Ekipy i fancluby wytępione przez rywali, odrodzenia itd.

ultras, hooligans, liczby, ciekawostki, informacje, opisy

Moderatorzy: Zorientowany, LechiaCHWM

SaviAG
Posty: 33
Rejestracja: 29.11.2016, 11:06

Re: Ekipy i fancluby wytępione przez rywali, odrodzenia itd.

Post autor: SaviAG » 31.05.2018, 21:48

Czarny1946 pisze:
31.05.2018, 19:34
poważnykumatykibol pisze:
31.05.2018, 13:48
Co sie dzieje z Zagłębiem Wałbrzych ? Wytępione przez Górnika ?
Zagłębie Wałbrzych wymarło do zera od strony kibicowskiej.
Byłem tam po meczu Zagłębia z Orłami Górskiego, na ulicy pod tą górą jak schodzili. 2006 bodaj. Dziadki z wnukami i Kobiety... jak z festynu wracali. Zresztą Toreziaki przy Górnikach... No sorry.
Piszę tu tylko w swoim imieniu.



Krewki
Posty: 92
Rejestracja: 29.03.2014, 18:30

Re: Ekipy i fancluby wytępione przez rywali, odrodzenia itd.

Post autor: Krewki » 31.05.2018, 22:03

Polar Wrocław. Na początku lat 2000 stał sportowo znacznie lepiej od Śląska, więc nic dziwnego że ruch kibicowski we wszelkich możliwych postaciach nabierał tempa. Niebawem po oficjalnym proklamowaniu ekipy chuligańskiej i występie w specjalnie zamówionych kominiarkach, zorganizowane kibicowanie na Polarze zakończył wjazd do młyna w wykonaniu zaprawionej w awanturach ekipy Śląska.

schwere krawalle
Posty: 68
Rejestracja: 27.09.2016, 17:15

Re: Ekipy i fancluby wytępione przez rywali, odrodzenia itd.

Post autor: schwere krawalle » 31.05.2018, 22:23

Ktoś z Olsztyna musiałby napisać o Warmii Olsztyn bo pamiętam nowinki,że na tym klubie próbowali rozkręcać coś miejscowi punkowcy,chyba że ja poprzestawiałem fakty.

kiszony
Posty: 74
Rejestracja: 05.09.2012, 18:57

Re: Ekipy i fancluby wytępione przez rywali, odrodzenia itd.

Post autor: kiszony » 31.05.2018, 22:38

Krewki pisze:
31.05.2018, 22:03
Polar Wrocław. Na początku lat 2000 stał sportowo znacznie lepiej od Śląska, więc nic dziwnego że ruch kibicowski we wszelkich możliwych postaciach nabierał tempa. Niebawem po oficjalnym proklamowaniu ekipy chuligańskiej i występie w specjalnie zamówionych kominiarkach, zorganizowane kibicowanie na Polarze zakończył wjazd do młyna w wykonaniu zaprawionej w awanturach ekipy Śląska.
Wyczytałeś o tym na krknews? ;)

Averno
Posty: 597
Rejestracja: 30.06.2007, 13:44

Re: Ekipy i fancluby wytępione przez rywali, odrodzenia itd.

Post autor: Averno » 01.06.2018, 20:52

schwere krawalle pisze:
31.05.2018, 22:23
Ktoś z Olsztyna musiałby napisać o Warmii Olsztyn bo pamiętam nowinki,że na tym klubie próbowali rozkręcać coś miejscowi punkowcy,chyba że ja poprzestawiałem fakty.
Tak, byli tam na paru meczach ale szybko zostali wytępieni przez Stomil

Hetman Białystok - kiedyś też coś kręcił i się szybko skończyło po paru wjazdach Jagi. Mieli zgodę z Gwardia Warszawa, która też w Warszawie została wytępiona .

Szombierki ciekawy przykład, był okres że nic tam się nie działo już ,brak młyna , wyjazdów . Po czym, znów odżywki i znów młyn, sporadyczne wyjazdy, odnowienie zgody . Fenomen jakiś . Jak jest w Bytomiu ? Polonia to ich tam raczej nie tępi ? Nie ma chyba takiej nienawiści, obie bytomskie ekipy nie lubią bardziej Radzionkowa . Ktoś opisze Szombry?

kibic ze Śląska
Posty: 267
Rejestracja: 09.06.2016, 18:48

Re: Ekipy i fancluby wytępione przez rywali, odrodzenia itd.

Post autor: kibic ze Śląska » 02.06.2018, 13:28

To i ja cos dodam.

Laziska kolo Mikolowa.
Jeszcze 15 lat temu miasto zaboli, Ruch byl ale aktywnych wyjazdowiczow byla garstka.
Z tej strony GS Ruch konczyl sie na Mikolowie, wszystko w strone Rybnika bylo zabskie: Laziska, Orzesze, Belki i inne Stanowic. W Czerwionce-Leszczynach byli nasi ale aktualnie w tym miescie rządzi KSG.

Wracajac do Lazisk to w ruskich barwach na miescie nie spotkosz nikogo. Jakies mietki wiadomo ze sie znajda, akcje raz na 3 miesiace po nocy grafy nam r*******. Chociaz ostatnio chyba czesciej pojawia sie UG, widza BPM w Kato i w drodze rewanzu zapuszczaja sie do nas.
Ze 2 miechy temu Zabole po nocy na 4-5 aut z Orzesza, Orny, Belku zamalowali kilka naszych prac. Kilku tutejszych tez cos probowalo ale to jest moment i po zawodach. Do drugiej Hondekolonii nie dopuszczamy:)

MFM_A
Posty: 6
Rejestracja: 12.02.2018, 18:22

Re: Ekipy i fancluby wytępione przez rywali, odrodzenia itd.

Post autor: MFM_A » 02.06.2018, 14:33

A pamięta ktoś Olimpię Poznań? Wydaje mi się że w pierwszej połowie lat 90-tych mieli całkiem spory młyn i jeździli na wyjazdy w kilka setek?

WileTheBest
Posty: 262
Rejestracja: 30.11.2012, 17:14
Lokalizacja: Września

Re: Ekipy i fancluby wytępione przez rywali, odrodzenia itd.

Post autor: WileTheBest » 02.06.2018, 15:32

MFM_A pisze:
02.06.2018, 14:33
A pamięta ktoś Olimpię Poznań? Wydaje mi się że w pierwszej połowie lat 90-tych mieli całkiem spory młyn i jeździli na wyjazdy w kilka setek?
Klub milicyjny, jakiś młynek tam był, ale nie spory ;). Większy już mieli na koszykówce kobiet. Kibicowali też Kolejorzowi.
Września 100% Lech Poznań!

Oberschlesien14
Posty: 649
Rejestracja: 04.10.2013, 00:12

Re: Ekipy i fancluby wytępione przez rywali, odrodzenia itd.

Post autor: Oberschlesien14 » 02.06.2018, 15:52

kibic ze Śląska pisze:
02.06.2018, 13:28
To i ja cos dodam.

Laziska kolo Mikolowa.
Jeszcze 15 lat temu miasto zaboli, Ruch byl ale aktywnych wyjazdowiczow byla garstka.
Z tej strony GS Ruch konczyl sie na Mikolowie, wszystko w strone Rybnika bylo zabskie: Laziska, Orzesze, Belki i inne Stanowic. W Czerwionce-Leszczynach byli nasi ale aktualnie w tym miescie rządzi KSG.

Wracajac do Lazisk to w ruskich barwach na miescie nie spotkosz nikogo. Jakies mietki wiadomo ze sie znajda, akcje raz na 3 miesiace po nocy grafy nam r*******. Chociaz ostatnio chyba czesciej pojawia sie UG, widza BPM w Kato i w drodze rewanzu zapuszczaja sie do nas.
Ze 2 miechy temu Zabole po nocy na 4-5 aut z Orzesza, Orny, Belku zamalowali kilka naszych prac. Kilku tutejszych tez cos probowalo ale to jest moment i po zawodach. Do drugiej Hondekolonii nie dopuszczamy:)
No to gdzie masz wytępiony FC skoro w 4-5 aut(możliwe, że z okolic) się zbiera? Ja p*******, wystarczy się przejechać przez Łaziska żeby zobaczyć, że obecnie macie większość miasta, ale w tytule tematu masz wytępiony, a nie tracący przewagę...

wichrowe wzgorze
Posty: 266
Rejestracja: 20.05.2016, 15:15

Re: Ekipy i fancluby wytępione przez rywali, odrodzenia itd.

Post autor: wichrowe wzgorze » 02.06.2018, 16:22

W Białymstoku był Hetman. Nie miał aktywnych kibiców, a przychodziły na mecze garstka ludzi. Byly to przeważnie dziadki, malolaty grajace w sekcjach hetmana czy ludzie którzy lubili po prostu wypić przy meczu ;)

Na Jagiellonii byli shinheadzi. Wiec punk'owcy chcieli mieć swój klub. Wiec chodzili na Hetmana. Ale szybko im kibice Jagiellonii wybili z głowy.
Potem jakieś mslolsty zaczęli chodzi na Hetmana. Zrobiło szaliki, coś tam malował na ścianach stadionu. Jak się nie mylę, jeden z nich jeździł na legie. Był zapalonym kibicem. Któregoś dnia na stadion wpadla Jagiellonia i...zakończyło się kibicowania hetmanowi.

Co do tego typa kibicujacemu legii. Jezdzil na wyjazdy legii i był aktywnym kibicem. Miał flagę nawet swoje i nawet woził ja na legia. To nawet od legionistów chyba dostał po mordzie. W Białymstoku tez zostal obite albo ganiany. Nie wiem czy dalej jeździ

poważnykumatykibol
Posty: 44
Rejestracja: 11.08.2017, 15:06
Lokalizacja: gdzieś w Polsce

Re: Ekipy i fancluby wytępione przez rywali, odrodzenia itd.

Post autor: poważnykumatykibol » 02.06.2018, 16:44

Opowie ktoś o Lubliniance Lublin ?
Chuck Norris odmówił Elanie

Aaabbb2323
Posty: 140
Rejestracja: 01.08.2017, 15:30

Re: Ekipy i fancluby wytępione przez rywali, odrodzenia itd.

Post autor: Aaabbb2323 » 02.06.2018, 17:23

wichrowe wzgorze pisze:
02.06.2018, 16:22
W Białymstoku był Hetman. Nie miał aktywnych kibiców, a przychodziły na mecze garstka ludzi. Byly to przeważnie dziadki, malolaty grajace w sekcjach hetmana czy ludzie którzy lubili po prostu wypić przy meczu ;)

Na Jagiellonii byli shinheadzi. Wiec punk'owcy chcieli mieć swój klub. Wiec chodzili na Hetmana. Ale szybko im kibice Jagiellonii wybili z głowy.
Potem jakieś mslolsty zaczęli chodzi na Hetmana. Zrobiło szaliki, coś tam malował na ścianach stadionu. Jak się nie mylę, jeden z nich jeździł na legie. Był zapalonym kibicem. Któregoś dnia na stadion wpadla Jagiellonia i...zakończyło się kibicowania hetmanowi.

Co do tego typa kibicujacemu legii. Jezdzil na wyjazdy legii i był aktywnym kibicem. Miał flagę nawet swoje i nawet woził ja na legia. To nawet od legionistów chyba dostał po mordzie. W Białymstoku tez zostal obite albo ganiany. Nie wiem czy dalej jeździ

Ale żeby Legie z wielkiej litery napisać, to już pary nie starczyło? 10 pkt w lidze chuliganów :)

otto.magico
Posty: 124
Rejestracja: 03.07.2011, 12:49
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie

Re: Ekipy i fancluby wytępione przez rywali, odrodzenia itd.

Post autor: otto.magico » 02.06.2018, 19:38

siemce-R pisze:
30.05.2018, 16:17
Trochę historycznie , w ZawieRciu najpierw mocny fan-club Widzewa końcówka lat 80 potem fan club Górnika Zabrze obecnie w ZawieRciu jest jeden fan club Ruchu Chorzów, choć wirtualnie chce zaistnieć ZS tylko gdzie oni są?

Dąbrowa Górnicza w latach 90 fan club GKS Katowice dzisiaj 100% Zagłębie Sosnowiec.
Nie masz pojęcia , to się w pewnych kwestiach nie wypowiadaj.
W latach 90 , owszem , zdarzyła się sytuacja,że na jednym przyHucianym osiedlu,pojawiła się grupka, sympatyzująca z GKS Katowice( jedno z blokowisk ) .Ale dość szybko zostali " wyłapani".Nie twierdzę,że pojedyncze osoby z Dąbrowy Górniczej nie jeżdżą do Katowic...
A co do Zawiercia, oczywiście nie stanowimy tam żadnej siły. Ale chłopaki jeżdżą i jest ich coraz więcej.....Natomiast , niech dla Ciebie ciekawostką będzie,że od Warty Zawiercie, w pewnym okresie ( lata 90 ), padła propozycja , żeby być oficjalnym naszym fan-clubem....
Starszyzna tą propozycję odrzuciła, bo stwierdziła, że za dużo kibiców Ruchu.Ale być może jesteś zbyt młody,żeby o tym pamiętać.
Mimo wszystko pozdrawiam i powodzenia. :-)

wichrowe wzgorze
Posty: 266
Rejestracja: 20.05.2016, 15:15

Re: Ekipy i fancluby wytępione przez rywali, odrodzenia itd.

Post autor: wichrowe wzgorze » 02.06.2018, 22:51

To przez słownik w telefonie. Gdy przeczytałem to się uśmiałem ale nie chciało mi się zmieniac ;)

plemplem81
Posty: 710
Rejestracja: 27.12.2011, 10:14

Re: Ekipy i fancluby wytępione przez rywali, odrodzenia itd.

Post autor: plemplem81 » 03.06.2018, 08:19

Averno pisze:
01.06.2018, 20:52
Szombierki ciekawy przykład, był okres że nic tam się nie działo już ,brak młyna , wyjazdów . Po czym, znów odżywki i znów młyn, sporadyczne wyjazdy, odnowienie zgody . Fenomen jakiś . Jak jest w Bytomiu ? Polonia to ich tam raczej nie tępi ? Nie ma chyba takiej nienawiści, obie bytomskie ekipy nie lubią bardziej Radzionkowa . Ktoś opisze Szombry?
Ruchu kibicowskiego nie zamknęła nam Polonia, lecz my sami to uczyniliśmy. Tak to jest, gdy jakaś tam zgrana grupka kumpli dorasta, niektórym niestety zmieniają się priorytety (no bo jak połączyć babę i mecze albo, o zgrozo, dzieci jeszcze do tego dodać - to jest przecież zupełnie nierealne, nieprawdaż?), a młodych na horyzoncie brak. Błędem było oświadczenie o naszym końcu puszczone w 2014 roku, bo de facto nie wytrzymaliśmy i jakoś tam funkcjonowaliśmy nadal. I czynimy to po dziś dzień. Brak młyna i wyjazdów to u nas chleb powszedni od niemalże zawsze. Tylko 1 pełny sezon w historii mamy bez żadnego 0 wyjazdowego - 2011/12. Poza tym cała masa odpuszczonych wyjazdów, w tym te najważniejsze - Odra Opole, GKS Jastrzębie, Raków Częstochowa czy BKS Stal Bielsko-Biała. Zawsze twierdziłem, że lepiej wyglądamy na zdjęciach, niż w rzeczywistości. I coś w tym jest. Bo jak wytłumaczyć, że w kwietniu br. w 82 osoby jedziemy na Ruch Radzionków, a potem miesiąc później zaledwie w 11 osób na Szczakowiankę Jaworzno? Fakt, że ekstremalny teren, oddech Polonii czuć do wyrzygania na każdym kroku, murze czy spojrzeniu na dzielnicy. Niby istniejemy, ale z punktu widzenia fanatycznego to idź pan w c*** z takim istnieniem raz na rundę.
Obrazek

Arkan
Posty: 300
Rejestracja: 15.05.2018, 01:14

Re: Ekipy i fancluby wytępione przez rywali, odrodzenia itd.

Post autor: Arkan » 03.06.2018, 11:13

odnosnie Lublinianki masz opisane w temacie lubelskim.

fasci_nation
Posty: 100
Rejestracja: 17.08.2017, 22:43

Re: Ekipy i fancluby wytępione przez rywali, odrodzenia itd.

Post autor: fasci_nation » 03.06.2018, 12:39

A kiedy Polonia grała ostatnio z Szombierkami w lidze czy pucharze? Mnie się wydaje, że dość dawno temu (jeśli się mylę, to poprawcie). Chyba większe ciśnienie było w latach przed fuzją i w jej trakcie (rok 96?). Trochę inna bajka niż z Cidrami. Ale nie będę się wymądrzał - może ktoś z Bytomia rozwinie, bo temat ciekawy.

ŚródmieścieWschód
Posty: 8
Rejestracja: 16.04.2018, 14:56

Re: Ekipy i fancluby wytępione przez rywali, odrodzenia itd.

Post autor: ŚródmieścieWschód » 03.06.2018, 13:55

berserk1908 pisze:
30.05.2018, 06:39
Kujawiak/FC Elany z Włocławka.
Przecież Kujawiak ciągle działa i ostatnio nawet jakąś oprawę robili pamiętam. To jak to z tym jest?

wypityjanusz
Posty: 275
Rejestracja: 28.12.2015, 17:34

Re: Ekipy i fancluby wytępione przez rywali, odrodzenia itd.

Post autor: wypityjanusz » 03.06.2018, 15:03

BIV pisze:
03.06.2018, 12:53
Abstrahujac od tematu, to fuzja dwoch mistrzow Polski, to byl debililizm nad debilizmami. Jak ktos mogl chciec wymazac piekna historie obu klubow? W imie czego.
Po sezonie 1996/97 Polonia zajęła miejsce w górnej części tabeli II ligi (wówczas dzielonej na grupy), a Szombry spadły, ostatnie miejsce bodej. Wpływ na to miały takie rzeczy jak m.in upadek kopalń czy rosnące zadłużenie. Na początku lipca z inicjatywy miasta i Bytomskiej Spółki Węglowej doszło do fuzji Polonii z Szombierkami. Na III ligowe miejsce Szombierek pojawiła się drużyna Polonia/Szombierki II Bytom, czyli rezerwy tego tworu. Jak przyjęli to kibice obu klubów, chyba nie muszę mówić. W jedynym pełnym sezonie rozegranym przez twór, bytomska drużyna zajęła 6 miejsce. Historia tego tworu zakończyła się w grudniu 1998, kiedy to zdecydowano "rozdzielić" Polonię z Szombierkami. Polonia dalej grała w II lidze, a Szombierkom przypadło miejsce rezerw (w 1998 spadły do IV ligi). Jednak zadłużenie klubu wynosiło 2,5 mln zł, co przy ówczesnych realiach ekonomicznych było bardzo dużą kwotą (i to dla klubu z czwartego poziomu rozgrywkowego), i GKS Szombierki został postawiony w stan likwidacji. W 1999 powołano TS Szombierki.

Niech ktoś z Bytomia poprawi mnie, bo pisałem z tego co pamiętam i znalazłem w necie.
welnoak pisze:Jaki tu spokoj sialalalalala nic sie nie dzieje sialalalalala :)

po prostu Andrzej
Posty: 16
Rejestracja: 11.01.2010, 13:54

Re: Ekipy i fancluby wytępione przez rywali, odrodzenia itd.

Post autor: po prostu Andrzej » 03.06.2018, 15:07

arleska2 pisze:
31.05.2018, 18:28
Mocne i duże FC Widzewa w odległych miastach od Łodzi zaczęły ginąć "śmiercią naturalną",gdy skończyła się piłkarska dominacja RTSu .Zostały jednostki....
Na pewno nie jest to powód, który dotyczy przypadku Częstochowy.
Wszyscy jesteśmy Andrzejami

blakuś
Posty: 222
Rejestracja: 11.11.2013, 22:16

Re: Ekipy i fancluby wytępione przez rywali, odrodzenia itd.

Post autor: blakuś » 03.06.2018, 16:22

fasci_nation pisze:
03.06.2018, 12:39
A kiedy Polonia grała ostatnio z Szombierkami w lidze czy pucharze? Mnie się wydaje, że dość dawno temu
Kilka lat temu grali w okręgowym Pucharze Polski? z tego co pamiętam. Szombierek 100 ileś osób.
Mecz kojarze z sytuacji że ktoś z Polonii ukradł Puchar od delegata i uciekał przez murawę.

kat.
Posty: 710
Rejestracja: 28.09.2015, 12:12

Re: Ekipy i fancluby wytępione przez rywali, odrodzenia itd.

Post autor: kat. » 03.06.2018, 16:30

Przecież Kujawiak ciągle działa i ostatnio nawet jakąś oprawę robili pamiętam. To jak to z tym jest?
Gdzie i na czym? Klub w ogóle istnieje i gdzieś gra, bo z tego co ja pamiętam, rozwiązali i nie był reaktywowany...

ZawieRcie
Posty: 93
Rejestracja: 10.03.2007, 14:33
Lokalizacja: Niebieskie ZawieRcie

Re: Ekipy i fancluby wytępione przez rywali, odrodzenia itd.

Post autor: ZawieRcie » 03.06.2018, 21:03

otto.magico pisze:
02.06.2018, 19:38
siemce-R pisze:
30.05.2018, 16:17
Trochę historycznie , w ZawieRciu najpierw mocny fan-club Widzewa końcówka lat 80 potem fan club Górnika Zabrze obecnie w ZawieRciu jest jeden fan club Ruchu Chorzów, choć wirtualnie chce zaistnieć ZS tylko gdzie oni są?

Dąbrowa Górnicza w latach 90 fan club GKS Katowice dzisiaj 100% Zagłębie Sosnowiec.
Nie masz pojęcia , to się w pewnych kwestiach nie wypowiadaj.
W latach 90 , owszem , zdarzyła się sytuacja,że na jednym przyHucianym osiedlu,pojawiła się grupka, sympatyzująca z GKS Katowice( jedno z blokowisk ) .Ale dość szybko zostali " wyłapani".Nie twierdzę,że pojedyncze osoby z Dąbrowy Górniczej nie jeżdżą do Katowic...
A co do Zawiercia, oczywiście nie stanowimy tam żadnej siły. Ale chłopaki jeżdżą i jest ich coraz więcej.....Natomiast , niech dla Ciebie ciekawostką będzie,że od Warty Zawiercie, w pewnym okresie ( lata 90 ), padła propozycja , żeby być oficjalnym naszym fan-clubem....
Starszyzna tą propozycję odrzuciła, bo stwierdziła, że za dużo kibiców Ruchu.Ale być może jesteś zbyt młody,żeby o tym pamiętać.
Mimo wszystko pozdrawiam i powodzenia. :-)
Ale gościu głupoty p*********. Chciałeś błysnąć historią ZawieRcia a zapewne nigdy u Nas w mieście nie byłeś i gówno wiesz!!
Zapamiętaj to raz na zawsze. Kibice Warty składali się z kibiców Widzewa Górnika Legii Gieksy i może tacy co byli tylko za Wartą.
Kibiców Ruchu Oni zawsze nienawidzili a My ich. Może czytałeś ostatnie TMK gdzie redaktorzy popełnili wielbłąd. hahha
Także jak goniliście kibiców Warty na meczu z BKSem w 4 lidze to goniłeś taki śmieszny twór. A to że Warta właziła Wam w d*** to prawda bo na stadionie krzyczeli wówczas witamy Bielsko. A Wy ich przegoniliście ze stadionu i skasowaliście jakieś fany Warty.
Także nie mieszaj tutaj faktów jeśli nie masz pojęcia. A jeśli chodzi o Wasz niby FC Zawiercie to już 10 lat pierdolicie że rośniecie w siłę i wywieszacie tą flagę a jak widmo jest tak jest. Może teraz liczycie że ekstraklasa że będzie coś lepiej. Wtedy też mieliście i co dobrze wiecie jak skończyliście z Policjantami- a teraz Wam młody przerzut nie przeszkadza. Zapamiętajcie to w ZawieRciu nie ma Zagłębia. ZawieRcie 100% Ruch.

berserk1908
Posty: 115
Rejestracja: 26.02.2007, 21:36
Lokalizacja: Łódź/Włocławek

Re: Ekipy i fancluby wytępione przez rywali, odrodzenia itd.

Post autor: berserk1908 » 03.06.2018, 21:19

ŚródmieścieWschód pisze:
03.06.2018, 13:55
berserk1908 pisze:
30.05.2018, 06:39
Kujawiak/FC Elany z Włocławka.
Przecież Kujawiak ciągle działa i ostatnio nawet jakąś oprawę robili pamiętam. To jak to z tym jest?
Ty poważny jesteś, czy se jaja robisz?
We Włocławku tylko ŁKS!!!

jacob91
Posty: 45
Rejestracja: 06.09.2017, 10:55

Re: Ekipy i fancluby wytępione przez rywali, odrodzenia itd.

Post autor: jacob91 » 03.06.2018, 21:55

plemplem81 pisze:
03.06.2018, 08:19
Averno pisze:
01.06.2018, 20:52
Szombierki ciekawy przykład, był okres że nic tam się nie działo już ,brak młyna , wyjazdów . Po czym, znów odżywki i znów młyn, sporadyczne wyjazdy, odnowienie zgody . Fenomen jakiś . Jak jest w Bytomiu ? Polonia to ich tam raczej nie tępi ? Nie ma chyba takiej nienawiści, obie bytomskie ekipy nie lubią bardziej Radzionkowa . Ktoś opisze Szombry?
Ruchu kibicowskiego nie zamknęła nam Polonia, lecz my sami to uczyniliśmy. Tak to jest, gdy jakaś tam zgrana grupka kumpli dorasta, niektórym niestety zmieniają się priorytety (no bo jak połączyć babę i mecze albo, o zgrozo, dzieci jeszcze do tego dodać - to jest przecież zupełnie nierealne, nieprawdaż?), a młodych na horyzoncie brak. Błędem było oświadczenie o naszym końcu puszczone w 2014 roku, bo de facto nie wytrzymaliśmy i jakoś tam funkcjonowaliśmy nadal. I czynimy to po dziś dzień. Brak młyna i wyjazdów to u nas chleb powszedni od niemalże zawsze. Tylko 1 pełny sezon w historii mamy bez żadnego 0 wyjazdowego - 2011/12. Poza tym cała masa odpuszczonych wyjazdów, w tym te najważniejsze - Odra Opole, GKS Jastrzębie, Raków Częstochowa czy BKS Stal Bielsko-Biała. Zawsze twierdziłem, że lepiej wyglądamy na zdjęciach, niż w rzeczywistości. I coś w tym jest. Bo jak wytłumaczyć, że w kwietniu br. w 82 osoby jedziemy na Ruch Radzionków, a potem miesiąc później zaledwie w 11 osób na Szczakowiankę Jaworzno? Fakt, że ekstremalny teren, oddech Polonii czuć do wyrzygania na każdym kroku, murze czy spojrzeniu na dzielnicy. Niby istniejemy, ale z punktu widzenia fanatycznego to idź pan w c*** z takim istnieniem raz na rundę.
Szacunek za szczerość.

ObiektywnyFANATYK
Posty: 32
Rejestracja: 23.08.2017, 21:20

Re: Ekipy i fancluby wytępione przez rywali, odrodzenia itd.

Post autor: ObiektywnyFANATYK » 03.06.2018, 22:19

Co do Szombierek to na dzielnicy widziane tylko barwy Polonii. Szombierki raczej sie nie wychylają bo wiedzą, że nawet jakby chcieli to Polonia im to może szybko wybić z głowy. Po prostu Szombry są świadomi swojego miejsca w szeregu.

plemplem81
Posty: 710
Rejestracja: 27.12.2011, 10:14

Re: Ekipy i fancluby wytępione przez rywali, odrodzenia itd.

Post autor: plemplem81 » 03.06.2018, 22:26

Geralt z Tychów pisze:
03.06.2018, 09:40
Gdybyscie zostali ekipką pro-Polonijną (jak wszystkie mniejsze warszawskie pro Legijne) to moglibyście się bawić w to bez stresu. No chyba że macie ambicje na zostanie najmocniejszymi w mieście.
Pewnie coś racji w tym co piszesz jest. Tyle, że jaki ma sens w takim razie kibicowanie nie będąc wolnym? Ekipy prolegijne to ekipy, które kibicowanie Legii mają we krwi od dziecka. Z czasem odzywa się w takich chłopakach również lokalny patriotyzm i niektórzy próbują również coś zdziałać na lokalnym klubie. Ale jaki to ma smak, gdy wszędzie gdzie jedziesz masz luzy? Może ja mam już spaczone podejście piętnem trudnego i zagmatwanego kibicowsko regionu, ale mówiąc szczerze w takiej Wielkopolsce ekipy pro Lech grające w niższych ligach (gdzie są same lokalne wypady), to muszą mieć jakąś absolutną nudę. Poza tym, może to efekt faktu, że ja już starszej daty jestem, ale jakoś ten pęd dzisiejszych czasów, że niedawni wrogowie łączą się ze sobą w imię jakichś doraźnych interesów, niespecjalnie do mnie przemawia. Inna sprawa, że to o czym mówisz, to całkowita abstrakcja. Od zawsze, nawet pod kątem sportowym, na Szombierkach była niechęć w kierunku Polonii i vice versa. Doskonale pamiętam, co zawsze o nas mawiał ŚP Bamber i jak nas traktował. Jego nie ma – fakt. Przyszło nowe pokolenie. Z innym myśleniem i mentalnością. Ale to już nie moja bajka.

Czy mamy ambicję, by przejąć prymat i supremację w mieście? Proszę, byśmy zachowali choćby resztki powagi i godności, bo temat ciekawy. My nawet na swojej dzielnicy nie rządzimy, a tu taka wątpliwość (traktuję ją jako puszczoną z dużym przymrużeniem oka) się pojawia… ObiektywnyFANATYK podsumował to w punkt. Nie walczymy, jesteśmy zwyczajnie za słabi.
cpcom pisze:
03.06.2018, 12:20
Ale Polonia was nie dojeżdża na każdym kroku ? przecież was znają
Pewnie, że znają. Większość już zdążyła pogodzić się z tym, że pewne osoby u nas nie przestaną chodzić na Zielonych choćby nie wiem co się miało dziać. Swoje już podostawaliśmy, niektórzy wielokrotnie. Swego czasu, dziś pogoniony już, znany kibic Polonii K. – nota bene mój kolega z podwórkowych meczów – powiedział o nas takie słowa po którymś tam łomocie, który nam Polonia zafundowała, że Szombierek nie da się wytępić całkowicie z prostej przyczyny – jakichś tam kibiców zawsze będą miały ze względu na historię, bogatą tradycję, także i ruch kibicowski, który tam trwa już od lat 70-tych XX wieku.
wypityjanusz pisze:
03.06.2018, 15:03
Po sezonie 1996/97 Polonia zajęła miejsce w górnej części tabeli II ligi (wówczas dzielonej na grupy), a Szombry spadły, ostatnie miejsce bodej. Wpływ na to miały takie rzeczy jak m.in upadek kopalń czy rosnące zadłużenie. Na początku lipca z inicjatywy miasta i Bytomskiej Spółki Węglowej doszło do fuzji Polonii z Szombierkami. Na III ligowe miejsce Szombierek pojawiła się drużyna Polonia/Szombierki II Bytom, czyli rezerwy tego tworu. Jak przyjęli to kibice obu klubów, chyba nie muszę mówić. W jedynym pełnym sezonie rozegranym przez twór, bytomska drużyna zajęła 6 miejsce. Historia tego tworu zakończyła się w grudniu 1998, kiedy to zdecydowano "rozdzielić" Polonię z Szombierkami. Polonia dalej grała w II lidze, a Szombierkom przypadło miejsce rezerw (w 1998 spadły do IV ligi). Jednak zadłużenie klubu wynosiło 2,5 mln zł, co przy ówczesnych realiach ekonomicznych było bardzo dużą kwotą (i to dla klubu z czwartego poziomu rozgrywkowego), i GKS Szombierki został postawiony w stan likwidacji. W 1999 powołano TS Szombierki.

Niech ktoś z Bytomia poprawi mnie, bo pisałem z tego co pamiętam i znalazłem w necie.
Dokładnie co do joty. Zupełną dysharmonią było łączenie dwóch mistrzów Polski, jak to wcześnie ktoś zauważył. Tego się zwyczajnie zrobić nie dało. No i te zaszłości historyczne + niechęć obu grup kibiców do siebie nawzajem. Pewnych rzeczy na siłę się nie da uczynić. A tak tu próbowano i było bardzo blisko sukcesu sportowego, bo po rundzie jesiennej w 1997 roku twór Polonia/ Szombierki w tabeli zajmował 2 miejsce z realnymi szansami na awans (skład był bardzo silny) do najwyższej ligi. Tarcia między piłkarzami jednak również zrobiły swoje w rundzie wiosennej. Nasi – Zieloni – zupełnie nie potrafili się odnaleźć na stadionie przy Olimpijskiej, gdzie z nich szydzono, mimo że grali przecież w tej samej drużynie, o ten sam cel, co ci, którzy mieli serca niebiesko-czerwone. Ta fuzja to był typowy przykład nieporozumienia i, co więcej, braku chęci zrozumienia historii. Jej się nie da przeinaczyć i odwrócić. Nie da się zrobić fuzji z dwoma klubami posiadającymi swoich kibiców i w dodatku zantagonizowanych między sobą także i od strony sportowo-organizacyjnej (ówczesny prezes Polonii ŚP Janusz Grześko pseudonim Amant – to przecież jeden z 3 ludzi, którzy zaczynali cały ruch kibicowski w Polsce, zatem robił wszystko, by była każda decyzja na korzyść PB, ślepo nie spoglądając na jakiekolwiek kompromisy – dusza fanatyka w nim zwyciężała, co jest dla mnie oczywiste, bo każdy z nas by tak samo robił dla swojego ukochanego klubu).


Zahaczono tu o Kujawiaka Włocławek. Mnie zawsze zastanawiało, jak to mogło się stać, że z klubu w zasadzie znikąd, pojawili się kibice i to dość prężnie działający? We Włocławku od zawsze istniała Włocłavia + silny fc ŁKSu – kibice Kujawiaka to były jakieś przerzuty? Skąd oni się nagle pojawili na scenie? Bo jaki koniec był – to chyba wiadomo – klub przestał istnieć będąc przejęty przez Zawiszę Bydgoszcz (V-ligowe rezerwy stały się pierwszym zespołem Kujawiaka), kibice już w śladowych ilościach nawet nie podjęli próby walki o jego przetrwanie. Czy resztki, które zostały obrały kurs na Elanę Toruń? Bo takowe zapędy chyba właśnie istniały w strukturach Kujawiaka z tego co pamiętam…
Obrazek

303squadron
Posty: 109
Rejestracja: 22.04.2007, 23:34

Re: Ekipy i fancluby wytępione przez rywali, odrodzenia itd.

Post autor: 303squadron » 03.06.2018, 23:52

MFM_A pisze:
02.06.2018, 14:33
A pamięta ktoś Olimpię Poznań? Wydaje mi się że w pierwszej połowie lat 90-tych mieli całkiem spory młyn i jeździli na wyjazdy w kilka setek?
Tam były puste trybuny, "kibice" obstawiali inne stadiony :). Zawsze dobrze widoczny był sektor dla przyjezdnych w skrótach z kolejki ligowej ;)

berserk1908
Posty: 115
Rejestracja: 26.02.2007, 21:36
Lokalizacja: Łódź/Włocławek

Re: Ekipy i fancluby wytępione przez rywali, odrodzenia itd.

Post autor: berserk1908 » 04.06.2018, 06:17

plemplem81 pisze:
03.06.2018, 22:26
Zahaczono tu o Kujawiaka Włocławek. Mnie zawsze zastanawiało, jak to mogło się stać, że z klubu w zasadzie znikąd, pojawili się kibice i to dość prężnie działający? We Włocławku od zawsze istniała Włocłavia + silny fc ŁKSu – kibice Kujawiaka to były jakieś przerzuty? Skąd oni się nagle pojawili na scenie? Bo jaki koniec był – to chyba wiadomo – klub przestał istnieć będąc przejęty przez Zawiszę Bydgoszcz (V-ligowe rezerwy stały się pierwszym zespołem Kujawiaka), kibice już w śladowych ilościach nawet nie podjęli próby walki o jego przetrwanie. Czy resztki, które zostały obrały kurs na Elanę Toruń? Bo takowe zapędy chyba właśnie istniały w strukturach Kujawiaka z tego co pamiętam…
Dość prężnie działający? To tak jakbyś napisał, że kibice Termaliki czy Podbeskidzia prężnie działają, bo to taki sam poziom.

Z tego co pamiętam, w latach 90 kibicami, jeśli można ich tak nazwać, Kujawiaka była zbieranina kilku miejscowych dziadków + dosłownie kilku małolatów, głównie młodych piłkarzy tego klubu. Nie była to jakaś zorganizowana grupa.Jeśli pojawiali się przy okazji jakiegoś meczu (np. derbów Włocławka) zawsze kończyło się to dla nich szybką ewakuacją.

Potem już w czasach większych sukcesów klubu, jak to często bywa znalazło się kilkanaście osób, zupełnie spoza klimatu, którzy postanowili pobawić się w kibicowanie, nie mając za bardzo wyobraźni, jakie to może nieść konsekwencje Były to osoby głównie z zaniedbanych w tamtych czasach przez nas terenów miasta jak Zawiśle czy Jednostka E. Klimat był typowo Januszowy, rodem z międzyszkolnych zawodów sportowych.

O tym, jakie z nich charakterniaki ,niech świadczą te dwa zdarzenia (jedne z wielu podobnych, jakie miały miejsce) Na ich własnym meczu odwiedziła ich kilkuosobowa delegacja FC Włocławek, po czym jeden z odwiedzających na oczach tej całej zbieraniny oszczął im flagę - zero reakcji. Albo sytuacja, gdy kilku chłopaków od nas wracając z melanżu przypadkowo pod stadionem, natknęło się na dużo większą liczbę kibiców Kujawiaka, którzy właśnie wrócili z jakiegoś wyjazdu. jedyny, który miał jaja, to Bogusław Baniak, wówczas ich trener, który coś tam się odezwał a kibice pochowali się za jego plecami. Bić się nigdy nie chcieli, musieli to za nich robić ich ówcześni układowicze Olimpia Grudziądz

Kibicowanie zostało im wybite z głowy. Po likwidacji klubu, część schowała zabawki (tacy to byli fanatycy), a część odetchnęła z ulgą, że ma pretekst, żeby zakończyć kariery.

Kilka osób coś tam próbowało działać na Elanie, ale szybko sobie odpuścili, albo Elana, jak zobaczyła z kim ma do czynienia, to ich odpuliła. Został bodajże jeden kanalarz, który zresztą i tak się chyba wyprowadził z Włocławka

Nazywanie ich ekipą uwłacza, wszystkim małym ekipom jak twoje Szombierki itp. Ci ludzie nie mieli nic wspólnego z ruchem kibicowskim, a kontakty z nimi to wstyd dla takich ekip jak Olimpia czy Elana.
We Włocławku tylko ŁKS!!!

Krzesełko Stadionu
Posty: 336
Rejestracja: 23.05.2010, 12:52
Lokalizacja: Śródmieście

Re: Ekipy i fancluby wytępione przez rywali, odrodzenia itd.

Post autor: Krzesełko Stadionu » 04.06.2018, 09:46

Jako ciekawostka dodam do tematu Legia FC Bydgoszcz.Ten wynalazek wg.strony legioniści.com powstał w 2004r mieli nawet swoją flagę było ich niby kilkunastu ale kariera trwała do czasu wykminienia ich przez Zawisze i koniec FC.Chociaz może nadal do Warszawy jeździli nieoficjalnie to flagi na meczach już nie wieszali

kaelowiec
Posty: 1414
Rejestracja: 27.02.2007, 11:36

Re: Ekipy i fancluby wytępione przez rywali, odrodzenia itd.

Post autor: kaelowiec » 04.06.2018, 23:06

wszystko fajnie sie czyta, z tymże już w poście otwierącym temat czai sie spory błąd

mianowicie niby kiedy Polonia Przemyśl nie istniała u siebie na mieście ?


od conajmniej 25lat , zawsze rządziła w kluczowych rejonach miasta , i nawet jeśli w danym momencie Czuwaj miał (na zasańskich osiedlach poza centrum miasta) niezłą bandę , nigdy nie było zagrożenia "wytępieniem" Polonii

także to raczej nie pasuje do tego faktycznie ciekawego tematu

szwadron97
Posty: 837
Rejestracja: 09.04.2014, 13:32

Re: Ekipy i fancluby wytępione przez rywali, odrodzenia itd.

Post autor: szwadron97 » 05.06.2018, 08:38

berserk1908 pisze:
04.06.2018, 06:17
plemplem81 pisze:
03.06.2018, 22:26
Zahaczono tu o Kujawiaka Włocławek. Mnie zawsze zastanawiało, jak to mogło się stać, że z klubu w zasadzie znikąd, pojawili się kibice i to dość prężnie działający? We Włocławku od zawsze istniała Włocłavia + silny fc ŁKSu – kibice Kujawiaka to były jakieś przerzuty? Skąd oni się nagle pojawili na scenie? Bo jaki koniec był – to chyba wiadomo – klub przestał istnieć będąc przejęty przez Zawiszę Bydgoszcz (V-ligowe rezerwy stały się pierwszym zespołem Kujawiaka), kibice już w śladowych ilościach nawet nie podjęli próby walki o jego przetrwanie. Czy resztki, które zostały obrały kurs na Elanę Toruń? Bo takowe zapędy chyba właśnie istniały w strukturach Kujawiaka z tego co pamiętam…
Dość prężnie działający? To tak jakbyś napisał, że kibice Termaliki czy Podbeskidzia prężnie działają, bo to taki sam poziom.

Z tego co pamiętam, w latach 90 kibicami, jeśli można ich tak nazwać, Kujawiaka była zbieranina kilku miejscowych dziadków + dosłownie kilku małolatów, głównie młodych piłkarzy tego klubu. Nie była to jakaś zorganizowana grupa.Jeśli pojawiali się przy okazji jakiegoś meczu (np. derbów Włocławka) zawsze kończyło się to dla nich szybką ewakuacją.

Potem już w czasach większych sukcesów klubu, jak to często bywa znalazło się kilkanaście osób, zupełnie spoza klimatu, którzy postanowili pobawić się w kibicowanie, nie mając za bardzo wyobraźni, jakie to może nieść konsekwencje Były to osoby głównie z zaniedbanych w tamtych czasach przez nas terenów miasta jak Zawiśle czy Jednostka E. Klimat był typowo Januszowy, rodem z międzyszkolnych zawodów sportowych.

O tym, jakie z nich charakterniaki ,niech świadczą te dwa zdarzenia (jedne z wielu podobnych, jakie miały miejsce) Na ich własnym meczu odwiedziła ich kilkuosobowa delegacja FC Włocławek, po czym jeden z odwiedzających na oczach tej całej zbieraniny oszczął im flagę - zero reakcji. Albo sytuacja, gdy kilku chłopaków od nas wracając z melanżu przypadkowo pod stadionem, natknęło się na dużo większą liczbę kibiców Kujawiaka, którzy właśnie wrócili z jakiegoś wyjazdu. jedyny, który miał jaja, to Bogusław Baniak, wówczas ich trener, który coś tam się odezwał a kibice pochowali się za jego plecami. Bić się nigdy nie chcieli, musieli to za nich robić ich ówcześni układowicze Olimpia Grudziądz

Kibicowanie zostało im wybite z głowy. Po likwidacji klubu, część schowała zabawki (tacy to byli fanatycy), a część odetchnęła z ulgą, że ma pretekst, żeby zakończyć kariery.

Kilka osób coś tam próbowało działać na Elanie, ale szybko sobie odpuścili, albo Elana, jak zobaczyła z kim ma do czynienia, to ich odpuliła. Został bodajże jeden kanalarz, który zresztą i tak się chyba wyprowadził z Włocławka

Nazywanie ich ekipą uwłacza, wszystkim małym ekipom jak twoje Szombierki itp. Ci ludzie nie mieli nic wspólnego z ruchem kibicowskim, a kontakty z nimi to wstyd dla takich ekip jak Olimpia czy Elana.
Oszczał im flagę nie mogę normalnie z tego:-)

Maraton uśmiechu
Posty: 244
Rejestracja: 04.04.2013, 19:50
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ekipy i fancluby wytępione przez rywali, odrodzenia itd.

Post autor: Maraton uśmiechu » 06.06.2018, 11:08

kaelowiec pisze:
04.06.2018, 23:06
wszystko fajnie sie czyta, z tymże już w poście otwierącym temat czai sie spory błąd

mianowicie niby kiedy Polonia Przemyśl nie istniała u siebie na mieście ?


od conajmniej 25lat , zawsze rządziła w kluczowych rejonach miasta , i nawet jeśli w danym momencie Czuwaj miał (na zasańskich osiedlach poza centrum miasta) niezłą bandę , nigdy nie było zagrożenia "wytępieniem" Polonii

także to raczej nie pasuje do tego faktycznie ciekawego tematu


Być może masz rację, ciężko jest być obiektywnym mając za źródło informacji TMK czy Internet. Zawsze ktoś ubarwi swoje relacje.
„Tolerancja jest cnotą ludzi bez przekonań.”

wypityjanusz
Posty: 275
Rejestracja: 28.12.2015, 17:34

Re: Ekipy i fancluby wytępione przez rywali, odrodzenia itd.

Post autor: wypityjanusz » 06.06.2018, 17:41

Ktoś się wcześniej pytał o fuzję Polonii i Szombierek, to teraz ja się zapytam o fuzję. Jaki był sens fuzji Zagłębia z Górnikiem Wałbrzych w 1993, i jak ta fuzja wyglądała (zakończona wycofaniem zespołu, chyba w 1999, też te wycofanie można byłoby opisać)? Czy wtedy kibice Zagłębia zaczęli "wymierać"?
welnoak pisze:Jaki tu spokoj sialalalalala nic sie nie dzieje sialalalalala :)

fasci_nation
Posty: 100
Rejestracja: 17.08.2017, 22:43

Re: Ekipy i fancluby wytępione przez rywali, odrodzenia itd.

Post autor: fasci_nation » 06.06.2018, 18:59

wypityjanusz pisze:
06.06.2018, 17:41
Ktoś się wcześniej pytał o fuzję Polonii i Szombierek, to teraz ja się zapytam o fuzję. Jaki był sens fuzji Zagłębia z Górnikiem Wałbrzych w 1993, i jak ta fuzja wyglądała (zakończona wycofaniem zespołu, chyba w 1999, też te wycofanie można byłoby opisać)? Czy wtedy kibice Zagłębia zaczęli "wymierać"?

Dobre pytanie, może ktoś rozwinie, bo wielu chętnie by przeczytało. Jakoś "dziwnie" się to zbiegło w czasie z upadkiem wałbrzyskiego górnictwa. A dziś Górnik gra na stadionie, który jest tak naprawdę stadionem Zagłębia...

Poza tematem: polecam forum kibiców Zagłębia (o ile jeszcze istnieje). Prawdziwa kopalnia kibicowskiego oldschoolu w klimacie lat 70. i 80.

MFM_A
Posty: 6
Rejestracja: 12.02.2018, 18:22

Re: Ekipy i fancluby wytępione przez rywali, odrodzenia itd.

Post autor: MFM_A » 06.06.2018, 19:52

Na Wiśle działała kiedyś ekipa Devils obok WSH. Ktoś napisze co się z nią stało?

Januszek90
Posty: 45
Rejestracja: 14.10.2017, 21:01

Re: Ekipy i fancluby wytępione przez rywali, odrodzenia itd.

Post autor: Januszek90 » 06.06.2018, 20:54

Devilsow przejeli chyba WSH, a jesli juz w tym temacie to czy istnieje nadal grupa Turysci 97 na Legii czy jedyna grupa h jest Teddy Boys ?

yob
Posty: 69
Rejestracja: 16.03.2007, 16:17

Re: Ekipy i fancluby wytępione przez rywali, odrodzenia itd.

Post autor: yob » 06.06.2018, 21:54

plemplem81 pisze:
03.06.2018, 22:26
Doskonale pamiętam, co zawsze o nas mawiał ŚP Bamber i jak nas traktował.
Jak Ci sie jeszcze chce pisac to rozwin troche temat ;)
Pamietam jakies wspomnienia po smierci Bambera, jak i czasy "przebudzenia" Szombierek i zaciekawilo mnie to. Co prawda z innego regionu i pokolenia jestem, ale zawsze szanowalem i dobrze zyczylem malym ekipom u boku silnego rywala, wlasnie takim jak Szombry czy Hutnik.
Dobrze kojarze, ze Szombierki mialy zgode/uklad z Ruchem Radzionkow, czy cos pojebalem? ;)
kaelowiec pisze:
04.06.2018, 23:06
kiedy Polonia Przemyśl nie istniała u siebie na mieście ?
Calkiem to raczej nigdy nie wyginela, ale chyba byl czas, ze Czuwaj chodzil swobodnie w nieduzej grupce po stadionie Polonii na jej paru meczach gdzies miedzy 2003-2006? Jak cos przeinaczylem albo fake news to sorry, nie stwierdzam faktow tylko pytam.

A skoro przy temacie Przemysla, to czy Polna miala swoich kibicow, czy to byla tylko widownia w rodzaju wycieczek zakladowych?

Michalek
Posty: 208
Rejestracja: 18.06.2010, 10:28

Re: Ekipy i fancluby wytępione przez rywali, odrodzenia itd.

Post autor: Michalek » 07.06.2018, 07:47

To że warto trzymać z Legią mogą dużo powiedzieć na pewno takie ekipy jak BKS Bielsko czy Pogoń Szczecin :)

eMTe4
Posty: 209
Rejestracja: 26.07.2013, 12:55

Re: Ekipy i fancluby wytępione przez rywali, odrodzenia itd.

Post autor: eMTe4 » 07.06.2018, 12:09

Kumatyinaczej pisze:
06.06.2018, 19:04
Mogę trochę przeinaczyć bo nie do końca znam fakty. Napiszę co wiem. Fuzja w 93 połaczyła Górnik i Zagłębie w KP Walbrzych z barwami biało-niebieskimi, herb też bardziej przypominał herb Górnika. Jak się do tego odnosili Górnicy niech sami napiszą, ale na mecze jeździli. "Sens" fuzji był pewnie taki że pozamykali w Wałbrzychu kopalnie, a w Polsce fuzje wchodziły w modę. Drugie wycofanie 98/99(?) to już chyba było z powodów dlugów i zlikwidowania klubu. Wtedy zaczęli od b-klasy ale w 4-5 lidze znowu grali pod nazwa Gornik/Zagłębie. Wkońcu nazwa wróciła do właściwiej i do dziś jest Górnik. Górnik fuzją zyskał stadion Zagłębia i chyba tylko tyle. Może tylko po to ktoś tam to Zagłebie pchał, nie mam pojęcia. Co do wymarcia Zagłębia to na początku była to smierć naturalna z powodu braku klubu i wymiany pokoleniowej. Raz chcieli sie pokazać na jakimś meczu towarzyskim, to Górnicy wrocili szybciej z wyjazdu i ich pogonili po meczu. Drugi raz to już Górnik wybił im z głowy kibicowanie. Chodź jak twierdził Górnik, nawet nie bylo komu.
P.S. Piszę z telefonu, będą błędy.
Pamiętam, że na jednym wyjeździe Górnika\Zagłębia z kibicami Górnika było dwóch Thoreziaków.
"Papieros parzy dłoń i budzi żal
Na peronie siedzę sam
Oglądam sterty tych starych zdjęć, ten peron dobrze
mnie już zna
Pociąg zabiera co dzień bliską twarz
Tutaj tłoczą się, tu mówią - "tam to jest życie i czar", Tu się handluje Ojczyzną co dnia!"

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: RafikZS i 168 gości