Trapi mnie to od dawna (KIBICOWSKO)

ultras, hooligans, liczby, ciekawostki, informacje, opisy

Moderatorzy: Zorientowany, LechiaCHWM

Cuchulainn
Posty: 81
Rejestracja: 12.04.2017, 15:48

Re: Trapi mnie to od dawna (KIBICOWSKO)

Post autor: Cuchulainn » 23.10.2018, 21:52

Hmiel pisze:
23.10.2018, 21:31
Pytanie do tworcow tej flagi.Od kiedy Bialystok nie lezy w granicach Polski?
O czym ty pier*olisz połamańcu ?
"And if we have to go alone
We'll go alone with pride"



Hmiel
Posty: 241
Rejestracja: 10.10.2017, 19:21

Re: Trapi mnie to od dawna (KIBICOWSKO)

Post autor: Hmiel » 23.10.2018, 22:02

p******* o tym ze jak narazie Olsztyn lezy w Polsce.Emigrant to osoba ktora mieszka poza granicami swojego kraju.
Podtrzymam tu na duchu kazdego ktory zbladzil

Wózek
Posty: 45
Rejestracja: 08.10.2016, 09:58

Re: Trapi mnie to od dawna (KIBICOWSKO)

Post autor: Wózek » 23.10.2018, 22:17

Egon1983 pisze:
23.10.2018, 21:39
arleska2 pisze:
17.10.2018, 10:07
Około roku2002-2003 poznałem w Warszawie typa z Opola miał na czole wydziabane WKS ŚLĄSK.Skrobnie ktoś coś o tym zawodniku jak on się uchował w Opolu znając niechęć Odry do Śląska
Mniej więcej w tym samym czasie skończył przygodę ze Śląskiem. Potem trafił do Tychów ( prawdopodobnie ).
Z tym że trafił do Tychów to pomówienia.

Arkan
Posty: 300
Rejestracja: 15.05.2018, 01:14

Re: Trapi mnie to od dawna (KIBICOWSKO)

Post autor: Arkan » 23.10.2018, 22:38

chodzi o bekaera?

PatoPatoGang
Posty: 22
Rejestracja: 08.04.2018, 00:22

Re: Trapi mnie to od dawna (KIBICOWSKO)

Post autor: PatoPatoGang » 23.10.2018, 23:40

Hmiel pisze:
23.10.2018, 22:02
p******* o tym ze jak narazie Olsztyn lezy w Polsce.Emigrant to osoba ktora mieszka poza granicami swojego kraju.
Ostro masz najebane w bani. Kiedy ta flaga powstała, ciebie jeszcze nie było na świecie ćwierć mózgu. Gdybyś był osoba inteligentną, to sprawdziłbyś definicje słowa Emigrant w słowniku. Rozumiem, że z wodogłowiem ciężko żyć więc wkleję definicję z googla.

Emigrant – osoba, która opuszcza miejsce zamieszkania w celu osiedlenia się w innej miejscowości lub w innym kraju.

Flaga powstała w 2002 roku.
Obrazek

astar
Posty: 40
Rejestracja: 01.03.2007, 09:22

Re: Trapi mnie to od dawna (KIBICOWSKO)

Post autor: astar » 24.10.2018, 00:29

PatoPatoGang pisze:
23.10.2018, 23:40
Hmiel pisze:
23.10.2018, 22:02
p******* o tym ze jak narazie Olsztyn lezy w Polsce.Emigrant to osoba ktora mieszka poza granicami swojego kraju.
Ostro masz najebane w bani. Kiedy ta flaga powstała, ciebie jeszcze nie było na świecie ćwierć mózgu. Gdybyś był osoba inteligentną, to sprawdziłbyś definicje słowa Emigrant w słowniku. Rozumiem, że z wodogłowiem ciężko żyć więc wkleję definicję z googla.

Emigrant – osoba, która opuszcza miejsce zamieszkania w celu osiedlenia się w innej miejscowości lub w innym kraju.

Flaga powstała w 2002 roku.
Obrazek
Robisz z siebie nie wiadomo jakiego lingwiste,tak więc jeżeli powolujesz się na słownik to napisz chociaż jaki. Bo w mojej opinii w tym momencie to ty wyszedłem na " ćwierć mózga", bo emigracja to nic innego jak wyjazd z kraju, według np Słownika Języka Polskiego PWN.

«wyjazd z ojczystego kraju do innego państwa w celu osiedlenia się tam»
Ni słowa o innym mieście.
Na przyszłość radzę sprawdzać słownik,tak jak piszesz bo google to nie słownik języka polskiego

matador88
Posty: 200
Rejestracja: 07.05.2017, 18:11

Re: Trapi mnie to od dawna (KIBICOWSKO)

Post autor: matador88 » 24.10.2018, 01:17

Moim skromnym zdaniem wewnątrz kraju się - migruje. Poza kraj się - emigruje. Jeśli już czepiamy się takich pierdół oczywiście...

patol102
Posty: 30
Rejestracja: 13.03.2018, 06:47

Re: Trapi mnie to od dawna (KIBICOWSKO)

Post autor: patol102 » 24.10.2018, 01:53

A moim skromnym zdaniem migracja oznacza coś cyklicznego,emigracja zaś jest z definicji długoterminowa....obojętnie gdzie.

Agnostyk
Posty: 29
Rejestracja: 17.03.2018, 18:58

Re: Trapi mnie to od dawna (KIBICOWSKO)

Post autor: Agnostyk » 24.10.2018, 13:01

A moim skromnym zdaniem skrojenie tej flagi przez Legię to meeega frajerstwo.
Podejrzewam , że 99% ekip w Polsce wstydziłoby się wywieszać ją do góry kołami. Jaga walczy z policją,na prędce chowa fany, a Legia kroi..... Uff ... bosko....

Hutnicze
Posty: 368
Rejestracja: 04.07.2007, 12:42

Re: Trapi mnie to od dawna (KIBICOWSKO)

Post autor: Hutnicze » 24.10.2018, 14:13

Migracja dzieli się na wewnętrzną i zewnętrzną (czyli w kraju i poza kraj).
Jak pojedziesz do UK, to dla nas jesteś Emigrantem, a dla Brytoli Imigrantem.

I po zagadce.
TYLKO HUTNIK
http://nh2010.pl

tisu
Posty: 113
Rejestracja: 27.06.2007, 17:20

Re: Trapi mnie to od dawna (KIBICOWSKO)

Post autor: tisu » 24.10.2018, 14:34

No i podobnie jest w kraju
jak ktoś przeprowadził się z Białegostoku do Warszawy do pracy , to też jest emigrantem.Flaga jest OK.

SeniorSiarra
Posty: 61
Rejestracja: 22.06.2016, 18:47

Re: Trapi mnie to od dawna (KIBICOWSKO)

Post autor: SeniorSiarra » 24.10.2018, 16:19

Wieszanie godła do góry kołami to naprawdę słaba opcja i nie chcę tu występować w roli adwokata, tym bardziej Legii, ale w czasach kiedy tak wywiesili tę fanę jeszcze nie było takiej świadomości patriotycznej ogółu. Do dziś na trybunach można spotkać ludzi z całego przekroju społeczeństwa.

Sensi_
Posty: 616
Rejestracja: 01.04.2012, 22:56

Re: Trapi mnie to od dawna (KIBICOWSKO)

Post autor: Sensi_ » 24.10.2018, 16:29

Agnostyk pisze:
24.10.2018, 13:01
A moim skromnym zdaniem skrojenie tej flagi przez Legię to meeega frajerstwo.
Podejrzewam , że 99% ekip w Polsce wstydziłoby się wywieszać ją do góry kołami. Jaga walczy z policją,na prędce chowa fany, a Legia kroi..... Uff ... bosko....
Synek, Legia w tym czasie była ostrzeliwana z broni gładkolufowej i atakowana polewaczkami, zaliczyła tez wjazd psów na sektor. Cała historia z flagą działa się po zupełnie innej stronie stadionu gdzie było pełno ludzi z Jagi. Odpuść sobie.

Pasjonata
Posty: 23
Rejestracja: 24.09.2017, 10:31

Re: Trapi mnie to od dawna (KIBICOWSKO)

Post autor: Pasjonata » 24.10.2018, 16:53

ZW1957 pisze:
23.10.2018, 13:12

W 2004 roku podczas awantury z Jagi z psami, kamikadze z Legii ściąga z płotu flagę Emigranci.
Chodzi o przerwany mecz w Białymstoku?

kkkosc
Posty: 808
Rejestracja: 27.02.2007, 00:09
Lokalizacja: Białystok

Re: Trapi mnie to od dawna (KIBICOWSKO)

Post autor: kkkosc » 24.10.2018, 16:55

Tak
"Tu chodzi o zasady,parametry.Bijesz się za przyjaciela.Nie uciekasz,Nie zdradzasz się."

bez-napinki
Posty: 1570
Rejestracja: 31.05.2011, 14:09

Re: Trapi mnie to od dawna (KIBICOWSKO)

Post autor: bez-napinki » 24.10.2018, 17:45

patriota85 pisze:
23.10.2018, 21:15
Nie żebym tu bronił Legię, czy popierał wieszanie Godła Polski do góry nogami.Ale nie oni jedni tak zrobili, czy to z flagą na której było Godło, czy flagą w barwach narodowych.

Flagę "Emigranci" skroił typ z Legii, który chodził też na Ursus.Na meczu Ursusa też ta flaga zawisła w wiadomej pozycji.
Tutejsi eksperci przypierdalali się do Ruchu, bo wieszał szaliki z Godłem Polski do góry nogami [(dywan) jak setki innych ekip)]. ;)

QWERTYUIOPASDFGHJKL
Posty: 50
Rejestracja: 30.04.2016, 09:03

Re: Trapi mnie to od dawna (KIBICOWSKO)

Post autor: QWERTYUIOPASDFGHJKL » 24.10.2018, 17:55

https://www.youtube.com/watch?v=JLvQtczPNck nie jest to pierwszy w Polsce taki teledysk kibicowski?już trochę lat ma,no chyba że ktoś zna jakiś co był przed tym?mógłby mnie sprostować i jak da radę wkleić tutaj

jacob91
Posty: 45
Rejestracja: 06.09.2017, 10:55

Re: Trapi mnie to od dawna (KIBICOWSKO)

Post autor: jacob91 » 24.10.2018, 19:20

QWERTYUIOPASDFGHJKL pisze:
24.10.2018, 17:55
https://www.youtube.com/watch?v=JLvQtczPNck nie jest to pierwszy w Polsce taki teledysk kibicowski?już trochę lat ma,no chyba że ktoś zna jakiś co był przed tym?mógłby mnie sprostować i jak da radę wkleić tutaj
Ten clip ma już ponad dekadę...

Beha
Posty: 663
Rejestracja: 03.10.2009, 11:12

Re: Trapi mnie to od dawna (KIBICOWSKO)

Post autor: Beha » 24.10.2018, 19:42

Agnostyk pisze:
24.10.2018, 13:01
A moim skromnym zdaniem skrojenie tej flagi przez Legię to meeega frajerstwo.
Podejrzewam , że 99% ekip w Polsce wstydziłoby się wywieszać ją do góry kołami. Jaga walczy z policją,na prędce chowa fany, a Legia kroi..... Uff ... bosko....
Trochę podkolorycowaleś, no to Legia lala się z psami już przed meczem i to grubo.
Flaga Lomianek byla tak ostrzelana, że wyglądała jak durszlak.
Jaga rozpoczęła dym pod koniec meczu ( chyba przerwany w 75 min mecz)
Tam był taki sajgon, ze z jednej strony byla jazda z kaskami, a z drugiej szturmu próbowała Jaga z sektorów obok.

Psom jak skończyla się amunicja, to podjechał z amunicją łazik.

Sama flaga Emigranci wisiala na łuku, Jaga dymiła potem na skraju swej trybuny, na wprost sektora gości.
Sama flaga to poszła już po meczu. Gosvie co ją walili nie zajmowali się analiza, co dzieje się sektorami Jagi- a tam też chyba było grubo.
Ten mecz był rozgrywany pierwszy raz na stadionie Hetmana, po prowizorycznym remoncie ( masa kamieni, ławek i pręty z płotu odskakujące po kopniaku) - cały czas coś się działo.
Media kibicami Jagi się zajęły, bo przed kameremi tv na boisko się wsypali..
Nikt z Legii nie nazwał tej próby ataku frajerską, a przecież sektor gości był ostrzelany jak kaczki na polowaniu....

Po latach netownia dorabia sobie teorie swoje...

Lucjan80
Posty: 171
Rejestracja: 07.05.2018, 11:22

Re: Trapi mnie to od dawna (KIBICOWSKO)

Post autor: Lucjan80 » 24.10.2018, 19:58

Aż się rzygac chce czytając co niektórych tworzących jakiś kodeks postępowania-tego wyjebac nie wolno tamtego zbić nie wolno itd itp
A jednoczesne jaranie się latami 90 tymi gdzie co wiejski sklep czy cpn to promocja a jak avanti to każdy łapał co ciężkie i twarde celem dojebania przeciwnikom .
ku*** zajebana mac gdzie to zmierza ?
Ciotowatosc młodego pokolenia przeraża .
Jakim cudem można potępiać promocje na cpn a jednocześnie nadać transparent PDW ?
Jakim cudem jeszcze ta młoda hałastra ma coś wspólnego z gitami baa wjeżdża jeden z drugim „patriota” „żołnierz wyklęty” na bazę i rwie się grypsować ?!
No śmiech i płacz jednocześnie
A może zwykła hipokryzja ?

holendrowie i beldzy
Posty: 248
Rejestracja: 03.12.2012, 16:37

Re: Trapi mnie to od dawna (KIBICOWSKO)

Post autor: holendrowie i beldzy » 24.10.2018, 23:39

Spora część obecnych pdk kiboli, na widok okolic stadionu i ludzi wchodzących na mecz w latach '90 obsrałaby się na pistacjowy.
Zrozumcie, że to były zupełnie inne realia, zasady i pokolenie ludzi. Patrząc z perspektywy końcówki XXw. to obecnie mamy Modę na Sukces.
Nie ważne ile masz wyjazdów,ważna jest ilość postów!

kapitan_swir_planeta
Posty: 398
Rejestracja: 16.08.2017, 19:30

Re: Trapi mnie to od dawna (KIBICOWSKO)

Post autor: kapitan_swir_planeta » 25.10.2018, 00:29

Tak, lepiej okradać uczciwych ludzi i się zachlac na trzepaku.
„Tu kolor skóry znaczy wszystko!”

nrth
Posty: 886
Rejestracja: 18.11.2010, 12:03

Re: Trapi mnie to od dawna (KIBICOWSKO)

Post autor: nrth » 25.10.2018, 07:22

Już Ci pisałem że powinieneś zmienić forum niż tu nawracać kogoś.
za kim jestes?

merek13
Posty: 176
Rejestracja: 24.03.2013, 16:25

Re: Trapi mnie to od dawna (KIBICOWSKO)

Post autor: merek13 » 25.10.2018, 19:29

Życie było inne,koncerty glany muza,metallmania-siekiery w rękach(widziałem) pogo(subkultury punki,skini) i ostry sprzęt.Łańcuchy na wyjazdach i wszystko inne to norma.Rozjebane łby od kamienii śmietników itd,itp Bić żeby zajebać to nie to co sylwester w Zakopanem z Zenkiem.Teraz jakby gdzieś w Polsce osiedle na osiedle się lało to wyjebało by internet razem z telewizją.A dawniej norma.
Nie było może tych wzorców jak teraz stąd dziwne dla młodych tatuaże na ciele niektórych starszych panów ale z jednym się trzeba zgodzić 99% ekipy wyjazdowej teraz zesrało by się na sam widok jak to kolega ujął wyżej.

jestesmywaszastolica
Posty: 1398
Rejestracja: 18.10.2010, 22:11

Re: Trapi mnie to od dawna (KIBICOWSKO)

Post autor: jestesmywaszastolica » 26.10.2018, 01:16

"Teraz jakby gdzieś w Polsce osiedle na osiedle się lało" heh aż się morda uśmiechnęła jak sobie przypomniałem. W sumie zastanawiam się kiedy się te potyczki skończyły, bo kiedyś - w latach 90 to była norma, ale w krótkim czasie to się pokończyło. Duży wpływ miał na to rozwój sceny kibicowskiej i faktycznie jakby teraz młodzież by się tak bawiła to byłby netowo-niusowy hit :)

kaelowiec
Posty: 1414
Rejestracja: 27.02.2007, 11:36

Re: Trapi mnie to od dawna (KIBICOWSKO)

Post autor: kaelowiec » 26.10.2018, 11:41

chyba wraz z wyżem demograficznym , teraz po prostu na osiedlach młodych ludzi jest 10x mniej , siłą rzeczy nie wszyscy chętni do mocnych wrażeń (z różnych względów) , i okazuje sie ze z osiedla które było kibicowską potęgą , dziś do bicia są 2-3 osoby , więc te walki "osiedle na osiedle" wyglądałyby wręcz groteskowo

jestesmywaszastolica
Posty: 1398
Rejestracja: 18.10.2010, 22:11

Re: Trapi mnie to od dawna (KIBICOWSKO)

Post autor: jestesmywaszastolica » 26.10.2018, 12:04

no nie przesadzajmy z tym 10 razy mniej. dodatkowo też przypomnę, że kiedyś te walki to nie przypominały ustawek - przy najmniej te w których uczestniczyłem, czy widziałem. Także te ekipy do bicia to najczęściej była zbieranina wszystkich którzy nie byli jakimiś łamagami, czy tam frajerami (w dziecinnym znaczeniu tego słowa) i którzy byli w stanie machać rękami i nogami.
Oczywiście w ramach dzielnic czy tam osiedli tworzyły się już bardziej zorganizowane grupy - które z czasem stanowiły zorganizowane grupy w rozumieniu kk :), ale dalej to była różnica jakościowa z tym co mamy teraz.
Nie wiem jak to wyglądało w innych miastach, ale u nas to siła bojowa to oprócz pojedynczych przypadków jakichś bokserów, czy tam zapaśników, sprowadzała się co najwyżej do siłowni i ruskiego mietka :).
Także hasło nie ważne ile masz w łapie, liczy się to że jesteś wariatem było wtedy na dużym propsie :) oczywiście do czasu kiedy się nie wpadło na bardziej spompowaną (czyli najczęściej starszą) ekipę

WF.
Posty: 463
Rejestracja: 06.09.2014, 18:11

Re: Trapi mnie to od dawna (KIBICOWSKO)

Post autor: WF. » 26.10.2018, 12:31

Przyczyna takiego stanu rzeczy jest bardzo prosta. Psy już nie jeżdzą polonezami z krótkofalówkami w ręku, spotkanie z nimi nie kończy się "tylko" wpierdolem w suce i brakiem dalszych konsekwencji, na każdym rogu wisi kamera. Każdy z nas ma najmniejszą pierdołę wpisaną w kartotekę.
Kiedyś można było poszaleć i prawdopodobieństwo przypału było nieporównywalnie mniejsze z tym co mamy dzisiaj. Moim zdaniem, żadne zmiany pokoleń, subkultur itd nie mają żadnego znaczenia ani wpływu na to, że dziś to wszystko wygląda dużo inaczej.

Wpływ ma tylko i wyłącznie coraz lepiej rozwinięta technicznie policja i konsekwencje za tym idące.

jestesmywaszastolica
Posty: 1398
Rejestracja: 18.10.2010, 22:11

Re: Trapi mnie to od dawna (KIBICOWSKO)

Post autor: jestesmywaszastolica » 26.10.2018, 16:48

To dla mnie jest zbytnie upraszczanie sprawy.
To znaczy na pewno skuteczność psów robi swoje. Ale bardziej bym zwrócił uwagę na jakąś manię kamerowania byle pierdoły. Teraz to człowiek boi się kogoś zjebać za kółkiem, bo zaraz może być "hitem" jutuba.
Dla mnie to te wojny osiedli to zaczęły się kończyć jeszcze przed ogarnięciem się psów. I w Warszawie podałbym kilka przyczyn
- Legia - to znaczy wraz z modą na Legię z lat 90, coraz więcej osób ogarniających swoje okolice zaczęło się poznawać i wolało działać wspólnie na rynku krajowym, a nie na swoim podwórku
- tematy miastowe - czyli dużo chłopaków zaczęło kręcić tematy na mieście, co spowodowało, że profil ich aktywności się zmienił
- pokolenia od początku lat 90 są już mocno pizdowate. Żeby nie było że osoba urodzona dajmy na to w 1990 jest gamoniem, ale kiedyś większość osób-subkultur miało charakter awanturniczy - od metali zaczynając, jakieś depesze, łysi i tak dalej i tak dalej
- brak rozrywek - kiedyś nawet w Warszawie było mało ciekawych rzeczy do roboty, szczególnie dla małolata z 10 pln w kiermanie
- swoje zrobiła też demografia
- coraz skuteczniejsze nie tylko psy, ale też wyższe wyroki
- emigracja która patrząc po różnych postaciach mocno dotknęła wielu osiedlowych aktywistów :)

kaelowiec
Posty: 1414
Rejestracja: 27.02.2007, 11:36

Re: Trapi mnie to od dawna (KIBICOWSKO)

Post autor: kaelowiec » 26.10.2018, 23:16

WF. pisze:
26.10.2018, 12:31
Przyczyna takiego stanu rzeczy jest bardzo prosta. Psy już nie jeżdzą polonezami z krótkofalówkami w ręku, spotkanie z nimi nie kończy się "tylko" wpierdolem w suce i brakiem dalszych konsekwencji, na każdym rogu wisi kamera. Każdy z nas ma najmniejszą pierdołę wpisaną w kartotekę.
Kiedyś można było poszaleć i prawdopodobieństwo przypału było nieporównywalnie mniejsze z tym co mamy dzisiaj. Moim zdaniem, żadne zmiany pokoleń, subkultur itd nie mają żadnego znaczenia ani wpływu na to, że dziś to wszystko wygląda dużo inaczej.

Wpływ ma tylko i wyłącznie coraz lepiej rozwinięta technicznie policja i konsekwencje za tym idące.
trzeba być idiotą, żeby taki stan rzeczy sprowadzać do jednej przyczyny
ja podałem moim zdaniem najważniejszą
wszystkie przez was wymienione również składają się na taki obraz sytuacji

Emigrancik spoRtowy
Posty: 88
Rejestracja: 30.09.2016, 00:44

Re: Trapi mnie to od dawna (KIBICOWSKO)

Post autor: Emigrancik spoRtowy » 30.10.2018, 02:24

kaelowiec pisze:
26.10.2018, 23:16
WF. pisze:
26.10.2018, 12:31
Przyczyna takiego stanu rzeczy jest bardzo prosta. Psy już nie jeżdzą polonezami z krótkofalówkami w ręku, spotkanie z nimi nie kończy się "tylko" wpierdolem w suce i brakiem dalszych konsekwencji, na każdym rogu wisi kamera. Każdy z nas ma najmniejszą pierdołę wpisaną w kartotekę.
Kiedyś można było poszaleć i prawdopodobieństwo przypału było nieporównywalnie mniejsze z tym co mamy dzisiaj. Moim zdaniem, żadne zmiany pokoleń, subkultur itd nie mają żadnego znaczenia ani wpływu na to, że dziś to wszystko wygląda dużo inaczej.

Wpływ ma tylko i wyłącznie coraz lepiej rozwinięta technicznie policja i konsekwencje za tym idące.
trzeba być idiotą, żeby taki stan rzeczy sprowadzać do jednej przyczyny
ja podałem moim zdaniem najważniejszą
wszystkie przez was wymienione również składają się na taki obraz sytuacji
.

Oczywiście ze każdy ma racje. Kiedyś na moim osiedlu z mojego rocznika było z 18 chłopaków później już mniej i mniej. I jakoś ta rywalizacja zaczęła zanikać. Ale także na taki stan rzeczy ma wpływ coraz to lepsza psiarnia i nikt temu nie zaprzeczy kiedyś się kroiło studentów na dworcach żeby mieć na winko jeździło na szaliki do wrogiego miasta i jedynie jaki był przypał to w******* w suce lub na komendzie i tyle. A teraz ? Nikt nie zamierza się pchać w puche i ciągnąć wyrok za gówno. Nic się na to nie poradzi ale czasy się zmieniają cieszy tylko człowieka ze przeżył czas kiedy na trybunach były jakieś wartości.

Hmiel
Posty: 241
Rejestracja: 10.10.2017, 19:21

Re: Trapi mnie to od dawna (KIBICOWSKO)

Post autor: Hmiel » 30.10.2018, 23:21

jestesmywaszastolica pisze:
26.10.2018, 16:48
To dla mnie jest zbytnie upraszczanie sprawy.
To znaczy na pewno skuteczność psów robi swoje. Ale bardziej bym zwrócił uwagę na jakąś manię kamerowania byle pierdoły. Teraz to człowiek boi się kogoś zjebać za kółkiem, bo zaraz może być "hitem" jutuba.
Dla mnie to te wojny osiedli to zaczęły się kończyć jeszcze przed ogarnięciem się psów. I w Warszawie podałbym kilka przyczyn
- Legia - to znaczy wraz z modą na Legię z lat 90, coraz więcej osób ogarniających swoje okolice zaczęło się poznawać i wolało działać wspólnie na rynku krajowym, a nie na swoim podwórku
- tematy miastowe - czyli dużo chłopaków zaczęło kręcić tematy na mieście, co spowodowało, że profil ich aktywności się zmienił
- pokolenia od początku lat 90 są już mocno pizdowate. Żeby nie było że osoba urodzona dajmy na to w 1990 jest gamoniem, ale kiedyś większość osób-subkultur miało charakter awanturniczy - od metali zaczynając, jakieś depesze, łysi i tak dalej i tak dalej
- brak rozrywek - kiedyś nawet w Warszawie było mało ciekawych rzeczy do roboty, szczególnie dla małolata z 10 pln w kiermanie
- swoje zrobiła też demografia
- coraz skuteczniejsze nie tylko psy, ale też wyższe wyroki
- emigracja która patrząc po różnych postaciach mocno dotknęła wielu osiedlowych aktywistów :)
Wszystkoi sie zgadza a ja bym dodal jeszcze telefonie komorkowa i internet czyli fejsbuki itd.

Co do kamerowania to juz pare razy sie powstrzymalem zeby nie zajebac komus w leb bo niewiedzialem czy akurat ktos tego nie kreci smartfonem albo czy czasem kamery niema na jakims budynku.trafisz na spoleczniaka nagraja cie i masz kredki a jak masz zawiasy to za zwykle pobicie mozesz niemala pajde wyhaczyc.j**** kamery!
Podtrzymam tu na duchu kazdego ktory zbladzil

Kibic/obserwator
Posty: 71
Rejestracja: 04.09.2017, 15:20

Re: Trapi mnie to od dawna (KIBICOWSKO)

Post autor: Kibic/obserwator » 31.10.2018, 10:03

Takie czasy, anonimowy nie jesteś i każdy wszędzie może zrobić zdjęcie lub nagrać. Powiem więcej, nie trzeba jakoś bardzo się postarać by rozkminiać sporo rzeczy o ludziach. Wpaść teraz można nawet przez głupie zdjęcie w gazecie (lub portalu internetowym) czy filmik z transmisji meczu. Znak czasów poprostu.

Cqurwol
Posty: 48
Rejestracja: 04.09.2017, 16:46

Re: Trapi mnie to od dawna (KIBICOWSKO)

Post autor: Cqurwol » 31.10.2018, 13:04

Czy ja dobrze widzę i wątek o województwie kujawsko-pomorskim został w całości usunięty?
Dzisiaj jest bardzo ważny dzień,
dzień zemsty za bezsensowne życie.
Dzisiaj to my bawimy się,
a jutro znów będziemy niczym.

fasci_nation
Posty: 100
Rejestracja: 17.08.2017, 22:43

Re: Trapi mnie to od dawna (KIBICOWSKO)

Post autor: fasci_nation » 02.11.2018, 18:48

Ciekawi mnie, co było przyczyną przyjęcia przez kibiców Zagłębia Sosnowiec barw biało-czarnych. Romek Z. w "Pamiętniku" czy tam "Lidze" pisał coś o konflikcie z władzami klubu. Który to był rok?

pZS
Posty: 6
Rejestracja: 09.08.2015, 21:42

Re: Trapi mnie to od dawna (KIBICOWSKO)

Post autor: pZS » 02.11.2018, 20:20

Rok 1993.Przyczyną była decyzja działaczy o nie przystąpieniu do rozgrywek 3 ligowych Zagłębia. Na nasze miejsce wskoczył Ruch Radzionków. Barwy biało-czarne zostały przyjęte jako barwy kibicowskie, w pewnym sensie jako znak żałoby i nie zgodzenie się z decyzją działaczy.

fasci_nation
Posty: 100
Rejestracja: 17.08.2017, 22:43

Re: Trapi mnie to od dawna (KIBICOWSKO)

Post autor: fasci_nation » 02.11.2018, 20:24

Dzięki za wyjaśnienie. Mnie dotąd te barwy kojarzyły się bardziej z sosnowieckim klimatem oi! i ska :D

Tata psychopata
Posty: 38
Rejestracja: 20.03.2016, 23:32

Re: Trapi mnie to od dawna (KIBICOWSKO)

Post autor: Tata psychopata » 02.11.2018, 21:17

pZS pisze:
02.11.2018, 20:20
Rok 1993.Przyczyną była decyzja działaczy o nie przystąpieniu do rozgrywek 3 ligowych Zagłębia. Na nasze miejsce wskoczył Ruch Radzionków. Barwy biało-czarne zostały przyjęte jako barwy kibicowskie, w pewnym sensie jako znak żałoby i nie zgodzenie się z decyzją działaczy.
Prawdopodobnie pomyliłeś daty, lub sytuacja którą opisujesz była swoistym powrotem do biało-czarnej kolorystyki.
Byłem w Sosnowcu 3 razy do 1991 roku i już wtedy biało-czarne barwy były widziane na waszym stadionie.
Nawet podczas którejś z tych wizyt po meczu zostaliśmy wywiezieni do Będzina, a tam wsiadając do pociągu wpadł nam szalik biało-czarny ze wstawkami barw klubu na końcówkach.
Ponadto w latach 80-tych klub wypuścił oficjalną odznakę flagę w biało-czarne pasy z herbem Zagłębia.
Biało-czarne barwy kojarzą mi się też z waszymi wizytami u nas na hokeju, a wiadomo że sekcja hokeja ŁKS padła w 1991 roku.

mariuszek321
Posty: 103
Rejestracja: 14.07.2016, 20:42

Re: Trapi mnie to od dawna (KIBICOWSKO)

Post autor: mariuszek321 » 03.11.2018, 12:04

Mają w Polsce jakieś ekipy poza piłką no i może żużlem w innym dysyplinach grupy ultras,H i FC?

MFC'05
Posty: 102
Rejestracja: 11.04.2015, 12:07
Lokalizacja: Głogów

Re: Trapi mnie to od dawna (KIBICOWSKO)

Post autor: MFC'05 » 03.11.2018, 12:27

mariuszek321 pisze:
03.11.2018, 12:04
Mają w Polsce jakieś ekipy poza piłką no i może żużlem w innym dysyplinach grupy ultras,H i FC?
Hokej np Cracovia, Tychy i koszykówka np. Anvil, Legia
CHROBRY GŁOGÓW!

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bobson1312, DrysAG, Elgeneral, Jacku84, NG_M i 170 gości