POLITYKA NA STADIONACH ŚWIATA

Informacje ze światowych trybun
Support28
Posty: 348
Rejestracja: 09.03.2007, 10:31

Re: POLITYKA NA STADIONACH ŚWIATA

Post autor: Support28 » 07.11.2009, 12:43

Dynamo Drezno
Wyklęci żołnierze, chłopcy twardzi jak stal
Ostatni patrioci wśród ruin i łgarstw
Wszystko dla Polski, dla siebie nic
Dziś dla was nasza pamięć
Dla was walecznych krzyż



Andy Capp
Posty: 62
Rejestracja: 28.10.2009, 10:25

Re: POLITYKA NA STADIONACH ŚWIATA

Post autor: Andy Capp » 07.11.2009, 13:45

Nie nazwałbym ich prawicową* ekipą ale na pewno najbardziej kojarzona z ruchem NS jest ekipa Hoonara Chemnitz z Chemnitzer FC,

Hoonara na St. Pauli:
[link]
[link]

*wg mnie utożsamianie nazizmu z prawicą jest tak samo nie na miejscu jak utożsamianie antyfaszyzmu z komunizmem
Obrazek

Störtebeker
Posty: 111
Rejestracja: 02.03.2007, 21:23

Re: POLITYKA NA STADIONACH ŚWIATA

Post autor: Störtebeker » 07.11.2009, 14:19

RHP pisze:St. Pauli wcale nie bierze udziału we wspólnych inicjatywach z jawnie komunistycznymi ekipami jak Standard Liege, Hapoel itd. Można być antyfaszystą ale nie trzeba do tego akcentów komunistycznych.
Nie St. Pauli, tylko USP. Co do drugiego zdania nie mam nic.
RHP pisze: Hansa Rostock - DIE MACHT
Jak spiewalismy w poniedzialek w Rohrstock: Who the Fuck is Hansa Rostock?
RHP pisze: A co do pouczania innych panie germanisto to istotnie pisze się Scheiße, ale w niektórych krajach niemieckojęzycznych Scheisse. Ponadto Scheiss Pauli to gra słów, a że w skutek reform na końcu wyrazów "ß" zamieniono na "ss" to jak najbardziej Scheiss Pauli jest poprawne... :)
No to pouczamy dalej: Scheiße pisze sie wszedzie z "ß". Nawet w/g ostatniej reformy ortografii, gdzie zlikwidowano "ß" w wielu slowach. A jezeli pijesz do mojego posta do nisca: ten uzytkownik uzywal wiele razy pojecia szajs, wiec Scheiss byl duzym krokiem do przodu.
„Najtańszą odmianą dumy jest duma narodowa. Każdy żałosny głupiec, który nie ma na świecie nic, z czego mógłby być dumny, jako ostatniej deski ratunku czepia się narodu, tylko po to, by być z czegoś dumnym” - A. Schopenhauer

Störtebeker
Posty: 111
Rejestracja: 02.03.2007, 21:23

Re: POLITYKA NA STADIONACH ŚWIATA

Post autor: Störtebeker » 07.11.2009, 14:47

nisc pisze:Stortebeker pamietaj ze "antyfaszyzm" czy "antyrasizm" w Twoim kraju jest jednoznacznie chyba dosc kojarzony z komuna,przynajmniej przez nas....
A szkoda, w/g Twojego myslenia takie ugrupowania jak:
[link]
[link] czy
[link]
sa tez komuchami, czy jak?
nisc pisze:....ja mam ciekawa historie odnosnie niemieckich skinow-lewakow(tzw apolitycznych), (rowniez kibicow Twojego klubu) ktorzy oczerniali i dalej to robia odnosnie dobrej kapeli Oi! z Berlina Tower Blocks tylko dlatego ze wokal owej kapeli ( na codzien kibic TeBe Berlin)"osmielil" sie na koncercie zalozyc koszulke postrzeganego przez "alternatywna" mlodziez w Niemczech jako nazistowski klubu Glasgow Rangers .
Skino-lewacy to redskins, skini apolityczni (czyli prawdziwi) to Oi Skins. Jako, ze siedze w muzyce punk, oi, hardcore od prawie 30 lat, to troche tez sie na niej znam i Tower Blocks to nie az tak dobry band, sa inne konktetne niemieckie kapele jak n.p. Volxstrurm.
nisc pisze:uwazam ze mimo bycia oczywistym wrogiem mojego kraju wole jak Niemcy sa dumni ze swojego pochodzenia i chodza na Landser (dobra to drugie to zart) niz na sile probuja przez komunistyczne symbole byc kims kim nigdy nie beda. Co do St Pauli i lewactwa dlaczego wiec owe 19 500 kibicow nie wpierd.....uzywajacym komunistycznej symboliki USP ktorych jak piszesz jest tylko kilkuset. Byloby po klopocie i nikt nie postrzegalby Twojego klubu jako jednego z najbardziej lewackich w Europie. Ja w Niemczech mam spore grono znajomych od wielu lat ( okolo 15) z roznych klubow ze Wschodu i z Zachodu ( nie bede wymienial bo to nie wyliczanka). Wszyscy sa zniesmaczeni ta garstka idiotow z USP bo z Niemcami maja oni tyle wspolnego co Stalin mial z czynieniem dobra dla Polski....
A ja widze to oczywiscie inaczej, w koncu mieszkam w Niemczech od ponad 25 lat i ci ach jak to dumni Übermenschen uganiali sie za mna i ludzmi o innych pogladach czy kolorze skory. I dopuki USP nie trenuje terroru na ulicach tylko macha flagami z Che (nie ladnie) czy z sierpem i mlotem (bardzo nie ladnie) to mam to gdzies i tych 19.500 tez ma to gdzies. A ze wszyscy uwazaja nas za lewakow? no i co? Ja sie nie uwazam za takiego, komuchy ukradli mi czesc dziecinstwa. Poza tym nie ma nigdzie na swiecie absolutnie homogennej grupy kibicow; swiat nie jesz tylko czarny albo bialy, sa rozne odcienie szarosci.
nisc pisze:I jeszcze na koniec, moj stosunek do St Pauli o ktory ktos tu pytal uksztaltowal sie laaaaata swietlne temu kiedy to kapela Psy Wojny (ch i w d) z jastrzebia nagral piosenke wielbiaca ten klub (slowa byly wybitnie anarcholewackie). tyle ode mnie pzdr

Psy Wojny? Tez ich nie lubie, wole n.p. DEZERTERa, chociaz nie jestem jaroszem. A anarchia to nie lewactwo.
Rowniez pzdr
„Najtańszą odmianą dumy jest duma narodowa. Każdy żałosny głupiec, który nie ma na świecie nic, z czego mógłby być dumny, jako ostatniej deski ratunku czepia się narodu, tylko po to, by być z czegoś dumnym” - A. Schopenhauer

Skitrany
Posty: 18
Rejestracja: 11.09.2009, 22:45

Re: POLITYKA NA STADIONACH ŚWIATA

Post autor: Skitrany » 09.11.2009, 01:04

taaaak, w zwiazku z tym ,ze akurat mam bardzo bliska rodzine w Hamburgu (siostra mojej matki plus brat , który sie tam urodził w 83 roku ). Jestem tam od lat co roku, to....znam klimaty Hamburga.
Przyjacielu, kibicujacy obecnie tureckiemu/lewicującemu/rock-ujacemu/i modnie tolerancyjnemu klubowi z dzielnicy/ hmmmm z części tej dzielni , klubowi...St.Pauli .W miescie tak popularne jak Polonia w Warszawie. Choć ze wzgledu na stare znajomości, staram się być obiektywnym obserwatorem "sceny"warszawskiej to, muszę przyznać,że pozycja (St Pauli), w mieście, jest tak "silna" jak ksp w warszawie. Popularność ogólnoniemiecka (co jest faktem) nie przekłada się na klimaty stricte w Haqmburgu. Choć osobiście, miałem doczynienia z młodzieżą turecką na "mojej"dzielnicy , która starała uprzyjemnić mnie i mojemu bratu /kibicowi HSV/ podróż na mecz, to jednak klubem większosci mieszkańców jest HSV.
Nie !!!!! Hamburger (hamburger to w mc donaldzie. HSV to w tłumaczeniu na polski Hamburskie Towarzystwo Sportowe ), więc nie Hamburger jak mawia Borek lub piszą na tvtext, ale .....albo HSV albo Hamburg

hdg
Posty: 735
Rejestracja: 07.06.2007, 17:41

Re: POLITYKA NA STADIONACH ŚWIATA

Post autor: hdg » 09.11.2009, 10:10

Störtebeker pisze:
nisc pisze:I jeszcze na koniec, moj stosunek do St Pauli o ktory ktos tu pytal uksztaltowal sie laaaaata swietlne temu kiedy to kapela Psy Wojny (ch i w d) z jastrzebia nagral piosenke wielbiaca ten klub (slowa byly wybitnie anarcholewackie). tyle ode mnie pzdr

Psy Wojny? Tez ich nie lubie, wole n.p. DEZERTERa, chociaz nie jestem jaroszem. A anarchia to nie lewactwo.
Rowniez pzdr
Prosze bardzohttp://www.youtube.com/watch?v=_vo3_MqeDv0 O ten kawałek zapewne chodziło Niscowi,stym ze nazwa klubu w tej wersji zmieniona jest na .. zreszta sami zobaczcie

Störtebeker
Posty: 111
Rejestracja: 02.03.2007, 21:23

Re: POLITYKA NA STADIONACH ŚWIATA

Post autor: Störtebeker » 09.11.2009, 19:21

Skitrany pisze:taaaak, w zwiazku z tym ,ze akurat mam bardzo bliska rodzine w Hamburgu (siostra mojej matki plus brat , który sie tam urodził w 83 roku ). Jestem tam od lat co roku, to....znam klimaty Hamburga.
Przyjacielu, kibicujacy obecnie tureckiemu/lewicującemu/rock-ujacemu/i modnie tolerancyjnemu klubowi z dzielnicy/ hmmmm z części tej dzielni , klubowi...St.Pauli .W miescie tak popularne jak Polonia w Warszawie. Choć ze wzgledu na stare znajomości, staram się być obiektywnym obserwatorem "sceny"warszawskiej to, muszę przyznać,że pozycja (St Pauli), w mieście, jest tak "silna" jak ksp w warszawie. Popularność ogólnoniemiecka (co jest faktem) nie przekłada się na klimaty stricte w Haqmburgu. Choć osobiście, miałem doczynienia z młodzieżą turecką na "mojej"dzielnicy , która starała uprzyjemnić mnie i mojemu bratu /kibicowi HSV/ podróż na mecz, to jednak klubem większosci mieszkańców jest HSV.
Nie !!!!! Hamburger (hamburger to w mc donaldzie. HSV to w tłumaczeniu na polski Hamburskie Towarzystwo Sportowe ), więc nie Hamburger jak mawia Borek lub piszą na tvtext, ale .....albo HSV albo Hamburg
Szanowny kolego, obeznany w klimatach Hamburga, wpierw kilka faktow:
mieszkam w tym miescie od roku 1984 wiec rowniez znam sie na klimatach tego miasta i porownanie do warunkow warszawskich jest troche nieudane.

Chyba wiesz co to jest [link] , wydaja oni darmowa dla czlonkow gazetke i srednio ta gazetka jest wysylana 77 kilometrow za Hamburg; co dalej: zadali sobie trudu i znalezli sredniego posiadacza karnetu, czyli wzieli daty wszystkich 35.000 (wiek, wyksztalcenie, miejsce zamieszkania itd) i znalezli go... w Delmenhorst, 41 lat, troche ponizej matury... wiec daj sobie spokoj, prosze.

Klimaty jak w Warszawie?

A Towarzystwo po niemiecku to albo Genossenschaft (Genosse - towazysz) albo, w klubach pilkarskich, Gemeinschaft (n.p Eintracht Frankfurt, Dynamo Drezno) wiec jak nazywa sie twoj klub?
„Najtańszą odmianą dumy jest duma narodowa. Każdy żałosny głupiec, który nie ma na świecie nic, z czego mógłby być dumny, jako ostatniej deski ratunku czepia się narodu, tylko po to, by być z czegoś dumnym” - A. Schopenhauer

Störtebeker
Posty: 111
Rejestracja: 02.03.2007, 21:23

Re: POLITYKA NA STADIONACH ŚWIATA

Post autor: Störtebeker » 09.11.2009, 19:30

Szkoda, ze nie mozna edytowac postow...

Jak bedziesz nastepnym razem w Hamburgu, to kup sobie ksiazeczke waszych chuliganow :

[link]

Sami sie przyznaja, ze nigdy nas nie zlali, chociaz probowali wiele razy a jak juz kogos trafili to jakiegos malolata czy niewaznego.
„Najtańszą odmianą dumy jest duma narodowa. Każdy żałosny głupiec, który nie ma na świecie nic, z czego mógłby być dumny, jako ostatniej deski ratunku czepia się narodu, tylko po to, by być z czegoś dumnym” - A. Schopenhauer

danieleek
Posty: 62
Rejestracja: 22.09.2009, 19:43

Re: POLITYKA NA STADIONACH ŚWIATA

Post autor: danieleek » 09.11.2009, 21:30

Rapid Wiedeń to lewica?

CHCNI
Posty: 1847
Rejestracja: 15.09.2009, 21:18

Re: POLITYKA NA STADIONACH ŚWIATA

Post autor: CHCNI » 09.11.2009, 21:33

W sumie pytanie moje będzie dotyczyło polityki, ino troszkę inaczej. Mianowcie, tak się złożyło, że nigdy w Niemczech nie byłem, ale powiedzcie mi panowie jedno - jak piszecie obaj jesteście obeznania w klimatach niemieckiego (czy nawet haburgskiego) kibicowania, jak do bardzo licznej i coraz większej wręcz liczby Turasów odnoszą się zwykli Niemcy ? Niemcy - kibice oraz Niemcy - zwykli ludzie. Przeszkadza im to, próbują walczyć, mają wyjebane, czekają pokornie, aż zaleją ich doszczętnie ?

Zainspirował mnie post kolegi wyżej, który jadąc z bratem został przez Brudasów zaatakowany, ja pierdolę. Jak się nie podoba to won do Ankary, wkurwia mnie takie coś. Naprawdę tak się panoszą ?
Obrazek

Kawał c****.

Lewy Sierpowy
Posty: 161
Rejestracja: 18.05.2007, 12:57
Lokalizacja: Z drugiej Irlandii

Re: POLITYKA NA STADIONACH ŚWIATA

Post autor: Lewy Sierpowy » 10.11.2009, 00:42

Od ostatniej mojej wizyty w Niemczech minęło już ponad 3 lata więc nie wiem jak jest obecnie.
Generalnie większośc moich wypraw prowadzi do Berlina a więc zahaczam o stare NRD.
Oprócz samego Berlina tereny są raczej wolne od kolorowych.
W Furstenwalde , leżacym kilkanaście , no może 30 km od stolicy a które ma tyle ludności co takie Tarnowskie Góry czyli około 60-70 tyś kolorowych jest chyba mniej niż w tym sąsiędnim mieście.
Ludzie w około berlinskich miejscowościach mają na nich wyjebane bo nie mają z nimi praktycznie żadnego kontaktu.
Młodzi to przede wszystkim egoiści i samoluby o braku jakichkolwiek przekonań i pogladów. Chcą byc cool ,trendy. A że teraz jest moda na polityczną poprawnośc to oni też są politycznie poprawni. Dokładne odwzierciedlenie większości naszej, polskiej młodzieży.Ta też tylko chce byc cool i trendy i przede wszystkim chce się bawic.Róznicy moim zdaniem nie ma żadnej.
Berlin to już całkiem inna para kaloszy. Wieloetniczna ,wielokulturowa metropolia.
Ale i w niej widac że kiedyś była podzielona jak reszta Niemiec.
Wchodnia cześc raczej bez kolorowych, za to zachodnia cześc to mozaika wszelakich ras , kolorów skóry i narodowości.Oczywiście najwięcej jest Niemców.
I niestety tam polityczna poprawnośc w stosunku do kolorowych jest bardzo silna.
Zresztą w samym centrum zachodniego Berlina , przy ruinach kościoła zniszczonego w nalocie w 1943 i przy samym markecie Herthy Berlin jest chyba najwiekszy nieformalny plac gdzie zbierają się wszystkie niemieckie lewaki, punkole i róznej maści anarchiści.
Najbardziej popularnym berlińskim klubem jak wszystkim wiadomojest Hertha ale jej kibice to typowa ultraska niezdolna ( albo niechcaca) w ramach politycznej poprawności nawet przeciwstawic się turasom którzy gwiżdzą gdy owa Hertha gra w pucharach z jakims tureckim klubem. Po prostu wstyd.
Moge sobie wyobrac tylko gdyby jakowaś mniejszośc mieszkała w takim Krakowie a jej kibice mimo że zasiedli licznie na trybunach gwizdali by jak przy piłce była Wisła albo Cracovia. Chyba jeszcze tego samego wieczoru musieli by pomyślec o powrocie w rodzinne strony. Jednym słowem pizdy.
Jest też w Berlinie dawna nrd-owska chluba czyli Dynamo Berlin ale w tej chwili gra w odpowiedniku naszej IV ligi i wielkiej ilościfanów nie ma.
Tam za to miłośnicy "kolorowych " Niemiec nie mają co szukac.
Niestety, klub jest zwalczany w ramach politycznej poprawności nawet przez władze miasta Berlin
Tak to jest panowie w tym Berlinie gdzie Turcy mogą gwizdac i obrażac piłkarzy Herthy podczas ich meczu z jakimś Galatasarayem czy innym Besiktasem i absolutnie nikt im nie mówi złegosłowa a tępi się nawet administracyjnymi środkami klub o prawicowych poglądach ( owszem skrajnych). Do dzielnic tureckich nawet nie włażiłem tylko posmigałem po nich furą i nie mam ochoty tam łazic piechotą czy jeżdzic komunikacją miejską.
Generalnie Niemcy to straszne pizdy się porobiły.Nie wiem dlaczego.
Czy ciągle pokutuję u nich poczucie winy za II WŚ ?
Czy może uwierzyli w multikulturowośc?
A może mają na wszystko wyjebane i chcą się tylko pławic w luksusie?
Trudno mi jest powiedziec.
O zachodnich landach nie będę się wypowiadał bo bywam bardzo żadko i ostatnio zawitałem tam dobre 10 lat wstecz a od tego czasu mogło sięwiele zmienic.
Pierwsza komunia, drugie śniadanie, trzecia rzeczpospolita

kilo.f
Posty: 507
Rejestracja: 12.09.2009, 20:24

Re: POLITYKA NA STADIONACH ŚWIATA

Post autor: kilo.f » 11.11.2009, 22:53

Skitrany pisze: Nie !!!!! Hamburger (hamburger to w mc donaldzie. HSV to w tłumaczeniu na polski Hamburskie Towarzystwo Sportowe ), więc nie Hamburger jak mawia Borek lub piszą na tvtext, ale .....albo HSV albo Hamburg
Niewiem co mowi borek, ale klub nazywa sie Hamburger Sport-Verein.

Skitrany
Posty: 18
Rejestracja: 11.09.2009, 22:45

Re: POLITYKA NA STADIONACH ŚWIATA

Post autor: Skitrany » 13.11.2009, 19:34

:) a ŁKS - Łódzki Klub Sportowy i mówisz, że kto gra... ŁKS lub Łódż (piłkarze/kibice z Łodzi lub Łks-u a nie Łódzkiego , bo kto to jest ten Łódzki ) rozkminiasz różnicę. Kibice Hamburga lub HSV a nie Hamburgera :)

kilo.f
Posty: 507
Rejestracja: 12.09.2009, 20:24

Re: POLITYKA NA STADIONACH ŚWIATA

Post autor: kilo.f » 14.11.2009, 22:54

Co do Hamburgera to mówe na 3 sposoby, tak że wszystkie wersje są poprawne :)
Analogicznie u nas też się mówi Łódzki KS.
Mniejsza w to mam, jak to jest z tą ligą jewropejską - po tej fazie grupowej jest losowanie czy jakiś klucz? Mam nadzieje ze trafią na kogos ciekawego to sie wybiorę, chciałbym też pojechać na finał, ale pewnie bedzie lipa z biletami

sory za offtop ;)

Bones
Posty: 100
Rejestracja: 26.11.2009, 13:51

Re: POLITYKA NA STADIONACH ŚWIATA

Post autor: Bones » 26.11.2009, 15:27

danieleek pisze:Rapid Wiedeń to lewica?
nie. Na zewnatrz daja sie nie polityczni ani polityka nie jest tolerowana, ale nie mala czesc stadionu sa prawica.

Wacker Innsbruck jest mocno lewica, trzymaja/li kontakty z Eintrach Frankfurt.

neo12
Posty: 316
Rejestracja: 11.09.2009, 21:17

Re: POLITYKA NA STADIONACH ŚWIATA

Post autor: neo12 » 26.11.2009, 18:09

Jeszcze Sturm Graz z Austrii to lewica
,,Tolerancja jest cnotą ludzi bez przekonań" - Gilbert Keith Chesterton

Bones
Posty: 100
Rejestracja: 26.11.2009, 13:51

Re: POLITYKA NA STADIONACH ŚWIATA

Post autor: Bones » 26.11.2009, 19:06

neo12 pisze:Jeszcze Sturm Graz z Austrii to lewica
nie, obydwie druzyny nie reprezentuja jakiejs linii politycznej na stadionie.

Fakt jest, ze Sturm Graz raczej idzie w lewice, a w Austrii, chodz kiedys miala zydowskich funkcjonariuszy i graczy (ktorych Adolf H. "sprzatnal") raczej w prawice, jak ostatnio np. powstaly grupy chwalace Hitlera. Austria nigdy nie byla jakos "dumna" z zydowskich korzeni (ktora chetnie jest osmielana przez np. Rapid Wieden). Poza tym sa kontaky dosc nie male do Fanklubu Dynamo Dresden lub UltrasSur Real Madrid, a polityka tych FK jest znana ...

Bones
Posty: 100
Rejestracja: 26.11.2009, 13:51

Re: POLITYKA NA STADIONACH ŚWIATA

Post autor: Bones » 26.11.2009, 19:07

edit: Przepraszam, mam namysli Klub Austria Wieden jak pisze Austria

neo12
Posty: 316
Rejestracja: 11.09.2009, 21:17

Re: POLITYKA NA STADIONACH ŚWIATA

Post autor: neo12 » 26.11.2009, 22:39

Bones żle mnie zrozumiałes napisałem "jeszcze Sturm Graz z Austrii" a nie Sturm Graz i Austria :) mialem na mysli tylko Sturm pozdro
,,Tolerancja jest cnotą ludzi bez przekonań" - Gilbert Keith Chesterton

against modern
Posty: 631
Rejestracja: 26.11.2009, 23:00

Re: POLITYKA NA STADIONACH ŚWIATA

Post autor: against modern » 04.12.2009, 18:49

może ktos napisać jakie poglądy mają ekipy greckie ??

z tego co wiem to prawica to PAOK, Olympiakos (?)
a lewaki to napewno Aris, AEK , zy Panathinaikos tez??

danieleek
Posty: 62
Rejestracja: 22.09.2009, 19:43

Re: POLITYKA NA STADIONACH ŚWIATA

Post autor: danieleek » 04.12.2009, 20:52

PAOK jest podzielony a Panatha chyba jest apolityczna
Aris i AEK to jak napisales lewica
Z tego co wiem OFi Kreta i Panonios to prawica

neo12
Posty: 316
Rejestracja: 11.09.2009, 21:17

Re: POLITYKA NA STADIONACH ŚWIATA

Post autor: neo12 » 04.12.2009, 21:45

Silna prawica- Apollon Kalamaria
Lewica- Aris
Silna lewica- AEK, Atromitos, Iraklis, Giannina
o reszcie ciezko jednoznacznie powiedziec Larissa, Ionikos, Aigaleo to raczej lewica, Olympiakos, Panionios, OFI to raczej prawica, a PAO i PAOK apolityczni


Paok jest prawicowy ! / 25
,,Tolerancja jest cnotą ludzi bez przekonań" - Gilbert Keith Chesterton

danieleek
Posty: 62
Rejestracja: 22.09.2009, 19:43

Re: POLITYKA NA STADIONACH ŚWIATA

Post autor: danieleek » 05.12.2009, 23:30

AEK to lewica ale wywiesil trans ze Kosowo jest Serbskie i to mnie dziwi

neo12
Posty: 316
Rejestracja: 11.09.2009, 21:17

Re: POLITYKA NA STADIONACH ŚWIATA

Post autor: neo12 » 05.12.2009, 23:44

fakt dziwne ale wiesz Grecy trzymają z Serbami, co niezmienia faktu ze ja też bylem w szoku
,,Tolerancja jest cnotą ludzi bez przekonań" - Gilbert Keith Chesterton

mancunian
Posty: 1012
Rejestracja: 20.11.2009, 21:12

Re: POLITYKA NA STADIONACH ŚWIATA

Post autor: mancunian » 06.12.2009, 00:12

A ja mam takie glupie pytanie, ale czemu to tak dziwi? Co ma jedno (lewaki) wspolnego z drugim?

Bo tak przegladajac forum juz po raz kolejny napotykam dziwne moim zdaniem rozumienie prawicowosci...

Ktos sie pyta czy jakas ekipa jest lewacka tylko dlatego, ze kogos widziano z murzynem, jakby prawica byla rownoznaczna z rasizmem...

W innym temacie znalazlem artykul mowiacy o Lazio jako prawicowych pogladach, a przeciez oni jawnie odwoluja sie do faszyzmu. Chyba ze to jakas ich grupa odwoluje sie do faszyzmu a reszta to raczej prawicowcy... A chyba na forum tez ktos ich klasyfikowal jako prawice...

Chyba ze ja inaczej rozumiem pojecia lewica - prawica, bo przeciez bycie antykomunista nie oznacza bycia prawicowcem ani tez rasim nie oznacza bycia prawicowcem...

Ale najbardziej dziwi mnie kibicow ktorzy jawnie odwoluja sie do faszyzmu nazywanie prawicowymi....

Nie jest to zadna napinka, po prostu byc moze niezrozumienie tematu, wiec jakby ktos byl laskaw wyjasnic o co chodzi, bo ja sie zgubilem juz w tym. Byc moze za bardzo utozsamiam poglady gospodarcze z ruchem prawicowym i stad mi ten faszyzm nie pasuje bardzo...

neo12
Posty: 316
Rejestracja: 11.09.2009, 21:17

Re: POLITYKA NA STADIONACH ŚWIATA

Post autor: neo12 » 06.12.2009, 00:37

Mała poprawka Panionios to teraz raczej lewica (niewiem skad ta zmiana bo wczesniej zdecydowanie zapatrywania w prawo, moze zmiana pokoleniowa) do tych wczesniej wymienionych ekip to jeszcze Olympiakos Volos prawica, Ergotelis lewica, a co do tego transparentu AEK "Kosovo jest Serbskie" to wywiesila go mala prawicowa!(nacjonalistyczna!) grupa dzialajaca? na AEK bodajze Getto Group pozdro
,,Tolerancja jest cnotą ludzi bez przekonań" - Gilbert Keith Chesterton

BeforeGod
Posty: 472
Rejestracja: 12.09.2009, 17:18

Re: POLITYKA NA STADIONACH ŚWIATA

Post autor: BeforeGod » 06.12.2009, 09:25

neo12 pisze:fakt dziwne ale wiesz Grecy trzymają z Serbami, co niezmienia faktu ze ja też bylem w szoku
W szoku ? Osobiscie moje serce bije z prawej strony,ale nie rozumiem Twojego toku myslenia.Lewica nie oznacza odrazu komuny.
Lewica to nie kosmopolityzm,duzo czesc lewicowców jest patriotami.
Np na demontracji w Warszawie pod ambasada obok siebie stały osoby z NOP,MW, Krew i Honor wraz z osobami z SLD czy Stowarzyszenia młodych socjalistów.
Myslisz ze wsrod walczacych Serbów np w konflikcie o Kosovo nie bylo lewaków ?
Obrazek

BeforeGod
Posty: 472
Rejestracja: 12.09.2009, 17:18

Re: POLITYKA NA STADIONACH ŚWIATA

Post autor: BeforeGod » 06.12.2009, 09:27

Nie wiem dlaczego ale nie moge edytowac.
Nie dopisalem iz oczywiscie demonstracja o ktorej mowie była przeciwko proklamacji niepodleglosci Kosova pod ambasada Serbii.
Obrazek

Firma89
Posty: 64
Rejestracja: 28.09.2009, 16:18

Re: POLITYKA NA STADIONACH ŚWIATA

Post autor: Firma89 » 07.12.2009, 12:36

Jest gigantycznym nadużyciem powiedzieć, że PAOK jest prawicowy. W ostatnich kilku latach pojawiło się tam kilka ekip próbujących kręcić coś w tym klimacie, ale ich pozycja na stadionie nie jest ani dominująca ani nawet specjalnie mocna. Całe Saloniki są antyfaszystowskie, z tym, że raz ma to odcień radykalnej lewicy (Iraklis), raz lewicy (Aris) a innym razem jest tak, jak na PAOKu.

against modern
Posty: 631
Rejestracja: 26.11.2009, 23:00

Re: POLITYKA NA STADIONACH ŚWIATA

Post autor: against modern » 07.12.2009, 17:16

Ładne zachowanie PAOK-u, solidaryzują się z włoskimi tifo przeciwko wprowadzeniu we Włoszech identyfikatorów:

http://www.wiaralecha.pl/images/stories ... /paok4.jpg

neo12
Posty: 316
Rejestracja: 11.09.2009, 21:17

Re: POLITYKA NA STADIONACH ŚWIATA

Post autor: neo12 » 07.12.2009, 17:36

PAOK nie jest prawicowy, jest tam i prawica i lewica i nie ma dominacji jednych badz drugich
,,Tolerancja jest cnotą ludzi bez przekonań" - Gilbert Keith Chesterton

danieleek
Posty: 62
Rejestracja: 22.09.2009, 19:43

Re: POLITYKA NA STADIONACH ŚWIATA

Post autor: danieleek » 09.12.2009, 20:22

Tak jak mowilem PAOK jest podzielony i nie ma kogos kto by dominowal. Na stadionie raczej wszyscy razem dopinguja, choc slyszalem ze pare lat tem przed meczem byly jakies zamieszki prawicowych chlopakow z lewakami, ale to chyba bylo ledwo kilkanascie osob.

danieleek
Posty: 62
Rejestracja: 22.09.2009, 19:43

Re: POLITYKA NA STADIONACH ŚWIATA

Post autor: danieleek » 09.12.2009, 21:05

wie ktos czemu w meczu Inter - Rubin na trybunie Interu znajduje sie flaga Serbii?

Stary14
Posty: 1208
Rejestracja: 04.01.2009, 12:34

Re: POLITYKA NA STADIONACH ŚWIATA

Post autor: Stary14 » 09.12.2009, 22:58

Albo mi sie przewidziało albo widziałem w sektorze Interu flage Barras Bravas
GOOD NIGHT left SIDE!

damian308
Posty: 17
Rejestracja: 12.09.2009, 16:53

Re: POLITYKA NA STADIONACH ŚWIATA

Post autor: damian308 » 10.12.2009, 01:04

danieleek pisze:wie ktos czemu w meczu Inter - Rubin na trybunie Interu znajduje sie flaga Serbii?
Nic politycznego. Po prostu kibice z Serbii dopinguja Dejana Stankovica;].

neo12
Posty: 316
Rejestracja: 11.09.2009, 21:17

Re: POLITYKA NA STADIONACH ŚWIATA

Post autor: neo12 » 10.12.2009, 22:30

Może ktoś dobrze zorientowany napisac czy w Angli jest wogole cos takiego jak polityka na stadionach? kluby(grupy) prawicowe, kluby(grupy) lewicowe? czy raczej w tej materii nic sie tam ciekawego nie dzieje pozdro
,,Tolerancja jest cnotą ludzi bez przekonań" - Gilbert Keith Chesterton

loyal
Posty: 13
Rejestracja: 22.07.2007, 15:14

Re: POLITYKA NA STADIONACH ŚWIATA

Post autor: loyal » 10.12.2009, 23:39

neo12 pisze:Może ktoś dobrze zorientowany napisac czy w Angli jest wogole cos takiego jak polityka na stadionach? kluby(grupy) prawicowe, kluby(grupy) lewicowe? czy raczej w tej materii nic sie tam ciekawego nie dzieje pozdro
Na wyspach stnieje prawicowa triada Chelsea-Rangers-Linfield, na Chelsea swego czasu były mocne akcenty NS . Tottenham jest mocno utożsamiany z narodem żydowskim, natomiast Birmingham City to ekipa wielokulturowa i wielorasowa. Nic więcej na temat angielskich podziałów społeczno-politycznych mi nie wiadomo. Może ktoś napisze coś wiecej.
LABORES PARIUNT HONORES

danieleek
Posty: 62
Rejestracja: 22.09.2009, 19:43

Re: POLITYKA NA STADIONACH ŚWIATA

Post autor: danieleek » 20.12.2009, 22:17

Bones pisze:
danieleek pisze:Rapid Wiedeń to lewica?
nie. Na zewnatrz daja sie nie polityczni ani polityka nie jest tolerowana, ale nie mala czesc stadionu sa prawica.

Wacker Innsbruck jest mocno lewica, trzymaja/li kontakty z Eintrach Frankfurt.
[link]

nadal sadzisz ze to nie lewica? :p

neo12
Posty: 316
Rejestracja: 11.09.2009, 21:17

Re: POLITYKA NA STADIONACH ŚWIATA

Post autor: neo12 » 20.12.2009, 22:58

Po tej fotce stwierdziłeś że Rapid to lewica???

Rapid jak sami o sobie piszą/mówia na róznych forach jest APOLITYCZNY
Była kiedys grupa niewiem czy nadal jest "Alte Garde" na Rapidzie o poglądach prawicowych nic poza tym
,,Tolerancja jest cnotą ludzi bez przekonań" - Gilbert Keith Chesterton

mancunian
Posty: 1012
Rejestracja: 20.11.2009, 21:12

Re: POLITYKA NA STADIONACH ŚWIATA

Post autor: mancunian » 20.12.2009, 23:49

Dlaczego ta fotka mialaby sugerowac lewice?

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości