Europejskie podróże kibicowskie (typy,opisy,wymiana info)

Informacje ze światowych trybun
ODPOWIEDZ
nisc
Posty: 1812
Rejestracja: 26.02.2007, 19:26

Europejskie podróże kibicowskie (typy,opisy,wymiana info)

Post autor: nisc » 24.02.2010, 20:56

Tak jak w temacie, co polecacie, gdzie zdarzylo Wam sie uderzyc, przed czym ostrzegacie, slowem Wasze spostrzezenia , doswiadczenia i oczywiscie opisy, pzdr
TYBET JEST SERBSKI



Zagaja1910
Posty: 27
Rejestracja: 04.05.2007, 11:11

Re: Europejskie podróże kibicowskie (typy,opisy,wymiana info)

Post autor: Zagaja1910 » 27.02.2010, 12:54

Ze swojej strony mam prośbę do kogoś kto ma pojęcie o węgierskich realiach czy mógłby skrobnąć parę słów pod kątem zbliżającego się meczu Ferencvaros-Ujpest , przede wszystkim jak wygląda sprawa z biletami, ewentualnie namiary na jakąś przyjemną kwaterę czy też cenne uwagi na temat stołowania się czy imprezowania;)

Ze swojej strony mogę podzielić się kilkoma wspomnieniami:
Barcelona-Wisła i Barcelona-Boca Juniors (prezentacja składu i ostatni mecz przed sezonem) : Na Barcelone jak dla mnie ewidentnie nie warto wydawać pieniędzy, no chyba , że ktoś lubi pooglądać mecze na wysokim poziomie i o ile jeszcze rozumiem, że Wisła nie mogła zbudować wielkiej atmosfery wśród katalończyków to na oficjalnym przedstawieniu drużyny przy pełnych trybunach spodziewałem się czegoś więcej niż paru okrzyków i teatralnej atmosfery, za to jeśli ktokolwiek może uczestniczyć w jakimkolwiek meczu z udziałem kibiców z Argentyny - gorąco polecam, choć to w czym uczestniczyłem było namiastką atmosfery La Bombonery to mimo wszystko robi wrażenie, rytmiczny śpiew i zabawa w klimacie południowoamerykańskim połączona z degustacją jointów na trybunie, fajne przeżycie:)

TeBe Berlin - Dynamo Berlin : co rzuciło mi się w oczy podczas tego meczu to dość oczywista różnica pomiędzy kibicem Herty Berlin (których to miałem okazję widzieć wcześniej) a Dynama, ale to raczej dość oczywista sprawa, oprócz bardziej wschodnich zachowań kibiców BFC nic ciekawego, ale i ranga meczu niezbyt wysoka

Crvena-Partizan : niestety nie mogę za bardzo podzielić się uwagami co do spraw organizacyjnych , bo wszystko załatwili Serbowie u których gościliśmy, jeśli ktoś będzie gościł ciut dłużej w Belgradzie niż na samym meczu to warto poszukać mieszkania w wyszukiwarkach hosteli (atrakcyjne ceny), stołować się w tzw. cukiernio-piekarniach (świeże wypieki nie tylko na słodko również w dogodnych cenach) i zagłębić się do knajp z bałkańską muzyką na żywo i prawdziwym serbskim klimatem:) niezła sprawa, co do meczu to widać zupełnie inny styl kibicowania: na stadion dotarliśmy samochodem i po zaparkowaniu udaliśmy się w stronę wejść, obok nas wielu innych fanów kopanej, bez barw więc nie wiadomo kogo koło się idzie, trochę dziwne to dla kogoś mającego jako punkt odniesienia derby Łodzi, sam mecz to oczywiście bardzo fajny doping, żywiołowe wyrywanie krzesełek po wejściu na sektor i zdobywanych bramkach (ot tak żeby trochę rozpiździć stadion wroga) no i jeszcze bardziej żywiołowy doping w miarę upływu czasu aż do 2 godzin po meczu (acz PFC wygrał, a właśnie na ich trybunie gościłem)

dodatkowo jesli ktos bedzie miał możliwość odwiedzenia meczu kosza, szczególnie z fajnym przeciwnikiem, gorąco polecam (choc sam byłem bodajże 2 raz na meczu koszykówki) trafił mi się rodzinek akurat bo Partizan-Olympiakos w Eurolidze, niemniej przyjemna sprawa pooglądać Serbów emocjonujących się koszem, w newralgicznych momentach meczu niezła dzicz, w róznych tego słowa znaczeniu:)
JEDNO MIASTO JEDEN KLUB
TYLKO WIDZEW ŁÓDŹ

Zagaja1910
Posty: 27
Rejestracja: 04.05.2007, 11:11

Re: Europejskie podróże kibicowskie (typy,opisy,wymiana info)

Post autor: Zagaja1910 » 27.02.2010, 13:33

jeszcze co mi wpadło do głowy to element logistyczny, mianowicie poruszanie się metrem i komunikacją miejską po Barcelonie to bułka z masłem, a po Berlinie ... skoro Barcelona była porównana do bułki z masłem to sam nie wiem do czego porównać stolicę zachodnich sąsiadów, wszędzie można dojechać szybko i sprawnie- tak więc w tych 2 miastach chyba niewarto myśleć o samochodzie, w kwestiach kulinarnych zaś polecam w Barcelonie bar tapas La Boqueria - na rynku o tej samej nazwie (z resztą rynek ten to jedna z większych atrakcji Barcelony) a w Berlinie prawdziwe jedzenie miejscowych ... czytaj kebab z baraniny, osobiście najlepszy jadłem na Neukoln, w knajpie Jumbo:) problemy z poruszaniem się (jak również parkowaniem w przypadku gdy ktoś będzie miał swój samochód) mogą pojawić się w Belgradzie, ale tam mieliśmy miejscowego kierowcę, więc tak jak pisałem wcześniej w tej kwestii nie pomogę
JEDNO MIASTO JEDEN KLUB
TYLKO WIDZEW ŁÓDŹ

Fanatic Lifesty(L)e
Posty: 14
Rejestracja: 14.09.2009, 10:18
Lokalizacja: Andrychów

Re: Europejskie podróże kibicowskie (typy,opisy,wymiana info)

Post autor: Fanatic Lifesty(L)e » 28.02.2010, 18:18

Wybieram się w maju na Dinamo-Hajduk. Jeśli ktoś już był kiedyś, chętnie zaczerpnąłbym garśc przydatnych informacji dotyczących tego regionu, zakupu biletów i tym podobnych.
Jeszcze jeden.

rzeznikii
Posty: 78
Rejestracja: 10.01.2009, 11:31

Re: Europejskie podróże kibicowskie (typy,opisy,wymiana info)

Post autor: rzeznikii » 17.05.2010, 13:42

troszeczke pojezdzilem ostatnio, teraz zebralem to do kupy i solidnie zaktualizowalem swa prywatna pagine

[link]

jakby ktos planowal jakies zagraniczne wojaze niech da znac na [email protected]
Moze by sie udalo cos razem wykombinowac.
moje piłkarskie podróże: [link]

NetNapinacz
Posty: 33
Rejestracja: 04.07.2010, 23:46

Re: Europejskie podróże kibicowskie (typy,opisy,wymiana info)

Post autor: NetNapinacz » 20.07.2010, 22:26

Ja w zeszłym roku wybrałem się z 2 kumplami na Real M. - Olympique Marsylia.
Mecz ten był rozgrywany w drugiej połowie września w ramach CL.

Pomimo dużego stadionu, już kilka dni (ponad tydzień), spora część biletów zarezerwowana (rezerwacja możliwa przez stronę internetową, za pomocą karty kredytowej).
Wybraliśmy miejsca, w rogu, praktycznie na wysokości płyty boiska bodajże po 60 ojro (w podobnej cenie pozostały bilety na środku boiska ale u samego szczytu stadionu-strasznie wysoko).

Jeśli chodzi o transport, to na początku myśleliśmy o samochodzie i zaliczeniu kilku miast po drodze, ale z powodu dużej liczby kilometrów zdecydowaliśmy się na samolot. W owym czasie, nie było połączenia z Polski do Madrytu bez przesiadki, więc musieliśmy się dostać najpierw do Pragi, skąd dopiero samolotem do Madrytu.
Koszt przelotu około 600-700zł w obie strony(wizz air).

Noclegi znaleźliśmy za pomocą strony [link]
Trafiliśmy w stosunkowo odległe miejsce, ale komfort naprawdę na wysokim poziomie. Mieliśmy apartament 3 pokojowy z 2 łazienkami, na dziedzińcu ośrodka korty, basen itp itd
Za dobę wychodziło niecałe 20ojro od osoby, więc przyzwoicie.

Linia metra rozwinięta przyzwoicie, można się wszędzie dostać, aczkolwiek są miasta w których komunikacja miejska jest na lepszym poziomie. Z autobusami ciężko, jeżdżą rzadko i można pobłądzić:)
Najlepiej od razu na lotnisku udać się do punktu informacyjnego obsługującego turystów. Kumaty gość wytłumaczy spokojnie jaki bilet najlepiej kupić, wydrukuje w razie potrzeby mapkę itd.

Jeśli ktoś szuka rozrywki to najłatwiej udać się na stację metra Gran Via(zielona i niebieska linia metra:)). Dużo panien lekkich obyczajów z całego świata(ceny znośne nawet jak na polski portfel) i spora liczba klubów z naganiaczami przed wejściem.

Co do samego meczu. Stadion - KOLOS. Dla kogoś, kto jeździ praktycznie wyłącznie po Polsce, widok i przeżycie niesamowite. Nasz gigant Śląski, wygląda jak popierdółka. Zamówione bilety, odbiera się w określonej kasie, wszystko grzecznie i kulturalnie. Kolejek praktycznie nie ma. Wokół stadionu sporo barów z piwem(dość smaczne i niedrogie). Kilka straganów z pamiątkami (szalik meczowy za 10ojro). Kibice hiszpańscy spokojni i dużo mniej widoczni i słyszalni. Z kolei francuscy arabowie potrafili konkretnie krzyknąć.

Wejście na stadion spokojne. Inny klimat i zwyczaj niż u nas. Godzinę przed meczem, stadion pusty. Zapełnia się na kilka-kilkanaście minut przed pierwszym gwizdkiem. Niestety(nie chcę polecieć wulgaryzmami), dla kogoś takiego jak ja, kto miał jakąkolwiek styczność z kibicowaniem w Polsce, zachowanie w Hiszpanii jest poniżej wszelkiej krytyki. Hitem był gość, który raczył się 3 burgerami, frytkami i dużą colą w czasie meczu(upierdalając całego siebie) i nie podnosząc d*** nawet po bramce.
Dopingu nie stwierdziłem (skromny "młyn" który musi siedzieć, aby nie zasłaniać. Prowadzący doping i bębniarz w przykucu lub na klęczkach).
Euforia po bramce jest krótkotrwała. Równo z gwizdkiem rozpoczynającym grę każdy kto stoi jest ponaglany aby usiąść. Żenada...
Po meczu, znaleźć czynny sklep/bar graniczy z cudem. Zdążyliśmy machnąć jedno piwko w okolicznym barze, który także był zamykany.

Na plus(z wyjątkiem cen), trzeba zaliczyć sklepik klubowy. Ogromny wybór gadżetów, w różnej cenie.

Sami Hiszpanie, w mojej opinii to naród brudasów, pedałów i nieuków. Na kilkadziesiąt osób, które pytaliśmy o coś, język angielski znały może dwie.
Madryt pomimo swych rozmiarów mnie nie zachwycił. Półbiegiem obejrzeliśmy jego znaczna większość w 1 dzień!:)
Radzę uważać na taksówkarzy, z których spora część widząc turystę rzuca ceny z kosmosu(trasa z lotniska do hotelu - 4 km, mogła nas wynieść 80ojro).

Podsumowując.
Wyjazd drogi, przeżycie może i owszem spore, ale drugi raz na pewno się nie wybiorę.

jugol
Posty: 12
Rejestracja: 22.09.2010, 17:47

Re: Europejskie podróże kibicowskie (typy,opisy,wymiana info)

Post autor: jugol » 22.09.2010, 19:01

Fanatic Lifesty(L)e pisze:Wybieram się w maju na Dinamo-Hajduk. Jeśli ktoś już był kiedyś, chętnie zaczerpnąłbym garśc przydatnych informacji dotyczących tego regionu, zakupu biletów i tym podobnych.

wiem, że trochę późno, ale jak ktoś chce się wybrać do Zagrzebia, to musi zdawać sobie sprawę z kilku rzeczy:

-Chorwaci to charakterny naród, i dość zaczepny ;) ja sam bym się naciął, bo ja i kumple myśleliśmy sobie , że jak tam pojedziemy to bedzie jak pare dni wczesniej w Budapeszcie (30.04.2010), że jak miejscowi usłyszą że my z Polski to nam jeszcze po browarze postawią, a tu 180 stopni w drugą stronę,
Chorwaci, przynajmniej ci z Zagrzebia nie bardzo lubia obcych i mozna sie załapać na oklep, jak sie wygląda podejrzanie, nie chodzi tu nawet o barwy, tylko o styl ubierania casual.
My na pewniaka weszlismy do jednej z 3 knajp BBB... i jak w jakims filmie gangsterskim albo czyms podobnym:) wszyscy z głośnych śpiewów, rozmów ucichli i patrzą na nas, wręcz grobowa cisza... a my 4 karlovacki sobie zamawiamy, barmam dopiero po chwili sie otrząsnął i nalewa, ale reszta na nas patrzy amy jak niby nic oglądamy sobie ściany, popijamy piwko itp. w koncu zaczelismy z jednym rozmawiac i jak wyszlo ze znamy przez kolege jednego z ich czołowych chłopaków to atmosfera się rozluźniła, pozniej opowiadali, że jestesmy pierwszymi obcokrajowcami którzy tak na oficjalu przyjechali do nich na mecz z Hajdukiem, żeby zobaczyc jak to u nich jest, mowili że byli kiedys jacys Niemcy, ale wyglądali na casual i ich przekopali na miescie.
podsumuwując u nich jest jak 10 lat temu u nas, każdy obcy to wróg, a dodatkowo mają taką zabawę z Hajdukie, że w dniu meczu probują wjechac do gospodarza do miasta i po pare osob zajac jakis bar, jak im sie to uda to jest sukces, bez wzgledu na to czy miejscowi pozniej ich obija, liczy sie samo udane zajecie baru, to dlatego 4-5 obcych osob ubranych casual moze zwrocic uwagę ekipy i bez zbednego zadawania pytan zostac wzięta na buty

Wiklinowa
Posty: 3
Rejestracja: 14.04.2011, 17:58

Re: Europejskie podróże kibicowskie (typy,opisy,wymiana info

Post autor: Wiklinowa » 03.08.2011, 10:13

Witam.

Czy któryś z globetrotterów forumowych mógłby skrobnąć coś na temat Chorwacji ?
Temat na pewno znany wielu z Was (może być link do strony z postem, w którym jest jakiś dobry opis).

Planuję podróż samochodem do Makarskiej, więc mam do przejechania prawie całą Chorwację.
Obowiązkowo postój w stolicy, a z docelowego punktu już blisko do Splitu.
Co można zobaczyć po drodze pod kątem kibicowskim ?
Jak zachować się w w/w miastach zwiedzając stadion, sklep klubowy i okolice ?

Jakieś porady dotyczące waluty, lepiej wymienić u Nas, czy tam ?
Ceny podobne do Naszych ?

Jak z barwami biało-czerwonymi ?

I jak ktoś był w tamtych stronach może polecić jakiś nocleg ?

Pytań mnóstwo, ale może wyjdą w trakcie.

Czekam na odp i pozdrawiam !

GangBang
Posty: 277
Rejestracja: 05.04.2010, 21:52

Re: Europejskie podróże kibicowskie (typy,opisy,wymiana info

Post autor: GangBang » 04.08.2011, 00:35

Wiklinowa pisze:Witam.

Czy któryś z globetrotterów forumowych mógłby skrobnąć coś na temat Chorwacji ?
Temat na pewno znany wielu z Was (może być link do strony z postem, w którym jest jakiś dobry opis).

Planuję podróż samochodem do Makarskiej, więc mam do przejechania prawie całą Chorwację.
Obowiązkowo postój w stolicy, a z docelowego punktu już blisko do Splitu.
Co można zobaczyć po drodze pod kątem kibicowskim ?
Jak zachować się w w/w miastach zwiedzając stadion, sklep klubowy i okolice ?

Jakieś porady dotyczące waluty, lepiej wymienić u Nas, czy tam ?
Ceny podobne do Naszych ?


Jak z barwami biało-czerwonymi ?

I jak ktoś był w tamtych stronach może polecić jakiś nocleg ?

Pytań mnóstwo, ale może wyjdą w trakcie.

Czekam na odp i pozdrawiam !
Lepiej PLN wymienić na euro w Polsce, a tam Euro na ich walutę. Ja wymieniałem w banku, po dobrym kursie jakoś za jedno euro 7.36 HRK. Ceny kurewsko drogie w porównaniu z Polską, za Cole 2 L = 13 HRK mniej więcej. Ogólnie wszystko droższe niż w Polsce. Pozdro
1947

Wiklinowa
Posty: 3
Rejestracja: 14.04.2011, 17:58

Re: Europejskie podróże kibicowskie (typy,opisy,wymiana info

Post autor: Wiklinowa » 05.08.2011, 23:32

To lubię na tym forum.
Ok, jeszcze raz, bo może źle się wyraziłem.

"po drodze pod kątem kibicowskim" - chodziło mi o pozostałe miasta chorwackie (właśnie nie w celach turystycznych)

"Jak zachować się w w/w miastach, zwiedzając stadion" - akurat tu łatwo nadziać się na niespodzianki, szczególnie, gdy nie znasz języka i poruszasz się nieprzeciętnie ubrany

ku***, jak ktoś nie ma nic do powiedzenia, to niech nie pisze.
Pewnie, zamiast podpowiedzieć, to jeszcze lepiej się przyjebać..

FFOT
Posty: 250
Rejestracja: 28.07.2011, 02:24

Re: Europejskie podróże kibicowskie (typy,opisy,wymiana info

Post autor: FFOT » 02.09.2011, 02:23

Relacja kibicowska: Borussia Dortmund 2:0 Werder Bremen (11/12/2010)

[link]
[link][link]
Cotygodniowe fotorelacje z polskich i europejskich stadionów!! Sprawdź ->> [link] <<-

Lubos_Kalouda
Posty: 263
Rejestracja: 14.09.2009, 01:20

Re: Europejskie podróże kibicowskie (typy,opisy,wymiana info

Post autor: Lubos_Kalouda » 06.09.2011, 15:09

Witam wybieram się na mecz Slovana z Bilbao moje pytanie brzmi czy ogarnia ktoś jakąś stronkę z biletami na mecze uefy? czy normalnie w kasach bedzie można zakupić.

FFOT
Posty: 250
Rejestracja: 28.07.2011, 02:24

Re: Europejskie podróże kibicowskie (typy,opisy,wymiana info

Post autor: FFOT » 07.09.2011, 22:40

[link] - na tej stronie od 12.09. Cena biletów (20, 30 i 40 Euro).

Źródło: [link]
[link][link]
Cotygodniowe fotorelacje z polskich i europejskich stadionów!! Sprawdź ->> [link] <<-

Lubos_Kalouda
Posty: 263
Rejestracja: 14.09.2009, 01:20

Re: Europejskie podróże kibicowskie (typy,opisy,wymiana info

Post autor: Lubos_Kalouda » 08.09.2011, 14:48

Dzięki wielkie ostatnie pytanie Austria Wiedeń rozgrywa mecze w uefa na swoim kurniku czy wyprowadza się na coś większego ? Wiem że w eliminacjach grali na swoim ale czy dopuszczony zostanie na grupy ?

FFOT
Posty: 250
Rejestracja: 28.07.2011, 02:24

Re: Europejskie podróże kibicowskie (typy,opisy,wymiana info

Post autor: FFOT » 08.09.2011, 15:14

W tym sezonie grają na swoim stadionie.
[link][link]
Cotygodniowe fotorelacje z polskich i europejskich stadionów!! Sprawdź ->> [link] <<-

Mokotów_CWKS(L)
Posty: 18
Rejestracja: 15.06.2007, 22:33

Re: Europejskie podróże kibicowskie (typy,opisy,wymiana info

Post autor: Mokotów_CWKS(L) » 16.11.2015, 22:52

Chciałem się wybrać na mecze MSK Zilina - Spartak Trnava i Banik Ostrava - Sparta Praga . Jak jest z aktywnoścą ekip gospodarzy obecnie na meczach u siebie ? ??? Czy mają jakieś protesty ? ? Prosiłbym o przybliżenie tego tematu i jego genezę .

Pierre89
Posty: 306
Rejestracja: 06.07.2013, 01:10

Re: Europejskie podróże kibicowskie (typy,opisy,wymiana info

Post autor: Pierre89 » 22.12.2015, 01:50

Jeśli się nie myle (niech ktoś mnie poprawi) to Banik na stadionie w Vitkovicach nie prowadzi dopingu i nic się nie dzieje nie wiem jak będzie ze Spartą.

+1945+
Posty: 55
Rejestracja: 15.02.2015, 20:42

Re: Europejskie podróże kibicowskie (typy,opisy,wymiana info

Post autor: +1945+ » 23.12.2015, 14:58

Pierre89 pisze:Jeśli się nie myle (niech ktoś mnie poprawi) to Banik na stadionie w Vitkovicach nie prowadzi dopingu i nic się nie dzieje nie wiem jak będzie ze Spartą.
Mecz Banik-Sparta został rozegrany 6 grudnia.
Na stadionie frekwencja wyniosła trochę ponad 3000 osób czyli była najniższa w historii spotkań rozegranych pomiędzy obiema drużynami.Sparty około 300 osób.Natomiast fanatycy Banika, ciągle bojkotują mecze na swoim obiekcie i będą to robić tak długo, jak nie zrezygnuje ze swojego stanowiska prezes klubu.

Ultra2012
Posty: 79
Rejestracja: 14.03.2012, 12:18

Re: Europejskie podróże kibicowskie (typy,opisy,wymiana info

Post autor: Ultra2012 » 24.04.2016, 21:14

Jako, ze będę niedługo w Holandii, kolo Rotterdamu to chciałbym się wybrać na mecz. W tym czasie co ja będę gra tylko Excelsior. Mam pytanie do znających realia holenderskie. Jest szansa kupić bilet w kasie w dniu meczu? Często są tam komplety na spotkaniach? Da rade ogarnąć coś wcześniej przez neta? jakieś karty kibica są potrzebne?

Ultra1312Style
Posty: 166
Rejestracja: 08.04.2014, 12:32

Re: Europejskie podróże kibicowskie (typy,opisy,wymiana info

Post autor: Ultra1312Style » 26.04.2016, 07:03

Relacja z mojej wyprawy do Dortmundu... na rezerwy Borussii :)
Jak na 4 ligowe realia i drużynę amatorów, to trzeba przyznać, że panujący tam klimat była rewelacyjny!
[link]
Obrazek
www.sektorkiboli.pl - Strona z Kibicowską Publicystyką

nisc
Posty: 1812
Rejestracja: 26.02.2007, 19:26

Re: Europejskie podróże kibicowskie (typy,opisy,wymiana info

Post autor: nisc » 26.04.2016, 13:01

Ultra1312Style pisze:Relacja z mojej wyprawy do Dortmundu... na rezerwy Borussii :)
Jak na 4 ligowe realia i drużynę amatorów, to trzeba przyznać, że panujący tam klimat była rewelacyjny!
[link]
goscie na tym meczu (Wattenscheid 09) maja dosc egzotyczna zgode z Queens Park FC Glasgow
TYBET JEST SERBSKI

dziuraweportki
Posty: 107
Rejestracja: 14.03.2016, 15:49

Re: Europejskie podróże kibicowskie (typy,opisy,wymiana info

Post autor: dziuraweportki » 26.04.2016, 13:33

Bardzo fajna ta przyśpiewka "facet to świnia". Wiadomo jak ona się nazywa po ichniejszemu?

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: yalla i 7 gości