Sytuacja w Krakowie na przestrzeni ostatnich 30 lat

ultras, hooligans, liczby, ciekawostki, informacje, opisy

Moderatorzy: Zorientowany, LechiaCHWM

ODPOWIEDZ
SKMK1906NH
Posty: 7
Rejestracja: 13.09.2014, 22:55

Re: Sytuacja w Krakowie na przestrzeni ostatnich 30 lat

Post autor: SKMK1906NH » 13.09.2014, 23:26

Adik pisze:dalej nie otrzymalem odpowiedzi na moje pytanie :) lata swietle za 60% waszej frekwencji z wiosek ? zaluje tylko ze nie mozna tego sprawdzic . nie bede sie powtarzal nasze osiedla od lat sa nasze i jeszcze u was powstajemy :) Cieszy nas wasze pierdolenie na necie. ale to nic nie zmieni w krk bez zmian . niestety dalej jestescie w cieniu :(

W samej Nowej Hucie w straciliśćie 3 osiedla (Hutnik i My), a biorąc pod uwagę to co sie dzieje na 2 Pułku, Albertynskim, Niepodleglośći gdzie młodzież to sama Wisła ....życzymy powodzenia :)


Podaj mi jedno!...JEDNO osiedle na którym powstajecie. Jeżeli podasz przykład Podgórza to zostaniesz odrazu wyśmiany--każdy, no może prócz Ciebie wie że dostaliście prykas z góry że trzeba troszke pobaźgrać Podgórze. Dokładnie osoby ze Starych Grzegórzek. Cóż w propagandzie jesteście mistrzami.

A pisanie o ludziach z wiosek jest conajmniej żenujące biorąc choćby pod uwage że muszą przyjeżdżać ludzie z wiosek nie soryy misteczek takich jak Proszowice/Niepołomice by wam namalować graf na Prokocimiu i pobaźgrać troszke po wiślackich osiedlach.



Psiak
Posty: 299
Rejestracja: 03.03.2013, 14:45

Re: Sytuacja w Krakowie na przestrzeni ostatnich 30 lat

Post autor: Psiak » 14.09.2014, 00:21

krakus pisze:psiak
Musze przyznać że poziom absurdu jaki osiągnąłeś zaskakuje nawet jak na poziom kibice net. Gdyby przyjąć twoja "logikę" to każdy klub w Krakowie miał ze sobą sojusz:).
Mnie zaskakuje natomiast poziom waszych kłamstw i manipulacji, to na prawdę wyższa półka, nawet jak na kibice.net.
Przeciez to ty napisałeś, nie ja:
A teraz źródło o sojuszu Wisły z Makkabi. Przegląd Sportowy z 5-XI-1921 ten mecz, odbył się on 29 października.
"Drugie z rzędu przyjacielskie zawody w obecnym sezonie między powyższemi drużynami przyniosły znowu zwycięstwo Wiśle. [...] Przed rozpoczęciem zawodów wręczyła Makkabi Wiśle wspaniale haftowany proporzec, poczem nastąpiło uczczenie dwóch graczy Makkabi. [...] Zachowanie się publiczności, a specjalnie kilku czloków Makkabi, pozostawialo wiele do życzenia".
Więc "przyjacielskie zawody" to sojusz, czy nie sojusz?
A może w obecnych czasach to po prostu "mecz towarzyski" o czym po prostu zapomniałeś napisać :)
Wiem że was do nas ciągnie, ale muszę cie zmartwić z Cracovią żadnych sojuszy nie mieliście.
A właśnie, ze mieliśmy :)
Przed głównym meczem powitali obie drużyny na boisku delegaci P. Z. P. N-u dyr. pułkownik H. Reyman, kpt. Schneider i prezes Filipkiewicz. Już od pierwszych kopnięć piłki widać jasno, że drużyna Wisły ma w nogach trzy ciężkie mecze z Czechosłowacją, rozegrane w trzech po sobie następujących dniach —a Cracovia poza niektórymi doskonałymi jednostkami, kilka tragicznie słabych punktów. Do nich należy w pierwszym rzędzie pomocnik Dębski, który w dodatku braki swoje nadrabia ostrą i brutalną grą, w czym sekunduje mu grający przed przerwą na prawym skrzydle w Wiśle — Mącznik. Gracze tego typu powinni raz na zawsze zniknąć z naszych boisk. Wnoszą oni do gry element brutalności, który łatwo udziela się potem kolegom i powoduje, że przyjacielskie spotkanie dwóch zbratanych dziś klubów toczy się w atmosferze pełnej niezrozumiałej nienawiści, antagonizmu i mnożących się fauli.
[link]
Dlaczego po raz kolejny kłamiesz?
W podanych przeze mnie przykładach jest zawarte wszystko. Kto był inicjatorem sojuszu, dlaczego i po co i przyczyny zerwania.
Wiem że was to boli ale taka jest prawda. Jeśli-uważacie inaczej-poproszę jakieś argumenty. Tylko nie takie że mieliśmy sojusz:)
W podanych przeze mnie przykładach tez jest zawarte wszystko.

I nic nas nie boli, a szczególnie mnie, który nie jestem antysemitą w przeciwieństwie do ciebie.

Pisałeś, ze w Cracovii grali Żydzi, to jak wytłumaczysz to?
Lucjan Franczak: "Na pewno Cracovia nie powinna przypisywać sobie kombatanckich zasług. O ile bowiem Wisła była oparta na funkcjonariuszach milicji, o tyle Cracovia na działaczach partyjnych. Takie były czasy. Choć wiadomą rzeczą jest, że Wisła wspierana przez ważny urząd represji, była w nieco lepszej sytuacji, niż stojąca z boku Cracovia. Na dodatek w "Pasach" zawsze był jakiś problem z zarządzaniem. Jeden z nieżyjących już starych działaczy Cracovii, mając ponad dziewięćdziesiąt lat, powiedział mi: "Panie Lucjanie, Cracovią przed wojną rządziło dwóch Żydów i był porządek, a po wojnie dwudziestu Polaków i nie mogli sobie z Cracovią poradzić".

A skoro jesteście tacy antygwardziści, to wytłumacz/wytłumaczcie mi dlaczego mieliscie zgodę z oczkiem w głowie komunistów Górnikiem Zabrze?
Wnioskuę, ze ty krakus jesteś dość stary wiec powinieneś pamietać to waszą zgodę :)

Ps.Brakuje mi "towarzysza".
"Jak mnie słyszysz?
Ja Wisła, Ja Wisła!"

Hercules Poirot
Posty: 102
Rejestracja: 08.08.2014, 22:34

Re: Sytuacja w Krakowie na przestrzeni ostatnich 30 lat

Post autor: Hercules Poirot » 14.09.2014, 08:55

Wczoraj stadion Cracovii podczas meczu z Górnikiem Łęczna wyglądał tak jak stadion Wisły podczas protestu .

destructor85
Posty: 13
Rejestracja: 03.10.2011, 15:05

Re: Sytuacja w Krakowie na przestrzeni ostatnich 30 lat

Post autor: destructor85 » 14.09.2014, 14:02

WNH1906 pisze:
Adik pisze:nie bede sie powtarzal nasze osiedla od lat sa nasze i jeszcze u was powstajemy :)
Szczególnie Stara Huta i Wzgórza gdzie was Hutnik praktycznie wyparł, Na Albertyńskim, Niepodległości, Drugiego Pułku i Przy Arce również nieciekawie.
Do reszty nawet się nie będę ustosunkowywał.
Na 2PL jest też Hutnik o którym nikt nie wspomina a mało ich nie jest.

MRBT
Posty: 3
Rejestracja: 21.12.2013, 15:07

Re: Sytuacja w Krakowie na przestrzeni ostatnich 30 lat

Post autor: MRBT » 14.09.2014, 14:03

Jesteśmy w cieniu 100 osobowego młyna. Wy już nawet nie potraficie dopingu zorganizować, a ty bełkoczesz o jakiejś dominacji w Krakowie.

Obrazek
Obrazek

Musicie jakąś jedną wersje ustalić.

dratwa06
Posty: 147
Rejestracja: 27.09.2013, 21:27

Re: Sytuacja w Krakowie na przestrzeni ostatnich 30 lat

Post autor: dratwa06 » 14.09.2014, 15:21

Na poprzednich stronach twoi koledzy opisują jak to w latach 90tych mieli przejebane mimo,że młyn na Cracovii liczył od 50 do 400 osób,albo bardzo często w ogole go nie było:)

***
Posty: 786
Rejestracja: 30.10.2013, 22:08

Re: Sytuacja w Krakowie na przestrzeni ostatnich 30 lat

Post autor: *** » 14.09.2014, 16:27

zamienicie maczety na łuki, bo nie kumam?

Józek Chrzanów
Posty: 39
Rejestracja: 19.12.2011, 11:41

Re: Sytuacja w Krakowie na przestrzeni ostatnich 30 lat

Post autor: Józek Chrzanów » 14.09.2014, 16:57

Obrazek

nie, to nie sektor rodzinny.
tak wczoraj wyglądał młyn ksc..
więcej flag niż ludzi

dzonyTR
Posty: 34
Rejestracja: 02.10.2013, 15:35

Re: Sytuacja w Krakowie na przestrzeni ostatnich 30 lat

Post autor: dzonyTR » 14.09.2014, 18:12

ciekawe jak im zbiórka wyszła :DDD
pewnie 40złociszy uzbierali

krakus
Posty: 52
Rejestracja: 12.07.2011, 12:30

Re: Sytuacja w Krakowie na przestrzeni ostatnich 30 lat

Post autor: krakus » 14.09.2014, 19:38

Towarzyszu psiak
Widzę jednak u was problemy z czytaniem tekstu pisanego. Ja podałem ci konkretny przykład informacji o sojuszu Wisły z Makkabi. Ty wyskakujesz z pojedynczymi meczami. to takie same sojusze jak te np. na MN czy msza św. po śmierci JPII.
Słowa Franczaka to jakiś bełkot ponieważ największym naszym działaczem przedwojennym był prezes Cetnarowski, drugim był Kałuża.
Oczkiem w głowie komunistów była Legia, wystarczy zliczyć tytuły WSZYSTKICH sekcji. Ja bym raczej zapytał kibiców Lechii dlaczego mają zgodę z towarzystwem będącym oczkiem w głowie służb komunistycznych a honorowym prezesem ich stowarzyszenia jest stary komuch...

JanuszKRK
Posty: 184
Rejestracja: 26.06.2014, 17:52

Re: Sytuacja w Krakowie na przestrzeni ostatnich 30 lat

Post autor: JanuszKRK » 14.09.2014, 19:55

zazdroscisz nam zgody z Lechia? Władcy Północy są z Władcami Małopolski proste

Wyznawca Wisełki
Posty: 286
Rejestracja: 20.01.2013, 18:18

Re: Sytuacja w Krakowie na przestrzeni ostatnich 30 lat

Post autor: Wyznawca Wisełki » 14.09.2014, 20:16

najlepsze jest to ze pasiaści nawet przed samymi soba kłamią że nie przeżywają kryzysu i wszystko jest ok
Obrazek

giant
Posty: 68
Rejestracja: 21.06.2014, 21:55

Re: Sytuacja w Krakowie na przestrzeni ostatnich 30 lat

Post autor: giant » 14.09.2014, 20:29

JanuszKRK pisze:zazdroscisz nam zgody z Lechia? Władcy Północy są z Władcami Małopolski proste
Żeby Wam żyłki nie pękły "Władcy Małopolski" :)
Idźcie "kupować" pasiastą młodzież na Kozłówku i Prokocimiu, bo przecież macie na to środki i potencjał.Zawładnijcie Krakowem,Polską i Światem,a na końcu obudzicie się z ręką w nocniku.
Najwięcej muczy ta krowa ,która najmniej mleka daje.
Jesteśmy biali,jesteśmy czerwoni,jesteśmy CRACOVIA,a kim są oni?

Piastów TSW
Posty: 15
Rejestracja: 20.10.2013, 08:58

Re: Sytuacja w Krakowie na przestrzeni ostatnich 30 lat

Post autor: Piastów TSW » 14.09.2014, 21:00

Żeby nie było lata swoje juz mam ,pisałem obiektywnie kilka stron wcześnie o sytuacji w Krakowie kilkanascie lat temu ,powtarzam obiektywnie, a teraz czytam te wasze brednie ,,, Ludzie po pierwsze (do Wislaków) Cracovia była jest i napewno zawsze będzie w naszym miescie, pisanie ze ich nie ma jest śmieszne, Jestem Wislakiem więc nie życze im powodzenia ale cały czas są uświadomcie to sobie, po drugie(do Pasiaków) mam wielu znajomych, nawet bardzo dobrych którzy zaliczyli bardzo wiele meczów i wyjazdów z czasów trzecioligowej szarosci ale potrafia sie sami przyznać do tego że obecnie Cracovia jest niestety (ja sie cieszę,oczywiście z szacunkiem) o klase nizej od Nas(Wisła) brak ekipy(kryminał),miernota na boisku, coraz wiecej przypałów z policja(Konfidenci z oswiecenia i nie tylko) interesy itp itd Ludzie do pewnych sytuacji trzeba sie przyznać , to że rządziliście w mieście przez pewien czas( niech nikt nie neguje że tak nie było)juz mineło teraz Wisła ma swoje tzw pięć minut tylko czemu nie potraficie przyznać się do tego , co będzie za pare lat tego nie wie nikt, ale Panowie więcej obiektywizmu i samokrytyki.Pozdrawiam wszystkich, bez napiki

WOB
Posty: 110
Rejestracja: 20.05.2013, 23:12

Re: Sytuacja w Krakowie na przestrzeni ostatnich 30 lat

Post autor: WOB » 14.09.2014, 22:06

Piastów TSW pisze:Żeby nie było lata swoje juz mam ,pisałem obiektywnie kilka stron wcześnie o sytuacji w Krakowie kilkanascie lat temu ,powtarzam obiektywnie, a teraz czytam te wasze brednie ,,, Ludzie po pierwsze (do Wislaków) Cracovia była jest i napewno zawsze będzie w naszym miescie, pisanie ze ich nie ma jest śmieszne, Jestem Wislakiem więc nie życze im powodzenia ale cały czas są uświadomcie to sobie, po drugie(do Pasiaków) mam wielu znajomych, nawet bardzo dobrych którzy zaliczyli bardzo wiele meczów i wyjazdów z czasów trzecioligowej szarosci ale potrafia sie sami przyznać do tego że obecnie Cracovia jest niestety (ja sie cieszę,oczywiście z szacunkiem) o klase nizej od Nas(Wisła) brak ekipy(kryminał),miernota na boisku, coraz wiecej przypałów z policja(Konfidenci z oswiecenia i nie tylko) interesy itp itd Ludzie do pewnych sytuacji trzeba sie przyznać , to że rządziliście w mieście przez pewien czas( niech nikt nie neguje że tak nie było)juz mineło teraz Wisła ma swoje tzw pięć minut tylko czemu nie potraficie przyznać się do tego , co będzie za pare lat tego nie wie nikt, ale Panowie więcej obiektywizmu i samokrytyki.Pozdrawiam wszystkich, bez napiki
100% racji.

Piastów TSW
Posty: 15
Rejestracja: 20.10.2013, 08:58

Re: Sytuacja w Krakowie na przestrzeni ostatnich 30 lat

Post autor: Piastów TSW » 14.09.2014, 22:26

I jeszcze jedno Hutnik ekipa o której zapomniałem Byli Są i Tez będa ale oczywiscie zaraz sie zacznie ,,,,nie istnieja , ich nie ma , my żadzimy i walczymy na maczety.........pozdrawiam i przemyslenia Panowie(młodzi) przed Wami całe życie Pokora........

Psiak
Posty: 299
Rejestracja: 03.03.2013, 14:45

Re: Sytuacja w Krakowie na przestrzeni ostatnich 30 lat

Post autor: Psiak » 14.09.2014, 23:08

krakus pisze:Towarzyszu psiak
O i już lepiej, widze wracasz do formy.
Widzę jednak u was problemy z czytaniem tekstu pisanego. Ja podałem ci konkretny przykład informacji o sojuszu Wisły z Makkabi. Ty wyskakujesz z pojedynczymi meczami. to takie same sojusze jak te np. na MN czy msza św. po śmierci JPII.
A ja widzę, ze jeszcze raz musze wkleić to co napisałeś:
A teraz źródło o sojuszu Wisły z Makkabi. Przegląd Sportowy z 5-XI-1921 ten mecz, odbył się on 29 października.
"Drugie z rzędu przyjacielskie zawody w obecnym sezonie między powyższemi drużynami przyniosły znowu zwycięstwo Wiśle. [...] Przed rozpoczęciem zawodów wręczyła Makkabi Wiśle wspaniale haftowany proporzec, poczem nastąpiło uczczenie dwóch graczy Makkabi. [...] Zachowanie się publiczności, a specjalnie kilku czloków Makkabi, pozostawialo wiele do życzenia".
Czyli twoim zdaniem pojedyncze mecze "przyjacielskie" to nie sojusze, podwójne to już "sojusze".
Może wróć, tak jak twój brat po szalu "jakdzieci" do nauki rozumienia własnych wypowiedzi?
A ta zgodaWisły z Makkabi, o której pisałeś, to gdzie?
Słowa Franczaka to jakiś bełkot ponieważ największym naszym działaczem przedwojennym był prezes Cetnarowski, drugim był Kałuża.
A Franczak pisze o największych prezesach, czy o prezesach/ działaczach jako takich? Co więcej z jego wypowiedzi wynika przecież, że to przenośnia.

Ja bym raczej zapytał kibiców Lechii dlaczego mają zgodę z towarzystwem będącym oczkiem w głowie służb komunistycznych a honorowym prezesem ich stowarzyszenia jest stary komuch...[/quote]
Może dlatego?
Geografia upodobań ma również pewien solidarnościowy posmak. Regułą jest niechęć do klubów milicyjnych i wojskowych /z dwoma wszakże wyjątkami/. I tak nie lubi się ekip milicyjnych, czyli wszelkich Gwardii, wojskowych, czyli Legii W-wa /i to bardzo/ oraz Zawiszy Bydgoszcz. Tradycją jest brak zaufania do dużyn bogatych zespołów górnośląskich /Hanysy!/, z wyjątkiem Ruchu Chorzów, pogardza się drętwymi Poznaniakami - Lechem /"Lech - zdechł - Kolejorz"/ i Olimpią /MSW/. W stosunku do ŁKS-u pokutuje jeszcze upiór antysemityzmu /"ŁKS - Jude, Jude, Jude"/. Szczecińską Pogoń dyskwalifikuje podejrzany flirt z Legią i Lechem, zaś chyba jeszcze z czasów prekambru pozostał sąsiedzki antagonizm z Bałtykiem i Arką. Natomiast istna miłość panuje pomiędzy Lechią a Śląskiem Wrocław - podobne charaktery obu tych mocnych w oporze miast przebiły fakt, że Śląsk jest klubem pionu wojskowego. Wielka sympatia łączy również lechistów z chłopcami z ulic Nowej Huty - młynem gwardyjskiej /!/ Wisły. Trójkąt najsilniejszych ośrodków "S" - Wrocławia, Gdańska i Nowej Huty pokrywa się z więzami przyjaźni piłkarskiej kibiców ich klubów. Szacunek i kurtuazja panuje wobec robotniczego /przynajmniej z nazwy/ Widzewa Łódź i orientalnej Jagiellonii Białystok. Zatem generalna linia podziału przebiega między Gdańskiem, Wrocławiem, Krakowem, Białymstokiem, Chorzowem a Warszawą, Poznaniem, Szczecinem, Bydgoszczą, Gdynią, Górnym Śląskiem, Łódź dzieląc na pół choć są i tak pewne lokalne konfiguracje.
[link]

A ja cie zapytałem o Górnika, w tej sprawie masz coś do powiedzenia, czy Górnik jednak był ok., bo z powyższego cytatu jednak chyba nie był?
"Jak mnie słyszysz?
Ja Wisła, Ja Wisła!"

pijany powietrzem
Posty: 544
Rejestracja: 02.03.2010, 23:58

Re: Sytuacja w Krakowie na przestrzeni ostatnich 30 lat

Post autor: pijany powietrzem » 14.09.2014, 23:12

Piastów TSW pisze:Ludzie po pierwsze (do Wislaków) Cracovia była jest i napewno zawsze będzie w naszym miescie, pisanie ze ich nie ma jest śmieszne
Tak samo jak zawsze będzie Podbeskidzie w Bielsku, Polonia w Warszawie, Ruch w Radzionkowie, Apator w Toruniu, Stal w Gorzowie itd.....
Tylko być a "być" to róznica

first2005
Posty: 58
Rejestracja: 18.02.2012, 15:30

Re: Sytuacja w Krakowie na przestrzeni ostatnich 30 lat

Post autor: first2005 » 14.09.2014, 23:38

Żartujesz z tymi porównywaniami ????

quincunx
Posty: 12
Rejestracja: 08.09.2014, 17:42

Re: Sytuacja w Krakowie na przestrzeni ostatnich 30 lat

Post autor: quincunx » 15.09.2014, 02:07

krakus pisze: To oburzenie jest o tyle żenujące że przecież JEDYNYM klubem w którym współcześnie grali Żydzi jest Wisła-Biton, Melikson i koszykarka reprezentanta Izraela Cohen.
był jeszcze i taki as towarzysza filipaka: http://www.90minut.pl/kariera.php?id=10757
Podobnie ma się rzecz z komunistami-miejcie umiar towarzysze-wytykacie Cracovii Cyrankiewicza-a połowa waszych prezesów widnieje w książce "Twarze Krakowskiej Bezpieki". U nas komunista to wyjątek o was tradycja.
"Czapnicki był pierwszym członkiem PZPR na stanowisku prezesa Cracovii. Zapoczątkowana w ten sposób era partyjnych prezesów miała trwać przez prawie 40 lat."

Oszczędnie operujesz prawdą. Hasbara.

---

"jakdzieci" wycofał się już z "żyda" Weysenhoffa, ale
A co z Józefem Stoegerem?

Po czym wnioskujesz, że był żydem?

ps. troszkę uprosciłes życiorys waszej legendy, pisząc:
Józef Lustgarten deklarował narodowość polską. W 1939 roku został aresztowany we Lwowie przez NKWD i zesłany do stalinowskich łagrów, w których spędził 17 lat.
,

gdyż wedle witryny, która wiele dla ciebie znaczy:
"Był Żydem i Polakiem zarazem, początkowo określał się jako osoba wyznania mojżeszowego i narodowości żydowskiej, później stanowczo deklarował[1] wyznanie mojżeszowe i narodowość polską."


przy okazji
[link]
Stary jedzie z paszkwilem na Pileckiego, młody nie odpuszcza. Sprawa sprzed roku ale bohater artykułu nie był anonimem. [link]

---

Co do miasta i aktualnej sytuacji to przyrównywanie Polonii Wwa do jej zgody jest niepoważne. Jakaś kosmetyka jak na Bieńczycach czy na terenach "pogranicznych" zawsze wchodzi w grę ale masowego przerzucania jak na początku 90 (południe Krk) i drugiej fali (NH) na przełomie wieków już nie doświadczymy. Okrzepły i utrwaliły się te podziały. Róznicę w takim układzie zawsze robi jakość i zaangażowanie, nie ilość.

Warto ważyć słowa i robić swoje, tyle.

quincunx
Posty: 12
Rejestracja: 08.09.2014, 17:42

Re: Sytuacja w Krakowie na przestrzeni ostatnich 30 lat

Post autor: quincunx » 15.09.2014, 02:28

w ramach edycji - piłkarz reprezentujący Pasy towarzysza Filipiaka to oczywiście http://www.90minut.pl/kariera.php?id=20883 . Przybić wam legionistę to cios w serce dla waszej najlepszej zgody, musiałem sprostować ;)

krakus
Posty: 52
Rejestracja: 12.07.2011, 12:30

Re: Sytuacja w Krakowie na przestrzeni ostatnich 30 lat

Post autor: krakus » 15.09.2014, 16:26

Towarzyszu psiak
Ostatni raz odnoszę sie do waszej zgody z Makkabi. Jedyną osobą która pojedyncze mecze uważa za sojusze jesteś ty. Szkoda że nie potrafisz zacytować reszty tego co wtedy napisałem, zrobie to ostatni raz. Każdy sam sobie może wyrobić zdanie.
"I Cracovia musiała przechodzić ciężki okres przesileniowy. Skutki imperialistycznej polityki sportowej, utrata graczy, spowodowały przed 2ma laty upadek klasy gry, utratę mistrzostwa państwowego i okręgowego, utratę publiczności wreszcie konkurencji. Zdobywała je powoli Wisła, krok za krokiem, przy wybitnej pomocy i sojuszu z Makkabi. Aż pewna siebie Wisła zerwała niespodziewanie i bez przyczyny przyjaźń z białoniebieskimi i zwróciła ostrze swej ekspansji przeciw wejściu Makkabi do klasy A. 15-IV-1925 Tygodnik Sportowy
Cytat z Przeglądu jest uzupełnieniem powyższego cytatu.
quincunx
Gratuluje znalezienia kolejnego komucha u nas. To niebywały sukces. Ja za to nigdzie nie muszę szukać, poczet prezesów towarzyszy jest w dziele Twarze Krakowskiej Bezpieki. Wielu z nich ma na rękach krew Polskich patriotów-na waszym towarzyszu miejscu nie szedł bym tą drogą-nijak nie wygracie licytacji, wiemy o tym WSZYSCY.
Z Kahalonem gratulacje, przyznaję zapomniałem o nim. Ale nadal prowadzicie i w tej klasyfikacji;).
Romanowski nie ma z kibicami Cracovii nic wspólnego. Ale cieszy mnie że nagle boli was towarzysze problem szkodzenia Polskim patriotom. to znak iż dni towarzysza Czerwińskiego u was są policzone:))))) Przecież honorowy prezes stowarzyszenia prowadzący pochód na derby a jednocześnie mówiący Z całą otwartością pragnę powiedzieć, że dyplomacji uczyłem się od dyplomatów radzieckich. Burzę się, kiedy słyszę jak mówimy, że to Ruski, że zły…
Mam wymienić zbrodnie jakich na Polakach dopuścili się "dyplomaci radzieccy"? Ilu Polaków z powodu ich działań, decyzji zginęło?
Towarzysze znów muszę napisać-znajcie proporcję.

JanuszKRK
Posty: 184
Rejestracja: 26.06.2014, 17:52

Re: Sytuacja w Krakowie na przestrzeni ostatnich 30 lat

Post autor: JanuszKRK » 15.09.2014, 18:10

Widze ze to słowo towarzyszu tak utkwiło ci w pamieci to pewnie jeszcze z czasów kiedy opierdalaliscie kolbe towarzyszowi cyrankiewiczowi i tak ci sie to musiało spodobac ze nie mozesz przestac tego powtarzac. Bez pozdrowien zydowska parówo

Hercules Poirot
Posty: 102
Rejestracja: 08.08.2014, 22:34

Re: Sytuacja w Krakowie na przestrzeni ostatnich 30 lat

Post autor: Hercules Poirot » 15.09.2014, 19:15

Dlaczego kibice Cracovii mają w swojej ekipie wyjazdowej dziennikarza Gazety Wyborczej ?

giant
Posty: 68
Rejestracja: 21.06.2014, 21:55

Re: Sytuacja w Krakowie na przestrzeni ostatnich 30 lat

Post autor: giant » 15.09.2014, 23:09

pijany powietrzem pisze:
Piastów TSW pisze:Ludzie po pierwsze (do Wislaków) Cracovia była jest i napewno zawsze będzie w naszym miescie, pisanie ze ich nie ma jest śmieszne
Tak samo jak zawsze będzie Podbeskidzie w Bielsku, Polonia w Warszawie, Ruch w Radzionkowie, Apator w Toruniu, Stal w Gorzowie itd.....
Tylko być a "być" to róznica
hahaha :) Propagando gwardzistów trwaj!
Niech cała Polska się dowie,że my (Cracovia) jesteśmy jak Ruch w Radzionkowie :D

Co za debil.
Hercules Poirot pisze:Dlaczego kibice Cracovii mają w swojej ekipie wyjazdowej dziennikarza Gazety Wyborczej ?
Następny co się z choinki urwał i powtarza to co na swoim forum wyczyta. Ten kibic nigdy nie był w "ekipie",to ,że na wyjazdy jeździŁ to prawda. Znam też jednego co w RMF-ie pracuje i jeździł na wyjazdy,też jest przestrzelony?

Gamonie.
Jesteśmy biali,jesteśmy czerwoni,jesteśmy CRACOVIA,a kim są oni?

dzonyTR
Posty: 34
Rejestracja: 02.10.2013, 15:35

Re: Sytuacja w Krakowie na przestrzeni ostatnich 30 lat

Post autor: dzonyTR » 15.09.2014, 23:24

i ty masz czelnośc wypominać komuś ubeków 50 lat temu z którymi nikt na Wiśle nie ma nic wspólnego, podczas gdy teraz wozicie się z dziennikarzem naczelnego lewackiego pisma w kraju.

kabaret

Psiak
Posty: 299
Rejestracja: 03.03.2013, 14:45

Re: Sytuacja w Krakowie na przestrzeni ostatnich 30 lat

Post autor: Psiak » 15.09.2014, 23:30

krakus pisze:Towarzyszu psiak
Ostatni raz odnoszę sie do waszej zgody z Makkabi. Jedyną osobą która pojedyncze mecze uważa za sojusze jesteś ty.

Tak, podałem jednocześnie stosowną definicję. a ty jesteś jedyną osobą, która tak nie uważa. Czyli jeden mecz przyjacielski to nie sojusz, dwa to sojusz. Jednym słowem, raz to nie grzech :)
Szkoda tylko, ze przy okazji nie wyjaśniłeś, że "mecz przyjacielski" to mecz towarzyski :)
Szkoda że nie potrafisz zacytować reszty tego co wtedy napisałem, zrobie to ostatni raz. Każdy sam sobie może wyrobić zdanie.
"I Cracovia musiała przechodzić ciężki okres przesileniowy. Skutki imperialistycznej polityki sportowej, utrata graczy, spowodowały przed 2ma laty upadek klasy gry, utratę mistrzostwa państwowego i okręgowego, utratę publiczności wreszcie konkurencji. Zdobywała je powoli Wisła, krok za krokiem, przy wybitnej pomocy i sojuszu z Makkabi. Aż pewna siebie Wisła zerwała niespodziewanie i bez przyczyny przyjaźń z białoniebieskimi i zwróciła ostrze swej ekspansji przeciw wejściu Makkabi do klasy A. 15-IV-1925 Tygodnik Sportowy
Cytat z Przeglądu jest uzupełnieniem powyższego cytatu.
Cytat z Przeglądu mówi tylko i wyłącznie o dwóch meczach towarzyskich!
quincunx
Gratuluje znalezienia kolejnego komucha u nas. To niebywały sukces.
:D
Trzeba przyznać, że manipulacje opanowaną masz do perfekcji.
"Jak mnie słyszysz?
Ja Wisła, Ja Wisła!"

giant
Posty: 68
Rejestracja: 21.06.2014, 21:55

Re: Sytuacja w Krakowie na przestrzeni ostatnich 30 lat

Post autor: giant » 15.09.2014, 23:38

dzonyTR pisze:i ty masz czelnośc wypominać komuś ubeków 50 lat temu z którymi nikt na Wiśle nie ma nic wspólnego, podczas gdy teraz wozicie się z dziennikarzem naczelnego lewackiego pisma w kraju.

kabaret

Pojąłeś naukę czytania ze zrozumieniem? Gość nie jeździł NIGDY z ekipą,to,że bywał na wyjazdach to jego prywatna sprawa.Od jakiegoś czasu wiem,że się w ogóle nie udziela na Cracovii. Ile takich osób jest w Polsce? W każdej ekipie znajdziesz kogoś kto ma coś za uszami,więc nie rób afery z jednego nic nie znaczącego gościa.
Tak samo przyjebaliście się do R. ,a ilu waszych wojowników ma ojców z milicji? Mam Ci ksywami zarzucić? Jeden taki bohater po przypomnieniu mu tego na pewnych derbach opuszczał wasz sektor "A" ze spuszczoną głową. (bodajże było to na meczu przy r22 na nieistniejącym Pucharze Ekstraklasy)

Co do pierwszego zdania: Oczywiście Wisła z ubekami nie ma nic wspólnego. Inne czasy były,dlatego się flagi GTS wieszało. A w restauracji u Wiślaków jadają tatara sami przedstawiciele śmietanki krakowskiej,brak byłych ubeków. Nie będę dorzucał już więcej kamyczków do ogródka.Wy macie swoje racje,my swoje.
Jesteśmy biali,jesteśmy czerwoni,jesteśmy CRACOVIA,a kim są oni?

pijany powietrzem
Posty: 544
Rejestracja: 02.03.2010, 23:58

Re: Sytuacja w Krakowie na przestrzeni ostatnich 30 lat

Post autor: pijany powietrzem » 15.09.2014, 23:42

giant pisze:
pijany powietrzem pisze:
Piastów TSW pisze:Ludzie po pierwsze (do Wislaków) Cracovia była jest i napewno zawsze będzie w naszym miescie, pisanie ze ich nie ma jest śmieszne
Tak samo jak zawsze będzie Podbeskidzie w Bielsku, Polonia w Warszawie, Ruch w Radzionkowie, Apator w Toruniu, Stal w Gorzowie itd.....
Tylko być a "być" to róznica
hahaha :) Propagando gwardzistów trwaj!
Niech cała Polska się dowie,że my (Cracovia) jesteśmy jak Ruch w Radzionkowie :D
Widze że masz problemy z samodzielnym myśleniem więc wytłumacze łopatologicznie (przeczytaj uważnie, najlepiej 3 razy)
-Nie jestem gwardzistą, baa nie jestem nawet z Krakowa
-Nikt nie napisał że jesteście jak Ruch w Radzionkowie, Piastów napisał "Cracovia była, jest i napewno będzie ...", więc ja napisałem że tak samo jak zawsze będzie Ruch w Radzionkowie itd.... I nigdy nie będzie można napisać że ich nie ma. Do czego zmierzam?
Przeżywacie kryzys który jest widoczny gołym okiem i w koncu możecie stracić tak wiele że naprawde będziecie mieć cięzko w Krakowie (ale zawsze będziecie jak w/w kluby), przyszłości nie przewidzisz, a zauważ że napisałem "tak samo jak zawsze będzie..." czas przyszły,więc nie wiem skąd sobie ubzdurałeś że JESTEŚCIE jak Ruch w Radzionkowie, po prostu kiedyś MOŻECIE BYĆ.
Niektórym to trzeba tłumaczyć proste posty jak dzieciom

Hercules Poirot
Posty: 102
Rejestracja: 08.08.2014, 22:34

Re: Sytuacja w Krakowie na przestrzeni ostatnich 30 lat

Post autor: Hercules Poirot » 16.09.2014, 00:26

Aha czyli dziennikarze Gazety Wyborczej mogą jeździc z kibicami Cracovi na wyjazdy ale już w ekipie nie mogą być . Dzięki za wyjaśnienie .

***
Posty: 786
Rejestracja: 30.10.2013, 22:08

Re: Sytuacja w Krakowie na przestrzeni ostatnich 30 lat

Post autor: *** » 16.09.2014, 12:06

czy mowa o słynnym Romanie żydowskim konfidencie który złożył w 2005? doniesienie na jeden z wiślackich sklepików za to że sprzedawali antysemickie wlepy?

dziecko armageddonu
Posty: 256
Rejestracja: 21.12.2012, 12:57

Re: Sytuacja w Krakowie na przestrzeni ostatnich 30 lat

Post autor: dziecko armageddonu » 16.09.2014, 13:05

Hercules Poirot pisze:Aha czyli dziennikarze Gazety Wyborczej mogą jeździc z kibicami Cracovi na wyjazdy ale już w ekipie nie mogą być . Dzięki za wyjaśnienie .
kto jeżdzi na wyjazdy nie zawsze można zweryfikować, kto jest w ekipie - można

Szpicbródka
Posty: 55
Rejestracja: 07.09.2014, 03:14

Re: Sytuacja w Krakowie na przestrzeni ostatnich 30 lat

Post autor: Szpicbródka » 16.09.2014, 14:19

A to nie jest ten sam RoMan, który pisał relację kibicowską z pierwszych derbów po awansie Cracovii w 2004 r. pt. "500-(iluśtam) samurajów w jaskini smoka"? Skoro kompletnie nie związany był z "ekipą" to w jaki sposób dostał bilet na te derby przy tak ograniczonej ich ilości?

coglin
Posty: 237
Rejestracja: 27.02.2007, 15:29

Re: Sytuacja w Krakowie na przestrzeni ostatnich 30 lat

Post autor: coglin » 16.09.2014, 15:11

ten sam, a tu jeszcze taki kwiatek - [link]
Wisła Kraków

***
Posty: 786
Rejestracja: 30.10.2013, 22:08

Re: Sytuacja w Krakowie na przestrzeni ostatnich 30 lat

Post autor: *** » 16.09.2014, 16:07

kto jeżdzi na wyjazdy nie zawsze można zweryfikować, kto jest w ekipie - można

no nie mówcie że nie wiedzieliście kto to jest roman haha, ale macie tłumaczenia ;)

tacy dwaj
Posty: 93
Rejestracja: 16.12.2012, 09:41

Re: Sytuacja w Krakowie na przestrzeni ostatnich 30 lat

Post autor: tacy dwaj » 16.09.2014, 17:01

gnuj pisze:Informacja dla internetowych bytów z Cracovii. Rafał Romanowski, lewak, dziennikarz GW i oficjalny konfident jeździł na wyjazdy do zeszłego roku, kiedy to STC wydało oświadczenie, że "ktoś taki nigdy nie będzie stał z nami na sektorze". Miało to miejsce przed meczem z Zawiszą w Bydgoszczy. Do tego czasu RoMan jeździł i był znany całej czołówce, ultrasom i wyjazdowiczom. Znane też były jego poglądy i artykuł o vlepkach na hali Wisły. Tyle fakty, teraz się wybielajcie.
rafałek cały czas działa,to jego sierpniowe wypociny po oświadczeniu WSH:
O kibolskiej hipokryzji. Walczymy bez sprzętu, ale...
W Krakowie, przez kibicowskie wojny zwanym już "miastem nożowników", taka informacja pewnie budzi poruszenie. Oto jedna z dwóch zaciekle zwalczających się kibicowskich ekip (Wisła Sharks) oficjalnie ogłasza, że... rezygnuje z używania w chuligańskich starciach noży/maczet/siekier/mieczy samurajskich/tłuczków/wideł i innych ostrych wynalazków. Odtąd ganiający po krakowskich osiedlach bandyci, nazywający siebie fanami Wisły, przestaną kłuć nożami i kroić maczetami wszystkich, których podejrzewają o sympatię dla konkurencyjnej Cracovii.

Kibole i maczety

Brzmi sympatycznie, prawda? Postronny obywatel miasta, dla którego wojny kiboli Cracovii i Wisły są jedynie przejawem debilizmu i zbydlęcenia, ma wreszcie powód do zadowolenia. Można odetchnąć, trup ma już nie ścielić się gęsto. Może nie będzie już morderstw typu to na Kurdwanowie, gdzie w styczniu 2011 bestialsko zamordowano jednego z najbardziej znanych kiboli Cracovii? Może skończą się gonitwy gangów łupiących się maczetami na oczach przechodniów? Wreszcie będzie spokojniej?

Oczywiście nikt nikomu nie zabrania kochać Cracovii czy nie znosić Wisły lub odwrotnie. Jednak kibicowska walka na noże i maczety już dawno przekroczyła w Krakowie granice zdrowego rozsądku. Sporo w tym rzecz jasna histerii tabloidowych mediów, sporo przesady utożsamiających wszystkich stadionowych kibiców z przestępcami. Fakty są jednak takie, że w ciągu dekady od ciosów maczetą czy nożem zginęło w tym mieście kilkudziesięciu młodych, zdrowych mężczyzn. Według badań prawie połowa respondentów zapytanych: "Z czym kojarzy ci się Kraków?" odpowiada obecnie: "Z kibolami i maczetami". Czyżby inicjatywa wiślackich chuliganów miała coś zmienić?

Drobnym druczkiem

Bynajmniej. W specjalnym oświadczeniu fani Wisły wyjaśniają tzw. drobnym druczkiem, że rezygnują z niehonorowej walki ze wszystkimi... z wyjątkiem chuliganów Cracovii. Czyli odtąd nie wbiją siekiery w plecy nikomu postronnemu, chyba że okaże się fanem "Pasów". Nigdy nie utną maczetą nogi żadnemu biedakowi, no chyba że odkryją jego pasiaste sympatie. Czyli u jednych i drugich - wszystko po staremu.

To tak, jakby izraelska armia zapowiedziała, że od tej pory zaprzestaje jakiegokolwiek ostrzału terytoriów palestyńskich w Strefie Gazy, z wyjątkiem pozycji zajmowanych przez Hamas. Albo gdyby zabijająca kogo popadnie w Syrii i Iraku islamistyczna organizacja ISIS oświadczyła, że kończy z przemocą wobec cywilów. O ile nie zostaną rozpoznani jako "wrogowie islamu".

Kibolska hipokryzja nie zna granic. Pozornie zakopać topór wojenny, a tak naprawdę wezwać do zabijania się i kaleczenia nadal. Przykro to czytać.

Całe lata jeździł z nimi na wyjazdy ,znał czołowe osoby,na mecze u siebie dalej chodzi.Dodam do tego ,że to żarliwy obrońca parad pedałów i całego ich środowiska.

asdasd
Posty: 470
Rejestracja: 12.09.2009, 02:39

Re: Sytuacja w Krakowie na przestrzeni ostatnich 30 lat

Post autor: asdasd » 16.09.2014, 17:04

Ten debil nie zrozumial, ze chodzi o kibicow innych druzyn? :D
Zamknijcie rejestrację !

SkalbmierzRCK
Posty: 45
Rejestracja: 13.01.2014, 14:30

Re: Sytuacja w Krakowie na przestrzeni ostatnich 30 lat

Post autor: SkalbmierzRCK » 16.09.2014, 17:23

A jak to było z tym czerwińskim?

dzonyTR
Posty: 34
Rejestracja: 02.10.2013, 15:35

Re: Sytuacja w Krakowie na przestrzeni ostatnich 30 lat

Post autor: dzonyTR » 16.09.2014, 17:34

tacy sami jak polonia, patriotyzm zaczął być mocniej akcentowany na trybunach, to nagle lewak zaczął im przeszkadzać

krakus
Posty: 52
Rejestracja: 12.07.2011, 12:30

Re: Sytuacja w Krakowie na przestrzeni ostatnich 30 lat

Post autor: krakus » 16.09.2014, 17:34

gnuj
Z niczego nie będziemy się wybielać ponieważ roman nie ma nic wspólnego z kibicami Cracovii.
dzonyTR
Z żadnym "dziennikarzem gw" się nie wozimy
masz czelnośc wypominać komuś ubeków 50 lat temu z którymi nikt na Wiśle nie ma nic wspólnego
Towarzysz Czerwiński się obrazi i nie pójdzie na czele waszego pochodu na derby. Swemu honorowemu prezesowi skwk chyba tego nie zrobicie:)??

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bobson1312, Elgeneral, Goral74, NG_M i 192 gości