WŁOSKA SCENA KIBICOWSKA

Informacje ze światowych trybun
ODPOWIEDZ
Walduś
Posty: 73
Rejestracja: 06.09.2012, 11:22

Re: WŁOSKA SCENA KIBICOWSKA

Post autor: Walduś » 17.03.2018, 11:42

Porter12 pisze:
16.03.2018, 23:37
Lari pisze:
11.03.2018, 13:15
Poszukuję opisów kibicowskich Mediolanu - zarówno Milanu i Interu, chociaż bardziej interesuje mnie ta druga ekipa. Może być po angielsku.
Podbijam. Lecz wolę po Polsku :)
Nie wiem co tam konkretnie chłopaki chcielibyście wiedzieć, byłem kilka razy w Mediolanie, poznałem paru kibiców z obu stron barykady. Obiektywnie trzeba przyznać, że Inter to ścisła czołówka w Italii, aktualnie mają najlepszą frekwencję we Włoszech, potężny młyn, bardzo dobre oprawy, od czasu do czasu odpalą piro. W solidnych liczbach jeżdżą na wyjazdy, zazwyczaj dobrze oflagowani. Chuligańsko jak to nawinęli mediolańczycy "radzą sobie". O konkretne starcia nie pytałem. W samym Mediolanie siły rozkładają się mniej więcej po równo, na murach więcej widać napisów Curva Nord Milano, ale to akurat o niczym nie świadczy. Podczas derbów wszyscy chodzą normalnie wymieszani jak gdyby nigdy nic, czasami ktoś tam krzyknie jakąś docinkę. Podobno kiedyś Inter miał kontakty z Bayernem Monachium, czy jest tak obecnie - nie wiem. Generalnie włoski styl kibicowania bardziej mi się podoba od naszego, u Włochów widać pasję i autentyczną miłość do klubu, u nas za dużo jest interesów, gangsterki i cwaniakowania. W Italii chłopaki oczywiście też robią różne biznesy na mieście, ale potrafią to jakoś odgrodzić - interesy swoją drogą, a kibicowanie swoją. I to jednak kibicowanie jest u nich na pierwszym miejscu.
jestesmywaszastolica pisze:c*** z tym gazem i tymi oprawami, ja się pytam gdzie rekiny mają d***?



O i tak
Posty: 123
Rejestracja: 21.07.2014, 21:35

Re: WŁOSKA SCENA KIBICOWSKA

Post autor: O i tak » 18.03.2018, 11:23

Inter kumpluje się z Lazio i Varese, Milan z Brescią. Większą kosę od swoich derbowych rywali obie ekipy uważają Juve.

plemplem81
Posty: 709
Rejestracja: 27.12.2011, 10:14

Re: WŁOSKA SCENA KIBICOWSKA

Post autor: plemplem81 » 18.03.2018, 23:30

Porter, Lari - co dokładnie chcielibyście mieć opisane? Parę stron wcześniej coś już o Mediolanie pisałem. Jednak musicie skonkretyzować, co chcecie wiedzieć, bo to pojęcie bardzo szerokie o czym wspomnieliście.

O i tak - zgodą Interu jest jeszcze Brigade Sud Nice. Milan natomiast trzyma się z obiema skonfliktowanymi między sobą ekipami Brescii - "Brescia 1911" oraz "Curva Nord Brescia":

Obrazek
Obrazek
Walduś pisze:
17.03.2018, 11:42
Obiektywnie trzeba przyznać, że Inter to ścisła czołówka w Italii, aktualnie mają najlepszą frekwencję we Włoszech, potężny młyn, bardzo dobre oprawy, od czasu do czasu odpalą piro. W solidnych liczbach jeżdżą na wyjazdy, zazwyczaj dobrze oflagowani. Chuligańsko jak to nawinęli mediolańczycy "radzą sobie".
Inter i Milan to od początków istnienia ruchu ultra' ścisła czołówka włoskiej sceny kibicowskiej. Obie ekipy na solidnym poziomie, zarówno u siebie, jak i na wyjazdach. Frekwencja na obu klubach różnie się waha, w latach 90-tych była zdecydowanie na korzyść Milanu, XXI wiek to przewaga znów Interu. To jednak nie ma przecież żadnego znaczenia. Oba kluby generują bardzo duże zainteresowanie - średnie sezonowe frekwencje w granicach 40-50 tysięcy ludzi, to przecież kapitalny wynik, jak na włoskie warunki i porepresyjny krajobraz z 2007 roku.
Walduś pisze:
17.03.2018, 11:42
Inter [...] W solidnych liczbach jeżdżą na wyjazdy, zazwyczaj dobrze oflagowani.
Pod względem wyjazdowym Inter nie osiągnął pułapu Milanu od paru dekad. Nie wiem z czego to wynika. Na Milanie jest jakaś lepsza zajawka w tej kwestii. W kwestii oflagowania - jest inaczej niż to przedstawiasz. Inter od kilku dobrych lat na wyjazdach wiesza tylko i wyłącznie flagę CN69 oraz mniejszą Secondo Anello Verde (drugi krąg zielony - miejsce lokalizacji młyna Interu na San Siro). Wcześniej wyglądało to zupełnie inaczej - było bogate oflagowanie, teraz z tym jest zupełna kiszka - dla udowodnienia zapraszam tutaj:

[link]

Milan znów wyjazdowo zawsze prezentował się świetnie z oflagowaniem. Od 2 sezonów również rossonerim odbiło i zaczęli wieszać tylko i wyłącznie flagę Curva Sud i ewentualnie do tego flaga Assenti Presenti. Milan ma duże problemy z psami w kwestii eksponowania logo swojej ekipy. Zakapturzona postać w Italii jest niedozwolona, więc od 2 sezonów Milaniści "przemianowali" swoje flagi z nazwą ekipy na logo w kształcie krzyża (symbol znajdujący się w herbie Mediolanu). We Włoszech pojawiają się tylko z flagą CSM z czerwonym krzyżem na białym tle, natomiast na wypadach zagranicznych najczęściej eksponują flagę CSM z prawdziwym logo grupy:

[link]

Ogólnie wyeliminowanie starych nazw ekip z trybun i pozastępowanie ich nazwami typu Curva Nord, Curva Sud jest słabe po całości. To tak jakby w Polsce jakaś szajka nazwała siebie dla przykładu: "Trybuna Wschodnia Bydgoszcz". Zatracił się ten klimat, bo w bezpieczne i bezkonfliktowe z prawem nazewnictwo Curva Sud, Curva Ovest itp poszła niemalże cała Italia.
Walduś pisze:
17.03.2018, 11:42
Generalnie włoski styl kibicowania bardziej mi się podoba od naszego, u Włochów widać pasję i autentyczną miłość do klubu, u nas za dużo jest interesów, gangsterki i cwaniakowania. W Italii chłopaki oczywiście też robią różne biznesy na mieście, ale potrafią to jakoś odgrodzić - interesy swoją drogą, a kibicowanie swoją. I to jednak kibicowanie jest u nich na pierwszym miejscu.
Tak, to jest magia. Nikt nie pręży się, nie spina d***, nikt nie chodzi sztywny do usrania. Nie ma żadnego podziału na chuliganów i innych. Może są i Włosi słabi, jak wpada tam CSKA wraz z Partizanem i Widzewem w 200 osób bandy. Fakt, nie stać ich na przeciwstawienie się takiej sile. Stąd fama o nich, że to pizdy. Pfffff... Ale miłości do klubu, generalnie klimatu fanatyzmu i niewymuszonego (to jest słowo klucz) zajebistego zamiłowania do sceny kibicowskiej to moglibyśmy się od nich uczyć każdego dnia.
Obrazek

O i tak
Posty: 123
Rejestracja: 21.07.2014, 21:35

Re: WŁOSKA SCENA KIBICOWSKA

Post autor: O i tak » 19.03.2018, 15:19

Ja nigdy we Włoszech nie byłem, ale zgodzę się z Wami. Np taka Atalanta to jest fenomen dla mnie. Zacna ekipa z niedużego miasta, zaraz ktoś mnie tu zje, że to lewacy itp, ale mam to w d****, grupa określa się jako apolityczna, podobnie jak ekipy z Genui. Plemplem kiedyś czytałem, że w Genui był konflikt polityczny, teraz z racji apolityczności go brak, która ekipa stała na prawo, a która na lewo? Wiem, że w Arminia via 5 działa jakaś mała prawicowa grupa, możesz coś więcej napisać ogólnie o ekipach z Genui?
PS: ostatnio chyba widać renesans włoskiej sceny.

plemplem81
Posty: 709
Rejestracja: 27.12.2011, 10:14

Re: WŁOSKA SCENA KIBICOWSKA

Post autor: plemplem81 » 20.03.2018, 14:40

Atalanta niegdyś była mocno lewacka. Ale co z tego? Mi imponowali zawsze na maksa i wyjebane mam, że byli na lewo. Nie moja ekipa - jedynie śledziłem ich losy. A że byli totalnymi świrusami, to sobie zapracowali na szacunek. Zajebista paczka, kogokolwiek spytacie we Włoszech, odnosi się do tej ekipy z wielkim respektem. Obecnie określają się jako apolityczni. No, ale też mnóstwo chłopaków z dawnych grup tam działających ma nadal aktywne bany. Zresztą, nawet gdyby nie mieli - to już nie to samo i nigdy nie będzie.
Via Arminia 5 to mała grupka działająca na Genoi, jej lider jest jednocześnie prowadzącym doping na tej ekipie. Genoa przed laty była lewicująca (mowa tu o czołowych grupach oczywiście z Fossa dei Grifoni na czele), Doria natomiast miała w swoich strukturach i ekipy prawicowe i lewicowe.
Obrazek

Polish Power
Posty: 680
Rejestracja: 31.05.2016, 00:18

Re: WŁOSKA SCENA KIBICOWSKA

Post autor: Polish Power » 20.03.2018, 17:30

Plemplem, widać że masz bardzo bogatą wiedzę na temat kolebki ruchu ultras czyli Italii. Opisz jeśli możesz Rzym na przestrzeni lat - jak było dawniej i jak jest teraz. Wiem że Roma to jedni z prekursorów ruchu ultras, ale to Curva Nord chyba jednak na przestrzeni lat miała ciekawsze oprawy. Derby Rzymu zawsze chyba ogólnie zawsze były ciekawsze niż Mediolanu, Genui czy Turynu.

z okolicy
Posty: 67
Rejestracja: 22.03.2011, 17:58

Re: WŁOSKA SCENA KIBICOWSKA

Post autor: z okolicy » 22.03.2018, 18:27

Polish Power pisze:
20.03.2018, 17:30
Plemplem, widać że masz bardzo bogatą wiedzę na temat kolebki ruchu ultras czyli Italii. Opisz jeśli możesz Rzym na przestrzeni lat - jak było dawniej i jak jest teraz. Wiem że Roma to jedni z prekursorów ruchu ultras, ale to Curva Nord chyba jednak na przestrzeni lat miała ciekawsze oprawy. Derby Rzymu zawsze chyba ogólnie zawsze były ciekawsze niż Mediolanu, Genui czy Turynu.
Derby Rzymu zawsze elektryzowały jeśli chcesz poznać część historii ROMY obejrzyj film "Ultras"(jeśli dobrze pamiętam gdzieś mam go na płycie).Co do Rzymu Roma powstała z 7 mniejszych klubów jedynym klubem który nie chciał się połączyć było Lazio.W którymś roku nie pamiętam dokładnie derby Rzymu zostały odwołane z powodu plotki o śmierci kibica Ultrasi ROMY jak i Lazio rozmawiali ze swoimi kapitanami by mecz się nie odbył obie ekipy walczyły z policją do samego rana co się okazało że to była tylko plotka o tej śmierci kibica.Na derby Rzymu warto się wybrać atmosfera jest mega oczywiście jeszcze jak się uda dostać bilety na Sud lub na Nord co graniczy z cudem.Kibice Romy to centrum miasta,Lazio to obrzeza miasta chodź w każdej części Rzymu można spotkać tych lub tych.Najbardziej znaną grupą na Lazio są Irriducibili których gadżety sprzedają się lepiej niż klubowe,na Romie jest sporo grup które wiodą prym np.Boys,Fedayn i wiele innych jak np Lupi Polacchi(grupa Polskich Ultrasów ROMY).Jeśli chcesz obejrzyj sobie Wojny na stadionach we Włoszech jest mowa o Romie i Lazio i pokazane derby.
https://www.youtube.com/watch?v=q9UHgjFqCQg

BochniaFascistCrew
Posty: 30
Rejestracja: 28.09.2017, 11:44

Re: WŁOSKA SCENA KIBICOWSKA

Post autor: BochniaFascistCrew » 22.03.2018, 20:40

Dokładnie, Atalanta ma w sobie to coś magicznego (pomijając oczywiście politykę i to że jestem sympatykiem drużyny która na Atleti Azzurri wbija z okrzykiem Oooo Odio Bergamo ;p) i wszyscy we Włoszech, nieważne czy to są wrogowie z Romy, Lazio, czy Interu, przyznają że to jest włoski top. Z resztą, co tu będę dużo mówił. Kwintesencja i definicja ruchu ultra` na jednym obrazku:

Obrazek

Obrazek

Noo, albo i dwóch xD Polskie biznesmeny niech popatrzą i pomyślą zanim wywieszą flagę ze słowem "ultras"...
O i tak pisze:
19.03.2018, 15:19
PS: ostatnio chyba widać renesans włoskiej sceny.
O tak, na całe szczęście po latach zapaści i represji włoski ruch kibicowski znów powoli zaczyna rozkwitać do życia. Wiadomo że to już nie te czasy, i chyba już nigdy nie będzie tak jak przed laty, lub jeszcze dużo dużo rzeki w Tybrze upłynie nim powrócą tamte trybuny. Ale taka prawda że klimat i fanatyzm prawdziwego ruchu ultra` to teraz można spotkać chyba już tylko w Grecji właśnie w Italii.

@Polish Power Piszesz o Rzymie. Z tych większych miast to zdecydowanie najciekawsze derby, największa rywalizacja. Tylko niestety obecnie, jak całe Włochy odżywają w tym temacie, tak Rzym chyba ma się najgorzej od początku zjawiska... Restrykcje na Olimpico po wydarzeniach z finału Napoli - Viola i potem pamiętnych derbów z udziałem Wisły są tak gigantyczne, że kilkuset euro mandatu dostają nawet pikniki za stanie przy barierkach!!! Co dopiero myśleć o piro... Jak w całych Włoszech ograniczają kontrolę przy wejściu na stadion, czego przykładem San Siro, gdzie kontrole ograniczono do minimum, tak na Olimpico trzepią każdego jak potencjalnego terrorystę... Ciągłe protesty ultrasów Romy i Lazio, pewnie każdy słyszał. Wystarczy spojrzeć na zdjęcia Romy z 2014 (chociażby to pierwsze lepsze) [link] a zobaczyć jak od paru sezonów, czyli wstawieniu barier na CS i CN jest sztywnie i plastikowo :/W przypadku Romy to najkonkretniejsze ekipy odpuściły kibicowanie, nawet wyjazdy, już nawet po oficjalnym zakończeniu protestu. Jedyna nadzieja to chyba w tym nowym stadionie Romy, który już miał być dawno, a będzie może za 10 lat.
To i ja troszkę się rozpisałem o magicznej Italii :)
Złoto zabija rasę, gubi Ciebie i mnie,
Złoto pożera duszę, pije Aryjską krew!

wichrowe wzgorze
Posty: 266
Rejestracja: 20.05.2016, 15:15

Re: WŁOSKA SCENA KIBICOWSKA

Post autor: wichrowe wzgorze » 24.03.2018, 08:51

Jeżeli chodzi o Rzym. Która z ekip ma lepsza bandę chodzi o chuliganke i akcje na mieście? Jaki stosunek maja do siebie Lazio i Roma? I jaka jest polityka w obydwu ekip?

z okolicy
Posty: 67
Rejestracja: 22.03.2011, 17:58

Re: WŁOSKA SCENA KIBICOWSKA

Post autor: z okolicy » 24.03.2018, 15:23

wichrowe wzgorze pisze:
24.03.2018, 08:51
Jeżeli chodzi o Rzym. Która z ekip ma lepsza bandę chodzi o chuliganke i akcje na mieście? Jaki stosunek maja do siebie Lazio i Roma? I jaka jest polityka w obydwu ekip?
Nie ma tam podziału na bandę z pod znaku H to są Ultrasi wszyscy się leją wszyscy dopingują itp.Oba kluby lubią się jak Żydzi I Palestyńczycy :) Oba kluby na prawo wiadomo Lazio jest bardziej znane ze swoich poglądów Di Canio pozdrawiający swoich na Nord.

Kod: Zaznacz cały

https://www.google.pl/search?q=di+canio+faszysta&dcr=0&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjI9bOelIXaAhXENJoKHZq4Dl4Q_AUICigB&biw=1366&bih=662#imgrc=cMKjbXdvRjjj-M:

wichrowe wzgorze
Posty: 266
Rejestracja: 20.05.2016, 15:15

Re: WŁOSKA SCENA KIBICOWSKA

Post autor: wichrowe wzgorze » 24.03.2018, 16:41

A Roma nie jest na lewo?

Polish Power
Posty: 680
Rejestracja: 31.05.2016, 00:18

Re: WŁOSKA SCENA KIBICOWSKA

Post autor: Polish Power » 24.03.2018, 17:09

Oczywiscie ze nie. Na lewo była grupa Fedayn, a np Boys Roma od zawsze ma poglądy prawicowe.

wichrowe wzgorze
Posty: 266
Rejestracja: 20.05.2016, 15:15

Re: WŁOSKA SCENA KIBICOWSKA

Post autor: wichrowe wzgorze » 24.03.2018, 20:23

Okej. Dzięki Wam za odpowiedz :)

BochniaFascistCrew
Posty: 30
Rejestracja: 28.09.2017, 11:44

Re: WŁOSKA SCENA KIBICOWSKA

Post autor: BochniaFascistCrew » 24.03.2018, 20:48

Można powiedzieć za zaczątki ruchu ultra` na Romie były lewicowe. Jako wiadomo pierwszą wielką grupą było Commando Ultra` Curva Sud, która używała np symboli czerwonej gwiazdy.

Obrazek

Ale ówczesna lewica to nie były takie czarne, antifiarskie zjeby jak teraz, czego najlepszym przykładem niemiecki RAF, ale to już temat na inną dyskusję. Oprócz tego na CS funkcjonowało parę faszystowskich grup z wyżej wymienioną już Boys czy Opposta Fazione na czele. CUCS się rozpadło, a z biegiem lat CS stała się naturalnie faszystowska, najświetniejszy okres święciła pod nazwą AS Roma Ultras, zapewne kojarzycie tą flagę, a CS w tych latach stanowiła chyba największy monolit, najpotężniejszy młyn.

Obrazek

Grupa ta też się niestety rozpadła, ale CS oczywiście jest w większości dalej nacjonalistyczna/faszystowska, częste przytyki w stronę Lazio że z racji ich barw wywodzą się od żydów itd. Jednak faszystowscy kibice obu drużyn często razem uczestniczą w jakiś nacjo inicjatywach, oczywiście bez eksponowania barw i tego kto z jakiego klubu jest. A na samym CS do dziś funkcjonuje grupa Fedayn, może już nie tak mocno lewicowa jak przed laty, jednakże zawsze ma "odmienne zdanie" w różnych kwestiach.
Złoto zabija rasę, gubi Ciebie i mnie,
Złoto pożera duszę, pije Aryjską krew!

Decident
Posty: 68
Rejestracja: 30.09.2017, 18:07

Re: WŁOSKA SCENA KIBICOWSKA

Post autor: Decident » 26.03.2018, 17:17

Skąd w ostatnich latach tak duże różnice w atmosferze, tym jak prezentuje się młyn i sektory za bramką na korzyść Lazio? Romy został jakiś skrawek, z niedużą ilością barw. Rozłam samych grup, część nie chodzi... ??/

Jurand ze Spychowa
Posty: 1328
Rejestracja: 26.02.2007, 20:17
Lokalizacja: Spychów

Re: WŁOSKA SCENA KIBICOWSKA

Post autor: Jurand ze Spychowa » 28.03.2018, 08:28

Opisałby ktoś ładnie i dosadnie aktualną sytuację we Włoszech ? (chodzi mi tutaj o całokształt ekip, poglądy, wyjazdy, ekipy) są gdzieś opisy ale są już sprzed dobrych kilku lat a wiadomo jak to teraz bywa z czasem w tym temacie.

Lari
Posty: 293
Rejestracja: 21.02.2011, 15:50

Re: WŁOSKA SCENA KIBICOWSKA

Post autor: Lari » 31.03.2018, 12:44

Walduś i plemplem81. Wielkie dzięki za opisy, w zasadzie potrzebowałem ogólnego info. Ciekawi mnie także jeszcze jedna rzecz - jak to wygląda na derbach w Mediolanie. Czy jeżeli gospodarzem jest Inter to neutralne sektory są zajęte przez Inter, a jak Milan to przez Milan itd?

I jak wygląda kwestia kupna biletów na jakiś mecz Interu? Warto przez internet kupować, są jakieś wymogi inne?

co do włoskiego stylu kibicowania - w pełni się zgadzam, widać tam pasję na każdym kroku.
exitus acta probat.

kopalniok
Posty: 1
Rejestracja: 11.08.2017, 17:53

Re: WŁOSKA SCENA KIBICOWSKA

Post autor: kopalniok » 16.04.2018, 12:39

Ktoś orientuje się i jest w stanie pokrótce opowiedzieć do czego odnoszą się te koszulki ?

[link]

oczamba
Posty: 14
Rejestracja: 21.11.2013, 13:12

Re: WŁOSKA SCENA KIBICOWSKA

Post autor: oczamba » 25.04.2018, 16:44

Witam, chce się wybrać na mecz Atalanta Bergamo - Genoa. Czy w dniu meczu na miejscu normalnie idzie kupić bilety ? Pozdrawiam

FF1981
Posty: 122
Rejestracja: 15.09.2010, 08:30

Re: WŁOSKA SCENA KIBICOWSKA

Post autor: FF1981 » 26.04.2018, 22:12

Spokojnie kupisz bilet.Do zakupu potrzebny paszport lub dowód osobisty.

Sylwester89
Posty: 380
Rejestracja: 11.11.2010, 17:18

Re: WŁOSKA SCENA KIBICOWSKA

Post autor: Sylwester89 » 11.05.2018, 16:18

Pytanie o ekipy Sassari Torres jakie poglądy? To samo o ekipe Gubbio z ktorymi maja chyba kontakty?

drizzt8
Posty: 30
Rejestracja: 06.03.2007, 14:03
Lokalizacja: Elbląg

Re: WŁOSKA SCENA KIBICOWSKA

Post autor: drizzt8 » 14.05.2018, 11:23

W kwestii Milanu i Interu...
Czy to prawda, że pokój między ekipami zawdzięczany jest temu, że liderzy obydwu ekip to rodzina? Kiedyś słyszałem o tym od kolegi mieszkającemu pod Mediolanem i kibicującemu Interowi.

Ultra_Press
Posty: 459
Rejestracja: 11.05.2017, 10:08

Re: WŁOSKA SCENA KIBICOWSKA

Post autor: Ultra_Press » 28.08.2018, 23:22

BRESCIA - PERUGIA
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=Qnr-lJi3mpI[/youtube]
UDINESE - SAMPDORIA
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=qlQB09UeJjE[/youtube]
YOUTUBE: Olo Film

mateusznow
Posty: 205
Rejestracja: 07.06.2018, 19:29

Re: WŁOSKA SCENA KIBICOWSKA

Post autor: mateusznow » 29.08.2018, 14:10

Jak wygląda sytuacja w Parmie ?


jmk
Posty: 7
Rejestracja: 07.05.2011, 21:37

Re: WŁOSKA SCENA KIBICOWSKA

Post autor: jmk » 12.09.2018, 12:05

Mógłby ktoś opisać kibiców US Lecce? Jakie grupy, historie, poglądy, może ciekawostki?

750ml
Posty: 275
Rejestracja: 18.06.2010, 21:55

Re: WŁOSKA SCENA KIBICOWSKA

Post autor: 750ml » 20.09.2018, 14:23

Witam, jakie poglądy maja kibice FC Bologna? Działa tam jakiś ruch kibicowski? Wyjazdy oprawy? Po wyjeździe na Reprezentację zaciekawił mnie ich stary klimatyczny stadion no i barwy jak najbardziej na plus.

yob
Posty: 69
Rejestracja: 16.03.2007, 16:17

Re: WŁOSKA SCENA KIBICOWSKA

Post autor: yob » 20.09.2018, 20:45

Było juz w tym temacie pare slow o Bolonii, poczytaj strone czy dwie wczesniej.

BznB
Posty: 11
Rejestracja: 16.01.2011, 12:21

Re: WŁOSKA SCENA KIBICOWSKA

Post autor: BznB » 02.10.2018, 19:36

Planuje wyjazd na polskie derby Genoa-Sampa 25.11. Opisalby ktos obie ekipy ultrasów ?
Ze spraw organizacyjnych interesuje mnie dostepnosc tiketow bo na juve czy napoli po 19tys a derbach zawsze ponad 30. Gdzie najlepiej kupic dla janusza z polski ? Za bramkami na filmikach widac ze jazda caly mecz ale po srodku tez wiekszosc stoi ?

Z gory dzieki

Najkumaty
Posty: 67
Rejestracja: 09.02.2010, 20:49

Re: WŁOSKA SCENA KIBICOWSKA

Post autor: Najkumaty » 03.10.2018, 21:02

Na Napoli jakiś protest? Oglądam właśnie LM i słychać tylko Liverpool

Lari
Posty: 293
Rejestracja: 21.02.2011, 15:50

Re: WŁOSKA SCENA KIBICOWSKA

Post autor: Lari » 05.10.2018, 09:43

Najkumaty pisze:
03.10.2018, 21:02
Na Napoli jakiś protest? Oglądam właśnie LM i słychać tylko Liverpool
Kibice Napoli cisną się z ich z prezesem, De Laurentiisem, który ogólnie odstawia szopki i np. chciał np. przenieść mecz z Liverpoolem do Bari (jest właścicielem ich stadionu).
exitus acta probat.

RSD
Posty: 215
Rejestracja: 25.11.2009, 23:28
Lokalizacja: Piaseczno

Re: WŁOSKA SCENA KIBICOWSKA

Post autor: RSD » 07.10.2018, 14:48

Podbijam pytanie kolegi powyżej. Czy ktoś ze znawców włoskiej sceny może opisać miasto Genua i dwie ekipy stamtąd Sampdorię i Genuę ? Jak to wygląda ilościowo w mieście, jakościowo, zgody i czy obie ekipy działają na wszystkich frontach (ultras i sprawy chuligańskie). Z góry dzięki.

Najkumaty
Posty: 67
Rejestracja: 09.02.2010, 20:49

Re: WŁOSKA SCENA KIBICOWSKA

Post autor: Najkumaty » 07.10.2018, 21:55

Lari pisze:
05.10.2018, 09:43
Najkumaty pisze:
03.10.2018, 21:02
Na Napoli jakiś protest? Oglądam właśnie LM i słychać tylko Liverpool
Kibice Napoli cisną się z ich z prezesem, De Laurentiisem, który ogólnie odstawia szopki i np. chciał np. przenieść mecz z Liverpoolem do Bari (jest właścicielem ich stadionu).
O widzisz, tak podejrzewałem bo na początku tylko Liverpool śpiewał. Aczkolwiek w szoku jestem, myślałem że De Laurentis raczej się stara dobrze z kibicami żyć

Polish Power
Posty: 680
Rejestracja: 31.05.2016, 00:18

Re: WŁOSKA SCENA KIBICOWSKA

Post autor: Polish Power » 09.10.2018, 01:22

Czy to prawda że AS Bari zostało wyjebane do serie D ?! Kupę ostatnich lat grali przecież w serie b. Finanse czy korupcja ?? :/

FF1981
Posty: 122
Rejestracja: 15.09.2010, 08:30

Re: WŁOSKA SCENA KIBICOWSKA

Post autor: FF1981 » 10.10.2018, 19:44

Polish Power pisze:
09.10.2018, 01:22
Czy to prawda że AS Bari zostało wyjebane do serie D ?! Kupę ostatnich lat grali przecież w serie b. Finanse czy korupcja ?? :/
Z powodów finansowych zostali zdegradowani do Serie D.Wygląda na to, że jednak szybko wrócą na swoje miejsce.

Polish Power
Posty: 680
Rejestracja: 31.05.2016, 00:18

Re: WŁOSKA SCENA KIBICOWSKA

Post autor: Polish Power » 17.10.2018, 12:35

Napewno to od lat czołówka jeśli chodzi o choreografie.

imperium2015
Posty: 279
Rejestracja: 29.08.2013, 00:50
Lokalizacja: Polska

Re: WŁOSKA SCENA KIBICOWSKA

Post autor: imperium2015 » 25.11.2018, 16:31

taka mała ciekawostka z ostatniego meczu Romy :))

Obrazek
POLSKI PRODUCENT ODZIEŻY I GADŻETÓW KIBICOWSKICH
📞 501 590 339
📧 [email protected]
🌐 www.imperium.sklep.pl/produkcja

El General
Posty: 113
Rejestracja: 08.02.2012, 08:44

Re: WŁOSKA SCENA KIBICOWSKA

Post autor: El General » 27.11.2018, 13:06

Pytanie do koneserów włoskiej sceny:

Która ekipa rozdaje karty w Rzymie? Lazio czy Roma? Bardziej chodzi mi o sprawy spod znaku H.

I to samo pytanie odnośnie Mediolanu i Genui.

Polish Power
Posty: 680
Rejestracja: 31.05.2016, 00:18

Re: WŁOSKA SCENA KIBICOWSKA

Post autor: Polish Power » 27.11.2018, 13:41

W Rzymie to raczej siły wyrównane. Napewno Lazio jest bardziej "medialne" pod wzgl szeroko pojętego (h), ale to Roma miała ma raczej większych "świrów".

Ultra_Press
Posty: 459
Rejestracja: 11.05.2017, 10:08

Re: WŁOSKA SCENA KIBICOWSKA

Post autor: Ultra_Press » 27.11.2018, 23:07

IT: Inter Milano - Frosinone [Fans]. 2018-11-24
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=NwRLB99unYA[/youtube]

IT: Empoli - Atalanta Bergamo [Fans]. 2018-11-25

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=b7exwISIINw[/youtube]


Chcesz być na bieżąco zasubskrybuj
YOUTUBE: Olo Film

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości