Trapi mnie to od dawna (KIBICOWSKO)

ultras, hooligans, liczby, ciekawostki, informacje, opisy

Moderatorzy: Zorientowany, LechiaCHWM

ODPOWIEDZ
Wasteland
Posty: 474
Rejestracja: 21.11.2014, 08:52

Re: Trapi mnie to od dawna (KIBICOWSKO)

Post autor: Wasteland » 11.03.2015, 19:10

W Kielcach Widzew dwa razy"to my dzierżymy koronę" i "świętokrzyskie piekielnie czerwone"
[link]



Trzęsacz
Posty: 148
Rejestracja: 02.01.2013, 15:25

Re: Trapi mnie to od dawna (KIBICOWSKO)

Post autor: Trzęsacz » 11.03.2015, 19:47

nikodem pisze:Zwiazku zp ytaniem kto odpalał piro na w Cracovie,mnie naszłą myśl kto odpalał piro w Kielcach bo naprawde niep rzypominam sobie,by ktoś ultrasował z pirotechniką w Kielcach?
Bardzo skromnie ale jakby nie patrzyć - piro jest :P
Obrazek

***
Posty: 786
Rejestracja: 30.10.2013, 22:08

Re: Trapi mnie to od dawna (KIBICOWSKO)

Post autor: *** » 11.03.2015, 22:31

tylko kogo wtedy obchodziło że ktoś race odpala? :)

Larkson1908
Posty: 128
Rejestracja: 14.01.2010, 14:17

Re: Trapi mnie to od dawna (KIBICOWSKO)

Post autor: Larkson1908 » 12.03.2015, 12:39

Larkson1908 pisze:Czy Sanovia Lesko już całkowicie zawiesiła działalność kibicowską?
nikodem pisze:Mnie też bardzo interesuje sytuacja w Sanovii,nie tak dawno sporo było o nich slychać jak na swoje możliwości robili wrażenie,miałem nawet kontakt z pewną osobą z Sanovii i naprawde z rozmów wynikało ze mają niezłą zajawke na ultrasowanie,nawet pewna ekipa z Podkarpacia(jedna z większych)sie na nich nacieła,póżniej podobno mieli spore problemy z psami,jak to teraz wyglada?
podbijam, może ktoś odpowiedzieć?

O i tak
Posty: 123
Rejestracja: 21.07.2014, 21:35

Re: Trapi mnie to od dawna (KIBICOWSKO)

Post autor: O i tak » 12.03.2015, 14:00

Zawiesili działalność po tym jak jedna z głównych osób z ich bandy rozjebała się na psach. Rozmawiałem z jednym Sanoviakiem jakiś czas temu i mówił, że atmosfera jest tak c******, że nikomu się nie chce teraz działać, no, ale może jakaś zmiana pokoleń itp i coś ruszy.

obiektywnyFAN
Posty: 771
Rejestracja: 30.05.2014, 20:31

Re: Trapi mnie to od dawna (KIBICOWSKO)

Post autor: obiektywnyFAN » 12.03.2015, 17:52

Czy są profile Ultrasów na facebooku Lecha Poznań i Wisły ?

adiKOLEJORZ
Posty: 125
Rejestracja: 28.02.2013, 14:22

Re: Trapi mnie to od dawna (KIBICOWSKO)

Post autor: adiKOLEJORZ » 12.03.2015, 20:17

a na co to komu
Obrazek

w_harringtonce
Posty: 167
Rejestracja: 02.11.2014, 20:09

Re: Trapi mnie to od dawna (KIBICOWSKO)

Post autor: w_harringtonce » 14.03.2015, 21:14

Chciał zalajkować ;)

pijany powietrzem
Posty: 544
Rejestracja: 02.03.2010, 23:58

Re: Trapi mnie to od dawna (KIBICOWSKO)

Post autor: pijany powietrzem » 16.03.2015, 10:19

j**** cenzure pisze:w latach 90 czesto zdarzały się sytuacje gdy psy kradły szaliki a zajebali kiedyś jakąś flagę której nie udało się odzyskac? jak tak to dajcie przykłady
Opis kibica Jagi:
12 marca 1988 sobota Białystok. Pierwszy wyjazd na wiosnę i od razu hit – Widzew. (...) Przez cały mecz nawet mi do głowy nie przyszło, że ten wyjazd skończy się tragicznie. Tak, tak tragicznie. Dla mnie bowiem jest tragedią to co się stało po meczu, a mianowicie: Zdejmowanie flag z ogrodzenia trwało b. długo. W pewnym momencie na stadionie zostałem tylko ja, ZOMO i kolega Darek, który w pewnym momencie krzyczy zabierają flagi!!! To ZOMO!!! Dostaje szału. Zaczynam się z nimi szarpać. Dostaję konkretnie wpier….., ale nie odpuszczam i biegnę szukać kogoś wyższego stopniem. Łzy w oczach, ale rozmawiam i co słyszę. Oddaj mu jedną i niech spier…. Streszczając straciliśmy 3 duże flagi w tym bardzo ładną, jedną z pierwszych, którą machaliśmy na kijach – popularna „forza”. Resztę czyli 9 flag przywieźliśmy do B-stoku bezpiecznie w tym „Ultrę”. Kto to zrobił? W tamtych czasach w Łodzi, zwłaszcza w centrum dominował ŁKS. W oddziałach ZOMO służyło b. dużo kibiców ŁKS. Pamiętam te nieprzychylne komentarze na temat Widzew – Jagiellonia. Próbowałem odzyskać flagi pisząc do różnych instytucji, ale z nawiedzonym małolatem nikt nie chciał rozmawiać. Nigdy nigdzie tych flag już nie widziałem, może i dobrze. Pisałem nawet do TV czytając pod blokiem Kodżakowi, Krukowi, Jeżykowi czy wszystko w piśmie jest ok…

Sławol79
Posty: 156
Rejestracja: 30.07.2011, 22:17

Re: Trapi mnie to od dawna (KIBICOWSKO)

Post autor: Sławol79 » 16.03.2015, 19:17

Pytanie do kogoś z Stomilu Olsztyn:Skąd wzieła się nazwa ekipy Denaturat Boys?

FG_
Posty: 78
Rejestracja: 09.11.2014, 19:58

Re: Trapi mnie to od dawna (KIBICOWSKO)

Post autor: FG_ » 17.03.2015, 14:00

naprawdę ciężko się domyślić?

pała to pała
Posty: 87
Rejestracja: 05.05.2013, 22:04

Re: Trapi mnie to od dawna (KIBICOWSKO)

Post autor: pała to pała » 18.03.2015, 16:42

A czego tu się można domyślić? Że niby pili denaturat, który przypomina kolor który mają w barwach? Koleżka zadał zwykłe pytanie bo możliwe że pod tą nazwą kryje się jakaś historia, też mnie to ciekawi czemu akurat "denaturat", kojarzony raczej negatwnie

Peoes
Posty: 339
Rejestracja: 07.03.2011, 11:18
Lokalizacja: GB

Re: Trapi mnie to od dawna (KIBICOWSKO)

Post autor: Peoes » 18.03.2015, 16:52

Pojemność stadionu w Tarnobrzegu to 3600, a Stalówce przyznano 1000 wejściówek?
Czy może pojemność stadionu w praktyce jest większa? Jak to wygląda?
Moje wypowiedzi są oficjalnym stanowiskiem tylko i wyłącznie mojej osoby.

Sławol79
Posty: 156
Rejestracja: 30.07.2011, 22:17

Re: Trapi mnie to od dawna (KIBICOWSKO)

Post autor: Sławol79 » 19.03.2015, 04:52

pała to pała pisze:A czego tu się można domyślić? Że niby pili denaturat, który przypomina kolor który mają w barwach? Koleżka zadał zwykłe pytanie bo możliwe że pod tą nazwą kryje się jakaś historia, też mnie to ciekawi czemu akurat "denaturat", kojarzony raczej negatwnie
Też nie chce mi się wierzyć że założyciele ekipy byli miłośnikami tego "trunku" dlatego pytam.

dbdex
Posty: 67
Rejestracja: 28.08.2011, 16:06

Re: Trapi mnie to od dawna (KIBICOWSKO)

Post autor: dbdex » 19.03.2015, 15:08

Peoes pisze:Pojemność stadionu w Tarnobrzegu to 3600, a Stalówce przyznano 1000 wejściówek?
Czy może pojemność stadionu w praktyce jest większa? Jak to wygląda?
W praktyce pojemność stadionu nie jest większa. Oficjalnie sektor gości ma trochę ponad 200 ale, że psy nigdy nie robiły problemów wielokrotnie już liczba ta była zwiększona i co ciekawe jak w tym przypadku - na mecz podwyższonego ryzyka do granic możliwości, co jest chyba w tym kraju ewenementem.

M.I.S
Posty: 63
Rejestracja: 08.03.2013, 19:22

Re: Trapi mnie to od dawna (KIBICOWSKO)

Post autor: M.I.S » 19.03.2015, 17:29

Piłka Nożna dla Kibiców

wibrator
Posty: 149
Rejestracja: 12.03.2013, 19:48

Re: Trapi mnie to od dawna (KIBICOWSKO)

Post autor: wibrator » 21.03.2015, 08:13

Sławol79 pisze:
pała to pała pisze:A czego tu się można domyślić? Że niby pili denaturat, który przypomina kolor który mają w barwach? Koleżka zadał zwykłe pytanie bo możliwe że pod tą nazwą kryje się jakaś historia, też mnie to ciekawi czemu akurat "denaturat", kojarzony raczej negatwnie
Też nie chce mi się wierzyć że założyciele ekipy byli miłośnikami tego "trunku" dlatego pytam.
mógłby ktoś ze Stomilu rozjaśnić temat bo też mnie to ciekawi

jestesmywaszastolica
Posty: 1398
Rejestracja: 18.10.2010, 22:11

Re: Trapi mnie to od dawna (KIBICOWSKO)

Post autor: jestesmywaszastolica » 24.03.2015, 13:22

Zastanawia mnie w jaki sposób w 1950 roku powstałą splicka Torcida. Z tego co wyczytałem to w latach 40 podobne grupy powstawały w Brazylii, zastanawia mnie w jaki sposób ten styl kibicowania, czy tam ogólniej pomysł został zaadaptowany w komunistycznej przecież Jugosławii, oraz jakie były początki tej grupy.
Wiem, że pytanie jest dosyć trudne, ale może ktoś z Górnika się tym bardziej interesował.

dr_Martens
Posty: 115
Rejestracja: 26.02.2007, 18:01

Re: Trapi mnie to od dawna (KIBICOWSKO)

Post autor: dr_Martens » 24.03.2015, 14:18

jestesmywaszastolica pisze:Zastanawia mnie w jaki sposób w 1950 roku powstałą splicka Torcida. Z tego co wyczytałem to w latach 40 podobne grupy powstawały w Brazylii, zastanawia mnie w jaki sposób ten styl kibicowania, czy tam ogólniej pomysł został zaadaptowany w komunistycznej przecież Jugosławii, oraz jakie były początki tej grupy.
Wiem, że pytanie jest dosyć trudne, ale może ktoś z Górnika się tym bardziej interesował.
Kiedyś rozmawiałem z kibicem Hajduka, któremu zadałem podobne pytanie. Opowiedział mi wówczas historię powstania Torcidy w Splicie. Jak dobrze pamiętam, to miało to związek z jakimś meczem reprezentacji na Bałkanach, gdy zagrała tam Brazylia. Na trybunach pojawiła się również jakaś grupka kibiców z Brazylii. Chorwatów ze Splitu zafascynował ich model kibicowania i postanowili utworzyć taką samą grupę na meczach Hajduka. Z tego co pamiętam, byli to w większości jacyś studenci ze Splitu. Było to w roku 1950 i tą datę oficjalnie uznają za początek powstania Torcidy w Splicie.
Być może się mylę, bo rozmowa miała miejsce bardzo dawno temu. Jeśli ktoś posiada więcej informacji na ten temat, to niech mnie poprawi.


DR.MARTENS - DENTAL PLAN
NIEZALEŻNY GŁOS SYMPATYKA ZABRZAŃSKIEGO GÓRNIKA

jestesmywaszastolica
Posty: 1398
Rejestracja: 18.10.2010, 22:11

Re: Trapi mnie to od dawna (KIBICOWSKO)

Post autor: jestesmywaszastolica » 24.03.2015, 14:54

Już chciałem podziękować, ale :) sprawdziłem na szybkości mecze wyjazdowe Brazylii z lat 40 i 1950 roku i nigdzie nie widziałem meczu z Jugosławią. Ale dostałem olśnienia w 1950 roku był przecież mundial w Brazylii, gdzie jak okazało się grali oni w grupie z Jugosławią. Wydaje mi się, że to pod wpływem meczu na Maracanie (ponad 140.000 widzów) kibice Hajduka postanowili przyjąć podobny model kibicowania.
Zastanawia mnie tylko w jaki sposób dowidzieli się oni o atmosferze tam panującej, bo raczej wątpię, żeby w 1950 roku ktoś z bloku komunistycznego pojechałby w zorganizowanej grupie na 2 koniec świata.
Jeżeli już to obstawiałbym marynarzy którzy niejako przy okazji obejrzeli MŚ i po powrocie do Dalmacji postanowili rozkręcić temat w Splicie, ale to akurat to typowe spekulacje.

zdrowa krowa
Posty: 133
Rejestracja: 22.04.2007, 16:32
Lokalizacja: z okolic

Re: Trapi mnie to od dawna (KIBICOWSKO)

Post autor: zdrowa krowa » 24.03.2015, 14:58

Czy jest jakieś miasto , w którym aktywnie działają ( działali) kibice Lecha i Legii jednocześnie ? Tylko nie piszcie o studentach w Warszawie i Poznaniu...
Nie dla mnie przyjaźń Polsko-niemiecka, niemców nienawidzę od dziecka.

dr_Martens
Posty: 115
Rejestracja: 26.02.2007, 18:01

Re: Trapi mnie to od dawna (KIBICOWSKO)

Post autor: dr_Martens » 24.03.2015, 15:54

Ja również szukałem i znalazłem.
W starym zinie ''Szalikowcy'' numer 3 z lipca 1996 był opis powstania Torcidy w Splicie.
Oto on:
HISTORIA TORCIDY SPLIT

Historia Torcidy rozpoczęła się latem 1950 roku, gdy reprezentacja Brazylii w piłce nożnej demolowała drużyny przeciwników na stadionach, a ich występom towarzyszyła prawdziwa armia fanatyków. W tym samym czasie w małych apartamenckich pokojach na przedmieściach Zagrzebia, grupa studentów ze Splitu oczarowana meczami brazylijczyków i ich kibiców tańczących sambę na trybunach, zdecydowała się stworzyć coś więcej niż grupę szalonych kibiców. Narodziła się idea i chrzest bojowy Torcida przeszła 28.10.1950 roku w małej wojnie z C.Zwezdą Belgrad niosącą ze sobą kibiców Tornado ''Master From Sea''. Torcida pokonała znienawidzonych wrogów. Całe miasto szalało. Tysiące kibiców świętowało do późnej nocy. Hajduk został mistrzem w Jugosławii. Petardy, pochodnie i świece dymne są częścią Torcidy i nie są kopią kibiców włoskich.
Niezapomniane z tamtego okresu są procesie z pochodniami z 1964 roku w Rijece, kiedy to Hajduk zwyciężył i świętujący kibice z pochodniami szli wokół stadionu. Niezapomniana jest również totalna bitwa stoczona w 1968 roku z kibicami Partizana.
W latach 70-tych Torcida przekształca się w nielegalną organizację ''NO SUBJECTS''.
W historii Torcidy nie można pominąć faktu wrzucania do morza samochodów z rejestracją belgradzką po przerwaniu meczu z OFK Belgrad i ukaraniu Hajduka w 1971 roku.
W połowie lat 80-tych Torcida była rozpoznawana po pomarańczowym kolorze, wielkich flagach na drzewcach i pieśniach o wrogu.
w 1987 roku podczas meczu Pucharu Zdobywców Pucharów sezonu 1987/88 Hajduk - Olympique Marseille, Torcida rzuciła pojemniki z gazem łzawiącym. Hajduk został ukarany 3-letnim odsunięciem od rozgrywek pucharowych..
Historyczną datą jest dzień 26.09.1990 r. Wtedy to podczas meczu z Partizanem Belgrad grupa naszych ludzi z Torcidy wtargnęła na boisko i spaliła jugosłowiańską flagę narodową.
Dzisiaj Torcida jest nowoczesną i bardzo dobrze zorganizowaną grupą.

Jere

DR.MARTENS - DENTAL PLAN
NIEZALEŻNY GŁOS SYMPATYKA ZABRZAŃSKIEGO GÓRNIKA

jestesmywaszastolica
Posty: 1398
Rejestracja: 18.10.2010, 22:11

Re: Trapi mnie to od dawna (KIBICOWSKO)

Post autor: jestesmywaszastolica » 24.03.2015, 16:11

No ja też poszukałem i wyszły mi 2 (na upartego 3) różne wersje (jak przystało na kibicowską opowieść ;)
I zgodna z Twoją (nie chce mi się tłumaczyć całych tekstów) w której napisane jest, że urywki z kronik filmowych pokazywanych w kinach w Zagrzebiu i Splicie zainspirowały kibiców Hajduka do stworzenia Torcidy. Swoją cegiełkę dołożyło też 4 graczy Hajduka którzy grali na MŚ.
[link]
[link]
II wersja raczej przypomina moje domniemania. Według niej MŚ w Brazylii oglądali młodzi marynarze z wyspy Korcula, którzy kilka miesięcy później wrócili do Splitu i założyli dzień przed meczem z Crvena Zvezdą Torcide
[link]

Dzięki za prv.

Kamilzon
Posty: 57
Rejestracja: 06.04.2013, 15:20

Re: Trapi mnie to od dawna (KIBICOWSKO)

Post autor: Kamilzon » 26.03.2015, 23:12

A ja mam pytanie do kogoś z Pogoni Szczecin odnośnie hymnu tegoż klubu "My Portowcy" skomponowanego przez Szczeciński zespół Heavy Metalowy "Quo Vadis"
czy ultrasi jak tan hymn jest puszczany z głośników śpiewają go czy go po prostu olewają

cobytu
Posty: 633
Rejestracja: 17.11.2010, 23:25
Lokalizacja: Łódź(ŁKS Dąbrowa)

Re: Trapi mnie to od dawna (KIBICOWSKO)

Post autor: cobytu » 27.03.2015, 18:44

Prosze o kontakt kogos z Pogoni Szczecin dobrze zorientowanego w temacie wegierskiego ukladu/zgody pw
Po dobrej wódzie lepszy jestem w dżudzie :)

psychopig
Posty: 169
Rejestracja: 26.02.2007, 18:25

Re: Trapi mnie to od dawna (KIBICOWSKO)

Post autor: psychopig » 27.03.2015, 22:36

Kamilzon pisze:A ja mam pytanie do kogoś z Pogoni Szczecin odnośnie hymnu tegoż klubu "My Portowcy" skomponowanego przez Szczeciński zespół Heavy Metalowy "Quo Vadis"
czy ultrasi jak tan hymn jest puszczany z głośników śpiewają go czy go po prostu olewają
A Ty olewasz hymn ?
Obrazek

SKUP
Posty: 562
Rejestracja: 27.02.2007, 22:36
Lokalizacja: Miasto Kalisz

Re: Trapi mnie to od dawna (KIBICOWSKO)

Post autor: SKUP » 28.03.2015, 12:37

Mnie ciekawi jak to jest w Dębicy lub Przemyślu. Dwa kluby w jednym mieście więc kibice się na pewno znajdą z tymi z drugiej ekipy ? Teoretycznie tak jest a jak jest na prawdę ?
...Autonomia Kaliska...

Zupełnie Zielony.
Posty: 1401
Rejestracja: 19.12.2008, 10:06

Re: Trapi mnie to od dawna (KIBICOWSKO)

Post autor: Zupełnie Zielony. » 28.03.2015, 19:33

Zasadniczo pytanie z gatunku dziwnych. Ludzie z dwu czy nawet trzy krotnie większych miast znają sie dosyć dobrze.
Jeśli chodzi o Dębicę to większość z obu ekip zna się z widzenia rzecz jasna. Głównie z czasów szkół średnich.
Jednak sprawa nie jest tak oczywista jakby mogło sie wydawać. Dosyc duża dzielnica "Zatorze", znajduje sie nie tylko po drugiej stronie torów ;) co jest swego rodzaju osobną enklawą ;) W której można żyć w zasadzie nie wybierając się do centrum które jest za Wisłoką. Stąd kibice Igloopolu z tej dzielnicy mają (fizycznie) dosyć błogie życie w pewnego rodzaju izolacji przed nami ;)
Mają tam swoje szkoły, banki, bary, markety, fast foody etc. Obraźliwie można by rzec- getto ;)
Za stary już jestem na internetowych bajarzy tworzących alternatywną rzeczywistość!
Spadam z tego forum!
Adminów proszę o usunięcie tego konta!

Averno
Posty: 597
Rejestracja: 30.06.2007, 13:44

Re: Trapi mnie to od dawna (KIBICOWSKO)

Post autor: Averno » 28.03.2015, 20:56

W Przemyslu jest chyba podobnie, rzeka dzieli jedna czesc miasta od drugiej, po jednej Czuwaj po drugiej Polonia.

A mnie trapi od dawna miasteczko Szczecinek, jest tam mala ekipka Wieluń, sympatycy Legii, Pogoni, tez ktos z Lecha i jest jeszcze piknikowy Darzbor a wszystko w okolo 40tys miasteczku. Jak tam wygladaja podzialy?

w_harringtonce
Posty: 167
Rejestracja: 02.11.2014, 20:09

Re: Trapi mnie to od dawna (KIBICOWSKO)

Post autor: w_harringtonce » 28.03.2015, 20:58

ku***, jak tak patrze na google maps na Dębice, to rzeczywiście, żeby przejść z jednego końca na drugi pieszo to wyprawa kilkudniowa z prowiantem i namiotem w plecaku...

Averno
Posty: 597
Rejestracja: 30.06.2007, 13:44

Re: Trapi mnie to od dawna (KIBICOWSKO)

Post autor: Averno » 28.03.2015, 21:53

Tak, mój błąd, znasz odpowiedź na pytanie, czy poprawiasz tutaj tylko błędy?

Syn Ojca
Posty: 12
Rejestracja: 27.03.2015, 09:56

Re: Trapi mnie to od dawna (KIBICOWSKO)

Post autor: Syn Ojca » 28.03.2015, 22:51

Zupełnie Zielony. pisze:Zasadniczo pytanie z gatunku dziwnych. Ludzie z dwu czy nawet trzy krotnie większych miast znają sie dosyć dobrze.
Jeśli chodzi o Dębicę to większość z obu ekip zna się z widzenia rzecz jasna. Głównie z czasów szkół średnich.
Jednak sprawa nie jest tak oczywista jakby mogło sie wydawać. Dosyc duża dzielnica "Zatorze", znajduje sie nie tylko po drugiej stronie torów ;) co jest swego rodzaju osobną enklawą ;) W której można żyć w zasadzie nie wybierając się do centrum które jest za Wisłoką. Stąd kibice Igloopolu z tej dzielnicy mają (fizycznie) dosyć błogie życie w pewnego rodzaju izolacji przed nami ;)
Mają tam swoje szkoły, banki, bary, markety, fast foody etc. Obraźliwie można by rzec- getto ;)
Przeciez Debica ma 30km2 powierzchni...czlowieku to mala miescina(powierzchniowo) nie a sie tam znac ludzi tylko z widzenia, sila rzeczy sie musicie znac , koledzy kolegow, rodzina, praca itp itd...

Banti
Posty: 170
Rejestracja: 20.01.2014, 19:09

Re: Trapi mnie to od dawna (KIBICOWSKO)

Post autor: Banti » 29.03.2015, 01:18

Coście się tak przyczepili do typa z Dębicy? Padło pytanie, więc Wam rzeczowo odpowiedział jako mieszkaniec w/w miasta. Po c*** dalej drążycie? I te śmiechy hihi, że małe miasto, że się znają... wy przypałowcy pewnie z 10-, 20-mln aglomeracji typu Nowy Jork albo Mexico City?
Polskie Wilno, Polski Lwów. j**** żmudzinów i banderowców.
Uwolnić Maćka!!

Syn Ojca
Posty: 12
Rejestracja: 27.03.2015, 09:56

Re: Trapi mnie to od dawna (KIBICOWSKO)

Post autor: Syn Ojca » 29.03.2015, 01:23

Banti ale czy widzisz zeby ktos szydzil z tego ze jest z malego miasta?
Tylko wytykam to ze niemozliwym jest mieszkac w takiej miescinie i 'kojarzyc sie z widzenia / ze szkoly' .
Na tak malej powierzchni ludzie musza sie znac, zwlaszcza mlodzi ludzie. To nie Warszawa czy Krakow ze mozesz znac kogos ze 'slyszenia' z ksywy itp.

Zupełnie Zielony.
Posty: 1401
Rejestracja: 19.12.2008, 10:06

Re: Trapi mnie to od dawna (KIBICOWSKO)

Post autor: Zupełnie Zielony. » 29.03.2015, 12:01

Przez takich jak ty, co raz mniej mam ochotę wchodzić na to forum. Czego nie rozumiesz? jeśli powołujesz się na (SIC!) powierzchnię to już kompletnie nie masz pojęcia co piszesz. Skąd jeszcze mamy niby się znać??? Praca, hahaha nie znasz kompletnie realiów człowieku, owszem są przypadki ale nizbyt częste! ps.Sprawdź w słowniku co znaczy słowo "enklawa".
Kolejny "przypadek" to typ z google maps...i czego to niby ma dowodzić powiedz mi? jak miasto ma bardzo prostą granice podziału na strefy wpływów.
Banti, bardzo celnie to określiłeś, jest taki jeden z drugim szczoch z pewno Warszawy i myśli że metropolia. Proponuje troche pozwiedzać świat, to sie okaże że nasza stolica to wasza "mieścinka"
Za stary już jestem na internetowych bajarzy tworzących alternatywną rzeczywistość!
Spadam z tego forum!
Adminów proszę o usunięcie tego konta!

w_harringtonce
Posty: 167
Rejestracja: 02.11.2014, 20:09

Re: Trapi mnie to od dawna (KIBICOWSKO)

Post autor: w_harringtonce » 29.03.2015, 13:28

Dębickie ghetto z okalającym je murem i strażnikami z kuszami na basztach co 100m :D
U mnie, w mieścinie podobnej wielkością do Dębicy, mówiło się na tych, co mieszkają za torami, że to wieśniaki (niezależnie, z której strony torów padało to określenie), ale większość ludzi się znało, kojarzyło. Z twoich baśni można wyczytać, że w Dębicy za torami to jakieś plemie z amazońskiej dżungli, które nie opuszcza swoich 5 ulic i pośród nich odbywa się całe ich życie. 99% tych osób pewnie ma i tak wyjebane na to co ty o tym sądzisz i przejeżdżają przez tory codziennie po piwo i fajki.

Syn Ojca
Posty: 12
Rejestracja: 27.03.2015, 09:56

Re: Trapi mnie to od dawna (KIBICOWSKO)

Post autor: Syn Ojca » 29.03.2015, 14:00

w_harringtonce pisze:Dębickie ghetto z okalającym je murem i strażnikami z kuszami na basztach co 100m :D
U mnie, w mieścinie podobnej wielkością do Dębicy, mówiło się na tych, co mieszkają za torami, że to wieśniaki (niezależnie, z której strony torów padało to określenie), ale większość ludzi się znało, kojarzyło. Z twoich baśni można wyczytać, że w Dębicy za torami to jakieś plemie z amazońskiej dżungli, które nie opuszcza swoich 5 ulic i pośród nich odbywa się całe ich życie. 99% tych osób pewnie ma i tak wyjebane na to co ty o tym sądzisz i przejeżdżają przez tory codziennie po piwo i fajki.
Dokladnie tak smao to soibe wyobrazilem :D

Sam mieszkam w miescie o powierzchni ok 50km2 i wiem jak tu wyglada zycie, a co dopiero w miescinie mniejszej o polowe...
Nie wiem po co ten zupelnie zielony pisze takie mity jakoby zatorze czy jakas inna czesc miasta byla wyodrebniony miastem w miescie.Sila rzeczy w miasteczku o powierzchni 30km ludzie musza sie znac.Mieszkajac na tak malym skrawku ziemi wielu ludzi widuje sie codziennie nawet jesli sie nie chce.
O ksywach , wspolnych znajomych czy rodzinie ' za torami' nie wspomne.

glwtrcd
Posty: 732
Rejestracja: 28.09.2009, 20:00

Re: Trapi mnie to od dawna (KIBICOWSKO)

Post autor: glwtrcd » 29.03.2015, 14:08

w_harringtonce pisze:Dębickie ghetto z okalającym je murem i strażnikami z kuszami na basztach co 100m :D
U mnie, w mieścinie podobnej wielkością do Dębicy, mówiło się na tych, co mieszkają za torami, że to wieśniaki (niezależnie, z której strony torów padało to określenie), ale większość ludzi się znało, kojarzyło. Z twoich baśni można wyczytać, że w Dębicy za torami to jakieś plemie z amazońskiej dżungli, które nie opuszcza swoich 5 ulic i pośród nich odbywa się całe ich życie. 99% tych osób pewnie ma i tak wyjebane na to co ty o tym sądzisz i przejeżdżają przez tory codziennie po piwo i fajki.
Wlasnie nie ekipa Iglopolu to sami sportowcy i oni niepala i niepija to niemaja przechodzic przez tory ;D

rozkminiacz
Posty: 169
Rejestracja: 07.04.2014, 12:13

Re: Trapi mnie to od dawna (KIBICOWSKO)

Post autor: rozkminiacz » 29.03.2015, 17:39

A jak to działa w drugą stronę? Kibice Wisłoki chodzą za tory? Bo z tego co widzę to tam jest Aquapark i lodowisko. Kibice w Dębicy dzielą się na tych robiących zakupy w Tesco za torami i w Kauflandzie w centrum? Kibice Igloopolu nie chodzą do galerii handlowych? Można z tego wywnioskować, że kibice Igloopolu słabo znają się na filmach bo nie mają kina w swoim gettcie ale są lepsi z ekonomii bo UE jest na ich dzielnicy. Fajnie też mają kibice Wisłoki, bo Sąd Rejonowy jest za torami więc w razie przypału nikt ich nie będzie ciągał po sądach.Ciekawi mnie czy kibice działkowicze wybierają ROD-y po swojej stronie torów?
j**** rosje i ruskich

Syn Ojca
Posty: 12
Rejestracja: 27.03.2015, 09:56

Re: Trapi mnie to od dawna (KIBICOWSKO)

Post autor: Syn Ojca » 29.03.2015, 17:43

rozkminiacz pisze:A jak to działa w drugą stronę? Kibice Wisłoki chodzą za tory? Bo z tego co widzę to tam jest Aquapark i lodowisko. Kibice w Dębicy dzielą się na tych robiących zakupy w Tesco za torami i w Kauflandzie w centrum? Kibice Igloopolu nie chodzą do galerii handlowych? Można z tego wywnioskować, że kibice Igloopolu słabo znają się na filmach bo nie mają kina w swoim gettcie ale są lepsi z ekonomii bo UE jest na ich dzielnicy. Fajnie też mają kibice Wisłoki, bo Sąd Rejonowy jest za torami więc w razie przypału nikt ich nie będzie ciągał po sądach.Ciekawi mnie czy kibice działkowicze wybierają ROD-y po swojej stronie torów?
:D
Dobrze to rozkminiles.
Fajnie ze Debica jest duza metropolia i ludzie sie nie znaja na Ty tylko moze z widzenia, to ulatwia obydwu ekipom kamuflaz.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Habla, Kickers, WISHMASTER i 199 gości