Województwo Pomorskie

ultras, hooligans, liczby, ciekawostki, informacje, opisy

Moderatorzy: Zorientowany, LechiaCHWM

ODPOWIEDZ
nisc
Posty: 1812
Rejestracja: 26.02.2007, 19:26

Re: Województwo Pomorskie

Post autor: nisc » 06.07.2016, 13:07

nie nosza saszetek/nerek/damskich mini-torebek i bluz pitbulla, znaczy ze ich nie ma, Slavicamber Arka w Sopocie jest od poczatku ruchu kibicowskiego w Polsce...ale sorry nie wala zbiorowych fotek z zacisnietymi piesciami wiec pewnie nie istnieja.....
TYBET JEST SERBSKI



albtraum
Posty: 104
Rejestracja: 22.06.2016, 14:43

Re: Województwo Pomorskie

Post autor: albtraum » 06.07.2016, 14:00

mam ziomka w sopocie co pamieta latajace kosze na smieci co derby w latach 90
wielu sledzi w sopocie ma teraz okolo 35 lat ze sprejami i wlepkami nie chce sie moze biegac ale jak na wage ciezka to wiek idealny jak co :) wlepki grafy barwy nacodzien to pod tym wzgledem totalna dominacja betonow (nie liczac typowo turystycznych rewirow gdzie mozna oczywiscie spotkac wlepki z calej polski) w dniu meczu tez pewnie tamtejsze skmki bardziej bialo zielone
okazjonalnymi barwami na monciaku nie ma sie co sugerowac bo pod kamerami pol kraju na wakacjach lubi sie pokazac na kilka minut
w szkolach pewnie prawie wszyscy za betonami ale ag w sopocie konkretne osoby ma i nic nie wskazuje zeby wygineli
kilka lat temu kilkunastu betonow pokrojonych w sopocie z barw jak wracali z meczu niby normalka w derbowej aglomeracji ze zawsze cos ktos gdzies ale jak widac nawet aktualnie dominujaca strona nie moze czuc sie bezkarnie

nisc
Posty: 1812
Rejestracja: 26.02.2007, 19:26

Re: Województwo Pomorskie

Post autor: nisc » 06.07.2016, 15:03

albtraum pisze:mam ziomka w sopocie co pamieta latajace kosze na smieci co derby w latach 90
wielu sledzi w sopocie ma teraz okolo 35 lat ze sprejami i wlepkami nie chce sie moze biegac ale jak na wage ciezka to wiek idealny jak co :) wlepki grafy barwy nacodzien to pod tym wzgledem totalna dominacja betonow (nie liczac typowo turystycznych rewirow gdzie mozna oczywiscie spotkac wlepki z calej polski) w dniu meczu tez pewnie tamtejsze skmki bardziej bialo zielone
okazjonalnymi barwami na monciaku nie ma sie co sugerowac bo pod kamerami pol kraju na wakacjach lubi sie pokazac na kilka minut
w szkolach pewnie prawie wszyscy za betonami ale ag w sopocie konkretne osoby ma i nic nie wskazuje zeby wygineli
kilka lat temu kilkunastu betonow pokrojonych w sopocie z barw jak wracali z meczu niby normalka w derbowej aglomeracji ze zawsze cos ktos gdzies ale jak widac nawet aktualnie dominujaca strona nie moze czuc sie bezkarnie
ok, moze tak, w Sopocie nie ma przedstawicieli ekipy chuliganskiej Arki, kiedys sprawa byla prosta Kamionka jako tereny S. Lechia 95%, Kadluby w okolicach trasy na Bordwino/Karwiny na samym wjezdzie do Sopotu (kilku), Arka starsi w Centrum, oczywiscie procentowo przewaga Lechii w kazdej dzielnicy, moze poza mikroskopijnym Brodwinem.

Oczywiscie specyfika Sopotu nalezy do osobnego tematu, jak tez cala historia wystepow Milana z Lechii w Ogniwie, ich rywalizacji z Lechia na boisku, kibicowania Ogniwu przez ludzi ktorzy potem zalozyli Arke Rugby (w tym kilku z owczesnej ekipy) i w zwiazku z tym obecnosci czesci ekipy Arki na wielu meczach Ogniwa z Lechia i innych

To juz w pewnej chwili Karwiny (1993-1998 mniej wiecej) bardziej naprzykrzaly sie Arce niz ten caly wyolbrzymiany Sopot, na akcjach krojenia w latach 1995-98 w Sopocie ani razu nie udal osie Arce trafic na zorganizowana ekipe tamtejszego podobno mega FC Lechii, jesli do czegos dochodzilo to sytuacje ratowaly osoby z Gdanska i Karwin.

Ogolnie Sopot jest kibicowsko slaby i tyle...
TYBET JEST SERBSKI

htsk4
Posty: 357
Rejestracja: 19.10.2011, 18:47

Re: Województwo Pomorskie

Post autor: htsk4 » 06.07.2016, 16:33

Co do Sopotu-największą siłą tego miasta są przyjezdni:).Czy to z Gdańska,Gdyni czy Warszawy.Z Sopotu wywodzi się wielu znanych kibiców Lechii,od legendarnego Wolfa po np Grzesia:)Miasto oczywiście jest zdominowane przez Lechię,byli tam też od zawsze arkowcy(ale na podobnej zasadzie można napisać,że od zawsze np w Gdyni byli i są lechiści),kiedyś udzielał się na Arce Sz.,na Kamionce mieszkało też kiedyś kilku Kadłubów.Historia sopockiego rugby jest faktycznie specyficzna,bo w Ogniwie grał przecież nie tylko Milan,ale i inni aktywni kibice Lechii.I oczywiście grali śledzie-ot chociażby jeden z bohaterów filmu "To my rugbiści".Nie jest żadną tajemnicą,że osoby te mają ze sobą dobry kontakt do tej pory-mówię tutaj o chuliganach L i A.Wracając do teraźniejszości-w Sopocie można spotkać kibiców prawie z każdej ekipy,co absolutnie nie świadczy o niczym,taki urok turystycznych miast i miasteczek.
Good Night Left Side

nisc
Posty: 1812
Rejestracja: 26.02.2007, 19:26

Re: Województwo Pomorskie

Post autor: nisc » 06.07.2016, 16:37

a w Lajbie Arka i Lechia latami bawila sie bez spiny (szatniarzem byl tam strongman Dymek haha), solidarnie podrywajac studentki a nastepnie udawala sie na polowanaia na samotne zony marynarzy ;-) ot caly Sopot...
TYBET JEST SERBSKI

makaron_gdansk
Posty: 16
Rejestracja: 06.07.2016, 15:55
Lokalizacja: 3City

Re: Województwo Pomorskie

Post autor: makaron_gdansk » 06.07.2016, 16:47

Z perspektywy czasu i napływającej wody do Bałtyku to duzo się zmienia. Kiedyś Sopot był zdominowany Lechią. Każdorazowe derby w Gdyni to Sopot był miejscem zbiórki i stamtąd w całym składzie jechała Lechia na mecz do Gdyni. Arka na derby spotykała się w Gdyni. Teraz Sopot jest miejscem imprez dla mieszkańców zarówno Gdyni jak i Gdańska a nawet z odleglejszych części Polski. Jednak nie zauważyłem ani tez nie słyszałem zeby nocami ktoś przesadnie kogoś ganiał z podtekstem przynależności do którejś z drużyn pilkarskich

KumatyBiegacz
Posty: 6
Rejestracja: 30.06.2016, 19:40

Re: Województwo Pomorskie

Post autor: KumatyBiegacz » 06.07.2016, 17:29

W Gdyni już nie ma mocnej ekipy chuliganów. Dawniej mieli dość mocną grupę składająca się w większości z rugbystow Arki Gdynia i Ogniwa Sopot. Teraz juz ich czas minął - wiek powyżej 40-tki i juz nie te zdrowie. Obecnie gdynska młodzież woli się najarac zielskiem i nawalic alkoholem zamiast trenować i bawić się w chuliganke. Gdynscy kibice to głównie pikniki i stare czasy już nie wrócą. To samo dotyczy Lechii Gdańsk. Istnieje stara gwardia, część osób z Lwów Północy, również rugbystow, niektórych chuliganów z GKS Wybrzeże i bramkarzy klubów. Nie jest też prawdą ze Sopot jest w większości Lechii Gdańsk. Tak naprawdę Sopot to taka neutralna strefa buforowa i rzadko się widzi żeby ktoś chodził w barwach Lechii czy Arki.

nisc
Posty: 1812
Rejestracja: 26.02.2007, 19:26

Re: Województwo Pomorskie

Post autor: nisc » 06.07.2016, 17:36

KumatyBiegacz pisze:W Gdyni już nie ma mocnej ekipy chuliganów. Dawniej mieli dość mocną grupę składająca się w większości z rugbystow Arki Gdynia i Ogniwa Sopot. Teraz juz ich czas minął - wiek powyżej 40-tki i juz nie te zdrowie. Obecnie gdynska młodzież woli się najarac zielskiem i nawalic alkoholem zamiast trenować i bawić się w chuliganke. Gdynscy kibice to głównie pikniki i stare czasy już nie wrócą. To samo dotyczy Lechii Gdańsk. Istnieje stara gwardia, część osób z Lwów Północy, również rugbystow, niektórych chuliganów z GKS Wybrzeże i bramkarzy klubów. Nie jest też prawdą ze Sopot jest w większości Lechii Gdańsk. Tak naprawdę Sopot to taka neutralna strefa buforowa i rzadko się widzi żeby ktoś chodził w barwach Lechii czy Arki.
z tym GKS wybrzeze zajechales z grubej rury, a poza tym dziekujemy za wyczerpujaca informacje o scenie kibicowskiej Trojmiasta
TYBET JEST SERBSKI

makaron_gdansk
Posty: 16
Rejestracja: 06.07.2016, 15:55
Lokalizacja: 3City

Re: Województwo Pomorskie

Post autor: makaron_gdansk » 06.07.2016, 17:42

KumatyBiegacz pisze:Tak naprawdę Sopot to taka neutralna strefa buforowa i rzadko się widzi żeby ktoś chodził w barwach Lechii czy Arki.
I chyba to jest na + dla tego miejsca. Frekwencja w pubach i clubbach jest większa. Wyobraźmy sobie wjazdy na Sopot w stylu krakowskim bo ktoś kogoś rozpoznał... to miejsce straciło by swój klimat.

GREEN2016
Posty: 59
Rejestracja: 13.02.2016, 21:40

Re: Województwo Pomorskie

Post autor: GREEN2016 » 06.07.2016, 18:05

Sopot to Lechia tak było i jest. z Sopotu na Lechii było/jest wiele dużo znaczących osób. śledzie owszem są jednostki i incognito.

kokojumbo
Posty: 13
Rejestracja: 25.05.2016, 20:57

Re: Województwo Pomorskie

Post autor: kokojumbo » 06.07.2016, 18:15

KumatyBiegacz pisze:W Gdyni już nie ma mocnej ekipy chuliganów. Dawniej mieli dość mocną grupę składająca się w większości z rugbystow Arki Gdynia i Ogniwa Sopot. Teraz juz ich czas minął - wiek powyżej 40-tki i juz nie te zdrowie. Obecnie gdynska młodzież woli się najarac zielskiem i nawalic alkoholem zamiast trenować i bawić się w chuliganke. Gdynscy kibice to głównie pikniki i stare czasy już nie wrócą. To samo dotyczy Lechii Gdańsk. Istnieje stara gwardia, część osób z Lwów Północy, również rugbystow, niektórych chuliganów z GKS Wybrzeże i bramkarzy klubów. Nie jest też prawdą ze Sopot jest w większości Lechii Gdańsk. Tak naprawdę Sopot to taka neutralna strefa buforowa i rzadko się widzi żeby ktoś chodził w barwach Lechii czy Arki.
W Sopocie zdecydowanie Lechia, Arka jest obecna.
Ekipa Lechii to Rugbiści ? Wybrzeże ? Stara Gwardia ?
Proszę cię idź pobiegać :)

hatecore
Posty: 22
Rejestracja: 03.08.2011, 00:12

Re: Województwo Pomorskie

Post autor: hatecore » 07.07.2016, 00:21

Spoćkowo to spoćkowo. Głównie miejsce baletów trójmiasta i okolic. Wszelkie ganianki spowodowane głównie przez bawiących się przyjezdnych, co nie zmienia faktu, że miasto w większości Lechii. A co do G. to bywał gścinnie na meczach w Gdyni za czasów dołowania piłkarskiej Lechii. Ot specyfika prawej strony Trójmiasta.

hatecore
Posty: 22
Rejestracja: 03.08.2011, 00:12

Re: Województwo Pomorskie

Post autor: hatecore » 07.07.2016, 00:22

Sorki za błędy, ale pisane z telefonu.

nieogar_nieogar
Posty: 39
Rejestracja: 14.06.2016, 22:00

Re: Województwo Pomorskie

Post autor: nieogar_nieogar » 07.07.2016, 19:24

pytano o rozkład w Trojmiescie, Tczewie a mnie ciekawi rozkład sił w Kościerzynie. Wiem że Arka jest tam w większości, ale Lechii podobno tam nie brakuje. Ktoś z tego miasta jest w stanie obiektywnie to opisać?

remikalwi
Posty: 127
Rejestracja: 05.09.2015, 23:12

Re: Województwo Pomorskie

Post autor: remikalwi » 07.07.2016, 22:31

Mam pytanie do Arki, zamalowaliście już te napisy bRudnych paznokci o ich ruszku i gurnym ślunsku (pisownia oryginalna) wokół waszego stadionu od strony lasu, tuż przy ścieżce rowerowej?
Dobre 2-3 lata sobie były te kulfony i jakoś wam to nie przeszkadzało, ale chyba Lecha i Cracovię bolały oczy, nie?

northpoland
Posty: 24
Rejestracja: 13.02.2014, 21:23

Re: Województwo Pomorskie

Post autor: northpoland » 08.07.2016, 01:17

nieogar_nieogar pisze:pytano o rozkład w Trójmieście, Tczewie a mnie ciekawi rozkład sił w Kościerzynie. Wiem że Arka jest tam w większości, ale Lechii podobno tam nie brakuje. Ktoś z tego miasta jest w stanie obiektywnie to opisać?
W Kościerzynie Lechia ma znikome ilości. Jest kilka/kilkanaście osób, które jeżdżą na Lechię, ale są to głównie milicjanci z komendy powiatowej + kilka pojedynczych osób (te osoby to prawdziwi fanatycy - bo dostając 100 razy wpier**l ciągle są wierni swojej drużynie, za co szacun dla nich). Minus dla nich za donoszenie do swoich kolegów z komendy powiatowej w Kościerzynie z którymi często jeżdżą razem na mecze i którzy wiele razy ratowali im d*** przed kolejnym wpier***em.
Większość z garstki osób, które podają się za kościerską lechię mieszka we wioskach około 20-30 km od Kościerzyny i część z nich to osoby, które przeprowadziły się z Gdańska w nasze okolice.
Poza kilkoma bazgrołami na wioskach są oni praktycznie niewidoczni.
Jak na 24 tysięczne miasto + wioski obok, czyli ponad 30 tysięcy ludzi w powiecie te kilka/kilkanaście osób to kropla w morzu. Nikt w barwach Lechii w Kościerzynie się nie pokazuje, bo wiadomo czym to od razu grozi.

Kościerzyna zdominowana jest przez kibiców Arki i Kaszubi, którzy także sympatyzują z Arką. W maju tego roku Kościerscy Arkowcy udali się autokarami w około 200 osób na mecz do Gdyni z transparentem i piro co mimo meczu o12:30 w dniu przyjęć, było ciężkie, co było prawdopodobnie ich najlepszym wyjazdem z historii FC. Arka jest bardzo widzialna na mieście.

W necie osoby z Gdańska wielokrotnie piszą "że w Kościerzynie tylko Lechia", ale prawda jest zupełnie inna. Praktycznie ich nie ma.

LGTczew
Posty: 67
Rejestracja: 09.10.2010, 16:22

Re: Województwo Pomorskie

Post autor: LGTczew » 08.07.2016, 14:29

Tczew opisywany był kilka razy już na tym forum, wystarczy wpisać w wyszukiwarce forum TCZEW.
Obiektywnie - więcej Arki, ale oba FC działają i na mieście to widać.

laysik
Posty: 5
Rejestracja: 11.07.2016, 06:39

Re: Województwo Pomorskie

Post autor: laysik » 11.07.2016, 06:44

czy moglby ktos przyblizyc cos o Chrm

nieogar_nieogar
Posty: 39
Rejestracja: 14.06.2016, 22:00

Re: Województwo Pomorskie

Post autor: nieogar_nieogar » 11.07.2016, 09:54

laysik pisze:czy moglby ktos przyblizyc cos o Chrm
Chuligani Rumskiego Miasta, fc Arki

laysik
Posty: 5
Rejestracja: 11.07.2016, 06:39

Re: Województwo Pomorskie

Post autor: laysik » 11.07.2016, 11:03

Z tego co wyszukalem Rumia to chyba jeden z najmocniejszych fc Arki. Czy działają na polu swojego podworka czy są mocno związani z Arka i jeżeli ktoś by się orietowal to jak sobie radzą coś więcej? Bo wiadomomo że kiedyś Bałtyk był silny w Rumi ale dziś chyba nie ma śladu ani po Bałtyku w Gdyni ani w Rumi

nieogar_nieogar
Posty: 39
Rejestracja: 14.06.2016, 22:00

Re: Województwo Pomorskie

Post autor: nieogar_nieogar » 11.07.2016, 12:17

Rumia to dla mnie dziwne miasto. Jako nietutejszy po raz pierwszy jak tam wjechałem to myślałem ze tereny Arki kończą się na Cisowej - w Rumi pełno przekreślonych napisów Arki, napis Cracovia zamieniona na Sracovia, nieruszone wpisy Bałtyku. Po jakimś czasie patrze a tam Arkowcy na każdym kroku chodzą normalnie w barwach. Zapytałem potem znajomego Arkowca z Rumi o całą sytuację, ten odpowiedział że nigdy nie widział nikogo w barwach Bałtyku w Gdyni czy też trójmieście kaszubskim i że Rumia to miasto Arki. Jednak na pytanie o te grafy to nie potrafił jednoznaczenie odpowiedzieć. Wiem że Bałtyk na obecną chwilę może jedynie mazać po murach ale z drugiej strony nie wyobrażam sobie nietkniętych grafów/wpisów Lechii w Gdyni czy Arki w Gdańsku.

laysik
Posty: 5
Rejestracja: 11.07.2016, 06:39

Re: Województwo Pomorskie

Post autor: laysik » 11.07.2016, 12:59

Zaciekawiła mnie Chrm dlatego że jadąc na wczasy zauważyłem ich czekających gdzieś niedaleko swojego stadionu w rumi w głębi miasta. Co się okazało to za 500 m psy miały zatrzymane Zawsze z Pogonią Lębork (prawdopodobnie) i Chrm wyglądał całkiem solidnie gdzieś. 40 chłopa Zawiszy było więcej ale wcale nie wyglądali gorzej. Województwo niby nie aż tak ciekawe wszystko się gdzieś dzieli pomiędzy Arka i Lechię a jest dużo małych działających ekip mało znanych... Pogoń Lębork, Gryf Słupsk, Wejherowo, Rumia, Malbork Kwidzyn Tczew, Człuchów. Itd ale o Bandzie z Rumi mało wiadomo

BANita31
Posty: 98
Rejestracja: 18.02.2013, 21:56

Re: Województwo Pomorskie

Post autor: BANita31 » 11.07.2016, 14:46

ha ha ha wypiera z Karwin, dobre :) gdzie ty się uchowałeś ?

Sam Fisher
Posty: 216
Rejestracja: 17.11.2014, 17:59

Re: Województwo Pomorskie

Post autor: Sam Fisher » 11.07.2016, 16:39

ArkaOrłowo pisze:
Norman0 pisze:Arka to już nie to samo co kiedyś i widać wyraźnie jak Lechia wypiera ich z Sopotu o Karwinach nie wspomnę.
Ładnie ciebie słońce przygrzało w poniedziałkowe popołudnie... Karwiny były wielokrotnie omawiane - z bastionu Lechii pozostały zgliszcza. Oczywiście, żyją tam starzy Lechiści, jednak młodzi to już 100% Arka i to oni teraz tam rządzą. Sopot to też nie jest zero-jedynkowa sytuacja - oczywiście, Lechia jest tam w zdecydowanej przewadze, jednak AGS działa coraz prężniej. Śmiem twierdzić, że w ostatnim okresie najwięcej zdobytych barw pochodzi właśnie z tego miasta.
AGS to całkowite widmo. Nie wiem skąd bierzesz informacje. Sopot to mocny FC Lechii

nonameboy
Posty: 133
Rejestracja: 01.04.2010, 21:39

Re: Województwo Pomorskie

Post autor: nonameboy » 12.07.2016, 14:57

wielkipigmej pisze:Olimpia Elbląg czasami próbuje powalczyć z kibicami z pomorskiego? Nie piszę tutaj o takim szaleństwie jak wjazd na Morene, ale np do takiego Malborka jest już całkiem blisko. Czy kiedykolwiek podnieśli pięść na drużyny z trójmiasta, czy żyją w myśl zasady, aby być niezauważonym i liczyć na tolerancje potężnych rywali zajętych sobą?

Podbijam pytanie

jebaka_
Posty: 95
Rejestracja: 01.03.2007, 15:32

Re: Województwo Pomorskie

Post autor: jebaka_ » 13.07.2016, 00:35

Witam:-) przede wszystkim, jestem mile zaskoczony poziomem tego tematu, bo znacznie przewyższa większość, jakie zdarza mi się przeglądać (mówię o ostatniej stronie, wcześniejszych nie widzałem;-)).
Ale do sedna. Otóż zaciekawiło mnie to, co tu piszecie o Sopocie. Z racji niewielkiej odległości (Bydgoszcz), bywałem w Trójmieście kilkadziesiąt razy i zawsze wydawało mi się, że Sopot=Lechia. Co więcej, byłem pewien, że to najmocniejszy FC Lechii (no właśnie, teraz pytanie do kogoś z Lechii - które FC uważacie aktualnie za swoje najmocniejsze?). Nawet ostatnio jedyne widziane przeze mnie barwy to Lechia+zgody (już częściowo nieaktualne;-)). Centralnie na Monciaku w sezonie. Oczywiście to nie znaczy, że Arki nie ma, ale tak jak wspomniałem wcześniej, dla mnie Sopot równał się Lechii. Przy okazji wspomnę słowa koleżki z Gdańska (zupełnie nie kibol), który mówił mi, że "wszyscy" z Gdańska bawią się w Sopocie ze względu na zabudowę starówki Gdańska i ograniczenia z tym związane, co naturalnie integrowało te dwa miasta.
Tak czy inaczej, wydaje mi się, że generalnie "kibolstwo" w Trójmieście nieco osłabło (nie chcę wsadzać kija w mrowisko, dajcie wytłumaczyć;-)). Kilka lat temu, jak byliśmy na Bałtyku na zakazie, tuż przy tym całym kompleksie sportowym przejeżdza auto na GA z szalikiem Lechii z tyłu. Tak, ja wiem, że to pierdoła, ale jednak jakoś to działa na wyobraźnię. Poza tym, jak byliśmy na Lechii na upragnionej E-klasie i od nas dość dużo bluzgów leciało, miałem wrażenie, że młyn Lechii był skupiony wyłącznie na własnym dopingu (tak, też zdaję sobie sprawę, że dla Lechii Zawisza to słaby przeciwnik i ma go w d****;-)). Zresztą, mimo, że jakiś koleś z Gdańska napinał się u nas na forum, że ten stadion ma najlepszą akustykę w Polsce, ja tego nie odczułem (chyba za tępy jestem). Naprawdę trzeba było się wsłuchać, żeby wyczaić co śpiewa Lechia. Może oni mieli podobnie;-)
No i ostatni akcent, Rumia. W "szalonych latach 90-tych" korespondowałem z kolesiem z Rumii, kibicem Bałtyku. Wydawał nawet zina. Myślę, że KMWTW;-) o jakiego zina chodzi. Nie sądzę, żeby on jeden stanowił o sile Bałtyku w tym mieście, pewnie było ich więcej (przy okazji serdeczne pozdrowienia dla Ciebie koleżko, jeśli jakimś cudem to czytasz). Jednakże równolegle w tych latach widywałem flagi Arki np. z Redy, jestem więc pewien, że i z Rumii Arkowców nie brakowało.
Ale byłem też ostatnio w Gdyni zimą kilka dni i nie mogę nie skomentować naprawdę fajnych grafów, które tam ujrzałem. Oczywiście Arki, żeby była janość. Było ich sporo i do tego naprawdę dobrej jakości.
To by było na tyle, pozdrówka dla wszystkich.

Małpolud
Posty: 5
Rejestracja: 11.07.2016, 23:46

Re: Województwo Pomorskie

Post autor: Małpolud » 13.07.2016, 01:18

Witam
A jak to jest z przewagą kibicowską w Wejherowie oraz kurortach nadmorskich - gmina Krokowa i wszystkie miasteczka/wsie które do niej należą - Wierzchucina, Żarnowce, Białogóry, Brzyna, Goszczyny, Lisewa, Lubkowa etc? Arka? Lechia? Bałtyk? Pytam, bo często jeździłem w te rewiry na wakacje za małolata, ale tak totalnego małolata i człowiek nie zwracał uwagi na to co wypisywane na ścianach i na wlepy ;)

Reda
Posty: 52
Rejestracja: 07.05.2010, 09:12

Re: Województwo Pomorskie

Post autor: Reda » 13.07.2016, 09:39

Wejherowo - Arka i Gryf Wejherowo, nie wszyscy kibice Gryfa utożsamiają się z Gdynią.
Krokowa - Arka, okoliczne wioski - niezorganizowane jednostki, przystanki zabazgrane AG/LG/BG nic więcej się nie dzieje.

LGTczew
Posty: 67
Rejestracja: 09.10.2010, 16:22

Re: Województwo Pomorskie

Post autor: LGTczew » 13.07.2016, 13:44

jebaka_ pisze:Witam:-) przede wszystkim, jestem mile zaskoczony poziomem tego tematu, bo znacznie przewyższa większość, jakie zdarza mi się przeglądać (mówię o ostatniej stronie, wcześniejszych nie widzałem;-)).
Ale do sedna. Otóż zaciekawiło mnie to, co tu piszecie o Sopocie. Z racji niewielkiej odległości (Bydgoszcz), bywałem w Trójmieście kilkadziesiąt razy i zawsze wydawało mi się, że Sopot=Lechia. Co więcej, byłem pewien, że to najmocniejszy FC Lechii (no właśnie, teraz pytanie do kogoś z Lechii - które FC uważacie aktualnie za swoje najmocniejsze?). Nawet ostatnio jedyne widziane przeze mnie barwy to Lechia+zgody (już częściowo nieaktualne;-)). Centralnie na Monciaku w sezonie. Oczywiście to nie znaczy, że Arki nie ma, ale tak jak wspomniałem wcześniej, dla mnie Sopot równał się Lechii. Przy okazji wspomnę słowa koleżki z Gdańska (zupełnie nie kibol), który mówił mi, że "wszyscy" z Gdańska bawią się w Sopocie ze względu na zabudowę starówki Gdańska i ograniczenia z tym związane, co naturalnie integrowało te dwa miasta.
Tak czy inaczej, wydaje mi się, że generalnie "kibolstwo" w Trójmieście nieco osłabło (nie chcę wsadzać kija w mrowisko, dajcie wytłumaczyć;-)). Kilka lat temu, jak byliśmy na Bałtyku na zakazie, tuż przy tym całym kompleksie sportowym przejeżdza auto na GA z szalikiem Lechii z tyłu. Tak, ja wiem, że to pierdoła, ale jednak jakoś to działa na wyobraźnię. Poza tym, jak byliśmy na Lechii na upragnionej E-klasie i od nas dość dużo bluzgów leciało, miałem wrażenie, że młyn Lechii był skupiony wyłącznie na własnym dopingu (tak, też zdaję sobie sprawę, że dla Lechii Zawisza to słaby przeciwnik i ma go w d****;-)). Zresztą, mimo, że jakiś koleś z Gdańska napinał się u nas na forum, że ten stadion ma najlepszą akustykę w Polsce, ja tego nie odczułem (chyba za tępy jestem). Naprawdę trzeba było się wsłuchać, żeby wyczaić co śpiewa Lechia. Może oni mieli podobnie;-) [...]
Kibolstwo w Trójmieście upada, ponieważ nie bluzgaliśmy Zawiszy. Amen.
Nie ma chyba drugiego takiego regionu w Polsce, o którym tyle osób próbuje opowiadać z perspektywy tygodniowego urlopu, jednego wyjazdu albo okresu studiów. Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz :)

jebaka_
Posty: 95
Rejestracja: 01.03.2007, 15:32

Re: Województwo Pomorskie

Post autor: jebaka_ » 13.07.2016, 14:55

LGTczew pisze:
jebaka_ pisze:Witam:-) przede wszystkim, jestem mile zaskoczony poziomem tego tematu, bo znacznie przewyższa większość, jakie zdarza mi się przeglądać (mówię o ostatniej stronie, wcześniejszych nie widzałem;-)).
Ale do sedna. Otóż zaciekawiło mnie to, co tu piszecie o Sopocie. Z racji niewielkiej odległości (Bydgoszcz), bywałem w Trójmieście kilkadziesiąt razy i zawsze wydawało mi się, że Sopot=Lechia. Co więcej, byłem pewien, że to najmocniejszy FC Lechii (no właśnie, teraz pytanie do kogoś z Lechii - które FC uważacie aktualnie za swoje najmocniejsze?). Nawet ostatnio jedyne widziane przeze mnie barwy to Lechia+zgody (już częściowo nieaktualne;-)). Centralnie na Monciaku w sezonie. Oczywiście to nie znaczy, że Arki nie ma, ale tak jak wspomniałem wcześniej, dla mnie Sopot równał się Lechii. Przy okazji wspomnę słowa koleżki z Gdańska (zupełnie nie kibol), który mówił mi, że "wszyscy" z Gdańska bawią się w Sopocie ze względu na zabudowę starówki Gdańska i ograniczenia z tym związane, co naturalnie integrowało te dwa miasta.
Tak czy inaczej, wydaje mi się, że generalnie "kibolstwo" w Trójmieście nieco osłabło (nie chcę wsadzać kija w mrowisko, dajcie wytłumaczyć;-)). Kilka lat temu, jak byliśmy na Bałtyku na zakazie, tuż przy tym całym kompleksie sportowym przejeżdza auto na GA z szalikiem Lechii z tyłu. Tak, ja wiem, że to pierdoła, ale jednak jakoś to działa na wyobraźnię. Poza tym, jak byliśmy na Lechii na upragnionej E-klasie i od nas dość dużo bluzgów leciało, miałem wrażenie, że młyn Lechii był skupiony wyłącznie na własnym dopingu (tak, też zdaję sobie sprawę, że dla Lechii Zawisza to słaby przeciwnik i ma go w d****;-)). Zresztą, mimo, że jakiś koleś z Gdańska napinał się u nas na forum, że ten stadion ma najlepszą akustykę w Polsce, ja tego nie odczułem (chyba za tępy jestem). Naprawdę trzeba było się wsłuchać, żeby wyczaić co śpiewa Lechia. Może oni mieli podobnie;-) [...]
Kibolstwo w Trójmieście upada, ponieważ nie bluzgaliśmy Zawiszy. Amen.
Nie ma chyba drugiego takiego regionu w Polsce, o którym tyle osób próbuje opowiadać z perspektywy tygodniowego urlopu, jednego wyjazdu albo okresu studiów. Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz :)
Ale po co się tak goraczkujesz? Rzuciłem dwa luźne przykłady, a o złagodzeniu obyczajów pisałem ogólnie, nie wnioskowalem tego tylko po tym, co opisałem, czego ewidentnie nie zrozumiałeś. Ale ważne, że przykozaczyłeś z amenami i jesteś gość.
Mam swoje lata i koło wiosła mi lata co się dzieje w 3mieście. Po prostu wniosek mój jest taki, że ostrze nieco się stępiło i tyle.

ŁysyGrzyb
Posty: 18
Rejestracja: 06.07.2016, 15:37

Re: Województwo Pomorskie

Post autor: ŁysyGrzyb » 13.07.2016, 16:09

jebaka_ pisze:
LGTczew pisze:
jebaka_ pisze:Witam:-) przede wszystkim, jestem mile zaskoczony poziomem tego tematu, bo znacznie przewyższa większość, jakie zdarza mi się przeglądać (mówię o ostatniej stronie, wcześniejszych nie widzałem;-)).
Ale do sedna. Otóż zaciekawiło mnie to, co tu piszecie o Sopocie. Z racji niewielkiej odległości (Bydgoszcz), bywałem w Trójmieście kilkadziesiąt razy i zawsze wydawało mi się, że Sopot=Lechia. Co więcej, byłem pewien, że to najmocniejszy FC Lechii (no właśnie, teraz pytanie do kogoś z Lechii - które FC uważacie aktualnie za swoje najmocniejsze?). Nawet ostatnio jedyne widziane przeze mnie barwy to Lechia+zgody (już częściowo nieaktualne;-)). Centralnie na Monciaku w sezonie. Oczywiście to nie znaczy, że Arki nie ma, ale tak jak wspomniałem wcześniej, dla mnie Sopot równał się Lechii. Przy okazji wspomnę słowa koleżki z Gdańska (zupełnie nie kibol), który mówił mi, że "wszyscy" z Gdańska bawią się w Sopocie ze względu na zabudowę starówki Gdańska i ograniczenia z tym związane, co naturalnie integrowało te dwa miasta.
Tak czy inaczej, wydaje mi się, że generalnie "kibolstwo" w Trójmieście nieco osłabło (nie chcę wsadzać kija w mrowisko, dajcie wytłumaczyć;-)). Kilka lat temu, jak byliśmy na Bałtyku na zakazie, tuż przy tym całym kompleksie sportowym przejeżdza auto na GA z szalikiem Lechii z tyłu. Tak, ja wiem, że to pierdoła, ale jednak jakoś to działa na wyobraźnię. Poza tym, jak byliśmy na Lechii na upragnionej E-klasie i od nas dość dużo bluzgów leciało, miałem wrażenie, że młyn Lechii był skupiony wyłącznie na własnym dopingu (tak, też zdaję sobie sprawę, że dla Lechii Zawisza to słaby przeciwnik i ma go w d****;-)). Zresztą, mimo, że jakiś koleś z Gdańska napinał się u nas na forum, że ten stadion ma najlepszą akustykę w Polsce, ja tego nie odczułem (chyba za tępy jestem). Naprawdę trzeba było się wsłuchać, żeby wyczaić co śpiewa Lechia. Może oni mieli podobnie;-) [...]
Kibolstwo w Trójmieście upada, ponieważ nie bluzgaliśmy Zawiszy. Amen.
Nie ma chyba drugiego takiego regionu w Polsce, o którym tyle osób próbuje opowiadać z perspektywy tygodniowego urlopu, jednego wyjazdu albo okresu studiów. Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz :)
Ale po co się tak goraczkujesz? Rzuciłem dwa luźne przykłady, a o złagodzeniu obyczajów pisałem ogólnie, nie wnioskowalem tego tylko po tym, co opisałem, czego ewidentnie nie zrozumiałeś. Ale ważne, że przykozaczyłeś z amenami i jesteś gość.
Mam swoje lata i koło wiosła mi lata co się dzieje w 3mieście. Po prostu wniosek mój jest taki, że ostrze nieco się stępiło i tyle.
Ja tam nie wiem, ale słyszałem od ziomków z nad morza wręcz przeciwnie. Że obok Legii, Lecha, Ruchu i Wisły - Arka i Lechia są najlepszymi ekipami w Polsce. Potem długo długo nic - następnie Cracovia, Górnik, Śląsk, Pogoń, ŁKS, Widzew, Korona, Piast...długo długo nic, a potem Zagłębie, GKS Katowice, Polonia Bytom, Jagiellonia i inne ekstraklasowo-I ligowo-II ligowe średniactwa. KOLEJNOŚĆ W WYMIENIANIU PRZYPADKOWA- bez napiny. Po prostu - I liga, II liga i III liga.

peleryna
Posty: 283
Rejestracja: 20.08.2007, 22:44

Re: Województwo Pomorskie

Post autor: peleryna » 14.07.2016, 01:02

Co w odniesieniu do Czarnych Słupsk oznacza skrót NOB?

Topór
Posty: 14
Rejestracja: 11.07.2016, 18:15

Re: Województwo Pomorskie

Post autor: Topór » 14.07.2016, 01:45


Ja tam nie wiem, ale słyszałem od ziomków z nad morza wręcz przeciwnie. Że obok Legii, Lecha, Ruchu i Wisły - Arka i Lechia są najlepszymi ekipami w Polsce. Potem długo długo nic - następnie Cracovia, Górnik, Śląsk, Pogoń, ŁKS, Widzew, Korona, Piast...długo długo nic, a potem Zagłębie, GKS Katowice, Polonia Bytom, Jagiellonia i inne ekstraklasowo-I ligowo-II ligowe średniactwa. KOLEJNOŚĆ W WYMIENIANIU PRZYPADKOWA- bez napiny. Po prostu - I liga, II liga i III liga.
Pierdolnij się młotkiem w głowę z tą kolejnością.

ŁysyGrzyb
Posty: 18
Rejestracja: 06.07.2016, 15:37

Re: Województwo Pomorskie

Post autor: ŁysyGrzyb » 14.07.2016, 12:24

Topór pisze:

Ja tam nie wiem, ale słyszałem od ziomków z nad morza wręcz przeciwnie. Że obok Legii, Lecha, Ruchu i Wisły - Arka i Lechia są najlepszymi ekipami w Polsce. Potem długo długo nic - następnie Cracovia, Górnik, Śląsk, Pogoń, ŁKS, Widzew, Korona, Piast...długo długo nic, a potem Zagłębie, GKS Katowice, Polonia Bytom, Jagiellonia i inne ekstraklasowo-I ligowo-II ligowe średniactwa. KOLEJNOŚĆ W WYMIENIANIU PRZYPADKOWA- bez napiny. Po prostu - I liga, II liga i III liga.
Pierdolnij się młotkiem w głowę z tą kolejnością.
To może mnie oświeć jakich drużyn brakuje w "I lidze kibicowskiej" ? Albo które niesłusznie dałem do II i III?

WileTheBest
Posty: 262
Rejestracja: 30.11.2012, 17:14
Lokalizacja: Września

Re: Województwo Pomorskie

Post autor: WileTheBest » 14.07.2016, 13:05

peleryna pisze:Co w odniesieniu do Czarnych Słupsk oznacza skrót NOB?
Norwida Brygadier bodajże.
Września 100% Lech Poznań!

MzksCzarni
Posty: 62
Rejestracja: 18.04.2007, 19:01
Lokalizacja: SŁUPSK

Re: Województwo Pomorskie

Post autor: MzksCzarni » 14.07.2016, 18:01

WileTheBest pisze:
peleryna pisze:Co w odniesieniu do Czarnych Słupsk oznacza skrót NOB?
Norwida Brygadier bodajże.
Ekipa która powstała w 1996 roku " Norwida Brygadier" jej trzon stanowili skinheadzi, wydawali swojego zina o nazwie Norwida Brygadier. Ekipa działa do dziś i ma się dobrze.

peleryna
Posty: 283
Rejestracja: 20.08.2007, 22:44

Re: Województwo Pomorskie

Post autor: peleryna » 14.07.2016, 23:30

Dziękuję

Egon1983
Posty: 349
Rejestracja: 17.07.2016, 11:59

Re: Województwo Pomorskie

Post autor: Egon1983 » 17.07.2016, 12:05

Witam. Mam pytanie o Władysławowo a dokładnie o żużlo fanów Wybrzeża Gdańsk z tego miasta. Tolerowani, czy pełna konspiracja w mieście arkowców?

Peoes
Posty: 339
Rejestracja: 07.03.2011, 11:18
Lokalizacja: GB

Re: Województwo Pomorskie

Post autor: Peoes » 17.07.2016, 12:16

Egon1983 pisze:Witam. Mam pytanie o Władysławowo a dokładnie o żużlo fanów Wybrzeża Gdańsk z tego miasta. Tolerowani, czy pełna konspiracja w mieście arkowców?
Pierwszy raz w życiu przeczytałem o jakichkolwiek fanach Wybrzeża we Władku.
Więc odpowiedz sobie na pytanie sam.
Moje wypowiedzi są oficjalnym stanowiskiem tylko i wyłącznie mojej osoby.

Egon1983
Posty: 349
Rejestracja: 17.07.2016, 11:59

Re: Województwo Pomorskie

Post autor: Egon1983 » 17.07.2016, 12:21

Peoes pisze:
Egon1983 pisze:Witam. Mam pytanie o Władysławowo a dokładnie o żużlo fanów Wybrzeża Gdańsk z tego miasta. Tolerowani, czy pełna konspiracja w mieście arkowców?
Pierwszy raz w życiu przeczytałem o jakichkolwiek fanach Wybrzeża we Władku.
Więc odpowiedz sobie na pytanie sam.
Dzięki za odpowiedź, zasugerowałem się zdjęciem fany z nazwą miasta...

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: 0k0lice, gremio, herflik, JKZS, kałamarnica, KoleKib, KSH, mlody_soltys, modest, Północ86 i 193 gości