POLITYKA NA STADIONACH ŚWIATA

Informacje ze światowych trybun
cyryl bazgrolarz
Posty: 250
Rejestracja: 26.02.2007, 18:03
Lokalizacja: Okręgówka

Re: POLITYKA NA STADIONACH ŚWIATA

Post autor: cyryl bazgrolarz » 21.12.2009, 10:46

Bo tylko lewacy palą marihułanine :D:D:D:D
To zdobywca pucharu i superpucharu z tym zespołem.



Stary14
Posty: 1208
Rejestracja: 04.01.2009, 12:34

Re: POLITYKA NA STADIONACH ŚWIATA

Post autor: Stary14 » 21.12.2009, 12:50

cyryl bazgrolarz pisze:Bo tylko lewacy palą marihułanine :D:D:D:D
To w Polsce prawie cała młodzież by musiała być lewacka :D
GOOD NIGHT left SIDE!

aktywowany2
Posty: 531
Rejestracja: 11.04.2008, 20:00

Re: POLITYKA NA STADIONACH ŚWIATA

Post autor: aktywowany2 » 24.12.2009, 11:58

no, to czas na świąteczną ciekawostko-zagwostkę, dla forumowej kumaterii i rzokminiaczy z "komisji ds. prawicowości":

[link]

:)))
Obrazek

neo12
Posty: 316
Rejestracja: 11.09.2009, 21:17

Re: POLITYKA NA STADIONACH ŚWIATA

Post autor: neo12 » 24.12.2009, 13:26

grupka popaprańców mianujacych się kibicami Interu w kazdym klubie znajdą sie takie jednostki

ps. Wesołych Świąt
,,Tolerancja jest cnotą ludzi bez przekonań" - Gilbert Keith Chesterton

danieleek
Posty: 62
Rejestracja: 22.09.2009, 19:43

Re: POLITYKA NA STADIaONACH ŚWIATA

Post autor: danieleek » 07.01.2010, 18:22

a co powiecie na to:
[link]

mancunian
Posty: 1012
Rejestracja: 20.11.2009, 21:12

Re: POLITYKA NA STADIONACH ŚWIATA

Post autor: mancunian » 07.01.2010, 18:40

ze to jest starsze od internetu. i omawiane tez

mainroad
Posty: 167
Rejestracja: 28.01.2009, 08:27

Re: POLITYKA NA STADIaONACH ŚWIATA

Post autor: mainroad » 07.01.2010, 19:40

danieleek pisze:a co powiecie na to:
[link]
przeciez widać, że herb Arki jest doklejony w paintcie po c*** wklejasz takie bzdury ??

szczena_uns
Posty: 842
Rejestracja: 27.02.2007, 15:08
Lokalizacja: Nowa Sarzyna

Re: POLITYKA NA STADIONACH ŚWIATA

Post autor: szczena_uns » 07.01.2010, 19:58

no najlepszy do tego czarny komunista :)
W IMIÉ OJCA I SYNA UNIA NOWA SARZYNA

daniswa
Posty: 213
Rejestracja: 11.03.2007, 07:22

Re: POLITYKA NA STADIONACH ŚWIATA

Post autor: daniswa » 07.01.2010, 21:58

nie herb Arki nie jest doklejany w paincie, a koszulka była do kupienia w "Arkowcu".
DROID napisał:Dokładnie, niby wielka Unia, a tu ani fotek ani wymiarów bicepsa. W zimę to każdy mądry w puchowej kurtce

neo12
Posty: 316
Rejestracja: 11.09.2009, 21:17

Re: POLITYKA NA STADIONACH ŚWIATA

Post autor: neo12 » 07.01.2010, 22:06

Była juz mowa o tej koszulce, ona nie ma nic wspólnego z kibicami Arki, zakończcie tę dyskusje
,,Tolerancja jest cnotą ludzi bez przekonań" - Gilbert Keith Chesterton

Andy Capp
Posty: 62
Rejestracja: 28.10.2009, 10:25

Re: POLITYKA NA STADIONACH ŚWIATA

Post autor: Andy Capp » 19.01.2010, 22:45

Znaleziona jakiś czas temu w sieci mapka przedstawiająca w jaki sposób dzięlą się włoskie ekipy wg opcji politycznej:
[link]
Miejscami już nieaktualna (niektóre grupy już nie istnieją) ale w jakiś sposób przedstawia jak mocno zróżnicowana pod względem polityki jest włoska scena.
Obrazek

against modern
Posty: 631
Rejestracja: 26.11.2009, 23:00

Re: POLITYKA NA STADIONACH ŚWIATA

Post autor: against modern » 22.01.2010, 21:56

http://www.youtube.com/watch?v=8mnLuEj4xJQ

Lille - PSG, wewnętrzna awantura na sektorze gości.
Kibice PSG z trybuny Boulogne biją się ze swoimi braćmi po szalu z przeciwległej trybuny Auteuil. Powód to oczywiście kwestie rasowe.

Grigio
Posty: 14
Rejestracja: 28.01.2010, 12:58

Re: POLITYKA NA STADIONACH ŚWIATA

Post autor: Grigio » 28.01.2010, 20:16

kilo.f pisze: Niewiem co mowi borek, ale klub nazywa sie Hamburger Sport-Verein.
Zgadza się. Natomiast nazwa HSV Hamburg odnosi się do drużyny piłki ręcznej. (pełna nazwa Handballsportverein Hamburg)

jms
Posty: 930
Rejestracja: 12.01.2010, 19:34

Re: POLITYKA NA STADIONACH ŚWIATA

Post autor: jms » 28.01.2010, 23:00

against modern , kto rzadzi na PSG? Tj która trybuna i na której jest zakaz czekolady? O rządzeniu nie mam tu na myśli ultras itp
BĘDZIEMY Z TOBĄ AŻ DO ŚMIERCI

Support28
Posty: 348
Rejestracja: 09.03.2007, 10:31

Re: POLITYKA NA STADIONACH ŚWIATA

Post autor: Support28 » 29.01.2010, 12:07

Zakaz wjazdu kolorowi maja na Boulogne definitywnie, lecz nie mile widziani sa tez na innych trybunach lecz nie tak jak na Boulogne.
Wyklęci żołnierze, chłopcy twardzi jak stal
Ostatni patrioci wśród ruin i łgarstw
Wszystko dla Polski, dla siebie nic
Dziś dla was nasza pamięć
Dla was walecznych krzyż

danieleek
Posty: 62
Rejestracja: 22.09.2009, 19:43

Re: POLITYKA NA STADIONACH ŚWIATA

Post autor: danieleek » 29.01.2010, 16:17

Störtebeker pisze: Pisalem juz na starym forum: jedyna lewicowa grupa na St. Pauli to (Ultrá Sankt Pauli); reszta to anty-rasisci i anty-faszysci (w kraju z taka historia jak Niemcy powinna to byc normalka, a nie jest).
Zapraszam na jakis meczyk, niech se ktos pogada z naszymi Skinami i im powie, ze sa lewakami.
Dzialacze - lewaki? Kumasz chyba sam....
Tak, faktycznie byli na obozie na Kubie, jak setki tysiecy turystow z calego swiata rowniez, wszyscy lewacy...
Dla większości Polskich fanów komuchy i antyfaszyści to takie same gówno. Poza tym
najwięcej się mówi o USP i dlatego macie opinię, że wszyscy z St Pauli to lewaki, a ci wasi skini to sharpy czyli od lewaków nie daleko.

Störtebeker
Posty: 111
Rejestracja: 02.03.2007, 21:23

Re: POLITYKA NA STADIONACH ŚWIATA

Post autor: Störtebeker » 29.01.2010, 17:52

danieleek pisze: Dla większości Polskich fanów komuchy i antyfaszyści to takie same gówno.
Serio?
danieleek pisze:Poza tym najwięcej się mówi o USP i dlatego macie opinię, że wszyscy z St Pauli to lewaki.
No i co z tego? Chodze na Sankt Pauli od ponad 23 lat i gorsze rzeczy slyszalem...a nie jestem/bylem lewakiem...nigdy...ale po ch.j sie tlumacze....
danieleek pisze:a ci wasi skini to sharpy czyli od lewaków nie daleko.
Jakie sharpy, gdzie? [link] pokaz mi gdzie? Qrwa, znam kilkunastu z nich i ...ech brak mi slow...widac wybornie znasz sie na subkulturze skinow...
1/9 http://www.youtube.com/watch?v=T98_fbPmWmw
2/9 http://www.youtube.com/watch?v=ys0avT6U-r4
3/9 http://www.youtube.com/watch?v=-aBejzyDrME
4/9 http://www.youtube.com/watch?v=B3e8t6L65mw
5/9 http://www.youtube.com/watch?v=yGT00tPA7EI
6/9 http://www.youtube.com/watch?v=g5UjUNNL0Ak
7/9 http://www.youtube.com/watch?v=l6jpV31tn5s
8/9 http://www.youtube.com/watch?v=mSbpVlemKl8
9/9 http://www.youtube.com/watch?v=iBj6ifIeExc
bez pozdrowien
„Najtańszą odmianą dumy jest duma narodowa. Każdy żałosny głupiec, który nie ma na świecie nic, z czego mógłby być dumny, jako ostatniej deski ratunku czepia się narodu, tylko po to, by być z czegoś dumnym” - A. Schopenhauer

nisc
Posty: 1812
Rejestracja: 26.02.2007, 19:26

Re: POLITYKA NA STADIONACH ŚWIATA

Post autor: nisc » 29.01.2010, 18:17

Störtebeker pisze:
danieleek pisze: Dla większości Polskich fanów komuchy i antyfaszyści to takie same gówno.
Serio?
danieleek pisze:Poza tym najwięcej się mówi o USP i dlatego macie opinię, że wszyscy z St Pauli to lewaki.
No i co z tego? Chodze na Sankt Pauli od ponad 23 lat i gorsze rzeczy slyszalem...a nie jestem/bylem lewakiem...nigdy...ale po ch.j sie tlumacze....
danieleek pisze:a ci wasi skini to sharpy czyli od lewaków nie daleko.
Jakie sharpy, gdzie? [link] pokaz mi gdzie? Qrwa, znam kilkunastu z nich i ...ech brak mi slow...widac wybornie znasz sie na subkulturze skinow...


na tym myspace niestety od razu widac jakich to "apolitycznych" kumpli maja Ci "apolityczni" skini z St.Pauli...a wiec mamy tam: Virtus Verona (klubik kibica o zadnym znaczeniu prowadzony przez tego typa wokaliste komunistycznych Los Fastidos), Euskal Hintax ( Red and Anarchist Skinheads z Athletic Bolbao czyli skrajna i czysta komuna ), Commando Ultras OM ( wielbiciele Che ), Rude Boys Sampdoria (nastepni czciciele kubanskiego mordercy )...co tam jeszcze jest aha- Oi!The Arrase czyli skrajnie lewacka RASH kapela z Majorki...dalej sie nie ma chyba co zaglebiac bo te przyklady niesteta "klada" teorie "apolitycznosci" łysych z SP..

jakkolwiek nie patrzec te powiazania sa widoczne, zreszta patrzac na Niemcy i ich skins scene jest to typowa choroba zachodniej Europy czyli poniewaz zawsze zylo sie w bogatym, wolnym od komunizmu kraju, komunizm i wszelkie lewackie odchyly sa po prostu odznaka buntu....tak mi sie wydaje...dlatego istnieja takie wynalazki jak Stage Bottles i inni, ludzie z Niemiec, Wloch, Hiszpanii i tp nigdy nie zyli pod pregiezem komunizmu wiec dla nich to jest trendy...co do apolitycznych skinow w tych krajach to nawet od Joddye'go Moreno wiekszosc z nich jest juz mocno na lewo ( choc srednio jest to mozliwe heh).

SHARP jak wiadomo zostal przeszczepiony do Europy przez Oppressed w latach 80-tych ale w realiach innych niz teraz ale wielu "apolitycznych "skins z zachodu Europy dalej walczy z systemem hehe, szkoda ze pod czerwonym sztandarem... ale to w sumie nie na temat..pzdr
TYBET JEST SERBSKI

Störtebeker
Posty: 111
Rejestracja: 02.03.2007, 21:23

Re: POLITYKA NA STADIONACH ŚWIATA

Post autor: Störtebeker » 29.01.2010, 19:23

nisc pisze:..a wiec mamy tam: Virtus Verona (klubik kibica o zadnym znaczeniu prowadzony przez tego typa wokaliste komunistycznych Los Fastidos)
no nie az tak o zadnym znaczeniu skoro Ty o nich piszesz
nisc pisze:Euskal Hintax ( Red and Anarchist Skinheads z Athletic Bolbao czyli skrajna i czysta komuna )
separatysci z kraju Baskow sa komuchami? Ciekawe...(po tym co Baskowie "przezyli" w czasach generalissimo F. mozna byc jeszcze bardziej radykalnym...)
nisc pisze:Commando Ultras OM ( wielbiciele Che )
Jako Sledz sam to musisz strawic.
nisc pisze:Rude Boys Sampdoria (nastepni czciciele kubanskiego mordercy
A kto jest wiekszym morderca: dolfik h. czy benek m. a moze franek z Hiszpani?
nisc pisze:ludzie z Niemiec, Wloch, Hiszpanii i tp nigdy nie zyli pod pregiezem komunizmu wiec dla nich to jest trendy...
ale zyli pod pregiezem tych wyzej wymienionych, wiec o co chodzi?

rowniez pzdr
„Najtańszą odmianą dumy jest duma narodowa. Każdy żałosny głupiec, który nie ma na świecie nic, z czego mógłby być dumny, jako ostatniej deski ratunku czepia się narodu, tylko po to, by być z czegoś dumnym” - A. Schopenhauer

nisc
Posty: 1812
Rejestracja: 26.02.2007, 19:26

Re: POLITYKA NA STADIONACH ŚWIATA

Post autor: nisc » 29.01.2010, 19:48

chyba nie bylo skinow za czasow adolfa,benka,franka i tak dalej, natomiast za czasow Che juz byli ( koniec lat 60-tych) i jakos nie slyszalem zeby wtedy go wielbili...ale uciekasz od szczegolow, KAZDA wymieniona przeze mnie kibicowska ekipa albo kapela muzyczna uzywa komunistycznej symboliki wiec jak to jest z ta apolitycznoscia? separatysci z kraju Baskow...hmm...nie chodzi mi o nich, chodzi mi o konkretna ekipe HNT Athleticu Bilbao czerwona do szpiku kosci, a jeszcze tam na myspace SSP jest baner SP&Bohemians Praga jakims dziwnym trafem Bohemka to znow lewackie ciagotki...., co do Marsylii jesli jestes tak dobrze poinformowany to ekipa Arki ktora miala jakiekolwiek kontakty z CU '84 byla rzeklbym zupelnie niedoedukowana w tym temacie, ale nie martw sie wszystko wrocilo na dobra droge po tym jak okazalo sie jakie zapedy w kierunku czerwonych towarzyszy panuja wsrod OM...Zeby bylo jasne ja tez jestem wg wielu "lewakiem" bo slucham takich kapel jak Analogs od poczatku istnienia, moj mlodszy brat przez lata byl wokalista jednej z najlepszych kapel punk77 z Polski, jezdzilem na Oi! koncerty od poczatku lat 90'tych i dalej to robie, ale naginanie o apolitycznosci skinow trzymajacych z w/w ekipami to sprawa nie do wygrania heh, pzdr
TYBET JEST SERBSKI

Bartek z Butolandii

Re: POLITYKA NA STADIONACH ŚWIATA

Post autor: Bartek z Butolandii » 30.01.2010, 08:42

nisc pisze:chyba nie bylo skinow za czasow adolfa,benka,franka i tak dalej, natomiast za czasow Che juz byli ( koniec lat 60-tych) i jakos nie slyszalem zeby wtedy go wielbili...ale uciekasz od szczegolow, KAZDA wymieniona przeze mnie kibicowska ekipa albo kapela muzyczna uzywa komunistycznej symboliki wiec jak to jest z ta apolitycznoscia? separatysci z kraju Baskow...hmm...nie chodzi mi o nich, chodzi mi o konkretna ekipe HNT Athleticu Bilbao czerwona do szpiku kosci, a jeszcze tam na myspace SSP jest baner SP&Bohemians Praga jakims dziwnym trafem Bohemka to znow lewackie ciagotki...., co do Marsylii jesli jestes tak dobrze poinformowany to ekipa Arki ktora miala jakiekolwiek kontakty z CU '84 byla rzeklbym zupelnie niedoedukowana w tym temacie, ale nie martw sie wszystko wrocilo na dobra droge po tym jak okazalo sie jakie zapedy w kierunku czerwonych towarzyszy panuja wsrod OM...Zeby bylo jasne ja tez jestem wg wielu "lewakiem" bo slucham takich kapel jak Analogs od poczatku istnienia, moj mlodszy brat przez lata byl wokalista jednej z najlepszych kapel punk77 z Polski, jezdzilem na Oi! koncerty od poczatku lat 90'tych i dalej to robie, ale naginanie o apolitycznosci skinow trzymajacych z w/w ekipami to sprawa nie do wygrania heh, pzdr
Trochę śmiesznie brzmi,że ekipa Arki była niedoedukowana i nie wiedziała jakie zapędy towarzyszą kibicom OM,skoro z tego co wiem to większość kibiców Marsylii to kolorowi,a to już coś mówi.Mnie się wydaje,że bardziej mieli to w d**** tak naprawde,przecież są dorośli i jakby to miało dla nich znaczenie by rozkminili od razu.Widocznie ludzie którzy u Was dzisiaj rządzą raczej nie interesują się polityką,zresztą widać to chociażby na flagach,gdzie nie widać raczej żadnych zapędów politycznych.Zupełnie odrotnie jest na Lechii,czy Śląsku(symbolika flag),gdzie rasizm i skrajna prawica może faktycznie troche zeszła na bok,przynajmniej oficjalnie,wiadomo jakie są dzisiaj tego skutki,ale i tak większość starszych ma takie poglądy,a serwis fanslask ze swoją rasistowską propagandą daje do myślenia pewnie też niektórym małolatom.
No cóż,żyjemy w czasach w jakich żyjemy,i nowe pokolenie ma zupełnie co innego w głowie i napewno czym dalej w przyszłość to będzie jeszcze gorzej.

Rozumiem,że Twój brat to wok.BDK?!
Coś mi się obiło o uszy,że mieli nagrać piosenke o Arce,ale z braku zaangażowania kibiców Arki odpuścili?!

nisc
Posty: 1812
Rejestracja: 26.02.2007, 19:26

Re: POLITYKA NA STADIONACH ŚWIATA

Post autor: nisc » 30.01.2010, 10:53

BdK nagralo piosenki o Arce ( ciesza sie do dzis popularnoscia jako swego rodzaju biale kruki- byly tam mn. covery 4skins i Dropkick Murphys ). Masz racje ze zainteresowanie w swoim czasie kiedy mozna bylo plytke wydac bylo zupelnie mierne. A co do watku Marsylii to ekipa ktora z OM kontakty zlapala powaznie miala wyj...na polityke, choc powiem Ci ze w tamtym czasie nikogo raczej w Polsce to nie obchodzilo jakie ma OM poglady, zreszta flaga South Winners z konfederatka sugerowala zupelnie inne zapatrywania fanow z Marsylii i niejeden skinhead w Polsce jaral sie OM wlasnie dzieki tej slynnej wielkiej fladze......Druga polowa lat 90-tych to byl raczkujacy net itp wiec inne realia...Nawiasem mowiac wszyscy ktorzy najezdzali na Arke za OM nie burzyli sie jakos do Gornika Walbrzych za kontakty z ultralewicowym Bohemians...pzdr
TYBET JEST SERBSKI

Störtebeker
Posty: 111
Rejestracja: 02.03.2007, 21:23

Re: POLITYKA NA STADIONACH ŚWIATA

Post autor: Störtebeker » 30.01.2010, 12:16

nisc pisze:chyba nie bylo skinow za czasow adolfa,benka,franka i tak dalej...
Nie o to biega...chodzi o to, ze w krajach z taka historia jak Niemcy, Wlochy czy Hiszpania bycie skrajnym prawicowcem jest czyms takim jak komuch w Polsce, czy nie. Jak juz pisalem, mieszkam w Hamburgu od roku 1984 i czesto zadaje pytania Niemcom dlaczego maja takie lewicowe ciagotki, to pierwsze co mowia jest: "bo qrwa nie wiem kim byl moj dziadek, czy masowym morderca czy kim" a drugie to, ze ten kraj/narod nigdy nie przepracowal swoich grzechow z lat 33-45. Te kilka smiesznych wyrokow to przeciez zart i to kiepski, praktycznie z wyjatkiem tuzina z Norymbergi wszystkie bandziory zalapaly sie po wojnie na niezle fuchy i tak to sie toczy do dzisiaj (nawet SS-Mann byl prezesem niemieckiego zwiazku pilki noznej; a do SS szlo sie na ochotnika).
No i skini. Chyba najbardziej niezrozumiala subkultura; przeciez skin musi byc antyrasista! Ta cala jatka opiera sie o muzyke reggae i ska i to co sie stalo z tym ruchem to jeden wielki gwalt popelniony przez boneheads. I pewnie dlatego kazdy skin, ktory jest tradycjonalsta tego ruchu jest uwazany za komucha. Sam krece sie w muzyce HC/Punk/oi od wielu lat (zaczynalem od SS-20/Dezerter, Abaddon, Rejestracja i TZN Xenna) wiec wychyle sie z przekonaniem, ze cos o tym wiem.
Rowniez pzdr
„Najtańszą odmianą dumy jest duma narodowa. Każdy żałosny głupiec, który nie ma na świecie nic, z czego mógłby być dumny, jako ostatniej deski ratunku czepia się narodu, tylko po to, by być z czegoś dumnym” - A. Schopenhauer

nisc
Posty: 1812
Rejestracja: 26.02.2007, 19:26

Re: POLITYKA NA STADIONACH ŚWIATA

Post autor: nisc » 30.01.2010, 12:26

wszystko to ok co piszesz ale wiesz, ja tez lata w temacie siedze i jakos nie widzialem, slyszalem itp zeby skins z pod znaku Spirit of '69 machali czerwonymi flagami , wieszali flagi z Che itp itd jak to sie dzieje we Wloszech, Hiszpanii czy Niemczech...Korzenie ruchu to wiadomo browary, mecze, muzyka reggae i ska itp itd...ale nigdzie nie ma mowy o wrzucaniu wizerunku takiego popijajacego piwko łysego w czerwona gwiazde jak to robia oszołomy z HNT Athletic.....jakby nie patrzec socjalizm czy brunatny czy czerwony to gowniany system i tyle. W ogole takie przeginki jak na przyklad:

[link]

smiesza bardzo kolesi ktorzy na przyklad w Anglii dalej sa tradycyjnymi skinheads ( np. Swansea ), bo jak to mowia wszedzie trzeba znajezc wyposrodkowanie..a te lewackie hiszpanskie i wloskie ekipy zapedzily ruch tradycyjnych skins w swoich krajach w BARDZO slepy, rozpolitykowany zaulek....pzdr
TYBET JEST SERBSKI

Bartek z Butolandii

Re: POLITYKA NA STADIONACH ŚWIATA

Post autor: Bartek z Butolandii » 30.01.2010, 13:46

nisc pisze:Nawiasem mowiac wszyscy ktorzy najezdzali na Arke za OM nie burzyli sie jakos do Gornika Walbrzych za kontakty z ultralewicowym Bohemians...pzdr
Bo o Górniku wogóle się raczej nie mówi,z racji tego,że obecnie jest o nich cicho,ale jak już komuś miało to przeszkadzać to chyba przedewszystkim wam.

Jeśli chodzi o tych lewaków,to aż bym się tak nie żyłował.Skinem nie jestem,więc jest to tylko moje zdanie.Skoro z ruchu Oi wyodrębnił się odłam skrajnie prawicowy,to normalne,że skinom tradyjnym,którzy zostali przy swoim nie podobało się to,więc musiał powstać przeciwny odłam,skrajnie lewicowy,chociaż tak naprawde mógł być tylko prowokacją,zresztą takie pojęcie jak RASH brzmi komicznie,bo nie mogę zrozumieć jak można być jednocześnie komunistą i anarchistą,to brzmi jak marna prowokacja,to dokładnie tak samo jak być nazistą i anarchistą.Wydaję mi się,że też jakiś wpływ na rozwój tego typu trendów miało nazywanie lewakami ludzi,którzy byli tylko anty-rasistami a z komunizmem nie mieli nic wspólnego.Wkońcu sami zaczęli sie tak nazywać i manifestować to.To mi przypomina sytuacje z polskich stadionów gdzie nagle ekipy przyjeły do siebie nazwe,która wcześniej miała być i była obelgą.Sorry nisc ale nazwać się Jude Gang i wieszać taką flagę,to nie wiem czy nie jest to gorsze od wieszania jakiś che fujar.Chociaż zapewnie wśród tych rzekomo lewicowych ekip,są komuchy z prawdziwego zdarzenia,to jednak wydaje mi się,że wiekszość traktuje to jako symbol jakiegoś buntu i napewno anty-rasizmu,a dzisiaj kiedy to jest w modzie,to wogóle pajace nie wiedzą co tak naprawde noszą.Tak czy innaczej z taką ekipą nigdy bym się nie związał.

Störtebeker
Posty: 111
Rejestracja: 02.03.2007, 21:23

Re: POLITYKA NA STADIONACH ŚWIATA

Post autor: Störtebeker » 30.01.2010, 14:29

nisc pisze:... jakos nie widzialem, slyszalem itp zeby skins z pod znaku Spirit of '69 machali czerwonymi flagami , wieszali flagi z Che itp itd jak to sie dzieje we Wloszech, Hiszpanii czy Niemczech...
Nigdy nie bylem skinem, ale jako ktos, kto bzdakal na basie w kilku kapelach punkowych, to "ocieralem" sie w temacie i widze to raczej jako reakcje na ogolny widok skinow (ile lat bylo potrzebnych, zeby w Polsce skumano, ze skin to nie jakis bezmozgowy faszysta?); tak jakby trzeba bylo sie "usprawiedliwiac" ze jest sie skinem ale nie tym "zlym"; a zyjemy teraz w czasach, gdzie mlodziez sie radykalizuje, wiec chyba dlatego jest jak jest.
nisc pisze:..jakby nie patrzec socjalizm czy brunatny czy czerwony to gowniany system i tyle.
Dokladnie! I dopuki ci brunatni sa na prawie wszystkich stadionach w Niemczech, doputy sa "ci inni" kibole potrzebni.
nisc pisze:...a te lewackie hiszpanskie i wloskie ekipy zapedzily ruch tradycyjnych skins w swoich krajach w BARDZO slepy, rozpolitykowany zaulek....
To nie one zapedzily ten ruch w ten kierunek; to jest reakcja na "skret w prawo" boneheads, jako to napisal:
Bartek z Butolandii pisze: Jeśli chodzi o tych lewaków,to aż bym się tak nie żyłował.Skinem nie jestem,więc jest to tylko moje zdanie.Skoro z ruchu Oi wyodrębnił się odłam skrajnie prawicowy,to normalne,że skinom tradyjnym,którzy zostali przy swoim nie podobało się to,więc musiał powstać przeciwny odłam,skrajnie lewicowy,chociaż tak naprawde mógł być tylko prowokacją,...Wydaję mi się,że też jakiś wpływ na rozwój tego typu trendów miało nazywanie lewakami ludzi,którzy byli tylko anty-rasistami a z komunizmem nie mieli nic wspólnego.Wkońcu sami zaczęli sie tak nazywać i manifestować to...Chociaż zapewnie wśród tych rzekomo lewicowych ekip,są komuchy z prawdziwego zdarzenia,to jednak wydaje mi się,że wiekszość traktuje to jako symbol jakiegoś buntu i napewno anty-rasizmu,a dzisiaj kiedy to jest w modzie,to wogóle pajace nie wiedzą co tak naprawde noszą.
„Najtańszą odmianą dumy jest duma narodowa. Każdy żałosny głupiec, który nie ma na świecie nic, z czego mógłby być dumny, jako ostatniej deski ratunku czepia się narodu, tylko po to, by być z czegoś dumnym” - A. Schopenhauer

sysysy
Posty: 79
Rejestracja: 13.01.2010, 17:02

Re: POLITYKA NA STADIONACH ŚWIATA

Post autor: sysysy » 30.01.2010, 14:40

Jestem obywatelem kraju którego ludność( łącznie z moimi dziadkami...) wycierpiała swoje zarówno od nazistów, jak i komunistów, i jednakowo wkurwiają mnie swasty jak i Che Guevary na stadionach, i c*** mnie obchodzi co jest reakcją na co!!!

nisc
Posty: 1812
Rejestracja: 26.02.2007, 19:26

Re: POLITYKA NA STADIONACH ŚWIATA

Post autor: nisc » 30.01.2010, 16:03

sysysy pisze:Jestem obywatelem kraju którego ludność( łącznie z moimi dziadkami...) wycierpiała swoje zarówno od nazistów, jak i komunistów, i jednakowo wkurwiają mnie swasty jak i Che Guevary na stadionach, i c*** mnie obchodzi co jest reakcją na co!!!
mysle ze to znakomicie podsumowuje caly watek, pzdr
TYBET JEST SERBSKI

Stary14
Posty: 1208
Rejestracja: 04.01.2009, 12:34

Re: POLITYKA NA STADIONACH ŚWIATA

Post autor: Stary14 » 30.01.2010, 17:03

nisc pisze:
sysysy pisze:Jestem obywatelem kraju którego ludność( łącznie z moimi dziadkami...) wycierpiała swoje zarówno od nazistów, jak i komunistów, i jednakowo wkurwiają mnie swasty jak i Che Guevary na stadionach, i c*** mnie obchodzi co jest reakcją na co!!!
mysle ze to znakomicie podsumowuje caly watek, pzdr
Dokładnie.
GOOD NIGHT left SIDE!

BeforeGod
Posty: 472
Rejestracja: 12.09.2009, 17:18

Re: POLITYKA NA STADIONACH ŚWIATA

Post autor: BeforeGod » 30.01.2010, 22:45

To jeszcze na koniec,z kronikarskiego obowiazku dodajmy ze Guevara napewno nie był "kubanskim morderca" ;)
Obrazek

nisc
Posty: 1812
Rejestracja: 26.02.2007, 19:26

Re: POLITYKA NA STADIONACH ŚWIATA

Post autor: nisc » 30.01.2010, 23:29

BeforeGod pisze:To jeszcze na koniec,z kronikarskiego obowiazku dodajmy ze Guevara napewno nie był "kubanskim morderca" ;)
kubanscy najemnicy dowodzeni przez "wielkiego"che wymordowali z zimna krwia setki Belgow ( w tym cala obsluge szpitala polowego i rannych zolnierzy ) w czasie ucieczki ze wschodniego Kongo ( a konkretniej Stanleyville )podczas wojny domowej tamze....nie znajdziesz tego w zadnych piejacych uwielbieniem ksiazkach czy innych periodykach o "wielkim"che"....
TYBET JEST SERBSKI

maliniok
Posty: 91
Rejestracja: 27.09.2009, 20:01

Re: POLITYKA NA STADIONACH ŚWIATA

Post autor: maliniok » 31.01.2010, 01:14

Nisc, myślę, że mu chodziło o to, że Che mógł być co najwyżej "argentyńskim mordercą". Bo jeśli ktoś podaje w wątpliwośc fakt, że on był mordercą to z takim kimś nie ma o czym gadać...
[link]

nisc
Posty: 1812
Rejestracja: 26.02.2007, 19:26

Re: POLITYKA NA STADIONACH ŚWIATA

Post autor: nisc » 31.01.2010, 01:32

no tak w sumie "technicznie" ma racje..tylko zostal pozbawiony obywatelstwa wiec de jure Argentynczykiem nie byl hehe, pzdr
TYBET JEST SERBSKI

BeforeGod
Posty: 472
Rejestracja: 12.09.2009, 17:18

Re: POLITYKA NA STADIONACH ŚWIATA

Post autor: BeforeGod » 31.01.2010, 17:24

haha Chlopie,chodzilo mi o jego narodowosc.
Mi nie musisz tłumaczyc jest byłdlo czerwone.

Jest to dosc ciekawe ze wiele "wielkich głów" w swoich publicystycznych rewelajach opisuje go jako kubanczyka.

Był argentynczykiem i tyle.
Co kogo obchodzi sfera administracyjna ? Wg niej Olisadebe i Roger to Polacy.
Liczy sie tylko prawo krwi.
Obrazek

BeforeGod
Posty: 472
Rejestracja: 12.09.2009, 17:18

Re: POLITYKA NA STADIONACH ŚWIATA

Post autor: BeforeGod » 31.01.2010, 17:28

Z tym ze oczywiscie jako ideologiczny marksista,automatycznie duchowo sie wynarodowił - był internacjonałem.
Obrazek

Grigio
Posty: 14
Rejestracja: 28.01.2010, 12:58

Re: POLITYKA NA STADIONACH ŚWIATA

Post autor: Grigio » 31.01.2010, 19:24

A jak wygląda sytuacja polityczna wśród fanów AS Saint Etienne? Chodzi mi głównie o grupy Magic Fans i Green Angels.

dalin
Posty: 112
Rejestracja: 13.09.2009, 17:09

Re: POLITYKA NA STADIONACH ŚWIATA

Post autor: dalin » 02.02.2010, 12:14

Obie grupy są apolityczne.

Andy Capp
Posty: 62
Rejestracja: 28.10.2009, 10:25

Re: POLITYKA NA STADIONACH ŚWIATA

Post autor: Andy Capp » 09.02.2010, 10:28

Czy mógłby ktoś napisać coś na temat UK Casuals United? Czy to znacząca organizacja i jakie ekipy się w niej udzielają? Na stronie nie ma zbyt wielu informacji:
[link]

W temacie o UK było napisane że Rotherdam United są zaangażowani w English Defence Legue, jak to z kolei wygląda z tą organizacją? Nie chodzi o jej działalność czy cele bo to można przeczytać na stronie (http://.englishdefenceleague.org/) tylko jakie ekipy są w to zaangażowane.

Byłbym wdzięczny gdyby ktoś (zwłaszcza nisc) napisał coś na ten temat.
Pozdrawiam
Obrazek

nisc
Posty: 1812
Rejestracja: 26.02.2007, 19:26

Re: POLITYKA NA STADIONACH ŚWIATA

Post autor: nisc » 09.02.2010, 10:36

w jednym z numerow "Szalikowca" jest wyczerpujacy artykul o Casuals United i EDL/SDL/WDL/UDL, pzdr
TYBET JEST SERBSKI

redukcja
Posty: 232
Rejestracja: 16.02.2010, 18:28

Re: POLITYKA NA STADIONACH ŚWIATA

Post autor: redukcja » 16.02.2010, 18:38

Ktoś kiedyś pisał, że poglądy większości niemieckich ekip są ukierunkowane w lewo, co spowodowane jest przeszłością tego kraju. Ja chciałbym się dowiedzieć zaś, jak to jest w takich ekipach jak Dynamo Dresden, Dynamo Berlin czy Borussia Mönchengladbach?

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości