TMK

ultras, hooligans, liczby, ciekawostki, informacje, opisy

Moderatorzy: Zorientowany, LechiaCHWM

ODPOWIEDZ
info z TMK
Posty: 967
Rejestracja: 22.09.2014, 14:38

Re: TMK

Post autor: info z TMK » 24.12.2018, 14:21

nisc pisze:
24.12.2018, 13:42
nowemu naczelnemu powodzenia! swoja droga patrzac na wklad wlasny moze P. zrobisz nuner specjalny z moimi wywiadami i subkulturowymi artykulami? zartuje, o ile pismo pojdzie w kierunku stricte kibicowskim bedzie dobrze..no i reklama piro nie wyskakuje co strone :-) :-)
Szkoda, że już nie piszesz do TMK+. Świetnie się czytało artykuły o Brytyjskiej scenie:) dobrze, że wraca do TMK dział "zagraniczny przegląd wydarzeń".



nisc
Posty: 1812
Rejestracja: 26.02.2007, 19:26

Re: TMK

Post autor: nisc » 24.12.2018, 18:04

moze i szkoda , choc pisac pisze, nie w tematach kibicowskich ale ksiazka wyszla kmwtw 😎
TYBET JEST SERBSKI

Kappa
Posty: 331
Rejestracja: 06.01.2012, 19:33

Re: TMK

Post autor: Kappa » 24.12.2018, 19:10

leniwiec pisze:
24.12.2018, 14:17
Jeżeli to nie tajemnica kto został naczelnym? Pisemko wywiało z Bełchatowa?
Naczelnym została osoba, myslę ze dobrze tu znana, wydawca "Ultry" ;)
Hitler, Stalin, Che Guevara jeden c*** a wiele twarzy.

MR1
Posty: 52
Rejestracja: 15.01.2016, 13:10

Re: TMK

Post autor: MR1 » 24.12.2018, 22:52

Jaki powod zmiany naczelnego?

bez-napinki
Posty: 1570
Rejestracja: 31.05.2011, 14:09

Re: TMK

Post autor: bez-napinki » 25.12.2018, 05:13

Kappa pisze:
24.12.2018, 19:10
leniwiec pisze:
24.12.2018, 14:17
Jeżeli to nie tajemnica kto został naczelnym? Pisemko wywiało z Bełchatowa?
Naczelnym została osoba, myslę ze dobrze tu znana, wydawca "Ultry" ;)
Uuuu, liczę na więcej materiałów ekip z woj. śląskiego. ;)

Łagodny
Posty: 398
Rejestracja: 08.04.2013, 21:06
Lokalizacja: Żółto-Czarna Ojczyzna

Re: TMK

Post autor: Łagodny » 25.12.2018, 10:36

MR1 pisze:
24.12.2018, 22:52
Jaki powod zmiany naczelnego?
"Najzwyczajniej w świecie latka lecą, świat nie stoi w miejscu, a człowiek wychowany w dawnych realiach coraz bardziej zaczyna kontrastować obecną rzeczywistość i gloryfikować "stare dobre czasy". Dotyczy to zwłaszcza kibicowskiego środowiska, w którym w ostatnich latach zaszły głębokie mentalne przemiany"

fluor
Posty: 1609
Rejestracja: 22.09.2009, 20:33

Re: TMK

Post autor: fluor » 01.01.2019, 20:31

Dobrze,że czasopismo jest.
Oczywiście ciekawsze jest TMK+ ze względu na wiele ciekawostek i tego, że nasze kibicowanie w moim odczuciu zrobiło się bardziej sztuczne.
Też im więcej info spoza Europy tym fajniej, nowe terytoria typu Azja. Niestety już nie ma człowiek tyle czasu żeby szukać, śledzić gdzie co nowego się dzieje, więc dobrze sobie przynajmniej poczytać część informacji w takim formacie. :)

plemplem81
Posty: 710
Rejestracja: 27.12.2011, 10:14

Re: TMK

Post autor: plemplem81 » 04.01.2019, 12:11

Fluor - masz oczywiście prawo do swojej wizji i punktu odbioru, jednakże powiedz mi w czym ta sztuczność się przejawia? W mojej opinii ruch kibicowski u nas właśnie stał się bardziej klarowny. Z prostej przyczyny - wreszcie skończyły się jakieś podchody, jeżdżenia cichaczem na inne ekipy. Teraz jest jasno temat określony, kto z kim trzyma. Nawet, jeśli nie mają zgody to działają razem, w ramach określonej "rodziny". Już zdaje się, że nawet nie jest potrzebne w naszej nomenklaturze wyrażenie "układ". Bo i po co? Czuwaj z Beskidem łączy...Zagłębie Sosnowiec, ale nie przeszkadza to im razem zrobić akcję na Glinik. Znak czasów. Kiedyś zupełnie nie do pomyślenia.
Mamy zajebistą scenę. Z pewnością jedną z lepszych na globie. Owszem - możemy odczuwać, że nie jest jak jeszcze 5-10 lat temu. Możemy odbierać to za powolny upadek. Ale jeszcze trwamy i daleko nam do całkowitej zagłady. Ważną rolę upatruję w lokalnym patriotyzmie. Nawet przy kryzysie dużej ekipy - działając na lokalnych mniejszych klubach, można wciąż w tej zajawce trwać. To tu nastąpił w ostatnim czasie duży regres. Sporo mniejszych ekipek przestało działać całkowicie, już nie tylko raz na jakiś czas. A to ci mali trzymają wszystko w pionie. Bo wielcy się zawsze obronią. Po Italii jesteśmy najprężniejszą sceną w kwestii istnienia ilości ekip. Wszyscy, bez wyjątku, nam tego zajebiście zazdroszczą. Z makaronami włącznie, bo nawet, gdy funkcjonuje tam więcej ekip, to jednak ich działalność często ogranicza się tylko do samego pojawienia się na meczu. U nas wiemy doskonale jak jest - dążymy do tego, by było barwnie, kolorowo. Scena żyje. To, że z mniejszą ilością pirotechniki? No cóż - nie to jest sednem. Owszem - jest ważne. Jednakże nie najważniejsze. Oprawę można zrobić również bez rac. A sama oprawa? Też nie jest istotą. Podniesione szale do góry są wcale nie mniej efektowne. Potrzeba nam autentyczności w tym, co robimy. Kristi Cernauskaite - jedna z osób pstrykających fotki m.in. dla TMK na profilu innego fotografa napisała piękne słowa - byśmy byli prawdziwi w tym, co robimy. Byśmy właśnie świadomie chodzili do młyna, nie z przymusu czy przyzwyczajenia. Jestem w młynie - daję z siebie wszystko. Fanatyzm przez duże "F" to droga do wytrwania. Wygrywamy póki co wszystko - ktoś powie, że są zakazy, są coraz większe problemy z pirotechniką. Pewnie, że nam to zabija scenę. Ale czy ktoś osiada na laurach? Czy my się poddajemy i odpuszczamy? To, że ekipa odpali 2-3 razy w sezonie pirotechnikę czynią ją słabszą od tych, którzy palą na potęgę? Zdecydowanie NIE. Widocznie takie mają warunki i możliwości. Działają, jeżdżą, palą - a to, że jedni częściej, inni już nie aż tak bardzo - w imię czego ktoś uzurpuje sobie w ogóle prawo do jakiejkolwiek oceny takich postaw? Taki osąd można wydać, gdy ktoś nie robi nic. Wtedy można wskazywać palcem.
Słyszę czasem głosy, że nasza scena zrobiła się nudna. Weźmy listopadowy numer TMK do ręki:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

To doprawdy są nudy? Ta różnorodność ekip większych i mniejszych? I to zebrane z jednego miesiąca tylko! Znajdzie się wszystko. Oprawy, szale w górze, pirotechnika, pochody, wykrojone flagi, palenie barw, awantury. Nie wiem, czego należy więcej oczekiwać. Da się w ogóle coś jeszcze wymyślić? Upadamy bardziej pod kątem mentalności. To poniekąd przekłada się też na liczby wyjazdowe, ludzie są zmęczeni, ale też i co niektórzy przejrzeli na oczy. Coraz silniejsze powiązanie świata kibicowskiego z gangsterką, nastawienie na finanse. To od początków istnienia byli wrogowie ruchu ultra'. I są nimi nadal. Wyniszczają scenę, bo niszczą też i ludzi. Ktoś powie - że bez hajsu nie ma progresu. W porządku - kroczmy tą drogą. Aż do tabliczki z napisem "Samozagłada osiągnięta".

TMK + jest z punktu widzenia czytelnika ciekawsze, bo:
- znamy naszą scenę na wylot,
- mamy na bieżąco dostęp do informacji o niej z wszelakich portali,
- informacje w TMK + mogą dotyczyć meczów z wybranego zakątka świata i z 3-miesięcznego przedziału czasowego,
- TMK + nie pełni roli kroniki sceny, nie ma tam całego mnóstwa materiałów, które na bieżąco się dzieją w różnych krajach - to magazyn stricte groundhopperski w kibicowskim wydaniu; nie ma zatem swego rodzaju przymusu relacjonowania najważniejszych meczów,
- dostęp do wiadomości zawartych w TMK + jest znacznie bardziej utrudniony, aniżeli kwestii dotyczących polskiej sceny - mianowicie, by wiele rzeczy wiedzieć trzeba byłoby znać odpowiednie profile/portale zagraniczne traktujące o danej scenie (ewentualnie mieć takich znajomych ;) ) + jeszcze powstaje czasem bariera językowa.
Obrazek

nisc
Posty: 1812
Rejestracja: 26.02.2007, 19:26

Re: TMK

Post autor: nisc » 04.01.2019, 14:21

do TMK+ nigdy nie zabraknie tematów, bo w większości ekipy w innych krajach nie są "sezonowe" jak w Polsce czyli 5-10 lat i rotacja składów 90%. Poza tym tam idą za kratki też w 90% za przewinienia związane z ruchem kibicowskim a nie gangsterkę (są wyjątki ale potwierdzające regułę) .. tylko w kraju nad Wisłą PDW dla włamywaczy i złodziei torebek...no ale nie róbmy "drugiej Anglii"..
TYBET JEST SERBSKI

niezbanowany
Posty: 77
Rejestracja: 20.11.2016, 11:06

Re: TMK

Post autor: niezbanowany » 04.01.2019, 23:55

Kappa pisze:
24.12.2018, 19:10
leniwiec pisze:
24.12.2018, 14:17
Jeżeli to nie tajemnica kto został naczelnym? Pisemko wywiało z Bełchatowa?
Naczelnym została osoba, myslę ze dobrze tu znana, wydawca "Ultry" ;)
Kibic Ruchu Radzionków? czy pamięc zawodzi?

whiskey
Posty: 650
Rejestracja: 22.02.2010, 13:04

Re: TMK

Post autor: whiskey » 05.01.2019, 11:23

Z Szombierek chyba ? :)

Nocnik
Posty: 204
Rejestracja: 07.03.2016, 15:29

Re: TMK

Post autor: Nocnik » 05.01.2019, 12:05

whiskey pisze:
05.01.2019, 11:23
Z Szombierek chyba ? :)
A ja mam pytanie troche z innej beczki co sie stalo z Piknik tv?

telewidz
Posty: 79
Rejestracja: 04.05.2013, 13:10

Re: TMK

Post autor: telewidz » 06.01.2019, 11:07

Sorry, ze w tym temacie ale nie moge znalezc ogolnego. Kiedys bylo taki magazyn Saturday's heroes ale bodajze raptem 3 numery wyszly. Szukam czegos podobnego czyli magazynu wydawanego po angielsku opisujacego europejskie sceny -szczegolnie interesuje mnie scena wloska. Czy moglby ktos cos doradzic? Da sie gdzies dostac w Polsce jakis magazyn albo z przesylka do naszego kraju?

yob
Posty: 69
Rejestracja: 16.03.2007, 16:17

Re: TMK

Post autor: yob » 06.01.2019, 23:39

Łagodny pisze:
23.12.2018, 18:43
Po 17 latach zmienia się redaktor naczelny TMK.
W TMK+ rowniez zmiana, czy wlasnie na "Plusie" odtad skupia sie pan J.?

whiskey
Posty: 650
Rejestracja: 22.02.2010, 13:04

Re: TMK

Post autor: whiskey » 06.01.2019, 23:51

Na Plusie się skupia Jawor

yob
Posty: 69
Rejestracja: 16.03.2007, 16:17

Re: TMK

Post autor: yob » 08.01.2019, 22:41

Dzieki, dobrze wiedziec, bo z dwoch pisemek juz od dluzszego czasu bardziej interesuje mnie zawartosc TMK+, z podobnych powodow jak pare osob wyzej pisalo.

adam1108
Posty: 27
Rejestracja: 21.07.2011, 23:35
Lokalizacja: Polska

Re: TMK

Post autor: adam1108 » 09.01.2019, 21:45

Super, że kolega wyżej wstawił zdjęcia jednego z numerów. Polska scena naprawdę jest ciekawa i wiele się dzieje (lata 90-te były i już nie wrócą i z tym trzeba się pogodzić). Zdjęcia super, tym bardziej, że w TMK faktycznie pojawiają się takie gdzie na necie ich często nie widać. Zmiana naczelnego? Może nowe pomysły? No cóż.. zobaczymy :)

Mam wszystkie numery TMK i TMK+, jakby nie patrzeć TMK to takie almanach polskiego ruchu kibicowskiego, i to bardzo rzetelne :)

dres i kaptur
Posty: 241
Rejestracja: 29.10.2010, 21:34

Re: TMK

Post autor: dres i kaptur » 09.01.2019, 21:48

Czemu akurat czeska liga jest pod lupą w TMK+? Jak dla mnie zbędne to jest i szłoby zastąpić czymś ciekawszym

bez-napinki
Posty: 1570
Rejestracja: 31.05.2011, 14:09

Re: TMK

Post autor: bez-napinki » 09.01.2019, 23:31

Czemu by nie? W Czechach też się dzieje.

+1945+
Posty: 55
Rejestracja: 15.02.2015, 20:42

Re: TMK

Post autor: +1945+ » 11.01.2019, 14:43

dres i kaptur pisze:
09.01.2019, 21:48
Czemu akurat czeska liga jest pod lupą w TMK+? Jak dla mnie zbędne to jest i szłoby zastąpić czymś ciekawszym
Ano dlatego, że Plus jest także czytany u naszych południowych sąsiadów, którzy akurat do tej rubryki przywiązują dużą wagę.
Być może po reedycji czeskiego zina "Football Factory", co nastąpi już w lutym, rubryka tą zniknie z TMK+.

dee facto
Posty: 300
Rejestracja: 04.03.2007, 00:13
Lokalizacja: tylu napinaczy

Re: TMK

Post autor: dee facto » 18.01.2019, 20:42

W 208 numerze to my kibice doszlo do zmiany redaktora naczelnego Jawora zastapil Michal Strzelczyk znany takze jako Tifosifoto.Jawor zostal redaktorem naczelnym to my kibice plus traktujacym o zagranicznej scenie.Podobno byl plan dosc drastyczny polaczenia tmk i tmk w jedno pisemko traktujace o scenie kibicowskiej nie tylko w Polsce ale takze o reszcie swiata,Na szczescie panowie uznali ze jeszcze nie czas na tak radykalne kroki i dadza ''polskiemu''tmk szanse.W numerze mamy az 17 opisow rundy jesiennej takich ekip jak Ruch Chorzow,Zaglebie Lubin,Stal Rzeszow,Stilon Gorzow,Jeziorak Ilawa,Goral Zywiec czy nieco mniejszych ekip jak Astra Krotoszyn,Avia Swidnik,Baltyk Gdynia,Bron Radom,CKS Czeladz,Glinik Gorlice,Nysa Zgorzelec,Plomien Debe Wielkie,Pogon Miechow,Sparta Szepietowo,Targowek Warszawa.Redaktor naczelny we wstepniaku obiecuje ze bedzie zamieszczal opisy czy podsumowania nawet najmniejszym ekipom,ktore kreca mlyn lub w sladowych ilosciach jezdza na wyjazdy.W numerze mamy oldscholowa galerie kibicow Gornika Konin.Uwage zwraca wieksza czcionka i wieksze odstepy by oczy mogly troche odpoczac.W numerach ze stycznia,lutego i marca oraz potem z lipca,sierpnia i wrzesnia krolowac beda podsumowania jak w zinach w latach 90 tych i byc moze wtedy miesiecznik nie bedzie liczyl standartowych 84 stron a kilka stron mniej po prostu raczej nie bedzie w nim zapchajdziur.Kolejna ciekawostka to to,ze Michal bedzie na zywo przeprowadzal wywiady z ludzmi z ekip.Dojdzie cykliczna rubryka Sektor prawa gdzie adwokat Magda bedzie starala sie opisywac kruczki prawne.Lekkiej modyfikacji ulegl dzial To i owo na bojowo ktory zawierac bedzie tylko najwazniejsze wydarzenia z polskiej sceny bez rozdrabniania na tematy okolokibicowskie.Maly lifting przeszla takze rubryka Liga pod lupa gdzie znajdziemy zdjecia rozlozone w bardziej uporzadkowany sposob.Co do tych zmian jestem absolutnie na tak chociaz uwazam ze akurat numery z marca i wrzesnia to juz powinny byc napchane opisami w koncu ekstraklasa zaczyna rozgrywki juz 8 lutego i ze trzy a nawet 4 kolejki mozna opisac nie mowiac juz o lecie gdy w polowie lipca rusza polska ekstraklasa dodajmy do tego wystepy naszych eksportowych druzyn w europejskich pucharach,a na poczatku sierpnia ruszaja rozgrywki 1,2 i nawet nizszych lig.Jak ktos ma uwagi lub chce podeslac relacje lub posumowanie rundy niech wysle maila [email protected]

plemplem81
Posty: 710
Rejestracja: 27.12.2011, 10:14

Re: TMK

Post autor: plemplem81 » 19.01.2019, 12:31

Ależ będzie właśnie tak, jak napisałeś. Bądź spokojny. Póki co szykuje się numer lutowy z wywiadem, na jaki ja sam osobiście czekałem całe 18 lat w TMK. Aż w końcu się udało ;).
Obrazek

whiskey
Posty: 650
Rejestracja: 22.02.2010, 13:04

Re: TMK

Post autor: whiskey » 19.01.2019, 13:00

Zapewne Uszol ? Mam nadzieje, że pytania nie były oklepane :)

W TMK brakuje mi osobiście dużej dawki tekstów. Te wszystkie zdjęcia które tam się pojawiają to wcześniej wszyscy i tak widzieli na necie. Jak nie te konkretne to z innego ujęcia :) Czytam TMK od samego początku, mam wszystkie numery ale obecnie omijam wszystkie reportaże z dwóch pierwszych klas rozgrywkowych.

Oqq
Posty: 319
Rejestracja: 03.10.2014, 22:21

Re: TMK

Post autor: Oqq » 19.01.2019, 13:30

whiskey pisze:
19.01.2019, 13:00
Zapewne Uszol ? Mam nadzieje, że pytania nie były oklepane :)

W TMK brakuje mi osobiście dużej dawki tekstów. Te wszystkie zdjęcia które tam się pojawiają to wcześniej wszyscy i tak widzieli na necie. Jak nie te konkretne to z innego ujęcia :) Czytam TMK od samego początku, mam wszystkie numery ale obecnie omijam wszystkie reportaże z dwóch pierwszych klas rozgrywkowych.
Teksty jak teksty, mam nadzieję, że skończy/ła się era kopiuj wklej relacji z fejsów itp. Zyska to na wiarygodności i zdecydowanie podniesie poziom tych relacji nie publikowanych w necie. :)

W każdym razie - dobry krok do przodu widoczny w styczniowym numerze, choć ma się wrażenie, że główne ekipy nie kwapiły się do podsumowań. Powodzenia TMK!

plemplem81
Posty: 710
Rejestracja: 27.12.2011, 10:14

Re: TMK

Post autor: plemplem81 » 19.01.2019, 15:56

W sumie blisko 90 ekip podesłało opisy rundy jesiennej. To 2/3 z tych, do których pisałem i których męczyłem ;). Jestem bardzo zadowolony z tej ilości. Wierzę, że ludzie z biegiem czasu przekonają się, że to tworzy wartość i jakość. Znajdą się malkontenci piszący o egzotyce, jak dla przykładu w przypadku Nysy Zgorzelec. Dla mnie natomiast to czysty fanatyzm i szczera zajawka, których tak brakuje u wielu z nas. Myślę, że właśnie ta różnorodność - z jednej strony Nysa Zgorzelec jeżdżąca i prowadząca u siebie młyn w 5 (!!!) osób, a z drugiej strony poważna szajka jaką jest Ruch Chorzów - tworzą siłę naszej sceny.
Opisy meczów już od styczniowego numeru są w większości inne, aniżeli dotychczas. Nie są ani ściągane z fejsa, ani ze stron danej ekipy. Są pisane typowo pod TMK, bo to jest moim ostatecznym celem - wykluczyć wszelki wpływ sieci na pismo. Póki co jeszcze z tym jest różnie, niektóre są bliźniaczo tożsame z opisami z neta, ale większość pisana z myślą o unikalności TMK.
Zdjęcia - whiskey, dobrze to ująłeś. Dlatego też została lekko powiększona czcionka - by nadmiar zdjęć nie atakował czytelnika.By wykluczyć tony zdjęć zbędnych i by oko się nie męczyło. Mnie to wybitnie irytowało, gdy widziałem 5 linijek tekstu i zrobione z tego 2 strony fotoreportażu. No ni w tym jest rzecz przecież... Sednem gazety jest bowiem treść, a nie zdjęcia. Foty można znaleźć w sieci z każdego ujęcia i z każdej pozycji. W TMK będą prezentowane tylko te najlepsze.
Wierzę też bardzo w ludzi, w Was - kibiców, że w wielu kwestiach pomożecie. Jak choćby wywiady. W moim odczuciu to jest jeśli nie najważniejsza, to jedna z ważniejszych rubryk TMK. Teraz, przeprowadzane na żywo, będą miały dodatkowy smaczek i wiele zakulisowych opowieści. Czy uda się ten trend utrzymać dalej? Oby...
Obrazek

SH1910
Posty: 121
Rejestracja: 26.02.2007, 20:17

Re: TMK

Post autor: SH1910 » 19.01.2019, 16:01

Według mnie właśnie ta zmieniona wielka czcionka z odstępami jest męcząca, trochę jak dla jakichś wtórnych analfabetów żeby łatwiej im sylabizowanie szło.

bez-napinki
Posty: 1570
Rejestracja: 31.05.2011, 14:09

Re: TMK

Post autor: bez-napinki » 19.01.2019, 19:28

Ja przeczytałem na razie wstęp, po przejrzeniu całego numeru dodam swoje. :)

whiskey
Posty: 650
Rejestracja: 22.02.2010, 13:04

Re: TMK

Post autor: whiskey » 20.01.2019, 20:22

Nowy numer TMK+ bardzo konkretny

dee facto
Posty: 300
Rejestracja: 04.03.2007, 00:13
Lokalizacja: tylu napinaczy

Re: TMK

Post autor: dee facto » 24.01.2019, 23:35

Plemplem 81 a może warto pomyśleć nad zmianą cyklu wydawniczego?Ostatnio tmk wychodzi gdzieś tak koło dziesiątego każdego miesiąca może by tak zmienić ten cykl gdzieś tak na połowę miesiąca albo nawet pózniej?

Jeszcze mi się przypomniało czego zabrakło w ostatnim numerze?Informacji o sprzedaży numerów archiwalnych,które numery jeszcze są do nabycia,a które zostały już wyprzedane.

90 opisów jestem absolutnie za i mam nadzieję że tmk jeszcze sporo pociągnie bez połączenia z tmk plus.

Fenomen
Posty: 351
Rejestracja: 13.09.2009, 22:10

Re: TMK

Post autor: Fenomen » 05.02.2019, 22:19

Posiada ktoś jakieś skany '' Wyjazdowiczów '' ze starych TMK albo wie gdzie można takie znaleźć i pobrać ewentualnie chociaż przejrzeć?

whiskey
Posty: 650
Rejestracja: 22.02.2010, 13:04

Re: TMK

Post autor: whiskey » 06.02.2019, 00:57

Nie ma nigdzie

plemplem81
Posty: 710
Rejestracja: 27.12.2011, 10:14

Re: TMK

Post autor: plemplem81 » 06.02.2019, 09:25

Zawsze możesz podbić tu: [email protected] i spytać o te archiwalne numery. Jeszcze są dostępne. JESZCZE, bo już wkrótce prawie wszystkie archiwalne numery będą nieosiągalne.
Obrazek

Fenomen
Posty: 351
Rejestracja: 13.09.2009, 22:10

Re: TMK

Post autor: Fenomen » 07.02.2019, 23:05

Jeśli znajdzie się ktoś kto ma numery z lat 2007-2015 i w wolnej chwili by przejrzał chociaż w których numerach są bądź nawet porobił zdjęcia działu ''Wyjazdowicze'' i wysłał na priv to będę wdzięczny.

whiskey
Posty: 650
Rejestracja: 22.02.2010, 13:04

Re: TMK

Post autor: whiskey » 12.02.2019, 14:32

Jak odczucia po wywiadzie z Uszolem ?

igrek.
Posty: 17
Rejestracja: 04.01.2009, 01:25

Re: TMK

Post autor: igrek. » 12.02.2019, 16:15

Jedno zdanie, dosadne i prawdziwe o tym, że (mniej więcej z pamięci) "kiedyś byliśmy przede wszystkim kibicami, a reszta, czyli chuliganka itp była dodatkiem/otoczką". Dzisiaj to jest czasami na odwrót niestety.

Poza tym, choć inne czasy wtedy były, to chłop przesiąknięty ideą ultras (w prawdziwym, oryginalnym znaczeniu) - wyjazdy, realne zainteresowanie życiem klubu, wynikami, wymyślanie przyśpiewek, tworzenie flag no i to, czym jego ksywa zasłynęła w Polsce najbardziej - mordobicie.

gulik1977
Posty: 213
Rejestracja: 21.06.2016, 19:24

Re: TMK

Post autor: gulik1977 » 12.02.2019, 18:07

ogólnie to red. nacz. dostał niemalże orgazmu, a Rafał Go potraktował... z przymrużeniem oka :) reszta nr to "kopiuj wklej" podsumowań rundy ekip.
"padający deszcz, wiatr, całkowity zakaz picia alkoholu spowodował, że nasz doping w 2 poł. nie wyglądał najlepiej"

info z TMK
Posty: 967
Rejestracja: 22.09.2014, 14:38

Re: TMK

Post autor: info z TMK » 12.02.2019, 18:36

Pytanie do redaktora naczelnego. Czy planujesz kontynuowac w najbliższym czasie serie "story" o historii danej ekipy? O ile się nie myle, do tej pory byla historia ekip z Górnego Śląska Ruch, GKS Katowice, GKS Tychy, Zaglebie Sosnowiec, Polonia Bytom. Czy inne ekipy tez będą?

Sylwester89
Posty: 380
Rejestracja: 11.11.2010, 17:18

Re: TMK

Post autor: Sylwester89 » 12.02.2019, 21:19

gulik1977 pisze:
12.02.2019, 18:07
ogólnie to red. nacz. dostał niemalże orgazmu, a Rafał Go potraktował... z przymrużeniem oka :) reszta nr to "kopiuj wklej" podsumowań rundy ekip.
Dziwisz się? Skoro dla sporej części ekip problemem jest napisanie paru słów o działalnośći swojej na przestrzeni ledwie paru miesięcy? Gdzie na pytanie o opisanie rundy ekipa woli pójść na łatwizne i dać gotowy opis ze swoich stron na FB, bądz nawet tego nie jest w stanie zrobić? To są pojebane czasy gdzie trzeba wręcz prosić aby ktoś szanownie przedstawil dokonania własnej ekipy o ,której jeśli nie np. taki opis w TMK nie pojawi większosć wiary nawet nie będzie wiedziała ze istnieje. Nie oszkujmy sie ale TMK jest duża szansa dla mniejszych ekip by zaistnieć w "świecie kibicowskim" i wybić się. Gdybym sam osobiście działał w ekipie w, której w przeciągu sezonu nie przewija się więcej niż 30 osób w młynie widziałbym opis rundy, zdjęcia bądz reportaż z meczu z jej udziałem byłbym dumny i na swój sposób byłoby to dodatkową nakrętką. Natomiast tak jak mówie coraz ciężej kibicom cokolwiek napisać bo teraz każdy musi być sztywny hools.

Jednorazowy11
Posty: 124
Rejestracja: 11.09.2016, 02:44

Re: TMK

Post autor: Jednorazowy11 » 12.02.2019, 22:20

gulik1977 pisze:
12.02.2019, 18:07
ogólnie to red. nacz. dostał niemalże orgazmu, a Rafał Go potraktował... z przymrużeniem oka :) reszta nr to "kopiuj wklej" podsumowań rundy ekip.
Co jak co ale TMK w większości ma indywidualnie pisane relacje(przynajmniej sami o to proszą)
Podsumowanie ciężko jest napisać na nowo suchumi faktami...
A największy plus to zdjęcia !
Mają jedne z najlepszych w Europie zdjęc kibiców !
Za to wielki szacun

plemplem81
Posty: 710
Rejestracja: 27.12.2011, 10:14

Re: TMK

Post autor: plemplem81 » 12.02.2019, 22:30

gulik1977 pisze:
12.02.2019, 18:07
ogólnie to red. nacz. dostał niemalże orgazmu, a Rafał Go potraktował... z przymrużeniem oka :) reszta nr to "kopiuj wklej" podsumowań rundy ekip.
Hehe. Gdybyś widział wersję sprzed autoryzacji, mówiłbyś inaczej. Dodając do tego fakt, że gdybym mógł opublikować rzeczy, o które Rafał prosił bym nie publikował, również byłaby inna sprawa z "przymrużeniem oka". Gdyby... Ja wiem. Sranie w banie. Oficjal musiał pójść po wielu korektach. Kto zna Rafała doskonale wie dlaczego. W każdym razie - dla ciebie - wywiad jeden z wielu. Ty czytasz gazetę. Ja osobiście większość tych wywiadów w "TMK" tworzę - wybacz zatem moją ekscytację sytuacją, gdy mogłem stanąć twarzą w twarz z człowiekiem legendą, który wykuł w mojej świadomości szalikowej wiele za młodu. Mało tego, że stanął twarzą w twarz - odkrył się totalnie. Obiecuję, że jeszcze tylko przy wywiadzie z " Rybakiem" będę się fascynował i jarał. Pozwolisz mi czy też to będzie jednak niestosowne w twoim mniemaniu :-) ?

"Kopiuj wklej" - wiele ekip pisało podsumowania tylko dla "TMK". To pierwsza taka sytuacja, zatem siłą rzeczy jeszcze niektóre podsumowania były pewnie przez ludzi na łatwiznę podsyłane po wzięciu z neta. Każde podsumowanie, co do jednego, jest podesłanym przez daną ekipę na maila. Nic nie jest automatycznie ściągnięte z sieci. Czasy mamy takie, jakie mamy. Przepływu informacji w sieci żadne czasopismo, nawet dziennik, nie jest w stanie wyprzedzić.

Historie ekip bardzo chciałbym pociągnąć dalej. To, co było w "TMK", to zresztą przedruk z mojego zina "Ultra". Tworzenie takich historii wymaga wiele, wiele czasu. Spotkań, wspólnych opracowań. Póki co tematu nie poddaję zupełnie, ale też na chwilę obecną jest on w zawieszeniu.
Obrazek

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: 1920UJB, Goral74, Gość123, w90, wojtasssss1 i 156 gości