Kibicowanie zagranicznym klubom, polskie fc klubów zagr.

Informacje ze światowych trybun
kilo.f
Posty: 507
Rejestracja: 12.09.2009, 20:24

Kibicowanie zagranicznym klubom, polskie fc klubów zagr.

Post autor: kilo.f » 17.10.2009, 11:47

Luźny temat na kaca, macie jakiś zagraniczny klub o którym można powiedzieć, że mu kibicujecie, jeździcie na mecze? Czy może uważacie, że to zdrada? Jesteście w jakimś fc? Zapraszam do dyskusji.

Na początek wklejam pare postów z innego tematu :)
neo12 pisze:prawda jest taka że prawdziwi kibice (patrioci) kibicują lokalny klubom choc bu graly w okregówce a mie dzialaja w jakims fc wielkiego Interu, Milanu czy Barcelony ciekawe czemu nie ma w Polsce fc jakichs mniej znanych klubów europejskich tylko sami potentaci
kibolek1983 pisze:Trzeba rozgraniczyć pojęcie "kibic" a "sympatyk" :) Większość młodych ludzi z FC zagranicznych klubów ma swoje lokalne kluby którym kibicuje a klub zagraniczny jest swego rodzaju dodatkową sympatią.
nisc pisze:neo12 piszesz ogolnie bardzo rozsadnie ale tu walnales keksa...otoz powiem Ci ze mi nie przeszkodzilo byc jak to nazwales"lokalnym patriota" w latach 92-2003 miec ponad 100 wyjazdow na klub bardzo lokalny w owym czasie do tego mnostwo na zgody i kadre , a oprocz tego kibicowac "mojemu" zagranicznemu klubowi od lat nastoletnich....teraz sobie jezdze na ow klub o czym kiedys marzyc nie moglem...znam ludzi ktorzy kibicuja zachodnim czy balkanskim klubom od lat nastu a nie od jakiegos pier.....transferu do jakiegos klubu polskiego pilkarzyka....pzdr
neo12 pisze:moja wypowiedz była skierowana głównie do "sympatyków" zapatrzonych na zachodnie wielkie Milany i inne Barcelony a Polską pilkę i kluby mają w głębokim poważaniu a fascynują sie wielkimi piłkarzami typu Figo czy Ronaldo zmieniający kluby jak rekawiczki może nieslusznie, ja tez lubie np Partizan czy Lazio ale jak bedzie gral Polski klub z którymś ztych zespołów to bede kibicował oczywiscie Poskiemu (no może poza jednym) pozdrawiam wszystkich kibiców i sympatyków
ja pisze:Mam tak samo (no może wyjazdów ciut mniej ;)). Za lebka to bylo wiadomo kibicowanie "w kapciach", pozniej w miare mozliwosci staralem sie pojechac przynajmniej 2 razy w roku + jak grali w Polsce oczywiście. Wychodzi mi ze "ide za nimi" juz kolo 15 lat, 10 lat temu bylem pierwszy raz na stadionie (na koloniach, nie na meczu), od tego czasu byłem na 14 meczach "u siebie", 5 wyjazdach (nie zawsze wśród gości, i 2 razy jak grali w Polsce. Dodam że nigdy nie mieszkalem w kraju w ktorym ten zespol gra.
kibolek1983 napisał(a):
Ciekawi mnie skąd masz takie informację? Jesteś w jakimś FC?
ja pisze:Tak, ale internetowo, raz z ciekawości wybrałem się na "spotkanie" ale to nie dla mnie. Chociaż w sumie teraz jest to jeden z "potentatów", może dlatego. Może w przypadku bardziej "kumatych zespołów" ;) jest inaczej, ale nie wydaje mnie się.

pzdr
nisc pisze:cala ta dyskusja powinna byc w temacie polskie FC klubow zagranicznych
racja ;)



justK
Posty: 2051
Rejestracja: 02.03.2007, 10:18

Re: Kibicowanie zagranicznym klubom, polskie fc klubów zagr.

Post autor: justK » 17.10.2009, 12:02

Jest taki temat w dziale kibice, więc moderatorzy mogliby go tutaj przenieść.

kiwa jako tako
Posty: 773
Rejestracja: 07.06.2007, 18:40
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kibicowanie zagranicznym klubom, polskie fc klubów zagr.

Post autor: kiwa jako tako » 17.10.2009, 18:32

A ja mysle ze warto porozmawiac o tym w nowym temacie, bo zaraz bedzie cytowanie wypowiedzi sprzed 2 lat, a tamten temat gdzies zaginął w wykopaliskach.

Sympatie do jakiegoś klubu jak najbardziej popieram, kupienie sobie koszulki, obejrzenie meczu czy nawet w miare możliwości jakis wakacyjny wyjaździk na ciekawszy meczyk tak dla poznania nowej kultury, przezycia czegos innego, ale poswiecenie całego zycia, pieniędzy na jakies debilne fan clubowe składki dla klubów typu FC Barcelona, Arsenal, Real Madryt uważam za żałosne. Toż wiadomym jest że kibice tego typu klubów zakochali się w skurokopach a nie w klubach, bo gdyby taka Barcelona tułała sie od zawsze po 3 lidze to wiekszosc nie znała by nawet takiego klubu. Ja bym chyba pluł sobie w brode do konca zycia zebym wydał 1500 zł na jakis mecz Barcelona - Getafe, a nawet Barcelona - Real gdzie przez cały mecz słuchałbym dookoła trąbek i wąchał popcorn. Co innego kluby wybierane z przekonan poglądowych, religijnych czy nawet kibicowskich, chociaz to dziwne byc kibicem klubu z powodu kibiców ( np: Millwall 8) ). Ja sam poza Legią nikomu nie kibicuje, ale mam koszulki zagranicznych klubów angielskich, bo poprostu lubie tą ligę i jakos ubrania angielskich klubów są dla mnie dosyc wyjsciowe, bo np: takich szkopów czy ruskich bym nie założył :twisted: Chętnie wybrałbym sie kiedys na mecz typu Millwall - West Ham, Derby - Forest, ale napewno nie na mecze typu Real - Barcelona itd.

kibolek1983
Posty: 257
Rejestracja: 13.09.2009, 18:20

Re: Kibicowanie zagranicznym klubom, polskie fc klubów zagr.

Post autor: kibolek1983 » 20.10.2009, 12:22

Taka ciekawostka :) Relacja FC Interu z turnieju kibiców zagranicznych klubów.
Turniej kibiców w Kalwarii Zebrzydowskiej


Fanklub Fanatici Dalla Polonia zajął drugie miejsce w I Ogólnopolskim Turnieju Polskich Fanklubów Zagranicznych Drużyn. W meczu finałowym nasi kibice ulegli drużynie Hamburger Sport Verein dopiero po rzutach karnych, przegranych 4-2.

Turniej został rozegrany w dniach 30-31 maja 2009r. w miejscowości Kalwaria Zebrzydowska, położonej na południu Polski.
W imprezie wzięło udział 11 drużyn. Ekipa Juventusu Turyn, mimo wcześniejszej deklaracji, na turnieju się nie pojawiła. W pierwszym dniu turnieju rozegrane zostały mecze grupowe oraz ćwierćfinały. FDP trafiło w grupie na drużynę Tottenhamu Hotspur oraz organizatorów całej imprezy: Fan Klub Liverpool FC Polska. W pierwszym meczu FDP pewnie pokonało zespół fanów drużyny z Tottenhamu 4-0. Kolejne spotkanie pomiędzy Tottenhamem a Liverpoolem zakończyło się zwycięstwem fanów Tottenhamu 4-0. W ostatnim meczu grupowym naprzeciwko siebie stanęli FDP oraz Fan Klub Liverpool FC Polska. Grający o wszystko fani drużyny angielskiej ulegli dopingowanej przez około trzydziestoosobową grupę drużynie FDP 7-2, co zapewniło naszej drużynie pierwsze miejsce w grupie.

O kolejnym rywalu w fazie 1/4 zadecydowało losowanie. I tym razem znowu trafiliśmy na "drużynę" angielską - fanów Newcastle United. Ekipy angielskie ukazały się szczęśliwe dla FDP: mecz zakończył się wynikiem 7-1. Oprócz FDP do półfinałów awansowały: Hamburger Sport Verein, drużyna fanów Milanu oraz "spursmania.org" - kibice Tottenhamu. Mecze półfinałowe oraz finał zostały zaplanowane na kolejny dzień.

W następnym dniu do końca nie było pewne czy turniej zostanie zakończony na boisku czy na hali. Pogoda okazała się jednak łaskawa i udało się rozegrać trzy mecze na świeżym powietrzu. O ustawieniu par półfinałowych zadecydowało losowanie. W pierwszym meczu naprzeciwko siebie stanęli rywale grupowi: FDP oraz spursmania.org. Tym razem FDP nie poszło tak łatwo, na mokrej murawie udało się wygrać 1-0 po golu samobójczym. Drugi półfinał zakończył się wysokim zwycięstem "kibiców" HSV nad fanami Milanu 5-1.

W meczu finałowym spotkały się drużyny FDP oraz HSV, niewątpliwie najlepsze zespoły turnieju. Po niezwykle emocjonującym meczu, zakończonym remisem 4-4, należało rozegrać dogrywkę. W dogrywce padły jeszcze dwie bramki, po jednej dla każdej drużyny. Nasz zespół pokazał niezwykły charakter, najpierw zdobywając bramkę na 4-4 w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry, a kolejną, dającą remis 5-5 w ostatnich sekundach spotkania. W rzutach karnych musieliśmy jednak uznać wyższość doświadczonej drużyny HSV.

Turniej w Kalwarii okazał się bardzo dobrym pomysłem. Niestety nie wszystkie ekipy zrozumiały jego ideę. Już od soboty chodziły plotki, że drużyna Hamburger Sport Verein składa się z graczy klubu z niższej ligi. Plotki te potwierdzili sami zawodnicy HSV, przyznając, że osoby wstępnie zapisane zrezygnowały i skład został uzupełniony zawodnikami klubów z okolic. Nie dziwi więc fakt, że w finale nasz zespół dopingowali również fani Chelsea Londyn.

Cieszy postawa naszych fanów, którzy stanowili najliczniejszą i najgłośniejszą grupę, która dostała nagrodę z "doping idealny"
A tutaj trochę fotek:
[link]#
.

neo12
Posty: 316
Rejestracja: 11.09.2009, 21:17

Re: Kibicowanie zagranicznym klubom, polskie fc klubów zagr.

Post autor: neo12 » 20.10.2009, 14:28

I to są wlasniie ci "kibice" zagranicznich fc Inter i Milan na jednym turnieju kibiców haha i naprawde kumaci kibice (to tak jakby na jednym turnieju kibiców były Widzew i Łks albo ekipy z Krakowa :) ) jak tu można mówic ze włoscy kibice Interu uwazaja was za równych sobie jak to wczesniej ktos napisał smiech na sali szkoda ze tego Juve nie było :lol:
,,Tolerancja jest cnotą ludzi bez przekonań" - Gilbert Keith Chesterton

neo12
Posty: 316
Rejestracja: 11.09.2009, 21:17

Re: Kibicowanie zagranicznym klubom, polskie fc klubów zagr.

Post autor: neo12 » 20.10.2009, 14:29

oczywiscie ŁKS a nie Łks sorry :oops:
,,Tolerancja jest cnotą ludzi bez przekonań" - Gilbert Keith Chesterton

nisc
Posty: 1812
Rejestracja: 26.02.2007, 19:26

Re: Kibicowanie zagranicznym klubom, polskie fc klubów zagr.

Post autor: nisc » 20.10.2009, 15:21

pomiedzy obiema mediolanskimi grupami mocniejszych wrazen juz od dluzszego czasu panuje spokoj spowodowany wieloma watkami uderzajacymi rowno w obie ekipy...pzdr
TYBET JEST SERBSKI

neo12
Posty: 316
Rejestracja: 11.09.2009, 21:17

Re: Kibicowanie zagranicznym klubom, polskie fc klubów zagr.

Post autor: neo12 » 20.10.2009, 15:26

ale zakladam ze Boys San i Fossa dei Leoni razem na turnieju kibiców by nie przebywały :)
,,Tolerancja jest cnotą ludzi bez przekonań" - Gilbert Keith Chesterton

tyminho
Posty: 119
Rejestracja: 01.03.2007, 21:59

Re: Kibicowanie zagranicznym klubom, polskie fc klubów zagr.

Post autor: tyminho » 20.10.2009, 16:03

neo12 pisze:ale zakladam ze Boys San i Fossa dei Leoni razem na turnieju kibiców by nie przebywały :)
No obecnie na pewno nie, gdyż Fossa dei Leoni rozwiązało się w 2005 roku :)

neo12
Posty: 316
Rejestracja: 11.09.2009, 21:17

Re: Kibicowanie zagranicznym klubom, polskie fc klubów zagr.

Post autor: neo12 » 20.10.2009, 16:12

tyminho mniejsza z tym to tylko przykład przeciez chyba chłopaki z FdL gdzies w jakiejs innej grupie napewno działają to napisze tak "kumaci" Interu i Milanu raczej by nie przebywali na jednym turnieju mimo iz teraz jest tam wzgledny spokuj jak napisal nisc pozdro
,,Tolerancja jest cnotą ludzi bez przekonań" - Gilbert Keith Chesterton

kiwa jako tako
Posty: 773
Rejestracja: 07.06.2007, 18:40
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kibicowanie zagranicznym klubom, polskie fc klubów zagr.

Post autor: kiwa jako tako » 20.10.2009, 16:44

kibolek1983 pisze:Taka ciekawostka :) Relacja FC Interu z turnieju kibiców zagranicznych klubów.
Turniej kibiców w Kalwarii Zebrzydowskiej


Fanklub Fanatici Dalla Polonia zajął drugie miejsce w I Ogólnopolskim Turnieju Polskich Fanklubów Zagranicznych Drużyn. W meczu finałowym nasi kibice ulegli drużynie Hamburger Sport Verein dopiero po rzutach karnych, przegranych 4-2.

Turniej został rozegrany w dniach 30-31 maja 2009r. w miejscowości Kalwaria Zebrzydowska, położonej na południu Polski.
W imprezie wzięło udział 11 drużyn. Ekipa Juventusu Turyn, mimo wcześniejszej deklaracji, na turnieju się nie pojawiła. W pierwszym dniu turnieju rozegrane zostały mecze grupowe oraz ćwierćfinały. FDP trafiło w grupie na drużynę Tottenhamu Hotspur oraz organizatorów całej imprezy: Fan Klub Liverpool FC Polska. W pierwszym meczu FDP pewnie pokonało zespół fanów drużyny z Tottenhamu 4-0. Kolejne spotkanie pomiędzy Tottenhamem a Liverpoolem zakończyło się zwycięstwem fanów Tottenhamu 4-0. W ostatnim meczu grupowym naprzeciwko siebie stanęli FDP oraz Fan Klub Liverpool FC Polska. Grający o wszystko fani drużyny angielskiej ulegli dopingowanej przez około trzydziestoosobową grupę drużynie FDP 7-2, co zapewniło naszej drużynie pierwsze miejsce w grupie.

O kolejnym rywalu w fazie 1/4 zadecydowało losowanie. I tym razem znowu trafiliśmy na "drużynę" angielską - fanów Newcastle United. Ekipy angielskie ukazały się szczęśliwe dla FDP: mecz zakończył się wynikiem 7-1. Oprócz FDP do półfinałów awansowały: Hamburger Sport Verein, drużyna fanów Milanu oraz "spursmania.org" - kibice Tottenhamu. Mecze półfinałowe oraz finał zostały zaplanowane na kolejny dzień.

W następnym dniu do końca nie było pewne czy turniej zostanie zakończony na boisku czy na hali. Pogoda okazała się jednak łaskawa i udało się rozegrać trzy mecze na świeżym powietrzu. O ustawieniu par półfinałowych zadecydowało losowanie. W pierwszym meczu naprzeciwko siebie stanęli rywale grupowi: FDP oraz spursmania.org. Tym razem FDP nie poszło tak łatwo, na mokrej murawie udało się wygrać 1-0 po golu samobójczym. Drugi półfinał zakończył się wysokim zwycięstem "kibiców" HSV nad fanami Milanu 5-1.

W meczu finałowym spotkały się drużyny FDP oraz HSV, niewątpliwie najlepsze zespoły turnieju. Po niezwykle emocjonującym meczu, zakończonym remisem 4-4, należało rozegrać dogrywkę. W dogrywce padły jeszcze dwie bramki, po jednej dla każdej drużyny. Nasz zespół pokazał niezwykły charakter, najpierw zdobywając bramkę na 4-4 w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry, a kolejną, dającą remis 5-5 w ostatnich sekundach spotkania. W rzutach karnych musieliśmy jednak uznać wyższość doświadczonej drużyny HSV.

Turniej w Kalwarii okazał się bardzo dobrym pomysłem. Niestety nie wszystkie ekipy zrozumiały jego ideę. Już od soboty chodziły plotki, że drużyna Hamburger Sport Verein składa się z graczy klubu z niższej ligi. Plotki te potwierdzili sami zawodnicy HSV, przyznając, że osoby wstępnie zapisane zrezygnowały i skład został uzupełniony zawodnikami klubów z okolic. Nie dziwi więc fakt, że w finale nasz zespół dopingowali również fani Chelsea Londyn.

Cieszy postawa naszych fanów, którzy stanowili najliczniejszą i najgłośniejszą grupę, która dostała nagrodę z "doping idealny"
A tutaj trochę fotek:
[link]#

Z zabawniejszych rzeczy dotyczących turnieju, odpowiedź Glasgow Rangers SC PL, których sekretarzem jest znany niektórym Elvis

"POLAND LOYAL RSC nie sa zainteresowani zabawą w kopanie piłeczki z żadnymi z wyzej wymienionych Stowarzyszen kibicow w Polsce.
Jesli chodzi o jakakolwiek integracje to sami sobie ustalamy z kim , gdzie i kiedy chcemy sie spotkac i bawić
Masowe imprezy nas nie interesują .... tym bardziej w towarzystwie ktore nie ma zadnych zasad w swiatku kibicowskiem !
Tyle od Nas !
NO SURRENDER !

NO POPE OF ROME !"


:mrgreen:

justK
Posty: 2051
Rejestracja: 02.03.2007, 10:18

Re: Kibicowanie zagranicznym klubom, polskie fc klubów zagr.

Post autor: justK » 20.10.2009, 18:26

Raz czytałem wywiad z założyciele polskiej strony Manchesteru United, który chciał zgłosić FC Manchesteru z Polski do oficjalnych fanclubów.
Koleś z Anglii w odpowiedzi napisał mu, że Manchester nie jest tym zainteresowany i zabronił im używać logo Manchesteru na stronie internetowej, bo jest to znak zastrzeżony :lol: Chciałbym widzieć minę tego kibica ManU jak czytał tą odpowiedź :)

cyryl bazgrolarz
Posty: 250
Rejestracja: 26.02.2007, 18:03
Lokalizacja: Okręgówka

Re: Kibicowanie zagranicznym klubom, polskie fc klubów zagr.

Post autor: cyryl bazgrolarz » 20.10.2009, 19:49

Kiedyś w TMK+ były opisywane derby Rzymu lub jakiś inny mecz przez fc AS Romy z Polski, przedstawiali się jako kumata ekipa, od tej pory nic o nich nie słyszałem, może jakieś info o nich i ich działalności?
To zdobywca pucharu i superpucharu z tym zespołem.

kibolek1983
Posty: 257
Rejestracja: 13.09.2009, 18:20

Re: Kibicowanie zagranicznym klubom, polskie fc klubów zagr.

Post autor: kibolek1983 » 20.10.2009, 22:58

kocur1488 pisze:Procent kumatych w polskich FC jest znacznie mniejszy niż wśród sektora pikników na naszej polskiej lidze.
Zdecydowanie się nie zgadzam.
kocur1488 pisze: Najbardziej pogrążają ich wypowiedzi o ewentualnym chuligaństwie, wulgarnym dopingu, itd. oraz zachwycanie się modelem kibicowskim za granicą, podczas gdy mają pod nosem coś znacznie ciekawszego .
W większości mają pod nosem coś ciekawszego i z tego korzystają
kocur1488 pisze: Dla mnie są to co najwyżej miłośnicy piłki, a zajmują się fanklubowaniem tylko po to, by mieć namiastkę kibicowania i co robić w weekend. .
Namiastkę w stylu oglądania meczu na TV?
kocur1488 pisze: Na tematy kibicowskie z nimi nie pogadasz, chociaż będą Ci kilka stron pisali o kosie swojego klubu z jakimś rywalem na pięć stron, nie mając żadnych informacji lub co najwyżej jakieś szczątkowe, jeśli ktoś ogarnięty im coś przetłumaczy..
Przypuszczam, że trafiłeś akurat na taką osobę i dlatego tak pochopnie oceniasz ogół bo wiadomo, że dużo takich miłośników się trafia...
kocur1488 pisze:
Trochę to jak walenie głową w mur - dobre dla dziewczyn i gimnazjalistów oraz ludzi z mniejszych miast (tam, gdzie nie ma jako takiego ruchu kibicowskiego). ..
To dziewczyna, gimnazjalista, chłopak z małego miasta nie może być "kumaty"? :)
kocur1488 pisze: Warto zaznaczyć, że mało kto Polaków z tych FC nie może traktować poważnie, skoro oni albo się najebią, albo jadą w charakterze japońskiego turysty (z aparatami). No i problemem może być też bariera językowa, bo jak j. angielski jest dość popularny, to po włoskim czy hiszpańskim już tak wiele osób płynnie lub komunikatywnie się nie posługuje...
Inny klimat to wiadomo... ale ludzie z ekip często potrafią się do niego dostosować nie udając wielkich chuliganów przy piwku i przy rozmowie spotykając się raz na rok.
kocur1488 pisze: Oczywiście czasem trafi się ktoś kumaty w takiej grupie, ale to tylko wyjątek potwierdzający tę regułę.
Reasumuję, że działasz ostro w jakimś FC? Ja w swoim spotykam ludzi z różnych ekip z całego kraju i często miło jest pogadać z chłopakami z wrogich czy mało przyjaznych ekip o głupotach i o tym "co u nich słychać" zapamiętaj, że są to stowarzyszenia sympatyków a nie bojówki klubów ;)

Co do spotkania się na turnieju FC Interu i Milanu to było, że tak powiem "średnio" ale rozmowy były co u Nich w FC słychać, ile mecżów zaliczyli itp.
.

nisc
Posty: 1812
Rejestracja: 26.02.2007, 19:26

Re: Kibicowanie zagranicznym klubom, polskie fc klubów zagr.

Post autor: nisc » 21.10.2009, 13:42

kolego o nicku kocur1488 jesli tak bardzo nie odpowiada Tobie ze ludzie kibicuja zagranicznym klubom moze zmienisz swoj zagraniczny nick, bo chyba nie wmowisz mi ze cos polskiego mozna wychwycic z 14 slow czy Heil Hilter............
TYBET JEST SERBSKI

ax88
Posty: 855
Rejestracja: 11.01.2009, 23:35

Re: Kibicowanie zagranicznym klubom, polskie fc klubów zagr.

Post autor: ax88 » 21.10.2009, 15:31

Popatrzcie sobie na fotki ze zlotów Manchesterów, Barcelon, Liverpoolów, Arsenalów itd...
"Angole" 8)
http://www.youtube.com/watch?v=sfZhgw8-7O0

Tak naprawde mówimy tutaj o dużej mniejszosci bo wiekszosc z tego wyrasta, a te całe kibicowanie ogranicza się tylko do internetu i telewizji. Osobiscie znam jedną osobe co sie bawi w jakies zloty Realu Madryt. Szczerze mówiac to nie rozumiem tych ludzi którzy na takie zloty czy na 1 piknikowy meczyk w Madrycie wydają równowartość wszystkich meczu u siebie i na wyjezdzie w Polsce, ale to ich sprawa. Żebym miał takie mozliwosci to wolałbym pojezdzic na swoją reprezentacje. Pamiętacie swój pierwszy mecz ??? Tak samo zajezdzacie na takie Santiago Bernabeu, chcecie poskakać jak małpy z podniety, a obok siedzi banda znudzonych Japoncow dla których to codziennosc. Są tez kluby którym kibicuje się z innych powodów niz tylko piłka, ale u nas raczej nie ma jakis zorganizowancyh kumatych grup kibiców zagranicznej drużyny, a raczej są to jednostki. Gdybym mieszkał jednak na wyspach i był tam jakis klub pewnie bym mu kibicował i moze nawet jezdził na wyjazdy, ale w sercu zawsze nr. 1 pozostanie Polski klub. Zadne Realy i Barcelony nie zastąpią odgłosu poprzeczki na naszej marnej IV czy V lidze gdzie na trybunach leje sie wodeczka 8)

nisc
Posty: 1812
Rejestracja: 26.02.2007, 19:26

Re: Kibicowanie zagranicznym klubom, polskie fc klubów zagr.

Post autor: nisc » 21.10.2009, 16:49

bardzo dobrze podsumowane
TYBET JEST SERBSKI

milan club polonia
Posty: 151
Rejestracja: 25.07.2007, 09:48

Re: Kibicowanie zagranicznym klubom, polskie fc klubów zagr.

Post autor: milan club polonia » 21.10.2009, 20:01

Panowie nie spinajcie się tak, wiadomo że te polskie FC które w większości działają legalnie jako zarejestrowane stowarzyszenia skupiają przede wszystkim sympatyków piłki nożnej. Nie wiem jak Wy, ale ja znam sporo osób którzy że tak powiem są kumaci, ale lubią też oglądać mecze, kibicują sobie jakiejś tam drużynie. I lubią sobie obejrzeć też mecz od strony piłkarskij, wiadomo że w naszej lidze poziom jest jaki jest, więc najczęściej ktoś sobie znajdzie jakiś klub w Europie, który lubi oglądać w tv z piwkiem w ręku :) I jarać się też aspektem piłkarskim.
Nie wiem, może i niektórych interesuje tu tylko sztanga i walka-spoko, ale generalnie chyba można być ogarniętym kibicem ale w jakimś stopniu interesować się też stroną piłkarską, nie tylko tym ile można wycisnąć na klate i komu tu morde obić :)
Macie rację że procent ludzi oblatanych w klimatach kibicowskich jest mały w takich FC, że większość to przysłowiowi janusze czy tam andrzeje. Ludzie interesujący się przede wszystkim stroną sportową-w sensie boiskowym ;)
I tak naprawdę, w takim choćby MCP, nie będe owijał w bawełnę, ale nikt tam nie kibicuje Milanowi raczej z innych powodów niż czysto sportowych. A że niektórzy się jarają też kibicowką stroną to już zupełnie inna bajka.
Ale nikt tam raczej nie angażuje się w jakieś kontakty kibicowskie z ekipami, bo ludzie Ci generalnie co tydzień jeżdżą na swój klub w Polsce, i nie mają czasu się w to angażować.
Więc generalnie nawet jeśli ogarnięci jadą na mecz Milanu, to bardziej podpatrzeć jak to tam wygląda kibicowsko, i obejrzeć na murawie niezły mecz, drużyny której jakoś tam się kibicowało w tv od młodzieńczych lat ;)
molti ci hanno visto nascere, nessuno ci vedra morire!!!
Liberta' per gli Ultras!!!

1925
Posty: 1095
Rejestracja: 21.06.2007, 09:01
Lokalizacja: New Jersey

Re: Kibicowanie zagranicznym klubom, polskie fc klubów zagr.

Post autor: 1925 » 21.10.2009, 20:14

Z zabawniejszych rzeczy dotyczących turnieju, odpowiedź Glasgow Rangers SC PL, których sekretarzem jest znany niektórym Elvis

"POLAND LOYAL RSC nie sa zainteresowani zabawą w kopanie piłeczki z żadnymi z wyzej wymienionych Stowarzyszen kibicow w Polsce.
Jesli chodzi o jakakolwiek integracje to sami sobie ustalamy z kim , gdzie i kiedy chcemy sie spotkac i bawić
Masowe imprezy nas nie interesują .... tym bardziej w towarzystwie ktore nie ma zadnych zasad w swiatku kibicowskiem !
Tyle od Nas !
NO SURRENDER !

NO POPE OF ROME !"



Co w tym zabawnego ?? Ze odmowili ??

:mrgreen:[/quote]
:arrow:

N4Y
Posty: 86
Rejestracja: 28.09.2009, 14:18

Re: Kibicowanie zagranicznym klubom, polskie fc klubów zagr.

Post autor: N4Y » 29.10.2009, 21:31

Ile osob tyle pogladow.A to forum ciagle mnie zadziwia.Sa ludzie tacy jak my,kochajacy swoje kluby w Polsce pomimo ich marnosci w swiecie pilkarskich wynikow i w zasadzie wynik na boisku jest dla nas mniej wazny od wyniku na trybunach,ale czy to powod zeby rugac chlopakow,dla ktorych zajebistym przezyciem jest kiwka jakiegos Messiego i w d**** maja czy to ogladaja znudzeni kitajce czy zywiolowi Balkanczycy.W 40 mln kraju jest miejsce i dla jednych,i drugich i nie widze powowdu by sie spinac,w ktoryms kierunku jak coniektorzy tutaj maja w modzie.Gdybym ja sami mial wieksze checi i nie byl taki leniwy to wybralbym sie na taka Barcelona pogladac na zywo jak sie gra w pilke,bo to polskie kopanie klubowe czy reprezentacyjne gra nazwac nie mozna.Jednak wyzej nad sama gre przedkladam trybuny na moim stadionie i wole w to pchac energie oraz kase.Rozumie jednak tych,ktorzy wola boisko od fanatyzmu na stadionie.Sam sie moze kiedys wybiore na jakis meczyk w Europie,bo mnie coraz bardziej korci 8)

Stary14
Posty: 1208
Rejestracja: 04.01.2009, 12:34

Re: Kibicowanie zagranicznym klubom, polskie fc klubów zagr.

Post autor: Stary14 » 30.10.2009, 16:16

N4Y pisze:Ile osob tyle pogladow.A to forum ciagle mnie zadziwia.Sa ludzie tacy jak my,kochajacy swoje kluby w Polsce pomimo ich marnosci w swiecie pilkarskich wynikow i w zasadzie wynik na boisku jest dla nas mniej wazny od wyniku na trybunach,ale czy to powod zeby rugac chlopakow,dla ktorych zajebistym przezyciem jest kiwka jakiegos Messiego i w d**** maja czy to ogladaja znudzeni kitajce czy zywiolowi Balkanczycy.W 40 mln kraju jest miejsce i dla jednych,i drugich i nie widze powowdu by sie spinac,w ktoryms kierunku jak coniektorzy tutaj maja w modzie.Gdybym ja sami mial wieksze checi i nie byl taki leniwy to wybralbym sie na taka Barcelona pogladac na zywo jak sie gra w pilke,bo to polskie kopanie klubowe czy reprezentacyjne gra nazwac nie mozna.Jednak wyzej nad sama gre przedkladam trybuny na moim stadionie i wole w to pchac energie oraz kase.Rozumie jednak tych,ktorzy wola boisko od fanatyzmu na stadionie.Sam sie moze kiedys wybiore na jakis meczyk w Europie,bo mnie coraz bardziej korci 8)
Dobrze napisane.
GOOD NIGHT left SIDE!

zab
Posty: 265
Rejestracja: 31.07.2007, 12:40

Re: Kibicowanie zagranicznym klubom, polskie fc klubów zagr.

Post autor: zab » 02.11.2009, 12:37

po pierwsze mnóstwo ludzi jeżdi na mecze w PL oraz poza PL jako FC. po prostu lubią dobra piłke i stadiony więc jeżdża tu i tu. nie mozna tego połączyć.
po drugie:
na zachodzie jest taki styl kibicowania jaki jest i tego nie zmienimy, kwestia czasu jak będzie na niektórych stadionach w PL tak samo, jedynie poziom kopania sie nie zmieni, przykład Legia i przymiarki w kilku innych klubach.

po trzecie:
To dzięki Polakom, w kilku miejscach kibicowanie się odbija od dna czy też sa siłą, która daje jakąś ikrę, czy różnorodność. przykład Barcelona, Atletico

Nie jest to wcale ani gorsze ani lepsze od kibicowani w PL. jak jeżdżę na FCB bo lubie dobra piłke, jak tylko mogę dopinguję. Jak jestem na reprezentacji tez kibicuję, drę ryja na całego, choc zazwyczaj gra jest na poziomie 2 ligi hiszpańskiej.
Po prostu ci co lubia tylko otoczkę nie zrozumieją tych co lubią coś więcej poza amfiteatrem.

szczena_uns
Posty: 842
Rejestracja: 27.02.2007, 15:08
Lokalizacja: Nowa Sarzyna

Re: Kibicowanie zagranicznym klubom, polskie fc klubów zagr.

Post autor: szczena_uns » 06.11.2009, 23:30

Mógłby ktoś tu zapodać spis stronek tych wszystkich polskich FC lub stronkę na której takowy spis się znajduje ??!!
W IMIÉ OJCA I SYNA UNIA NOWA SARZYNA

Stary14
Posty: 1208
Rejestracja: 04.01.2009, 12:34

Re: Kibicowanie zagranicznym klubom, polskie fc klubów zagr.

Post autor: Stary14 » 08.11.2009, 22:36

zab pisze: po trzecie:
To dzięki Polakom, w kilku miejscach kibicowanie się odbija od dna czy też sa siłą, która daje jakąś ikrę, czy różnorodność. przykład Barcelona, Atletico
Barcelona?
GOOD NIGHT left SIDE!

Skitrany
Posty: 18
Rejestracja: 11.09.2009, 22:45

Re: Kibicowanie zagranicznym klubom, polskie fc klubów zagr.

Post autor: Skitrany » 08.11.2009, 23:07

To i ja coś nawinę od siebie, choć baaardzo dawno mijałem ten "serwis".
Wiekowo, w połowie po trzydziestce, w klimacie, ponad stówa za swoim klubem. Miasto...moje ukochane i nadal w temacie. Kluby...mój "dzielnicowy" i ... w temacie, zagraniczny.
Real Madryt - rok 1986 (chyba) , moja podstawówka, z koleżką oglądamy mecze pucharu mistrzów, Emilio Butragenio i te sprawy :). Po bramce cały sektor zbiega do siatki, tzw. madrycka fala, tzn. tak zwana przez nas , chłopaków z Polski , oglądajac ych w latach 80-ych mecze i mażących ,że na naszych trybunach będzie tak samo.
Miłość od pierwszego wrażenia...do dzisiaj. 23 lata, galakticos i... nic, taka sama korba. Mimo wszystko do dzisiaj.........cdn.

Skitrany
Posty: 18
Rejestracja: 11.09.2009, 22:45

Re: Kibicowanie zagranicznym klubom, polskie fc klubów zagr.

Post autor: Skitrany » 08.11.2009, 23:17

CHELSEA - moja największa milość , poza tą "dzielnicową" :). Na mieście, drobne wojenki, man utd. v chelsea london . Drobne ? W latach 80-tych , wcale nie małe. Ja ...only chelsea, choć nawet na poczatku lat 90=tych, w końcu cała płyta Cockney Rejects wyjaśniła , kto , za kim :)

Skitrany
Posty: 18
Rejestracja: 11.09.2009, 22:45

Re: Kibicowanie zagranicznym klubom, polskie fc klubów zagr.

Post autor: Skitrany » 08.11.2009, 23:23

...tzn, wiedziałem,że Cockney rejeckts, to West Ham-owcy...lekcje anglika, i te sprawy, ale CHELSEA w 89 roku była moim kluben zagranicznym i tyle.
Real i Chelsea....................ale , poza moim klubem, na który non stop jeżdziłem na wyjazdy...zacząłem lubić jeszcze jeden klub....PSG. Tak...cdn

Skitrany
Posty: 18
Rejestracja: 11.09.2009, 22:45

Re: Kibicowanie zagranicznym klubom, polskie fc klubów zagr.

Post autor: Skitrany » 08.11.2009, 23:32

Na moim "dzielnicowym" klubie skinheadzii zaczęli odgrywać nie małe znaczenie. Ja...oczywiście wbiłem w ten temat. Nikt z Was, kto nie miał okazji "żyć" w tamtych czasach nie ma pojęcia o klimatach panujacych na trybunach w latach 90=ych. Ja...mam :). I wtedy przez kolegów, jeżdżących do Paryża nawiązałem kontakty z kilkoma kibicami z BB . Tak, pokochałem PSG. To był rok 1998 :)

Skitrany
Posty: 18
Rejestracja: 11.09.2009, 22:45

Re: Kibicowanie zagranicznym klubom, polskie fc klubów zagr.

Post autor: Skitrany » 08.11.2009, 23:54

Dzisiaj...tak..."moje kluby" zagraniczne są.......kasa, komercja, gwiazdy, Matti Borrrrek onani.... itd.....czy jestem kibicem? Nadal? Mimo wszystko?
Mimo wszystko ...tak. Choć na mecze nie jeżdżę, i do polskiego fc nie zapisałbym się:). NIgdy
Real, Chelsea, Psg to kluby, na które zawsze spogladam na livescore :), byłem na ich meczach i ...pojawię się na ich meczach ?

NurDerHSV
Posty: 17
Rejestracja: 04.10.2009, 11:57

Re: Kibicowanie zagranicznym klubom, polskie fc klubów zagr.

Post autor: NurDerHSV » 09.11.2009, 13:07

Ja np. jestem fanem Bundesligi a dokładniej niemieckiego Hamburger SV i powiem że oglądanie meczy za małolata i podniecanie się każdym wydarzeniem związanym z HSV jakie mogłem zobaczyć przeistoczyło się w typowy polski fanatyzm. Choć jestem jeszcze bardzo młody próbuje zaliczyć jak najwięcej meczy "Dinozaurów" ;) ... Mam w sercu dwa kluby (jeden Polski, nieważne jaki bo to teraz się nie liczy) ale aby jeździć po Polsce nie ma problemu. Jestem zapisany do Polskiego OFC i próbuje działać jak najwięcej. Niestety w Fan clubie a dokładniej na naszym forum jest wielka dominacja fanów pięknej piłki nożnej rozkoszujących się wspaniałymi akcjami na boisku. Brakuje kumatszych osób i ja czekam z niecierpliwością na objawianie się tych których organizacja FC nie interesuje bo wiem że w Polce znajdą się takie osoby i mogłyby pomóc. Jest nas niewielu i do tego młodych.

Turniej w Kalwarii to była największa porażka jak mogła się wydarzyć, przyznaje że niewiele osób z tamtego składu wiedziała cokolwiek o FC. Jedna osoba zabrała znajomych i tak to się skończyło.

Na szczęście w styczniu na turnieju w Jaworznie pokażemy się prawdziwi ;)

Naprawdę Fan cluby klubów zagranicznych to fajna zabawa jak i pełno znakomitych okazji reprezentowania także Polski.

Nie przeszkadza to także w działaniu w swojej Polskiej ekipie.

NUR DER HSV!

Silver
Posty: 297
Rejestracja: 16.03.2007, 16:11

Re: Kibicowanie zagranicznym klubom, polskie fc klubów zagr.

Post autor: Silver » 13.12.2009, 13:43

Polscy fani Athletic Bilbao organizują oficjalny Fan Club:

[link]
A no.

Silver
Posty: 297
Rejestracja: 16.03.2007, 16:11

Re: Kibicowanie zagranicznym klubom, polskie fc klubów zagr.

Post autor: Silver » 15.12.2009, 14:53

Polscy fani Bayernu także się organizują:

[link]
A no.

majki
Posty: 188
Rejestracja: 26.02.2007, 18:50
Lokalizacja: Łódź/ Nancy

Re: Kibicowanie zagranicznym klubom, polskie fc klubów zagr.

Post autor: majki » 15.12.2009, 16:12

ja procz ekipy z podworka pokochalem psg i teraz juz nikt mi nie powie ze to glupota bo jestem na meczu raz na miesiac dwa, bilet na PSG - om juz jest, takze narzekac nie moge. od wrzesnia jak dobrze pojdzie przeprowadzam sie z nancy do paryza takze bede mial parc de prince na codzien... przez wszystkich nie lubiani we francji no moze poza toulouse ale i tak najglosniejsi i najbardziej zeswirowani - to to pokochalem, przypomina mi to troche wyjazdy z Widzewem ... na zeslaniu trzeba sobie radzic.... nie mozna miec wszystkiego w zyciu zawsze jest albo rybka albo pipka :D
BiałyTeofilów o widzewie pisze: Na powaznie zrobili zajebista akcje propagandowa i od jakiegos czasu pomimo ogromnej nienawisci musze przyznac ze sa w tym dobrzy

dalin
Posty: 112
Rejestracja: 13.09.2009, 17:09

Re: Kibicowanie zagranicznym klubom, polskie fc klubów zagr.

Post autor: dalin » 25.12.2009, 20:03

majki pisze:ja procz ekipy z podworka pokochalem psg i teraz juz nikt mi nie powie ze to glupota bo jestem na meczu raz na miesiac dwa, bilet na PSG - om juz jest, takze narzekac nie moge. od wrzesnia jak dobrze pojdzie przeprowadzam sie z nancy do paryza takze bede mial parc de prince na codzien... przez wszystkich nie lubiani we francji no moze poza toulouse ale i tak najglosniejsi i najbardziej zeswirowani - to to pokochalem, przypomina mi to troche wyjazdy z Widzewem ... na zeslaniu trzeba sobie radzic.... nie mozna miec wszystkiego w zyciu zawsze jest albo rybka albo pipka :D
na psg działa kilku polaków, jak będziesz chciał wybrać sie na wyjazd, pobawic sie w 'cos wiecej' to daj znac

kibolek1983
Posty: 257
Rejestracja: 13.09.2009, 18:20

Re: Kibicowanie zagranicznym klubom, polskie fc klubów zagr.

Post autor: kibolek1983 » 25.01.2010, 18:21

[link]
.

elo1312
Posty: 700
Rejestracja: 24.02.2010, 04:12
Lokalizacja: z kibice.net

Re: Kibicowanie zagranicznym klubom, polskie fc klubów zagr.

Post autor: elo1312 » 26.02.2010, 03:34

"Dziewięciu kibiców zostało zatrzymanych przez władze porządkowe dzisiejszego wieczoru w Turynie przed rozpoczęciem meczu Juventusu z Ajaksem. Ośmiu z nich przebywa obecnie w areszcie policyjnym, gdzie zabawią 12 godzin. Jeden został przejęty przez Carabinierich. Co ciekawe, cała ósemka zatrzymana przez policję to polscy kibice Juventusu."

[link]
Obrazek BO Z KOLOROWYCH TYLKO TELEWIZORY!!

siarkohoolik
Posty: 63
Rejestracja: 25.02.2010, 13:49

Re: Kibicowanie zagranicznym klubom, polskie fc klubów zagr.

Post autor: siarkohoolik » 02.03.2010, 22:14

osobiscie sympatyzuje z PSG, mam pytanie czy na necie mozna kupic jakies ciuchy PSG za wyjatkiem koszulek pilkarskiech? troche grzebalem na necie i nie moglem wygrzebac...

LP1922
Posty: 61
Rejestracja: 11.09.2009, 11:40

Re: Kibicowanie zagranicznym klubom, polskie fc klubów zagr.

Post autor: LP1922 » 02.03.2010, 23:56

[link]
[link]
[link]
jakieś inne koszulki+czapka i coś tam jeszcze. Zawsze można co parę dni sprawdzać allegro czy coś się pojawiło ;)

mocne-uderzenie
Posty: 156
Rejestracja: 11.01.2010, 19:59

Re: Kibicowanie zagranicznym klubom, polskie fc klubów zagr.

Post autor: mocne-uderzenie » 03.03.2010, 08:44

O Polakach dzialajacych co nie co na PSG juz kiedys slyszalem a czy ktos wie rowniez o Polakach dzialajacych w Werderze Brema i Lazio ?

mocne-uderzenie
Posty: 156
Rejestracja: 11.01.2010, 19:59

Re: Kibicowanie zagranicznym klubom, polskie fc klubów zagr.

Post autor: mocne-uderzenie » 13.04.2010, 08:39

Znalezione w necie
[link]

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości