Relacje, Komentarze, Foto/Video - 9-12 grudnia

Moderator: LechiaCHWM

Darko Panchew
Posty: 139
Rejestracja: 31.03.2007, 17:02
Lokalizacja: DA

Re: Relacje, Komentarze, Foto/Video - 9-12 grudnia

Post autor: Darko Panchew » 13.12.2016, 19:18

W nawiązaniu do dyskusji
Obrazek
W Wolnym Mieście Gdańsku......



Emigrant64
Posty: 76
Rejestracja: 08.03.2016, 13:28

Re: Relacje, Komentarze, Foto/Video - 9-12 grudnia

Post autor: Emigrant64 » 13.12.2016, 19:23

qqq11 pisze:Nie wierze, że gość który nosi czapke z żołnierzami Wehrmachtu nie wie kim oni byli i co Polsce zrobili.
Nie mogę zrozumieć dlaczego niektórzy noszą takie symbole naziolskie. Np. jak ktos napisał o kibolach Legii - ich miasto wycierpiało się niemiłosiernie podczas okupacji i powstania a mimo to znajdą się tacy co identyfikują się z katami swoich dziadów.
W mojej ekipie też były takie ciągoty w latach 90, teraz już tego nie widać praktycznie. Może to aby podnieść ciśnienie lewarom - to na pewno po trochę też, ale widać że niektórych ten klimat mocno przyciąga.
To kolega chyba nie wie, że spośród kibiców Ruchu jak i GieKSy niektórzy pradziadkowie walczyli po stronie niemieckiej. Nie żebym bronił kogoś z Ruchu, sam stoję po drugiej stronie barykady ale dla mnie sprawa jest prosta. Może też to być tak jak mówisz, że taka u nich moda i wgl. Ale pewnie też w wielu rodzinach właśnie pradziadkowie walczyli dla Niemiec. Taki chłopak może być tak wychowywany od małego. U mnie też tak było, korzeni sie nie wypieram. I nie przeszkadza mi taka czapka Ruchu, nawet jeśli na Bukowej by ktoś miał emblematy SS. Tak samo symbole WP, PW czy Żołnieży Wyklętych.
Bądź wierny temu, kto wierny Tobie

Markos
Posty: 34
Rejestracja: 07.04.2015, 19:37

Re: Relacje, Komentarze, Foto/Video - 9-12 grudnia

Post autor: Markos » 13.12.2016, 19:31

Co śmieszniejsze flaga na czapce zawiera te same kolory co flaga III Rzeszy, o ile biały kolor symbolizuje nacjonalizm więc to jeszcze idzie w parze z poglądami tego człowieka na zdjęciu o tyle kolor czerwony został przez Hitlera dodany do flagi ponieważ jest symbolem SOCJALIZMU, tak socjalizmu, który był wszechobecny w polityce Hitlera. III RZESZA TO BYŁO PAŃSTWO SOCJALISTYCZNE, sprawy nacjonalistyczne były sprowadzane tylko i wyłącznie w sprawie Lebensraumu czyli przestrzeni życiowej na wschodzie (nomen omen powodującej dyskryminację Polaków) a także w sprawie wyższości rasy aryjskiej nad innymi. Po prostu autorzy czapek to kompletni idioci. A to, że noszą je OBYWATELE POLSCY pozostawię bez komentarza.

Gary widz
Posty: 140
Rejestracja: 10.10.2012, 19:54

Re: Relacje, Komentarze, Foto/Video - 9-12 grudnia

Post autor: Gary widz » 13.12.2016, 19:39

starysadeczanin pisze:Ten patriotyzm ostatnimiczasy zrobil sie jakis modny. jeszcze 5 czy 10 lat temu jak spotkales mlodego czlowieka to bardziej mial na sobie ciuchy z fflaga USA Wielkiej Brytani czy koszule z flaga Niemiec. noszenie barw Polsskich wsrod mlodziezy bylo obciachem. nagle sie to zmienilo z dnia na dzien.obecnie patzrac na mkodych zaczynajac w gimnazjum a konczac na mlodziezy widac bluzy i ciuchy patriotyczne, co drugi ma na sobie Polska Walczaca ,,Zolnierze Wykleci'' ,,Wielka Polska''. czy to zle - jasne ze nie wrecz fajne. szkoda tylko ze ta moda nie jest poparta jakakolwiek wiedza na ten temat. spotkalem nie raz takich mlodych ludzi i pytam na jakiejsc imprezie kolesie w bluzie Powstancy Warszawscy czy wie w ktorym roku bylo to powstanie i ile trwalo a koles patzry na mnie jka na idiote, pytam innym razem kolesia w koszulce Zolnierze wykleci czy wie kto to byl czy zna chociaz Pileckiego a tenn nic. to niestety pokazuje stan naszej mody. ile w tym patriotyzmu i milosci do Ojczyzny a ile szpanu mody itd. oczywiscie nie mowie ze wszyscy tacy sa ale spora grupa napewno.
pisze to aby nawiazac do tego ze jak jakis koles nosi elementy swastyki SS i innych znakow to raczej smiem podejzewac ze jest to przzyklad glupiej mody lub szpanu niz jakiejs wiedzy albo popierania tych grup.


Dobrze napisałeś za x lat będzie moda na co innego i ludzie też się zmienią,kiedyś ludzie w swastyki się ubierali na pewno co 10 wiedział co Hitlerowcy zrobili Polsce,ale kolega miał to ja też będę miał,bo będę lepszy
a czy wiedziałem co to znaczy ? pewnie nie,tak samo jest teraz,nie tak dawno Ludzie Honoru stali przy imperialce Rosyjskiej i co nie widzieli? czy nie chcieli tego wiedzieć że Rosjanie wymordowali tylu Polaków.to jest temat rzeka...

Markos
Posty: 34
Rejestracja: 07.04.2015, 19:37

Re: Relacje, Komentarze, Foto/Video - 9-12 grudnia

Post autor: Markos » 13.12.2016, 19:40

P.S ludzie noszący tą czapkę pewnie nienawidzą lewaków, ale sami się odwołują do lewactwa nosząc emblematy socjalistycznego państwa, ot hipokryzja ;)

Gary widz
Posty: 140
Rejestracja: 10.10.2012, 19:54

Re: Relacje, Komentarze, Foto/Video - 9-12 grudnia

Post autor: Gary widz » 13.12.2016, 19:53

Popatrzcie na fotki kibiców z lat 90 większość nosiła długie włosy i słuchało metalu czy pank rocka a nie przeszkadzało im to by należeć do NOP-u,przypierdalanie się na siłę do kogoś jest tragiczne,najpierw spójrzcie na siebie czy nie macie czegoś za uszami a potem umoralniajcie innych

widzewiak_z_gor
Posty: 336
Rejestracja: 28.02.2007, 20:05

Re: Relacje, Komentarze, Foto/Video - 9-12 grudnia

Post autor: widzewiak_z_gor » 13.12.2016, 20:00

To sam przestań się przypierdalać, spójrz na siebie a potem umoralniaj innych.
-= Kobiety sa z Wenus, faceci z Marsa a kibice z Młyna. =-

na_chwile
Posty: 142
Rejestracja: 06.11.2013, 12:42
Lokalizacja: Polska / Górny Śląsk

Re: Relacje, Komentarze, Foto/Video - 9-12 grudnia

Post autor: na_chwile » 13.12.2016, 20:05

wypad pogadać sobie na narodowe tematy gdzie indziej !

NowyNowy
Posty: 313
Rejestracja: 03.07.2016, 16:23

Re: Relacje, Komentarze, Foto/Video - 9-12 grudnia

Post autor: NowyNowy » 13.12.2016, 20:11

Nazywajmy rzeczy po imieniu kolo co nosi czapkę weramahtu to tłuk bez szkoły i tyle :)

Śmiałojestnasmało
Posty: 202
Rejestracja: 05.03.2010, 12:45

Re: Relacje, Komentarze, Foto/Video - 9-12 grudnia

Post autor: Śmiałojestnasmało » 13.12.2016, 20:12

Według mnie ktoś kto projektował te czapki nie kierował się tą ideologią, a po prostu przerobił grafikę.W końcu nie ma tam swasty.Oczywiście motyw jest bardzo kontrowersyjny, ale wątpię, że miał nawiązywać do nazizmu.Niefartownie wybrał zdjęcie i przerobił.
Oczywiście mogę się mylić, ale znam przypadek wykorzystania na gadżetach jednego z emblematów łapiących się do tej tematyki.Po wyjaśnieniu pomysłodawca je wycofał.Można powiedzieć, że był nieświadomy, a za razem niedoinformowany lub też niedouczony.

Dodam tylko na temat Ruchu i komisji w sprawie wałków z hajsem, że prawdopodobnie nie wykluczą ich z ligi, ale będzie kara ujemnych punktów(mówi się o 10), co w ich przypadku będzie dużym krokiem do spadku.Zobaczymy po weekendzie.

kmwtwpdk
Posty: 128
Rejestracja: 19.03.2012, 18:34

Re: Relacje, Komentarze, Foto/Video - 9-12 grudnia

Post autor: kmwtwpdk » 13.12.2016, 20:36

Niektórzy się tak zbulwersowali jakby zobaczyli pierwszego wąsa pod nosem. Nie trzeba długo w internecie grzebać żeby znaleźć takie kwiatki
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Do wszystkich ekip będziecie się przypierdalać?
Następny mułowaty co czepia się aktualnej odzieży stadionowo ulicznej. Kiedyś były flyersy i nikt nie marudził. Potem były czasy na dresiwa adidas umbro kappa. Teraz są pit bulle z wyjebanymi motywami na całe plecy. Wszystko przemija przeminie i to. Ave

Gary widz
Posty: 140
Rejestracja: 10.10.2012, 19:54

Re: Relacje, Komentarze, Foto/Video - 9-12 grudnia

Post autor: Gary widz » 13.12.2016, 20:52

ArkaOrłowo pisze:
Gary widz pisze:Popatrzcie na fotki kibiców z lat 90 większość nosiła długie włosy i słuchało metalu czy pank rocka a nie przeszkadzało im to by należeć do NOP-u,przypierdalanie się na siłę do kogoś jest tragiczne,najpierw spójrzcie na siebie czy nie macie czegoś za uszami a potem umoralniajcie innych
Człowieku, tutaj jest omawiany film sprzed kilku dni a nie fotki z 1994. W tamtych czasach prym w awanturach wiedli Anglicy i co z tego? Co to ma wspólnego z teraźniejszością?
I żeby nie było - nie dopierdalam się konkretnie do Ruchu. Gdyby taką czapkę miał kibic innego zespołu moje zażenowanie byłoby takie same. Jeżeli to była prowokacja, to jak najbardziej się udała. Poczułem się urażony jako potomek ludzi zabijanych na tych ziemiach za bycie Polakami. Zresztą... mam gdzieś czy połowa kibiców Ruchu to Ślązacy, Polacy czy Niemcy. Co głoszą i w co wierzą. Ich sprawa. Mają swoje tereny, miasta, stadion, niech robią co uważają za stosowne. Najbardziej jednak śmieszy tutaj postawa Wiślaków. Wielcy patrioci, organizują marsze w Krakowie, wyzywają Cracovię od żydów... a tutaj wbija typek (chociaż obstawiam że w takich czapkach było więcej ludzi) w czapce z symbolami narodowo-SOCJALISTYCZNYMI (których tak bardzo na Reymonta nienawidzą), ale to na pewno ktoś z bandy więc wszystko gra...
Chłopie ja nie przypierdalam się do nie go bo może to Niemiec a może i nie wie że czasy się zmieniły i nie zna historii Polski
Dla twojej świadomości ci powiem że żydzi okradali Polskę nie tak dawno macaliście się z Widzewem który ma układ z CSKa i co nie przeszkadzało to wam?
Wystawiliście ŁKS jadący na turniej Widzewowi

bajko5
Posty: 17
Rejestracja: 20.11.2016, 01:41

Re: Relacje, Komentarze, Foto/Video - 9-12 grudnia

Post autor: bajko5 » 13.12.2016, 20:58

Polska scena to od zawsze mocna prawica i ludzie zawsze z celtami będą się pojawiać. Nie wiecie nawet co ten znak oznacza. Widać co dzieje się w Europe i ludzie,którzy i tak są na prawo będą się dalej radykalizować. Rasa to jeden z najważniejszych czynników europejskiej tożsamości ,tylko lewary tego nie rozumieją. Można być pro wp ale nie czcić adolfa i pluć na całą historię.

Sensi_
Posty: 616
Rejestracja: 01.04.2012, 22:56

Re: Relacje, Komentarze, Foto/Video - 9-12 grudnia

Post autor: Sensi_ » 13.12.2016, 21:05

Do wszystkich ekip będziecie się przypierdalać?
Następny mułowaty co czepia się aktualnej odzieży stadionowo ulicznej. Kiedyś były flyersy i nikt nie marudził. Potem były czasy na dresiwa adidas umbro kappa. Teraz są pit bulle z wyjebanymi motywami na całe plecy. Wszystko przemija przeminie i to. Ave

są gdzieś podobne aktualne przypadki?

Gary widz
Posty: 140
Rejestracja: 10.10.2012, 19:54

Re: Relacje, Komentarze, Foto/Video - 9-12 grudnia

Post autor: Gary widz » 13.12.2016, 21:07

widzewiak_z_gor pisze:To sam przestań się przypierdalać, spójrz na siebie a potem umoralniaj innych.


Ja nikogo nie umoralniam nie jestem z Wisły,z Widzewa ani Ruchu powiedziałem co myśle że przypierdalacie się do wszystkiego a zła u siebie nie widzicie.
Dla twojej wiadomości mam dużo znajomych Widzewiaków! a jestem za ŁKS ŁÓDŹ

Sddse
Posty: 1
Rejestracja: 13.12.2016, 20:20

Re: Relacje, Komentarze, Foto/Video - 9-12 grudnia

Post autor: Sddse » 13.12.2016, 21:07

Śmiałojestnasmało pisze:Według mnie ktoś kto projektował te czapki nie kierował się tą ideologią, a po prostu przerobił grafikę.W końcu nie ma tam swasty.Oczywiście motyw jest bardzo kontrowersyjny, ale wątpię, że miał nawiązywać do nazizmu.
Obrazek
Obrazek
To przecież patriotyczny polski starosłowiański znak honoru, a nie godło Trzeciej Rzeszy, która mordowała Polaków...

Alea_iacta_est
Posty: 27
Rejestracja: 20.11.2016, 10:04

Re: Relacje, Komentarze, Foto/Video - 9-12 grudnia

Post autor: Alea_iacta_est » 13.12.2016, 21:13

Co do czapki Ruchu, to mają o wiele więcej barw z taką tematyką i nie jest to tajemnicą:
[link]
[link]
[link]
[link]
Możecie już płakać gimbo patrioci.

albtraum
Posty: 104
Rejestracja: 22.06.2016, 14:43

Re: Relacje, Komentarze, Foto/Video - 9-12 grudnia

Post autor: albtraum » 13.12.2016, 21:14

Najwyżej się to przeniesie lub wytnie. Polityka. Kilka razy na tej stronie padło od różnych użytkowników, że III Rzesza była socjalistyczna. Nie była. Gdyby 18 żył dzisiaj to pewnie swoją partię nazwałby narodowo liberalną czując co odpowiada obecnym trendom i może się sprzedać. To tylko nazwa. W takim razie PiS jest emanacją (trudne słowo) sprawiedliwości i prawa, a PO ruchem obywatelskim. Gospodarka z udziałem państwa jest typowa dla państw militarystycznych, większy etatyzm (trudne słowo) był w Prusach i Hiszpanii Franco nikt nie na tych państw za lewicowe, ale prawicowe. Przemysł i infrasktruktura były dostosowywane do realiów wojny. Obowiązkowy program prac drogowych był w Rzeszy realizowany już przez prywatne podmioty, które czerpały też z tego zysk. Prawica to nie tylko Korwin i narodowekatoliki.

Gary widz
Posty: 140
Rejestracja: 10.10.2012, 19:54

Re: Relacje, Komentarze, Foto/Video - 9-12 grudnia

Post autor: Gary widz » 13.12.2016, 21:21

Będą płakać bo taki ustrój Polaka,a ja się pytam będąc za granicą Polaka jak dojść do punktu x to c**** ci nie pomoże zapytasz Anglika to ci pokaże jak dojść do tego miejsca.Patrioci wielcy teraz się zrobili,śmiech mnie ogarnia co 5 to nie wie kiedy wojna była i kiedy się skończyła.

Żyrardów
Posty: 106
Rejestracja: 12.11.2010, 17:07

Re: Relacje, Komentarze, Foto/Video - 9-12 grudnia

Post autor: Żyrardów » 13.12.2016, 21:30

starysadeczanin pisze:Ten patriotyzm ostatnimiczasy zrobil sie jakis modny. jeszcze 5 czy 10 lat temu jak spotkales mlodego czlowieka to bardziej mial na sobie ciuchy z fflaga USA Wielkiej Brytani czy koszule z flaga Niemiec. noszenie barw Polsskich wsrod mlodziezy bylo obciachem. nagle sie to zmienilo z dnia na dzien.obecnie patzrac na mkodych zaczynajac w gimnazjum a konczac na mlodziezy widac bluzy i ciuchy patriotyczne, co drugi ma na sobie Polska Walczaca ,,Zolnierze Wykleci'' ,,Wielka Polska''. czy to zle - jasne ze nie wrecz fajne. szkoda tylko ze ta moda nie jest poparta jakakolwiek wiedza na ten temat. spotkalem nie raz takich mlodych ludzi i pytam na jakiejsc imprezie kolesie w bluzie Powstancy Warszawscy czy wie w ktorym roku bylo to powstanie i ile trwalo a koles patzry na mnie jka na idiote, pytam innym razem kolesia w koszulce Zolnierze wykleci czy wie kto to byl czy zna chociaz Pileckiego a tenn nic. to niestety pokazuje stan naszej mody. ile w tym patriotyzmu i milosci do Ojczyzny a ile szpanu mody itd. oczywiscie nie mowie ze wszyscy tacy sa ale spora grupa napewno.
pisze to aby nawiazac do tego ze jak jakis koles nosi elementy swastyki SS i innych znakow to raczej smiem podejzewac ze jest to przzyklad glupiej mody lub szpanu niz jakiejs wiedzy albo popierania tych grup.
Korzystaj czasem z podpowiedzi słownika... ;)

Gary widz
Posty: 140
Rejestracja: 10.10.2012, 19:54

Re: Relacje, Komentarze, Foto/Video - 9-12 grudnia

Post autor: Gary widz » 13.12.2016, 21:42

Nie to forum to kpina jakaś,kiedyś koleś tłumaczył drugiemu że nazwy klubów piszemy z dużej litery ale sam Polska napisał z małej istny kabaret,może ustalmy coś niech wypowiadają się tu sami poligloci i ci co ukończyli Harvard będzie lepiej i nikt już nie będzie się przypierdalał bo ten zjadł przecinek a tamten kropki nie postawił a jeszcze inny litery zapomniał :)

Iras88
Posty: 44
Rejestracja: 25.05.2013, 10:01

Re: Relacje, Komentarze, Foto/Video - 9-12 grudnia

Post autor: Iras88 » 13.12.2016, 21:43

TO BYŁY PIĘKNE DNI
myśmy na Moskwę szli
a nad głowami błyszczał hakenkrojc
myśmy krzyczeli SIEG
odpowiadali HEIL
xxx xxx zwiedza kraj !

pamięta ktoś jakiej ekipy to przyśpiewka ?


HAIL VICTORY kibiconetownio:)

Czarodziej
Posty: 77
Rejestracja: 25.02.2016, 21:07

Re: Relacje, Komentarze, Foto/Video - 9-12 grudnia

Post autor: Czarodziej » 13.12.2016, 22:59

Znam tę przyśpiewkę, chłopaki od nas to trochę inaczej śpiewali. Szalone lata 90te :)

To były piękne dni, jak my na Moskwa
nad nami wysioł dupny hakenkreuz.

kibic_obiektywny
Posty: 19
Rejestracja: 16.07.2016, 22:51

Re: Relacje, Komentarze, Foto/Video - 9-12 grudnia

Post autor: kibic_obiektywny » 13.12.2016, 22:59

żeby wam sie dobrze rozmawialo. gornik zabrze na oficjalnej goscinie chorwackiej torcidy. pare miesiecy temu ktos tu wrzucal czekoladowy_mis - BAN.

cwaniaKKK
Posty: 252
Rejestracja: 23.08.2013, 21:31

Re: Relacje, Komentarze, Foto/Video - 9-12 grudnia

Post autor: cwaniaKKK » 13.12.2016, 23:50

Faszyzm, wszędzie faszyzm ;)
1910

eMTe4
Posty: 209
Rejestracja: 26.07.2013, 12:55

Re: Relacje, Komentarze, Foto/Video - 9-12 grudnia

Post autor: eMTe4 » 14.12.2016, 00:17

old[Z] moglbys napisac co faszysci zrobili Polakom? Jestem z tych "niedouczonych".
"Papieros parzy dłoń i budzi żal
Na peronie siedzę sam
Oglądam sterty tych starych zdjęć, ten peron dobrze
mnie już zna
Pociąg zabiera co dzień bliską twarz
Tutaj tłoczą się, tu mówią - "tam to jest życie i czar", Tu się handluje Ojczyzną co dnia!"

Gary widz
Posty: 140
Rejestracja: 10.10.2012, 19:54

Re: Relacje, Komentarze, Foto/Video - 9-12 grudnia

Post autor: Gary widz » 14.12.2016, 01:11

Faszyzm (wł. fascismo, od łac. fasces – wiązki, rózgi liktorskie i wł. fascio – wiązka, związek) – doktryna polityczna powstała w okresie międzywojennym we Włoszech, sprzeciwiająca się demokracji parlamentarnej, głosząca kult państwa (statolatrię, totalitarne silne przywództwo, terror państwowy i solidaryzm społeczny)[1]. Faszyzm podkreślał wrogość wobec zarówno liberalizmu, jak i komunizmu[2]. Początkowo nazwa odnosiła się tylko do włoskiego pierwowzoru, później była stosowana wobec pokrewnych ruchów w latach 20. i 30. XX wieku, zwłaszcza narodowego socjalizmu w Niemczech, oraz współczesnych ruchów wywodzących się z partii faszystowskich (neofaszyzm i postfaszyzm). Faszyzm uważany jest na ogół za doktrynę skrajnie prawicową lub (przez takich politologów jak Zeev Sternhell, Hugh Seton-Watson, Eugen Weber) hybrydalną, tzn. łączącą elementy lewicowe i prawicowe[3]. Sami faszyści uważali tradycyjny podział za przestarzały; twierdzili, że nie są „ani prawicą, ani lewicą”[4].

Następujące elementy są najczęściej wymieniane jako integralne części faszyzmu: nacjonalizm, etatyzm, militaryzm, imperializm, totalitaryzm, antykapitalizm, antykomunizm, korporacjonizm, populizm, kolektywizm oraz opozycja do politycznego i ekonomicznego liberalizmu[5][6][7][8][9][10][11].

Nazwa faszyzm określała pierwotnie jedynie system polityczny powstały po pierwszej wojnie światowej we Włoszech. Wkrótce jednak została rozciągnięta na inne reżimy polityczne powstające w kolejnych latach w innych państwach, przede wszystkim w Niemczech, po zdobyciu władzy przez nazistów. Wciąż dyskusyjna jest kwestia pokrewieństwa pomiędzy faszyzmem włoskim a reżimami autorytarnymi zainspirowanymi włoskim przykładem.

Gary widz
Posty: 140
Rejestracja: 10.10.2012, 19:54

Re: Relacje, Komentarze, Foto/Video - 9-12 grudnia

Post autor: Gary widz » 14.12.2016, 06:49

Nowe porządki okiem Polskiego Fanatyka

Wczorajsza (tj. 10.12) oprawa kibiców krakowskiej Wisły skłoniła mnie do napisania tego tekstu.

Część z nas wychowała się w czasach, gdy wyznawane były inne zasady niż posiadanie i własne korzyści. Gdy dorastałem starsi koledzy wpajali mi takie wartości jak lojalność, przyjaźń i honor. Nowa koalicja pokazuje swojego rodzaju przewartościowanie w tej materii. W ten sposób dochodzimy do momentu kiedy kibice Ruchu tracą w kraju miano jednej z.. , jak nie najbardziej charakternej ekipy, kosztem większych dochodów i co za tym idzie kilku opraw w ostatnim czasie. Widzewiacy tracą flagi na rzecz ŁKSu (w tym flagę „h” ) i Legii choć ta była robiona hurtowo to jednak flaga jest flaga i barwy barwami.

Idąc dalej wiślacy są ogólnopolskim pośmiewiskiem ze względu na ilość oświadczeń od powstania nowej koalicji i liczniejsze wyjazdy wspierające Ruch niż Wisłe, przez co Wiślacy są nazywani prześmiewczo fan Clubem Ruchu. A wczorajsza oprawa Wiślaków mówiąca o tym, że Krakowem rządzą ludzie z zasadami w moim mniemaniu jest swoistym strzałem w kolano,bo albo są hipokrytami, albo przyznają się do tego, że to Cracovia rządzi w Krakowie, bo z tych dwóch ekip to kibice Cracovii wyznają ogólno przyjęte zasady w światku kibicowskim.

Kolejna ekipa wpisująca się w „nowe porządki” kibicowskiej polski jest Resovia, która w imię prywatnych kontaktów stawia ŁKS w sytuacji, bez wyjścia i w następstwie ŁKS kończy wieloletnią zgodę z Resovią. Unia Tarnów i Polonia Przemyśl najpierw zostają zdegradowane do układów potem kończą się nawet układy, a mimo wszystko ekipy te zostają pro wiślackie.

Najlepiej kibicowsko na tej koalicji wyszła toruńska Elana. Liczby Elany na wyjazdach są naprawdę dobre i to po części na pewno zasługa szerszej gamie sprzymierzeńców w Polsce i większej hegemonii w Toruniu.

Ciekawie będzie na meczach reprezentacji, gdy nowa koalicja lub jej część pojawi się na meczu. Dzisiaj nikt nie ukrywa swojej chęci do wzięcia rewanżu za to, że koalicja Widzew Ruch Wisła i reszta pomniejszych PRO ekip zaatakowała ŁKS Łódź, Lecha i resztę polskich ekip w Marsylii chcących pokazać Polską jedność i siłę we Francji podczas EURO. Odczuli to kibice Chrobrego na ostatnim spotkaniu reprezentacji w Rumunii.

Kończąc zacytuję tekst piosenki grupy Polska Wersja „Czy to świat zwariował, czy mam tylko wkręte?!?!?!„.
https://pl-pl.facebook.com/PolscyKibice/ Ci Ludzie Zasad to tak jak Ludzie Honoru śmiech na sali

qqq11
Posty: 45
Rejestracja: 23.04.2011, 00:56

Re: Relacje, Komentarze, Foto/Video - 9-12 grudnia

Post autor: qqq11 » 14.12.2016, 09:07

Emigrant64 pisze:
qqq11 pisze:Nie wierze, że gość który nosi czapke z żołnierzami Wehrmachtu nie wie kim oni byli i co Polsce zrobili.
Nie mogę zrozumieć dlaczego niektórzy noszą takie symbole naziolskie. Np. jak ktos napisał o kibolach Legii - ich miasto wycierpiało się niemiłosiernie podczas okupacji i powstania a mimo to znajdą się tacy co identyfikują się z katami swoich dziadów.
W mojej ekipie też były takie ciągoty w latach 90, teraz już tego nie widać praktycznie. Może to aby podnieść ciśnienie lewarom - to na pewno po trochę też, ale widać że niektórych ten klimat mocno przyciąga.
To kolega chyba nie wie, że spośród kibiców Ruchu jak i GieKSy niektórzy pradziadkowie walczyli po stronie niemieckiej. Nie żebym bronił kogoś z Ruchu, sam stoję po drugiej stronie barykady ale dla mnie sprawa jest prosta. Może też to być tak jak mówisz, że taka u nich moda i wgl. Ale pewnie też w wielu rodzinach właśnie pradziadkowie walczyli dla Niemiec. Taki chłopak może być tak wychowywany od małego. U mnie też tak było, korzeni sie nie wypieram. I nie przeszkadza mi taka czapka Ruchu, nawet jeśli na Bukowej by ktoś miał emblematy SS. Tak samo symbole WP, PW czy Żołnieży Wyklętych.
Tylko, że ja napisałem o kibicach L i Warszawie, że nie rozumiem symboli nazi.
Co do kibiców z Katowic czy Chorzowa - jeśli ich pradziadkowie walczyli po stronie niemieckiej to nie jest powód obecnie do dumy. To jakby Twój ojcicec był w SB, to byś nosił symbole komuny? Nie odpowiadamy za to co robili nasi przodkowie, ale to co robimy my. Nie wyobrażam sobie nosić swasty skoro mój dziad walczył w II wojnie i walczył z tą swastą.
Wracając do lat 90. to "takie były czasy" - to usprawiedliwianie się i swoich ekip, trzeba wziać na klate, że to było słabe i tyle.
Dzisiaj funkcjonariusze SB też mówią, że takie były czasy i służyli komu służyli, a emerytura po kilka tysięcy im się należy.
Co mnie cieszy to to, że coraz więcej ludzi zaczyna myśleć i tak samo jak i sierp, równie razi ich swasta.
P.S. tylko proszę Was nie piszcie że swasta to starosłowiański czy tam jakiś indyjski/buddyjski symbol słońca bo każdy wie z jakim przesłaniem ludzie swastykę obecnie eksponują. To jest cynizm. To jakbym założył sierp i młot i gadał, że mój ojciec jest kowalem, a dziadek był rolnikiem przed erą kosy :)

imperium311
Posty: 125
Rejestracja: 24.03.2011, 14:22

Re: Relacje, Komentarze, Foto/Video - 9-12 grudnia

Post autor: imperium311 » 14.12.2016, 09:20

ArkaOrłowo pisze:Niemcami którzy z chęcią wrzucali naszych dziadków mniej więcej 70 lat temu do pieców
Jak twój dziadek się nazywał Mosze Goldbaum, to może do pieca go wrzucili, ale mojego dziadka nie i wielu innych też nie.
Powróci stare prawo - Narodowy Socjalizm odrodzi się...

Kruszon
Posty: 94
Rejestracja: 30.09.2011, 23:11

Re: Relacje, Komentarze, Foto/Video - 9-12 grudnia

Post autor: Kruszon » 14.12.2016, 09:46

Ciekawy wpis na fejsbukach odnośnie oprawy. Serio tym była inspirowana oprawa?.

Obrazek

Narodowi
Posty: 35
Rejestracja: 13.08.2016, 22:39

Re: Relacje, Komentarze, Foto/Video - 9-12 grudnia

Post autor: Narodowi » 14.12.2016, 10:12

Przyznam szczerze, że nie pierwszy raz jestem zażenowany poziomem (a w zasadzie jego brakiem) wypowiedzi niektórych. W pełni się zgadzam z przedmówcą ArkaOrłowo. Jak ktoś nie rozumie, nie kojarzy, nie wie z czym dla prawdziwego Polaka kojarzy się faszyzm, nazizm, swastyka i cała symbolika z tym związana to proponuje trochę poczytać, albo porozmawiać z kimś kto przeżył tamte czasy. Nigdy nie zrozumiem jak Polak może czcić, wychwalać czy w jakikolwiek sposób sympatyzować z tą retoryką. Od 1939 roku, od pierwszych dni wojny przedstawiciele tej retoryki dokonywali rzezi na Polakach, a teraz widzę typa w czapce z tą symboliką...Brak jakiejkolwiek czci dla przodków i historii Naszej Polski. Nie przemawiają do mnie argumenty w stylu, że w latach 90 takie były czasy i skini mieli takie poglądy. Ktokolwiek ma takie poglądy dla mnie ma je spaczone. Jako Polak stawiam znak równości między dwoma totalitaryzmami. Jeden i drugi jest godny tylko i wyłącznie potępienia.

potwierdzoneinfo
Posty: 113
Rejestracja: 25.02.2016, 10:44

Re: Relacje, Komentarze, Foto/Video - 9-12 grudnia

Post autor: potwierdzoneinfo » 14.12.2016, 10:19

walkers pisze:puste łby, ile razy trzeba tłumaczyć o tym Ruchu. Debile w swastykach są i pewnie będą ale jest to kilka osób co w porównaniu do tego co było 10 xzy 15 lat temu jest niczym. Zdecydowanie więcej osób jeździ od nas na kadrę, Marsz i zaczyna działać pro Polsko. Czasy się zmieniły wiec skonczcie cały czas się dopierdalac

czyli chcesz mi powiedzieć, że u was, w ekipie, o której sami i inni wasi klakierzy piejecie, że najlepsza w Polsce, że rozjebie każdego, panuje totalna wyjebka i samowolka w kwestii robienia gadżetów? czyli każdy jeden byle jaki dzban może sobie coś zaprojektować, zrobić zapisy, zebrać hajs i wypuścić? nikt o tym nie decyduje? weź nie p****** jeleniu - w szeregach najważniejszych są osoby, które mają lewackie (hitlerowskie, narodowosocjalistyczne) przekonania i na to zezwalają. i nie p******, że to nie fakt!

i ci wasi nowi kompani takie same pokurwieńce - jeden z najważniejszych pajaców zapierdala po rzymie i pozuje do fotek hajlując ręką...na której ma symbol Polski Walczącej. co trzeba mieć we łbie, żeby tak robić?
ŚMIERĆ WROGOM OJCZYZNY ! ! !

espana
Posty: 143
Rejestracja: 29.08.2016, 12:59

Re: Relacje, Komentarze, Foto/Video - 9-12 grudnia

Post autor: espana » 14.12.2016, 11:56

Chłopaki mają racje z tą kretyńską modą na SSy, swastyki, hitlerow itp. To świadectwo upośledzenia ekip w tamtym okresie. Teraz zastąpił to kult Żołnierzy wyklętych, i to już są lepsze "wzorce" - chociaż ta moda już jest w takich rozmiarach, że idąc po ulicy czasem mam wrażenie, że trochę przesadna. No, ale postęp jest. W ogóle wbrew pozorom scena kibicowska zawsze była i nadal jest nieodporna na dziwaczne mody. Mnie osobiście denerwuje moda na angielskie nazwy. Sharksi, teddy boysi, devilsi,barbariansi,dragony, green gangi,butchersi,fightersi, young coś tam...No normalnie jakby nie można było czegoś nazwać po polsku. Chyba 90% tych wszystkich nazw grup to angielski, moją wrażliwość to razi, bo "przesłąnie" nazwy można spokojnie po polsku wyrazić.

eMTe4
Posty: 209
Rejestracja: 26.07.2013, 12:55

Re: Relacje, Komentarze, Foto/Video - 9-12 grudnia

Post autor: eMTe4 » 14.12.2016, 12:06

Jaki jest problem podbic do takiego goscia i mu natluc po ryju? Nie, lepiej plakac jak baby na necie. Gdyby te mongoly nie wrzucaly zdjec do neta to byscie nigdy nie dowiedzieli sie o takich ciuchach, tatuazach czy gestach na polskich stadionach.
"Papieros parzy dłoń i budzi żal
Na peronie siedzę sam
Oglądam sterty tych starych zdjęć, ten peron dobrze
mnie już zna
Pociąg zabiera co dzień bliską twarz
Tutaj tłoczą się, tu mówią - "tam to jest życie i czar", Tu się handluje Ojczyzną co dnia!"

daleko
Posty: 80
Rejestracja: 19.11.2016, 13:48

Re: Relacje, Komentarze, Foto/Video - 9-12 grudnia

Post autor: daleko » 14.12.2016, 12:20

Nie czaje tych rozmkinek czapek Ruchu. Jest to maly procent wiary. Tak jest i koniec, nikt nie udaje ze jest inaczej. Nie lataja na kadrze w patriotycznych ciuszkach tylko trzymaja sie drogi ktora obrali.
A reszta? wczoraj faszysci, dzis partioci? takie czasy byly? a teraz 200 zl na usuniecie albo przykrycia tatuazu nie maja? taki ch*j

ten dlugi tekst o koalicji wyzej typowy gniot oparty na internetowych informacjach. Takie przemyslenia to dzieciom sasiada mozecie opowiadac ;)

Wielka Triada- tak jak Craxa napisala: pojedyncze osoby z Arki i Lecha. Za duzo ekip na trasie mozna bylo spotkac? Lks wspiera Craxe w wiecej osob niz jej zgody. Dobre zgody nie ma co ;)
Swoja droga 9 osob Lksu tez d*** nie urywa. Mogli jechac z Widzewem i sie zabawic ale przy wpadce Polska zapomniala by o flagach wiec do wiosny mozna na tym bazowac :)

Proof
Posty: 609
Rejestracja: 30.09.2016, 20:12

Re: Relacje, Komentarze, Foto/Video - 9-12 grudnia

Post autor: Proof » 14.12.2016, 12:37

To co Ruch i Widzew na plus? bo przecież jak Lech ani Łks nie pojechali w dobrej liczbie to pewnie dla tego że się was bali .... czyli tak samo można napisać o Rumunii . Do tego dopierdalanie się cały czas do traidy jest smieszne najpierw pisano tutaj ze Arka i Lech to już praktycznie nie zgoda ale szkoda by było zrywać po czym przychodzi ich wspólny mecz gdzie dokładnie widać jak silną jest jednak ta zgoda , teraz jest pisanie ze Arka i Lech wypieli się na Cracovie bo nie przyjechali tutaj przynajmniej w 200 osób . Oczywiście jakby w takiej czy większej liczbie przyjechali to pisalibyście ze Cracovia tylko dzięki zgodom zapełniła swój sektor . Za miesiąc czy dwa będzie pisać ze Cracovia i Arka się wypną na Lecha bo ich nie wspiera wystarczająco? ... to że Wisła z dnia na dzień porzuciła swoje długoletnie zgody , z jedną z tych zgód od razu przeszła na kosę , nie znaczy że teraz każda inna ekipa będzie tak robić.

budegac
Posty: 10
Rejestracja: 20.11.2016, 17:29

Re: Relacje, Komentarze, Foto/Video - 9-12 grudnia

Post autor: budegac » 14.12.2016, 12:58

imperium311 pisze:
ArkaOrłowo pisze:Niemcami którzy z chęcią wrzucali naszych dziadków mniej więcej 70 lat temu do pieców
Jak twój dziadek się nazywał Mosze Goldbaum, to może do pieca go wrzucili, ale mojego dziadka nie i wielu innych też nie.
OT:
A jak się wiedzę czerpie z internetu lub GW to się pisze takie głupoty. Weź dzbanie rusz mózgiem jak go masz a nie powtarzasz tylko to co usłyszysz, a nawet nie skonfrontujesz tego z prawdą. Za chwilę ktoś ci nawrzuca to głowy nową porcję gówna i znowu będziesz tutaj "swoje" oświadczenia pisał?

larkeen
Posty: 59
Rejestracja: 02.09.2016, 12:12

Re: Relacje, Komentarze, Foto/Video - 9-12 grudnia

Post autor: larkeen » 14.12.2016, 13:31

espana pisze:Chłopaki mają racje z tą kretyńską modą na SSy, swastyki, hitlerow itp. To świadectwo upośledzenia ekip w tamtym okresie. Teraz zastąpił to kult Żołnierzy wyklętych, i to już są lepsze "wzorce" - chociaż ta moda już jest w takich rozmiarach, że idąc po ulicy czasem mam wrażenie, że trochę przesadna. No, ale postęp jest. W ogóle wbrew pozorom scena kibicowska zawsze była i nadal jest nieodporna na dziwaczne mody. Mnie osobiście denerwuje moda na angielskie nazwy. Sharksi, teddy boysi, devilsi,barbariansi,dragony, green gangi,butchersi,fightersi, young coś tam...No normalnie jakby nie można było czegoś nazwać po polsku. Chyba 90% tych wszystkich nazw grup to angielski, moją wrażliwość to razi, bo "przesłąnie" nazwy można spokojnie po polsku wyrazić.
To trzeba było założyć konto o nicku "hiszpania", a nie "espana".
Z życia na e-froncie:
ide w gory pisze:gdyby mi się nudziło, to bym założył 15 kont, gdzie "koledzy" z Legii i np. Sosnowca nazwali by cię mega pedałem, który swoimi wpisami robi tylko przypał Legii i stwierdzili, że masz w**********.

ide w gory pisze:Jestem gejem, chodziłem na Legię, Kiedy koledzy się o tym dowiedzieli, pogonili mnie, więc postanowiłem że zniszczę ich w internecie.


Gary widz
Posty: 140
Rejestracja: 10.10.2012, 19:54

Re: Relacje, Komentarze, Foto/Video - 9-12 grudnia

Post autor: Gary widz » 14.12.2016, 13:44

teraz będąc w sklepie matka trzyma wózek dziewczynka tam jest a chłopak biega po markecie a ta krzyczy do niego Tony a do córki Ksena się zwracała to są typowo polskie imiona?może to zdrobnienia nie pytałem jej ale na oko wyglądała na 40 kobita a chłopak z 5,6 lat córka z 2 może 3,gdzie podziały się typowo Polskie imiona??

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości