"chociaz wtedy to się przeganiało głównie " ;) I tu popieram że oglądając z nim wywiad na youtube to nie idzie wytrzymać dłużej niż 5 minut.Gość bardzo specyficzny czy wręcz nudny.No i najbardziej rozbawił mnie tekst że trybuny były apolityczne(chyba z peją za dużo się zadaje)I gdy redaktor mu odpowiedział,że w latach 90-tych na stadionach były pomarańczowe fleki i dużo skinheadów to Uszol odpowiada że ktoś założył fleka i glany i wywiesił celtyka to nic nie znaczyło.ku***,guru jakiś.

Inna sprawa .Od początku kupuje tmk i będę kupował bo to jedyne pisemko nasze i warto mieć w kolekcji.Ale jak były próby połączenie tmk i tmk plus to chyba sygnał że za bardzo nie ma o czym pisać czego dowodem jest wywiad na pół numeru z Uszolem.Każde podsumowanie ekip zaczyna sie wstępem,że runda nienajlepsza w naszym wykonaniu,przeżywamy kryzys,nie było za ciekawie itp.Rezygnacja z relacji z pielgrzymki gdzie zjeżdża się większość ekip też na minus.Lepiej wstawić fotki ekip gdzie stoi 5 osób w młynie?

patriota85
Posty: 631
Rejestracja: 14.09.2009, 14:25

Re: TMK

Post autor: patriota85 » 23.02.2019, 18:46

Zamiast "Top 100", lepsze było późniejsze "Top 150", czy tam w zależności od rundy "Top 170", czy "Top 200".Samo "Top 100", to nie do końca obiektywne, a to późniejsze to już podsumowania wielu ekip, bez jakiś zjebanych grup.

Ja to bym widział w TMK coś czego nie było, np jakieś "zestawienia" ustawek wszystkich ekip, albo zdobytych flag.Jak się ma kontakty z ekipami, to nie jest jakiś ogrom pracy, bo raczej każdy ogarnięty w swojej ekipie, wie z kim mieli umawiane walki, albo komu i ile flag skroili.

dee facto
Posty: 300
Rejestracja: 04.03.2007, 00:13
Lokalizacja: tylu napinaczy

Re: TMK

Post autor: dee facto » 23.02.2019, 18:55

Panowie macie racje wywiad z uszolem na 28 stron zdecydowanie za dlugi.Oldfreak sto procent racji gdzie relacja z pilkarskiej pielgrzymki?W lutym chyba jest na to miejsce a tu doslownie 4 zdania?A gdzie relacja z rocznicy smierci Przemka Czai?

ban82
Posty: 948
Rejestracja: 20.08.2015, 22:25

Re: TMK

Post autor: ban82 » 23.02.2019, 19:18

Panowie, a może po prostu nie ma kto pisać tych relacji o których piszecie...

plemplem81
Posty: 710
Rejestracja: 27.12.2011, 10:14

Re: TMK

Post autor: plemplem81 » 23.02.2019, 21:55

Ban82 - dzięki, że to napisałeś. Dziś niemal żaden opis nie może iść bez zgody góry. Nad tym nikt nie chce się pochylić. A uwierzcie na słowo - to nie czasy sprzed 10-15 lat, gdy każdy chciał być w TMK. Ile razy słyszałem w ostatnich 3 miesiącach - weź opis od nas z fejsa, albo masz tu opis z naszego forum, tudzież kultowe u nas nie ma ludzi do pisania. Bywają też odpowiedzi - nie piszemy nigdzie. Gdyby każdy z malkontentów spojrzał obiektywnie na to forum choćby - ile macie tu oficjalnych głosów? Miażdżąca większość to zasłyszane historie rzucone w eter. Mało tu w ogóle ludzi istotnych w swoich szajkach.
Oczywiście TMK jest pismem nas wszystkich - będą głosy na "nie" - będziemy dalej szukać drogi i rozwiązania. To, co było teraz było że tak powiem kołem ratunkowym w sytuacji, w której przejąłem prowadzenie pisma w najgorszym okresie. Jeśli jednak ktoś nastawia się w TMK na głos tych największych to spieszę poinformować, że trend jest odwrotny do Waszych wyobrażeń i chęci. Wielcy w d**** mają preferencje reszty kibiców i czytelników. Mają swoje ustalenia, skupieni są na swojej ekipie i tyle w temacie. Nie interesuje ich dogadzanie innym. To chyba w pełni zrozumiałe zresztą... Będziemy myśleć, jak to rozwiązać. Jednak doprawdy rozbawił mnie gość piszący, że fajnie byłoby wprowadzić cykl o odbytych walkach i ustawkach. Widać, że to głos laika, osoby oderwanej od realiów - dziś psy wyciągają sprawy sprzed 2, 3 czy 5 lat i ekipy milczą na każdy taki temat. Zresztą tego, co jest podane do wiadomości ogółu jest tylko wierzchołek góry lodowej. Cała reszta jest przemilczana. Dla dobra sceny chuligańskiej. Ale niektórzy nie są tego chyba nawet świadomi, mam wrażenie...

PS - wywiad z "Uszolem" był naprawdę czymś przed autoryzacją. Z opowieściami i o tatuażach SS i o wszystkich rzeczach, które zostały lakonicznie ucięte obietnicą książki. Taki był warunek rozmówcy. I musiałem słowa dotrzymać. Niestety dla samego wywiadu. Mam tego świadomość.
Obrazek

dee facto
Posty: 300
Rejestracja: 04.03.2007, 00:13
Lokalizacja: tylu napinaczy

Re: TMK

Post autor: dee facto » 23.02.2019, 23:42

Ja muszę cię pochwalić za zmianę cyklu wydawniczego bo już w piątek 8 lutego tmk było w łódzkich empikach-dawniej bywały miesiące,że miesięczik wychodził 15 a nawet 16-17 danego miesiąca-przyspieszenie wydawania pisma to jak dla mnie duży plus.

Czekam także na obiecany w styczniowym numerze wywiad z byłym redaktorem naczelnym Jaworem lub chociaż jego feletionem.Będę bronił także opisów tych mniejszych ekip.

Zastanawia mnie jednak czemu w takim miesiącu jak luty nie można wygospodarować 4-6 może 8 stron o kibicowskiej pilegrzymce-tylko w 4 zdaniach?To samo tyczy się rocznicy śmierci Przemka w Słupsku-chyba warto o tym pisać co roku by pamięć o nim nie zginęła.

Jestem ciekawy czy odchodząc od wydarzeń poza boiskowych w grudniowym numerze przeczytamy relację z Marszu Niepodległości,na który polski świat kibicowski czeka cały rok?

Na koniec też pytanie czy w marcowym numerze zmieści się też opis i relacje z aktualnej kolejki?Szczególnie interesuje mnie tu dzisiejszy mecz Lecha z Legią.Pozdrawiam i życzę jak największej sprzedaży tmk i konstruktywnej krytyki ze strony braci kibicowskiej.

plemplem81
Posty: 710
Rejestracja: 27.12.2011, 10:14

Re: TMK

Post autor: plemplem81 » 24.02.2019, 01:30

Wywiad z Jaworem oczywiście będzie. Póki co w marcu GKS Jastrzębie, a w kwietniu to już sami się przekonacie ;). Cykl wydawniczy byłby taki jak teraz w lutym, ale nie wszystko ode mnie zależy. Pielgrzymki nie było, bo wplatanie w ruch kibicowski wiary dotyka delikatnej sfery - duchowej. Była krótka wzmianka i wystarczy. Omijam to z daleka. Marsz Niepodległości to inna sprawa, bo dotyczy najważniejszego święta każdego Polaka. Bez względu na to czy wierzy w siły wyższe czy nie. I w dużej mierze dzięki kibolom Marsz Niepodległości stał się wydarzeniem masowym. Może zaskoczę Was, ale w temacie braku relacji z pielgrzymki potężna większość głosów, jakie odebrałem była pozytywna. Że wreszcie temat został ucięty. Rocznica śmierci Przemka... Wiesz ilu kibiców obecnie co roku uczestniczy w tej rocznicy? Aż wstyd pisać. Na temat tych wydarzeń były już w TMK konkretne artykuły. Z lutowych meczów, włącznie z obecną kolejką, będą fotoreportaże w marcowym numerze - o to bądź spokojny.

Ja się bardzo cieszę z każdego zdania, które ktoś z Was napisze. Dla mnie to wskazówka - nawet, jeśli jest zjechanie z góry do dołu - to też coś pokazuje. Obecna droga jaką TMK obrało w numerach zimowych ma bardzo podzielone opinie. Słyszałem dobre, słyszałem złe. Mam świadomość, że nie da się dogodzić wszystkim. Nie pisałem jeszcze tego szerzej, ale TMK "dostałem" w momencie, którego najbardziej nie chciałem jako swoją inaugurację. Bo nawet nie miałem większej możliwości manewru, co można Wam/nam - Czytelnikom zaoferować. Poprzednie łamy zimowych numerów TMK ozdabiały w dużej mierze historie z mojego zina ULTRA, które sam pisałem i użyczyłem ich na potrzeby TMK. Tyle, że taką jedną historię pisałem średnio 2-3 miesiące. To kupa poświęconego wolnego czasu plus wyrwanego czasu z nocy. Jest bardzo trudno zebrać materiały na prawie 3 numery pisma w okresie, gdy nic się nie dzieje. Podsumowania jesieni były jedyną opcją, która przyszła mi do głowy "na cito", żeby nie spalić stycznia, lutego i marca. Z perspektywy czasu nie do końca jestem przekonany o tym, że ten ruch był trafny. Mam wrażenie, że TMK potrzebuje zdynamizowania oferowanej treści.
1) Pewnie, że chciałbym zestawienie coś w stylu POLSKIE 150. I wiele wskazuje na to, że właśnie od lata ta rubryka wróci do TMK zastępując podsumowania.
2) Oprócz tego powróci rubryka "Mniejsze ekipy", która będzie oferowała więcej, niż obecne podsumowania - ekipa tam opisująca siebie może przecież opisać całe spektrum działalności ze wszystkich lat, a mniejsi mają to do siebie, że jeżdżą na 1-2 wyjazdy w rundzie czy sezonie, a bywa i tak, że przez jakiś czas nie działają w ogóle. W związku z tym tylko skumulowanie wielu lat działalności daje jakiś pogląd na ich aktywność.
3) Pojawi się cykliczna rubryka "Wielkie ekipy i ich fan-cluby".
4) Od najbliższej zimy wracam do tematu historii ekip.
5) Pracuję usilnie nad rubryką "Podzielone miasto" - wierzę, że zainauguruje już w kwietniu, tak jak rubryka z punktu 3.
6) Myślę od jakiegoś czasu nad rubryką, o której wspomniał też patriota85 - dotyczącą wykrojonych flag. Przekazanie głosu ekipom w kwestii opisu zdobytych flag na przestrzeni całego ruchu kibicowskiego to byłoby naprawdę coś wielkiego kalibru. Tym bardziej, że też systematyzowałoby pewne fakty. A dziś niemal każda ekipa ma tak, że to wszystko nie jest gdzieś spisane, udokumentowane. Istnieje w głowach ludzi, jakiejś tam świadomości z widzianych w przeszłości zdjęć, jednak nie ma namacalnie tego opisanego, by uwypuklić ogrom skali tego procederu - zwłaszcza u czołowych ekip byłaby to niezła lektura. Spróbuję uderzyć do paru najważniejszych ekip na rynku kibicowskim. Jeśli one odmówią - temat odpuszczam. Bo kto ma takie rzeczy opisać i wspomnieć, jak nie właśnie czołowi gracze na scenie? A tak na szybko uderzając klatkami zdjęć w pamięci - Legia, Zagłębie Sosnowiec, Lech, Widzew, ŁKS, Lechia miałyby spoooro do pisania. I nie tylko oni - inni najwięksi i średnie ekipy jak najbardziej również. Zobaczymy czy się uda.

Jeśli macie chęci pomocy przy tworzeniu TMK - piszcie - przyda się każda pomocna dłoń. W pewnym sensie też będziecie mieli styczność z realiami, jakie ja zastaję notorycznie. Rozbijają mnie ludzie chcący wywiady z paroma ekipami w numerze albo jak to ktoś napisał "krótkie, ale treściwe". Idź jeden z drugim podbij do ekipy (poważnej zaznaczam) o treściwy wywiad. Pfff, treściwy. W ogóle o jakikolwiek wywiad. Jeśli macie wyobrażenie, że TMK napisze, albo się odezwie i drzwi się same otwierają, to jesteście w błędzie. I to wielkim. Czasem nawet znając się od lat z ludźmi osobiście z danej ekipy nie jestem w stanie niczego zdziałać, bo po prostu taki mają klimat. Tożsamo sprawa wygląda w temacie opisów meczów - ale nie takich, które są wrzucane na profile czy strony danej grupy. Chodzi o opisy pisane tylko dla TMK - bo tylko wtedy pismo jest w stanie konkurować z Internetem. A jeśli nie konkurować, to być jakąś alternatywą dla niego. Zobaczycie sami z jaką ścianą oporu się zetkniecie. Powoli udaje się jednak te lody przełamać - niektórzy się ze mnie śmieją, że wymagam od nich cudów, niektórzy podsyłają na ostatnią chwilę, a niektórzy jasno określili się, że konkretne opisy zdecydowali się pisać tylko dla TMK, bo mają dość bezczelnego kopiowania opisów z ich strony na inne profile.

Reasumując - idziemy do przodu. Razem z małym marazmem, jaki dopadł naszą scenę, ale wciąż naprzód. Trzeba się do zmian dostosować, a nie płakać wiecznie, jak to kiedyś było zajebiście. To, jak było zajebiście jest w fotograficznej rubryce Old School oraz cyklicznej "20 lat temu". Poza tym czy faktycznie było tak zajebiście? Też pamiętam tamte czasy i było mnóstwo krzywych numerów, a o mitycznym honorze z tamtych lat to są opowieści drzewa sandałowego. Wtedy to dopiero właśnie akcje odchodziły, gdy każdy latał ze sprzętem. Faktycznie honorowo było komuś przypierdolić siekierą, ewentualnie kastetem pozbawić całego uzębienia. To było i już nie wróci. Trudno, a może i dobrze. Ile osób, tyle opinii. To, co mamy dziś, to też przecież nasza scena. My ją tworzymy, a nie jakieś ufoludy. To, co wypracujemy zależy od nas samych. Także i w TMK. Wasze opinie tutaj to taka mała wypadkowa zdania ogółu Czytelników pisma. To dla mnie ważne, że wyrażacie swoje spostrzeżenia. Nawet, gdy są one oderwane od rzeczywistości - ja to wtedy Wam napiszę - że to kosmos i nierealne. Bo to przecież nie wynika z mojej złośliwości, tylko z bezradności, czego nie jestem w stanie sforsować. Póki co coraz odważniej wkraczamy w pełnię sezonu. Po wyczynach ekstraklasowych ekip nie będę ukrywał, że wiele sobie obiecuję w kwestii odwilży na naszej scenie. Jeszcze gdyby te coraz bardziej absurdalne zakazy wyjazdowe wyeliminować, to byłaby poezja.
Obrazek

gulik1977
Posty: 213
Rejestracja: 21.06.2016, 19:24

Re: TMK

Post autor: gulik1977 » 03.03.2019, 22:38

Pełna zgoda Kolego. Lata 90-te były fajne, ale pełno też było skurwysyństwa, że nazwę rzeczy po imieniu. Latanie ze sprzętem, katowanie w pięciu jednego i na koniec rozwalenie głowy śmietnikiem. Okradanie się z rzeczy osobistych także było często spotykane. Demolka pociągów, wykręcanie jarzeniówek itp. Z przykrością napiszę- debilizm. Zapijaczone szczurki w barwach, zaczepiające ludzi w prostacki sposób. Oczywiście konsekwencje prawne były mniejsze, lub niekiedy żadne. Z tym honorem to także kolorowo nie było. Było minęło, nie ma co wracać.
Temat skorojonych flag byłby fajny. Do tego ubawiony okolicznościami wejścia w ich posiadanie. Niekiedy są to akcje niczym z filmu szpiegowskiego...
"padający deszcz, wiatr, całkowity zakaz picia alkoholu spowodował, że nasz doping w 2 poł. nie wyglądał najlepiej"

rvdv
Posty: 80
Rejestracja: 31.12.2008, 01:15

Re: TMK

Post autor: rvdv » 04.03.2019, 21:07

Może coś więcej na temat tych co jeżdżą na kadrę , jakieś wywiady kiedyś był super wywiad z Łukaszem GKS Tychy . Jeśli ktoś ma link lub screen to fajnie jakby wrzucił jeśli ktoś nie czytał

O i tak
Posty: 123
Rejestracja: 21.07.2014, 21:35

Re: TMK

Post autor: O i tak » 11.03.2019, 18:32

Mała pomyłka, a razi. Ostatnio mało co redaktor nie zesrał się z możliwości przeprowadzenia wywiadu z gościem, który aktywny był 20 lat temu, były ochy, achy i padło hasło, że barwy Lecha są niebiesko- białe, tymczasem miesiąc później na ostatniej stronie, mamy oprawę Lecha i napis w barwach niebiesko białych. Póki co dla mnie zmiany na minus, te podsumowania są nudne. Wolałbym częściej TMK +. Fajnie się czytało wywiad z Kibicem Spartakusa, ale był on za krótki, czegoś mi tam brakowało, z Uszolem wywiad mógł się zakończyć na jednym pytaniu: powiesz coś więcej czy napiszesz w książce, bo mniej więcej tak to wyglądało. Fajny był kiedyś cykl o fan clubach, możnaby wrócić do tego szczególnie, że się dużo pozmieniało.

plemplem81
Posty: 710
Rejestracja: 27.12.2011, 10:14

Re: TMK

Post autor: plemplem81 » 12.03.2019, 13:07

Zapowiedź nowego numeru, który już dostępny na rynku: https://www.youtube.com/watch?v=ezwxCkR ... 8Z6CbvGWXo
Obrazek

O i tak
Posty: 123
Rejestracja: 21.07.2014, 21:35

Re: TMK

Post autor: O i tak » 12.03.2019, 20:33

O i tak pisze:
11.03.2019, 18:32
Mała pomyłka, a razi. Ostatnio mało co redaktor nie zesrał się z możliwości przeprowadzenia wywiadu z gościem, który aktywny był 20 lat temu, były ochy, achy i padło hasło, że barwy Lecha są niebiesko- białe, tymczasem miesiąc później na ostatniej stronie, mamy oprawę Lecha i napis w barwach niebiesko białych. Póki co dla mnie zmiany na minus, te podsumowania są nudne. Wolałbym częściej TMK +. Fajnie się czytało wywiad z Kibicem Spartakusa, ale był on za krótki, czegoś mi tam brakowało, z Uszolem wywiad mógł się zakończyć na jednym pytaniu: powiesz coś więcej czy napiszesz w książce, bo mniej więcej tak to wyglądało. Fajny był kiedyś cykl o fan clubach, możnaby wrócić do tego szczególnie, że się dużo pozmieniało.
Tzn są biało- niebieskie. Przepraszam za pomyłkę.

gulik1977
Posty: 213
Rejestracja: 21.06.2016, 19:24

Re: TMK

Post autor: gulik1977 » 16.03.2019, 20:42

O i tak pisze:
12.03.2019, 20:33
O i tak pisze:
11.03.2019, 18:32
Mała pomyłka, a razi. Ostatnio mało co redaktor nie zesrał się z możliwości przeprowadzenia wywiadu z gościem, który aktywny był 20 lat temu, były ochy, achy i padło hasło, że barwy Lecha są niebiesko- białe, tymczasem miesiąc później na ostatniej stronie, mamy oprawę Lecha i napis w barwach niebiesko białych. Póki co dla mnie zmiany na minus, te podsumowania są nudne. Wolałbym częściej TMK +. Fajnie się czytało wywiad z Kibicem Spartakusa, ale był on za krótki, czegoś mi tam brakowało, z Uszolem wywiad mógł się zakończyć na jednym pytaniu: powiesz coś więcej czy napiszesz w książce, bo mniej więcej tak to wyglądało. Fajny był kiedyś cykl o fan clubach, możnaby wrócić do tego szczególnie, że się dużo pozmieniało.
Tzn są biało- niebieskie. Przepraszam za pomyłkę.
Napisz kolego ile masz wyjazdów... możesz nawet "podkręcić" wynik. A później możesz pisać do woli, kto się zesrał i ile razy w przeciągu ostatnich 20- 30 latach.
"padający deszcz, wiatr, całkowity zakaz picia alkoholu spowodował, że nasz doping w 2 poł. nie wyglądał najlepiej"

plemplem81
Posty: 710
Rejestracja: 27.12.2011, 10:14

Re: TMK

Post autor: plemplem81 » 09.04.2019, 10:11

Krótka zapowiedź numeru kwietniowego: https://www.youtube.com/watch?v=cWnl8aJ ... dSuoCfrvrs
Obrazek

ziomal1910
Posty: 180
Rejestracja: 27.09.2009, 21:17

Re: TMK

Post autor: ziomal1910 » 14.05.2019, 18:24

Dlaczego w najnowszym tmk co do miasta Piotrków Trybunalski nie ma wypowiedzi naszej strony tj.Widzew Łódź?

plemplem81
Posty: 710
Rejestracja: 27.12.2011, 10:14

Re: TMK

Post autor: plemplem81 » 14.05.2019, 22:04

Gdybyś wiedział, ile razy podbijałem z pytaniem do odpowiednich osób od Was o opis PT oczami Widzewa, to nie uwierzyłbyś, że można komuś tak truć d***. Pochodziło to pod jakże na czasie molestowanie. Ale pocieszenie dla Ciebie mam - Wasz fc z Grudziądza też odmówił opisu swojego miasta własnym spojrzeniem. Takie mamy spierdolone czasy. Zaczynam rozumieć mojego poprzednika, czemu tym wszystkim pierdolnął.
Obrazek

ZywiecZdroj
Posty: 79
Rejestracja: 03.11.2013, 15:55

Re: TMK

Post autor: ZywiecZdroj » 14.05.2019, 22:45

plemplem81 pisze:
14.05.2019, 22:04
Gdybyś wiedział, ile razy podbijałem z pytaniem do odpowiednich osób od Was o opis PT oczami Widzewa, to nie uwierzyłbyś, że można komuś tak truć d***. Pochodziło to pod jakże na czasie molestowanie. Ale pocieszenie dla Ciebie mam - Wasz fc z Grudziądza też odmówił opisu swojego miasta własnym spojrzeniem. Takie mamy spierdolone czasy. Zaczynam rozumieć mojego poprzednika, czemu tym wszystkim pierdolnął.
To coś czuję, że szybko się poddasz.

Kupię numery z lat 2002-2004. Ktoś chce odsprzedać?

plemplem81
Posty: 710
Rejestracja: 27.12.2011, 10:14

Re: TMK

Post autor: plemplem81 » 15.05.2019, 00:26

Zbyt pochopne wnioski wyciągasz. Rozumiem motywy odpuszczenia Jawora - to wynika z mojej wypowiedzi. Teraz odczuwam to sam na sobie, jak to dołuje i rozpierdala, gdy chcesz stworzyć coś fajnego dla ludzi, ale trafiasz na barierę nie do ruszenia. Ściana. Rozwiązań jest wiele. Kto powiedział, że Widzew z Grudziądza jeśli nie napisze to zburzy zamysł "Podzielonego miasta"? Jest Olimpia, jest GKM. Dla mnie osobiście ekipa, która odpuszcza taki opis zwyczajnie traci opcję promocji samych siebie. Ktoś powie, że im to niepotrzebne. Ok, odbierają sobie prawo głosu, które jest im dane i oferowane. Ekipy, które nie piszą będą marginalizowane w TMK - to chyba zrozumiała oczywistość. Szkodę robią tylko sobie i swoim kibicom oraz przyszłym pokoleniom, które o swojej ekipie będą musiały szukać informacji w zasadzie tylko u starszyzny, którą za jakiś czas będą tworzyć ci, którzy dziś mają wywalone i nakładają jakieś cenzury. A pamięć siłą rzeczy z upływem czasu bywa coraz gorsza, tak to już natura wymyśliła. To, że banda ma wywalone, nie znaczy, że cała masa normalnych kibiców ich klubu nie chciałaby o swojej grupie przeczytać relacji czy opisu i zostawić to sobie na pamiątkę. Walczyć z wiatrakami nie mam zamiaru. Skupiam się na tych, którym zależy, a jest ich zdecydowana większość.
Obrazek

gulik1977
Posty: 213
Rejestracja: 21.06.2016, 19:24

Re: TMK

Post autor: gulik1977 » 16.05.2019, 21:52

Ogólnie duży plus i fajnie czyta się nowe/ reaktywowane rubryki. Ciekawostką jest także sprostowanie Pyrlandia Forever dot. wywiadu z Uszolem.
"padający deszcz, wiatr, całkowity zakaz picia alkoholu spowodował, że nasz doping w 2 poł. nie wyglądał najlepiej"

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: __K__, Berto R i 155 gości