Grecja - Turcja [klimaty 2013]

Informacje ze światowych trybun
ODPOWIEDZ
Father23
Posty: 8
Rejestracja: 16.12.2013, 13:44

Grecja - Turcja [klimaty 2013]

Post autor: Father23 » 16.12.2013, 13:55

Wiem, że Grecja i Turcja są podczepione pod Bałkany, ale w związku z tym że większość postów dotyczy byłem Jugosławii, chciałbym tu zadać konkretne pytanie.

Jak wyglądają kosy/zgody w Grecji i w Turcji między sobą. Wiadomo historycznie że Turcy z Grekami mieli bardzo konkretnie na pieńku - ostatnio w latach 70 nawet mogło dojść do wojenki o Cypr. A zaraz po I wojnie doszło do wielkiego exodusu paru milionów Greków z Turcji, i Turków z Grecji.

Jak wyglądają relacje na tle kibicowskim, czy wchodzą w grę zatargi nacjonalistyczne, czy raczej nie. Szczególnie mi chodzi o grecki kluby które kontynuują tradycje klubów które leżałyu kiedyś w Turcji np. AEK Ateny - AEK to skrót Klub Sportowy Konstantynopola, PAOK Saloniki czy Panionios. To kluby "emigranckie", czy między nimi są zgody, jak to wygląda?

Czy też jest podział jak w Europie Zachodniej na Lewackie i Prawicowe? Chodzi mi nastawienie poszczególnych grup do Złotego Świtu, lub skrajnych lewaków.

Pytanko dotyczy to zarówno kibiców piłkarskich, jak i koszykówki gdzie wiadomo w tym rejonie na meczach też jest konkretnie. I jak odnoszą się kibice z Grecji,Turcji do klubów z Izraela (np. Maccabi) ?



KontrolaBiletów
Posty: 143
Rejestracja: 16.02.2014, 11:55

Re: Grecja - Turcja [klimaty 2013]

Post autor: KontrolaBiletów » 11.04.2014, 21:03


fluor
Posty: 1609
Rejestracja: 22.09.2009, 20:33

Re: Grecja - Turcja [klimaty 2013]

Post autor: fluor » 26.04.2014, 18:42

za 20 min final pucharu Grecji

https://www.youtube.com/watch?v=VMQxdHclOEQ

zasieki, druty przygotowane, goście przyjechali 300 autokarami. już można się założyć że mecz będzie ciężko rozegrać. :)

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości