Kibice w Ameryce Południowej, Środkowej i Północnej

Informacje ze światowych trybun
ODPOWIEDZ
PakaNYC
Posty: 15
Rejestracja: 29.12.2011, 17:48

Re: Kibice w Ameryce Południowej, Środkowej i Północnej

Post autor: PakaNYC » 06.01.2012, 22:52

Tutaj mały filmik który zbolwersowal cała mls .... I ja i Dominik jesteśmy na tym clipie....muszę powiedzieć ze strasznie byłem sfazowany na tym meczu....
http://www.youtube.com/watch?v=TlHd-pXr-So&sns=em

Jedyne co się tu używa to pałki , kastety i butelki ....ale bardzo żądło się to zdaarza.......prawo jest bardzo surowe

Pozdrowienia
paka

Ps. Domin pamiętasz ten wyjaz ....haha



19TSW06
Posty: 214
Rejestracja: 01.07.2010, 14:06

Re: Kibice w Ameryce Południowej, Środkowej i Północnej

Post autor: 19TSW06 » 07.01.2012, 00:05

z tego co zauważyłem na filmikach to w MLS sektory gości jako takie wogóle nie istnieją, zawsze ładują przyjezdnych między miejscowych bez żadnych buforów itp??
Wisła Nowa Huta

PakaNYC
Posty: 15
Rejestracja: 29.12.2011, 17:48

Re: Kibice w Ameryce Południowej, Środkowej i Północnej

Post autor: PakaNYC » 07.01.2012, 00:18

Tak, to jest uzalerznione od stadionu.. Jak jest wyprzedanych , to siedzisz miedzy fanami gospodarzy.totalnie walniete .

Pozdrowienia
Paka

dominikNYC
Posty: 56
Rejestracja: 17.03.2007, 04:43
Lokalizacja: NYC

Re: Kibice w Ameryce Południowej, Środkowej i Północnej

Post autor: dominikNYC » 11.01.2012, 15:47

Paka dobrze to scharakteryzowal, nic dodac nic ujac. Na filmiku gdzies tam przemknal przez kilka sekund :-)

Jedziemy z zaleglymi relacjami.

Once Caldas Manizales - America Cali

Drugi mecz cwiercfinalowy. Do Manizales docieram nad ranem w dniu meczu. Malownicze miasto sredniej wielkosci. Miejscowka tuz obok stadionu. Pod stadionem pare godzin przed meczem. Krece sie pod sektorem gosci. Sporo osob z Cali bez biletow. Kilku podbija do mnie i sepi jedzenie. Nie jedli od wczoraj. Dziele sie kielbacha i kupuje porcje zarcia dla nich. Duzo marginesu spolecznego, zeby nie napisac patologii. Czlowiek zdaje sobie sprawe z olbrzymich roznic majatkowych i spolecznych panujacych w Kolumbii. Runda wokol stadionu. Po drugiej stronie zbiera sie Holocausto Norte. Pod samym stadionem prohibicja, takze wycofuje sie w okolice mojego noclegu. Zarcie, piwko. Przy stoliku obok pieciu z Cali. Obczajaja, w koncu czestuja alko. Standardowe pytania: skad, gdzie, po co itp. ? Dopytuja czy pracuje dla mediow i czy pisze ksiazke :-) Kazdy chwali sie dziarami i wyjazdowymi wyczynami. Zapraszaja do siebie na sektor. Wolaja typa u ktorego wymieniam bilet z sektora srodkowego na sektor gosci. Na bramce ochrona nie pozwala na wejscie w koszulce jednego z polskich klubow ze wzgledu na czerwony kolor. Okazuje sie ze wszyscy z Cali maja zabronione cokolwiek w kolorze czerwonym. U nas moda na chodzenie bez barw, na tym meczu ludzie przemycaja barwy na stadion. Swiat do gory nogami :-) Zostaje wprowadzony na sektor, przedstawiony kilkunastu osobom i zmuszany do pokazania wzorkow. Czuje sie jak j***** celebryta. Czestowanie :-) Z obu stron dobry i rowny doping ale bez zadnych rewelacji. Z mojej perspektywy ciezko ocenic liczbe America. Przypuszczam ok. 1-2 tys. Pewnie cos pomiedzy. Once wypelnia niemal caly sektor za bramka, czyli 5-6 tys. W czasie przerwy, podczas fajerwerkow, socjalizacja na koronie stadionu takze nie wiele widzialem.

America traci dwie bramki w koncowce i odpada z play-off. Pare tygodni pozniej spada z pierwszej ligi, pierwszy raz w historii. W tym samym sezonie mozna zdobyc mistrza kraju i jednoczesnie ... spasc z ligii :-) Obrazuje to najlepiej kolumbijski pierdolnik organizacyjny.

Na marginesie mecz koncze mala porazka. Niestety przez kilka minut zapomnialem z kim i gdzie jestem. Chwilowy brak logicznego myslenia... Szkoda :(

cdn.

d.
gringo in the barra bravas

19TSW06
Posty: 214
Rejestracja: 01.07.2010, 14:06

Re: Kibice w Ameryce Południowej, Środkowej i Północnej

Post autor: 19TSW06 » 11.01.2012, 19:07

na Karaibach coś się dzieje wogóle?? frekwencje na meczach godne uwagi?? czy raczej kibicowsko świat taki jak w andorze i san marino?
Wisła Nowa Huta

fluor
Posty: 1609
Rejestracja: 22.09.2009, 20:33

Re: Kibice w Ameryce Południowej, Środkowej i Północnej

Post autor: fluor » 16.01.2012, 01:52

19TSW06 pisze:na Karaibach coś się dzieje wogóle?? frekwencje na meczach godne uwagi?? czy raczej kibicowsko świat taki jak w andorze i san marino?
nic sie nie dzieje, malutkie murzyńskie wysepki.

http://www.ultras-tifo.net/photo-news/6 ... 12012.html

Copa Bimbo 2012. Bardzo ładny Sylwester w wykonaniu Penarolu. To lubie. :)

dominikNYC
Posty: 56
Rejestracja: 17.03.2007, 04:43
Lokalizacja: NYC

Re: Kibice w Ameryce Południowej, Środkowej i Północnej

Post autor: dominikNYC » 17.01.2012, 16:31

Po meczu Once-America zostaje w Manizales i czekam do niedzielnego polfinalu

Once Caldas - Santa Fe Bogota

Od samego rana czuc atmosfere na miescie. W niedziele glowna ulica w Manizales jest zamknieta dla ruchu samochodowego. Generalnie jest to praktykowane w kazdym wiekszym miescie w Kolo. Arterie przejmuja rowerzysci, biegacze, rodziny z dziecmi itp. itd. Wszyscy oczywiscie w barwach. Przeplata sie to wszystko z kibicami goszczacymi w barach wzdluz ulicy. Tworzy to zajebisty, specyficzny klimat. Swoja droga Manizales jak na Kolumbie to bardzo europejskie miasto. Etnicznie, klimatycznie, architektonicznie. Przed meczem przemieszczam sie w okolice gdzie zbiera sie Holocauto Norte. Pod jednym z barow zrobiony gowniarz sepi o piwo, probujac mi je wyrwac co w koncu mu sie udaje. Wymiana spojrzen, drobna przepychanka, pare osob stawia sie za mna, kolezka zostaje przywolany do porzadku. Pojawiaja sie rowniez mundurowi ktorzy obserwowali wszystko z drugiej strony ulicy. Ewakuacja do lokalu obok. Pomimio szczegolowej kontroli osoby z ktorymi wchodze na sektor przemycaja trunki w kartonach. Super pomyslowe chlopaki. Sam bym na to nie wpadl :-) Doping, glosny, rowny bez oprawy co troche dziwi. Z Bogoty kilkadziesiat osob. Kolejna niespodzianka na minus. Po meczu ruszamy na miasto. Nie wnikajac w zbedne szczegoly na drugi dzien budze sie w lokalu o watpliwej renomie na obrzezach miasta. Obok krata browaru, zarcie i flaga Once Caldas. Milo :-)

d.

fluor
Posty: 1609
Rejestracja: 22.09.2009, 20:33

Re: Kibice w Ameryce Południowej, Środkowej i Północnej

Post autor: fluor » 20.01.2012, 01:26

http://www.youtube.com/watch?v=rNo0qlTB9WY

ekipa Nueva Chicago wpadła do szpitala po kolesia, który podobno w bójce spowodował śmierć ich kolegi...

galeria ze zdjęciami z Brazylii
[link]#

fluor
Posty: 1609
Rejestracja: 22.09.2009, 20:33

Re: Kibice w Ameryce Południowej, Środkowej i Północnej

Post autor: fluor » 22.01.2012, 16:17

Kolejny mega show Penarol :)

http://www.youtube.com/watch?v=-I_A1JPgN-8

Wspomnienie z finału Copa Libertadores 1996....

http://www.youtube.com/watch?v=6B9noBPMOnE

River Plate – America Cali ... oba kluby teraz spadły do 2 ligi, po sukcesach pozostały tylko wspomnienia, tylko na trybunach kibice wciąż żywi.

dominikNYC
Posty: 56
Rejestracja: 17.03.2007, 04:43
Lokalizacja: NYC

Re: Kibice w Ameryce Południowej, Środkowej i Północnej

Post autor: dominikNYC » 23.01.2012, 01:04

Drugi mecz finalowy

Once Caldas - Junior Barranquilla

Siedzde w Bogocie z nadzieje na final Santa Fe-Millionarios. Niestety obie druzyny odpadaja w polfinalach. Dostaje email ze bilet na final czeka na mnie w Manizales. Bez dluzszego zastanowienia biore nocny autobus z Bogoty i rano dzien przed meczem jestem na miejscu. Miasto, samochody oflagowane. Wszedzie pelno srtraganow z pamiatkami. W dniu meczu w lokalnym supermarkecie kupuje 0.7 Wyborowej i spotykam sie z poznana wczesniej ekipa. Rewanzuja sie tym samym. Zeby dostac sie pod stadion w okolice sektora Holocausto Norte super szczegolowa kontrola. Na kilka godz. przed meczem kolejka na kilkaset metrow. Na szczescie siedzimy po drugiej stronie. Wchodzac na sektor gestykulujac glosno mowie po polsku. Ochrona tak zdezorientowana ze wpuszcza nas praktycznie bez zadnej kontroli :-) Stadion wypelniony do ostatniego miejsca. Zajebiscie wyglada jak caly sektor Holocausto Norte skacze. Ale generalnie jak na najwazniejszy, ostatni, decydujacy o tytule mecz sezonu kolejna niespodzianka na minus. Spodziewalem sie zajebistej atmosfery, wyszlo nieco powyzej przecietnej. Troche to dziwi bo mieli caly tydzien zeby sie przygotowac. Once Caldas przegrywa w karnych i w minorowych nastrojach konczymy wieczor w jednym z lokali. Szkoda bo w razie zwyciestwa wszystko przedluzyloby sie o kilka godzin/dni. Tym samym koncze przygode z kolumbijska Clausura 2011.

Poczatek nowego sezonu juz w najblizszy piatek takze jedziemy dalej :-) W niedziele na rozkladzie min. in. Santa Fe - Millionarios. Argentyna, Ekwador startuje na poczatku lutego + Copa Libertadores.

d.

Holba
Posty: 194
Rejestracja: 26.02.2007, 23:01
Lokalizacja: Londyn

Re: Kibice w Ameryce Południowej, Środkowej i Północnej

Post autor: Holba » 26.01.2012, 21:47

Dominik, wez juz nic nie pisz :D gul tylko skacze :D

wczoraj Boca-River w Torneo de varano. stadion pol na pol. mecz w Chaco... bagatela 1150 km od BA. Stadion full. . nie znalazlem zadnych filmikow z kibicami wiec tylko bramki...

http://www.youtube.com/watch?v=-BXs319lkBs
Londyn 100% Widzew

Holba
Posty: 194
Rejestracja: 26.02.2007, 23:01
Lokalizacja: Londyn

Re: Kibice w Ameryce Południowej, Środkowej i Północnej

Post autor: Holba » 26.01.2012, 21:48

Aha... 29.01 graja jeszcze raz tym razem w Mendozie
Londyn 100% Widzew

fluor
Posty: 1609
Rejestracja: 22.09.2009, 20:33

Re: Kibice w Ameryce Południowej, Środkowej i Północnej

Post autor: fluor » 31.01.2012, 01:06

Dopiekli swoim rywalom hehe
[link]
[link]
[link]
[link]

Pół roku temu River spadło, a fani Boca nadal sobie szydzą z tego faktu.

Właściwie mamy okres przedsezonowy, inne ciekawostki.
Ponad 54 tys. kibiców Barcelony Guayaquil na otwarciu roku, mecz z Independiente Santa Fe
http://www.youtube.com/watch?v=wzXmP75cT0c

Pożegnanie w Hondurasie piłkarza Wilmera Velasqueza "El Matador", kibice Olimpii Tegucigalpa, mecz z Ligą Alajuelense.
piro i flaga dla Matadora
http://www.youtube.com/watch?v=xPjnYCAzgO0

odbyły się też inne derby w Argentynie
Independiente - Racing
http://www.youtube.com/watch?v=GGUohUjjxUs

I jeszcze dwa pokazy fejerwerków w Boliwii, Blooming - Aurora
http://www.youtube.com/watch?v=MBVjGWEyeR4

http://www.youtube.com/watch?v=HSHl7sVgtcw

fluor
Posty: 1609
Rejestracja: 22.09.2009, 20:33

Re: Kibice w Ameryce Południowej, Środkowej i Północnej

Post autor: fluor » 06.02.2012, 00:21

Takie uznanie chyba jest marzeniem każdego prawdziwego piłkarza. Po raz kolejny kibice Boca Juniors wyrazili jak cenią swoją byłą gwiazdę. Towarzyski mecz drużyny Martina Palermo z drużyną przyjaciół...
http://www.youtube.com/watch?v=Uh2wreAGu3E

Znalazłem filmik z bardzo klimatycznego meczu w Ekwadorze. Sceneria niczym GSH2:)
Juan Pio Montufar - Central Tecnico
http://www.youtube.com/watch?v=jA05vtHKqYk

Mam pytanie do kolegów odwiedzających te strefy, czy wiedzą co to za rozgrywki? Znalazłem na facebooku sporo fotek z tej ligi, sporo klubów ma początek w nazwie - Colegio, domyślam się że to jakieś rozgrywki uczelniane?

W Copa Libertadores ładny show kibiców Caracas, szczególnie, że ich drużyna poległa ostro 0-4 w pierwszym meczu i nie mieli większych szans na awans.
http://www.ultras-tifo.net/photo-news/6 ... 22012.html

dominikNYC
Posty: 56
Rejestracja: 17.03.2007, 04:43
Lokalizacja: NYC

Re: Kibice w Ameryce Południowej, Środkowej i Północnej

Post autor: dominikNYC » 08.02.2012, 17:07

Jedziemy dalej.

Olmedo Riobamba - Emelec Guyaquil

Inaguracyjna kolejka ligi ekwadorskiej. Przebywam w malej miescinie zagubionej gdzies na obrzezach dzungli amazonskiej. Dzien przed meczem zdaje sobie sprawe ze Riobamba to tylko kilka godzin od miejsca gdzie jestem. Poczatek meczu o nietypowej porze w niedziele w samo poludnie. O kilka godzin przedluzam sobotnie balety i praktycznie prosto z impry przed 8 rano pakuje sie w autobus. Przesiadka w Ambato, wzmacniam sie % + zarcie. Na miejscu przed 11 rano. Na stadion ze stacji 5 minut z buta. Bebny slychac wychodzac ze stacji, takze latwo trafic. Pojawiajac sie pod stadionem ni stad ni z owad monety zaczynaja latac tuz obok mnie. Zdaje sobie sprawe ze typ obok mnie pociska w zoltej koszlce ... Barcelona Guayaquil. Zeby bylo smieszniej byla to jedyna osoba ktora widzialem w barwach Barcelony przez caly dzien. Kilka minut pozniej kolejny zagubiony niesie na widoku pokazna flage Olmedo. Kilku z Emelec proboje mu ja wyrwac. Bez powodzenia, wkraczaja 'stroze'. Pytanie co obaj delikwenci robili pod sektorem Emelec zostawiam bez odpowiedzi. W ciagu kilkunastu minut z niedzielnego wycieczki krajoznawczej zrobilo sie dosyc ciekawie :) Pod stadionem sporo osob sprzedajacych gadzety Emelec, jedno calkiem zajebiste stoisko. Kupuje najtanszy bilet za $6. Stadion 'Olimpijski' to kurnik na jakich dawno nie bylem. Bez ani jednego siedzenia, ani lawki. Betonowe schody dookola. Oficjalnie pojemnosc na 18 tys., ale napewno mozna upchnac sporo ponad 20 tys. Na tym meczu nie wiecej jak 7-8 tysiecy. Przy wejsciu zero jakiejkolwiek kontroli. W srodku browar na legalu. Sprzedawany w ... politrowych butelkach. Na koronie skladowisko materialow budowlanych. Deski, gwozdzie, cegly. Do wyboru do koloru. Szok :-) Olmedo na glownej trybunie z kilkoma flagami pokaznych rozmiarow. Emelec naturalnie za bramka. Oprocz glownej zadaszonej trybuny po calym 'olimpijskim' mozna sie poruszac bez problemu. Granica miedzy obiema grupami bardzo umowna. Na sektor Emelec wchodze bez problemu przez waska bramke. Wokol powtarzajace sie klimaty w Ameryce Pol. czyli sporo zjebanych dziar domowym sposobem i laski ktore bardziej pasuja na okladki kolorowych magazynow niz na stadion. Doping Emelec zalaczam ponizej. Jada tak caly mecz. Liczbowo mozna ocenic samemu. To co na filmie to 50% Emelecu, reszta poza kadrem. Dla czytajacych panow z komendy marnujacych pieniadze podatnika i chcacych pobawic sie w chowanego stoje po lewej stronie pod flaga 'Boca Del Pozo'. Po meczu lapie bezposredni autobus na moja wioske i o 17 zaczynam odsypiac nocke. Wyjazd z kategorii 'zaliczony'.

http://www.youtube.com/watch?v=9Gc4ptJj ... er&list=UL

Fluor uprzedziles mnie z linkiem Barcelona Guyaquil. Odniose sie do tego w nastepnym wpisie + kilka komantarzy na boku.

PakaNYC
Posty: 15
Rejestracja: 29.12.2011, 17:48

Re: Kibice w Ameryce Południowej, Środkowej i Północnej

Post autor: PakaNYC » 10.02.2012, 18:22

no widze ze Domin ostro penetroje amerzke poludniowa ,wyjechales po ostanim meczu RB ?

Ok następny z opisów wątki sportowe w USA.
Pierwszy mecz jako Red Bulls ,po przejęciu klubu. Wielu ludzi nie wie o tym ale ta transakcja była całkowicie inna niż w Austri.Gdyby RB nie przejęło Metrostars , klubu by prawdopodobnie nie było .
A wiec tak klub zasponsorowal darmowe autokary ,bilety oraz imprezę przed meczem w DC. Na początku miało być tylko 14 autokarów ,które były wypelniane applikacjami na stronie internetowej. Dowiedziawszy się ze wszystkie autobusy są wypełnione, a chłopaków w klimacie jedzie garstka ,dzwonię do prezydenta klubu( Alexia lalas) i domagam się autobusów tylko dla nas , po konwersacj dostaje 4 .( Domin był w jednym z nich acz niegdyś zawsze się orientowal i decydował dzień przed meczem, jak widać lepiej z jego planami na dzień dzisiejszy)
Dzień meczu zbiórka 6-7 rano, od razu szczena spada jka widzimy ile ludzie się nazjerzdzalo. Wiem na pewno ze będzie ponad klocek, co w tamtych czasach było rekordem. Wielu ludzi stawia się bez miejsc zarezerwowanych , dokminiamy jeszcze jeden autokar , resztę upychamy po autobusach i wyruszamy w drogę ponad 300 mil w 19 autokarów .
Przed zaladunkiem opycham ok 150 szali , oraz robię promocje z innch autokarów i pozwalam sobie na ich zaopatrzenie skrzynki rB.nasz autokar miał ich ok 7.
tego dnia po olej rekor tych trunków pijackie ok 18 , z domieszką rożnych alkoholi .
W trasie totalny melanz , zajedzamy do dc a tu alko za darmo...wiec dobijamy . Serce w życiu mi tak jeszcze szybko nie biło , a miałem takie halo ze ho ho.
Po całym biwakowaniu , jedziemy na stadion. Jak zobaczyli nasz konwój to ludzom szczeny opadaly. Przed meczem zero ekscesow aż cała grupa wyglądał naprawdę szokojaco.wbijaja nas w 3 sektory , które nie są oddzielone niczym od innych sektorów. Widząc gdzie jesteśmy wiedziałem ze będzie się działo .aż byliśmy zaraz nad grupa La Norte i DC13 , które swego czasu miały dość extrymalnie nastawiona populację . Doping niesamowity z naszej strony wszyscy śpiewają co potrafią, a po strzelaniu goli jest po prost niesamowice. dC milczy a my się bawimy. Niestety oni doprowadzaj do remisu i wtedy się zaczyna. Kilku wbiega na nasz sektor po czym jest mała wymiana ciosów , wkracza ochrona i policja ,ale wielu znienawidzonych stoji naprzeciwko siebie ..ja bluzgam kolesiami który myśli ze jest bohaterem pamiętając go jak skrojili szał kobiecie ,a jak przyslo co doczego położył się na ziemi i płakał ( incydent z przeszłości) , wiec ten ów bohater wiedząc kim jestem bluzni na mnie ale się wycofuje za to jego kobieta wypuszcza mnie strzala z otwartej .robi to przy samej ochronie,a potem tłumaczy się ze ja zlapalem za cyce. Koniec meczu.trzymają nas ok 30 min po meczu.
cała grupa rozbija się , aż tu nagle widzime ze czekają na nas i się zaczęło walki trwały może 20 min po tym wkroczyła grupa niebieskich . Oni z butelkami my piersi i totalnie zmarnowani melanzem . Klika głów rozbitych od nas , kilku od nich totalny nokaut. Po czym DC widząc ze zaczyna nas się zberac coraz wiecej zrywaja z buta. I klasę jednego gościa , nie mógł dojść do siebie z 10 min , drugi za to chce grilowac w okularach wiec szybko miał je wbite w twarz. A tu jak mi ktoś nie piersi nie w tył głowy , troche mnie zachwialo odwracam się i nie widzę żadnego chopa tyko wykurwiscie tłuste czarne babsko w koszulce OJ , no to dostała z trepa na klatkę i zaczęła płakać ze kobiety biją .
Otóż to był pierwszy naglosniony incident który został sfilmowany ale także liga się tym zainteresowała. Od tamtego dnia , wprowadzono troszkę surowsze zasady kibiców przyjezdnych.

Pozdo Paka

Holba
Posty: 194
Rejestracja: 26.02.2007, 23:01
Lokalizacja: Londyn

Re: Kibice w Ameryce Południowej, Środkowej i Północnej

Post autor: Holba » 11.02.2012, 00:58

Po przerwie rusza Primera Division w Argentynie, dzisiaj 1 kolejka...

Najciekawiej w tej kolejce chyba jednak w 2 lidze... Chacarita - River.
Londyn 100% Widzew

fluor
Posty: 1609
Rejestracja: 22.09.2009, 20:33

Re: Kibice w Ameryce Południowej, Środkowej i Północnej

Post autor: fluor » 11.02.2012, 22:07

ciekawie to było w Kolumbii w zeszłym tygodniu, jednego dnia dwa wjazdy na murawe.

Pierwszy mecz Deportes Tolima - Santa Fe, gospodarze wyrywają krate ogrodzenia i biegną na drugą strone do sektora gości. Chyba nic nie wykroili, ciężko by było, ale dość licznie się wypuścili. Te ogrodzenia mają niezłe.
http://www.youtube.com/watch?v=ZSXqP55vw7o

Drugi mecz Deportivo Pereira - Alianza Petrolera
Tu już nowy stadion, choć z dość wysoką trybuną, więc też nie tak lekko. Tu przebierzka mniej efektowna, mała ganianka z wiadomymi służbami.
http://www.youtube.com/watch?v=Ao7ZzlqGJu0

A wczoraj kibice Universidadu de Chile w meczu z Deportes Iquique dość ostro majstrowali przy fajerwerkach. Dwa razy mocno pierdolnęło na boisku, piłkarze i sędziowie schodzili, policja ich ochraniała. To akurat głupota...

Holba
Posty: 194
Rejestracja: 26.02.2007, 23:01
Lokalizacja: Londyn

Re: Kibice w Ameryce Południowej, Środkowej i Północnej

Post autor: Holba » 15.02.2012, 21:55

http://www.youtube.com/watch?v=MkhKLOEV ... re=related

Boca - River przed sezonem w Mendozie... Godoy nigdy nie zapelnil tak stadionu :)
Londyn 100% Widzew

Mateusz...
Posty: 91
Rejestracja: 22.06.2007, 23:06

Re: Kibice w Ameryce Południowej, Środkowej i Północnej

Post autor: Mateusz... » 16.02.2012, 12:21

^^ to ja się tak zapytam- jak to wygląda w Argentynie z wyjazdami? Bo po filmiku widać pewnie po 25 tys ludzi z Boca i River czyli około 50 tys ludzi z Buenos jechało w jednym kierunku, pewnie mijali się na trasie? Kroją się nawzajem? Jeśli tak to zdobycze można liczy chyba w tonach... Na mieście też się pewnie mieszali a na stadionie tylko mały buforek. Jak to wygląda? Szukający wrażeń polują na szukających wrażeń a pikniki (czy tam w ogóle jest takie pojęcie hehe?) się mieszają? czy wszyscy kroją wszystkich (matki z dziećmi inne matki itd)?

W ogóle moim marzeniem jest jechać na mecz w Argentynie. Szkoda że taki kawał świata... może na starość pojade:)

fluor
Posty: 1609
Rejestracja: 22.09.2009, 20:33

Re: Kibice w Ameryce Południowej, Środkowej i Północnej

Post autor: fluor » 16.02.2012, 13:46

aż tylu to raczej nie było, poza tym mają dużo kibiców poza miastem. Organizacyjnie też mnie to ciekawi, bo to musi być niezły chaos ;)

Copa Libertadores: Atletico Nacional Medellin - Universidad de Chile
http://www.ultras-tifo.net/photo-news/7 ... 22012.html


przy okazji galerie zdjęć z 2011
Ameryka Południowa:
[link]#

Centralna i Północna
[link]#

obiektyw100
Posty: 56
Rejestracja: 21.01.2012, 15:42

Re: Kibice w Ameryce Południowej, Środkowej i Północnej

Post autor: obiektyw100 » 16.02.2012, 16:15

Holba pisze:http://www.youtube.com/watch?v=MkhKLOEV ... re=related

Boca - River przed sezonem w Mendozie... Godoy nigdy nie zapelnil tak stadionu :)
[link] - River Plate

Bywało,że Godoy Cruz nieraz zapełniał stadion w Mendozie. Boca i River dlatego tak licznie jeżdżą na wyjazdy bo mają też tysiące kibiców poza Wielkim Buenos w całej Argentynie.

Blickfang.Ultra
Posty: 40
Rejestracja: 26.02.2007, 19:27

Re: Kibice w Ameryce Południowej, Środkowej i Północnej

Post autor: Blickfang.Ultra » 17.02.2012, 11:52

Na mieście też się pewnie mieszali a na stadionie tylko mały buforek. Jak to wygląda? Szukający wrażeń polują na szukających wrażeń a pikniki (czy tam w ogóle jest takie pojęcie hehe?) się mieszają?
Najwieksza czesc u nich sa pikniki. Jak zwykle nie mozna reszta swiat porownac z sytuacja w Polsce.

Na miejscie nie mieszaja, bo w Argentynie jest tak, gosci maja osobne drogi do stadioniu. Po meczu dopiero gosci idza do swojego kierunku a reszta stadionu muszi czekac az do 30(!) minut. Dopiero wtedy otwieraja sie brame i ludzie moge isc do domu.

dominikNYC
Posty: 56
Rejestracja: 17.03.2007, 04:43
Lokalizacja: NYC

Re: Kibice w Ameryce Południowej, Środkowej i Północnej

Post autor: dominikNYC » 23.02.2012, 06:20

Deportivo Quito - Manta FC (sobota)

Druga kolejka ligi ekwadorskiej. Po burzliwych wydarzeniach nocy poprzedniej na stadion docieram spozniony prosto z komisariatu. Zabieram to co moje i naturalnie odmawiam skladania zeznan. Mecz znowu o nietypowej porze w samo poludnie. Stadion to kolejny poludniowo-amerykanski bezdzuszny kolos. Na trybunach i na boisku mizeria ktorej nie mozna strawic z najlepszym polskim schabowym. Porazka. Widzow kilka tys. siedzacych na glownej trybunie. Wszyscy zdaja sie znac na wzajem. Mlyn kilkaset osob. Po wyrownojacej bramce dla Manta FC ujawnia sie 6 osob siedzacych za bramka. Zajebiste widoczki samolotow ktore co kilkanascie minut podchodzac do ladowania prawie 'zachaczaja' o korone stadionu. Kontynuujac watek kulinarny jedzenie na stadionie poprostu zajebiste! Zupa z owocow morza + fantastycznie doprawiony kurczak na drugie danie :-) :-) :-) Przynajmniej dobrze zjadlem. Z pikinikowym pozdrowieniem wychodze ze stadionu przed koncem meczu.

LDU (Liga) Quito - Olmedo Riobamba (niedziela)

Niespelna 24 godz. po meczu Deportivo pojawiam sie na stadionie lokalnego rywala. Porownojac to niebo i ziemia. Nowoczesny stadion ze szczelnie oddzielonym sektorami. Na trybunach ok. 15 tys. -/+ 2 tys. LDU z dwoma mlynami za bramkami. Siedze razem z glowna grupa. Kilka tys. osob. Jada z zajebiscie rytmicznymi przyspiewakami, latwo wpadajacymi w ucho. Sporo oflagowania. Duzo 'pajakow' siedzacych na kratach wokol stadionu. Podczas meczu gownarzeria obficie oblewa sie woda. Lokalny zwyczaj karnawalowy. Olmedo w ok. 150-200 osob. Generalnie jak na niedzielny ranek i chujo.wy mecz zaskoczenie na plus.

Deportivo Quito - LDU Quito

Zerkam na kalendarz. Okazuje sie ze w nastepny weekend derby Quito. Postanawiam zostac w Ekwadorze dodatkowy tydzien. Uciekam z Quito na 3-4 dni wybrzeze Pacyfiku z zamiarem powrotu na mecz. Dzien przed meczem slucham wiadomosci i okazuje sie ze cala kolejka ligi ekwadorskiej zostaje odwolana ze wzgledu na strajk sedziow. Absolutna i kompletna porazka na ktorej koncze przygode z ekwadorska pilka.


Na forum duzo ciekawych komentarzy. Niestety nawet nie mam czasu zeby sie do tego ustosunkowac. Postaram cos wrzucic na dniach. pzdr.

d.
gringo in the barra bravas

zwykly_kibic
Posty: 338
Rejestracja: 01.03.2007, 12:41
Lokalizacja: sektor gosci na wyjezdzie

Re: Kibice w Ameryce Południowej, Środkowej i Północnej

Post autor: zwykly_kibic » 23.02.2012, 12:57

powklejajcie zdjecia ze stadionów ;)

fluor
Posty: 1609
Rejestracja: 22.09.2009, 20:33

Re: Kibice w Ameryce Południowej, Środkowej i Północnej

Post autor: fluor » 02.03.2012, 15:37

Fluminense - Vasco da Gama

http://www.youtube.com/watch?v=tilawGELNTU

nie pierwszy raz to widze i się zastanawiam co to za mikstura hehe
dobry patent ;) szczególnie do flagowiska, a potem można spokojnie odpalić jakieś piro.
zreszta tak jak z gaśnicami tu i ówdzie, głównie w Kolumbii.

derby Quito sie w końcu odbyły, ale Deportivo na nich wyglądało bardziej jak goście niż gospodarze.
http://www.youtube.com/watch?v=BfhSp7M8ilQ
akurat ten mecz bez większego show.

Co innego San Lorenzo, moja ulubiona ekipa z świata latynoskiego
http://www.youtube.com/watch?v=6ZIZhACQSvE

z Estudiantes 1-1, a dopingowali niesamowicie. Zespół bardzo cieżko walczy o to utrzymanie, wreszcie ostatnio wygrali na wyjeździe z Argentinos Juniors 1-0, bardzo dużo ich było na tym meczu. Rosario Central jak na 2 ligę też wciąż imponuje liczbowo.

alonzo
Posty: 83
Rejestracja: 21.05.2010, 15:11

Re: Kibice w Ameryce Południowej, Środkowej i Północnej

Post autor: alonzo » 07.03.2012, 22:45

fluor pisze:Fluminense - Vasco da Gama

http://www.youtube.com/watch?v=tilawGELNTU

nie pierwszy raz to widze i się zastanawiam co to za mikstura hehe
dobry patent ;) szczególnie do flagowiska, a potem można spokojnie odpalić jakieś piro.
zreszta tak jak z gaśnicami tu i ówdzie, głównie w Kolumbii.
To patent Fluminense czy Vasco?
Galimatias pisze: Czy do k**** nędzy nie można wyczyścić 6 i 7 strony tego tematu? Obydwie strony Łodzi tak tu nasrały, że śmierdzi gorzej niż w Krakowie.

fluor
Posty: 1609
Rejestracja: 22.09.2009, 20:33

Re: Kibice w Ameryce Południowej, Środkowej i Północnej

Post autor: fluor » 08.03.2012, 11:08

na filmiku jest Fluminense.

http://www.youtube.com/watch?v=6jKPw16k5rg

To jest mistrzostwo. Kolejny mecz Penarolu w Copa Libertadores, z Universidadem de Chile. Gdyby tworzyć TOP 10 najlepszych stadionowych atmosfer to powinni się znaleźć bez problemu.

havamal
Posty: 718
Rejestracja: 27.02.2007, 21:43

Re: Kibice w Ameryce Południowej, Środkowej i Północnej

Post autor: havamal » 08.03.2012, 19:42

fluor pisze: Co innego San Lorenzo, moja ulubiona ekipa z świata latynoskiego
http://www.youtube.com/watch?v=6ZIZhACQSvE
ta przyśpiewka urywa jajka przy samej szyji

w ogóle co tam sie dzieje...
biały honor, biała duma, biały miś, biały nos

gdyby interesowała mnie piłka to zostałbym piłką

Blickfang.Ultra
Posty: 40
Rejestracja: 26.02.2007, 19:27

Re: Kibice w Ameryce Południowej, Środkowej i Północnej

Post autor: Blickfang.Ultra » 09.03.2012, 00:00

Ferro, 2.Liga z Centrum Buenos Aires (o ile sie nie myle, to klub z Kolej)


Duma tego osiedla
http://www.youtube.com/watch?NR=1&v=O3Oha44XWV0

fluor
Posty: 1609
Rejestracja: 22.09.2009, 20:33

Re: Kibice w Ameryce Południowej, Środkowej i Północnej

Post autor: fluor » 11.03.2012, 00:33

derby Recife
Santa Cruz - Sport
dobry doping!
http://www.youtube.com/watch?v=50IPG5OdQf8

nowy sezon w MLS
Toronto FC
Obrazek
Obrazek

Seattle Sounders
Obrazek

Holba
Posty: 194
Rejestracja: 26.02.2007, 23:01
Lokalizacja: Londyn

Re: Kibice w Ameryce Południowej, Środkowej i Północnej

Post autor: Holba » 11.03.2012, 22:13

wczoraj. Defensa Y Justicia - River Plate (na marginesie piekny mecz 3:3) w La Placie.po ok 20-25 tys z kazdej strony... Defenca klub z glebokuch przedmiesc BA...

http://www.youtube.com/watch?v=Hsq0M6tX ... re=related

jak ktos bedzie mial cos lepszego to wklejac :) ...

ktos chetny na wyjazd po nowym roku do Argentyny ?
Londyn 100% Widzew

dominikNYC
Posty: 56
Rejestracja: 17.03.2007, 04:43
Lokalizacja: NYC

Re: Kibice w Ameryce Południowej, Środkowej i Północnej

Post autor: dominikNYC » 12.03.2012, 17:30

Holba, odezwij sie blizej przyjazdu. Powinienem byc na miejscu.

Derby Medellin w ciagu ostatniego weekendu. 9 pocietych, ok. 350 aresztowanych.

[link]

d.

fluor
Posty: 1609
Rejestracja: 22.09.2009, 20:33

Re: Kibice w Ameryce Południowej, Środkowej i Północnej

Post autor: fluor » 13.03.2012, 00:35

no właśnie 9 pociętych, a w naszych mediach już piszą, że 9 zadźganych ehh.
z tego co wiem to jeden zginął od postrzału.
a oto arsenał...
http://www.youtube.com/watch?v=gqvc2Nf-EX4
osprzętowanie jak pod Grunwaldem.
ok 450 sztuk.

Atmosfera na meczu super, trybuny wypełnione, gości jak zwykle pełno, klimat derbów. Nacional - dym, serpentyny, konfetti i chyba biało zielone małe flagi
http://www.youtube.com/watch?v=6DuId-451BE

Independiente - konfetti,dym, a potem w c*** serpentyn.
http://www.youtube.com/watch?v=fQFO_Ob4IUk

fluor
Posty: 1609
Rejestracja: 22.09.2009, 20:33

Re: Kibice w Ameryce Południowej, Środkowej i Północnej

Post autor: fluor » 19.03.2012, 17:33

Nowy zespół w MLS, pierwszy mecz i imponująca frekwencja: 58 912
Impact Montreal-Chicago Fire
http://www.youtube.com/watch?v=_X4kTj4P6O8

DC UNITED - Sporting Kansas City
[link]
[link]

Seattle - Toronto
[link]

Portland Timbers - Philadelphia Union
[link]
[link]
[link]

San Jose - New England
[link]
[link]

elegancko :)

troche fajnych fajerwerków
Boliwia,Blooming Santa Cruz - La Paz FC
http://www.youtube.com/watch?v=Cy2ModDcw_Q

Brazylia,Paraná Clube - Luverdense
http://www.youtube.com/watch?v=jbDoy3NWuok

fluor
Posty: 1609
Rejestracja: 22.09.2009, 20:33

Re: Kibice w Ameryce Południowej, Środkowej i Północnej

Post autor: fluor » 10.04.2012, 15:30

http://www.ultras-tifo.net/match-report ... 42012.html

ciekawa relacja z meczu Copa Libertadores Emelec - Flamengo. Czyli jak wygląda dawny futbol i klimat. W Ameryce Pd. też są próby różnych restrykcji, ale do Ekwadoru mają daleko :)

Do Meksyku powoli powraca piro. Derby CF Monterrey - Tigres
http://www.youtube.com/watch?v=6VfK7S21_2k

Holba
Posty: 194
Rejestracja: 26.02.2007, 23:01
Lokalizacja: Londyn

Re: Kibice w Ameryce Południowej, Środkowej i Północnej

Post autor: Holba » 15.04.2012, 12:12

wczoraj Indepediente - Racing, masakra :)

wejscie pilkarzy :)

http://www.youtube.com/watch?v=zZPjI-bJ ... ure=relmfu
Londyn 100% Widzew

Holba
Posty: 194
Rejestracja: 26.02.2007, 23:01
Lokalizacja: Londyn

Re: Kibice w Ameryce Południowej, Środkowej i Północnej

Post autor: Holba » 15.04.2012, 12:29

dodatkowo jeszcze, mecz San Martin z Velez przerwany w koncowce i nie dokonczony. Ktos wie dlaczego ?

Jeszcze maly rzut na tabele...

Co prawda jeszcze 9 kolejek do konca, ale...

San Lorenzo 3 od konca, z duza szansa na spadek lub baraze, niewiele nad kreska Racing Cluib... chyba pewny spadek Tigre

w National B

River pewnie idzie na awans, za nimi Quilmes i Instituto Cordoba... a pozniej dwie super ekipy Gimnasia LP i Rosario Central...

Spadaja teraz dwie ekipy z BA, Atlanta i Chacarita

W Primera B

O awans bije sie Estudiantes BA i m.in. Nueva Chicago.
Londyn 100% Widzew

fluor
Posty: 1609
Rejestracja: 22.09.2009, 20:33

Re: Kibice w Ameryce Południowej, Środkowej i Północnej

Post autor: fluor » 18.04.2012, 11:39

wiecej z derbów Avellanedy
http://www.ultras-tifo.net/photo-news/8 ... 42012.html

Co do meczu San Martin przerwany oczywiście przez kibiców.

Derby Colo Colo - Universidad Catolica. Zamieszki przed meczem, pod stadionem, a także w trakcie. Czy dobrze wnioskuje że policja kroi flagi?
http://www.youtube.com/watch?v=zRVRIhi5vac
Słyszałem o wymysłach, że flag nie wolno wnosić, na tym meczu też tak pewnie było. ;/ Jak widać walka klas, walka z władzą nie zna ograniczeń w szerokości geograficznej.

Świetne rzeczy dzieją się w Copa Libertadores. Tydzień temu znowu radość w Ekwadorze, bo Emelec awasnował. Nieprawdopodobne historie, bo trzy kluby wymieniały się awansem: Flamengo, Olimpia i Emelec. Co więcej Emelec strzelił gola na 2-1 w 87 min, a Olimpia wyrównała w 91, wtedy świętowało Flamengo, ale w 93 Emelec wbił na 3-2! Wczoraj kolejny ekwadorski klub awansował. Niezły doping i fiesta fanów Deportivo Quito! :) Odpadły wszystkie kluby urugwajskie.

Wczoraj w TVP2 emitowany był fajny dokument - "O czym marzą chłopcy z Rio". Wiara i futbol to ich sens życia. Możemy mówić, że dla nas piłka to pasja to w ich przypadku nie da się tego wyrazić słowami. To droga do lepszego życia, zapewnienia bytu rodzinie, uniknięcia stoczenia się na dno, motywacja do nauki. Wojny gangów, brutalna policja, ginący ich koledzy, rodzice to codzienność. Pokazano jak piłkarze, którzy coś osiagnęli teraz pomagają młodym ze swojej dzielnicy.

Tristan06

Re: Kibice w Ameryce Południowej, Środkowej i Północnej

Post autor: Tristan06 » 03.05.2012, 00:11

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=CNzCJO7x ... re=related[/youtube]
Racing vs San Lorenzo 15minut firewerkow i niesamowity doping
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Sj5jRafF ... ture=g-upl[/youtube]

filmik z Argentinos Juniors [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=coAXfVO_ ... ure=relmfu[/youtube]
z Boca Juniors [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=2WRv_kdy ... ure=relmfu[/youtube]
z Independiente vs Racing[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=hRaM5uxx ... e=youtu.be[/youtube]

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości