Zgody/Kosy/Układy reaktywacja.

ultras, hooligans, liczby, ciekawostki, informacje, opisy

Moderatorzy: Zorientowany, LechiaCHWM

ODPOWIEDZ
mampytanie
Posty: 110
Rejestracja: 28.06.2016, 13:47

Re: Zgody/Kosy/Układy reaktywacja.

Post autor: mampytanie » 08.07.2016, 22:15

Jak jest obecnie na linii Resovia- Stal Stalowa Wola. A co do kos- to z kim Lech ma kosy? Wisła, Legia, Lechia, Śląsk, Ruch, Widzew, Pogoń, Zagłębie S. ktoś jeszcze?



rzutkarny
Posty: 951
Rejestracja: 29.09.2013, 14:03

Re: Zgody/Kosy/Układy reaktywacja.

Post autor: rzutkarny » 08.07.2016, 22:17

Powiedzą czy wiesz cokolwiek poza tym co wyczytasz w internecie. A akurat w tym konkretnym przypadku wiele rzeczy w internecie opisywanych nie było.
A jak wolisz skupiać się na faktach to ewentualnie możesz coś napisać o wydarzeniach przemawiających za tym deptaniem po piętach.

albtraum
Posty: 104
Rejestracja: 22.06.2016, 14:43

Re: Zgody/Kosy/Układy reaktywacja.

Post autor: albtraum » 08.07.2016, 22:44

jakie waszym zdaniem istnieja zestawienia kos gdzie jedna ekipa ma duze cisnienie na wroga, a ten z kolei traktuje go jako 'zwykla' kose nie rozniaca sie od kilku(nastu) innych, wg mnie; jaga (duze cisnienie) - legia, zawisza (duze cisnienie) lechia, zaglebie l. (duze cisnienie) - slask w.

t s w
Posty: 15
Rejestracja: 01.08.2007, 20:47

Re: Zgody/Kosy/Układy reaktywacja.

Post autor: t s w » 08.07.2016, 22:47

Od razu zaznaczę, że obecne wydarzenia to nie moja bajka. Mimo, że zaczynając "karierę" na Reymonta były to czasy, gdy najlepsza zgoda była z Ruchem (lata 80-te), to jednak kibicowsko identyfikuję się z okresem TKWM. Obserwując to trochę z boku - to faktycznie logiki i sensu trudno się doszukać. Ale obecne czasy na trybunach tak wyglądają we wszystkich klubach. Dla mnie ktoś kto bawi się w handel dragami dla małolatów jest frajerem niezależnie od barw. Pamiętam zalążki tworzenia się WSH - ewoluowało to bardzo. Przez cały okres TKWM wszystkie wyjazdy do Wrocławia to były zgrzyty z Motorem. W ostatnim czasie to się nawarstwiło i w sumie musiało tak się skończyć. Jeżeli WSH jedzie do Lublina gdzie Wisła jest wrogiem Nr 1, a na trybunach wśród gospodarzy siedzą delegacje z Wrocka, to trudno się dziwić, że drogi się rozeszły. Zwłaszcza, że Śląsk obniżył wyraźnie loty -taki np. wyjazd WKS do Goeteborga, gdzie WSH szuka dymu na nie swoim meczu, a Śląska jakieś pojedyncze osoby się dołączają. Wydaje mi się, że obecnie WSH jest bardzo mocne. W połączeniu z PF jest to mieszanka wybuchowa, która narobi sporo zamieszania na scenie kibicowskiej w nowym sezonie. Osobiście bardzo mi szkoda zgody z Lechią i Śląskiem.

Combat
Posty: 255
Rejestracja: 07.07.2016, 15:55

Re: Zgody/Kosy/Układy reaktywacja.

Post autor: Combat » 08.07.2016, 22:48

Polonia na pierwszym miejscu kos.To tylko dowodzi jaki klimat teraz panuje na Legii.Jeszcze kilka lat wczesniej to chyba by wszyscy pekli ze smiechu.To juz chyba sami sobie odpowiedzieliscie jacy aktualnie jestescie mocni.

jestesmywaszastolica
Posty: 1398
Rejestracja: 18.10.2010, 22:11

Re: Zgody/Kosy/Układy reaktywacja.

Post autor: jestesmywaszastolica » 08.07.2016, 23:00

tak jest na pierwszym miejscu kos Legii według...kibica Ruchu. to forum nigdy nie przestanie mnie zadziwiać.

rzutkarny
Posty: 951
Rejestracja: 29.09.2013, 14:03

Re: Zgody/Kosy/Układy reaktywacja.

Post autor: rzutkarny » 08.07.2016, 23:01

Combat pisze:Polonia na pierwszym miejscu kos.To tylko dowodzi jaki klimat teraz panuje na Legii.Jeszcze kilka lat wczesniej to chyba by wszyscy pekli ze smiechu.To juz chyba sami sobie odpowiedzieliscie jacy aktualnie jestescie mocni.
Ale ty p********* głupoty. Płonące derby 97, wjazd pod kasy 2005, [link] http://legionisci.com/zdjecia/04polonia1_bezhonoru.jpg, opisywane tu niedawno sytuacje z meczów kadry i cała masa innych. Można powiedzieć, że nikt nigdy na tą Polonię nawet uwagi nie zwracał. Miało być odwołanie do faktów ws deptania po piętach, a jest odwołanie do wpisów na forum...

Combat
Posty: 255
Rejestracja: 07.07.2016, 15:55

Re: Zgody/Kosy/Układy reaktywacja.

Post autor: Combat » 08.07.2016, 23:07

Do Polonii mi jest daleko a do Legii jeszcze dalej.Ale swoje wiem i nie powiem.


Averno
Posty: 597
Rejestracja: 30.06.2007, 13:44

Re: Zgody/Kosy/Układy reaktywacja.

Post autor: Averno » 08.07.2016, 23:18

Ksp nie mozna stawiac na 1 miejscu wśród kos Legii, chyba że na 1 miejscu da się skale nienawiści a nie równorzędnej rywalizacji nawet tej ostrej, choć bardziej jest nienawiść do Widzewa odczuwalna, bo do Ksp, jak sam podkreśliłem cisnienie jest głównie band pobocznych na Legii czy f.c.
Sporo osób olewa ekipe Ksp, bo nie stanowi realnego zagrożenia czy przeciwnika, mało tego do połowy lat 90-tych gdy w Warszawie, Ksp prowadziło się "normalnie", to owszem było co jakiś czas atakowane i sprowadzane do parteru, ale w większości przypadków nikt nimi sobie nie zawracał głowy i takiej nienawiści też nie było, późniejsze przyjmowanie w ich szeregi byle kogo i wiadome akcje, dały skutek, tego co jest od jakiegos czasu, do przemyslenia dla wielu osób co się wypowiadają w temacie stolicy.
.

Combat
Posty: 255
Rejestracja: 07.07.2016, 15:55

Re: Zgody/Kosy/Układy reaktywacja.

Post autor: Combat » 08.07.2016, 23:18

A to mialo byc zabawne czy jak?Zabawne to bylo jak Was BKS w dupala kopnal.

Burza
Posty: 20
Rejestracja: 02.08.2013, 00:27

Re: Zgody/Kosy/Układy reaktywacja.

Post autor: Burza » 08.07.2016, 23:19

A ja tam myślę, że "jestesmywaszastolica" (z Wołynia? hehe;)) choć chciał nam dopiec (całkiem udanie sytuując nas na 4. miejscu kos - uzasadnił? tak, my możemy się z tym nie zgadzać) zupełnie trafnie to umiejscowił (piszę serio) ..."ale nie ma co ukrywać, nienawidzimy KSP, obopólny brak szacunku"
Dokładnie tak!
I choć u nas CWKS to będzie nr 1, to pojawią się wpisy że "Wisła, bo przez tyle lat spotykaliśmy się z nimi na tym samym szczeblu rozgrywek" - zasada a sama: żeby nie wbijać lokalnego rywala w dumę! ;)
Aha - co do "deptania po piętach" - cierpliwości, ale to jeszcze nie jest ten moment... ;)

jestesmywaszastolica
Posty: 1398
Rejestracja: 18.10.2010, 22:11

Re: Zgody/Kosy/Układy reaktywacja.

Post autor: jestesmywaszastolica » 08.07.2016, 23:41

Nie chce mi się wykłócać :) ale mi przede wszystkim chodziło o tematy "sportowe", możesz mi wierzyć na słowo, lub nie, ale wiele osób ma po prostu na Was wyjebane (w mojej opinii nie słusznie).
Powiedział bym nawet, że tak z 10 lat temu było na Was większe ciśnienie niż dziś, w sensie, że Wy tez byliście bardziej aktywni - coś to MP działało. Na pewno wsród "przeciętnego" bywalca Ł3 jesteście kosa numer jeden, tylko, że jest ona w dużej mierze sztuczna, bo mam dziwne wrażenie, ze większość osób z Żylety na oczy nie widziała kibica Polonii w barwach na mieście i bardziej chodzi o bliskość wroga, niż realne zagrożenie które stanowicie.

whitey
Posty: 97
Rejestracja: 26.04.2013, 00:34

Re: Zgody/Kosy/Układy reaktywacja.

Post autor: whitey » 08.07.2016, 23:50

ŁKS - bez gadania, historycznie najwieksza kosa Legii

Zgierz
Posty: 192
Rejestracja: 08.01.2012, 14:32

Re: Zgody/Kosy/Układy reaktywacja.

Post autor: Zgierz » 09.07.2016, 01:02

whitey pisze:ŁKS - bez gadania, historycznie najwieksza kosa Legii
Taka kosa, że razem na "Galerze" biegacie :)
NA ZGIERSKIEJ ZIEMI WYCHOWANI - Z WIDZEWEM NA ZAWSZE ZWIĄZANI

Smiech
Posty: 41
Rejestracja: 24.06.2016, 23:03

Re: Zgody/Kosy/Układy reaktywacja.

Post autor: Smiech » 09.07.2016, 02:20

t s w pisze:Od razu zaznaczę, że obecne wydarzenia to nie moja bajka. Mimo, że zaczynając "karierę" na Reymonta były to czasy, gdy najlepsza zgoda była z Ruchem (lata 80-te), to jednak kibicowsko identyfikuję się z okresem TKWM. Obserwując to trochę z boku - to faktycznie logiki i sensu trudno się doszukać. Ale obecne czasy na trybunach tak wyglądają we wszystkich klubach. Dla mnie ktoś kto bawi się w handel dragami dla małolatów jest frajerem niezależnie od barw. Pamiętam zalążki tworzenia się WSH - ewoluowało to bardzo. Przez cały okres TKWM wszystkie wyjazdy do Wrocławia to były zgrzyty z Motorem. W ostatnim czasie to się nawarstwiło i w sumie musiało tak się skończyć. Jeżeli WSH jedzie do Lublina gdzie Wisła jest wrogiem Nr 1, a na trybunach wśród gospodarzy siedzą delegacje z Wrocka, to trudno się dziwić, że drogi się rozeszły. Zwłaszcza, że Śląsk obniżył wyraźnie loty -taki np. wyjazd WKS do Goeteborga, gdzie WSH szuka dymu na nie swoim meczu, a Śląska jakieś pojedyncze osoby się dołączają. Wydaje mi się, że obecnie WSH jest bardzo mocne. W połączeniu z PF jest to mieszanka wybuchowa, która narobi sporo zamieszania na scenie kibicowskiej w nowym sezonie. Osobiście bardzo mi szkoda zgody z Lechią i Śląskiem.
Co do podkreślonego, dobrze napisane.. Chora sytuacja była na linii Wisła-Śląsk-Motor a w ostatnich miesiącach to już w ogóle apogeum tego było. To się musiało tak skończyć i skończyło. Każda sytuacja ma dwie strony medalu. Nie ma sytuacji czarno białych więc jak czytam kibiców Lechii czy Śląska czy innych kibiców-gimnazjalistów napinających się na fejsbukach czy tym forum że Wisła zdradziła i inne fanaberie typu że jak to się Wisła nie honorowo zachowała to śmiech mnie bierze. Honorowe jest za to stanie na sektorach w Lublinie kibiców Śląska, na sektorach gdzie w meczu z Polonią Przemyśl co 3-4 przyśpiewka to było jebanie jeszcze wtedy tak zwanych "braci" Śląska czyli Wisły :))). Śmieszą mnie ekipy które tylko pozują na te zasadowe poprzez flagi czy przyśpiewki, a nie wiele z zasadami mają wspólnego. Szkoda tylko Lechii która dostała rykoszetem w tej sytuacji, sytuacji która prędzej czy później nastąpić musiała w ten czy inny sposób.

ŚWH
Posty: 50
Rejestracja: 14.03.2013, 00:51

Re: Zgody/Kosy/Układy reaktywacja.

Post autor: ŚWH » 09.07.2016, 05:08

Śląsk wspierał swoją zgodę na atrakcyjnym meczu, TSW to samo. Z tym, ze u nas nie było żadnego zorganizowanego wyjazdu na ten mecz(w odróżnieniu do Wisły). Każdy wspierał swoją zgode, do czego miał swięte prawo. Co do Szwecji, to ekipa Śląska została cofnięta wczesniej, więc podłączał się ten kto mógł.To, że WKS(i większosć ekip) nie wrzuca info o każdej akcji, nie oznacza, że nic się nie dzieje- po prostu nie wszystkie informacje są dostępne dla chuliganów czerpiących wiedze z internetu, na podstawie ktorych układają sobie w głowie jakies rankingi chuliganskiej Polski. O forme Śląska bądźcie spokojni.
Proponuje nie usprawiedliwać ostatnich ruchów sharksów tym, że Śląsk ma zgodę z Motorem.W San Marino i zaraz potem jak Śląsk przybijał zgodę z Wisłą nikomu Motor nie przeszkadzał. Pamiętam czasy, gdy kontakty wrocławsko-krakowskie były napięte. Od okresu zaraz przed naszym meczem w Ząbkach i Waszym w Nowym Dworze (PP w ten sam dzien, rozne godziny) i o niedoszłej akcji , która miała miejsce po meczu, ta zgoda przeżywała renesans, co było widać gołym okiem.

kimbol
Posty: 102
Rejestracja: 27.06.2014, 11:02

Re: Zgody/Kosy/Układy reaktywacja.

Post autor: kimbol » 09.07.2016, 08:57

No tak próba walki(przerwana przez służby i deportacje) z jedną z lepszych ekip Szwecji to faktycznie nic i obniżenie lotów. Nie pisząc nawet o innych akcjach. No, ale jak nie byli z WSH to nic nie robili. Skończcie tą żenadę z usprawiedliwianiem.

opel
Posty: 237
Rejestracja: 12.09.2012, 12:52

Re: Zgody/Kosy/Układy reaktywacja.

Post autor: opel » 09.07.2016, 09:10

Zgierz pisze:
whitey pisze:ŁKS - bez gadania, historycznie najwieksza kosa Legii
Taka kosa, że razem na "Galerze" biegacie :)
Debil... Na tej zasadzie to Ruch ma zgodę z całą Polską, bo wszędzie na zakazie go wpuszczali.
Łódzki Klub Sportowy

Kappa
Posty: 331
Rejestracja: 06.01.2012, 19:33

Re: Zgody/Kosy/Układy reaktywacja.

Post autor: Kappa » 09.07.2016, 09:58

albtraum pisze:jakie waszym zdaniem istnieja zestawienia kos gdzie jedna ekipa ma duze cisnienie na wroga, a ten z kolei traktuje go jako 'zwykla' kose nie rozniaca sie od kilku(nastu) innych, wg mnie; jaga (duze cisnienie) - legia, zawisza (duze cisnienie) lechia, zaglebie l. (duze cisnienie) - slask w.

Wydaje mi się ze takim przykładem może być Korona-Wisła, wiadomo dla Korony kosa numer 1, dla wiślaków kosa jedna z wielu.
Hitler, Stalin, Che Guevara jeden c*** a wiele twarzy.

Bączyński
Posty: 840
Rejestracja: 28.10.2013, 21:52

Re: Zgody/Kosy/Układy reaktywacja.

Post autor: Bączyński » 09.07.2016, 10:18

Hahaha Romansowanie Wisły z połową Polski to wina zgody Ś&M.
Lechia dostała rykoszetem,też fajne tłumaczenie.Bo jak Wisła zaczęła kontakty z Ruchem to nie widzieliście jaka może być reakcja Lechii.
Skończcie już lepiej pisać,bo poziom żenady to już himalaje.

***
Posty: 786
Rejestracja: 30.10.2013, 22:08

Re: Zgody/Kosy/Układy reaktywacja.

Post autor: *** » 09.07.2016, 10:24

zgoda ze Śląskiem jebła już prawie w 2011/2012, ogarnięto sytuację po tamtym okresie widoczny był progres umacniania tej sztamy, lepsze wizyty zgodowe z okazji meczów, Wisła dobrze wspierała Śląsk po europie, powstała łączona flaga W/Ś która wisiała na R22
wytykanie że Śląsk miał już zgodę z Motorem jest śmieszne, jak długo?kilka lat wcześniej mimo krótkiej kosy Wisła miała ze Śląskiem długą zgodę, jaka czy pijacka to nie ma znaczenia.

Foxx
Posty: 1154
Rejestracja: 26.02.2007, 16:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zgody/Kosy/Układy reaktywacja.

Post autor: Foxx » 09.07.2016, 11:32

A ja się zgadzam z przewijającymi się na forum głosami, że - zwłaszcza w większych ekipach - nie ma czegoś takiego jak obowiązująca kolejność kos. Na Legii w latach '80 największymi kosami byli:

ŁKS
Lech
Górny Śląsk

oraz od połowy tamtej dekady nowy rywal traktowany jak derbowy... Widzew (którego w Warszawie było zdecydowanie więcej, niż Polonii)

Najaktywniejsi dzielili się wtedy na pro-Pogoń i pro-Lechia - u pierwszych mega ciśnienie budziła Lechia, a u drugich Pogoń :)

KSP - to wtedy kilkudziesięcioosobowa charakterna ekipa. Znajomości - powiedzmy - wśród starszych i "derbowe" spotkania na koszykówce.

Taka ciekawostka, gdy w sezonie '87/'88 Ruch na Gwardii świętował przesądzony powrót do "ekstraklasy", do naszej ok 350 os. grupy siedzącej w odległości dwóch sektorów od ok. 1000 gości podeszła chorzowska delegacja... z pozdrowieniami dla jednego z naszych liderów od znajomego z... Motoru.

Lata '90 to już pełnoprawne "derby Mazowsza" z Widzewem. Jeżeli chodzi o Polonię, opisałem w temacie warszawskim zabawną sytuację z '91, gdy na KSP - Olimpia Elbląg w jakieś 20 os. siedzieliśmy na Głównej, gdzie wtedy znajdował się młyn Polonii (główna ok. 250 os. grupa Legii i Olimpii ganiała się z psiarnią pod stadionem), po strzeleniu bramki przez ZKS się cieszyliśmy, jedyna reakcja siedzących obok była taka, że nie powinniśmy się cieszyć, bo przecież również jesteśmy z Warszawy :)

KSP po akcji przyjęcia warszawskich Oi-owców i grupy anarchistów w kontrze do skinheads będących trzonem młodej Legii staje się kosą typową dla miasta derbowego. Początkiem końca tej sytuacji jest ich współpraca ze strażą miejską - reszta przewałkowana tysiąc razy w temacie warszawskim. Aktualnie jest tak jak napisał Averno.

Mam wrażenie, że dzisiaj prawie każdy ma własną kolejność kos. Liczy się raczej szacunek do danej ekipy lub jego brak. Do tego w ramach "ubranżowienia" kibicowskiego światka często np. ekipa sportowa szanuje konkurentów z innego klubu nie szanując tamtej ekipy jako całości i odwrotnie.

Jednym słowem kosy - i jak coraz częściej widzimy również zgody - stają się w Polsce coraz bardziej sztuczne...
A co tam w komentarzach na Onecie?

kierowca_pks
Posty: 99
Rejestracja: 29.05.2016, 13:23

Re: Zgody/Kosy/Układy reaktywacja.

Post autor: kierowca_pks » 09.07.2016, 12:12

Niech ktoś opisze kulisy powstania i upadku tych zgód bo chyba też należały do tych długoletnich
https://zapodaj.net/90c45d18f911e.jpg.html
https://zapodaj.net/8c127ce31b3c7.jpg.html

bocian
Posty: 9
Rejestracja: 01.07.2016, 11:11

Re: Zgody/Kosy/Układy reaktywacja.

Post autor: bocian » 09.07.2016, 12:28

Dobra panowie dajcie już spokój. Jest układ Wisły z Ruchem i nie ma już zgody z Lechią i Śląskiem. Czas wszystko zweryfikuje. Jeżeli chodzi o Śląsk i Motor to tajemnicą nie jest że Śląskowi było zdecydowanie bliżej do Motoru. Zgrzyt z Wisłą trwał już od długiego czasu i nie mam na myśli tutaj dwóch czy trzech lat. Kto jest dobrze zorientowany to chyba będzie wiedział co się działo w 2007 roku kiedy to w ramach pucharu Polski Śląsk we Wrocławiu podejmował Wisłę. Niech fani Śląska powiedzą coś na ten temat czy to tak wszystko było z zasadami itp. Ta zgoda musiała kiedyś paść a i tak wytrzymała naprawdę długo. Nie wszyscy w Krakowie też przepadali za Śląskiem ale to już nie miejsce żeby pisać dokładnie co i jak i dawać trolom temat do napinki. W końcu są wakacje więc gimbaza ma dużo czasu. TKWM przechodzi do historii. Za jakiś czas wszystko wróci do normy. Czas leczy rany...

kimbol
Posty: 102
Rejestracja: 27.06.2014, 11:02

Re: Zgody/Kosy/Układy reaktywacja.

Post autor: kimbol » 09.07.2016, 12:56

Właśnie najzabawniejsze/najżałośniejsze w tym wszystkim jest pisanie 'ta zgoda musiała upaść' albo 'było coraz gorzej' gdzie na prawdę jeszcze 2 miesiace temu NIKT z osiedli wrocławskich czy krakowskich(może poza WSH która sobie już coś tam knuła) nie powiedziałby, że ta zgoda padnie (wielu powiedziałoby pewnie, że ta zgoda nigdy nie padnie). No, ale po fakcie można sobie pofantazjować. No, ale jak osiedla pierwsze do jebania Ruchu ostatnio na meczu piszą niedługo po tym, że akceptują decyzje i wszystko spoko to czego się spodziewać. Za rok się dowiemy, że w Krakowie Śląska nikt nie lubił właściwie.
Szkoda nerwów na brednie tutaj wypisywane.

mms
Posty: 764
Rejestracja: 16.12.2012, 19:18

Re: Zgody/Kosy/Układy reaktywacja.

Post autor: mms » 09.07.2016, 13:13

opel pisze:Debil... Na tej zasadzie to Ruch ma zgodę z całą Polską, bo wszędzie na zakazie go wpuszczali.
Tyle, że Ruch nie jeździł z nikim po mieście szukając lokalnego rywala ;)

Pająk Spajder
Posty: 116
Rejestracja: 27.05.2015, 14:53

Re: Zgody/Kosy/Układy reaktywacja.

Post autor: Pająk Spajder » 09.07.2016, 13:46

Każdy obeznany w temacie wie że zgoda Śląsk-Motor była dużo mocniejsza niż Śląsk -wisła. Może wśród zwykłych kibiców było inaczej, ale nie wśród ekipy, starszyzny, czy regulanych wyjazdowiczów. Dla gts na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat prawdziwymi zgodami były Jaga i Lechia, a WKS był zawsze tym trzecim. Tak było odkąd pamiętam . Wystarczy porównać jakie wsparcie otrzymywały Jaga i Lechia w okolicach Krakowa, a jakie Śląsk kilka-kilanaście lat temu. w dodatu WKS wspierały głównie FC. Od kiedy foto-sharksy zaczęły się lansować, to próbowali to zmienić i jeżdzili ze swoją flagą często do Wrocławia, ale tam sentymentu do Motoru nie dało im się naruszyć. Zwłaszcza, że z tego co wiem to jedna dzielnica Wrocka (najbardziej pro-Motor) w ogóle nie uznawała zgody z wisłą. Chyba wiadomo o jaką chodzi. A pamiętacie tę sprawę sprzed paru lat jak oficjalna gazetka skwk usunęła w fotoshopie barwy Śląska z bluzy młynowego w zdjęciu na okładce? Taaak ta zgoda to było coś pięknego :) A dzień po zerwaniu " cała Polska j**** Śląska" i wjazd w WKS z wszystkim co było pod ręką hehe wsh w najlepszym wydaniu...

bocian
Posty: 9
Rejestracja: 01.07.2016, 11:11

Re: Zgody/Kosy/Układy reaktywacja.

Post autor: bocian » 09.07.2016, 13:55

kimbol pisze:Właśnie najzabawniejsze/najżałośniejsze w tym wszystkim jest pisanie 'ta zgoda musiała upaść' albo 'było coraz gorzej' gdzie na prawdę jeszcze 2 miesiace temu NIKT z osiedli wrocławskich czy krakowskich(może poza WSH która sobie już coś tam knuła) nie powiedziałby, że ta zgoda padnie (wielu powiedziałoby pewnie, że ta zgoda nigdy nie padnie). No, ale po fakcie można sobie pofantazjować. No, ale jak osiedla pierwsze do jebania Ruchu ostatnio na meczu piszą niedługo po tym, że akceptują decyzje i wszystko spoko to czego się spodziewać. Za rok się dowiemy, że w Krakowie Śląska nikt nie lubił właściwie.
Szkoda nerwów na brednie tutaj wypisywane.
O takich sprawach nie dyskutuje się na forum publicznym. Zgrzyt na lini Wisła Śląsk trwał bardzo długo. A takie sprawy zawsze zaczynają wychodzić dopiero jak coś padnie.

Hokus Pokus
Posty: 31
Rejestracja: 04.07.2016, 08:53

Re: Zgody/Kosy/Układy reaktywacja.

Post autor: Hokus Pokus » 09.07.2016, 13:57

Pająk Spajder pisze:Każdy obeznany w temacie wie że zgoda Śląsk-Motor była dużo mocniejsza niż Śląsk -wisła. Może wśród zwykłych kibiców było inaczej, ale nie wśród ekipy, starszyzny, czy regulanych wyjazdowiczów. Dla gts na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat prawdziwymi zgodami były Jaga i Lechia, a WKS był zawsze tym trzecim. Tak było odkąd pamiętam . Wystarczy porównać jakie wsparcie otrzymywały Jaga i Lechia w okolicach Krakowa, a jakie Śląsk kilka-kilanaście lat temu. w dodatu WKS wspierały głównie FC. Od kiedy foto-sharksy zaczęły się lansować, to próbowali to zmienić i jeżdzili ze swoją flagą często do Wrocławia, ale tam sentymentu do Motoru nie dało im się naruszyć. Zwłaszcza, że z tego co wiem to jedna dzielnica Wrocka (najbardziej pro-Motor) w ogóle nie uznawała zgody z wisłą. Chyba wiadomo o jaką chodzi. A pamiętacie tę sprawę sprzed paru lat jak oficjalna gazetka skwk usunęła w fotoshopie barwy Śląska z bluzy młynowego w zdjęciu na okładce? Taaak ta zgoda to było coś pięknego :) A dzień po zerwaniu " cała Polska j**** Śląska" i wjazd w WKS z wszystkim co było pod ręką hehe wsh w najlepszym wydaniu...
Dokładnie.Sharksom to było na rękę,że WKS zerwali zgodę.Na pewno nie chcieli kończyć z Lechią,ale z WKS jak najbardziej.

Mariusz1976
Posty: 6
Rejestracja: 09.07.2016, 15:32

Re: Zgody/Kosy/Układy reaktywacja.

Post autor: Mariusz1976 » 09.07.2016, 15:44

Jak widać Wisła Sharks ma dość mocną ekipę bo pozyskali Conchitę Wurst !
Teraz już nikt nie pokona Wielkiej Zgody :D
Bójcie się wszystkie kosy Widzewa, Wisły i Ruchu. :D


Obrazek

abrakada12
Posty: 35
Rejestracja: 03.07.2016, 10:31

Re: Zgody/Kosy/Układy reaktywacja.

Post autor: abrakada12 » 09.07.2016, 15:52

Do spania Mariusz!

Obrazek

patriota85
Posty: 631
Rejestracja: 14.09.2009, 14:25

Re: Zgody/Kosy/Układy reaktywacja.

Post autor: patriota85 » 09.07.2016, 15:58

albtraum pisze:jakie waszym zdaniem istnieja zestawienia kos gdzie jedna ekipa ma duze cisnienie na wroga, a ten z kolei traktuje go jako 'zwykla' kose nie rozniaca sie od kilku(nastu) innych, wg mnie; jaga (duze cisnienie) - legia, zawisza (duze cisnienie) lechia, zaglebie l. (duze cisnienie) - slask w.
Unia Tarnów - Cracovia
Tarnovia - Wisła K
Aczkolwiek nie wiem, czy krakowskie ekipy traktują poważnie swoje tarnowskie "kosy".Wiadomo, że ani Unia ani Tarnovia od lat nie stanowią żadnego zagrożenia nawet dla podkarpackich średniaków.

Combat
Posty: 255
Rejestracja: 07.07.2016, 15:55

Re: Zgody/Kosy/Układy reaktywacja.

Post autor: Combat » 09.07.2016, 16:10

A.C.A.B.
Ostatnio zmieniony 09.07.2016, 20:23 przez Combat, łącznie zmieniany 1 raz.

Combat
Posty: 255
Rejestracja: 07.07.2016, 15:55

Re: Zgody/Kosy/Układy reaktywacja.

Post autor: Combat » 09.07.2016, 16:18

A.C.A.B.
Ostatnio zmieniony 09.07.2016, 20:23 przez Combat, łącznie zmieniany 3 razy.

kimbol
Posty: 102
Rejestracja: 27.06.2014, 11:02

Re: Zgody/Kosy/Układy reaktywacja.

Post autor: kimbol » 09.07.2016, 16:19

bocian pisze:
kimbol pisze: O takich sprawach nie dyskutuje się na forum publicznym. Zgrzyt na lini Wisła Śląsk trwał bardzo długo. A takie sprawy zawsze zaczynają wychodzić dopiero jak coś padnie.
Nie wspomniałem nigdzie o tym żenującym forum, pisałem o ulicach, osiedlach i tak zwanym realnym świecie.

KumatyBiegacz
Posty: 6
Rejestracja: 30.06.2016, 19:40

Re: Zgody/Kosy/Układy reaktywacja.

Post autor: KumatyBiegacz » 09.07.2016, 16:29

Panowie czy wy naprawdę myślicie, że policja w naszym kraju jest taka głupia i nie ma zdjęć ekip chuliganskich? Ja na tym zdjęciu widzę przynajmniej dwie osoby, które były kiedyś poszukiwane w związku z zabójstwem Człowieka. Nie chce mi się wierzyć w "charakternosc" wszystkich osób związanych z ruchem chuliganskim. Napewno wśród każdej ekipy była/jest osoba która donosila na komendę byleby jej nic się nie stało. Nie ma na świecie osób krystalicznie czystych.

Combat
Posty: 255
Rejestracja: 07.07.2016, 15:55

Re: Zgody/Kosy/Układy reaktywacja.

Post autor: Combat » 09.07.2016, 16:33

Polska policja to MORDERCY!

bradpitt
Posty: 236
Rejestracja: 18.08.2014, 01:12

Re: Zgody/Kosy/Układy reaktywacja.

Post autor: bradpitt » 09.07.2016, 16:37

Combat pisze:Aha.Przepraszam.To wrzuccie moze jeszcze pare innych fotek ekip ktore tez sa ogolnodostepne.
Gamoniu, te fotki wrzucała sama Wisła, więc przestań tu teraz zgrywać c*** wie kogo. Poza tym 3/4 band w Polsce jest prześwietlone od podszewki, dlatego śmieszą mnie jakieś pierdolenia o twarzówkach. To nie lata 90. Do każdego większego klubu w PL przypisana jest grupa operacyjna rozpracowująca ekipy i wbijcie sobie do pustych łbów, że na komendzie takich twarzówek mają multum.

kat.
Posty: 710
Rejestracja: 28.09.2015, 12:12

Re: Zgody/Kosy/Układy reaktywacja.

Post autor: kat. » 09.07.2016, 16:38

patriota85 pisze:Unia Tarnów - Cracovia
Tarnovia - Wisła K
Aczkolwiek nie wiem, czy krakowskie ekipy traktują poważnie swoje tarnowskie "kosy".Wiadomo, że ani Unia ani Tarnovia od lat nie stanowią żadnego zagrożenia nawet dla podkarpackich średniaków.
Bez przesady. Nawet jeśli teraz tarnowskie ekipy nie znaczą tyle, co w latach minionych, to zwłaszcza w przypadku Unii będzie to zawsze duża, "historyczna" kosa (choćby przez to, że Unia w przeszłości napsuła Cracovii trochę krwi, podobnie Wisłoka). Oczywiście regionalna, ale taka, że gdy tylko będzie okazja, to się przeciwnikowi nie odpuści. Zresztą, przykładów na to w nowej historii nie brakuje, samo zaangażowanie Cracovii na derbach pokazuje, że Unia nie jest przez KSC "zlewana".

A czy Unia nie ma startu do podkarpackich średniaków, to okaże się w przyszłym sezonie, gdy po tych rejonach będzie mieć wreszcie okazje pojeździć.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: czehulov, Dario1916, domek7, Zielono_Czarny i 169 gości