www.warhouse.pl

Witalij Kliczko vs Albert Sosnowski

Opisy spotkań i wydarzeń sportowych.
Zablokowany
Enemy
Posty: 93
Rejestracja: 05.03.2010, 01:42

Witalij Kliczko vs Albert Sosnowski

Post autor: Enemy » 09.03.2010, 16:12

Kod: Zaznacz cały

Albert Sosnowski zmierzy się 29 maja na stadionie Schalke 04 Gelsenkirchen z mistrzem świata wagi ciężkiej WBC Witalijem Kliczką. Takiego pojedynku w historii polskiego boksu zawodowego nie było od walki Andrzeja Gołoty z Lennoxem Lewisem w 1997 roku.



38-letni Ukrainiec miał boksować 29 kwietnia na Arena auf Schalke z Nikołajem Wałujewem. Obóz Kliczki zerwał jednak rozmowy z promotorem Rosjanina słynnym Donem Kingiem. "Don King nie zaakceptował naszej propozycji w wysokości 2,5 mln dolarów, stawiając coraz bardziej wygórowane żądania" - powiedział w wywiadzie dla niemieckiego dziennika "Bild" menadżer Kliczki Bernd Boente. 

King chciał otrzymać wspomnianą sumę netto, a ponadto zgłosił żądanie, aby to on był posiadaczem praw do transmisji telewizyjnych na USA, Rosję, Meksyk, Centralną i Południową Amerykę. W sumie dałoby to kwotę 3,3 mln dolarów. 

Menadżerowie Kliczki zwrócili się więc z propozycją do Alberta Sosnowskiego. 31-letni Polak zrezygnował w tej sytuacji z przygotowań do obrony pasa mistrza Europy w walce z Brytyjczykiem Audleyem Harrisonem. 

"Dziękuję ekipie Witalija Kliczki za tę walkę. Doceniam klasę mojego przeciwnika i mam do niego duży szacunek. Nie oznacza to jednak, że obawiam się rywala i sam przekreślam swe szanse na zwycięstwo. Wręcz przeciwnie. Postaram się dokonać tego, co nie udało się Gołocie. Stać mnie na to" - podkreślił Albert Sosnowski na swojej stronie internetowej. 

"Zapewniam, że nikt nie będzie rozczarowany moją postawą. Przede mną wielkie wyzwanie. Nie zamierzam zmarnować takiej okazji. Pewnie pojawią się głosy, że to jeszcze nie czas na tak poważną walkę. Jak mawiał William Shakespeare, lepiej być o trzy godziny za wcześnie niż o minutę za późno. Ja nie zamierzam spóźnić się na pojedynek mojego życia" - dodał Sosnowski. 

Pojedynek Kliczki z Sosnowskim odbędzie się na stadionie drużyny piłkarskiej Schalke 04 Gelsenkirchen, gdzie młodszy o pięć lat od brata Władymir (mistrz świata IBF, WBO i IBO) 20 czerwca ubiegłego roku pokonał Uzbeka Rusłana Czagajewa. 

"Jestem szczęśliwy, że moją kolejną walkę stoczę w Niemczech. Arena auf Schalke ma specyficzny klimat. Miałem okazję doświadczyć tego w zeszłym roku, kiedy mój brat walczył przy 61 tysiącach kibiców. Atmosfera była elektryzująca" - skomentował Witalij Kliczko na swojej stronie internetowej. 

"Widziałem już walki Sosnowskiego na DVD i muszę przyznać, że to doświadczony pięściarz. Jest szybki i nieustępliwy. Na pewno zrobi wszystko, żeby odebrać mi mistrzowski pas, ale obiecuję, że mu na to nie pozwolę" - dodał. 

Według "Bilda", Sosnowskiemu zaproponowano za pojedynek z Kliczką milion dolarów. Ukrainiec stoczył na zawodowym ringu 41 walki, z czego dwie przegrał. W czerwcu 2009 roku Witalij Kliczko pokonał bez trudu Amerykanina Chrisa Arreolę, najbliższego przeciwnika Tomasza Adamka. 

Bilans Alberta Sosnowskiego to 45 wygranych, dwie porażki i jeden remis.
jest temat boks mma itd



Zablokowany

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości