Kibicowskie Podkarpacie

ultras, hooligans, liczby, ciekawostki, informacje, opisy

Moderatorzy: Zorientowany, LechiaCHWM

ODPOWIEDZ
Maraton uśmiechu
Posty: 244
Rejestracja: 04.04.2013, 19:50
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Kibicowskie Podkarpacie

Post autor: Maraton uśmiechu » 29.05.2018, 19:30

FzP pisze:
28.05.2018, 23:19
Pozwolę sobie dodać moją uwagę odnośnie Przemyśla jako, że mam tam rodzinę i bywam często. Miasto wymiera demograficznie, cierpi okrutnie na brak pracy co sprawia, że młodzi i starsi albo wyjeżdżają albo łapią jakąś robotę na miejscu za liche pieniądze. Jako że nic się w tym naprawdę pięknym mieście nie dzieje i panuje stagnacja sprawia, że młodzież sięga po zioło, prochy czy tanie wino dla urozmaicenia czasu. Wiadomo że po zażywaniu dłuższym tego typu używek ambicja spada i typom nie chce się chodzić na mecze. Jednak mają ci ludzie gdzieś tam z tyłu głowy zakodowane że są za Polonią lub Czuwajem i na osiedlach w Przemyślu czy to na Zasaniu czy Starym Mieście bardzo łatwo wyłapać w cymbał. Mimo, że obie przemyskie ekipy ostatnio dołują to klimat miejski jest tam odczuwalny po dziś dzień i panuje tam specyficzny klimat jakby miasto zatrzymało się mentalnie w drugiej połowie lat 90 w tym także kibice.



A jaka jest tam prawda z Ukraińcami? Prawda to, że na mieście od Ukraińca też nie problem doatać w cymbał bo jest ich od groma i wyrabiają sobie co im się żywcem podoba czy to jest ściema? Często z Interii w komentarzach pod tematami związanymi z Ukrainą i imigracją można spotkać takie komentarze.
„Tolerancja jest cnotą ludzi bez przekonań.”



Zimnyy
Posty: 142
Rejestracja: 19.04.2018, 16:12

Re: Kibicowskie Podkarpacie

Post autor: Zimnyy » 29.05.2018, 20:56

Z tymi ukraińcami to też jakaś propaganda, tak samo jak mlodzi Polacy i w tym większość kibiców zawijają sie do większych miast tak samo kabany jadą stąd na Wroclaw czy Kraków. Są pewne okolice czy części miasta gdzie jest ich troche więcej ale żeby latwo dostać w lep to raczej nie ma opcji, malo zadym i awantur jest ogólnie tak jak nie wiele dzieje sie na meczach bo miasto to umieralnia od jakichś czterech albo pięciu lat.


Mimo, że obie przemyskie ekipy ostatnio dołują to klimat miejski jest tam odczuwalny po dziś dzień i panuje tam specyficzny klimat jakby miasto zatrzymało się mentalnie w drugiej połowie lat 90 w tym także kibice


Co miales dokladnie na mysli pisząc o tej mentalności? a z tymi narkotykami to też sie zgodze, w niektórych kręgach i rejonach faktycznie mozna mieć wrażenie ze to jeszcze ciężka patologia z lat dziewięćdziesiątych.
nie uznajemy słowa kompromis, to już zbyt blisko do kompromitacji.

halodrol
Posty: 765
Rejestracja: 10.01.2010, 21:15

Re: Kibicowskie Podkarpacie

Post autor: halodrol » 30.05.2018, 09:48

W Dębicy miałem podobne wrażenie. Bez urazy dla forumowiczów stamtąd, ale kręciłem się parę godzin po tej stronie miasta gdzie jest ZK i klimat był przygnębiający. Miasto jakby puste, szare bloki, ulice jakieś poniszczone. Skojarzyło mi się z Detroit w USA :) ale może przesadzam, może akurat dzień był taki podły.

FzP
Posty: 30
Rejestracja: 14.06.2010, 21:56

Re: Kibicowskie Podkarpacie

Post autor: FzP » 30.05.2018, 13:32

Zgodzę się, że w Przemyślu nie ma większego problemu z Rusinami Galicyjskimi zwanymi potocznie ukraińcami z tego prostego względu, że nie ma tam pracy i ukry jadą w inne tereny Polski. Kręcą się tylko podejrzane typki co handlują niekoniecznie legalnie przez granicę i tyle. O jakiś osiedlach gdzie ukry dominują albo chodzą jak u siebie nie może być mowy. W ogóle wydaje mi się, że większość ukrów, których spotykam w Przemyślu to są ludzie z terenów samej Ukrainy, bądź ukry z miejscowości pod Przemyślem, którzy wbijają rano a wybijają wieczorem. Większym zagrożeniem są oficjalne organizacje ukraińskie co pyskują o zwrot kamienic i nie wiadomo jak to się skończy. Co do tej mentalności to mam na myśli samą specyfikę miasta i dosłowny stan umysłu niektórych jego mieszkańców, jakby żywcem wyjętych z lat 90 po sposobie bycia czy ubioru(zaobserwowane głównie na Zasaniu- Auguasta, Rogo, Borelowskiego, 3go Maja, ale po Rynku też dobre pojeby chodzą). Zawsze jak przyjeżdżam do Przemyśla to mam wrażenie jakbym się przeniósł do przeszłości i za to w sumie uwielbiam klimat tego miasta.

Zimnyy
Posty: 142
Rejestracja: 19.04.2018, 16:12

Re: Kibicowskie Podkarpacie

Post autor: Zimnyy » 30.05.2018, 14:20

Co do tej mentalności to mam na myśli samą specyfikę miasta i dosłowny stan umysłu niektórych jego mieszkańców, jakby żywcem wyjętych z lat 90 po sposobie bycia czy ubioru(zaobserwowane głównie na Zasaniu - Augusta, Rogo, Borelowskiego, 3go Maja, ale po Rynku też dobre pojeby chodzą)




[link]


nie wiem dlaczego ale ten film skojarzyl mi sie dokladnie z tym o czym piszesz....pół żartem pół serio ale w tym mieście to czasem jak u nas na forum bo polowa sie do psychiatryka nadaje :)


pozdro dla Ciebie kolego bo widze że ogarniasz miasto lepiej niż nie jeden rodowity
nie uznajemy słowa kompromis, to już zbyt blisko do kompromitacji.

Zupełnie Zielony.
Posty: 1401
Rejestracja: 19.12.2008, 10:06

Re: Kibicowskie Podkarpacie

Post autor: Zupełnie Zielony. » 30.05.2018, 14:49

halodrol pisze:
30.05.2018, 09:48
W Dębicy miałem podobne wrażenie. Bez urazy dla forumowiczów stamtąd, ale kręciłem się parę godzin po tej stronie miasta gdzie jest ZK i klimat był przygnębiający. Miasto jakby puste, szare bloki, ulice jakieś poniszczone. Skojarzyło mi się z Detroit w USA :) ale może przesadzam, może akurat dzień był taki podły.
"po tej stronie miasta"?? czyli gdzie dokładnie, bo ZK leży między torami i to na samych obrzeżach miasta. Poniszczone? może trafiłeś na bloki cudów (na Mościckiego) :D. Oczywiście jest to pytanie retoryczne. Byłem we wszystkich miastach na podkarpaciu i widziałem już znacznie bardziej "przytlaczające" miasta o Dębicy która za urokliwa też nie jest ;)
Za stary już jestem na internetowych bajarzy tworzących alternatywną rzeczywistość!
Spadam z tego forum!
Adminów proszę o usunięcie tego konta!

subagazi
Posty: 267
Rejestracja: 26.10.2008, 09:11

Re: Kibicowskie Podkarpacie

Post autor: subagazi » 30.05.2018, 15:41

miasta na podkarpaciu to powoli umieralnia. duze emetrytow. widac to tez po kryzysie kibicowskim- ktory dotknal kazda ekipe, poza Stala Mielec (wynik sportowy)

Stal Rzeszow- totalny kryzys, Resovia nie lepsza- SSW- kiedys mlyny po 1000 osob- dzis maja problem z 100, Jaroslawia, Przemysla juz nie ma. itp...

kat.
Posty: 710
Rejestracja: 28.09.2015, 12:12

Re: Kibicowskie Podkarpacie

Post autor: kat. » 30.05.2018, 16:10

Byłem we wszystkich miastach na podkarpaciu i widziałem już znacznie bardziej "przytlaczające" miasta o Dębicy
Np. ?

Mnie tylko Stalowa przychodzi do głowy.

Ale nie, że traktuję to jako przytyk. Dębica ma swój specyficzny klimacik. Jak Przemyśl, Jarosław. Większość mieścin na Podkarpaciu to dziura typu ryneczek, kościół. Ewentualnie trochę bloków wokół, jeśli w okolicy był / jest jakiś przemysł.

Zimnyy
Posty: 142
Rejestracja: 19.04.2018, 16:12

Re: Kibicowskie Podkarpacie

Post autor: Zimnyy » 30.05.2018, 17:55

Stalowa wola z tego co pamiętam chyba jednym z bardziej zadbanych miast po Rzeszowie, w Dębicy bylem tylko przejazdem ale tak jak pisze kat wiekszość miast czy mniejszych mieścin wygląda podobnie i z tego co widze każde z nich powoli doczekalo sie galerii handlowej haha...istnieje też powszechny pogląd że im dalej ukrainy tym lepiej i bliżej normalnego życia, ale to niech juz kazdy sam oceni.




Druga sprawa to wlasnie klimat związany z kibicowaniem, jak bylo wcześniej pisane nawet takie ekipy jak Resovia czy kilka solidniejszych przechodzą kryzysy nie mówiąc o tych z mniejszych mieścin tylko najbardziej chujowy jest fakt ze ludzie między 25-30 rokiem zycia którzy wyjechali gdzieś w Polske z reguly nie zasilają innych większych klubów bo kazdy mial z kimś zgode albo jakieś swoje sympatie i ludzie odbijają od klimatu a kiedyś kręcilo sie to na podkarpaciu w najlepsze bez względu na wiek.
nie uznajemy słowa kompromis, to już zbyt blisko do kompromitacji.

halodrol
Posty: 765
Rejestracja: 10.01.2010, 21:15

Re: Kibicowskie Podkarpacie

Post autor: halodrol » 30.05.2018, 18:25

Byłem konkretnie pod ZK czyli z autostrady zjechałem na Pustynię (?) a potem na Sandomierską i okazało się że to wgl nie tamtędy się wjeżdża i tak błądziłem między tymi torami.
Ale faktycznie Podkarpacia nie znam ani trochę w przeciwieństwie do np Dolnego Śląska, więc pewnie są bardziej "urokliwe" miasteczka.

Zupełnie Zielony.
Posty: 1401
Rejestracja: 19.12.2008, 10:06

Re: Kibicowskie Podkarpacie

Post autor: Zupełnie Zielony. » 30.05.2018, 20:46

Zimnyy pisze:
30.05.2018, 17:55
...w Dębicy bylem tylko przejazdem ale tak jak pisze kat wiekszość miast czy mniejszych mieścin wygląda podobnie i z tego co widze każde z nich powoli doczekalo sie galerii handlowej haha...
Odnośnie Dębicy jeszcze, to choć zabytków tu jak na lekarstwo (zachowana mało-miasteczkowa zabudowa), to jako jedna z pierwszych po Rzeszowie (który ostatnimi laty przeżył prawdziwy bum pod każdą postacią) posiadała "Galerie" (pierwsza już w 1999r, druga 2007r) a także doczekała się (zaraz po Rzeszowie) Mc Donald'sa (2000r). Oczywiście obecnie to norma {śmiech}, ale w tamtych czasach była to spora "nowinka".
Za stary już jestem na internetowych bajarzy tworzących alternatywną rzeczywistość!
Spadam z tego forum!
Adminów proszę o usunięcie tego konta!

Zimnyy
Posty: 142
Rejestracja: 19.04.2018, 16:12

Re: Kibicowskie Podkarpacie

Post autor: Zimnyy » 30.05.2018, 21:13

Z tym MC donaldem to tez mialem pisac ale myślalem ze lepiej przemilczeć bo by nikt nie uwierzyl ze ameryka na podkarpacie dotarla...ja bym zrobil Dębice wojewódzkim ogólnie bo Rzeszów to taka większa wioska bez klimatu heh.



troche rozmywamy temat ale jak juz jestesmy przy galeriach to r******** mnie ta nazwa w mieście wariatów

[link]
nie uznajemy słowa kompromis, to już zbyt blisko do kompromitacji.

WODA GAZOWANA2
Posty: 528
Rejestracja: 20.10.2016, 19:18

Re: Kibicowskie Podkarpacie

Post autor: WODA GAZOWANA2 » 30.05.2018, 21:56

Zapytam tu ,bo widzę,że jedyny temat (na razie 1 strona tylko ) gdzie toczy się normalna "rozmowa ":) Pojawili się kibice gości na ,którymś z wymienionych niżej meczów ?W Rzeszowie z tego co wiem nie ,a jak z resztą ?

Polonia Przemyśl - Igloopol Dębica 30 maja, 17:00
Stal Sanok - Unia Nowa Sarzyna 30 maja, 17:00
Unia Tarnów - Wisła Sandomierz
Karpaty Krosno - Chełmianka Chełm 30 maja, 17:00
Resovia - Orlęta Radzyń Podlaski 30 maja, 17:00
Podlasie Biała Podlaska - Avia Świdnik 30 maja, 17:10
Zawsze Wierni !

https://youtu.be/pV2ojAEPd1U

Trzeźwy Maszynista
Posty: 47
Rejestracja: 23.02.2018, 11:39

Re: Kibicowskie Podkarpacie

Post autor: Trzeźwy Maszynista » 30.05.2018, 23:22

Zimnyy pisze:
30.05.2018, 21:13
Z tym MC donaldem to tez mialem pisac ale myślalem ze lepiej przemilczeć bo by nikt nie uwierzyl ze ameryka na podkarpacie dotarla...ja bym zrobil Dębice wojewódzkim ogólnie bo Rzeszów to taka większa wioska bez klimatu heh.

Kolego, nie wiem które rejony miasta zwiedziłeś i ile tam balowałeś, ale mówiąc o Rzeszowie jako o wiosce wystawiasz o sobie tragiczne świadectwo. Rzeszów od paru dobrych lat znany jest jako stolica innowacji. Od już dłuższego czasu znane jest jako jedne z najbardziej zadbanych i czystych w Polsce. To odnośnie wioski (która w ogólnym mniemaniu nie kojarzy się z czystością i zadbaną infrastrukturą). Co do klimatu. Tak jak w przytłaczającej większości miast klimat zginął wraz z nadejściem ery kamer i telefonów, choć są osiedla, na których można zapoznać się z różnymi atrakcjami, np. resoviackie Andersa i stalowska Baranówka i Nowe Miasto. O wiele więcej dzieje się na terenie fan clubów :)

Pan Krab
Posty: 93
Rejestracja: 18.08.2017, 21:18

Re: Kibicowskie Podkarpacie

Post autor: Pan Krab » 30.05.2018, 23:49

subagazi pisze:
30.05.2018, 15:41
miasta na podkarpaciu to powoli umieralnia. duze emetrytow. widac to tez po kryzysie kibicowskim- ktory dotknal kazda ekipe, poza Stala Mielec (wynik sportowy)

Stal Rzeszow- totalny kryzys, Resovia nie lepsza- SSW- kiedys mlyny po 1000 osob- dzis maja problem z 100, Jaroslawia, Przemysla juz nie ma. itp...
To chyba Mielec ma kryzys w porównaniu do czasów ChMK. Nie zgodze się też że miasta na Podkarpaciu to umieralnie. Małe miasteczka tak, bo właśnie z nich ludzie przenoszą się do tych większych.

Stal Rzeszów kryzys? Ok, może według Twoich kryteriów? Może oczekiwałeś czegoś więcej? Akurat derby czy mecz z Motorem odbywały się bez kibiców Stali, więc wydaje mi się że ciężko to ocenić. Ja zwracam uwagę na wyjazdy, a Stal jest zawsze i wszędzie i na meczach na których ma sie zaprezentować dobrze, robi to.
Resovia nie lepsza? 750 osób w Lublinie nie robi na nikim wrażenia.
Stalówka ma problem z poskładaniem 100 osób w młynie? Może dlatego że grają w Boguchwale, ponad 70km od Stalowej Woli i to niekiedy w środku tygodnia? Na wyjazdach jak ten ostatni do Koszalina takiego problemu nie mieli.
Jarosław czy Przemyśl działają na zasadzie mobilizacji.
Ciekawy jestem czy Twoim zdaniem Wisłoka albo Unia NS też mają kryzys? Bo moim wprost przeciwnie.

Trzeźwy Maszynista
Posty: 47
Rejestracja: 23.02.2018, 11:39

Re: Kibicowskie Podkarpacie

Post autor: Trzeźwy Maszynista » 31.05.2018, 00:08

subagazi pisze:
30.05.2018, 15:41
miasta na podkarpaciu to powoli umieralnia. duze emetrytow. widac to tez po kryzysie kibicowskim- ktory dotknal kazda ekipe, poza Stala Mielec (wynik sportowy)

Stal Rzeszow- totalny kryzys, Resovia nie lepsza- SSW- kiedys mlyny po 1000 osob- dzis maja problem z 100, Jaroslawia, Przemysla juz nie ma. itp...
No coś w tym racji jest, aczkolwiek twoja ocena Stali i Resovii tak jakby wzięta z... d***. Generalnie stwierdzić należy, iż to nie Przemyśl czy Jarosław nie istnieją, będąc w którejśtam lidze, jak dla mnie najwiekszą porażką podkarpacia są Tarnobrzeg i Mielec. Zero ekipy, w przypadku Tarnobrzega zero ultraski, kontakty utrzymywane na zasadzie starych znajomości. Jeśliby patrzeć na ekipę przez pryzmat ligi i pozycji klubu, Tarnobrzeg to jest dramat.

Zimnyy
Posty: 142
Rejestracja: 19.04.2018, 16:12

Re: Kibicowskie Podkarpacie

Post autor: Zimnyy » 31.05.2018, 09:00

Kolego, nie wiem które rejony miasta zwiedziłeś i ile tam balowałeś, ale mówiąc o Rzeszowie jako o wiosce wystawiasz o sobie tragiczne świadectwo. Rzeszów od paru dobrych lat znany jest jako stolica innowacji. Od już dłuższego czasu znane jest jako jedne z najbardziej zadbanych i czystych w Polsce. To odnośnie wioski (która w ogólnym mniemaniu nie kojarzy się z czystością i zadbaną infrastrukturą). Co do klimatu. Tak jak w przytłaczającej większości miast klimat zginął wraz z nadejściem ery kamer i telefonów, choć są osiedla, na których można zapoznać się z różnymi atrakcjami, np. resoviackie Andersa i stalowska Baranówka i Nowe Miasto. O wiele więcej dzieje się na terenie fan clubów





Ja to wszystko wiem ale prawda jest taka ze kosztem Rzeszowa który stał sie stolicą ucierpialo duzo innych ciekawszych miast z klimatem bo większość inwestycji i pieniędzy poszla do waszego miasta gdzie jak wszyscy dobrze wiemy widać po prostu przerost formy nad treścią, a co do faktu ze Rzeszów kiedyś byl większą wioską i Przemysl byl wojewódzkim to niestety prawda. Czasem mam wrażenie że to miasto chce być drugą Warszawą na podkarpaciu a nawet jest problem z ogarnięciem dobrych stadionów jak na miasto które ma takie aspiracje (Stal właściwie stawia na zuzel i nie wiem jak obecnie ale ciągle stadion jest w przebudowie, Resovia atletyczny z bieżnią i gdzie tu klimat normalnego miasta?) a co dzieje sie teraz na osiedlach to nie wiem dokladnie więc sie nie wypowiadam.
nie uznajemy słowa kompromis, to już zbyt blisko do kompromitacji.

Maraton uśmiechu
Posty: 244
Rejestracja: 04.04.2013, 19:50
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Kibicowskie Podkarpacie

Post autor: Maraton uśmiechu » 31.05.2018, 09:06

A co do Rzeszowa to nie miało być tak, że Ferenc postawił ultimatum i będzie kładł pieniądze tylko na jeden klub który będzie w wyższej klasie rozgrywkowej? Mam tu na myśli sekcję piłki nożnej.
„Tolerancja jest cnotą ludzi bez przekonań.”

sixth Sense
Posty: 189
Rejestracja: 02.04.2017, 09:43

Re: Kibicowskie Podkarpacie

Post autor: sixth Sense » 31.05.2018, 10:44

Dokładnie tak , jeśli Resovia awansuje , prawdopodobnie dostanie sporą kase z miasta .

espana
Posty: 143
Rejestracja: 29.08.2016, 12:59

Re: Kibicowskie Podkarpacie

Post autor: espana » 31.05.2018, 11:09

Trzeźwy Maszynista pisze:
31.05.2018, 00:08
subagazi pisze:
30.05.2018, 15:41
miasta na podkarpaciu to powoli umieralnia. duze emetrytow. widac to tez po kryzysie kibicowskim- ktory dotknal kazda ekipe, poza Stala Mielec (wynik sportowy)

Stal Rzeszow- totalny kryzys, Resovia nie lepsza- SSW- kiedys mlyny po 1000 osob- dzis maja problem z 100, Jaroslawia, Przemysla juz nie ma. itp...
Tak jest Resovia kryzys - rekordowy w historii albo co najmniej od wielu lat wyjazd do Lublina. Stal stały poziom 200 os wyjazdowe lepszy wyjazd 300. SSW na drugi koniec Polski zbiera setke chłopaków. Wisłoka na derbach chyba 1000, Igloopol 250 /bez zgód/ - to są wszystko wyniki do pozazdroszczenia w innych częściach Polski. Pisałem w innym temacie, że zmierzch kibicowania to zwykły mit. Najczęściej powielany przez gości, których rówieśnicy odpuścili i jest wrażenie, ze nikt już na mecze chodzi. Ale są młodzi i zastepowalność pokoleń istnieje. Na podkarpaciu zmieniło się tylko to, że mniejsi tracą suwerenność na rzecz tych wszystkich "rodzin" ale to osobny temat

UltrasMorsy
Posty: 165
Rejestracja: 08.05.2011, 21:48

Re: Kibicowskie Podkarpacie

Post autor: UltrasMorsy » 31.05.2018, 11:48

WODA GAZOWANA2 pisze:
30.05.2018, 21:56
Zapytam tu ,bo widzę,że jedyny temat (na razie 1 strona tylko ) gdzie toczy się normalna "rozmowa ":) Pojawili się kibice gości na ,którymś z wymienionych niżej meczów ?W Rzeszowie z tego co wiem nie ,a jak z resztą ?

Polonia Przemyśl - Igloopol Dębica 30 maja, 17:00
Stal Sanok - Unia Nowa Sarzyna 30 maja, 17:00
Unia Tarnów - Wisła Sandomierz
Karpaty Krosno - Chełmianka Chełm 30 maja, 17:00
Resovia - Orlęta Radzyń Podlaski 30 maja, 17:00
Podlasie Biała Podlaska - Avia Świdnik 30 maja, 17:10
Polonia Przemyśl - Igloopol Dębica

Na najciekawszy wyjazd rundy niestety przyszło nam jechać w środę. Do Przemyśla wybiera się 31 kibiców Igloopolu z flagą. Doping dostosowany do poziomu piłkarzy, z duża ilością wzajemnych pozdrowień. Po meczu spięta jak zwykle przemyska psiarnia pajacuje, spisuje wszystkich i grozi sprawami za używanie wulgaryzmów podczas imprezy masowej.

Na koniec chcemy bardzo podziękować wszystkim osobom z kraju i zagranicy którzy pomogli finansowo w organizacji tego wyjazdu. Panowie dziękujemy !!!
Nie polemizuj z idiotą - najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a później pobije doświadczeniem.

redaktor05
Posty: 63
Rejestracja: 10.10.2017, 09:08

Re: Kibicowskie Podkarpacie

Post autor: redaktor05 » 31.05.2018, 12:32

UltrasMorsy pisze:
31.05.2018, 11:48
WODA GAZOWANA2 pisze:
30.05.2018, 21:56
Zapytam tu ,bo widzę,że jedyny temat (na razie 1 strona tylko ) gdzie toczy się normalna "rozmowa ":) Pojawili się kibice gości na ,którymś z wymienionych niżej meczów ?W Rzeszowie z tego co wiem nie ,a jak z resztą ?

Polonia Przemyśl - Igloopol Dębica 30 maja, 17:00
Stal Sanok - Unia Nowa Sarzyna 30 maja, 17:00
Unia Tarnów - Wisła Sandomierz
Karpaty Krosno - Chełmianka Chełm 30 maja, 17:00
Resovia - Orlęta Radzyń Podlaski 30 maja, 17:00
Podlasie Biała Podlaska - Avia Świdnik 30 maja, 17:10
Polonia Przemyśl - Igloopol Dębica

Na najciekawszy wyjazd rundy niestety przyszło nam jechać w środę. Do Przemyśla wybiera się 31 kibiców Igloopolu z flagą. Doping dostosowany do poziomu piłkarzy, z duża ilością wzajemnych pozdrowień. Po meczu spięta jak zwykle przemyska psiarnia pajacuje, spisuje wszystkich i grozi sprawami za używanie wulgaryzmów podczas imprezy masowej.

Na koniec chcemy bardzo podziękować wszystkim osobom z kraju i zagranicy którzy pomogli finansowo w organizacji tego wyjazdu. Panowie dziękujemy !!!
Orląt 0 w Rzeszowie.
Widzę w Przemyślu to standard jeśli chodzi o przyjmowanie gości...

fasci_nation
Posty: 100
Rejestracja: 17.08.2017, 22:43

Re: Kibicowskie Podkarpacie

Post autor: fasci_nation » 31.05.2018, 12:40

Od siebie dodam tylko, że atmosferę w Rzeszowie psują przyjezdni. Nie poznaję tego miasta, a mieszkam tu ponad 30 lat. W ciągu ostatniej dekady Rzeszów bardzo się rozrósł, powstały typowe osiedla-sypialnie, bez klimatu, zamieszkane przez ludzi bez korzeni. W starym, prawobrzeżnym Rzeszowie, namiastkę dawnego klimatu widać dalej. Osobiście wolałbym, żeby "imigranci" z innych miast/miasteczek/wsi wrócili do siebie :D

fasci_nation
Posty: 100
Rejestracja: 17.08.2017, 22:43

Re: Kibicowskie Podkarpacie

Post autor: fasci_nation » 31.05.2018, 14:39

Oczywiście miałem na myśli lewobrzeżny.

SSW1938
Posty: 94
Rejestracja: 24.09.2016, 14:04

Re: Kibicowskie Podkarpacie

Post autor: SSW1938 » 01.06.2018, 00:20

Chłopie o czym ty mówisz. Rzeszów to ośrodek akademicki,niskie bezrobocie,nie za duży ale i nie za mały,życie też drogie tu nie jest jak np.w stolicy czy Krakowie,bardzo dobra komunikacja więc po co taki absolwent wyższej uczelni ma wracać do swojej miejscowości skoro woli rozpocząć nowe życie w Rzeszowie ? Ludność napływowa nakręca to miasto tak samo zresztą jak Kraków czy Warszawę.

subagazi
Posty: 267
Rejestracja: 26.10.2008, 09:11

Re: Kibicowskie Podkarpacie

Post autor: subagazi » 01.06.2018, 08:49

jak ktos nie widzi duzego kryzysu kibicowskiego na Podkarpaciu u niemalze kazdej ekipy jest albo slepy albo glupi

camillo
Posty: 120
Rejestracja: 18.03.2007, 00:07

Re: Kibicowskie Podkarpacie

Post autor: camillo » 01.06.2018, 09:19

subagazi pisze:
01.06.2018, 08:49
jak ktos nie widzi duzego kryzysu kibicowskiego na Podkarpaciu u niemalze kazdej ekipy jest albo slepy albo glupi
Kryzys dopadł cały ruch kibicowski w Polsce poza jakimiś małymi wyjątkami może. Nie ma co mówić o Podkarpaciu tylko. Szukać blisko można np na Cracovii.
Duma Hutniczego Miasta - Stal Stalowa Wola

Maraton uśmiechu
Posty: 244
Rejestracja: 04.04.2013, 19:50
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Kibicowskie Podkarpacie

Post autor: Maraton uśmiechu » 01.06.2018, 12:57

camillo pisze:
01.06.2018, 09:19
subagazi pisze:
01.06.2018, 08:49
jak ktos nie widzi duzego kryzysu kibicowskiego na Podkarpaciu u niemalze kazdej ekipy jest albo slepy albo glupi
Kryzys dopadł cały ruch kibicowski w Polsce poza jakimiś małymi wyjątkami może. Nie ma co mówić o Podkarpaciu tylko. Szukać blisko można np na Cracovii.


Owszem ale popatrz na to, że Podkarpacie było istnym ewenementem na skalę Europy a nie tylko Polski. Co miasto/mieścina to ruch kibicowski z młynami i wyjazdami. Lechia Sędziszów Małopolski, Błękitni Ropczyce, Sanovia Lesko, Nafta Jedlicze, Kolbuszowianka Kolbuszowa (ale oni raczej wielu wyjazdów nie zaliczyli) Sokół Nisko i ekipy z nazwijmy to wyższej półki. Polonia, Czuwaj, Stal Sanok, Orzeł Przeworsk, JKS Jarosław, Resovia, Stal Rzeszów, Siarka, Stal Mielec, Stalówka, Igloopol, Wisłoka, Czarni Jasło, Karpaty Krosno, Sokół Sieniawa. Co prawda można powiedzieć żena Śląsku też jest urozmaicenie ale tam wydaje się wszystko kręcić wokół paru klubów.
„Tolerancja jest cnotą ludzi bez przekonań.”

Zimnyy
Posty: 142
Rejestracja: 19.04.2018, 16:12

Re: Kibicowskie Podkarpacie

Post autor: Zimnyy » 01.06.2018, 16:17

Odbijając od tematu ale mówiąc dalej o podkarpaciu teraz końcem czerwca w Przemyslu dobra "impreza" sie zapowiada, Zagłębie Sosnowiec które uklada sie z mlodym Czuwajem a nie dawno awansowali do ekstraklasy przyjezdza zagrać mecz na 100-lecie.



Ostatni raz w jakąś większą rocznice Polonia grala z Wisłą Krakow ale byla c****** pogoda i padal deszcz a teraz moze byc w końcu na co popatrzec i powrót do starego klimatu z przed lat, chociaz na jeden dzien a będą wakacje i czas urlopów to i stara gwardia pewnie sie pojawi.
nie uznajemy słowa kompromis, to już zbyt blisko do kompromitacji.

amf0508
Posty: 322
Rejestracja: 05.09.2012, 14:57

Re: Kibicowskie Podkarpacie

Post autor: amf0508 » 02.06.2018, 11:23

Jak dla mnie kryzys na Podkarpaciu jest bardzo widoczny. Spadek poziomu widać w całej Polsce, ale w podkarpackim chyba najbardziej, dużo ekip które zawsze uchodziły za bardzo solidne teraz prezentuje się słabo. Małe młyny albo w ogóle się nie zbierają, sporo zer wyjazdowych, masowe podpinanie się w sprawach H pod większych. Jakby tak porównać do czasów 10 lat wstecz, jest dużo gorzej. Nie będę konkretnych ekip wskazywał żeby nie wzbudzać niepotrzebnej napinki, ale tak na prawdę poza 3-4 ekipami które od zawsze trzymają poziom to reszta jedzie zrywami. Trafi się lepsza runda, później kryzys, ewentualnie pojedyncze przebłyski na ciekawszych meczach. Co do przyczyn to moim zdaniem właśnie ilość ekip oraz mały potencjał ludnościowy są głównym czynnikiem. Ekipa z miasta do 50 tys nie ma szans przetrwać kilkunastu zatrzymań, emigracji, zakazów itd. Ekipy z większych miast mają z tym problem, ale jakoś sobie poradzą, w ekipach mniejszych nie ma kto tego przejąć. Druga przyczyna to właśnie te pieprzone koalicje, zbiera się 5-6 ekip na jedną, która sama nie ma żadnych szans, przez co naraża się na pewny w******* albo odpuszcza wyjazdy. Jedyne co może zrobić taka banda to podczepić się pod większą ekipę i pod pozorem układu zostać tak naprawdę fc, chujnia straszna, jak dodamy to tego problemy które trapią cały ruch kibicowski to jest ogólne represje, odpływ młodzieży ze stadionów, dziwne interesy na trybunach to mamy cały obraz sytuacji. Słabo to wygląda i chyba lepiej nie będzie, a szkoda bo dla mnie podkarpackie właśnie ze względu na ten klimat ekip z małych miasteczek to mój ulubiony region kibicowsko, ciekawszy nawet niż Śląsk.

Trzeźwy Maszynista
Posty: 47
Rejestracja: 23.02.2018, 11:39

Re: Kibicowskie Podkarpacie

Post autor: Trzeźwy Maszynista » 02.06.2018, 11:47

amf0508 pisze:
02.06.2018, 11:23
Jak dla mnie kryzys na Podkarpaciu jest bardzo widoczny. Spadek poziomu widać w całej Polsce, ale w podkarpackim chyba najbardziej, dużo ekip które zawsze uchodziły za bardzo solidne teraz prezentuje się słabo. Małe młyny albo w ogóle się nie zbierają, sporo zer wyjazdowych, masowe podpinanie się w sprawach H pod większych. Jakby tak porównać do czasów 10 lat wstecz, jest dużo gorzej. Nie będę konkretnych ekip wskazywał żeby nie wzbudzać niepotrzebnej napinki, ale tak na prawdę poza 3-4 ekipami które od zawsze trzymają poziom to reszta jedzie zrywami. Trafi się lepsza runda, później kryzys, ewentualnie pojedyncze przebłyski na ciekawszych meczach. Co do przyczyn to moim zdaniem właśnie ilość ekip oraz mały potencjał ludnościowy są głównym czynnikiem. Ekipa z miasta do 50 tys nie ma szans przetrwać kilkunastu zatrzymań, emigracji, zakazów itd. Ekipy z większych miast mają z tym problem, ale jakoś sobie poradzą, w ekipach mniejszych nie ma kto tego przejąć. Druga przyczyna to właśnie te pieprzone koalicje, zbiera się 5-6 ekip na jedną, która sama nie ma żadnych szans, przez co naraża się na pewny w******* albo odpuszcza wyjazdy. Jedyne co może zrobić taka banda to podczepić się pod większą ekipę i pod pozorem układu zostać tak naprawdę fc, chujnia straszna, jak dodamy to tego problemy które trapią cały ruch kibicowski to jest ogólne represje, odpływ młodzieży ze stadionów, dziwne interesy na trybunach to mamy cały obraz sytuacji. Słabo to wygląda i chyba lepiej nie będzie, a szkoda bo dla mnie podkarpackie właśnie ze względu na ten klimat ekip z małych miasteczek to mój ulubiony region kibicowsko, ciekawszy nawet niż Śląsk.
Tworzenie koalicji mniejszych ekip (pomijając inne aspekty niezwiązane czasem z kibicowaniem) w kontekście wyludnienia/małej liczebności pojedynczych ekip/problemów z prawem ma pozytywne skutki wbrew temu co piszesz. Nie zrozumie tego nikt z dużych miast typu Warszawa/Poznań/Lublin.

amf0508
Posty: 322
Rejestracja: 05.09.2012, 14:57

Re: Kibicowskie Podkarpacie

Post autor: amf0508 » 02.06.2018, 12:09

Jakieś tam plusy pewnie są, bo można utrzeć nosa rywalowi, z którym normalnie mała ekipa nawet nie próbowała by walczyć, ale jak dla mnie jednak niszczy to jakąkolwiek rywalizacje na dłuższą metę. W obecnych realiach ekipa atakowana bez względu na to czy to będzie Stalowa, Resovia, Unia Nowa Sarzyna, Motor czy ktokolwiek inny nie ma praktycznie żadnych szans. Zbierze się 5-6 band na zwykłą nawet mocną ekipę wyjazdową i już ze względu na proporcje liczbowe starcie jest z góry przesądzone, przy liczbach 70-150 to nawet Lech czy Ruch nie mieliby szans.

Trzeźwy Maszynista
Posty: 47
Rejestracja: 23.02.2018, 11:39

Re: Kibicowskie Podkarpacie

Post autor: Trzeźwy Maszynista » 02.06.2018, 12:35

amf0508 pisze:
02.06.2018, 12:09
Jakieś tam plusy pewnie są, bo można utrzeć nosa rywalowi, z którym normalnie mała ekipa nawet nie próbowała by walczyć, ale jak dla mnie jednak niszczy to jakąkolwiek rywalizacje na dłuższą metę. W obecnych realiach ekipa atakowana bez względu na to czy to będzie Stalowa, Resovia, Unia Nowa Sarzyna, Motor czy ktokolwiek inny nie ma praktycznie żadnych szans. Zbierze się 5-6 band na zwykłą nawet mocną ekipę wyjazdową i już ze względu na proporcje liczbowe starcie jest z góry przesądzone, przy liczbach 70-150 to nawet Lech czy Ruch nie mieliby szans.
Jeśli mowa o rywalizacji zauważ, że w porównaniu do tej sprzed 10 lat, obecnie żadnej już praktycznie nie ma. Nie wiem z jakiego miasta jesteś, ale w miastach derbowych typu Rzeszów, Dębica czy Przemyśl na co dzień nie dzieje się nic wielkiego. Pojedyncze podjazdy. Partyzantka. Nie winie za to nikogo, znak naszych czasów. Ale łączenie się w koalicję może również uaktywnić uśpionych i przyczynić się do ich działania, także wydaje mi się chybiony twój tekst o hamowaniu rywalizacji przez tworzenie koalicji.

Zupełnie Zielony.
Posty: 1401
Rejestracja: 19.12.2008, 10:06

Re: Kibicowskie Podkarpacie

Post autor: Zupełnie Zielony. » 02.06.2018, 13:45

Trzeźwy Maszynista pisze:
02.06.2018, 12:35
... w miastach derbowych typu Rzeszów, Dębica czy Przemyśl na co dzień nie dzieje się nic wielkiego. Pojedyncze podjazdy. Partyzantka...
Proszę cię, nie pisz o czymś o czym nie masz pojęcia. Jedni i drudzy po prostu nie piszą o tym na necie (ot co).
Za stary już jestem na internetowych bajarzy tworzących alternatywną rzeczywistość!
Spadam z tego forum!
Adminów proszę o usunięcie tego konta!

Trzeźwy Maszynista
Posty: 47
Rejestracja: 23.02.2018, 11:39

Re: Kibicowskie Podkarpacie

Post autor: Trzeźwy Maszynista » 02.06.2018, 14:43

Zupełnie Zielony. pisze:
02.06.2018, 13:45
Trzeźwy Maszynista pisze:
02.06.2018, 12:35
... w miastach derbowych typu Rzeszów, Dębica czy Przemyśl na co dzień nie dzieje się nic wielkiego. Pojedyncze podjazdy. Partyzantka...
Proszę cię, nie pisz o czymś o czym nie masz pojęcia. Jedni i drudzy po prostu nie piszą o tym na necie (ot co).
Chcesz powiedzieć, że na przestrzeni lat nic się nie zmieniło? Że tak jak w 2004 tak i dziś regularnie się odwiedzacie?

Zimnyy
Posty: 142
Rejestracja: 19.04.2018, 16:12

Re: Kibicowskie Podkarpacie

Post autor: Zimnyy » 02.06.2018, 14:57

Mam znajomego z Dębicy który zaliczyl juz troche wyjazdów i meczów u siebie w zyciu a teraz siedzi za granicą to czasem rozmawiamy, wiec zeby nie byc goloslownym i nie pierdolic ze wiem bo przeczytalem na onecie moge potwierdzić to co pisze Maszynista...w tym mieście tak samo jak w Przemyslu i paru innych derbowych nie wiele sie dzieje, jak by to ujął dozorca Pan Leon po prostu wieje często chujem :)
nie uznajemy słowa kompromis, to już zbyt blisko do kompromitacji.

Maraton uśmiechu
Posty: 244
Rejestracja: 04.04.2013, 19:50
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Kibicowskie Podkarpacie

Post autor: Maraton uśmiechu » 02.06.2018, 15:45

Zupełnie Zielony. pisze:
02.06.2018, 13:45
Trzeźwy Maszynista pisze:
02.06.2018, 12:35
... w miastach derbowych typu Rzeszów, Dębica czy Przemyśl na co dzień nie dzieje się nic wielkiego. Pojedyncze podjazdy. Partyzantka...
Proszę cię, nie pisz o czymś o czym nie masz pojęcia. Jedni i drudzy po prostu nie piszą o tym na necie (ot co).


No ale na pewno nie ma tam u was takich podjazdów na osiedla w obie strony jak chociażby 10 lat temu gdy chociażby Igloopol trzymał z WZU. Czy się mylę?
„Tolerancja jest cnotą ludzi bez przekonań.”

panel sterowania
Posty: 81
Rejestracja: 05.02.2010, 16:45

Re: Kibicowskie Podkarpacie

Post autor: panel sterowania » 02.06.2018, 17:10

w użyciu ciężki sprzęt więc mniej wjazdów

Zupełnie Zielony.
Posty: 1401
Rejestracja: 19.12.2008, 10:06

Re: Kibicowskie Podkarpacie

Post autor: Zupełnie Zielony. » 02.06.2018, 19:43

Zupełnie Zielony. pisze:
13.09.2016, 15:43
drGonzo pisze:
Co do Pilzna to Zupełnie Zielony w którymś z tematów dość obszernie opisał. Kiedyś był FC Wisłoki, ale to stare czasy, teraz nic zorganizowanego.
Niemniej podczas ostatniego meczu Rzemieślnika z Igloopolem obustronna napinka była dosyć widoczna. Co prawda wśród miejscowych nie było żadnej zorganizowanej grupy, po prostu miejscowe chłopaki, ale sporo bluzgów ze strony Morsów, do tego jakaś szarpanina na trybunie, gdzie ujawniło się kilku fanów Igloopolu.
Całą historie (w skrócie) kibicowania w Pilźnie przedstawiłem tu:
http://www.kibice.net/forum/viewtopic.p ... o#p1121608
Na dzień dzisiejszy fc Pilzno nie aktywne, tj, nikt nie pojawia się na Wisłoce (w każdym razie w młynie czy na wyjazdach). Co nie znaczy, że w Pilznie sie nie kibicuje nadal Wisłoce. Po prostu na obecną chwilę nikt nie jeździ. ps. Ostatnio zdaje się cztery lata temu w paru / kilku pojawiali się na Parkowej i jakieś 3/4 lata temu jeden był z nami na wyjeździe. To by było chyba na tyle tytułem PILZNA.
Od czasu ostatniego mojego wpisu sporo się zmieniło. W ostatnich meczach na Wisłoce fc Pilzno zjawia się w liczbach: Polonia Przemyśl 15u, derby 19u (ostatecznie dojechało przez kłopoty z psami), Błękitni Ropczyce 8u. Na meczu Rzemieślnika z Wisłoką wieszają trans (piłka nożna dla kibiców - bo mieliśmy ponownie być nie wpuszczeni) w liczbie (ok.) 10u. Czas pokaże jak będzie w przyszłości ;)
Za stary już jestem na internetowych bajarzy tworzących alternatywną rzeczywistość!
Spadam z tego forum!
Adminów proszę o usunięcie tego konta!

ślusarz
Posty: 195
Rejestracja: 20.04.2018, 20:19

Re: Kibicowskie Podkarpacie

Post autor: ślusarz » 02.06.2018, 19:50

Mógłby ktoś napisać, jakie wydarzenia i co dokładnie spowodowało rozpad ekipy chuligańskiej Stali Mielec Chmk'99. Pamiętam ich solidny skład jakim pojawili się w Stalowej Woli(z czasów awantury na tym meczu),ich kosy zarzucały im wtedy, że spora ilość osób to osoby nie związane z klimatami stadionowymi.Później przez wiele lat ekipa Stali była cieniem swojej bandy (a w zasadzie jej brak), myślę,że chyba nawet do tej pory nie odbudowali się w połowie tego co prezentowali przed kilkunastoma laty. Pamiętam jeszcze,że wracając z jednego z wyjazdów, pod ich autokarem zginął jeden motocyklista, czy tamta sytuacja też w jakimś sensie odbiła się na tym?(starcie z psami itd)

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Boni8, danielmdc84, grzesiekbc, maniurinio, Rychu84, StarykoŃ, Zabek1990 i 201 gości