WŁOSKA SCENA KIBICOWSKA

Informacje ze światowych trybun
ODPOWIEDZ
19BN00
Posty: 82
Rejestracja: 09.02.2014, 20:30

Re: WŁOSKA SCENA KIBICOWSKA

Post autor: 19BN00 » 07.05.2014, 21:56

chlopak wroci na stadion szybciej niz wam sie wydaje...;)
ps. gorzej niz u nas bo u ''nas'' nigdy nie bylo tak jak w italii przed 2007 rokiem i nawet do dzisiaj...:) tam ,strzelaja,tną ,podpalają itp itd.. a w Polsce to zaczal byc juz powoli sport... te modern walki na ringu przyprawiaja mnie o mdlosci... (oczywiscie nie popieram tez strzelania i ciecia...)



fluor
Posty: 1609
Rejestracja: 22.09.2009, 20:33

Re: WŁOSKA SCENA KIBICOWSKA

Post autor: fluor » 07.05.2014, 22:03

plemplem81 pisze:Tam związek piłkarski pare takich kar z zamknięciem sektora dał, ale skończyło się, gdy zamknęli trybunę Curva Sud na Milanie i wtedy wkurwieni karnetowicze z tej trybuny (a jest ich najwięcej z całego stadionu) złożyli pozew zbiorowy przeciw związkowi piłkarskiemu. Związek karę cofnął i już więcej nie pokusił się o zamknięcie trybun gdziekolwiek. Tyle, że było to za wrzuty na tle pochodzenia (w kierunku kibiców Napoli). Za piro tam w ogóle nie ma żadnych zakazów - jedynie kary indywidualne, jeśli ktoś zostanie złapany..
no właśnie, tylko co szkodzi aby w Polsce doszło do pozwu zbiorowego?

Ta oprawa Interu z meczu z Napoli jedna z fajniejszych w ostatnim czasie.

Obrazek


PS. co do zamykanie za ten rasizm i inne tego typu rzeczy - poprawność polityczna to zaraza Europy.

plemplem81
Posty: 709
Rejestracja: 27.12.2011, 10:14

Re: WŁOSKA SCENA KIBICOWSKA

Post autor: plemplem81 » 08.05.2014, 17:04

Rozbestwiła się tamtejsza federacja. Inter podobno na 4 mecze ma zamkniętą CN. Milan pewnie też coś dostanie, bo cisnęli na derbach Napoli. Tam to jest o tyle trudniejszy temat, że ludzie są przyzwyczajeni doping robić ze swoich stałych miejsc. Razej ciężko mi sobie wyobrazić doping dla Interu z prostej... Ale kto wie, być może siła wyższa w postaci tylu meczów zakazu na nich to wymusi.

Co do zakazu personalnego - wygląda to tam tak, że jak masz zakaz, nie wejdziesz sobie już dożywotnio na mecz wyjazdowy swojego klubu (efekt Tessery), no a przez 5 lat zakazu typ będzie musiał się co mecz meldować na komendzie miejskiej. Co ciekawe dotyczy to także meczów sparingowych. Na dobrą sprawę więc ma się z****** życie, bo co weekend trzeba się meldować na psach (z wyjątkiem czerwca i części lipca, bo wtedy w Italii jest w zasadzie przerwa od meczów). Od znajomka z Włoch wiem, że jeśli masz zakaz, to w dzień meczu swojego klubu lepiej nie pojawiać się na żadnych dworcach czy autostradach prowadzących w stronę miejsca meczu wyjazdowego. Psiarnia jak taką osobę złapie, dostaje się wyrok w trybie przyspieszonym. Ot tak. Bo jesteś kibicem z zakazem. Wyklucza to więc akcje takie jak w PL, że gdy masz zakaz stoisz sobie przed stadionem i czekasz na ziomków po meczu, by z nimi wracać :). Tam taka opcja nawet nie wchodzi w rachubę. Acha - jeśli nie masz Tessery i w grupie zorganizowanej pojawiasz się na wyjeździe swojego klubu z miejsca stajesz się posiadaczem zakazu stadionowego. Na ile lat? O tym decyduje sąd.

Z powodu powyższych kwestii włoska scena wygląda jak wygląda czyli jest cieniem samej siebie.
Obrazek

19BN00
Posty: 82
Rejestracja: 09.02.2014, 20:30

Re: WŁOSKA SCENA KIBICOWSKA

Post autor: 19BN00 » 14.05.2014, 01:19

40 to lecie zdobycia 1 w historii scudetto dumy Rzymu.


plemplem81
Posty: 709
Rejestracja: 27.12.2011, 10:14

Re: WŁOSKA SCENA KIBICOWSKA

Post autor: plemplem81 » 02.06.2014, 18:35

Lazio zaakceptowało Tesserę. W nowym sezonie będą śmigać na wyjazdy jak Juventus, Inter czy Verona - sporymi liczbami.
Obrazek

Duncan
Posty: 10
Rejestracja: 11.05.2014, 14:00

Re: WŁOSKA SCENA KIBICOWSKA

Post autor: Duncan » 02.06.2014, 22:20

pewne info ??? jesli tak to super. przez pare lat brak większych grup SSL na wyjazdach w serieA to był smutny widok

19BN00
Posty: 82
Rejestracja: 09.02.2014, 20:30

Re: WŁOSKA SCENA KIBICOWSKA

Post autor: 19BN00 » 05.06.2014, 15:00

niestety ostatni bastion upadl i Lazio zaakceptowalo tessere.. Tam gdzie sie zaczal ruch Ultras we wloszech tam wlasnie zdechl...Lazio nie moglo juz stac na strazy ''starego Ultras'' bo po prostu sie ekipa rozsypywala..Mlodzi widzieli jak inni jezdzą np Roma i sie dobrze bawią to musiala ta akceptacja nastapic.. Niestety dzieki art 9 wielu dibrych chlopakow z Lazio nie bedzie moglo sobie TDT wyrobic...

plemplem81
Posty: 709
Rejestracja: 27.12.2011, 10:14

Re: WŁOSKA SCENA KIBICOWSKA

Post autor: plemplem81 » 09.06.2014, 12:20

19BN00 pisze:niestety ostatni bastion upadl i Lazio zaakceptowalo tessere... Tam gdzie sie zaczal ruch Ultras we wloszech tam wlasnie zdechl...
Słuchaj, nie chcę atakować personalnie, bo bez sensu, za stary jestem na takie przerzucania.
Powiedz mi od kogo słyszałeś, że od Lazio rozpoczął się ruch ultra' w Italii?

Żeby uściślić - pierwsze ekipy w Italii, które zaczęły żyć w stylu ultra' to Torino, Milan, Inter, Roma. Potem poszła dalsza fala. Ultra' czyli przede wszystkim organizacja młyna u siebie (m.in. flagi na płocie) i wyjazdy. No chyba, że masz na myśli ultra' w sensie opraw - to faktycznie Lazio z Romą byli pierwsi, którzy poszli w ten temat.
Obrazek

19BN00
Posty: 82
Rejestracja: 09.02.2014, 20:30

Re: WŁOSKA SCENA KIBICOWSKA

Post autor: 19BN00 » 09.06.2014, 14:30

tak mialem na mysli tylko oprawy...

plemplem81
Posty: 709
Rejestracja: 27.12.2011, 10:14

Re: WŁOSKA SCENA KIBICOWSKA

Post autor: plemplem81 » 09.06.2014, 15:10

W porządku, rozumiem. Tylko proszę Cię, tak zupełnie na luzie i po koleżeńsku, pamiętaj, że pojęcie ultra' myśląc tylko o oprawach to jest polski totalnie spaczony pogląd. Ultra' to przede wszystkim właśnie wyjazdy, awantury, młyn niezależnie od rangi meczu i ligi, w której się gra... Oprawa to jest jakiś tam element raz na jakiś czas. Strasznie mnie boli, że polski ruch kibicowski tak spaczył to pojęcie. W Italii jeśli jesteś ultra', to więcej nie trzeba dodawać. U nas cały czas pokutuje debilne stwierdzenie - "ultrasi przygotowali oprawę". Hehe, co za kretynizm.

Jeszcze w kwestii Tdt - kartę przyjęło również Catanzaro, wielce zasłużona banda dla włoskiej sceny. To wielkie zaskoczenie, bo to jeden z twardych bastionów skrajnego kibolstwa. Padają te wszystkie największe ostoje starej dobrej szkoły. W "TMK +" jesiennym znajdzie się opis autorstwa Josefa Grubera z wojaży po Italii, to przeczytacie tam jego spostrzeżenie na ten temat, póki co jestem na etapie tłumaczenia jego wypocin + wywiadu z mniejszą ekipą Gallipoli.

Gdyby podsumować Tdt mają obecnie:
Juve
Inter
Milan
Verona
Lazio
Catanzaro
Nocerina
Brescia
Bologna
Spezia
SPAL
Modena

Kartę wyjazdową (czyli robienie innych w c****, że niby nie zaakceptowali Tessery, ale na wyjazdy i tak jeżdżą) mają:
Roma
Genoa
Fiorentina

Nie wymieniałem ekip typu Chievo, bo to c***, nie ultra'.

Tessera i system wygrali. Tyle mówiąc krótko w temacie. Teraz pora działać w takich warunkach egzystencji najlepiej jak się da. Wygrywają najsilniejsi, czyli ci, którzy najszybciej dostosowali się do obecnych warunków - tak było, jest i będzie. Nie tylko w drodze ewolucji, ale także i na kibicowskim szlaku. Ci, którzy twardo bronią się przed przyjęciem Tessery też upadną - albo poddadzą się i ją zaakceptują, albo ruch kibicowski będzie tam w wymiarze Chievo Verona, bo twardo bronili swego przez lata. Pewnie - mentalnie będą mogli się nazwać zwycięzcami, bo wytrwali przy swoim. Ale będzie to pyrrusowe zwycięstwo, bo de facto nie wygrają nic, a ze swoimi klubami w najlepsze dalej będą jeździć ci z Tesserą.
Obrazek

19BN00
Posty: 82
Rejestracja: 09.02.2014, 20:30

Re: WŁOSKA SCENA KIBICOWSKA

Post autor: 19BN00 » 09.06.2014, 23:15

tak wiem doskonale co ruch ultras znaczy we wloszech a co w polskim wypaczonym ruchu kibicowskim ,gdzie mamy tylko chuliganke i przydupasow od opraw niestety czesto niedocenianych... co do tessery to coz..wiadomo bylo ,ze wygra ale po cichu liczylem,ze uda sie zniesc art 9... z tego co rozmawialem z chlopakami z Lazio to byla ku temu dosc spora szansa pare miesiecy temu ale ilosc awantur gigantyczna w porownaniu do lat poprzednich w tym sezonie , a na koncu final copa italia ostatecznie wybily zglowy takie pomysly federacji i msw... Teraz sytuacja jest dosc patowa bo ,owszem mlode pokolenie chce podokazywac i chociaz troche zasmakowac klimatu zycia dawnego ultra i przykepali tessere wiec bedzie ciekawie, a z drugiej strony co jest logicznym nastepstwem awantur bedzie sie stale powiekszala liczba dozywotnich zakazowiczow . mamy tez 3 cia strone medalu.. Jesli ekipy nie przyklepaly by TDT to wkrotce umarly by smiercia naturalną.. Wlasnie dlatego Lazio zdecydowalo sie przyklepac TDT jak mowili -0 wyjazdow w lidze mieli od lat - jezdzili na lige europejska tez bez szalu ale w tym sezonie nawet tego nie bedzie wiec tez by odpadlo- bojkot meczy u siebie od jakiegos czasu ,wiec tez d*** -Mlodzi z Lazio chca jezdzic wiec jesli by nadal starzy im bronili to wobec tego wszystkiego co wymienilem ekipa by sie po prostu rozsypala zupelnie co zaczynalo miec juz początek od jakiegos roku..(tegoroczne derby trioche podniosly ekipe w gore po r********* romy na miescie) Osobiscie sie bardzo ciesze ,ze Lazio przyklepalo TDT chociaz mnie zostana niestety pewnie tylko mecze u siebie bo jako Polak tessere zobacze jak swinia niebo.

plemplem81
Posty: 709
Rejestracja: 27.12.2011, 10:14

Re: WŁOSKA SCENA KIBICOWSKA

Post autor: plemplem81 » 10.06.2014, 09:13

Słuchaj, podowiaduj się w tym temacie w jakiejś organizacji skupiającej w sobie fan-cluby Lazio z całych Włoch i świata.

Owszem - Tessery nie dostaniesz nigdy, bo nie jesteś Włochem, nie masz włoskiego obywatelstwa. Więc na dzień dobry jesteś z tego zwolniony. Jest jedno "ale"... Obcokrajowcy mogą też mieć wyrobioną kartę coś na wzór Tessery, która dawałaby Ci prawo śmigania na wyjazdy.

Opiszę Ci jak to działa na Milanie, być może temat będzie też pomocny dla innych kibiców włoskich klubów, bo we wszystkich wielkich klubach są organizacje zrzeszające oficjalne (zarejestrowane w tej organizacji) fan-cluby z całego świata.
Jestem posiadaczem karty Cuore Rossonero (to właśnie ta przepustka) - dostałem ją przy zakupie karnetu 2 lata temu na mecze Milanu. Można ją jednak wyrobić także i bez konieczności kupna karnetu, ale wtedy długo się czeka na jej przysłanie. Jeśli bym był członkiem polskiego OFICJALNEGO fan-clubu Milanu (Milan Club Polonia) mam opcję załatwiania biletów na każdy mecz wyjazdowy Milanu w Italii i Europie. Na tej zasadzie śmiga parę osób z Milan Club Polonia na mecze Milanu. Cały klucz wszystkiego tkwi w tej organizacji zrzeszającej fan-cluby. To tam podbijaj i wypytuj, bo oni są w stanie pomóc pod warunkiem, że w Polsce macie oficjalny fc Lazio.

Zupełnie innym tematem jest jak działa polski fc Juventusu ([link]), który stał się oficjalną sekcją kibicowską ekipy DRUGHI (trzeba zjechać myszką w dół, by dojść do polskiej sekcji): [link] . Ale tam temat działa inaczej, bo płacą wysokie składki, ale w zamian za to mają bezpośrednio od ekipy zawsze ogarnięte bilety gdzie chcą i na co chcą. Reasumując tak czy siak też musieli zostać oficjalną sekcją kibicowską największej ekipy na Juve, by mieć możliwość ogarniania biletów na wyjazdy.
Obrazek

19BN00
Posty: 82
Rejestracja: 09.02.2014, 20:30

Re: WŁOSKA SCENA KIBICOWSKA

Post autor: 19BN00 » 10.06.2014, 12:14

tak slyszalem o takiej mozliwosci wyrobienia takowej karty , tyle ze nie ma w Polsce chyba oficjaLnego FC LAZIO , a nawet jkaby byl to z calym szacunkiem bym w ogole nie chcial miec z nim nic do czynienia bo takie FC z reguły tworzą typowe lamusy i inne wynalazki ,z ktorymi kontakt mnie nie interesuje heh Mnie wystarcza ,ze mam kilku kumatych ziomkow z Polski z Lazio no i kontakty z kumatymi osobami z CN w Rzymie i tyle...

xAdams17
Posty: 11
Rejestracja: 12.12.2013, 22:29

Re: WŁOSKA SCENA KIBICOWSKA

Post autor: xAdams17 » 22.06.2014, 17:00

  • Pytanie o włoskie magazyny kibicowskie. Czy Supertifo sie jeszcze ukazuje? Jakiś inny magazyn na dobrym poziomie?

19BN00
Posty: 82
Rejestracja: 09.02.2014, 20:30

Re: WŁOSKA SCENA KIBICOWSKA

Post autor: 19BN00 » 22.06.2014, 20:50

supertifo juz nie wychodzi ,bodajze od 2012 roku..

Pierre89
Posty: 306
Rejestracja: 06.07.2013, 01:10

Re: WŁOSKA SCENA KIBICOWSKA

Post autor: Pierre89 » 23.06.2014, 00:26

Fan's Magazine.

kimbol
Posty: 102
Rejestracja: 27.06.2014, 11:02

Re: WŁOSKA SCENA KIBICOWSKA

Post autor: kimbol » 27.06.2014, 11:09

Może ktoś napisać coś o ekipie Palermo ? Jakie poglądy (prawica/lewaki/apolityczni)? Kosy/zgody (poza 'północą' jak podejrzewam)? Dzieje się u nich coś więcej czy raczej piknikowo ?

Pierre89
Posty: 306
Rejestracja: 06.07.2013, 01:10

Re: WŁOSKA SCENA KIBICOWSKA

Post autor: Pierre89 » 27.06.2014, 16:42

kimbol pisze:Może ktoś napisać coś o ekipie Palermo ? Jakie poglądy (prawica/lewaki/apolityczni)? Kosy/zgody (poza 'północą' jak podejrzewam)? Dzieje się u nich coś więcej czy raczej piknikowo ?
Palermo
Grupy Kibicowskie: Warriors Ultra, Brigate Rosanero
Zgody: Lecce, Padova i Siracusa
Układy: Marsala, Luchesse, Roma, Napoli, Foggia i Cesena
Kosy: Catania, Messina, Crotone, Reggina, Verona, Fiorentina, Salernitana, Lazio,Livorno, Cagliari,Vicenza, Bari, Ternana i Venezia

Obrazek

Po tej fladze na dole to raczej prawicowa.

kimbol
Posty: 102
Rejestracja: 27.06.2014, 11:02

Re: WŁOSKA SCENA KIBICOWSKA

Post autor: kimbol » 27.06.2014, 17:57

Dzięki wielkie za odpowiedź.
Dziwi trochę układ z Romą patrząc na relacje większości mieszkańców Sycylii z 'północą'.
Wie ktos może kiedy mniej więcej będzie dostępny terminarz Serie A ? Starałem się przeszukać internet ,ale nigdzie informacji nie znalazłem.

plemplem81
Posty: 709
Rejestracja: 27.12.2011, 10:14

Re: WŁOSKA SCENA KIBICOWSKA

Post autor: plemplem81 » 30.06.2014, 11:19

kimbol pisze:Dziwi trochę układ z Romą patrząc na relacje większości mieszkańców Sycylii z 'północą'.
Bo to nie do końca jest prawda. Tylko ekipa Warriors trzyma z Romą. Cała reszta ekip Palermo (a jest ich obecnie od zajebania, bo Palermo ma w zasadzie dwa młyny, coś jak Napoli) z Romą się mocno nie lubi. Jak znasz klimat zachodni, to wiesz, że tam to norma.
kimbol pisze:Wie ktos może kiedy mniej więcej będzie dostępny terminarz Serie A ? Starałem się przeszukać internet ,ale nigdzie informacji nie znalazłem.
Co roku terminarz Serie A pojawia się w okolicach drugiej połowy/końcówki lipca.
Obrazek

plemplem81
Posty: 709
Rejestracja: 27.12.2011, 10:14

Re: WŁOSKA SCENA KIBICOWSKA

Post autor: plemplem81 » 30.06.2014, 11:37

I jeszcze jedno... Ciro - kibic Napoli postrzelony w zamieszkach przed meczem finału Pucharu Włoch przez kibica Romy niestety odszedł z tego świata. Finał Pucharu Włoch był bez Tessery. Myślę, że już nikt nawet nie będzie przebąkiwał o jej zniesieniu po tych wydarzeniach. Pozostaje czekać na dalsze restrykcje antykibicowskie...

Tu w linku foto chłopaka:

[link]
Obrazek

19BN00
Posty: 82
Rejestracja: 09.02.2014, 20:30

Re: WŁOSKA SCENA KIBICOWSKA

Post autor: 19BN00 » 01.07.2014, 00:57

fakt Ciro zmarl ale co to ma do tessery?? strzelal do niego poza stadionem romanista wiec czy tdt bedzie czy nie takie zdarzenia i przemoc ''okolostadionowa'' bedzie zawsze... a po 2. juz sie nie moge doczekac meczu Napletow z romami hehe oile w ogole odbeda sie one zkibicami gosci,w co watpie...

plemplem81
Posty: 709
Rejestracja: 27.12.2011, 10:14

Re: WŁOSKA SCENA KIBICOWSKA

Post autor: plemplem81 » 29.07.2014, 12:17

Kolejki Serie A rozlosowane. Pierwsza kolejka i już jest na pełnym pierdolnięciu.

Atalanta-Verona
Milan-Lazio

Dziękuję, dobranoc. Czekam tylko na ustalenie godzin meczów. Oby się nie nałożyły i nie ma siły, żeby mnie tam zabrakło.

Przypominam, że Lazio od tego sezonu jeździ z Tesserą. Na Milanie Lazio nie było kibolskim składem dokładnie 8 lat. To jest przepaść czasowa. Biorąc pod uwagę zgodę z Interem, szykuje się DOJEBANY mecz na dzień dobry. Na pewno w kwestii wzajemnych słownych podjazdów.

Wypisałem sobie terminarz Milanu wg istotności meczów:

31 sierpnia Milan-Lazio
21 września Milan-Juventus
28 września Cesena-Milan
19 października Verona-Milan
23 listopada Milan-Inter

i wisienka na torcie

7 grudnia Genoa-Milan

Kibolsko czerwono-czarni mają świetne pierwsze półrocze. I co z tego, że bez europejskich pucharów. Nawet i lepiej bez tego.
Obrazek

Zagaja1910
Posty: 27
Rejestracja: 04.05.2007, 11:11

Re: WŁOSKA SCENA KIBICOWSKA

Post autor: Zagaja1910 » 04.08.2014, 20:03

Witam, wybieram się na Napoli-AS Roma, oreintuje się ktoś jak z dostępnością biletów. Czy koniecznie trzeba przepłacać w serwisach internetowych czy przed meczem dostanie się bilet (może być od koni nawet). Pozdro
JEDNO MIASTO JEDEN KLUB
TYLKO WIDZEW ŁÓDŹ

19BN00
Posty: 82
Rejestracja: 09.02.2014, 20:30

Re: WŁOSKA SCENA KIBICOWSKA

Post autor: 19BN00 » 05.08.2014, 23:08

nie sadze,ze od konika kupisz bilet taniej niz w niektorych serwisach ,zwlaszcza na taki mecz... sprobuj tutaj sobie cos znalesc [link]

Zagaja1910
Posty: 27
Rejestracja: 04.05.2007, 11:11

Re: WŁOSKA SCENA KIBICOWSKA

Post autor: Zagaja1910 » 06.08.2014, 16:13

Jasne, z tym że jeśli zerknąć na pojemność stadionu Napoli (60.000) i frekwencję na najlepszych nawet meczach (45.000) można odnieść wrażenie, że bilety będą dostępne przed meczem w miarę normalnych cenach, chyba że mają wyłączone część trybun, stąd moje pytanie czy ktoś jest w klimacie Neapolu i oreintuje się jak z dostępnością tamtejszych biletów, bo wcześniej na AC Milan-Genoa oraz Atalanta-Udinese żadnych problemów z kupnem biletów nie miałem w dniu meczu, acz to nie tego kalibru spotkanie i w Neapolu chadza zwykle więcej osób na mecze.
JEDNO MIASTO JEDEN KLUB
TYLKO WIDZEW ŁÓDŹ

fluor
Posty: 1609
Rejestracja: 22.09.2009, 20:33

Re: WŁOSKA SCENA KIBICOWSKA

Post autor: fluor » 17.01.2015, 11:27

Derby Rzymu 11.01.2015!

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=qc2lK4Vu8Ek[/youtube]

zgredzik
Posty: 269
Rejestracja: 06.07.2011, 02:57

Re: WŁOSKA SCENA KIBICOWSKA

Post autor: zgredzik » 27.01.2015, 14:08

Kilka tygodni temu (11 stycznia) oglądałem mecz Napoli - Juve i w młynie Napoli widziałem jakąś zółto-czarną flagę, która na 90% wyglądała dla mnie jak herb BVB. Czy coś łączy kibiców BVB i Napoli czy po prostu nie dokładnie widziałem?

O i tak
Posty: 123
Rejestracja: 21.07.2014, 21:35

Re: WŁOSKA SCENA KIBICOWSKA

Post autor: O i tak » 27.01.2015, 19:44

Może jakieś prywatne kontakty chociaż wątpię. Napoli jako całość ma zgodę z Genuą, a pojedyncze grupy z Lokomotivem Płowdiw i Gruppo Fidel z FC Barcelony.

Oldhopper
Posty: 24
Rejestracja: 22.12.2014, 16:56
Lokalizacja: Jestem stąd

Re: WŁOSKA SCENA KIBICOWSKA

Post autor: Oldhopper » 28.01.2015, 23:34

zgredzik dobrze widziałes. Napoli (ale tylko grupy z Curva A które z Catania zgode mają, m.i. Mastiffs Napoli i Fedayn Napoli) już od jakiegoś czasu dobre kontakty z jednej grupy BVB a dokładnie z Desperados Dortmund 1999 (DES´99) mają. Na w.w.meczu obecna delegacja DES´99 wraz z małą flagą. Na meczu Napoli przygotował trans dla jednego z DES´99 który siedzi za krat. FREIHEIT FÜR BASTI (Wolnosc dla Basti). Fotko poniżej:

Obrazek

Właśnie przez Catania się to rozwijalo, z ktorą DES´99 od kilku lat zgode mają. Napoli Catania Dortmund.

´O i tak´ przeciez w SSC to kazda grupa z innymi ekipami trzymie.
Np grupa ´Ultras Napoli´ z ´Cosa Nostra 1860 Munchen´. Jedynie to z FC Genoa 1893 cały SSC trzymie. Co ciekawe to to że poza Catania to i z US Palermo (mimo grubej kosy na linii Catania - Palermo = Derby Sycylii) kilka grup z SSC zgode mają. Ale tutaj dokładnie które grupy to sam nie wiem, bo z zewnątrz ciężko w to wszystko wnikać, bo SSC ma million tych grup. A kazda z nich swoje osobne zgody i kontakty ma, niekoniecznie tolerowane przez wszystkie inne grupy SSC. Juz nie mowiąc o wewnętrznej kosy pomiędzy grup z Curva A i Curva B czy tez kosy pomiędzy grup z tej samej Curvy(choc nie wiem czy to jeszcze aktualne). Ogólnie ten cały ruch Ultra´ na SSC to temat rzeka.
Ach te stare dobre czasy ...
Obrazek Obrazek
www.youtube.com/watch?v=9qfNgrrCYGU

O i tak
Posty: 123
Rejestracja: 21.07.2014, 21:35

Re: WŁOSKA SCENA KIBICOWSKA

Post autor: O i tak » 25.05.2015, 22:40

Oldhopper pisze:zgredzik dobrze widziałes. Napoli (ale tylko grupy z Curva A które z Catania zgode mają, m.i. Mastiffs Napoli i Fedayn Napoli) już od jakiegoś czasu dobre kontakty z jednej grupy BVB a dokładnie z Desperados Dortmund 1999 (DES´99) mają. Na w.w.meczu obecna delegacja DES´99 wraz z małą flagą. Na meczu Napoli przygotował trans dla jednego z DES´99 który siedzi za krat. FREIHEIT FÜR BASTI (Wolnosc dla Basti). Fotko poniżej:



Właśnie przez Catania się to rozwijalo, z ktorą DES´99 od kilku lat zgode mają. Napoli Catania Dortmund.

´O i tak´ przeciez w SSC to kazda grupa z innymi ekipami trzymie.
Np grupa ´Ultras Napoli´ z ´Cosa Nostra 1860 Munchen´. Jedynie to z FC Genoa 1893 cały SSC trzymie. Co ciekawe to to że poza Catania to i z US Palermo (mimo grubej kosy na linii Catania - Palermo = Derby Sycylii) kilka grup z SSC zgode mają. Ale tutaj dokładnie które grupy to sam nie wiem, bo z zewnątrz ciężko w to wszystko wnikać, bo SSC ma million tych grup. A kazda z nich swoje osobne zgody i kontakty ma, niekoniecznie tolerowane przez wszystkie inne grupy SSC. Juz nie mowiąc o wewnętrznej kosy pomiędzy grup z Curva A i Curva B czy tez kosy pomiędzy grup z tej samej Curvy(choc nie wiem czy to jeszcze aktualne). Ogólnie ten cały ruch Ultra´ na SSC to temat rzeka.
O kontaktach z Borussią nie słyszałem, a te zgody które wypisałem podał mi typek, który po prostu mówił, że są one najbardziej widoczne. Jeśli to co piszesz z Palermo to prawda, to tez niezły misz-masz, skoro niektóre grupy z Palermo trzymają z Romą. W sumie muszę się zgodzić z Tobą w 100% z tym, że w całych Włoszech temat zgód wygląda inaczej niż u nas, każda grupa ma z kimś innym.

Hujtras
Posty: 413
Rejestracja: 31.08.2012, 10:12

Re: WŁOSKA SCENA KIBICOWSKA

Post autor: Hujtras » 03.09.2015, 15:34

Można prosić o jakieś informacje o ekipie Livorno? Oprócz tego, że są komuchami.

neo12
Posty: 316
Rejestracja: 11.09.2009, 21:17

Re: WŁOSKA SCENA KIBICOWSKA

Post autor: neo12 » 04.09.2015, 16:40

W ostatnim TMK + masz wywaiad z jednym z liderów Livorno
,,Tolerancja jest cnotą ludzi bez przekonań" - Gilbert Keith Chesterton

plemplem81
Posty: 709
Rejestracja: 27.12.2011, 10:14

Re: WŁOSKA SCENA KIBICOWSKA

Post autor: plemplem81 » 18.09.2015, 17:36

Kolejne ekipy zaakceptowały Tesserę. Lazio i Salernitana. Z tych najlepszych band bez tessery zostały bodajże już tylko Atalanta i Napoli. W tej drugiej ekipie trwa wielka dyskusja nad tematem zaakceptowania tdt - zdania są mocno podzielone. Atalanta póki co chyba nawet tego nie rozważa - tam blisko 300 osób ma obowiązujące zakazy.
Obrazek

Rampage
Posty: 30
Rejestracja: 29.04.2007, 09:55

Re: WŁOSKA SCENA KIBICOWSKA

Post autor: Rampage » 20.09.2015, 07:42

Lazio wybiera się dzisiaj do Neapolu?

Mokotów_CWKS(L)
Posty: 18
Rejestracja: 15.06.2007, 22:33

Re: WŁOSKA SCENA KIBICOWSKA

Post autor: Mokotów_CWKS(L) » 05.12.2015, 18:33

SERIE B

Avellino - Virtus Lanciano
Salernitana - Ascoli Picchio FC 1898

LEGA PRO (3 liga, grupa C - region południowy)

Ischia Isolaverde - Foggia
Paganese - Lecce

Na który z tych meczy Waszym zdaniem najbardziej warto się udać ? ? Bilety kupię normalnie czy trzeba na którymś z tych stadionów wyrabiać karty ?

O i tak
Posty: 123
Rejestracja: 21.07.2014, 21:35

Re: WŁOSKA SCENA KIBICOWSKA

Post autor: O i tak » 05.12.2015, 23:31

O Panie, ja się nie znam co do wyrabiania kart, ale wybrałbym drugi mecz z pierwszej pary! Dwie fajne ekipy, nie wiem jak tam obecnie stoją, ale ekipy konkretne kibicowsko w historii ultra!

Supporter
Posty: 627
Rejestracja: 13.04.2008, 16:23
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: WŁOSKA SCENA KIBICOWSKA

Post autor: Supporter » 05.07.2016, 20:34

https://www.youtube.com/watch?v=CHad4hFRQeU
Można coś więcej, ile trwa przyjaźń ? Między jakąś konkretną ekipą Milanu czy ogólnie całej Curvy ?

Mr.Big
Posty: 89
Rejestracja: 13.07.2016, 10:56

Re: WŁOSKA SCENA KIBICOWSKA

Post autor: Mr.Big » 26.07.2016, 11:08

Panowie, Cesena - moglby ktos ich opisac?

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości