Holandia - Kibicowsko

Informacje ze światowych trybun
CfcK
Posty: 456
Rejestracja: 07.11.2010, 14:42
Lokalizacja: Krynica - Zdrój

Holandia - Kibicowsko

Post autor: CfcK » 31.12.2010, 19:38

Mógłby ktoś bliżej przedstawić tą scenę kibicowską ?
Jakie ekipy rządzą w kraju itd. itp. Relacje z meczów
fotki z oprav i awantur ...
KRYNICA MIASTEM CRACOVII !
Obrazek



Sylwester89
Posty: 380
Rejestracja: 11.11.2010, 17:18

Re: Holandia - Kibicowsko

Post autor: Sylwester89 » 02.01.2011, 12:58

Scena kibicowska w Holandii jest na bardzo słabym poziomie jeszcze do niedawna praktycznie nie bylo zadnych pokazów ultras z prawdziwego zdarzenia, wiekszosc ekip w Holandii jara sie casualem, pierwsza ekipa ktora zaczela na powaznie zajmowac sie ruchem ultra jest Twente Enschede obecnie procz nich wyróznia sie jeszcze Ajax czasem Feyenoord,Den Haag zaprezentuja jakas ciekawa choreografie, reszta ekip prezentuje naprawde marny poziom, chuligansko napewno najsilniejszymi ekipami sa Feyenoord,Ajax,Den Haag,ale ogolnie cicho jest o jakis wydarzeniach ciekawszych na holenderskich trybunach, jak dla mnie ruch kibicowski w Holandi nie godny uwagi.

fluor
Posty: 1609
Rejestracja: 22.09.2009, 20:33

Re: Holandia - Kibicowsko

Post autor: fluor » 02.01.2011, 18:47

dawniej to Holandia podobnie jak Anglia kojarzyła mi się z chuliganami. Z ultras zdecydowanie mniej.

Jeżeli chodzi o oprawy

http://www.youtube.com/watch?v=vuk5GLGZrzI
http://www.youtube.com/watch?v=oNCpKKgbXUY

FC TWENTE-OM
http://www.youtube.com/watch?v=gh3GL2Rc5fw

nisc
Posty: 1812
Rejestracja: 26.02.2007, 19:26

Re: Holandia - Kibicowsko

Post autor: nisc » 05.01.2011, 21:14

a dla mnie kibicowsko w Europie zachodniej biorac pod uwage policyjne opresje w stosunku do chuliganki Holandia trzyma fason i to niezle, dobre ekipy Ajaxu, Feyenoordu, Utrechtu, Den Haag ale tez niedoceniane jak Twente, Groningen czy nawet mala ale dobra ekipa SYC Sparty Rotterdam, zajebiste kontakty miedzynarodowe ( szczegolnie Den Haag z Juve, Brugia i Swansea ) , spoko mlode ekipy, oczywiscie nie jest tak kolorowo na trybunach ale jak to sie modnie mowi w Polsce kmwtw, oczywiscie nie jest to scena gdzie ekipy poganiaja sie po lesie z Polakami jak rowny z rownym ale takiej sceny obawiam sie w Europie nie ma nigdzie...moim zdaniem w Europie zachodniej w scislej czolowce chuliganskiej spokojnie mozemy umiescic Holandie. I jeszcze raz , niech Was nie myli slamazarny kilmat na stadionach w trakcie meczow...pzdr
TYBET JEST SERBSKI

gialloblue
Posty: 40
Rejestracja: 08.03.2007, 16:26

Re: Holandia - Kibicowsko

Post autor: gialloblue » 05.01.2011, 22:32

Dzisiejszy mecz na Sparcie, Sparta- Feyenoord, kibiców Feye miażdżąca przewaga, siedzieli praktycznie na całym stadionie, oprócz jednej trybuny, co akurat zaskoczeniem nie jest, bo rozkład sił w Rotterdamie zna chyba każdy. Tutaj młyn Sparty
Obrazek

a tutaj Feyenoord

Obrazek
Obrazek

nisc
Posty: 1812
Rejestracja: 26.02.2007, 19:26

Re: Holandia - Kibicowsko

Post autor: nisc » 05.01.2011, 23:09

klip o ekipie Sparty Rotterdam SYC ( Sparta Youth Crew ) :

http://www.youtube.com/watch?v=RlslgMwM5gM
TYBET JEST SERBSKI

Viclav
Posty: 1208
Rejestracja: 24.01.2010, 15:26
Lokalizacja: Warszawa

Re: Holandia - Kibicowsko

Post autor: Viclav » 05.01.2011, 23:56

Jak w Holandii wygląda kwestia kolorowych w młynach? I ogólnie kwestia polityki na trybunach?
Obrazek"Jesteś sterem, białym żołnierzem!" Beata KozidrakObrazek

pattaya man
Posty: 1022
Rejestracja: 05.09.2010, 07:15

Re: Holandia - Kibicowsko

Post autor: pattaya man » 06.01.2011, 05:09

pare lat temu mialem okazje byc na meczu Feyenord-NEC...Mlyn tych pierwszych mocno kolorowy,od zajebania marokancow,algiercow i tym podobnych.lubia sprzet z czym sie specjalnie nie kryje ale na szczescie nie stanowia trzonu glownej ekipy.ot taki cyganski element
w rozmowie z pracownikiem ochrony wynikalo ze najgorecej jest w Rotterdamie rzecz jasna przy okazji meczow z Ajaxem ale podobna (o ile nie wieksza)mobilizacja sil porzadkowych jest przy okazji meczow z ADO DEN HAG.
mnie osobiscie ciekawi ekipa Bredy.Mozna cos wiecej na ich temat?

gialloblue
Posty: 40
Rejestracja: 08.03.2007, 16:26

Re: Holandia - Kibicowsko

Post autor: gialloblue » 06.01.2011, 08:38

Ja jestem na każdym meczu na De Kuip. Przesada, że młyn Feyenoordu jest mocno kolorowy, w samym młynie, jest ich bardzo mało, praktycznie ich nie widać, co nie znaczy że ogólnie nie są tolerowani na stadionie, po prostu już tak wrosli w społeczeństwo holenderskie, że mało kto już zwraca na to uwagę. W starej ekipie "sportowej" Feye SCF, praktycznie nie było kolorowych, jest to ekipa już nie działająca, większosć z nich ma ponad 40 tkę, duża częsć nie żyje, paru zastrzelonych przez psiarnię, sporo wykończyło się od koksu, ci co zostali, jeżdżą ale już na spokojnie. Młoda ekipa, to pokolenie techno, ale też wariaty, siedzę niedaleko nich, i jak pisałem, czarnych policzysz na palcach jednej ręki. Co do polityki, to jest spora częsć ludzi z mocno prawicowymi poglądami, jest nawet zespół Foienoord, który gra wiadomy rodzaj muzyki, tu można paru kawałków posłuchać [link] a tu masz ich jeden z teledysków http://www.youtube.com/watch?v=GOTs1a3b ... r_embedded#! Największa mobilizacja jest oczywiscie na meczach z Joden, jak napisałes, z Den Haag podobnie, ale ekipy sportowe Feye i Hagi czasami potrafią ze sobą się dogadać. Przykładem tego oficjalna obecnosć Hagi na meczu Feye z Lechem dwa lata temu, gdzie paru jawnie pokazywało elkę. Co do ekipy NAC, to raczej są nastawieni na ultras i doping, co nie znaczy że nie ma tam ekipy sportowej, największe kosy to Willem II, Feyenoord, PSV i RKC Waalwijk, czyli wszystkie kluby z Brabantu, oprócz Feye rzecz jasna. Jako ciekawostka, dwa lata temu podczas meczu NAC z Polonią W-wa, NAC zaprezentował sektorówkę skierowaną w stronę Polaków, z podziękowaniami i wyrazami pamięci za wyzwolenie Bredy, przez Dywizję Pancerną gen. Maczka.

1921
Posty: 28
Rejestracja: 05.07.2010, 15:16

Re: Holandia - Kibicowsko

Post autor: 1921 » 06.01.2011, 12:53

Można coś na temat PSV i Utrechtu?

AJAX AMSTERDAM
Posty: 172
Rejestracja: 15.01.2010, 11:36

Re: Holandia - Kibicowsko

Post autor: AJAX AMSTERDAM » 06.01.2011, 16:37

19.01 Ajax-Feyenoord
Szkoda zakazu.Ja jezdze od 5 lat systematycznie na mecze i ten kto pisze,ze ta liga jest slaba i nic sie nie dzieje,to zwyczajnie niema pojecia.Napewno to nie Polska,ale klimat jest fajny...Het zijn maar...

Andy Capp
Posty: 62
Rejestracja: 28.10.2009, 10:25

Re: Holandia - Kibicowsko

Post autor: Andy Capp » 06.01.2011, 17:08

nisc pisze:klip o ekipie Sparty Rotterdam SYC ( Sparta Youth Crew ) :

http://www.youtube.com/watch?v=RlslgMwM5gM
0:40 widać baskijska flage, tzn że politycznie ekipa Sparty jest bardziej w lewo? Flogging Molly w tle też mogłoby na to wskazywać;)
Gdzieś na tym forum wyczytałem że ekipy Sparty i Feyenoordu jakoś specjalnie nie rywalizują ze sobą na mieście. Jak to w rzeczywistości wygląda?
Obrazek

gialloblue
Posty: 40
Rejestracja: 08.03.2007, 16:26

Re: Holandia - Kibicowsko

Post autor: gialloblue » 06.01.2011, 17:50

AJAX AMSTERDAM pisze:...Het zijn maar...
kanker joden? :)
Andy Capp pisze: Gdzieś na tym forum wyczytałem że ekipy Sparty i Feyenoordu jakoś specjalnie nie rywalizują ze sobą na mieście. Jak to w rzeczywistości wygląda?
Ano niespecjalnie, na wczorajszym meczu na całym stadionie było mocno wymieszane, ja siedziałem w szaliku Feye, obok mnie goscie ze Sparty, Feyenoord miał drugi młynek, około 30 osobowy tuż przy młynie Sparty, po meczu ludzie wychodzili ze stadionu razem. Oczywiscie słowne dopierdalanie w trakcie meczu jak najbardziej było, ale na tym się skończyło. Zresztą nie raz widziałem po meczach na De Kuip, przechodzących gosci w barwach, Sparty, NEC Nijmegen czy Rody, i krzywda się nikomu nie działa. Ot taki holenderski folklor, oczywiscie dotyczy to tylko drużyn, z którymi nie ma jakiejs wielkiej kosy.

byq
Posty: 68
Rejestracja: 14.04.2007, 22:05

Re: Holandia - Kibicowsko

Post autor: byq » 11.01.2011, 19:30

1921 pisze:Można coś na temat PSV i Utrechtu?
Podbijam pytanie, zwłaszcza jeśli chodzi o PSV

Sylwester89
Posty: 380
Rejestracja: 11.11.2010, 17:18

Re: Holandia - Kibicowsko

Post autor: Sylwester89 » 11.01.2011, 19:33

Jezeli chodzi o chuliganke to kiedys chyba bardziej aktywni, scena Ultras równiez praktycznie nie istnieje, oprawy czasem sie pojawiaja ale raczej na bardzo slabym poziomie.

gialloblue
Posty: 40
Rejestracja: 08.03.2007, 16:26

Re: Holandia - Kibicowsko

Post autor: gialloblue » 12.01.2011, 21:23

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Sylwester, skąd bierzesz wiadomosci o holenderskim podwórku? Pierwsze z brzegu foty nie istniejącej sceny ultras. Chuligańsko ekipy też nieźle działają, zarówno te większe i te mniejsze, jak Volendam, Graafschap i wiele innych. Tyle że nic o tym nie słychać, co jest spowodowane ogromną inwigilacją psiarni, na każdym stadionie jest monitoring, że widać jakie kto fajki pali, a za byle gówno są przybijane paroletnie zakazy. Tu masz na przykład załogę dżi na Feyenoordzie, Obrazek a tacy jak oni są na każdym stadionie, i trzaskają całkiem wyjsciowe twarzówki, do pokaźnej bazy danych. Każdy jest znany z imienia i nazwiska, także nie zdążył bys wrócić po meczu do domu, a już by czekali pod drzwiami. Także nie dziw się jak pisałes w poprzednim poscie, że nic nie słychać, bo nikt nie jest głupkiem, żeby dymić na stadionie, wszystko co się dzieje jest rozgrywane poza stadionami, też są całkiem niezłe polowania, czy wypady do klubów czy dyskotek, gdzie przesiadują wrogie ekipy. Wiedziałes o tym że trochę ponad rok temu zginął kibic Feyenoordu, zastrzelony przez psa podczas grubej awantury z Ajaxem w Hoek Van Holland?

Sylwester89
Posty: 380
Rejestracja: 11.11.2010, 17:18

Re: Holandia - Kibicowsko

Post autor: Sylwester89 » 12.01.2011, 21:34

Przedstawione przez Ciebie tu oprawy PSV przeciez do skomplikowanych, ani specjalnie ciekawych nie naleza, a mowiac wprost sa słabe, procz Ajaxu i Twente w Holandi nie ma przeciez jakis ekip ktore wyroznialby sie jakimis niesamowitymi oprawami. A co do chuliganki nie napisalem przeciez ze nie istnieje lub jest slaba bo wiem ze Holenderskie ekipy sa mocne.

gialloblue
Posty: 40
Rejestracja: 08.03.2007, 16:26

Re: Holandia - Kibicowsko

Post autor: gialloblue » 12.01.2011, 23:32

Nie odpowiedziałes na moje pytanie.
gialloblue pisze: Sylwester, skąd bierzesz wiadomosci o holenderskim podwórku?


Napisałes, że ruch kibicowski w Holandii jest niegodny uwagi, i nic szczególnego tam się nie dzieje. Podobnie pisałes o Wyspach, gdzie praktycznie non stop cos ciekawego się toczy.
Sylwester89 pisze:Powiem szczerze nie rozumiem ze jest az 60 pare stron poswieconych scenie kibicowskiej której w Anglii poprsotu nie ma i nie bedzie.
A tak może pisać ktos, kto wiadomosci czerpie jedynie z telewizji, albo tego co jest ogólnie dostępne na necie, w podobnym tonie pisałes o Bałkanach. No chyba, że inaczej rozumiemy pojęcie kibicowania.

Sylwester89
Posty: 380
Rejestracja: 11.11.2010, 17:18

Re: Holandia - Kibicowsko

Post autor: Sylwester89 » 12.01.2011, 23:47

gialloblue pisze:Nie odpowiedziałes na moje pytanie.
gialloblue pisze: Sylwester, skąd bierzesz wiadomosci o holenderskim podwórku?


Napisałes, że ruch kibicowski w Holandii jest niegodny uwagi, i nic szczególnego tam się nie dzieje. Podobnie pisałes o Wyspach, gdzie praktycznie non stop cos ciekawego się toczy.
Sylwester89 pisze:Powiem szczerze nie rozumiem ze jest az 60 pare stron poswieconych scenie kibicowskiej której w Anglii poprsotu nie ma i nie bedzie.
A tak może pisać ktos, kto wiadomosci czerpie jedynie z telewizji, albo tego co jest ogólnie dostępne na necie, w podobnym tonie pisałes o Bałkanach. No chyba, że inaczej rozumiemy pojęcie kibicowania.
gialloblue pisze:Nie odpowiedziałes na moje pytanie.
gialloblue pisze: Sylwester, skąd bierzesz wiadomosci o holenderskim podwórku?


Napisałes, że ruch kibicowski w Holandii jest niegodny uwagi, i nic szczególnego tam się nie dzieje. Podobnie pisałes o Wyspach, gdzie praktycznie non stop cos ciekawego się toczy.
Sylwester89 pisze:Powiem szczerze nie rozumiem ze jest az 60 pare stron poswieconych scenie kibicowskiej której w Anglii poprsotu nie ma i nie bedzie.
A tak może pisać ktos, kto wiadomosci czerpie jedynie z telewizji, albo tego co jest ogólnie dostępne na necie, w podobnym tonie pisałes o Bałkanach. No chyba, że inaczej rozumiemy pojęcie kibicowania.
Juz Ci mowie skad czerpie takie wiadomosci po pierwsze nie z telewizji badz internetu jak to napisales tylko z wlasnego doswiadczenia bo mialem okazje przebywac w Londynie przez blisko 2 lata w celach zarobkowych, i mialem okazje byc na paru meczach. Stad taka moja a nie inna opinia na temat klimatu na trybunach w Anglii. Dla mnie rozwinieta i na poziomie scena kibicowska wiaze sie z mozliwoscia prezentowania choreografii na stadionach,paleniem pirotechniki, swobodnym wieszaniu flag nie zwracajac uwagi na to ze zaslania ona reklamy,akcje na stadionach i wiele wile inych aspektow ktorych w Angli brakuje. Balkany,Wlochy,Ameryka Poludniowa,Polska i jeszcze w paru krajach mozna powiedziec ze scena kibicowska jest naprawde dobrez rozwinieta,pelna fanatyzmu,klimatu ale napewno nie ma go W Anglii.

elo1312
Posty: 700
Rejestracja: 24.02.2010, 04:12
Lokalizacja: z kibice.net

Re: Holandia - Kibicowsko

Post autor: elo1312 » 13.01.2011, 10:58

[quote=gialloblue napisał(a):]
Chuligańsko ekipy też nieźle działają, zarówno te większe i te mniejsze, jak Volendam, Graafschap i wiele innych. Tyle że nic o tym nie słychać, co jest spowodowane ogromną inwigilacją psiarni, na każdym stadionie jest monitoring, że widać jakie kto fajki pali, a za byle gówno są przybijane paroletnie zakazy. Tu masz na przykład załogę dżi na Feyenoordzie, Image a tacy jak oni są na każdym stadionie, i trzaskają całkiem wyjsciowe twarzówki, do pokaźnej bazy danych. Każdy jest znany z imienia i nazwiska, także nie zdążył bys wrócić po meczu do domu, a już by czekali pod drzwiami.[/quote]


Choc czasami emocje doprowadza do spontanicznych akcjach h na stadionie.
np tutaj Feyenoord po gola Lecha Poznan pikniki polskie ktorzy nieszczesliwie w sektorze Chuliganki Feyenoordu byly ktore sie nie umieli zachowac incognito obili. w tym tez goscia bardzo starego (zeby nie pisac dziadka) najpierw porzadnie obic, potem go rzucic do rowu 4m na dol.
[link]
[link]
Pare Minut pozniej jeszcze niezle zdemolowali swoje imbysi i jakos to wtedy nikogo nie interesowalo. ani psiarni, ani nic.
To samo co na meczu Roda -Ajax pare lata temu widzialem. tam tez sie jedna ekipa okolo25 osobowa Ajaxu na jednym z Sektorow miejscowych sie z Roda lali. Mimo tych wszystkich monitorow duzo psiarni na stadionie itd.

Wygladalo to dla obcego Polaka troche jak wolna amerykanka ze sie w dzisiejszych czasach w czasie meczu 1.ligi czy tez pucharu europy ktorego pokazuja na zywo w TV, na trybunach napierdalac mozna bez zadnej interwencji.
Obrazek BO Z KOLOROWYCH TYLKO TELEWIZORY!!

19TSW06
Posty: 214
Rejestracja: 01.07.2010, 14:06

Re: Holandia - Kibicowsko

Post autor: 19TSW06 » 13.01.2011, 12:47

Ktoś może opisać drugą ekpie z Eindhoven? Tamtejsze FC Eindhoven chyba tak się nazywa
Wisła Nowa Huta

Barnet
Posty: 1629
Rejestracja: 10.01.2010, 21:47

Re: Holandia - Kibicowsko

Post autor: Barnet » 13.01.2011, 13:58

Sylwester89 pisze:
gialloblue pisze:Nie odpowiedziałes na moje pytanie.
gialloblue pisze: Sylwester, skąd bierzesz wiadomosci o holenderskim podwórku?


Napisałes, że ruch kibicowski w Holandii jest niegodny uwagi, i nic szczególnego tam się nie dzieje. Podobnie pisałes o Wyspach, gdzie praktycznie non stop cos ciekawego się toczy.
Sylwester89 pisze:Powiem szczerze nie rozumiem ze jest az 60 pare stron poswieconych scenie kibicowskiej której w Anglii poprsotu nie ma i nie bedzie.
A tak może pisać ktos, kto wiadomosci czerpie jedynie z telewizji, albo tego co jest ogólnie dostępne na necie, w podobnym tonie pisałes o Bałkanach. No chyba, że inaczej rozumiemy pojęcie kibicowania.
gialloblue pisze:Nie odpowiedziałes na moje pytanie.
gialloblue pisze: Sylwester, skąd bierzesz wiadomosci o holenderskim podwórku?


Napisałes, że ruch kibicowski w Holandii jest niegodny uwagi, i nic szczególnego tam się nie dzieje. Podobnie pisałes o Wyspach, gdzie praktycznie non stop cos ciekawego się toczy.
Sylwester89 pisze:Powiem szczerze nie rozumiem ze jest az 60 pare stron poswieconych scenie kibicowskiej której w Anglii poprsotu nie ma i nie bedzie.
A tak może pisać ktos, kto wiadomosci czerpie jedynie z telewizji, albo tego co jest ogólnie dostępne na necie, w podobnym tonie pisałes o Bałkanach. No chyba, że inaczej rozumiemy pojęcie kibicowania.
Juz Ci mowie skad czerpie takie wiadomosci po pierwsze nie z telewizji badz internetu jak to napisales tylko z wlasnego doswiadczenia bo mialem okazje przebywac w Londynie przez blisko 2 lata w celach zarobkowych, i mialem okazje byc na paru meczach. Stad taka moja a nie inna opinia na temat klimatu na trybunach w Anglii. Dla mnie rozwinieta i na poziomie scena kibicowska wiaze sie z mozliwoscia prezentowania choreografii na stadionach,paleniem pirotechniki, swobodnym wieszaniu flag nie zwracajac uwagi na to ze zaslania ona reklamy,akcje na stadionach i wiele wile inych aspektow ktorych w Angli brakuje. Balkany,Wlochy,Ameryka Poludniowa,Polska i jeszcze w paru krajach mozna powiedziec ze scena kibicowska jest naprawde dobrez rozwinieta,pelna fanatyzmu,klimatu ale napewno nie ma go W Anglii.
Wróć się chłopcze do lat 90-tych to może się twoje marzenia spełnią, bo to co napisałeś można jedynie spotkać w jakiś zdziczałych krajach i są to na dzień dzisiejszy jednostki, które pewnie z czasem też zostaną wyeliminowane. Bałkany i Ameryka to inna bajka ale zarówno Włochy jak i Polska JUŻ takim eldorado nie są jak tu piszesz, wieczne protesty, spory z zarządami klubów, karanie za pirotechnike, u Nas już nawet flagi nie można powiesić takiej jaką chcesz, bo jeśli nie jest zgłoszona to obserwator nie pozwoli rozpocząć meczu, do momentu aż flaga zniknie z płotu, więc się trochę zagalopowałeś albo dalej jeszcze żyjesz tak jak pisałem latami 90-tymi, kiedy to Włosi byli wzorem do naśladowania a u Nas robiłeś co chciałeś bez większych konsekwencji, a na pewno już nie takich jak w czasach dzisiejszych. Co do Anglików, jestem tu od paru dobrych lat i akurat im braku fanatyzmu zarzucić nie można, mało tego, dalej według mnie znajdują się w światowej czołówce jeśli właśnie chodzi o fanatyzm i na prawdę ciężko im dorównać, więc kolego Sylwester proponuję się obudzić z głębokiego snu, albo po prostu zmienić dilera, bo trochę bredzisz.
Obrazek

Sylwester89
Posty: 380
Rejestracja: 11.11.2010, 17:18

Re: Holandia - Kibicowsko

Post autor: Sylwester89 » 13.01.2011, 14:06

To ja jednak wole zyc w dziczy i miec doczynienia z prawdziwym fanatyzmem na Balkanach lub Ameryce Płd, niz w cywilizowanej Anglii gdzie nic nie wolno i moim zdaniem jest hujowo poprostu na stadionach. A co do Włoszech to tam nadal jest bardzo dobry klimat i atmosfera tylko ma to miejsce w nizszych ligach a nie Serie A gdzie juz od dawna widac wplywy restrykcjii i Calcio Moderno.

Barnet
Posty: 1629
Rejestracja: 10.01.2010, 21:47

Re: Holandia - Kibicowsko

Post autor: Barnet » 13.01.2011, 14:23

to zdecyduj się chłopcze bo tu piszesz że we Włoszech panuje wszechobecny fanatyzm i takiego byś sobie właśnie życzył, a w innym temacie piszesz że we Włoszech to już nie to co kiedyś, albo rybki albo akwarium
Obrazek

Sylwester89
Posty: 380
Rejestracja: 11.11.2010, 17:18

Re: Holandia - Kibicowsko

Post autor: Sylwester89 » 13.01.2011, 14:29

Barnet pisze:to zdecyduj się chłopcze bo tu piszesz że we Włoszech panuje wszechobecny fanatyzm i takiego byś sobie właśnie życzył, a w innym temacie piszesz że we Włoszech to już nie to co kiedyś, albo rybki albo akwarium
Barnet pisze:to zdecyduj się chłopcze bo tu piszesz że we Włoszech panuje wszechobecny fanatyzm i takiego byś sobie właśnie życzył, a w innym temacie piszesz że we Włoszech to już nie to co kiedyś, albo rybki albo akwarium
Czytaj ze zrozumieniem tak jak pisalem Napoli z tych najwiekszych ekip nadal trzyma poziom reszta ekip z najwyzszej klasy rozgrywkowej nie prezentuje sie tak jak chocby jescze pare lat wstecz gdy Wloska scena kibicowska nie byla torpedowana przez takie chore restrykcje,zakazy jednak pisze ze nada fanatyzm,prawdziwy Wloski duch ultras panuje ale w nizszych ligach gdzie te restrykcje nie sa tak silne i respektowane jak ma to miejsce np. w Serie A.

Barnet
Posty: 1629
Rejestracja: 10.01.2010, 21:47

Re: Holandia - Kibicowsko

Post autor: Barnet » 13.01.2011, 14:35

ja czytam ze zrozumieniem, a ty się zdecyduje jak już ci pisałem, bo i to samo można zauważyć w Anglii, Premiership naszpikowana komercha, a w niższych ligach hulaj dusza
Obrazek

Sylwester89
Posty: 380
Rejestracja: 11.11.2010, 17:18

Re: Holandia - Kibicowsko

Post autor: Sylwester89 » 13.01.2011, 14:39

Barnet pisze:ja czytam ze zrozumieniem, a ty się zdecyduje jak już ci pisałem, bo i to samo można zauważyć w Anglii, Premiership naszpikowana komercha, a w niższych ligach hulaj dusza
To nie pisz ze tam pisze to a tu co innego bo od samego poczatku upieram sie przy jednym, zreszta nie mam zamiaru spierac sie z Toba o sprawy dla mnie oczywiste.

elo1312
Posty: 700
Rejestracja: 24.02.2010, 04:12
Lokalizacja: z kibice.net

Re: Holandia - Kibicowsko

Post autor: elo1312 » 13.01.2011, 14:40

19TSW06 pisze:Ktoś może opisać drugą ekpie z Eindhoven? Tamtejsze FC Eindhoven chyba tak się nazywa
Niecale 2 lata temu 2x widzialem FC Eindhoven. nikogo zainteresowanego w h ani grupy ultras nie widzialem. ´´Mlyn´´ jezeli go tak nazwac mozna to byl 20-30 osobowy typowo piknikowy. Niby czasami tam ktos z PSV Eindhoven wpadnie jak FC Eindhoven z jakims ciekawszym przeciwnikem gra, ale jak ja tam bylem to jak juz wymienilem nikogo widac nie bylo. Chyba ze sie teraz cos zmienilo ale watpie.

pozdro
Obrazek BO Z KOLOROWYCH TYLKO TELEWIZORY!!

gialloblue
Posty: 40
Rejestracja: 08.03.2007, 16:26

Re: Holandia - Kibicowsko

Post autor: gialloblue » 13.01.2011, 17:06

elo1312 pisze: Pare Minut pozniej jeszcze niezle zdemolowali swoje imbysi i jakos to wtedy nikogo nie interesowalo. ani psiarni, ani nic.
Nie twierdzę, że nic się nie dzieje, jedyne do czego dochodzi, to rzucanie na sektor gosci petardami które i tak nie dolatują przez wysoką pleksę, i kopanie w pleksę. Na Feyenoord- Lech też byłem, akurat w tym miejscu gdzie to się działo, siedziało trochę typów ze starej ekipy SCF, i duża większosć Den Haag. Non stop pokazywali w stronę Lecha elkę. Po takich akcjach, ryjofony są wyłapywane, psiarnia zawija w krótkim czasie po meczu i przybijane są zakazy. Pracuje ze mną paru gosci z młodej ekipy Feye, praktycznie wszyscy mają zakazy zbilżania się do De Kuip w czasie meczów, własnie za akcje, które były wyłapane przez monitoring, albo kamerowanie przez psiarnię.

against modern
Posty: 631
Rejestracja: 26.11.2009, 23:00

Re: Holandia - Kibicowsko

Post autor: against modern » 13.01.2011, 17:38

dobrze rozumiem ze Feye na meczu z Lechem wpuścił na swoje trybuny ekipę Den Haag ?! jak to jest, bo przecież między Feye a Hagą jest chyba kosa ??

elo1312
Posty: 700
Rejestracja: 24.02.2010, 04:12
Lokalizacja: z kibice.net

Re: Holandia - Kibicowsko

Post autor: elo1312 » 13.01.2011, 18:03

To z kim się jeszcze posiłkował Feyenoord? Bo przed Stadionem widziałem jeszcze znane osoby z NEC Nijmegen. Teraz jeszcze o Den Haag czytam ... traktowali to jako mecz Holandii czy co?
Obrazek BO Z KOLOROWYCH TYLKO TELEWIZORY!!

gialloblue
Posty: 40
Rejestracja: 08.03.2007, 16:26

Re: Holandia - Kibicowsko

Post autor: gialloblue » 13.01.2011, 19:16

Parę osób z Den Haag, już widziałem parę razy na De Kuip. Po prostu, jak przyjeżdżają jakies ekipy które są wspólnym wrogiem, takie rzeczy się zdarzają. Mam dobrego przyjaciela ze sredniego pokolenia Feye, trochę odpuscił, rodzina, trójka dzieci itp, ale parę lat wstecz działał aktywnie, wspominał że dawniej robili jakies wspólne akcje z Hagą na Ajax czy Utrecht. Oficjalnie jest kosa, i to się nie zmienia.

Thor1982
Posty: 104
Rejestracja: 08.10.2010, 22:06

Re: Holandia - Kibicowsko

Post autor: Thor1982 » 13.01.2011, 22:37

Może ktoś opisać Willem II Tilburg? Może być pw.

fluor
Posty: 1609
Rejestracja: 22.09.2009, 20:33

Re: Holandia - Kibicowsko

Post autor: fluor » 20.01.2011, 22:41

Ajax - Feyenoord

http://www.youtube.com/watch?v=fdqNXb11 ... r_embedded

coś poza stadionowego się działo?

koloRUCH
Posty: 39
Rejestracja: 24.10.2010, 11:05

Re: Holandia - Kibicowsko

Post autor: koloRUCH » 21.01.2011, 13:11

tilburg kibicowsko bardzo slabo cos tam dopinguja ekipy hools nie ma przynajmniej nie widzialem ich w akcji od 3 lat. ogolnie ublizanie za plotu.najwieksza kosa to Breda z ktora ostatnio nie podjeli rekawic u siebie tyle

gialloblue
Posty: 40
Rejestracja: 08.03.2007, 16:26

Re: Holandia - Kibicowsko

Post autor: gialloblue » 21.01.2011, 18:41

fluor pisze:Ajax - Feyenoord

http://www.youtube.com/watch?v=fdqNXb11 ... r_embedded

coś poza stadionowego się działo?

Nic się nie działo, bo Feyenoordu 0 w Amsterdamie.

elo1312
Posty: 700
Rejestracja: 24.02.2010, 04:12
Lokalizacja: z kibice.net

Re: Holandia - Kibicowsko

Post autor: elo1312 » 24.01.2011, 01:40

Skrojona Flaga AZ Alkmaar na rzecz ultrasow Ajaxu:

[link]
Obrazek BO Z KOLOROWYCH TYLKO TELEWIZORY!!

Salto del Angel
Posty: 137
Rejestracja: 02.09.2010, 21:08

Re: Holandia - Kibicowsko

Post autor: Salto del Angel » 24.01.2011, 17:57

Mógłby ktoś coś napisać więcej o FC Groningen ? Interesują mnie ewentualne zgody/ układy / kosy i aktywność ekip ultras i h jeśli takie istnieją :)
Lecz walczy za nas chrobry wódz Anielskich hufców z nieba. Któż On ? Pytasz się, Jezus On się zwie, To Chrystus nasz Pan, szatański zburzy plan, Innego nie masz Boga !!!

19TSW06
Posty: 214
Rejestracja: 01.07.2010, 14:06

Re: Holandia - Kibicowsko

Post autor: 19TSW06 » 24.01.2011, 21:58

Może ktoś opisać ligi amatorskie w Holandii? jak wiadomo z 2 ligi nie ma spadku, ale czy w ligach amatorskich znajdują się jakieś rozgarnięte ekipy które stanowią jakąś siłę przebicie na krajowym podwórku?
Wisła Nowa Huta

fluor
Posty: 1609
Rejestracja: 22.09.2009, 20:33

Re: Holandia - Kibicowsko

Post autor: fluor » 31.01.2011, 10:38

VAK410 - 10 lecie AJAX AMSTERDAM

http://www.ultras-tifo.net/photo-news/2 ... ation.html

Zmobilizowali się ultrasi :)

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości