Kibice w UK

Informacje ze światowych trybun
ODPOWIEDZ
nisc
Posty: 1812
Rejestracja: 26.02.2007, 19:26

Re: Kibice w UK

Post autor: nisc » 01.01.2020, 19:54

Losowanie po stronie Rangers jest bezosobowe tylko są pule przydzielane poszczególnym fc które regularnie wykupują bilety na mecze wyjazdowe, potem wewnątrz fc jest dogadane kto dostanie bilety. Po stronie Celtiku tak samo jednak tam GB ma sporo więcej do powiedzenia i dlatego sporo biletów trafia do nich bezpośrednio .
TYBET JEST SERBSKI



WATP
Posty: 5
Rejestracja: 16.02.2014, 00:07

Re: Kibice w UK

Post autor: WATP » 25.06.2020, 16:00

Do wydarzen opisanych w ostatnim tmk plus trzeba oddac dobra stara nute airdrie brzmi tak Gas them all gas them all. Old Adolfo hitler he did his best give us the gas and we’ll do the rest gas them all😂👍
"And the ira scum over the border will run in the charge of the UDR4" Free, free.....

Kaleoa.02
Posty: 216
Rejestracja: 27.02.2022, 01:21

Re: Kibice w UK

Post autor: Kaleoa.02 » 23.07.2023, 02:31

Ktos moze przedstawic na dzien dzisiejszy ekipe Newcastle? Bo z tego co wiem bardzo konkretnie jesli chodzi o malolatow gordies. Na you tubie chlopak czyta "Hoolifan" od Chealse. Fajna lektura o lads z lat 70 po 90. Ciekawie. Jesli ktos ma o reprze Angli jakas lekture to niech da linka. Pzdr

oldies years
Posty: 81
Rejestracja: 27.12.2016, 17:55

Re: Kibice w UK

Post autor: oldies years » 23.07.2023, 20:04

Kropiel pisze:
23.07.2023, 10:41
Kaleoa jakbyś się nie zjebał i nie spruł do mnie to bym ci wysłał skany wywiadów z brytyjskimi lads. Akurat posiadam sporo starych numerów tmk plus a właśnie kiedyś była seria wywiadów z chuliganami z Wysp którzy działali w latach 80 i 90. Oprócz tego mam numer w którym jest opisany kibicowski Londyn. Noo ale musisz obejść się smakiem.

Ja mam pytanie kogoś kto orientuje się jak obecnie wygląda sytuacja w Londynie. Nadal Millwall i Młoty top czy do głosu doszły też inne bandy jak Tottenham lub Chelsea? O Arsenalu nie piszę bo ci nigdy nie mieli ekipy i są przez rywali traktowani w formie żartu.
Zacznijmy od tego, że czasy z lat 80. i 90. raczej nie wrócą, przynajmniej na dzisiaj i jednak poziom chuligański w Anglii, poziom brutalności i skali tego wszystkiego co było kiedyś, jest wg mnie nie do porównania, oczywiście bijatyki są, napierdalanki w pubach i pod pubami są, ale to już nie to samo.

Odnośnie Twojego posta, Millwall i WHU nadal są "top", jak to nazywasz, ale Spurs i Chelsea też gwoli ścisłości zawsze byli top, choć ci z Chelsea dołączyli do ścisłej czołówki chuligańskiej trochę później, z racji przemian pokoleniowych. Trybuny na Stamford zwane były trybunami emerytów, był to jeszcze stary stadion, nie typowo piłkarski, z jakby bieżnią wokół boiska. Były to lata 60, 70.a Chelsea zaczęli na dobre chuligankę na początku lat 80.Natomiast Tottenham zawsze był mocny (Yids Army) i do dzisiaj rywalizuje z Arsenalem, lokalnie w północnym Londynie, ale oczywiście też z Chelsea czy WHU. A Arsenal, który jak każdy klub w Anglii miał i ma ekipę, (The Gooners) faktycznie nie są i nie byli nigdy w czołówce angielskich hools. Chelsea rywalizuje z Fulham, oba kluby jak na standardy londyńskie sąsiadują ze sobą, w zachodniej części miasta, ale Fulham to klub któremu kibicują głównie bogaci ludzie, stadion położony nad Tamizą w parku, po którym chodzą sarny i daniele, dookoła wille, apartamenty, więc chuliganów tam za bardzo nigdy nie było, nie licząc jednorazowych incydentów w wykonaniu młodocianych, czyli jakieś wbieganie na boisko, właśnie w meczach z Chelsea. Odnośnie wschodniolondyńskich klimatów warto pamiętać o Leyton Orient i Charlton, ale do Millwall czy WHU, z tej samej z grubsza okolicy, raczej podjazdu nigdy nie mieli, chociaż kiedyś Orient był dość mocny, ale bardzo dawno temu. Mamy jeszcze QPR i Crystal Palace - oba kluby z dość liczną bazą kibiców, ale bez większych incydentów.

Reasumując - Millwall, WHU, Spurs i Chelsea to nadal wg mnie głównie siły w Londynie. Jeszcze tylko bym dodał, że mimo wszystko kluby londyńskie pod względem chuliganskim były nieco przereklamowne, bo głównie w północnej części Anglii były ekipy im co najmniej dorównujące, głównie Leeds, czy Man Utd, ale też Middelesbourogh z mniejszych klubów czy Hull. Na południu bardzo mocny był Portsmouth i obie ekkpy walijskie czyli Cardiff i Swansea.
Mieszkałęm wprawdzie 7 lat w Anglii, nie kibicuję żadnemu z klubów o których wspomniałęm (tylko paru innym), więc moje oceny mogą być subiektywne, no i każdy może może mieć oczywiście swoje, inne zdanie na te tematy.
pozdrawiam.

yob
Posty: 69
Rejestracja: 16.03.2007, 16:17

Re: Kibice w UK

Post autor: yob » 23.07.2023, 21:44

Dobrze to pokrotce opisales. Idac z Londynu na polnoc ale troche blizej mozna wspomniec tez o obydwu ekipach z Birmingham, Sheffield no i moze jeszcze Stoke. Choc to wszystko raczej nie to co Leeds czy MU.
Swansea chyba jednak odstaje od Cardiff, ale jak ktos twierdzi inaczej to nie bede sie klocil.
W Londku obok takich klubow jak QPR, Palace czy Charlton dodalbym Brentford. To wszystko moznaby okreslic taka "II liga stolicy" a III to takie Fulham, Wimbledon czy Leyton. Nie wiem jak na tym tle wypadaja podlondynskie Watford i Barnet. Jakos rok temu na zywo mialem okazje zobaczyc na wyjezdzie malolatow z Wealdstone, ale raczej nic nie prezentuja poza kozaczeniem do jakiegos miejscowego malolata w 10 na 1 no i oczywiscie obowiazkowo ciuchami SI :)
Za to sporo bluzgali wlasnie na wspomniane Barnet, a krotko potem krazyl filmik jak sa przez nich gonieni przy okazji meczu z nimi. No ale to juz zahaczam o bardzo male kluby, ktorych w tym miescie troche jest i wiadomo, ze ktos gdzies czasem komus da po ryju po jakims meczu, ale to nie znaczy od razu ze to starcia jakichs ekip.
Gwoli scislosci Arsenal kiedys mial niezla ekipe, ale bylo to bardzo dawno temu.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości