Skandynawia

Informacje ze światowych trybun
Piotrek198963
Posty: 1081
Rejestracja: 04.09.2010, 03:45

Skandynawia

Post autor: Piotrek198963 » 05.04.2011, 22:06

Zakładam temat jeszcze raz ponieważ jak wszyscy wiedzą tamten samoczynnej uległ kasacji z powodu awarii forum.

Trening AIK przed derbami z Djurgarden

[link]
[link]
[link]


Djurgarden-AIK Solna (Derby Sztokholmu)

AIK
[link]
[link]
[link]
[link]

DIF
[link]
[link]
[link]
[link]

http://www.youtube.com/watch?v=8PMgMiv7PFY
http://www.youtube.com/watch?v=RdOngpf3Rpg
http://www.youtube.com/watch?v=dFam4QLM ... r_embedded

Norrköping-GAIS

[link]
[link]

Göteborg-Örebro

[link]
[link]
Obrazek

█▀█ █▀▀ █▀█ █▄▄
█▀█ █▄▄ █▀█ █▄█
all corp are bastards



fluor
Posty: 1609
Rejestracja: 22.09.2009, 20:33

Re: Skandynawia

Post autor: fluor » 06.04.2011, 17:38

Derby Sztokholmu kozak. :) Dobry klimat

Piotrek198963
Posty: 1081
Rejestracja: 04.09.2010, 03:45

Re: Skandynawia

Post autor: Piotrek198963 » 06.04.2011, 19:48

Norrköping-GAIS

[link]
[link]

Elfsborg-Häcken

[link]

P.S:Wklejma fotki z Norrköping bo nie zauważyłem że # lecz wczoraj jeszczce hulało z tej strony.
Obrazek

█▀█ █▀▀ █▀█ █▄▄
█▀█ █▄▄ █▀█ █▄█
all corp are bastards

BozeChronFanatykow
Posty: 62
Rejestracja: 26.03.2011, 03:50

Re: Skandynawia

Post autor: BozeChronFanatykow » 08.04.2011, 22:11

Jakis opis,fotki z Finlandii i Norwegii? czy w tych krajach dzieje sie cos z "mocniejszej strony kibicowania" ?

Piotrek198963
Posty: 1081
Rejestracja: 04.09.2010, 03:45

Re: Skandynawia

Post autor: Piotrek198963 » 09.04.2011, 15:49

Co mozna powiedziec o Finlandii na mecze średnio 2 tys. widzów coś tam próbują zrobic jakies oprawy ale raczej nie na wysokim poziomie choc i cieszy że właśnie coś jest jak na mały kraj no i jeśli chodzi o mocniejsze strony to w Finlandii to raczej nic sie nie dzieje.

z derbowych meczów to:
Inter-TPS Turku

Finlandia

[link] Jokerit Helsinki
[link] TPS Turku
[link] TPS Turku
[link] Helsingborgs IFK
[link] Tampere United
[link] Tampere United
Obrazek

█▀█ █▀▀ █▀█ █▄▄
█▀█ █▄▄ █▀█ █▄█
all corp are bastards

fluor
Posty: 1609
Rejestracja: 22.09.2009, 20:33

Re: Skandynawia

Post autor: fluor » 09.04.2011, 17:01

Myny fińskie są małe. Największy młyn to chyba jest na reprezentacji i robią na kadrze oprawy.
Oprawa na derbach Turku
http://www.youtube.com/watch?v=k6eY0951 ... re=related

Starcia przed meczem z Rosją
http://www.youtube.com/watch?v=n3yajhkWI6w

Z wiadomych wzgledów mecz z tym sąsiadem szczególnie elektryzował.

Norwegia futbolem stoi. Kraj zwariowany na punkcie piłki. Piłkarzy w 4,5 mln kraju jest tyle co w Polsce, a na mecze 1.ligi w 60 tys. miastach potrafi przyjść 10 tys. kibiców. Obecnie na trybunach raczej spokojnie. Głownie ultras, często sporo pirotechniki. Frewkencja na 1 lidze - średnio po 10 tys.

niektóre grupy hools
Brann –TGB
Valerenga – Isko Boys
Aalesunds - Blue Army
Viking - SYC

ale niech bardziej obeznani się wypowiedzą.

Napewno Dania i Szwecja są nr 1. Derby Sztokholmu i Kopenhagi zawsze ciekawe.

Piotrek198963
Posty: 1081
Rejestracja: 04.09.2010, 03:45

Re: Skandynawia

Post autor: Piotrek198963 » 10.04.2011, 15:26

Valerenga Oslo-Aalesund

[link]

Örebro-Syrianska

[link]

GAIS - Trelleborg

[link]
Obrazek

█▀█ █▀▀ █▀█ █▄▄
█▀█ █▄▄ █▀█ █▄█
all corp are bastards

Piotrek198963
Posty: 1081
Rejestracja: 04.09.2010, 03:45

Re: Skandynawia

Post autor: Piotrek198963 » 11.04.2011, 03:53

AIK Solnba-Mjallby

[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

Sk Brann - Fredrikstad

[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
Obrazek

█▀█ █▀▀ █▀█ █▄▄
█▀█ █▄▄ █▀█ █▄█
all corp are bastards

Piotrek198963
Posty: 1081
Rejestracja: 04.09.2010, 03:45

Re: Skandynawia

Post autor: Piotrek198963 » 16.04.2011, 10:44

Djurgarden-Malmoe

[link]
[link]
[link]
[link]
Obrazek

█▀█ █▀▀ █▀█ █▄▄
█▀█ █▄▄ █▀█ █▄█
all corp are bastards

Piotrek198963
Posty: 1081
Rejestracja: 04.09.2010, 03:45

Re: Skandynawia

Post autor: Piotrek198963 » 22.04.2011, 04:45

Broendby- Aab
[link]
[link]

Örgryte-Skövde

[link]
[link]

Djurgarden- Malmoe

http://www.youtube.com/watch?v=HbGSCS5r ... dded#at=76


Hammarby- Landskrona

http://www.youtube.com/watch?v=zPHGIw7m ... ded#at=621

AIK Solna- IFK Goeteboorg

[link]
Obrazek

█▀█ █▀▀ █▀█ █▄▄
█▀█ █▄▄ █▀█ █▄█
all corp are bastards

Piotrek198963
Posty: 1081
Rejestracja: 04.09.2010, 03:45

Re: Skandynawia

Post autor: Piotrek198963 » 30.04.2011, 04:28

Gais-Djurgĺrdens IF

[link]

Malmö-Mjällby

[link]

Lyngby - FC Kopenhaga

[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... OY_mDwXYxw

Syrianska-Vasteris

http://www.youtube.com/watch?v=GCYc_ZSr ... ded#at=452

Randers-Broendby

http://www.youtube.com/watch?v=BT3b14Eh ... r_embedded

Motala-Örgryte

[link]
[link]
Obrazek

█▀█ █▀▀ █▀█ █▄▄
█▀█ █▄▄ █▀█ █▄█
all corp are bastards

fluor
Posty: 1609
Rejestracja: 22.09.2009, 20:33

Re: Skandynawia

Post autor: fluor » 01.05.2011, 18:53

Szwedzka policja zażądała wprowadzenia obowiązkowych opłat dla klubów piłkarskich, które mają ponosić koszty akcji porządkowych poza stadionami oraz eskorty kibiców gości.- Nie jest to kara, lecz opłata za kosztowne akcje. Wynosić będzie maksymalnie milion koron (440 tys. złotych) za mecz - wyjaśniła policja.

- Organizator meczu będzie finansowo odpowiedzialny za kibiców gości poza swoją arena w drodze na mecz i aż do ich wyjazdu z miasta - powiedział Lars Tonneman z komendy głównej szwedzkiej policji.

Dotychczas za zaprowadzanie porządku poza stadionami w wyniku zamieszek związanych z meczami piłkarskimi kluby nie płaciły, ponieważ policja interpretowała to jako swój obowiązek w ramach pilnowania porządku publicznego. Teraz ma się to skończyć.

Opłaty mają wejść w życie w ciągu miesiąca, lecz jak na razie będą dotyczyć tylko klubów będących spółkami akcyjnymi.

W kwietniu, po fali zamieszek na stadionach Szwedzki Związek Piłki Nożnej zwrócił się do rządu o wprowadzenie ostrzejszych sankcji prawnych przeciw pseudokibicom.


buhehe od czego jest ta policja?

Przemk0
Posty: 8
Rejestracja: 08.05.2011, 01:54

Re: Skandynawia

Post autor: Przemk0 » 08.05.2011, 03:18

Piotrek198963 pisze:Broendby- Aab
[link]
[link]
Brondby (nie Broendby).

Byłem na tym meczu, Brondby prowadzi doping przez cały mecz mimo niekorzystnego wyniki i słabej jednak postawy piłkarzy. Goście się raczej nie przebijają zresztą nie jest ich zbyt dużo.

[link]
[link]

Zdjęcie gości zrobiłem jak już świętowali z piłkarzami.
Piotrek198963 pisze: Lyngby - FC Kopenhaga

[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
Lyngby jest bardzo blisko Kopenhagi więc nie dziwi taki najazd kibiców i przejście ulicami z flagami.

Jutro (a właściwie dziś) FCK gra derby z Brondby, na wyjeździe. Mecz w Kopenhadze nie był ciekawy z kibicowskiego punktu widzenia gdyż Brondby zbojkotowało go ze względu na wprowadzony restrykcyjny system zakupu biletów na mecze wyjazdowe ich drużyny. System wymusza deponowanie swojego odcisku palca itd.. kibice Brondby odpowiedzieli iż nie są kryminalistami tylko fanami i nie zgadzają się na taki system.

Z tego meczu jedna fota oprawy FCK :

[link]

Oprawa pojawia się na trybunie "piknikowej", ultras siedzą na dolnej trybunie z której było robione zdjęcie. Widać też po drugiej stronie garstkę kibiców Brodby, co ciekawe dużo osób (pikników) z Brondby siedziało na moim sektorze który jest na trybunie nad ultrasami FCK. Widać było to po golu dla Brondby, ciekawa sytuacja jak 1/4 sektora wstaje i cieszy się z bramki dla gości tuż nad głowami ultrasów drużyny gospodarzy. Tutaj raczej to normalka, przed stadionem też było trochę osób z szalikach Brondby i nikt na nich nie zwracał uwagi.

Piotrek198963
Posty: 1081
Rejestracja: 04.09.2010, 03:45

Re: Skandynawia

Post autor: Piotrek198963 » 08.05.2011, 22:18

Malmö-IFK

[link]

Brøndby IF - AC Horsens

http://www.youtube.com/watch?v=DigFaF_s ... r_embedded

Vaĺlerenga - Brann

[link]
Obrazek

█▀█ █▀▀ █▀█ █▄▄
█▀█ █▄▄ █▀█ █▄█
all corp are bastards


Piotrek198963
Posty: 1081
Rejestracja: 04.09.2010, 03:45

Re: Skandynawia

Post autor: Piotrek198963 » 10.05.2011, 15:54

DERBY Göteborg-a
IFK Göteborg- GAIS

[link]
[link]
Obrazek

█▀█ █▀▀ █▀█ █▄▄
█▀█ █▄▄ █▀█ █▄█
all corp are bastards

fluor
Posty: 1609
Rejestracja: 22.09.2009, 20:33

Re: Skandynawia

Post autor: fluor » 10.05.2011, 19:11

Mi się podba motyw Vendetty, nie pierwszy raz w wykonaniu Brondby. Maski są super, jakby tak pare tysięcy ludu w tym szło to jak na filmie. :) Ogólnie sympatyczne derby.

Przemk0
Posty: 8
Rejestracja: 08.05.2011, 01:54

Re: Skandynawia

Post autor: Przemk0 » 10.05.2011, 21:49

Piotrek198963 pisze:Derby Kopenhagi

Brondby Kopenhaga- FC Kopenhaga
Jeśli jeszcze z nazwą "Derby Kopenhagi" można się zgodzić bo to w sumie derby aglomeracji Kopenhagi. To pisanie Brondby Kopenhaga to nieporozumienie. Drużyna nazywa się Brondby IF i jest z miasta Brondby które jest usytuowana na zachodnich przedmieściach Kopenhagi. Patrząc jedynie na mapę to mecz FCK z Lyndby też w sumie był derbami Kopenhagi :)

Co do meczu to oprawę widać na filmie, chorągiewki nie były tylko rozłożone na trybunie Ultras ale także na pozostałych trybunach. Szkoda że nie postanowili ich użyć później w trakcie meczu. Generalnie obie ekipy dopingują przez cały mecz bez przestojów, ale to norma na zwykłych meczach też doping jest całe 90min. W FCK dopinguje cała górna trybuna, zaś w Brondby głownie środek sektora i na część przyśpiewek reszta sektora ale głównie to wygląda tak że im dalej od środka tym bardziej piknikowo. Cała trybuna wygląda na dobrze napakowaną kibicami ale przy dopingu to z połowa to zachowuje się jak statyści. Z opraw to w drugiej połowie na trybuje Brondby małe racowisko, zaś po stronie FCK (ok. 80minuty) race i złote folie którymi machają już do końca meczu i 10-15min po.

Nie wiem czy obie ekipy się pozdrawiają w trakcie meczu bo duńskiego nie znam. Generalnie po stronie Brondby zauwazylem szaliki anty FCK zaś po stronie FCK koszulki z jakimś napisem w strone Brondby... ale owe gadżety to raczej nie była zorganizowana akcja.

Po meczu gdy FCK wychodzi z stadionu dochodzi do małego spięcia z wychodzącymi też fanami Brondby. Szczekają głównie do siebie i wymieniają fucki, policja prewencyjnie odsuwa fanów Brondby. Zresztą ci raczej mają respekt do Policji bo jeden z nich (co wcześniej spinał się do FCK) podchodzi do mnie i troskliwym głosem informuje żebym za blisko nie podchodził bo tutaj w Danii to mogą mnie aresztować.

FCK generalnie idzie w stronę kolejki podmiejskiej jako że też wracam do Kopenhagi to nasze drogi się krzyżują i po chwili idę z nimi. Policja eskortuje ich mało szczelnie w Polsce takie kordony są ciasne.. tutaj troszkę pał z przodu troszkę z tyłu.. kilka samochodów policyjnych i jak się później okazuje nieco tajniaków. Efekt tego jest taki że fani FCK przechodzą np: obok 2-3 osób w koszulkach Brondby i praktycznie nic się nie dzieje jedynie po chwili jakaś grupka wyskakuje do nich z bluzgami i na tym się kończy. Widać iż wszystko się raczej kończy tutaj na bluzgach i przepychankach, być może respekt do policji jest spory. Mimo wszystko dochodzi do spięcia z mundurowymi i jest chwila "ganiania się" z pałami oraz rzucania w nich znalezionymi przedmiotami. Najbardziej krewkich jednak powijają tajniacy. Reszta drogi do stacji jednak spokojnie.

Fajna sytuacja w trakcie drogi gdy na jednym z balkonów stoi może 11letnia dziewczynka i macha naprawdę sporą flagą FCK na kiju.. na balkonie widać też barwy FCK. Dostaje ona gromkie brawa od przechodzących.

Na stacji porzucali sobie jeszcze kamieniami tu i tam i wyjazd się skończył dla FCK.

Fotki :
[link] - Trybuna Brondby
[link] - Szalik anty FCK
[link] - Brondby, race w drugiej połowie
[link] - FCK (dwa sektory)
[link] - FCK oprawa w drugiej połowie
[link] - FCK wychodzi z stadionu
[link] - Przemarsz fanów FCK do stacji kolejki podmiejskiej po meczu

Henderson_
Posty: 429
Rejestracja: 23.04.2011, 09:20

Re: Skandynawia

Post autor: Henderson_ » 10.05.2011, 22:11

A możesz napisać jak to przedstawia się w Kopenhadze? Brondby i to całe Lyngby mają kibiców w Kopenhadze? A jak z ilością?

Przemk0
Posty: 8
Rejestracja: 08.05.2011, 01:54

Re: Skandynawia

Post autor: Przemk0 » 10.05.2011, 22:54

Niestety nie jestem aż takim ekspertem, generalnie to Brondby ma 35tys mieszkańców a stadion 30tyś miejsc więc naturalnym jest iż duża ilość pochodzi z sąsiednich miast. Na flagach widać i słychać w przyśpiewkach słowo "Vestegnen" co chyba znaczy coś w stylu zachodnie krańce(części?). Dodatkowo mają flagę "Suburban Casuals", zatem można wydedukować iż większość fanów pochodzi z zachodnich przedmieść Kopenhagi ale w i samej Kopenhadze jest też trochę fanów. Brondby jest jednym z najbardziej utytułowanych klubów w Danii to zapewne przyciągnęło sporo fanów.

Myślę iż można zacytować tutaj kolegę który opisywał derby w 2007 roku :

"Ludzie afiszują się swoimi sympatiami klubowymi na każdym kroku (nalepki na samochodach, flagi w oknach, koszulki klubowe – każdy wie czym skończyłoby się to w Polsce) trzeba zaznaczyć, ze fanów obu drużyn spotyka się w całej aglomeracji, w samej Kopenhadze przewagę ma FCK ale Brondby tez jest widoczne, za to w zachodnich gminach aglomeracji(min. Brondby Rodovre itd.) znaczną przewagę ma Brondby i rzadko widzi się jakiegoś fana FCK w barwach."

Co do ilości to myślę iż są to zbliżone liczby, co widać po frekwencji na obu stadionach. FCK odwiedza aktualnie więcej osób, ale i klub odnosi większe sukcesy.

Co do Lyndby to nie sądze aby mieli wielu fanów w samej Kopenhadze, strzelam że większość pochodzi z ich miasta (ok. 50 tyś mieszkańców) i może z jakiś przyległych mieścinek małych.

-------


Zapomniałem dodać informacji o ilości widzów. Mecz obejrzało 18tyś osób co nie jest jakimś wyczynem, wydawało mi się iż derby przyciągną więcej osób. Dla przykładu na poprzednim meczu na jakim byłem z AaB (drużyna Aalborga) było 17tyś osób.

FCK nie wykupiło chyba wszystkich biletów bo drugi przyznany im sektor nie był wypełniony w ok. 30%. Z tego co się dowiedziałem jeszcze w 2008 roku gdy byłem w Kopenhadze to derby nie przysparzają już takich ogromnych emocji jak kiedyś.

Henderson_
Posty: 429
Rejestracja: 23.04.2011, 09:20

Re: Skandynawia

Post autor: Henderson_ » 10.05.2011, 23:01

Dzięki za szybką odpowiedź :), pozdrawiam.

PS. Jeśli możesz opisać jeszcze jakieś skandynawskie miasta derbowe to się nie krępuj ;)

Przemk0
Posty: 8
Rejestracja: 08.05.2011, 01:54

Re: Skandynawia

Post autor: Przemk0 » 11.05.2011, 00:14

Jeśli będę tutaj pisał to jednak jedynie o meczach na których byłem, reszty się nie podejmuje bo dla mnie to nie ma sensu.

Będę prawdopodobnie jeszcze na "Skånederby" czyli derby Szweckiej prowincji Skania między Malmo FF a Helsingborg IF. Piłkarsko zapowiada się ciekawie bo Helsingborg prowadzi w lidze a Malmo jest w czołówce, więc pewnie kibice się pewnie dostosują :)

[link]

Niestety ominęło mnie spotkanie Malmo z IFK a to ponoć klasyk Szweckiej ligi :/

Arcticshadow
Posty: 5
Rejestracja: 24.05.2011, 11:59
Lokalizacja: Katowice/Norwegia

Re: Skandynawia

Post autor: Arcticshadow » 24.05.2011, 22:49

Witam w ostatni czwartek mialem okazje byc na meczu norweskiej premierligi.
Grali IK START Kristiansand vs ROSENBORG Trondheim.
Na mogacym pomiescic okolo 15 tys widzow stadionie zasiadlo niecale 8tys.w tym liczna jak na srodek tygodnia i odleglosc(ponad 800km)grupa kibicow z Trondheim.
Co ciekawe pierwszy raz w zyciu zdazylo mi sie znalesc przez pomylke na trybunie gosci.Proszac w kasie wyraznie bilet na sektor w okolicach mlynu gospodarzy.
Tak wiec ubrany w zolta bluze GieKsy(Barwy STARTu)w towarzystwie kumpla w szalu Startu i drugiego w zoltej bluzie znalezlismy sie obok ekipy w czarnobialych barwach.ze strony Rosenorga brak jakkiejkolwiek reakcji i prowadzenie przez jednego ochroniarza kierujemy sie na docelowa trybune.Zastanawia mnie fakt ze przy bramce ochrona nie zareagowala na nasze barwy.
Na meczu mlyn STARTu macha flagami i szalami,doping na w miare niezlym poziomie lecz z dluzszymi przerwami.Na sektorze kolo mlyna zorganizowano sektor dziecinny dla dzieciakow do 16roku zycia siedzacych bez rodzicow.znajdowal sie pod opieka paru stewardow,i w czasie kiedy mlyn byl cicho bajtle probowaly krecic doping niezly efekt:-).Mimo ze siedzialem daleko od ekipy Rosenborgu to ich doping czasem sie przebijal a w momentach ciszy pojedyncze okrzyki byly z prawdziwym pierdolnieciem.

mlyn Start Kristiansand

Obrazek

Rosenborg

Obrazek

Widok ogulny

Obrazek

Obrazek
GKS KATOWICE-JERV GRIMSTAD

fluor
Posty: 1609
Rejestracja: 22.09.2009, 20:33

Re: Skandynawia

Post autor: fluor » 25.05.2011, 11:11

Malmo - Helsingborg

http://www.ultras-tifo.net/news/400-mal ... 52011.html

bardzo ładna ta choreografia

Obrazek

Malmo trzyma swój dobry poziom. Dziwne w Szwecji jest to, że przy odpalaniu piro piłkarze muszą schodzić do szatni. Troche osób zatrzymanych z powodu zajść około meczowych.

Przemk0
Posty: 8
Rejestracja: 08.05.2011, 01:54

Re: Skandynawia

Post autor: Przemk0 » 26.05.2011, 18:42

Malmo - Helsingborg

Mecz drugiej drużyny w tabeli z pierwszą, derby regionu, pełny stadion, można by się spodziewać wielu wrażeń. Wrażenia były ale jedynie gdzieś do 30stej minuty. Aczkolwiek po kolei. Na meczu zameldowałem się na trybunie z młynem Malmo. Zauważyłem przygotowane już chorągiewki i konstrukcje z rurek, która jak się okazało służyła do odpowiedniego ułożenie chorągiewek w napis. Kibiców gości sporo zajmują 2/3 dolnej części przeciwległej trybuny, nie dziwi to bo odległość między miastami to ok. 65km. Na początku meczu Malmo jedzie z choreografią z chorągiewek, a Helsingborg zaś prezentuje sektorówkę połączoną z chorągiewkami. Po oprawie obie ekipy odpalają race, nie pamiętam czy piłkarze zeszli do szatni wtedy ale z boiska na pewno. Zauważam też małą flagę z napisem (w wolnym tłumaczeniu) "Zalegalizować pirotechnikę". Flaga znika po ok. 15min ale nie zauważyłem dlaczego. Mecz solidny, a obie ekipy dopingują praktycznie przez cały czas. Szału jednak nie ma, ani Malmo nie dopinguje tak głośno abym nie słyszał gości... a goście w momentach gdy mogliby być dobrze słyszalni nie wykorzystują sytuacji. Po bramce na 0:1 dla Helsingborga, z sektora Malmo leci petarda która eksploduje w pobliżu bramkarza gości. Bramkarz przykuca i pokazuje że jest lekko oszołomiony hukiem. Po chwili z sektora Malmo wyskakuje jeden z kibiców i rzuca się z pretensjami do bramkarza. Piłkarze Helsingborga i Policja pacyfikują go szybko. Piłkarze schodzą do szatni a spiker ogłasza że mecz jest przerwany i Policja wraz z organizatorami muszą się naradzić. Udaje się na browara licząc że mecz zostanie wznowiony bo niby dlaczego nie. Jednak po 30min czekania, decyzyjni odwołują mecz. Dziwna decyzja bo nie sądzę aby bramkarz nie mógł kontynuować gry lub było jakieś zagrożenie zamieszkami. Po "meczu" jeszcze przez powiedzmy 20min Helsingborg zostaje na swoim sektorze i daje popis wokalny (lepszy niż na meczu)... Malmo zaś milczy i zbiera się powoli. Wychodzę z stadionu i oczywiście spotykam po drodze kilku kibiców gości którzy bez skrępowania w barwach idą w stronę miasta. Aczkolwiek do tego już się przyzwyczaiłem w Danii więc to chyba taki skandynawski standard. Główna zaś grupa kibiców gości odprowadzana już była przez kordon policyjny, doszło do chwilowego spięcia z grupką kibiców Malmo, nic specjalnego.

Kilka ciekawszych fotek wrzucę w weekend.

Arcticshadow, mi się tak zdarzyło w Danii na jednym z meczów gdzie trafiłem na sektor gości ekipy z Esbjerg.

Arcticshadow
Posty: 5
Rejestracja: 24.05.2011, 11:59
Lokalizacja: Katowice/Norwegia

Re: Skandynawia

Post autor: Arcticshadow » 03.06.2011, 08:21

W norwegii prowadzona jest od jakiegos czasu pod tytulem "pilka powinna byc w weekendy" wiekszosc jak nie wszystkie ekipy z Norwegii dolaczyly do tej akcji tutaj stronke do akcji otwarta na galerii,pare spoko fotek roznych Norweskich ekip:
[link]
GKS KATOWICE-JERV GRIMSTAD

zespół z Mniowa
Posty: 49
Rejestracja: 15.01.2010, 22:40
Lokalizacja: Istnieje

Re: Skandynawia

Post autor: zespół z Mniowa » 12.06.2011, 17:37

witam, jak ktoś jest z malme, lub okolic można się przykumać na jakieś piwo :) jakby co to pw
BANDA c****

Piotrek198963
Posty: 1081
Rejestracja: 04.09.2010, 03:45

Re: Skandynawia

Post autor: Piotrek198963 » 13.06.2011, 13:42

AIK Solna- Malmo

[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

http://www.youtube.com/watch?v=K2btJPg4 ... r_embedded
Obrazek

█▀█ █▀▀ █▀█ █▄▄
█▀█ █▄▄ █▀█ █▄█
all corp are bastards

Support28
Posty: 348
Rejestracja: 09.03.2007, 10:31

Re: Skandynawia

Post autor: Support28 » 15.06.2011, 10:24

ktos sie orientuje jak wygladaj poglody politczne ekip ze stolicy szwecji ?\
pzdr
Wyklęci żołnierze, chłopcy twardzi jak stal
Ostatni patrioci wśród ruin i łgarstw
Wszystko dla Polski, dla siebie nic
Dziś dla was nasza pamięć
Dla was walecznych krzyż

fluor
Posty: 1609
Rejestracja: 22.09.2009, 20:33

Re: Skandynawia

Post autor: fluor » 28.06.2011, 21:35

Zaczynają się protesty kibiców w Szwecji przeciw represjom

Helsingborg
[link]

Djurgĺrden
[link]
[link]

IFK Goteborg
[link]

AIK
[link]

Brama
Posty: 25
Rejestracja: 23.01.2011, 00:40

Re: Skandynawia

Post autor: Brama » 01.07.2011, 18:41

Mam pytanie, czy Elfsborg jeździ na wyjazdy ?
I czy można spodziewać się ich na Litwie jeżeli awansują do II rundy europejskich pucharów? Czy jednak jest to bardzo wątpliwe? - pytanie do obeznanych w temacie szwedów, czy u nich cokolwiek się dzieje.

fluor
Posty: 1609
Rejestracja: 22.09.2009, 20:33

Re: Skandynawia

Post autor: fluor » 12.08.2011, 13:35

Rosenborg - Molde
[link]
[link]
[link]


Apropo Elfsborga
http://www.ultras-tifo.net/photo-news/4 ... 82011.html

Piotrek198963
Posty: 1081
Rejestracja: 04.09.2010, 03:45

Re: Skandynawia

Post autor: Piotrek198963 » 19.09.2011, 22:58

Lillestrøm - Vålerenga

http://www.youtube.com/watch?v=A5QUKEmk ... r_embedded#!
http://www.youtube.com/watch?v=DGWA7-fV ... r_embedded

[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
Obrazek

█▀█ █▀▀ █▀█ █▄▄
█▀█ █▄▄ █▀█ █▄█
all corp are bastards

FFOT
Posty: 250
Rejestracja: 28.07.2011, 02:24

Re: Skandynawia

Post autor: FFOT » 20.09.2011, 12:21

[link]

Fotorelacja: AIK Solna Sztokholm - Djurgarden IF (19/09/2011 )
[link]

Konkretne derby Sztokholmu. Oprawy każdej ze stron i do tego spore racowisko, które rozpoczęło się po 10 minutach, w których obie ekipy nie prowadziły dopingu w ramach protestu przeciwko szwedzkiemu związkowi piłki nożnej.
[link][link]
Cotygodniowe fotorelacje z polskich i europejskich stadionów!! Sprawdź ->> [link] <<-

fluor
Posty: 1609
Rejestracja: 22.09.2009, 20:33

Re: Skandynawia

Post autor: fluor » 21.09.2011, 14:55

i wyszło im super

http://www.youtube.com/watch?v=TrSs453rRr8

bardzo fajna akcja.

fluor
Posty: 1609
Rejestracja: 22.09.2009, 20:33

Re: Skandynawia

Post autor: fluor » 30.09.2011, 13:53

Norwegia: Kibice znów odpalają race legalnie
To dopiero druga, ale na pewno nie ostatnia legalna oprawa z udziałem pirotechniki w Norwegii. Niedzielne „derby Norwegii” między Vaalerengą a Rosenborgiem to nie koniec aspiracji kibiców. Więcej na temat wydarzeń w Skandynawii podaje serwis VIF-fotball.no.

Rosenborg i Valerenga IF są nie tylko najbardziej znanymi obecnie norweskimi klubami. Mają też największe i najlepiej zorganizowane stowarzyszenia kibiców – nazwane odpowiednio Kjernen i Klanen. Wśród fanów z innych krajów krążą opowieści o tym, że bogaci norwescy kibice mają autobusy z barami i dyskotekami na pokładzie. I choć są zupełnie prawdziwe, dla przedstawicieli wspomnianych organizacji są ważniejsze sprawy.

Jak przypomniał w wyjaśnieniu niedzielnej oprawy z meczu VIF-Rosenborg Christian Kjellsen, przedstawiciel Klanen, nie chodzi o samą pirotechnikę. Chodzi o to, by kultura kibiców dopingujących żywiołowo nie była tłamszona i mogła się rozwijać. Nie są chuliganami, nie powodują zagrożenia. Przez lata odpalania rac nielegalnie nikomu na trybunach Vaalerengi nie stała się krzywda. Dlatego chcą rozmawiać o legalizacji. Przyznał, że fani w Norwegii mają wyjątkowe szczęście do dobrego klimatu i umiejętności dialogu po obu stronach. Z jednej strony kibice idą na ustępstwa, rezygnując z części spontanicznego charakteru. Z drugiej władze są skłonne dopuścić do wejścia osób z racami w tłum na próbę.

Dlatego też przed niedzielnym meczem policja, straż pożarna, klub, a w końcu nawet związek piłkarski zgodziły się warunkowo na odpalenie 7 rac wśród widzów. Materiały musiały wcześniej być zatwierdzone jako bezpieczne, a do odpalenia doszło przed meczem, nie w trakcie. Cała oprawa wyglądała tak:

http://www.youtube.com/watch?v=F3MQ06NdPK4

To kontynuacja projektu z 2009 roku, kiedy kibice Rosenborga jako pierwsi dostali pozwolenie na projekt pilotażowy związany z odpalaniem rac. Po jednorazowej oprawie opinie były bardzo pozytywne, ale dalszych starań władze nie podjęły. W Oslo miało dojść do podobnej akcji, jednak kibicom ostatecznie zabroniono odpalenia. Teraz temat powrócił z pozytywnym rozstrzygnięciem i po pierwszej inicjatywie Klanen mają zamiar iść za ciosem. Już podjęli szkolenia dla osób odpalających race. Chcą w ten sposób pokazać, że pirotechniki będą używać wyłącznie w odpowiedzialny i bezpieczny sposób.

[link]

Pablo...
Posty: 6
Rejestracja: 01.04.2010, 08:40

Re: Skandynawia

Post autor: Pablo... » 23.10.2011, 14:53

Witam
Na poniedzialkowy mecz FC Copenhagen-FC Nordsjaelland fani wchodza na mecz za darmo po okazaniu darmowego biletu wydrukowanego z neta. Powodem darmowych wejsciowek jest 20-25 lecie oficjalnego Fan Clubu.

fluor
Posty: 1609
Rejestracja: 22.09.2009, 20:33

Re: Skandynawia

Post autor: fluor » 25.10.2011, 00:58

i jak na tym meczu?


Szwecja
Djurgården - Gefle

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Pablo...
Posty: 6
Rejestracja: 01.04.2010, 08:40

Re: Skandynawia

Post autor: Pablo... » 25.10.2011, 20:06

Na meczu piknik,nawet caly stadion nie byl pelny. Doping dla FC Kopenhagii przez cale 90 minut. Przyjezdnych na moje oko 200-250 siedzia caly mecz,zero dopingu,czasem pomachaja malymi flagami. Ale to typowo piknikowa ekipa jest. Z ciekawostek przed meczem i w przerwie rzucano w trybuny koszulki FC Kopenhagii,jedna wychaczylismy a w niej byly dodatkowo dwa bilety za darmo na mecz z Lyngby za dwa tygodnie plus bon na 2 piwa. To wszystko z okazji 20 lecia oficjalnego Fan Clubu.

Pablo...
Posty: 6
Rejestracja: 01.04.2010, 08:40

Re: Skandynawia

Post autor: Pablo... » 20.11.2011, 19:34

Brondby-FCK

FCK bojktotuje wyjazd i na derby sie nie wybieraja. Powodem sa jakies nowe listy wyjazdowe i pomyslami policji odnosnie tego wyjazdu. Mecz ogladany na stadionie Parken. Dzien wczesniej impreza na stadionie w barze z goscmi z Helsinborgu i PSG. Pozniej Urban Crew udaje sie z PSG na jedna z imprez.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości