POLITYKA NA STADIONACH ŚWIATA

Informacje ze światowych trybun
sysysy
Posty: 79
Rejestracja: 13.01.2010, 17:02

Re: POLITYKA NA STADIONACH ŚWIATA

Post autor: sysysy » 16.02.2010, 18:56

redukcja pisze:Ktoś kiedyś pisał, że poglądy większości niemieckich ekip są ukierunkowane w lewo, co spowodowane jest przeszłością tego kraju. Ja chciałbym się dowiedzieć zaś, jak to jest w takich ekipach jak Dynamo Dresden, Dynamo Berlin czy Borussia Mönchengladbach?

Ktoś tu kiedyś pisał że POWINNO tak być (chyba Stortebeker) ze wzgl. na historię...a jak jest to napisał kolega wyżej, pzdr



Bones
Posty: 100
Rejestracja: 26.11.2009, 13:51

Re: POLITYKA NA STADIONACH ŚWIATA

Post autor: Bones » 16.02.2010, 19:14

w niemczech prawe ugrupowania nie moga sie oficjalnie (np flagi, bannery, etc.) pokazac poniewasz sa mocno scigane i prawnie zabronione. Ale nie mala ilosc tych kibicow (zwlaszcza starsza) sa bardziej w prawo.

Tych co ja znam z Ultras Dynamo osobiscie to wiekszosc sa nawet nie malo w prawo, ale jako grupa pokazuja sie a-politycznie.

Sytuacje w niemczech lub w austrii, byle kraje nazistowskie, nie mozna porownac do panstw jak np. polska, wlochy, slowacja lub bulgaria np.

najmniejszy znak ktory kojarzy sie w hitleryzmem jest gwaltownie zabronione. W niemczech np. nawet slowa ACAB lub 1312 sa zabronione i musisz niemala kare za to placic. Pomysl co by bylo, jesli ktos wywiesi znaki znane z prawicy.

Störtebeker
Posty: 111
Rejestracja: 02.03.2007, 21:23

Re: POLITYKA NA STADIONACH ŚWIATA

Post autor: Störtebeker » 17.02.2010, 18:50

sysysy pisze:
redukcja pisze:Ktoś kiedyś pisał, że poglądy większości niemieckich ekip są ukierunkowane w lewo, co spowodowane jest przeszłością tego kraju. Ja chciałbym się dowiedzieć zaś, jak to jest w takich ekipach jak Dynamo Dresden, Dynamo Berlin czy Borussia Mönchengladbach?

Ktoś tu kiedyś pisał że POWINNO tak być (chyba Stortebeker) ze wzgl. na historię...a jak jest to napisał kolega wyżej, pzdr
BZDURA! Pisalem, ze powinno sie byc antyrasista i antynazista, bo narod ten troche za duzo narozrabial w historii, a lata komuny w nrd sa skutkiem tych wyczynow.
„Najtańszą odmianą dumy jest duma narodowa. Każdy żałosny głupiec, który nie ma na świecie nic, z czego mógłby być dumny, jako ostatniej deski ratunku czepia się narodu, tylko po to, by być z czegoś dumnym” - A. Schopenhauer

sysysy
Posty: 79
Rejestracja: 13.01.2010, 17:02

Re: POLITYKA NA STADIONACH ŚWIATA

Post autor: sysysy » 17.02.2010, 18:57

nie wiem gdzie ty tu widzisz jakas sprzecznosc, chyba cie w miare dokladnie zacytowalem,pzdr

Störtebeker
Posty: 111
Rejestracja: 02.03.2007, 21:23

Re: POLITYKA NA STADIONACH ŚWIATA

Post autor: Störtebeker » 17.02.2010, 19:18

sysysy pisze:nie wiem gdzie ty tu widzisz jakas sprzecznosc, chyba cie w miare dokladnie zacytowalem,pzdr
aaa rzeczywiscie! to fakt, chyba cos zle skumalem...sorry i rowniez pzdr
„Najtańszą odmianą dumy jest duma narodowa. Każdy żałosny głupiec, który nie ma na świecie nic, z czego mógłby być dumny, jako ostatniej deski ratunku czepia się narodu, tylko po to, by być z czegoś dumnym” - A. Schopenhauer

twój zły sen
Posty: 12
Rejestracja: 17.02.2010, 22:49

Re: POLITYKA NA STADIONACH ŚWIATA

Post autor: twój zły sen » 18.02.2010, 20:01

http://www.youtube.com/watch?v=AJ2IRJyM2QI
skoda lewo , pantrakkikos prawo

twój zły sen
Posty: 12
Rejestracja: 17.02.2010, 22:49

Re: POLITYKA NA STADIONACH ŚWIATA

Post autor: twój zły sen » 18.02.2010, 20:06

http://www.youtube.com/watch?v=Fptjt6Te ... re=related
a tu różne greckie ekipy jedna po drógiej

Viclav
Posty: 1208
Rejestracja: 24.01.2010, 15:26
Lokalizacja: Warszawa

Re: POLITYKA NA STADIONACH ŚWIATA

Post autor: Viclav » 18.02.2010, 20:28

A ja mam pytanie odnośnie sytuacji w Mediolanie: mianowicie dlaczego to właśnie Inter jest bardziej prawicowy? Bo patrząc na historię obu klubów, to powinno być raczej odwrotnie ;) trochę dziwna sytuacja, gdy nacjonaliści kibicują klubowi o nazwie Internazionale...
Obrazek"Jesteś sterem, białym żołnierzem!" Beata KozidrakObrazek

danieleek
Posty: 62
Rejestracja: 22.09.2009, 19:43

Re: POLITYKA NA STADIONACH ŚWIATA

Post autor: danieleek » 18.02.2010, 23:18

Viclav pisze:A ja mam pytanie odnośnie sytuacji w Mediolanie: mianowicie dlaczego to właśnie Inter jest bardziej prawicowy? Bo patrząc na historię obu klubów, to powinno być raczej odwrotnie ;) trochę dziwna sytuacja, gdy nacjonaliści kibicują klubowi o nazwie Internazionale...
Dla Milanu kibicowała klasa robotnicza, a dla Interu nieco bogatsi i mądrzejsi ludzie

analizator.pl

Re: POLITYKA NA STADIONACH ŚWIATA

Post autor: analizator.pl » 19.02.2010, 14:25

danieleek pisze:
Viclav pisze:A ja mam pytanie odnośnie sytuacji w Mediolanie: mianowicie dlaczego to właśnie Inter jest bardziej prawicowy? Bo patrząc na historię obu klubów, to powinno być raczej odwrotnie ;) trochę dziwna sytuacja, gdy nacjonaliści kibicują klubowi o nazwie Internazionale...
Dla Milanu kibicowała klasa robotnicza, a dla Interu nieco bogatsi i mądrzejsi ludzie
Bzdury wasc pleciesz !!! Inter powstal w momencie gdy zabroniono Milanowi wystawiac zagranicznych pilkarzy w skladzie. Dodajmy, ze byl on wtedy mistrzem kraju. Wtedy grupa dzialaczy, ktora byla zwolennikami dostosowania sie druzyny do tych wymogow zbuntowala sie i zalozyla Inter. Taka jest historia. Zreszta jest to opisane ciekawie na oficjalnej stronie polskiego FC Milanu.

Ronnie The Rocket
Posty: 659
Rejestracja: 14.01.2010, 20:16

Re: POLITYKA NA STADIONACH ŚWIATA

Post autor: Ronnie The Rocket » 19.02.2010, 17:58

analizator.pl pisze:
danieleek pisze:
Viclav pisze:A ja mam pytanie odnośnie sytuacji w Mediolanie: mianowicie dlaczego to właśnie Inter jest bardziej prawicowy? Bo patrząc na historię obu klubów, to powinno być raczej odwrotnie ;) trochę dziwna sytuacja, gdy nacjonaliści kibicują klubowi o nazwie Internazionale...
Dla Milanu kibicowała klasa robotnicza, a dla Interu nieco bogatsi i mądrzejsi ludzie
Bzdury wasc pleciesz !!! Inter powstal w momencie gdy zabroniono Milanowi wystawiac zagranicznych pilkarzy w skladzie. Dodajmy, ze byl on wtedy mistrzem kraju. Wtedy grupa dzialaczy, ktora byla zwolennikami dostosowania sie druzyny do tych wymogow zbuntowala sie i zalozyla Inter. Taka jest historia. Zreszta jest to opisane ciekawie na oficjalnej stronie polskiego FC Milanu.
No to jest historia powstania, ale jakie warstwy spoleczne komu kibicuja, to sie zgrubsza zgadza ugolniajac to oczywiscie.

nisc
Posty: 1812
Rejestracja: 26.02.2007, 19:26

Re: POLITYKA NA STADIONACH ŚWIATA

Post autor: nisc » 19.02.2010, 18:04

[link]
TYBET JEST SERBSKI

analizator.pl

Re: POLITYKA NA STADIONACH ŚWIATA

Post autor: analizator.pl » 19.02.2010, 22:11

Ronnie The Rocket pisze:
analizator.pl pisze:
danieleek pisze: Dla Milanu kibicowała klasa robotnicza, a dla Interu nieco bogatsi i mądrzejsi ludzie
Bzdury wasc pleciesz !!! Inter powstal w momencie gdy zabroniono Milanowi wystawiac zagranicznych pilkarzy w skladzie. Dodajmy, ze byl on wtedy mistrzem kraju. Wtedy grupa dzialaczy, ktora byla zwolennikami dostosowania sie druzyny do tych wymogow zbuntowala sie i zalozyla Inter. Taka jest historia. Zreszta jest to opisane ciekawie na oficjalnej stronie polskiego FC Milanu.
No to jest historia powstania, ale jakie warstwy spoleczne komu kibicuja, to sie zgrubsza zgadza ugolniajac to oczywiscie.

Taki podział jest nieadekwatny do rzeczywistości. Inter i Milan to są ogromnie popularne kluby we Włoszech i nie tylko i mają taką rzeszę kibiców, ze nie mozna jednoznacznie podzielić ich wedle statusu majątkowego.

Ronnie The Rocket
Posty: 659
Rejestracja: 14.01.2010, 20:16

Re: POLITYKA NA STADIONACH ŚWIATA

Post autor: Ronnie The Rocket » 20.02.2010, 01:13

analizator.pl pisze:
Ronnie The Rocket pisze:
analizator.pl pisze:
Bzdury wasc pleciesz !!! Inter powstal w momencie gdy zabroniono Milanowi wystawiac zagranicznych pilkarzy w skladzie. Dodajmy, ze byl on wtedy mistrzem kraju. Wtedy grupa dzialaczy, ktora byla zwolennikami dostosowania sie druzyny do tych wymogow zbuntowala sie i zalozyla Inter. Taka jest historia. Zreszta jest to opisane ciekawie na oficjalnej stronie polskiego FC Milanu.
No to jest historia powstania, ale jakie warstwy spoleczne komu kibicuja, to sie zgrubsza zgadza ugolniajac to oczywiscie.


Taki podział jest nieadekwatny do rzeczywistości. Inter i Milan to są ogromnie popularne kluby we Włoszech i nie tylko i mają taką rzeszę kibiców, ze nie mozna jednoznacznie podzielić ich wedle statusu majątkowego.
Nie no wiadomo, ze tak, ale akurat mam rodzine w Mediolanie i gadajac tam z ludzmi sami przyznaja, ze na Milan chodza ludzie z nizszych jakby warstw robotniczych, a na Inter klasa srednia.A sa tam od lat 12 wiec jakies rozeznanie mozna miec. Niektorzy wrecz mowili, ze na Milan chodza zule spod sklepow.( oczywiscie chodzi o sam Mediolan, bez kibicow z calych Włoch)

Support28
Posty: 348
Rejestracja: 09.03.2007, 10:31

Re: POLITYKA NA STADIONACH ŚWIATA

Post autor: Support28 » 20.02.2010, 14:15

Wyklęci żołnierze, chłopcy twardzi jak stal
Ostatni patrioci wśród ruin i łgarstw
Wszystko dla Polski, dla siebie nic
Dziś dla was nasza pamięć
Dla was walecznych krzyż

wielkie_jadra
Posty: 10
Rejestracja: 17.02.2010, 12:42

Re: POLITYKA NA STADIONACH ŚWIATA

Post autor: wielkie_jadra » 22.02.2010, 12:29

nie wiem czy dobry temat wybrałem
Wie ktos, cos na temat animozji pomiędzy Flamandami a Walonami w Belgii???tzn jak to się przekłada na belgijska scene i czy wogóle to się przekłada. Podział miast znam, bardziej mnie interesuje czy sa konflikty typowo flamandzko-walońskie na stadionach w Belgii.

BeforeGod
Posty: 472
Rejestracja: 12.09.2009, 17:18

Re: POLITYKA NA STADIONACH ŚWIATA

Post autor: BeforeGod » 25.02.2010, 00:18

Z tego co mi mowil znajomy z Vlandreen na koncercie pewnej grupy,to nie.
Jest podkreslanie odmiennosci,przynaleznosci etnicznej i patriotyzm lokalny ale nie przeklada sie to na zadne ekstremizmy.
Obrazek

wielkie_jadra
Posty: 10
Rejestracja: 17.02.2010, 12:42

Re: POLITYKA NA STADIONACH ŚWIATA

Post autor: wielkie_jadra » 25.02.2010, 15:12

dziekuje pozdrawiam

Bones
Posty: 100
Rejestracja: 26.11.2009, 13:51

Re: POLITYKA NA STADIONACH ŚWIATA

Post autor: Bones » 27.02.2010, 11:07

Austria Wieden

[link]

wrzesien
Posty: 914
Rejestracja: 12.09.2009, 17:17

Re: POLITYKA NA STADIONACH ŚWIATA

Post autor: wrzesien » 10.04.2010, 17:12

Lewy Sierpowy pisze:Od ostatniej mojej wizyty w Niemczech minęło już ponad 3 lata więc nie wiem jak jest obecnie.
Generalnie większośc moich wypraw prowadzi do Berlina a więc zahaczam o stare NRD.
Oprócz samego Berlina tereny są raczej wolne od kolorowych.
W Furstenwalde , leżacym kilkanaście , no może 30 km od stolicy a które ma tyle ludności co takie Tarnowskie Góry czyli około 60-70 tyś kolorowych jest chyba mniej niż w tym sąsiędnim mieście.
Ludzie w około berlinskich miejscowościach mają na nich wyjebane bo nie mają z nimi praktycznie żadnego kontaktu.
Młodzi to przede wszystkim egoiści i samoluby o braku jakichkolwiek przekonań i pogladów. Chcą byc cool ,trendy. A że teraz jest moda na polityczną poprawnośc to oni też są politycznie poprawni. Dokładne odwzierciedlenie większości naszej, polskiej młodzieży.Ta też tylko chce byc cool i trendy i przede wszystkim chce się bawic.Róznicy moim zdaniem nie ma żadnej.
Berlin to już całkiem inna para kaloszy. Wieloetniczna ,wielokulturowa metropolia.
Ale i w niej widac że kiedyś była podzielona jak reszta Niemiec.
Wchodnia cześc raczej bez kolorowych, za to zachodnia cześc to mozaika wszelakich ras , kolorów skóry i narodowości.Oczywiście najwięcej jest Niemców.
I niestety tam polityczna poprawnośc w stosunku do kolorowych jest bardzo silna.
Zresztą w samym centrum zachodniego Berlina , przy ruinach kościoła zniszczonego w nalocie w 1943 i przy samym markecie Herthy Berlin jest chyba najwiekszy nieformalny plac gdzie zbierają się wszystkie niemieckie lewaki, punkole i róznej maści anarchiści.
Najbardziej popularnym berlińskim klubem jak wszystkim wiadomojest Hertha ale jej kibice to typowa ultraska niezdolna ( albo niechcaca) w ramach politycznej poprawności nawet przeciwstawic się turasom którzy gwiżdzą gdy owa Hertha gra w pucharach z jakims tureckim klubem. Po prostu wstyd.
Moge sobie wyobrac tylko gdyby jakowaś mniejszośc mieszkała w takim Krakowie a jej kibice mimo że zasiedli licznie na trybunach gwizdali by jak przy piłce była Wisła albo Cracovia. Chyba jeszcze tego samego wieczoru musieli by pomyślec o powrocie w rodzinne strony. Jednym słowem pizdy.
Jest też w Berlinie dawna nrd-owska chluba czyli Dynamo Berlin ale w tej chwili gra w odpowiedniku naszej IV ligi i wielkiej ilościfanów nie ma.
Tam za to miłośnicy "kolorowych " Niemiec nie mają co szukac.
Niestety, klub jest zwalczany w ramach politycznej poprawności nawet przez władze miasta Berlin
Tak to jest panowie w tym Berlinie gdzie Turcy mogą gwizdac i obrażac piłkarzy Herthy podczas ich meczu z jakimś Galatasarayem czy innym Besiktasem i absolutnie nikt im nie mówi złegosłowa a tępi się nawet administracyjnymi środkami klub o prawicowych poglądach ( owszem skrajnych). Do dzielnic tureckich nawet nie włażiłem tylko posmigałem po nich furą i nie mam ochoty tam łazic piechotą czy jeżdzic komunikacją miejską.
Generalnie Niemcy to straszne pizdy się porobiły.Nie wiem dlaczego.
Czy ciągle pokutuję u nich poczucie winy za II WŚ ?
Czy może uwierzyli w multikulturowośc?
A może mają na wszystko wyjebane i chcą się tylko pławic w luksusie?
Trudno mi jest powiedziec.

O zachodnich landach nie będę się wypowiadał bo bywam bardzo żadko i ostatnio zawitałem tam dobre 10 lat wstecz a od tego czasu mogło sięwiele zmienic.
mi sie wydaje ze jest to spowodowane tym ze, niemcy plawia sie w luksusie. Jest kilka dzielnic tureckich etc i podniesiony lament o islamizacji. Przecietny niemiec mieszkajacy w jakims miasteczku jezdzacy volkswagenem i spedzajacy wakacje w chorwacji ma wyjebane na to czy turek przyjedzie czy nie. Jemu sie powodzi, to po co sie ma stresowac. Podobnie jest w Anglii, tymbardziej tutaj juz 2 czy nieraz i 3 pokolenie kolorowych rosnie. Biali wychowuja sie z czarnymi w jednej piaskownicy wiec maja na to wyjebane. Porobily sie faktycznie getta ale jest to raczej problem duzych miast.

Co do lewicy na stadionach szczegolnie w Anglii to trzeba powiedziec ze lewica jest o 180% inna niz ta w Polsce. U nich nie bylo UB czy SB, lewica dbala o obywatela, dlatego nie maja oporow wystawiac Che jako wlasnie romantycznego rewolucjonisty. Ostatnio w lidze europejskiej Liverpool wywiesil flage z Leninem i Marxem. I znowu jest problem gdyz dla nas Marx kojazy sie mimo wszystko z zsrr a dla nich Marx jest filozofem ktory mieszkal w UK.
Wiem, że nie ucisk i chciwe podboje,
Lecz wolność ludów szła pod Twoim znakiem,
Ze nie ma dziejów piękniejszych niż Twoje
I większej chluby niźli być Polakiem.

tyminho
Posty: 119
Rejestracja: 01.03.2007, 21:59

Re: POLITYKA NA STADIONACH ŚWIATA

Post autor: tyminho » 11.04.2010, 14:49

wrzesien pisze:Co do lewicy na stadionach szczegolnie w Anglii to trzeba powiedziec ze lewica jest o 180% inna niz ta w Polsce. U nich nie bylo UB czy SB, lewica dbala o obywatela, dlatego nie maja oporow wystawiac Che jako wlasnie romantycznego rewolucjonisty. Ostatnio w lidze europejskiej Liverpool wywiesil flage z Leninem i Marxem. I znowu jest problem gdyz dla nas Marx kojazy sie mimo wszystko z zsrr a dla nich Marx jest filozofem ktory mieszkal w UK.
Czy masz na myśli ostatni mecz LFC z Benfica i ten [link] baner? Bo to nie jest żaden Lenin i Marks, tylko wybitni trenerzy w historii Liverpoolu.

wrzesien
Posty: 914
Rejestracja: 12.09.2009, 17:17

Re: POLITYKA NA STADIONACH ŚWIATA

Post autor: wrzesien » 11.04.2010, 16:23

tak, no chyba ze tak, co nie zmienia faktu ze wiadomo do czego sie to odnosi, bodajrze byla tam tez flaga ZSRR na kiju
Wiem, że nie ucisk i chciwe podboje,
Lecz wolność ludów szła pod Twoim znakiem,
Ze nie ma dziejów piękniejszych niż Twoje
I większej chluby niźli być Polakiem.

MaT19
Posty: 1
Rejestracja: 28.06.2010, 18:00

Re: POLITYKA NA STADIONACH ŚWIATA

Post autor: MaT19 » 28.06.2010, 18:21

a ja mam prośbę ...

Czy ma ktoś jakieś materiały (np.czasopisma) opisujące spory kibiców dwóch drużyn na tle politycznym bądź też religijnym tj. Celtic-Rangers ?
Z tym, że chodzi mi o jakieś mniej znane kluby piłkarskie ....

Potrzebuje opisać takie waśnie kibiców :|

Z góry dziękuje :)

WojtasArka
Posty: 46
Rejestracja: 26.11.2009, 22:41
Lokalizacja: Gdynia

Re: POLITYKA NA STADIONACH ŚWIATA

Post autor: WojtasArka » 17.07.2010, 13:17

Wie ktoś jak to wygląda w Szwecji? Akurat w Sztokholmie jestem i bardzo mnie to ciekawi. Pozdrawiam

cyryl bazgrolarz
Posty: 250
Rejestracja: 26.02.2007, 18:03
Lokalizacja: Okręgówka

Re: POLITYKA NA STADIONACH ŚWIATA

Post autor: cyryl bazgrolarz » 17.07.2010, 14:20

Najlepsi i najwięksi w Sztokholmie to AIK, potem chyba Djurgaarden i Hammarby. Ci ostatni mają zgodę z jedną z grup Sportingu Lizbona. Oprawy na dobrym poziomie, włącznie z piro, to wszystko co mi wiadomo.
To zdobywca pucharu i superpucharu z tym zespołem.

Stary14
Posty: 1208
Rejestracja: 04.01.2009, 12:34

Re: POLITYKA NA STADIONACH ŚWIATA

Post autor: Stary14 » 17.07.2010, 14:29

cyryl bazgrolarz pisze:Najlepsi i najwięksi w Sztokholmie to AIK, potem chyba Djurgaarden i Hammarby. Ci ostatni mają zgodę z jedną z grup Sportingu Lizbona. Oprawy na dobrym poziomie, włącznie z piro, to wszystko co mi wiadomo.
Widzisz nazwe tematu?
GOOD NIGHT left SIDE!

cyryl bazgrolarz
Posty: 250
Rejestracja: 26.02.2007, 18:03
Lokalizacja: Okręgówka

Re: POLITYKA NA STADIONACH ŚWIATA

Post autor: cyryl bazgrolarz » 19.07.2010, 13:13

Faktycznie. Przepraszam, myślałem, że to Euroinfo. Wybaczcie hólsy.
To zdobywca pucharu i superpucharu z tym zespołem.

Wells
Posty: 256
Rejestracja: 16.01.2010, 21:26

Re: POLITYKA NA STADIONACH ŚWIATA

Post autor: Wells » 03.09.2010, 14:58

WojtasArka pisze:Wie ktoś jak to wygląda w Szwecji? Akurat w Sztokholmie jestem i bardzo mnie to ciekawi. Pozdrawiam

też jestem ciekaw, jak to wygląda na przykład w Sztokholmie czy tez Goteborgu. Także jeśli macie jakieś info, podzielcie się z nami :-)

cyryl bazgrolarz
Posty: 250
Rejestracja: 26.02.2007, 18:03
Lokalizacja: Okręgówka

Re: POLITYKA NA STADIONACH ŚWIATA

Post autor: cyryl bazgrolarz » 26.09.2010, 12:56

Sporting na ostatnich derbach :/

[link]
[link]

Kiedyś przeganiali murzynów i wywieszali celtyki, a teraz...
To zdobywca pucharu i superpucharu z tym zespołem.

JMS88
Posty: 21
Rejestracja: 26.09.2010, 16:25

Re: POLITYKA NA STADIONACH ŚWIATA

Post autor: JMS88 » 26.09.2010, 16:44

Ktoś pytał o Gbg więc odpowiadam.
Dwie najbardziej liczące się ekipy w tym mieście to oczywiście IFK i GAIS, poza nimi jest też OIS i jeszcze jeden klub z okolic Gotheborga
Nie wiem jak się sprawa przedstawia z ideologicznego punktu widzenia z tym ostatnim ale co do głównych ekip to IFK ma parę załóg prawicowych i generalnie klimat h tego klubu jest ostro prawicowy, większość lokalnych nacjonalistów to kibice IFK. Na trybunach raczej nie prezentuje się ideologicznych opraw ze względu na klimat polityczny panujący w Szwecji ( wyroki za najmniejsze przewinienia jeżeli związane sa one z hate crime)= Ultraska apolityczna. Kolorowi rzadko widoczni na stadionie aczkolwiek są, tak samo jak pojedyncze czerwone jednostki.
Z drugiej strony jedna z największych kos IFK czyli GAIS (geys) ma w swoich ekipach h wielu anarcho brudasów, szarpów i imigrantów( szczególnie bojowi i nie wachają się latac ze sprzętem). Jednak generalnie GAIS nie jest dla IFK jakimś większym problemem, to oni są dominującą siłą w mieście. Jako ciekawostkę dodam że wszystkie drużyny grają na jednym stadionie. Klimat bardzo różny od Polskiego, u nas coś takiego było by raczej niemożliwe.

JMS88
Posty: 21
Rejestracja: 26.09.2010, 16:25

Re: POLITYKA NA STADIONACH ŚWIATA

Post autor: JMS88 » 26.09.2010, 17:40

JMS88 pisze: Z drugiej strony jedna z największych kos IFK czyli GAIS (geys) ma w swoich ekipach h wielu anarcho brudasów, szarpów i imigrantów( szczególnie bojowi i nie wachają się latac ze sprzętem).
Oczywiście powinno być wahają

nisc
Posty: 1812
Rejestracja: 26.02.2007, 19:26

Re: POLITYKA NA STADIONACH ŚWIATA

Post autor: nisc » 26.09.2010, 21:32

a to ciekawe rzeczy sie dowiaduje JMS, pewnie kolesie z Nordic Thunder ze starej ekipy GAIS z ktorymi rozmawialem przy okazji derbow z Orgryte pojawili sie tam przypadkowo? WSZYSTKIE ekipy jako calosc w Gotenburgu maja wyj....na polityke ale wsrod wszystkich znajdziesz zarowno szwedzkich nazistów jak i kolesi z przeciwnej strony politycznej barykady, IFK ma kontakty z Chelsea i Linfield wiec tam jakby troche otoczka bardziej "prawicowa". Imigranci, anarchisci,lewaki w ekipie GAIS? masz na to jakies dowody, bo ja bylem jedyna osoba z poza Szwecji, Randers z Danii ktorzy sa zgoda Gamla i czasami zapraszanych indywidualnie gosci z zagranicy ( np. bardzo czesto pojawiajacy sie na zaproszenie osob decyzyjnych z Gamla kolesie z Dynamo Berlin - zajebiscie 'lewacka" ekipa no nie JMS? ), ktora sie pojawila oficjalnie z ekipa GAIS na jakichkolwiek derbach miasta.Musze tez przyznac ze duza czesc starszyzny na Gamla jest baaardzo antyimigrancko nastawiona, jakichkolwiek innostranców wsrod ok 2500 os. ekipie na derbach nie zauwazylem. Na GAIS chodza kolesie z ekip HC i takze byli czlonkowie SHARP-owej kapeli Guttersnipe ale pija browarki ze swoimi kolegami po szalu z pod znaku Sweden SS bo polityka jak juz wspomnialem idzie w odstawke jesli chodzi o kibicowanie. Prawicowe na pewno jest Malmoe FF ze slynnym hajlujacym Murzynem w ekipie no i Helsingborg. Chuligansko numer jedne w miescie to IFK duzo brakuje do nich chlopakom z Gamla a potem Orgryte ze swoja ekipa widmo doslownie kilkunastu osob..
TYBET JEST SERBSKI

JMS88
Posty: 21
Rejestracja: 26.09.2010, 16:25

Re: POLITYKA NA STADIONACH ŚWIATA

Post autor: JMS88 » 26.09.2010, 22:26

nisc pisze:a to ciekawe rzeczy sie dowiaduje JMS, pewnie kolesie z Nordic Thunder ze starej ekipy GAIS z ktorymi rozmawialem przy okazji derbow z Orgryte pojawili sie tam przypadkowo? WSZYSTKIE ekipy jako calosc w Gotenburgu maja wyj....na polityke ale wsrod wszystkich znajdziesz zarowno szwedzkich nazistów jak i kolesi z przeciwnej strony politycznej barykady, IFK ma kontakty z Chelsea i Linfield wiec tam jakby troche otoczka bardziej "prawicowa". Imigranci, anarchisci,lewaki w ekipie GAIS? masz na to jakies dowody, bo ja bylem jedyna osoba z poza Szwecji, Randers z Danii ktorzy sa zgoda Gamla i czasami zapraszanych indywidualnie gosci z zagranicy ( np. bardzo czesto pojawiajacy sie na zaproszenie osob decyzyjnych z Gamla kolesie z Dynamo Berlin - zajebiscie 'lewacka" ekipa no nie JMS? ), ktora sie pojawila oficjalnie z ekipa GAIS na jakichkolwiek derbach miasta.Musze tez przyznac ze duza czesc starszyzny na Gamla jest baaardzo antyimigrancko nastawiona, jakichkolwiek innostranców wsrod ok 2500 os. ekipie na derbach nie zauwazylem. Na GAIS chodza kolesie z ekip HC i takze byli czlonkowie SHARP-owej kapeli Guttersnipe ale pija browarki ze swoimi kolegami po szalu z pod znaku Sweden SS bo polityka jak juz wspomnialem idzie w odstawke jesli chodzi o kibicowanie. Prawicowe na pewno jest Malmoe FF ze slynnym hajlujacym Murzynem w ekipie no i Helsingborg. Chuligansko numer jedne w miescie to IFK duzo brakuje do nich chlopakom z Gamla a potem Orgryte ze swoja ekipa widmo doslownie kilkunastu osob..

Możesz mieć lepsze informacje aczkolwiek mieszkam w tym mieście. Mówie co słyszałem od ludzi z IFK a także to co widze po wlepach ( GAIS wypuściło wlepki z hełmem trojańskim i podpisem GAIS tifo). Zgodze się że polityka tu troche idzie w odstawkę i klimat jest raczej inny niż u nas. Jak do tej pory wlepy i wrzuty GAISU widoczne raczej w lewych dzielnicach a spośród poznanych nacjonalistów wszyscy byli kibicami IFK i wypowiadali sie jednoznacznie o obecnej ekipie GAIS.
Choć jak już mówiłem możesz miec lepsze źródło.

nisc
Posty: 1812
Rejestracja: 26.02.2007, 19:26

Re: POLITYKA NA STADIONACH ŚWIATA

Post autor: nisc » 27.09.2010, 21:22

generalnie w Polsce dzisiejszych czasow musialbys co niektorym wytlumaczyc co w ogole SHARP znaczy itd :-), mlodzi z Gardakvarnen nie zauwazylem zeby sie interesowali poltyka raczej totalny "casual", a u starszych tak jak napisalem, moj znajomy stwierdzil ze wsrod starszej ekipy panuje model "holenderski" czyli techniawy itp itd, nawiasem mowiac podoba mi sie tam w Gotenburgu ze kazdy zna swoje miejsce w szeregu i nikt nie gada od rzeczy jaki to jest zajebisty itd...w Polsce jeden z drugim w derbowych miastach mogli by sie sporo nauczyc...
TYBET JEST SERBSKI

Ivans
Posty: 79
Rejestracja: 13.10.2010, 15:11

Re: POLITYKA NA STADIONACH ŚWIATA

Post autor: Ivans » 10.12.2010, 19:29

Wracając do Hiszpanii, najbardziej nacjonalistyczną ekipe ma Real(Ultras Sur). W końcu Franco lubił Real, a ci wspierali jego podczas wojny domowej. Jeśli mowa o Barcy, to miała kiedyś mocną ekipe NR/WP/NS, ale owi fani wymarli. Obecnie w Hiszpanii, najbardziej lewe jest Bilbao...
Komuna - nie wyszło, teraz pseudo demokracja
Średnio co 20 lat nowa restrukturyzacja
Skoro demos niby rządzi, to dlaczego ja nie rządzę

Człowiek z Blizną
Posty: 538
Rejestracja: 23.09.2010, 17:56
Lokalizacja: Biała Polska

Re: POLITYKA NA STADIONACH ŚWIATA

Post autor: Człowiek z Blizną » 10.12.2010, 19:42

Ivans pisze:Wracając do Hiszpanii, najbardziej nacjonalistyczną ekipe ma Real(Ultras Sur). W końcu Franco lubił Real, a ci wspierali jego podczas wojny domowej. Jeśli mowa o Barcy, to miała kiedyś mocną ekipe NR/WP/NS, ale owi fani wymarli. Obecnie w Hiszpanii, najbardziej lewe jest Bilbao...
A jak Betis chyba też dobra Prawica,tak?
"..Dobrze pamiętam cudowne lata,beztroskie chwile spędzone na ulicy piłka pod pachą, kumple w około,dobrych przygód fanatycy.."

http://www.smog.pl/wideo/5978/narkotyki/

nisc
Posty: 1812
Rejestracja: 26.02.2007, 19:26

Re: POLITYKA NA STADIONACH ŚWIATA

Post autor: nisc » 10.12.2010, 19:46

najbardziej prawicowa ekipa w Hiszpanii to Sporting Gijon
TYBET JEST SERBSKI

Człowiek z Blizną
Posty: 538
Rejestracja: 23.09.2010, 17:56
Lokalizacja: Biała Polska

Re: POLITYKA NA STADIONACH ŚWIATA

Post autor: Człowiek z Blizną » 10.12.2010, 20:18

A wiesz coś jakie we Francji są prawicowe ekipy?
"..Dobrze pamiętam cudowne lata,beztroskie chwile spędzone na ulicy piłka pod pachą, kumple w około,dobrych przygód fanatycy.."

http://www.smog.pl/wideo/5978/narkotyki/

henry lloyd
Posty: 105
Rejestracja: 21.11.2010, 11:14

Re: POLITYKA NA STADIONACH ŚWIATA

Post autor: henry lloyd » 11.12.2010, 00:29

Boulogne Boys z PSG
STAND UP FOR YOUR COUNTRY AND SHOW SOME PRIDE!

Ivans
Posty: 79
Rejestracja: 13.10.2010, 15:11

Re: POLITYKA NA STADIONACH ŚWIATA

Post autor: Ivans » 11.12.2010, 15:23

Ci "Boulogne Boys", to ewolucja Radykalnych nacjonalistów i są grupą ultras. Ostatni mieli spór z drugą ekipą, bo tamci chcieli dac czarnego na młyniarza.
Komuna - nie wyszło, teraz pseudo demokracja
Średnio co 20 lat nowa restrukturyzacja
Skoro demos niby rządzi, to dlaczego ja nie rządzę

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości